mm - HET NIEUWE AVONDBLAD Komt er een nieuw politiebureau? 22e JAARGANG No. 139 VRIJDAG 16 APRIL 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmulden. Telei. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnes. Levenslange ongeschiktheid J 2UÜÜ.— overlijden i 400.verlies van hand, voet ot oog 200.beide leden duim 1100.één lid duim 50.alle leden wijsvinger 60. één of twee leden wijsvinger f 25.—, alle leden anderen vinger 15.één of twee leden anderen vinger 5.arm- of beenbreuk ƒ30.enkelbreuk ƒ15.polsbreuk ƒ15.Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. 400. bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart; tot een maximum van ƒ2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gèvolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN Minister Slingenberg in de gemeente. Voor een bezoek aan de rioleeringswerken. Gistermiddag heeft Mr. M. Slingen berg minister van Sociale Zaken een bezoek aan onze gemeente gebracht, ten einde zich op de hoogte te stellen van den stand der werkzaamheden bij den in werkverschaffing uitgevoer- den aanleg der rioleering. Zijne Excellentie was vergezeld van de heercn Draaijer, directeur-generaal van de Werkverschaffing en Meijer de Vries, inspecteur der Werkver schaffing. Begeleid door burgemeester Kwint, den heer W. F. Visser, wethouder voor Sociale Zaken en Ir. J. A. Verhoef, directeur van Openbare Werken werd per auto een tocht langs de verschillende werken gemaakt. Allereerst werd de buizenfabriek aan den Stationsweg bezichtigd, vandaar ging het gezelschap naar de Frans Naereboutstraat, waar men juist bezig was de zware ringen in de zeker 4 a 5 M. diepe slurf neer te laten, waarbij Ir. Verhoef eenige technische bijzonderheden mededeelde. Voordat de toch werd voortgezet naar IJmuiden om de onder den spoorweg gelegde rioleeringen in oogenschouw te nemen, wer den de in staat van ontbinding verkeerende gemeentewoningen aan de de Ruyterstraat bezichtigd. Hier zal de minister wel tot de conclusie zijn gekomen, dat men in onze ge meente niet alleen opbouwen, maar ook af breken kan. Ten slotte werden nog de rioleeringswerken in Santpoort bezichtigd. Na eenige uren in de gemeente te hebben vertoefd vertrok de minister weer naar den ANSJOVISBERICHT ('Medegedeeld door de Coöp. Ansjovisverk. Vereeniging.) In afwachting der nieuwe vangst is de han del nog stil. Aanbod beperkt; marktstemming vast. Laatstgedane prijs voor 1930er f 12, 1931er f 14. De. eerste ansjovis heeft zich deze week te Harlingen en Bergen op Zoom vertoond. VOETBALWEDSTRIJD V. S. V.- VETERANEN ZILVEREN SCHIJVEN. Op verzoek van de V.S.V.-veteranen zal Za terdagmiddag 4 uur de voetbalspelende ploeg van D. C. IJ., bekend als de Zilveren Schijven op het V.S.V.-terrein een wedstrijd tegen ge noemde veteranen spelen. Voor de Zilveren Schijven komen o.a. uit H. Elffern, P. Leijte, H. de Boer, P. Woudenberg en J. Smit, zoodat een spannende partij verwacht kan worden. OPVOERING „GOUDMUILTJE" Leerlingen van de P. W. A. Cort van der Lindenschool zullen Zaterdagmiddag 24 April in Thalia opvoeren de bekende kin der ope rette Goudmuiltje van M. A. Brandts Buijs Jr. De regie zoowel als de begeleiding is in handen van het personeel, dat ook de cos- tuums heeft verzorgd. VERGADERING C. P. N. Gistermiddag heeft in „Het Wapen van Vel- sen" een vergadering plaats gehad voor werk- loozen uitgeschreven door de C. P. N. De ver gadering was matig bezocht. Zij werd geopend door den heer S. Warmershoven die zeide dat deze vergadering- was belegd om, in verband met de prijsstijging der levensmiddelen en de daardoor ontstane slechtere toestand de men- schen op te roepen tot samenwerking. Dat de toestand der werkloozen verre van rooskleu rig is schijnt op