BEVERWIJK Uit het Vereenigingsleven in „Kennemerland" De eerste zwaluw. HEEMSKERK CASTRICUM /CUEEP/ LTJMNCENi Een gouden jubilaresse Een halve eeuw politiek Van de politieke organisaties in onze ge meente is de R.K. Staatspartij de oudste. Zij werd opgericht in een tijd, dat lang niet iedereen aan politiek „deed" of zelfs aan poli tiek mocht doen. Wanneer een Nederlandgch staatsburger vóór de herziening van de kies wet en vóór de invoering van het algemeen kiesrecht in 1917 door een of andere oorzaak geen belasting betaalde, dan was hij politiek „onmondig" en bezat geen stemrecht. Dat gaf aanleiding tot merkwaardige toestanden. De kiesvereenigingen hadden er natuurlijk groot belang bij, dat zooveel mogelijk stemmen op haar candidaten werden uitgebracht. Welnu, dan werd heel eenvoudig door de kiesvereeni- g'ing de belasting betaald en dan werden de politiek „onmondigen" kiesgerechtigd. In 1887 werd in Beverwijk de centrale kies- vereeniging van de R.K. Staatspartij ge sticht. Het waren de heeren J. Bisschop, H. Burg-er Mz. en Waterschoot van der Gracht, die daartoe den stoot gaven. Het was in die dagen verre van eenvoudig leider van een poli tieke organisatie te zijn. Er bestond namelijk geen stemplicht, men was volkomen vrij op de verkiezingsdagen al dan niet aan de stembus te verschijnen. Het ligt dus voor de hand, dat van het bestuur van een politieke organisatie op de dagen, dat de groote strijd gestreden werd, heel wat werk werd vereischt. De men- sohen, die niet „aan politiek doen" moge men nu bij tientallen kennen, toen waren het er honderdtallen. En dus trok het bestuur er op de verkiezingsdagen op uit, om de politieke slappelingen aan te sporen van hun stem recht gebruik te maken. In die dagen droeg de verkiezingsstrijd een gansch ander karakter. Er zat veel meer spanning, veel meer sportivi teit in. Het ging in die dagen ook al om eenige stemmen en dan zat er nog deze attractie in, dat herstemmingen tusschen twee candidaten noodzakelijk waren. In Beverwijk we, 1 dan ook een felle strijd gestreden en blijkens de me moires van den grijzen veteraan in het poli tieke leven, den heer J. J. Bisschop moet het zelfs voorgekomen zijn, dat de stoomtram een uur vertraging had, ocmdat de belanghebbenden voor de uitslagen der verkiezingen de tram baan versperden. In zijn gedenkschriften treft men ook tref fende staaltjes van opofferingsgezindheid aan. Men zag in die dagen niet op tegen een wan deling van eenige uren, om zich een stem meer op den candidaat te verzekeren. Het is zelfs voorgekomen, dat een achtenswaardig feestuurs lid eenige uren als kindermeisje fungeerde om het hoofd van een moederloos gezin in de gelegenheid te stellen zijn kostbare stem uit te brengen! De centrale Beverwijk heeft altijd een be langrijke plaats in het R.K. politieke leven ingenomen. Zij gold als voorbeeld van het ge- heel-e land en het was en is nog altijd een groote voldoening voor de nog in leven zijnde oprichters, de heeren Bisschop, Cornelisse, Braun en De Goede, dat Beverwijk in 1901 den eersten arbeiderscandidaat naar de Tweede Kamer kon afvaardigen. Dat was