VERWACHT WORDENDE SCHEPEN IJMUIDEN Gemeentelijke Visscherijschool. Jaarverslag over 1936. Volgens het jaarverslag over 1936 van de Gemeentelijke Visscherijschool was het per soneel samengesteld als volgt: P. J. Verwaijen directeur, zeemanschap, zeevaartkunde, natuur- en werktuigkunde, radiotechniek. J. J. Waagmeester, Nederland- sche taal, rekenen, aardrijkskunde, regle menten, radiotelefonie. J. Stam, zeemanschap wettelijke bepalingen, practische vakken, visscherijkunde. R. F. X. Rutten, eerste hulp bij ongevallen, ziekte en gezondheidsleer. K. Faber, Engelsche taal. R. de Vries, wiskunde en Nederlandsche taal. J. la Hey scheepswerk- tuigkunde, motorenkennis, werktuigbouw kundig teekenen en materialenkennis. Het aantal leerlingen dat de verschillende cursussen bezocht bedroeg: in klas B (op leiding bestman) 40. in klas D I (opleiding zee- en vischvaart 28, in klas D II (opleiding stuurman en schipper visscherij en stuurman kleine vaart 40, in klas D III (onder dek personeel en opleiding radiotelefonie) 25, in klas M I (opleding machinist en ma chinist-stoker vissccherij) 25, in klas M. n (motordrijver visscherij en motor drijver koopvaardij) 29, in klas M. v. D. (ma chinist groote vaart) 41, totaal 228, waarvan 13 leerlingen uit andere gemeenten waarvan uit Egmond aan Zee 2, Haarlem 3. Heemskerk 2 Katwijk aan Zee 1, Krommenie 1, Wilder- vank 1, Wijk aan Zee 2 en Zwolle 1. Op 31 December 1936 telde de school 91 leerlingen waarvan klas D I 13, D U 15, D III 12, M I 5, M II 12, B 12, M v. D. 22. Er slaagden in den loop van het jaar 6 leerlin gen voor het einddiploma opleiding zee- en vischvaart, 2 voor schipper binnenvaart. 8 voor het certificaat Internationale Regelen ter voorkoming van aanvaringen op zee. r voor het diploma radiotelefonist, 2 voor ma chinist-stoker, 10 voor het diploma motor drijver koopvaardij, 2 voor motordrijver voor de vischvaart, 8 voor boeten, breien en schie mannen, 4 voor het voorloopig diploma ma chinist Opmerkingen. Aan de opmerkingen van den directeur ont- leenen wij het volgende: Het aantal nieuw ingeschreven leerlingen in het verslagjaar bedroeg iets meer dan in het jaar daarvoor. Het laat zich aanzien, dat in 1937 wederom een grooter aantal nieuwe leerlingen toelating tot de school zal verzoe ken. Het verloop, vooral in de stuurlieden- afdeeling, was daarentegen grooter. Verscheidene leerlingen, die aan einde van den cursus examen hadden ki> .1 doen gingen weer in de vaart. De z.g.n. wnde sta king in het Visscherijbedrijf werkte even eens stagneerend op het schoolbezoek. Het feit, dat, behoudens een gunstige uit zondering, bij het aannemen van schepe lingen zoo' goed als nooit naar diploma's of schoolgetuigschriften wordt gevraagd, geeft aanleiding, dat bij de mfeeste opvarenden de meening heeft post gevat, dat door de reederijen geen prijs wordt gesteld op di ploma's en op school verworven kennis. Een dergelijke mentaliteit is, om begrijpelijke re denen, voor het schoolbezoek niet bevorder lijk. Ook het steeds verschuiven van het tijd stip van inwerkingtreden der Visscherij-diplo- mawet, werkt er niet toe mede de opvaren den van het directe nut van het onderwijs te overtuigen. Het dient echter vermeld te worden, dat eenige reederijen duidelijk blijk gegeven