velen, gezien den geringen op komst, geen indruk te maken. Hierna trad als spreker op de heer Klaas de Beers, communis tisch raadslid te Amsterdam. Ook deze spreker betreurde de geringe opkomst. Dit is, zeide' spreker, dubbel te betreuren, juist in den tijd waarin de Kamerverkiezing aanstaande is. De arbeiders dienen nu front te vormen. Spreker herinnerde er aan dat de voorgenomen intrek king van den huurtoeslag, het vorige jaar, niet is doorgegaan, omdat de arbeiders toen front hebben gevormd, waarom de regeering de voorgenomen besluiten niet heeft uitgevoerd. Wat éénparige actie vermag bewijst het laatste visscher ij conflict. Een hechte organisatie, zei de spreker, vermag veel. De communisten worden er altijd van beschuldigd dat zij de organisatie kapot maken. Spreker ontkende dit. Aan de hand van de Internationale ge beurtenissen wees spreker er op, dat de com munisten de mensohen van organisatie en daad zijn. Den binnnenlandschen toestand noemde spreker droevig. Hierbij werd de politiek van hr. Colijn onder de loupe genomen. Men neemt, van den mindere, den meerdere laat men met rust aldus spr. Vervolgens bepleitte spreker de totstandkoming van een volksfrontregeering. Zoolang deze er nog niet is, zal de C. P. N. een werkelijk democratische regeering steunen. Spreker betreurde het dat er S. D. A. P.'ers zijn, oio tegen een goede samenwerking zijn. Van de verkiezingen verwachtte spreker, dat de C. P- N. minstens 7 zetels zal veroveren. Hij druk te den wensch uit, dat alle werkelijk democra tische richtingen vooruit mogen gaan. Ver volgens wekte de heer de Beers de aanwezigen op tot eenheid om aan B. en W. een rapport uit te brengen omtrent den heerschenden toe stand der werkloozen in de gemeente, gelijk dit indertijd in Amsterdam is gedaan. Daar de toestand der werkloozen verre van roos kleurig is moet gezamenlijk front worden ge maakt tegen de aanvallen, die van reactio naire zijde op het levenspeil worden gedaan ®n bij de komende verkiezing toonen, dat men ïan 4e huidige regeeriaag mei gediend is. OPENING JULEMBA. Gistermiddag is in veler tegenwoordigheid de bazar Julemfoa in het Herv. vereenigingsgebouw door Ds. A. A. Wildschut geopend. Eerst sprak de heer K. Noy namens school bestuur en bazarcomité een woord van wel kom, waarin hij zijn vreugde uitdrukte over de groote belangstelling. Ds. A. A. Wildschut die eerst in gebed voor ging, zeide dat hij met genoegen de uitnoodi- ging om dezen bazar te openen had aangeno men. Hij wilde dezen echter niet openen, al vorens de reden te hebben genoemd waarom men genoodzaakt was een baazr te organisee- ren. Ds. Wildschut wees op de door de regeering toegepaste bezuinigingen. De school heeft leer krachten moeten aanstellen, wilde men het onderwijs op peil houden. Voor deze bovental lige leerkrachten stelt de regeering geen geld. beschikbaar. Verder is de uitkeering voor het vakonderwijs en zijn ook de contributies ver minderd. Dit alles is oorzaak dat deze bazar gehouden moest worden. Ons eigen Christelijk onderwijs moet zoo goed mogelijk zijn; daar om deed Ds. Wildschut een beroep op al'ler medewerking. Na een woord van dank te heb ben gericht tot allen, die hebben meegewerkt dezen mooie bazar tot stand te brengen ver klaarde spreker dezen voor geopend. De talrijke aanwezigen verspreidden zich hierna rondom de mooie stands. Ook de attracties trokken spoedig veel belangstelling, zoodat weldra de bekende bazarsfeer aanwezig was. HET VERVOER VAN DE POLDERKINDEREN De overeenkomst van de gemeente met de N.V. Autobus-Exploitatie „Stormvogels" be treffende het vervoer van schoolkinderen uit de polders eindigt 1 Mei 1937. De vennoot schap is bereid een nieuw contract aan te gaan tegen een jaarlijksche vergoeding