W. J. Pastoors uit Ginneken, een naam, die in Ka tholiek Kennemerland nog altijd voortleeft. Een aardige anecdote is die, waarin de heer Bisschop, toenmaals secretaris van de Cen trale, verhaalt van een groote propaganda- vergadering, waarvan hij geen verslag kon maken, omdat hij geen kans meer zag de zaal in te komen. Deze vergadering werd gehouden in de bovenzaal van het oude Hotel „De Zon", dat stond in de Breestraat ter hoogte van het veilinggebouw „Kennemerland". Op het aan- vangsuur was de belangstelling om den can didaat te hooren zoo enorm, dat voor het ho tel nog meer menschen samendromden, dan reeds in de zaal een plaatsje hadden gevon den. De secretaris kwam wat later, maar hij zag geen kans meer dé zaal binnen te komen. In den loop der jaren is dit alles gewijzigd, maar de „oude garde" denkt toch nog altijd met veel genoegen aan dien tijd, dat Bever wijk als een voorbeeld gold voor Katholiek Nederland, terug. De R.K. Staatspartij heeft in Beverwijk thans haar gouden jubileum gevierd. Het werk van de oude garde is thans overgenomen door de jongeren. Ook in Beverwijk is de toestand gewijzigd. Na de vereeniging van de gemeen ten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin is ook een fusie gevolgd van de af-deelinge-n van de R.K. Staatspartij. HISTORISCH GENOOTSCHAP MIDDEN- KENNEMERLAND. Het Historisch Genootschap Midden-Ken- nemerland zal op Vrijdag 23 April in het Ken- nemer Hotel zijn jaarlijksche algemeene ver gadering houden. Na afhandeling van de huishoudelijke za ken zal de heer G. J. Honig uit Zaandijk een voordracht houden over „Oud-Beverwijk en het geslacht Kool" Daarna spreekt de heer A. van Gessel. leeraar aan de Bisschoppelijke Kweekschool alhier, over „Vondel en Schey- beeck". ZONDAGSDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. W. J. Royaards, Vondellaan 20, telef. 3636. In de week van 18—25 April is de Duinwijk Apotheek, Populierenlaan 44, telef. 3388, be last met den Zondags- en Nachtdienst De nieuwe veilingsvoorsclirifleri voor Kennemerland. Gewijzigd voor deze streek. Dank zij de bemoeiingen van de besturen der veilingsorganisaties alhier is eenige wij ziging gebracht in de door de Nederlandsche Groenten en Fruit Centrale uitgevaardigde veilingvoorschriften. In afwijking van de aan de Beverwijksche veilingen bestaande gewoonten moeten de producten als volgt worden geveild: Aardbeien: Exportveiling bruto voor netto per 100 K.G. Alles moet gewogen worden. In de exportveiling wordt niet meer per slof geveild, Aardbeien in de groentenveiling moeten worden aangevoerd op een vast ge wicht van 5 pond per slof. Deze aardbeien worden echter wel per slof geveild. In doos jes en kratten wordt geveild op vast gewicht per krat of per doosje. Andijvie: wordt van 1 Dec. tot 31 Mei per K.G. geveild; inhoud 6 K.G. per kist. 100 strut ken moeten 20 K.G. wegen. Van 1 Juni tot 30 Nov. wordt per kist ge veild met vasten inhoud van 20 stuks. In dit tijdvak moeten 100 struiken 30 K.G. wegen. Asperges moeten per K.G. worden geveild, gebost of los. De aanvoer van de bossen as perges moet in kleine pootbakken met gelijk gewicht