hebben het nut van het Visscherij - onderwijs in te zien, door het plaatsen van aan de school opgeleid personeel. Ook dit jaar werd het noodige contact on derhouden met de Scheepvaartinspectie, examencommissies en vakbonden. In het najaar werd de school bezocht door verschillende Belgische autoriteiten op scheepvaart- en onderwijsgebied. Buitenge wone belangstelling trok het practische ge deelte van het Visscherij-onderwijs. Voor zoover dit noodig bleek, werd met de technische leiding der N.V. Telegraaf Maat schappij Radio-Holland" hier ter plaatse, overleg gepleegd, inzake het opleiden van radio-telefonisten voor de visschersvloot. Het geheel verouderde leerplan, hetwelk dateerde van 27 Augustus 1920, werd herzien aangevuld en in overeenstemming gebracht met de examenprogramma's volgens de wet Op Zeevischvaart- en Zeevaartdiploma's. In de lesroosters had een kleine wijziging plaats. Voor een vlotter verloop van het on derwijs werden de dagcursussen „Opleiding machinist" en „Opleiding Motordrijver", wat meer dan tot dusver gesplitst. De uren van de avondklassen werden van 60 op 50 minuten gebracht. Hierdoor was het mogelijk meer leervakken te geven, terwijl een kleine bezuiniging werd verkregen. In het voorjaar verzocht een aantal opva renden van binnenschepen toelating tot de school. Voor zoover dit geen nadeel voor de overige leerlingen opleverde, werden eenige schippers jongens toegelaten in de avondklas „Opleiding Bestman". Velen moesten echter worden teruggestuurd in verband met een te groote bezetting der klas. Hoewel het onderwijs voor opvarenden der binnenschepen in onze haven, waar gemid deld een veertig schepen liggen, zeer op zijn plaats zou zijn en de betreffende autoriteiten AGENDA VOOR BEVERWIJK DONDERDAG 15 APRIL Luxor Theater, Breestraat: „De Weg. naar Glorie" en „Meisjeslyceum", 8 uur. Kasteel „Marquette", Heemskerk: Bloe mententoonstelling. V.m. 16 uur. VRIJDAG 16 APRIL Luxor Theater, Breestraat: „Charlie Chan in de Opera" en „Zijn Laatste Rit", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „San Fran cisco", 8 uur. Kasteel „Marquette", Heemskerk: Bloe mententoonstelling. V.m. 10 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 15 APRIL Groote Kerk; Orgelbespeling 34 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „San Francisco" voor de derde week geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De charge van de lichte brigade", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Man en Vrouw". 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Pygmalion", gepro longeerd. 2.30. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op Werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 16 APRIL Gem. Concertzaal: Weldadigheidsconcert Joh. Steenman's Orkest. 8.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. nieuw programma. het als een gemis beschouwen, dat aan de Visscherijschool voor al deze menschen geen plaats is, laat het tegenwoordige lesrooste) een dergelijke opleiding niet toe. Wel kon. zooals reeds gemeld, een tweetal leerlingen in de stuurliedenklas voor binnenschipper worden opgeleid. In het laatst van September had de oefen tocht plaats op het IJselmeer en Waddenzee met het opleidingsschip „Prins Hendrik". Een 12-tal leerlingen