van f 2950. Thans bedraagt deze f 2700; een ver hooging met f 250 wordt noodig geacht we gens de stijgende exploitatiekosten van het bedrijf. B. en W. achten deze verhooging toelaat baar en zij stellen den Raad voor, hen te machtigen tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst voor den tijd van één jaar voor den prijs van f 2950. VAN HET DAK GEVALLEN Bij het opleggen van pannen op het dak van een perceel aan den Wijkerstraatweg had een 17-jarige arbeider, wonende alhier het ongeluk, van het dak te vallen. Gelukkig kwam hij goed terecht en bleef het letsel beperkt tot een schaafwond aan het hoofd, die door een dokter verbonden werd. AFLOSSING VAN EEN GELDLEENING B. en W. stellen den Raad voor, hen te machtigen, over te gaan tot het aflossen van een geldleening, oorspronkelijk groot f 505.000 per resto f 275 000 en tot het aangaan van een nieuwe leening groot f 262.500 op onder- handsche schuldbekentenis. Het verschil tus- schen het restant der leening en het bedrag der nieuwe leening is de gewone aflossing ïn 1937 De nieuwe leenhig wordt aangegaan a pari met een rente van 3 3/4 pet. gedurende de eerste 10 jaar en daarna tegen 4 pet. Ver vroegde aflossing is steeds toelaatbaar. Wordt daarvan gedurende de eerste vijf jaren ge bruik gemaakt dan is de koers van aflossing 101 pet. Het oorspronkelijke rentepercentage dezer leening was 4]/2 pet. VERHOOGING CREDIET REKENING COURANT OVEREENKOMST B. en W. stellen den Raad voor te besluiten de dd. 10 November 1936 met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten aangegane rekening-courant overeenkomst voor buiten gewone uitgaven ad f 136000 met f 31000 te verhoogen. Zulks in verband met de uitvoe ring van eenige werken. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen gehouden op Dinsdag 20 April 1937, des namiddags 7 uur, ten gemeentehuize. Agenda. 1. Ingekomen stukken en mededeeling. 2. Aflossing van een geldleening, oorspron kelijk groot f 505.000, per resto f 275.000, en aangaan van een nieuwe leening. 3. Verhooging van het crediet der rekening courant-overeenkomst voor buitengewone uit gaven met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. 4. Aanvulling van het raadsbesluit, houden de toepassing van een korting van 10 pet. op de pensioenen der Wethouders. 5. Intrekking eener vergunning tot het aan leggen van wegen te IJmuiden. 6. Vaststelling van straatnamen. 7. Verlaging van huurprijzen. 8. Verzoek om vergunning tot het verbou wen van een woonhuis tot woonwinkelhuis. 9. Wijziging van het Reglement voor het kampeeren. 10. Overdracht van grond ten behoeve van schoolbouw te Santpoort. 11. Aankoop van grond te Velsen, inbreng van dezen grond in het grondbedrijf en ver koop van grond te IJmuiden. 12. Vaststelling van een verordening tot wij ziging der ALgemeene Politieverordening. 13. Toestaan van een crediet voor het ma ken van een ontwerp met begrooting van kosten van een nieuw hoofdbureau van poli tie. 14. Sluiten van een overeenkomst met de N.V. Autobus-Exploitatie „Stormvogels" in zake vervoer van schoolkinderen. 15. Vaststelling van een contributieregeling voor ziekenfondsen. 16. Overplaatsing van twee onderwijzers. 17. Benoeming van voorzitters, leden en plaatsvervangende leden der stembureaux voor de verkiezing van de leden van de Tweede 1 Kamer der Staten Generaal, B. en W. vragen een crediet voor het maken van een ontwerp. Van het Willemsplein naar den Groeneweg. Onder dagteekening van 21 November 1936 schreef de Burgemeester het volgende aan het college van B. en W.: „In het onder dagteekening van 7 October 1933 door den toenmaligen Burgemeester tot den Raad gericht schrijven (Gemeenteblad No. 67 van 1933), is ten aanzien der huisves ting der politie voorloopig