geschieden. Boerekool wordt per K.G. geveild, op vast gewicht van 6 K.G. Erwten, benevens alle producten, die tot nu toe per pond worden geveild, gaan in het ver volg per K.G. Groene, Bloemendaalsche en veldgele kool: op gelijk gewicht in kisten. Wordt per K.G. geveild. Frambozen en kruisbessen: evenals aar beien aanvoeren in sloffen van 5 pond vast je wicht of in doosjes met vast gewicht per srat of per doosje. Prei wordt per K.G. geveild. Bossen blijft aangeraden. Rabarber: wordt voor deze streek als rabar ber met blad en mag per bos worden geveild. Roode-, gele- en witte kool: wordt gesor teerd aangevoerd en per kist geveild. Gelijk gewicht in de kisten. Sla wordt tot omstreeks 20 Mei per 100 stuks geveild; van dien datum af per kist met vasten inhoud van 25 stuks. Spinazie wordt per kist geveild op een vast gewicht van 4 K.G. per halve en van 8 K.G. per heele kist. Zwaarder gewicht per kist mag niet worden aangevoerd met het oog op de ontduiking van den mmimumiprijs. Postelein wordt per kist geveild op vast ge wicht van 5 K.G. Waschpeen wordt eveneens per kist geveild op een vast gewicht van 15 K.G. en mag niet in groote kisten worden aangevoerd. Voor alle andere producten blijven de des tijds door de veilingen gegeven keurvoor- schi'iften gelden. MARKTBERICHTEN. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. 16 April 1937. Spinazie per kist 3585 cent. Sla (100 stuks) f 2.80—f 6.10. Boerenkool per K.G. 22y2 cent. Andijvie per K.G. 1214 cent. Rabarber per bos 4—7 cent. Raapstelen per bos 22Vz cent. Radijs per bos 4-^5 cent. Peterselie per bos 23 cent. Selderie per bos 24 cent. Prei per bos 37 cent. Bloemkool le soort per stuk 1521 cent. Bloemkool 2e soort per stuk 9 cent. Aardappelen f 2.50f 2.70. Uien per K.G. 1—2 cent. Witlof per K.G. 58 cent. Roode kool per stuk 47 cent. Gele kool per stuk 36 cent. Noteering van Beverwijk, 16 April 1937. Spinazie per kist f 0,30f 0,75 Andijvie per kist f 0,40f 0,55 Raapstelen per 100 bos f 1,50 Radijs per 100 bos f3,50 Rapen per zak f 0,60 Wortelen per K.G. f 0,02 Bieten per K.G. f0,0iy2 Aardappelen, klei p. K.G. f 0,02 y2f0,05y2 Roode kool per 100 f 5 Savoije kool per 100 f 6,50f.8 Bloemkool per 100 f18 Uien per K.G. f 0,02 Prei per bos f 0,04f 0,06 Sla per 100 krop f 1,50f 3,50 Rabarber per 100 bos f 4f 8 Pieterselie per bos f 0,03 y2 Selderie per bos f 0,03 Appelen, per K.G. f 0,30—f 0,45 Brussels-eb lof f 0,04—f 0,08 BEKRONING VAN DEN BAKKERSCURSUS. De jaarlijksche vakcursus voor bakkers, ge organiseerd door do plaatselijke afdeelingen van de Algemeene en Christelijke Bakkers- gezeBenbonden is weer ten einde. Vrijdag en Zaterdag wordt in het gebouw „Odéon" van de vervaardigde werkstukken een expositie gehouden. De jury kende de volgende bekroningen toe: Afdeeling brood, verplicht werk eerste af deeling 1ste prijs niet toegekend. 2. C. v. d. Meer. 2. W. van Rijn. Tweede afdeeling: 1. C. Duyn. 2. W. v. d. Brink, 3. P. Verzijlberg. Verplicht vlinderwerk: 1. W. van Rijn, 2. G. Post, 3. C. v. d. Meer. Vrije inzending: 1. L. Klinkenberg, 2. J. Post 3. C. v. d. Meer. Banket eerste afdeeling (banket): 1. H. de Vries, 2. A. Baartse, 3. L. Klinkenberg; eervolle vermelding H. Prins. Eerste afdeeling (drogan): 1. G. de Vente. 