der opleiding „Zee- en Vischvaart" en een 8-tal der opleiding „Mo tordrijver" maakten dezen tocht onder leiding van den betreffenden leeraar mede. Verschillende Zuiderzeehavens werden aan gedaan. De meest voorkomende dek- en machinekamerwerkzaamheden werden dooi de leerlingen verricht. Voorts werd onder richt gegeven in manoeuvreeren en het vis- schen met verschillende vischtuigen. Alvorens dit verslag te beëindigen meen ik belanghebbenden te.moeten wijzen op den grooten steun en waardeering, welke het Visscherijonderwijs in de landen om ons heen en vooral in België, uit het bedrijf ondervindt. In laatstgenoemd land o.a. ontvangen de leerlingen welke op school de beste vorderin gen hebben gemaakt, een prijs uit een door de reederijen gesticht prijzenfonds. Men is daar dan ook van meening, dat met moderne toestellen alléén een veilige vaart niet is verzekerd. Dit esicht van de men schen, welke met navigatiemiddelen moeten omgaan, kennis en zeemanschap in de ruim ste beteekenis van het woord. BESOMMINGEN. Trawlers: Azimuth IJM. 195, 280 manden f 2640. Irene IJM. 89, 145 manden f 1860. Norma Maria IJM. 6, 240 manden f 1900. Flamingo IJM. 42, 70 manden f 1200. Loggers: KW 40 f 550, KW 5 f 630, KW 38 660. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.82—f 0.62. Griet per 50 K.G. f 27—f 10. Tongen per K.G. f 1—f 0.72. Middelschol per 50 K.G. f 26. Zetschol per 50 K.G. f 36—f 21. Kleine schol per 50 K.G. f 27—f 4.50. Bot per 50 K.G. f 7.50—f 5.50. Schar per 50 K.G. f 5—f 1.20. Tongschar per 50 K.G. f 31f 28. Rog per 20 stuks f 24. Vleet per stuk f 1.70—f 0.71. Kabeljauw per 125 K.G. f 52f 16. Groote gullen per 50 K.G. f 15f 10. Kleine gullen per 50 K.G. f 11f 7. Wijting per 50 K.G. f 3.60—f 2.10. Makreel per 50 K.G. f 12.50—f 7. Heilbot per K.G. f 1.02—f 0.76. Leng per stuk f 2.30f 0.90. Groote hake per 125 l-.G. f 80. Middel hake per 125 K.G. f 73—f 71. Klein middel hake per 50 K.G. f 24f 22.50. Kleine hake per 50 K.G. f 13f 4.10. WERKLOOZENZORG. De R.K. Jeugdwerkloozenzorg in de ge meente Velsen had 7 April een excursie geor ganiseerd naar het Teylermuseum te Haar lem. Vanwege het slechte weer is die toer niet doorgegaan. Deze zal nu a.s. Zaterdag 17 April plaats hebben van af het Patronaatsge bouw om 12.45 uur. De excursie staat onder leiding van den heer J. Seller, onderwijzer aan de R. K, Ulo-school te Driehuis. WERKEN VISSCHERSHAVEN. Op Woensdag 5 Mei zal door den direc teur van het Staatsvisschershavenbedrijf worden aanbesteed het vernieuwen van een remmingwerk en het maken van een loopstei ger In de Visschershaven, met bijkomende werken. OPBRENGST COLLECTE VOOR DE TUBERCULOSEBESTRIJDING. De alhier gehouden collecte ten bate van de Vereeniging tot Bestrijding der tuberculose heeft opgebracht f 597,96. Gecollecteerd werd in IJmuiden f 173,73 in IJmuiden-Oost f 147.45, in Velsen f 1905 en Velsen-Noord f 104 en in Santpoort. Jan Gijzenvaart f 153.73. CONCERT EUPHONIE—ZANGLUST Het Symphonie-Orkst „Euphonie", direc teur Marinus Adam, geeft a.s. Zaterdagavond een concert in het Patronaatsgebouw met medewerking van het Mannenkoor „Zang- lust" te Beverwijk, directeur de heer H. van Dijk. WINKELIERS VEREENIGING ..WIJKEROOG" De Vereeniging van Winkeliers en Nering doenden „Wijkeroog" te