volstaan met het naar voren brengen van de wenschelijkheid van verbetering. Naar mijn meening grijpen de be zwaren, die de huidige huisvesting aankleven, zoo diep in de uitoefening- van den politiedienst in, dat herzie ning daarvan dringend noodzakelijk moet worden geacht, terwijl buiten dien de samenstelling en de arbeids mogelijkheden van het corps te nauw samen hangen met het vraagstuk der huisvesting, dan dat een reorganisa tie los daarvan kan worden bezien. Een tweetal punten meen ik nader te moe ten belichten, t.w.: I. de ligging der steunpunten; II de beschikbare ruimte en outillage. De ligging der steunpunten. Het behoeft geen betoog, dat het centrale punt van het politieorgaan voor een doel matige dienstuitoefening dient te zijn gele gen nabij het centrum der gemeente, ge makkelijk te bereiken vanuit de onderschei dene bebouwde kommen, zoo mogelijk op be trekkelijk geringen afstand van den zetel van het gemeentebestuur en de voornaamste ge meentelijke en andere grootere instellingen. Dat de samenhang met ander e politie- onderdeelen (te Santpoort, Driehuis, Velsen- Noord) door de volkomen excentrische lig ging van het hoofdbureau zeer ongunstig wordt beïnvloed, is dagelijks merkbaar. Doordien het hoofdbureau volkomen in een uithoek ligt, zal iedere uitbreiding der be bouwing in deze gemeente de nadeelen dier ligging meer accentueeren. Dit klemt te meer, omdat de uitbreiding der politiebe- moeiingen zoowel als de vordering der tech niek van het opsporingsonderzoek in de laatste jaren meer en meer noopt tot specia- liseeren van een deel van het .personeel. AIS voorbeelden noem ik het toezicht op het verkeer en de verkeersmiddelen en het foto- grafiseh-daetyloscopisch gedeelte van het recherche-onderzoek. Ook voor andere on derdeelen van de politietaak geldt dit. Specialiseer en noodzakelijk. Sinds meerdere jaren wordt de politie bij het tot stand komen van wettelijke regelin gen veelvuldig in de uitvoering daarvan be trokken, in die mate, dat een beperkt specia- liseeren van een deel van het personeel voor een doeltreffend toezicht in gemeenten van eenigen omvang noodzakelijk is. Bij den hul digen toestand is dit alleen te bereiken voor de afdeeling IJmuiden. Om het toezicht ook in de andere deelen der gemeente tot zijn recht te kunnen doen komen, is, vooral in verband met de groote uitgestrektheid der gemeente, een meer centrale ligging van het hoofdbureau dringend vereischt. Het feit, dat het onderzoek van misdrijven door speciaal opgeleid recherchepersoneel zich tot dusver bepaalt tot de feiten gepleegd in de afdeeling IJmuiden, terwijl het onder zoek van delicten gepleegd in Santpoort, Driehuis en Velsen-Noord in eerste instantie geheel wordt verricht door aldaar geposteerd, niet gespecialiseerd personeel, wijst reeds op een onjuisten toestand, waarin, ook zelfs bij uitbreiding van personeel, slechts ten deele verbetering is te brengen Immers zijn door de excentrische ligging een behoorlijk over zicht van de onderscheidene deelen der ge meente en een voldoende bekendheid met de plaatselijke bijzonderheden bij de gespecia liseerde onderdeelen van den politiedienst niet bereikbaar. Ook het verkeerstoezicht onvol doende. Dat ook het verkeerstoezicht onvoldoende moet worden geacht, is, naast andere facto ren, mede te wijten aan die ligging. Immers ver verwijderd van de hoofdverkeerswegen leent het hoofdbureau zich niet voor onder zoek van verkeersmiddelen, veroorzaakt voorts het herhaaldelijk verplaatsen van personeel naar de verkeerscentra veel tijdver lies, en dreigt tenslotte menig onderdeel aan de aandacht te ontgaan. Ik ga, om dit overzicht niet te weinig over zichtelijk te maken, hier nog niet In bijzon derheden in op vele andere