2. H. Prins, 3. H. de Vries; eervolle vermelding J. de Weert. (Nadat de komst van de eerste zioahm ivas gemeld, zijn van ver scheidene zijden berichten geko men, dat en waar men haar reeds eerder gezien had.) De zwaluw, voor den wintertijd Als altijd, op de ylucht gegaan, Is weer terug, dat lijkt als feit, In elk geval wel vast te staan. De groote trek is weliswaar, Totnutoe niet gearriveerd. Maar zeker zijn er hier en daar Al enkelen teruggekeerd. De vraag is, waar het eerste dier Dit voorjaar bij ons is geland, Er is verschil van meening hier, Er komen „claims" van allen kant. Als iemand schrijft: vandaag den dag, Heb ik de eerste hier gezien, Zegt d'ander, dat hij d' eerste zag, Nou, vast al vóór een dag of tien. Dan klimt een derde in zijn pen En schrijft aan zijn courant: Meneer, Zoo waarlijk als ik eerlijk ben, Ik zag haar nog twee dagen eer. 't Is wel een zeer belangrijk punt, Het nadeel is alleen erbij, Dat je 't niet controleeren kunt, Een zwaluw is geen kievitsei. Als je de eerste zwaluw ziet, Heb je daar geen bewijzen voor, Zoo zie je 'm en zoo zie je 'm niet, Het dier vliegt mir nichts dir niehts door. Het is wel een dramatisch feit, Dat daardoor nooit wordt vastgesteld, Wie telkenmaal in voorjaarstijd, Nu heusch de eerste zwaluw meldt. De zaak was dadelijk gezond, Wanneer het dier het anders zag En zelf het een prestatie vond, Waar het wel trotsch op wezen mag. Maar 'k denk zoo, dat de zwaluw vreest, Dat hij maar bitter wordt gelaakt Met: jij bent dus dat nare beest, Dat voor ons nog geen zomer maakt. P. GASUS. Tweede afdeeling (vruchten)1. J. Dubbel man. 2. P. Verzijlberg. 3. J. Swiers; eervolle vermelding W. Steenhuizen. Tweede afdeeling: (petite glacé): 1. P. Ver zijlberg. 2. J. Dubbelman, 3. J. Butter; eervoUe vermeldingen J. Duijkers en C. Gordijn. Vrije inzending: 1. H. de Vries, 2. G. de Ven- te; eervolle vermelding A. Baartse. Inzendingen van oud-cursisten: 1. J. Span jaard; eervolle vermelding K. Haasnoot Jr. De jury voor de afdeeling brood werd ge vormd door de heeren P. v. d. Berg, H. H. Meijer en N. J. Out, en voor de afdeeling banket door de heeren G. Bernards, P. Groot en J. Quwehand. GROEPSWEDSTRIJDEN VAN DE DAMCLUB. De uitslagen van de door de Beverwijksche Damclub gespeelde wedstrijden waren: Eerste groep: J. BakkerJ. A. Oussoren 20; W. SpanjaardA. Wen tink 20; Tweede groep: A. PeekeiB. Reimes 1—1; L. Kluft—S. D. Hoogvorst 0—2; Derde groep: C. RietkerkF. Wentink 1 Vierde groep: H. G. HoutwipperJ. Brands 0—2. De volgende clubavond zal niet op Donder dag 22, maar op Dinsdag 20 April worden ge houden. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: J. W. Stet en J. M. Heiloo; J. H. Nïjman en A, ,;an den Berg. Getrouwd: H. r. M. Zurlohe en C. M. M. Schaaper; H. von Hertzbérg en W. Vollemans; J. E. Zwanenburg en M. A. Bisschop; A. K. H. Steen en K. W. M. Oosterman; F. H. J. Ber- see en C L. Vessies. Bevallen: L. G. Goedhartvan der Velden, z.; G. G. de JongHoogeland, z.; Tr. v. d. Berg -V. d. Wal, d.; Overleden: A. de Smit, 59 j., ongeh.; Ch. Bram, 68 j., wedr. van J. J. Sehafraad, alhier; L. Schoenmaker, 80 j., geh. met C. Cl. Voogt, alhier.. RIVALEN—BEVERWIJK. „Beverwijk" speelt Zondag voor de derde ronde van den K.N.V.B.