Velsen, hield Woens dagavond in café De Tunnel, Wijtoerstraatweg een ledenvergadering, onder leiding van den heer Jac. Groot. Drie. nieuwe leden werden aangenomen. Daarna werd verslag uitgebracht van de ge houden Paaschcampagne n.l. dubbele uitkee- ring op zegelboekjes welke op een bepaalden datum waren ingeleverd. Gedurende de maand Maart waarin die datum gelegen was, waren niet minder dan 270 volgeplakte boek jes ingeleverd en op den bewusten dag zelve, 17 Maart 10 boekjes. Na de pauze was aan de orde de bespreking van een dezen zomer weer te houden boot tocht voor kinderen. Met algemeene stemmen werd besloten ook dezen zomer weer een reis naar Schoorldam en Schoort te organiseeren waarbij ditmaal op nog veel grootere deelne ming mag worden gerekend. Besloten werd, alle leden der Vereeniging met hun dames in de gelegenheid te stellen deze reis mede te maken. De voorzitter deelde nog mede, dat dezer dagen een oprichtingsvergadering van een Vereeniging van Vreemdelingenverkeer zal plaats hebben; ook worden pogingen aange wend, om de Velser Middenstandscentrale weer actief te doen worden. Schip Asihlea (Eng.) Amstelland (Ned.) Aleinous (Ned.) x) Ajax (Ned.) Bodegraven (Ned.) Bennekom (Ned.) Barneveld (Ned.) Br. Endeavour (Br.) x) Bintang (Ned.) x) Bloemfontein (Ned.) x) Breda (Ned.) x) Beranice (Ned.) Cassel (Du.) Caribia (Du.) x) Euryades (Br.) x) Enggano (Ned.) x) Eurymedon (Eng.) x) Essen (Du.) Europe (Noor) x) Euterpe (Ned.) Fauna (Ned.) Gaasiterkerk (Ned.) x) Grootekerk (Ned.) x) Helder (Ned.) Heemskerk (Ned.) x) Hercules (Ned.) Hilversum (Ned.) Hébé (Ned.) Heidelberg (Du.) I. M. Embiricos (Gr.) J.v.Oldenbarnevelt (Nd. Juno (Ned.) Menes (Duitsch) Montferland (Ned.) x) Myrmidon (Eng.) x) Magdeburg (Du.) x) Meerkerk (Ned.) Mars (Ned.) Maaskerk (Ned.) Melampus (Ned.) Manx (Noor) Marg (Noor) Nailsea Moor (Eng.) Orion (Ned.) Phrontis (Ned.) Poelau Laut (Ned.) x) Phoenicia (Du.) Poseidon (Ned.) Pres. Francqui (Belg) Patricia (Du.) Polyphemus (Ned.) Perseus (Ned.) Rozenburg (Ned.) Reggestroom Risaldar Sesostris (Duitsch Saleier (Ned.) x) Saltwick Springfontein (Ned.) Sliedrecht (Ned.) Salland (Ned.) x) Stella (Ned.) Saturnus (Ned.) Simon Bolivar Tela (Ned.) Tiberius (Ned.) Trajanus (Ned.) Titus (Ned.) Theseus (Ned.) Taron (Eng.) x) W. Afrika (via Havre) Buenos Aires Batavia Midd. Zee Chili Ohili Ohili Abadan Batavia Zuid Afrika Chili Danzig- Ned. Indlë Pto Barrios Ned. Indië Batavia Batavia Ned. Indië Pt. Arthur Bordeaux Hamburg verm, aankomst Laatste bericht Uckermark (Du.) Van Rensselaer (Ned.) Vesta (Ned.) Vulcanus (Ned.) Waterland (Ned.) Japan Chili Zuid Afrika Bourgas La Plata Danzig Ned. Indië Buenos Aires Batavia Midd. Zee Ned. Indië Buenos Aires Batavia Ned. Indië Japan Midd. Zee West Afrika Hamburg Curacao (via R'dam) Middlesbrough Oporto Villa Constitucion Midd. Zee Batavia Batavia Tampico Alexandrië Houston Pto. Barrios Batavia Stettin Les Falaises (v. IJm.) West Afrika Rangoon Pto Barrios Batavia Rosario Z. Afrika Constantza Hamburg Bourgas Midd. Zee West Indië Buenos Aires Venetië West Indië Trapani Setubal Curasao Ned Indië West Indië Midd. Zee Midd. Zee Buenos Aires 17 April 4 Mei 7 Mei 21 April 18 April 28 April 18 April 18 April 16 April 2 Mei 10 Mei 15 April heden heden 18 April 7 Mei 18 April 25 Mei 25 April 4 Mei 30 April 14 April 16 April 24 April 4 Mei 24 April 29 April 17 April 18 April 17 April 26 April 3 Juni 22 April 29 April 30 April 24 April 12 Mei 20 Mei 20 April 14 April 19 April 21 April 27 April 24 April 18 April 10 Mei 30 April 27 April 9 Mei 16 April 12 April 18 April 16 April 16 April 22 April 28 April 10 April 18 April 13 April van Las Palmas. 