onderdeelen van de politie taak. Ook ten aanzien hiervan zijn het geringe contact met en het gebrekkig overzicht van het leidinggevend personeel, factoren welke van belemmerenden invloed zijn. De omstandigheid, dat de inwoners dezer gemeente, buiten IJmuiden gevestigd, zich vrijwel nimmer richten tot het hoofdbureau, doch steeds ook in belangrijke gevallen tot ondergeschikt, ter plaatse gestationneerd politiepersoneel, is aan het hieromschreven bezwaar te wijten. Daardoor ontgaat aan de leiding, ook bij volle medewerking der afzon derlijke onderdeelen, het juiste overzicht over en het inzicht in die omstandigheden, waarvan de bekendheid voor een goeden po litiedienst noodzakelijk is Dit bezwaar is thans niet op te heffen. Terwijl eenerzijds de afstand van het hoofdbureau tot de wes telijke grens der gemeente circa 1 K.M. be draagt, ligt dit politiecentrum ongeveer 6 tot 8 K.M. verwijderd van de bebouwde kom van Santpoort en 4 tot 7 K.M. van Velsen- Noord. Naar mijn inzicht dient het hoofd bureau te zijn gelegen nabij de spoor lijn te Velsen, b.v. in de omgeving der R.H.B.S., waardoor het centraal ligt t.o.v. de bebouwde kommen dezer ge meente. Voorloopig kan dan worden volstaan met twee posthuizen, t.w. het bestaande hulpbureau te Velsen- Noord en een hulpbureau te vestigen in het huidige bureau Willemsplein. Gelijktijdig kan dan het posthuis Engelmundusweg, hetwelk reeds thans onvoldoende is, worden opge heven. In de toekomst ware een der de posthuis te vestigen in Santpoort, hetwelk door zijn uitbreiding gelei delijk ontgroeit aan het huidige be wakingssysteem (3 kringagenten). Dat door een zoodanige ligging een gun stige meer normale toestand wordt verkre gen, blijkt o.m. uit het volgende. Het westelijk bewakingsgebied strekt zich dan uit tot op een afstand van 4 K.M. van dat bureau (posthuis 2.5 K.M. verwijderd), het zuidelijk gedeelte tot ruim 5 K.M. vanaf het hoofdbureau; het noordelijk bebouwd ge bied tot op 1.5 a 4.5 K.M. (posthuis 2 K.M. verwijderd) Minister Slingenberg bij de rioleeringswerken in de Frans Naereboutstraat te Velsen. Van rechts naar links: de heer Draayer, dir.-gen. der werkver schaffing; ir. Verhoef, dir. Openb. Werken; minister Slingenberg; burgemeester Kwint; de heer Meyer de Vries, insp. der Werkverschaffing en links achter dezen wethouder W. F. Visser. Bij bovenstaande beschouwingen ben ik uitgegaan van de behoeften in normale rus tige tijden. In nog sterkere mate zouden de bezwaren aan de huidige localisatie verbon den zich doen gevoelen in tijden, waarin de zorg voor de handhaving der openbare orde moeilijkheden zou opleveren en de waarde van een logische ligging der steunpunten in bijzondere mate gevoeld zou worden. Tegenwoordig hoofdbureau te klein en slecht geoutilleerd. De geringe beschikbare ruimte in het hui dige hoofdbureau sluit de mogelijkheid van menige noodzakelijke wijziging in de inrich ting van den dienst uit. Voor den recherchedienst is ter beschik king een vertrek waarin de rechercheurs ge zamenlijk werken. Een vertrek voor een inspecteur en een lo- caliteit, geschikt voor afzonderlijk verhoor ontbreken. Dit bezwaar dient niet onder schat te worden. Niet alleen stellen aangever of getuigen er menigmaal prijs op den be trokken recherche-ambtenaar afzonderlijk te kunnen spreken, doch ook bij het verhoor van verdachten is dit van be teekenis. De fotografisch-dactyloscopische werk zaamheden moeten verricht worden in een afgetimmerd hoekje van den zolder. Voor het inspecteurspersoneel (2 inspec teurs en 2 inspecteurstitulair) is een vertrek je, groot 4 bij 2.45 M. aanwezig, waarvan de meeste ruimte wordt ingenomen door schrijf tafels. kasten, kachel, berging van kleeding enz. In dit kamertje wordt door den