-beker tegen Rivalen te Amsterdam. Doel: N. Hoogerwerf. Het elftal van de roodbroeken is: Achter: W. Bruijns, J. Kruyer. Midden: A. de Ruyter, G. de Ruyter, W. Kruyer, Voor: A. Marx, C. Duin, C, Vesseis, J. Maenhout, C. Koning. DE STEMPELUREN VOOR DE KOMENDE WEEK. Voor de week van 19 tot 24 AprÜ zijn de stempeluren voor de georganiseerde werk- loozen als volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurdersbond 9.4510.15 en 2.002.15 uur. Christelijke Besturenbond 11.3011.45 en 3.30—3.45 uur. Plaatselijk Arbeiders Secretariaat 10.15— 10.45 en 3.15—3.30 uur. R.K. Volksbond 10.00—10.30 en 2.15—2.30 uur. Wijk aan Zee 10.45—11.15 en 2.45—3.00 uur. R.K. DRANKBESRIJDING. Maandagavond wordt in het K.S.A.-gebouw een propagandavergadering gehouden van de R.K. Drankbestrijding, georganiseerd door Kruisverbond en Maria-vereenigïng. Spreker is Pater Dr. Ant. Gerats M.S.C. van het Missiehuis te Velsen-Driehuis, die zal spreken over het onderwerp: „Wat denkt men en wat verwacht men van Sobriëtas?" De heer Fr. Maenhout zal ter afwisseling- een aantal voordrachten ten beste geven. De vergadering is ook toegankelijk voor niet- leden, ZATERDAG 17 APRTE 1937 DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN. In de week van 19 tot 26 April is de winke lier J. Beentjes, Rijksstraatweg, aangewezen voor den verkoop van onvermengde margarine, alsmede van bak- en braadvet. VEEFONDS „ONDERLING VERTROUWEN". Het veefonds „Onderling Vertrouwen" houdt Dinsdagavond 20 April a.s een ledenvergade ring in de concertzaal van Gebr. Dam. TUINBOUWCLUB V.Z.O.S. In het lokaal van den heer L. Henneman te Heemskerk hield Vrijdagavond de Tuinbouw- club V.Z.O.S. een ledenvergadering. Het jaarverslag van den secretaris meldde met voldoening het succes, dat door de club op de tentoonstelling in Beverwijk was be haald. De penningmeester, die heer J. ineke, bracht het financieel verslag uit. De inkom sten en uitgaven slooten met een bedrag van f 12.83. Het kassaldo bedroeg met inbegrip van het voordeelig saldo f 87.39. De voorzitter, de heer R. Muijen, stelde voor, de club niet te ontbinden, maar gedurende twee jaar niet actief te werken en slechts af en toe een ver gadering te houden. Hiermee ging de vergade ring aecoord. Bij een eventueelen opbloei van den tuinbouw zal ook voor de club meer be langstelling zijn. Van de inzendingen van bloemen werden de volgende prijzen behaald: A. Bogaard 27 punten met diversen; S. Ver duin, met anemonen; en J. de Weerd met Wil liam Copland en Anemonen. NED. TUINDERSBOND. Onder voorzitterschap van den heer R. W. A. Muijen hield de afdeeling Heemskerk van den Ned. Tuindersbond een ledenvergadering in Café „Flora" te Heemskerk. O.a. werd de on derlinge ziekte-verzekering besproken. Dit houdt in dat als iemand ziek wordt, anderen hem in zijn bedrijf helpen, opdat dit niet ten gronde gaat. Hoewel de vergadering zich in principe met het plan