12 April van Rio Janeiro. 8 April van Belawan. 10 April van Gibraltar. 13 April van Liverpool. 13 April van Paita. 12 April van Antofagasta. 2 April van Pt. Said. 6 April van Belawan. 10 April van Kaapstad. 12 April te Corral, in lading. 9 April van Aden. 8 April van Barbados. 11 April van Marseille. 14 April te Londen. 30 Maart van Padang. 10 April van Colombo. 28 Maart vertrokken. in lading. 14 April vertrokken. 9 April van Haifa 14 April te Rotterdam. 15 April te Hamburg. 13 April van Marseille. 10 April van Algiers. 7 April van Santa Fé. 15 April van Kopenhagen. 11 April van Macassar. 24 Maart van Montevideo. 14 April van Colombo. 8 April te Stamboul. 11 April te Duinkerken. 10 April van Las Palmas 10 April van Pt. Said. 6 April van Colombo. 12 April van Hongkong. 13 April van Tunis. 10 April van Dakar, vertrekt 24 April. 13 April te Londen, vertrekt 17 April. 13 April vertrokken. in lading. 11 April te Algiers. vertrekt 1 Mei. 13 April van Marseille. 11 April van La Guayra. 11 April van Port Said. 6 April vertrokken. 10 April vertrokken, vertrekt 17 April, vertrekt 17 April. 12 April vertrokken. 10 April van Dakar. 8 April van Gibraltar. 2 April van Pt. of Spain. 7 April van Port Said 24 Maart vertrokken. 13 April te Mombassa. 11 April van Gibraltar, vertrekt 17 April. 14 April te Varna. 12 April van Izmir. 8 April van Curasao. 6 April van Rosario. 12 April van Lissabon. 1 April van Cuba. 13 April van Cadix. 11 April van Vigo. 14 April te Rotterdam. 11 April van Gibraltar. 12 April v. Paramaribo. 14 April te Fiume. 2 April van Genua 15 April vertrokken. xi Schepen voorzier zijn grooter dan 601)0 orm.o register 'on HEEMSKERK VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TUINBOUWCLUB V.Z.O.S. De tuinbouwclub „Vooruitgang zij ons stre ven" houdt op Vrijdag 16 April haar jaar vergadering in het café van den heer L. Hen- neman. R. K. VERKENNERSAVOND. De R. K. Verkenners organiseeren Zondag as. een demonstratie-avond in het K.S.A.- gebouw. UITVOERING ST. - JO SEPHGEZELLEN. De uitvoering der St.-Joseph-gezellen is uitgesteld en wordt op Zondag 25 April ge houden, om ouders en leden op Zondag 2 Mei voor belangstellenden „A. D. O." Het programma voor Zondag luidt: G. V. O. 2—A. D. O. 2 A. D. O. bVitesse b 2,30 uur 1 uur BEVERWIJK TF IJMU1DFN AANGEKOMEN SCHEPEN Papierfabriek -Hoogovens Finsch Zweedsc-h s.s. s.s. Notraco Venersboirg Klaipeda Amsterdam hout laden MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW- EN PLANTKUNDE. Lezing over tropische cultures. De plaatselijke afdeeling van de Nederland sche Maatschappij voor tuinbouw- en plant kunde heeft gisteravond een vergadering in de bovenzaal van het Centrum gehouden. De voorzitter, de heer Heynekamp heette in zijn openingswoord de aanwezigen en in het bij zonder den spreker voor dezen avond Dr. Z. Kamerling uit Leeuwarden welkom. Even