VERWACHT WORDENDE SCHEPEN GRAFSTEENEN IJMUIDEN De Ned. Vleescli- en Conserven- fabriek. Aanvrage om surséance van betaling. Op 23 Maart heeft zooals men weet de Haar- Iemsche Rechtbang afgewezen de aanvraag om surséance van betaling van den heer H. A. de Bruyn te IJmuiden, handelende onder den naam Ned. Vleesch- en Conservenfabriek te IJmuiden. Dadelijk is een nieuwe aanvraag om sur séance van betaling ingediend, die daarop voorloopig verleend is. Mr. P. Tideman te Haar lem werd tot voorloopig bewindvoerder be- n°Heden werd in het Paleis van Justitie een nieuwe vergadering van crediteuren gehouden om over deze aanvraag gehoord te worden. A.s. Dinsdag 1 uur zal de rechtbank uit spraak doen. VISCH VOOR WERKLOOZEN. Toen de regeering begon met visch werkloozen te verstrekken, geschiedde dat in hoofdzaak in gemeenten in Noord-Brabant en Limburg en ook in Gelderland en Overijsel. Men is echter met de verstrekking steeds dich ter bij IJmuiden gekomen en dezer dagen la zen wij, dat ook in Formerend regeeringsvisch verkrijgbaar werd gesteld. Wij vernamen dat ook in andere gemeenten in Noord-Holland, ja zelfs in Den Helder, de visch verkrijgbaar WIn Purmerend was vroeger een vischmarkt en op verschillende dagen van de week voerden de Volendammers daar hun visch aan. De burgers konden de visch dan te kust en te keur koopen. Maar de vischmarkt had wei- ni<r aftrek, omdat de Volendammers de visch dagelijks langs de huizen ventten, wat ze he den nog doen. Bovendien zijn er in het kleine stadje vischwinkels, waar ook visch uit IJmui den verkocht wordt. Wij vernamen, dat de regeering druk uit oefent op de gemeentebesturen, om visch voor de werkloozen af te nemen. Veel animo is er voor de regeeringsvisch dus niet. Het gemeen tebestuur van Pui-merend raadde de werkloozen dan ook aan er vlug bij te zijn, omdat er maar een kleine voorraad was. JAARVERGADERING COÖPERATIE EENDRACHT". Gisteravond heeft de Coöp. Verbruiks- en Productie-vereeniging „De Eendracht" U. A. in het R.K. Vereenigingsgebouw haar jaarver gadering gehouden welke zich in een druk be zoek mocht verheugen en waarin onder de le den een opgewekte stemming heerschte. De voorzitter der Coöp., de heer J. Stark, kon bij de opening constatee-ren dat gezien de tijds omstandigheden, de bedrijf suitkomsten der vereen, alleszins bevredigend waren. Al is er ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der vereenigin-g feest gevierd, zoo heeft dit toch niet tengevolge gehad dat er voor de le den niets is overgebleven. De verhouding tus- schen bestuur en personeel is uitstekend zoo ook de belangstelling voor de coöperatie. Al verwacht spreker in de naaste toekomst een stijging in de prijzen van onderscheidene arti kelen, toch wordt gerekend op den trouw der leden en de voorzitter had dan ook de ver wachting dat de te houden besprekingen hier toe het hunne zouden bijdragen. Ter gelegen heid van de uitkeering van het dividend dat op "27 en 28 April a.s. zal plaats vinden, wordt een speciale korting op manufacturen gegeven van niet minder dan 10 pet. Bij de behandeling van het jaarverslag werd het -bestuur van verschillende zijden hul de, gebracht voor -het gevoerde beleid. Slechts enkele kleine opmerkingen werden gemaakt en het uitnemende jaarverslag met' algemeene stemmen goedgekeurd. Dit geschiedde even eens met het voorstel inzake de dividend-uit- keering die voor de bakkerij werd vastgesteld op 8 pet. en voor de kruideniers- en manufac- turenaf deelingen op 3 pet. voor de leden. De verbruikers ontvangen 1 pet. minder. Zonder tegencandidaten werden de aftre dende bestuursleden, de heeren F. Fijtsma, H. Booth, A. v. d. Vlerk en Jac. Zuurbier herko zen en in plaats van den heer J. R. Topsma welke niet herkiesbaar was de heer J. W. Cla- zing. Van de obligatieleening werden uitgeloot, van de serie A de no. 26 tot en met 50 en van serie B, de no. 501 tot 550. Het bestuursvoor stel tot verbouwing en uitbreiding der manu- facturenafdeeling, gaf nog al aanleiding tot gedachtenwisseling, daar deze plannen naar de meening van sommige leden niet de noodige en gewenschte oplossing zouden brengen.Nadat echter de verschillende opmerkingen en be zwaren door den voorzitter, den -bedrijfsleider den heer G. Hollander en den chef