kon vereenigen werd niet tot de definitieve oprichting besloten, omdat er te weinig leden aanwezig waren. Besloten werd, dit in het najaar te doen. Daar voor de jaarvergadering de rekening van den penningmeester niet gecontroleerd was, werd thans door een der verificateurs Op de bloemententoonstelling „Marquette" te Heemskerk valt thans voor de bloemenliefhebbers reeds heel wat te genieten. De narcissen, hyacinten bloeien in volle schoonheid. Een mooi hoekje van de tentoonstelling vormen de borders in den voormalïgen rozentuin van het historische landgoed. verslag uitgebracht. Alles was in de beste orde. De heer P. Tuin, uit Assendelft hield een lezing over zijn indrukken van zijn reis naar Rusland. Eerst behandelde hij het vasteïasten- vraagstuk in ons land. Deze moesten volgens spr. uit den weg geruimd worden, wil men een nieuwe maatschappij opbouwen. Daarna be handelde hij zijn onderwerp. PERSONALIA. Mej. C. Kloes slaagde te Amsterdam voor het examen van verloskundige aan de Rijkskweek school voor Vroedvrouwen te Amsterdam. Landdag voor de R.-K. Staatspartij Groote belangstelling verwacht. Zondag wordt op een terrein aan den Bree- deweg in het centrum van de gemeente een landdag gehouden voor de streek Kennemer land van de R.K. Staatspartij. Te 2 uur arriveert aan het station het Kringbestuur, het wordt ontvangen door de Katholieke Jeugdorganisatie de Kruisvaart. Met het fanfarecorps voorop wordt naar het ter rein gemarcheerd. Het terrein is op een groot aantal deelnemers berekend. Er staat een consumptietent en er is een ruime fietsenstal ling ingericht. Op dezen landdag zullen mr. dr. L. Beau fort, de lijstaanvoerder van de R.K. Staats partij en de heer Stumpel. lid van de Tweede Kamer het woord voeren. Een geluidsinstalla tie zal het gesproken woord voor iederen be zoeker van den landdag verstaanbaar maken. Het bestuur van de plaatselijke afdeeling verwacht een groot aantal deelnemers uit Heemskerk, Heiloo, Limmen en de Egmonden. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Elisabeth Florentina Maria, doch ter van H. L. H. M. Marcker en C. M. Janssen. Ondertrouwd: Florentius Anthonius de Groot, oud 25 jaar, metselaar, en Maria Bar bara Stuifbergen, zonder beroep, beide wonen de alhier; Cornelis Geluk, oud 26 jaar, chauf feur, en Catharina Groot, oud 23 jaar, zonder beroep, beide wonende alhier. Gehuwd: geene. Overleden: Franciscus Hendricus van Ber- kel, oud 5 jaar, zoon van Franciscus Ch. W. van Berkel en A. M. M. Nijsen, wonende alhier;! Coenraad Heere, oud 79 jaar, wonende te Am sterdam. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: A. Zwagerman van Nibbixwoud, P. J. Boonstra en vrouw van Harlingen, A. Overzee en gezin van Zaandam, Th. Fr. Fran- chimon en gezin van Amsterdam. Vertrokken: C. Huitenga naar Hillegom, Chr. v. d. Ben naar Beverwijk, P. Kollenberg en P. H. de Vries beide naar Amsterdam, H. C. Klaver en E. W. Blokker beide naar Alk maar, L. C. van Bodengraven naar Bloemen* daal. GEVONDEN EN VERLOREN, Gevonden: 1 handschoen. Verloren: 1 tasch met inhoud, 1 reservewiel van een auto, 1 gouden kruisje, 1 gouden