als het vorig jaar had het bestuur aan het eind van het winterseizoen nog een specialen avond voor de leden georganiseerd. Spreker betreurde 't daarom, dat de belangstelling zoo matig was. Dr. Kamerlingh, hierna het woord verkrij gende, heeft gesproken over „De groote tropi sche cultures". Wat wij onder tropische cultu res verstaan is nogal betrekkelijk, aldus be gon spreker, daar de cultures zich dikwijls wijzigen in omvang en plaats. Was b.v. 35 jaar geleden indigo de groote cultuur op Java, thans is deze teelt van wei nig beteekenis, terwijl nu de rubber een van de hoofdproducten vormt. Er zijn, vervolgde spreker, verschillende belangrijke factoren die de tropische cultuur van de onze onderschei den. Ten eerste heeft 't klimaat 'n grooten in vloed op de teelt, terwijl dientengevolge ook de watervoorziening een bijzondere aandacht vraagt. Daarbij komt nog het verschil in de organisatie der bedrijven. In de tropische landen kent men of de kleinculfeuur voor eigen gebruik, of de groote cultuur onder West- Europeesche leiding. Tusschenbedrijven, zoo als bij ons, komen daar niet voor.. Door de slechte tijdsomstandigheden on dergaan de suikerrietbedrijven, die jaren lang overproductie hadden, een enormen achteruit gang, zoodat men zich ook is gaan toeleggen op koffieteelt. Dit is evenwel een zeer wissel vallige cultuur. Van de verschillende landen waar koffie geteeld wordt neemt Brazilië nog altijd de voornaamste plaats in doch ook hier zijn door overproductie de bedrijven zwaar getroffen. Het valt daarbij op, zei spreker, dat waar de grootbedrijven bijzonder veel moei lijkheden doormaken, het klein-koffieteelt- bedrijf nog altijd floreert. In verschillende streken, zooals Sumatra, Timor, Mexico en Venezuela leggen particulieren zich naast hun gewone teelt, ook nog op kleine schaal op de koffieaanplanting toe, en deze bedrijfjes, waar dit product geen. hoofdzaak is, hebben nog altijd levensvatbaarheid. De theecultuur is veel vaster, vooral daar dit product niet zoo afhankelijk is van de weersgesteldheid en een goede bewerking van den grond. Op Java wordt nog maar weinig zuiver-product ge teeld. De meeste thee is een gekruist soort van Chineesche en Asamthee. Tenslotte behandelde spreker nog de ca cao- en kina-cultures. De lezing van den heer Kamerlingh werd verduidelijk door een serie fraaie lichtbeelden. VREEMDELINGENVERKEER. De vergadering der Federatie van de Ver eeniging voor Vreemdelingenverkeer in Noord-Holland boven het Noord-zeekanaal, welke as. Zaterdag 17 April alhier wordt ge houden, zal plaats hebben in het Kennemer hotel en vangt 's morgens half elf aan. RUIT INGEGOOID BIJ EEN POLITIEKE TEGENSTANDER. In den afgeloopen nacht is bij een inwoner alhier een ruit ingeslagen waarvoor een plakkaat hing met het opschrift „Kiest anti- Datzelfde had zich ook voorgedaan bij een partijgenoot, althans zoo veronderstelde men. Toen de politie evenwel een onderzoek instelde bleek de tweede ruit niet te zijn ver nield door een politieken tegenstander maar door een paard dat op de een of andere wijze met de ruit in aanraking was gekomen. Naar den dader van de nachtelijke ruiten- tikkerij wordt een onderzoek ingesteld. De bewoner vloog in nachtgewaad de straat op en kon nog juist de dader (s) in een