dienst- doenden inspecteur publiek te woord gestaan en worden besprekingen met personeel ge voerd, terwijl ee nof meer der overige amb tenaren aldaar intusschen opgedragen ad ministratieve of andere werkzaamheden moeten verrichten, of personen moeten hoo- ren. Hoezeer dit storend werkt, behoeft geen toelichting. Te wijzen op de zeer gebrekkige luchtver- versching, welke meerendeels tot stand komt via de gang, waaraan de cellen liggen, is geenszins overbodig. De agenten wachtkamer (groot 4.20 bij 3.80 M.) voldoet evenmin aan zeer matige eischen van doelmatigheid. In dit vertrek, waarin het personeel bij toerbeurt wachtdient ver richt en o.m. zijn maaltijd nuttigt, wordt ook bij ongunstig weer de natte overkleeding ge droogd. Bij gebrek aan andere ruimte wordt door personeel, hetwelk administratief werk moet verrichten (o.m. door het verkeerspersoneel) gewoonlijk gebruik gemaakt van een locali- teit, ingericht tot verzekeringskamer. Een z.ig. rouwkamer, waarin het stoffelijk overschot van slachtoffers van een verkeers ongeval, verdrinking of anderszins tijdelijk ondergebracht kan worden, is niet beschik baar. Om mij tot de hoofdzaken te bepalen, vol sta ik tenslotte met te wijzen op de omstan digheid, dat de arrestantenlokalen ingevolge artikel 62 Wetboek van Strafvordering, jo. artikel 1 van het Koninklijk besluit van 4 December 1925 (St.bld, No. 460), moeten vol doen aan de voorschriften, door den Minis ter van Justitie bij beschikking van '10 Jan. 1927, 2de Afdeeling, No. 800 (Stc. No. 7) vastgesteld. - Aan deze minimum eischen voldoen die lo- caliteiten niet. De laatstelijk verleende dis pensatie liep tot 1 Januari 1936. Om de bo venomschreven redenen is het voor een be hoorlijk functionneeren van den politiedienst van het grootste belang dat tot een grondige herziening der huisvesting zoo spoedig doen lijk wordt overgegaan. Ook bij uitbreiding en reorganisatie van het politiecorps kan zon der die voorziening nimmer een voldoende politiezorg, evenredig aan de daaraan ten koste gelegde gelden, bereikt worden. Ik stel u daarom voor een doelmatige her ziening der huisvesting van de politie met den meesten klem te bevorderen". B. en W. accoord. Met de door den Burgemeester aangevoer de argumentatie kunnen B. en W. zich vol komen vereenigen. Het is ook hun overtui ging, dat de bouw van een nieuw hoofdbu reau van politie dringend noodig is. Dit bureau zou kunnen worden ge bouwd op aan de gemeente toebehoo renden grond gelegen tusschen den Groeneweg, de Sparrenstraat, de Abeelenstraat en de Wilgenstraat te IJmuiden. Alvorens met een voorstel hieromtrent bij den Raad te komen achten B. en W. het ge- wenscht, dat een ontwerp met begrooting van kosten wordt opgemaakt. Zij stellen voor, hun hiertoe het noodige crediet te verleenen. EIEN AANVARING. De stoomtrawler IJselmond is bij het uit gaan in botsing gekomen met een pufschuit. Deze werd van de touwen geslagen en kwam midden in de haven terecht. Later werd de schuit weer opgehaald. Het geval liep zon der ongevallen af. VOORLOOPIG UIT DE VAART Wederom zijn eenige trawlers voorloopig uit de vaart genomen, Het zijn de Ita IJM. 22, de Flamingo IJM. 74, de Bergen IJM. 16 en de Norma Maria IJM. 6, die in survey gaan of zijn blijven liggen voor machine- of ke telkeuren. DE GROEI VAN SANTPOORT B. en W. stellen den Raad voor, aan de straten ten Westen van de Willem de Zwij gerlaan te Santpoort, voor den aanleg waar van vergunning werd verleend bij raadsbe sluit van 30 Juni 1936 de namen te geven van Anna van Burenlaan, Anna van Saksenlaan, Charlotte de Bourbonlaan en Louise de Co- ligny-laan, naar de opvolgende gemalinnen van Prins Willem I (Willem de Zwijger).

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1