damesarmbandhorloge. VEILING „ONS BELANG". Noteeringen van yïüdag. Prei 2% cfc. per K.G. Spinazie 40 ct. per kist. Rabarber 1416 ct. per K.G. Soepgroenten 2—3 ct. per K.G. Lof 2—3 ct. per pond. FILMAVOND VAN DE DRANKBESTRIJDING Het bestuur van de plaatselijke afdeeling van de Nederlandsche Vereeniging tot Af schaffing van Alcoholhoudende Dranken, verzoekt ons opneming van het volgende: Bij alle beslommeringen van het dagelijk- sche leven wil men toch wel eens zijn ge dachten op iets anders bepalen dan de slechte tijden, de werkloosheid en het koude voorjaar. Een bijzonder mooie film en een pakkende rede van een begaafde spreekster zullen een welkome onderbreking brengen. De „Blauwe N.V.", om de populaire afkor ting te gebruiken van den langen officieelen naam van de „Nederlandsche Vereeniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken" en de Sociaal-Democratische Vrouwenclub te Castricum hebben dezen avond gezamenlijk georganiseerd. De bijeenkomst wordt gehouden in de Rus tende Jager op Maandag 19 April a.s. om 8 uur des avonds. Dat de besturen de hand hebben kunnen leggen op de film: „De Witte Hel van de Piz- Palü" is een compliment waard. Deze film die in het grootsche Alpenberglandschap ■speelt, is als natuurfilm een bijzonderheid voor liefhebbers van het buitenleven, terwijl er een romantisch verhaal doorheen geweven is, dat voldoening geeft aan hen, die graag in de film een „geschiedenis" zien. Het bij programma is zoo gekozen, dat er ook har telijk gelachen kan worden. De spreekster van den avond is mevr. H. StraalmanKremer uit Hilversum, een be gaafde spreekster, die zeker niet het minst belangrijke deel van den avond voor haar rekening neemt. Het programma waarborgt dus een pit- tigen, opwekkenden avond, die een ieder 1 voldoening zal geven. HOLLANDAMEREKALIJN Narenta, Vancouver n. Rotterdam 15 van Cristobal. Lochkatrine, Rotterdam n. Vancouver 15 (9.43 v.m.) 80 mijl Z.W. v. Land's End. Drechtdijk, Vancouver n. Rotterdam 15 te Los Angeles. Rotterdam, New-York naar Rotterdam 18 (7 v.m. G.T.) te Plymouth verw. Maasdam, Norfolk n. Rotterdam 15 te New-York. Dinteldijk, Vancouver n. Rotterdam 16 te Liverpool. Leerdam, N. Orleans n. Rotterdam 13 te Galveston. Lochmonar, Rotterdam n. Vancouver 16 te Swansea verwacht. HALCYONLIJN Stad Zwolle, 18 v. Rotterdam te Cagliari. Stad Schiedam 16 v. Vlaardingen te Narvik Stad Haarlem, Pepel n. Vlaardingen p. 15 Ouessant, 17 (n.m.) verw. Stad Dordrecht, 15 van Oslebshausen naar Malmosundet. Maasbrug 15 v. Narvik n. Rott./Vlaard, HOLLAND—AFRIKA-LIJN Springfontein, (thuisr.) 15 v. Mombassa. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom (thuisr.), p. 13 Las Palmas. Randfontein (uitr.) 14 (10.37 n.m.) 35 mijl O. van Niton. HOLLAND—AUSTRALlë LIJN Nijkerk (uitr.) 14 te Kurrachee. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk, 16 v. Rotterdam n. Hamburg. Zuiderkerk (uitr.) 15 te Port Said. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland, (thuisr.) 