auto met gedoofde lichten zien stappen. TERAARDEBESTELLING J. SPEK. Het stoffelijk overschot van den tweeden machinist J. Spek van den stoomtrawler Lies- beth Betty, die in het begin dezer week na een aanvaring voor de Engelsche kust is vergaan, zal Vrijdagmorgen te 11 uur op de begraaf plaats Duinrust alhier worden teraardebesteld. JAARVERGADERING VOETBAL VEREENI GING BEVERWIJK. Woensdagavond heeft de voetbalvereeniging Beverwijk haar jaarvergadering in het club- lookaal aan den Alkmaarscheweg gehouden. De secretaris en penningmeester brachten hun jaarverslagen uit die als gewoonlijk een dui delijk en juist beeld gaven van den toestand der vereeniging. Als gevolg van het aanbrengen van een ver lichting op het terrein en van de intensieve training waren de uitgaven zeer hoog geste gen; nochtans baart de financieele toestand van de vereeniging geen zorgen. In de kascommissie werden gekozen de heer Rooymans, Niesten en Rijkhof. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren Grapendaal en Van der Veer. In de vacature Duin zal in de volgende vergadering worden voorzien. Na de rondvraag werd de vergadering ge sloten.. PROMOTIE-WEDSTRIJD INGELASCHT. De K. N. V. B. he,ft voor aanstaande Zon dag ingelascht de promotiewedstrijd: Kenne- mers IIZeeburgia II. Deze wedstrijd wordt te 11 uur gespeeld in bet gemeentelijk sportpark. Het elftal van de roodzwarten is: Doel: Grapendaal. Achter: Versluis en B. Brethouwer. Midden: Hoen, Vessies en Blom. Vóór: Te Wolde. Rekvel-d, M. Brethouwer, Pauw en Dekker. Des middag speelt het eerste elftal voor den K. N. V. B.-beker tegen H. E, D. W. DONDERDAG 15 APRIL 1937 De Bilt voorspelt: Matigenlater tijdelijk afnemenden Noordelijken tot Westelijken of Zuidwes telijken wind, tijdelijk opklarend, weinig geen re§en> later iets zachter. BAROMETERSTAND Hoogste 770.8 m.M. te Haparanda Laagste 749.1 m.M. te Dresden. THERMOMETERSTAND i Hoogste gisteren 52 F, Laagste hedennacht 45 F. Hoogste heden 45 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 751 m.M. Neiging; Vooruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Vrijdag v.m. 6.37 uur; n.m. 7.09 uur. Zaterdag v.m. 7.31 uur; n.m. 8.13 uur. Zondag v.m, 8.43 uur; n.m. 9.27 uur. UITVOERING VAN HOOGOVENTOONEEL. Opvoering van Truusje Meyer. Het hoogoventooneel heeft Woensdagavond in de K1.S.M. haar -tweede uitvoering in dit seizoen gegeven. De belangstelling hiervoor was zeer groot. Opgevoerd werd het bekende blij spel „Truusje Meyer" van Jans Grosfeld en Leo Post. Het hoogoventooneel heeft van deze amusante geschiedenis een zeer vlotte vertol king gegeven. Er werd vlot en met veel animo gespeeld en het publiek heeft zich met de ko mische verwikkelingen zeer goed vermaakt. De geheele bezetting heeft zich beijverd om de aardige rollen in dit stuk goed te typeeren en zij wist daarin over het algemeen ook zeer goed te slagen. De hoofdrollen waren bij den heer Maenhout en de dames WelsCassé en R. Meerhoff in goede handen. Aan de decors was bijzonder veel zorg besteed. Na afloop werden aan de dames bloemen aangeboden. ZEDENDELICT. De politie alhier heeft proces-verbaal opge maakt tegen een alhier wonenden man wegens het plegen van onzedelijke handelingen met minderjarige jongens. Na verhoord te zijn is hij