15 van Bahia. KON, NIEDERL. STOOMBOOT MIJ. Ariadne 14 van Curacao naar Amsterdam. Aurora 16 van Amsterdam te Hamburg. Bacchus, 16 van Piraeus te Amsterdam. Bodegraven, Chili n. Amsterdam 16 te Ant werpen. Calypso, 15 van Lissabon te Genua. Costa Rica, 15 van Amsterdam te Hamburg- Fauna, 16 van Hamburg te Amsterdam Medea, 16 van New-York naar Haiti. Triton 16 van Salonika n. Izmir. Tiberius, Ventië naar Amsterdam p. 16 Ouessant. Venezuela 16 van Amsterdam n. Barbados Oberon 16 van Amsterdam n. Rotterdam. Poseidon 16 van Port Said te Malta Odysseus Amsterdam n. Kopenhagen p 16 Moltenau. Hebe 16 van Kopenhagen n. Amsterdam. Montferland 16 van Buenos Aires te Am sterdam. Oranje Nassau 16 van New York n. Port au Prince. Orion 15 van Algiers n. Burrania. Orpheus 16 van Gothenburg te Aarhuus. Rhea 15 van Civita Vecchia n. Napels. Tiberius, Venetië n. Amsterdam 15 (12 midd.) 245 mijl Z.W. van Ouessant. Titus, Trapani n. Amsterdam p. 16 Fi- nisterre. Venus 15 van Rotterdam te Lissabon. Euterpe 16 van Bordeaux n. Amsterdam. Crijnssen 16 v. Barbados te Cristobal. NED-INDISCHE TANKSTOOMBÖOT MIJ. Agatha 14 April van Pladjoe n. Batavia. Agnita 15 te Napels n. Constantza. Mirza 12 te Curacao n. Engeland. ROTTEBDAMSOHE LLOYD. Dempo (thuisreis) p. 16 Sagres. Indrapoera (uitreis) 15 v. Colombo. Kota Tjandi 15 van Rotterdam te Ham burg. Kota Inten (uitreis) 15 v. Suez. Garoet (uitreis) 16 te Londen. Baloeran (thuisreis) 16 van Singapore. Sibajak (uitr.) 16 van Southampton. Blitar (thuisreis) p. 16 Gibraltar. ROTTERDAM—Z,-AMERIKA LIJN. Alphacca 16 van Buenos Aires te Rotter dam. STOOMVAART MIJ. OOEAAN. Medon Rotterdam n. Japan 15 (9.51 v.m.) 60 mijl O. van Niton. Euryadea, Batavia n. Amsterdam p. 15 Gibraltar. Sarpedon, Dairen n, Rotterdam 15 te Londen. Antenor Japan naar Rotterdam 13 van Taku Bar. Memnon Japan naar Rotterdam 13 v. Kboe Glenogle, Dairen naar Rotterdam 16 van Port Said. Glenbeg, Dairen naar Rotterdam 15 van Tsingtao. Radnorshire, Dairen n. Rotterdam 15 v. Chefoo. Patroclus Japan n. Rotterdam 16 v. Penang Prometheus 16 van Amsterdam naar Liver pool en Batavia. Myrmidon Batavia naar Amsterdam pass. 16 Gibraltar. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Saleier (thuisr.) p. 16 Gibraltar. Marnix van St. Aldegonde (uitr.) 16 van Genua. Poelau Laut (thuisr.) p. 16 Gibraltar. Johan de Witt 16 v Amsterdam te Batavia. Tajandoen (uitr.) 15 van Sabang. Enggano (thuisr.) 16 te Londen. Poelau Tello (uitr.) 16 van Suez. Singkep (uitr.) 11 van Suez (verb.) Johan de Witt (uitr.) 14 van Singapore. Verwachte schepen. Het met passagiers en stukgoed van West Indië komende Duitsche motorschip „Caribia' wordt Zondagavond circa 6 uur alhier ver wacht. AANGEKOMEN. 15 April: Theuseus s.s. Vigo Surreybrook s.s. Goole Wilbo m.s. Londen Dollard m.s. Londen 16 April: Melissa m.s. Rotterdam Sarmatia s.s. Ipswich Zaanstroom s.s. Londen Schors s.s. Rotterdam Fauna s.s. Hamburg Brage s.s. Londen Schokland s.s. New Castle Montferland s.s. Buenos Aires Bacchus s.s. Piraeus Cherwell s.s. Noordzee VERTROKKEN. 15 April: Notraco s.s. Bremen Agiene m.s. Aberdeen Lingestroom s.s. Plymouth Texelstroom s.s. Liverpool 16 April; Saturnus s.s. Otterbacken Venezuela s.s. Colon

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6