voorloopig op vrije voeten gesteld. Noteering van Beverwijk, 14 April 1937. Spinazie per kist f 0,60f 1,15 Andijvie per kist f 0,45f 0,50 Raapstelen per 100 bos f 1,50f 2 Radijs per 100 bos f 2,50—f 4,50 Koolrapen per zak f 0,65 Wortelen per K.G. f 0,02>/2 Bieten per K.G. f0,02y2 Aardappelen, klei p. K.G. f 0,0 2 y2f 0,05y2 Roode kool per 100 f 3,50f 5,50 Savoije kool per 100 f6—f8 Bloemkool per 100 f 18—f 20 Uien per K.G. f0,02y2 Prei per K.G. f 0,02y2—f 0,04y2 Sla per 100 krop f 4f 7 Rabarber per 100 bos f 8f 15 Pieterselie per bos f 0,05 Selderie per bos f 0,02y2 Appelen per K.G. f 0,35—f 0,46 Brusselsch lof per K.G. f 0,05—f 0,11 DE SCHOOLWEDSTRIJDEN. W. H. Muiier Om den Mulier-beker. Zooals destijds is medegedeeld wordt tus- schen de kampioenen der laagste afdeeling uit Haarlem, IJmuiden en Zandvoort een halve competitie gespeeld om een door den heer W. H. Muiier uitgeloofden beker. De vorige week werd te IJmuiden de wed strijd tusschen de IJmuider en Zandvoorter kampioenen gespeeld, die door de IJmuide- naren met 20 werd gewonnen. Woensdag was het Zeemeeuwen-terrein te Zandvoort het terrein van den strijd. Thans bond school A uit Zandvoort den strijd aan tegen de Haarlemsche kampioenen: de Voor wegschool uit Heemstede, welke in het Paasch- tournooi te Haarlem zoo'n uitstekenden in druk had gemaakt. Maar al had school A dan te IJmuiden ver loren, zij beslo ten toch haar laatste kans zoo goed mogelijk te verdedigen. Maar, wat jammer, daar moest nu net één van haar spelers voor z'n moeder bood schappen doen! Ja, de vacantie is nu eenmaal voorbij! Invallers meenden toch niet in aanmer king te komen en zoo bleken er maar tien Zand- voorters present. Dat werd België- Nederland, maar dan met wat meer goals! Toen de wedstrijd een oogenblik aan den gang was, merkte het tiental dat de Heem stedenaren heelemaal zoo best niet speelden. Inderdaad, de Voorwegschool was totaal haar vorm kwijt en bracht er vrijwel niets van te recht. Indien zij zoo in het Paaschtournooi te Haarlem had gespeeld, was zij stellig geen kampioen geworden. Nu speelden die Zand- voorters ook voor wat ze wéard waren; zij zaten veel beter op den bal dan de Heem stedenaren, die toch heusch niet naar Zand voort waren gekomen om pootje te baden. Maar het lukte niet en toen de Zandvoorters de leiding namen en deze voor rust nog ver grootten, kwam er onrust in de Voorweg gelederen. Zelfs met den wind mee na rust kon de Voorwegschool met haar numerieke meerder heid het doel niet vinden en toen Zandvoort uit een doorbraak haar derde doelpunt scoor de, was er geen twijfel meer mogelijk. Het einde kwam met 50! Woensdag 21 April wordt te drie uur op het terrein van H.F.C. de wedstrijd Voorwegschool School J (IJmuiden) gespeeld. Winnen de IJmuidenaren. dan zijn zij winnaaT van den beker. Winnen echter de Heemstedenaren, dan is men weer even ver. Ook aan een gelijk spel heeft IJmuiden natuurlijk genoeg. Als de Voorwegschool haar vorm van het Paasch tournooi niet terug vindt, gelooven wij in een overwinning voor de IJmuidenaren. GYMNASTIEK. UITVOERING TURNLUST. De Haarlemsche Gymnastiekvereeniging „Tuxnlust" geeft Zaterdagavond 24 April een uitvoering in de Gemeentelijke Concertzaal.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 7