der manu- facturen-afdeeling den heer H. Mol uitvoerig waren beantwoord en weerlegd werd het voor stel met algemeene stemmen goedgekeurd. De kosten dezer verbouwing, met inbegrip van den inventaris, worden geraamd op ongeveer f3000. De aanbesteding zal openbaar zijn. Bij de rondvraag waarvan een druk gebruik werd gemaakt kwamen verschillende wenschen naar voren, welke voor zoover mogelijk, door het bestuur in overweging zullen worden genomen. De voorzitter sprak vervolgens woorden van dank tot den afgetreden commissaris de heer Topma voor alles wat deze gedurende zijn drie jarige vervulling dezer functie voor de coöpe ratie had ge-daan. Met hartelijken dank aan allen voor de aange-name discussies sloot de heer Stark vervolgens deze uitnemend geslaag de vergadering'. MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 1.22—f 1. Griet per 50 kilo f 32—f 8 Tongen per kilo f 1.40—f 0.80 Kleine schol per 50 kilo f 16—f 4.60. Schar per 50 kilo f 3.20—f 1.70. Wijting per 50 kilo f 3.80. BESOMMINGEN. Trawler: Zeeleeuw IJm. 29 f 1150. Loggers: KW 78 f 840, KW. 74 f 880, WW. 42 f 610, KW. 18 f 330. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Gloria IJM. 37. Vangst: 40 m. schelvisch, 150 ri. braadschelvisch, 25 m. gul en kabeljauw, {j® m- wijting, 130 m. radio, 420 m. koolvisch, m. makreel, 10 m. platvisch, 60 m. rog en poon Totaal 1140 manden benevens 90 stuks ijsKabeljauw en 1000 stuks leng. in o IJM' Vangst: 60 m. gul en kabel- J u' m- braadschelvisch, 15 m. wijting en scnar, 65 m. tarbot en schol, 30 m. wolf en poon. Totaal 205 manden benevens 430 stuks swjve kabeljauw en 30 stuks leng. kaartclub, de loterijclub en van de vereeni- ging van bewoners der buurtschap Driehuis, waarvan de heer Mentiak een aantal jaren be stuurslid was. Bij een der bloemstukken was een geestige penteekening, vervaardigd door den heer C. Bartels, leeraar aan de Nijver heidsschool. HEEMSKERK BEVOLKING Ingekomen personen: Wed. A. Smit geb. Wilbrink, zonder beroep H. v. Heemskerckstraat 25, van Amsterdam; G. Mantjes en gezin, zonder beroep, Rijks- straat weg 4. van Beverwijk; Nic. van Rijn, zonder beroep. Kerkweg 6a, van Landsmeer: Mej. P. Sloover, huishoudster, Kekweg 6a van Landsmeer. Vertrokken personen: C. A. Diemeer en gezin, arbeider van Hoof- dorperweg 26, naar Beverwijk; mej. A M. van Duivenvoorde, dienstbode, van Rijks straatweg 161 naar Beverwijk; W. Fr. Vendel, student, van Strengweg 2 naar Soesterberg. Heemskerk, 16 April 1937. Geboren Jan, z. v. D. Andringa en A. Kos- sen. Ondertrouwd: P. Gorter, te Castricum en Joh. van der Woude, alhier. Eng. de Groot alhier en A. M. Heine, te Uitgeest. BEVERWIJK Vermindering der werkloosheid. Daling van 1106 tot 1049. Het aantal werkzoekenden dat bij den Ge meentelijken Dienst der Werkloosheidsverze kering en Arbeidsbemiddeling stond ingeschre ven daalde deze week van 1106 tot 1049. In Beverwijk waren 950 werkzoekenden tegen 999 in de vorige week en in Heemskerk 99 tegen 107 in de vorige week. THEOSOFISCHE VEREENIGING. Donderdagavond 22 April wordt in het kerk gebouw van de Vrijzinnig Hervormde Gemeen- e aan de Parklaan alhier een bijeenkomst ge houden van de Theosofische Vereeniging. Spreker is de heer J. H. Kengen uit Utrecht over: ,.De onzichtbare leiding der wereld". KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer kreeg ten ge schenke het officieele afschrift van het be sluit waarbij op 22 September 1657 het octrooi werd verleend voor de zgn „Vogelkooy" in de Wijkerbroek. ZENINGSBIJEENKOMST IN HET HER VORMD VEREENIGINGSGEBOUW. In het Hervormd vereenigingsgebouw aan de Populierenlaan werd gisteravond een pro- pagandabij eenkomst gehouden voor de zen- dings-actie „Craemer". Na het gemeenschappelijk zingen van Ge zang 266 vers 1 en 2, en het lezen van een ge deelte uit de Handelingen der Apostelen, ging Ds. Hovy voor in gebed. In zijn openings woord zei Ds. Hovy, dat de bedoeling van dezen avond was, om duidelijk te maken, dat men als Christlijke Gemeente ook Zendings- gemeente moet zijn. God stelt, aldus spreker, in deze dagen ons duidelijk deze taak voor oogen, en wanneer wij deze opdracht niet vervullen, blijkt, dat wij als gemeente den drang van zijn geest missen. Hierna was het woord aan Ds. Wildschut uit IJmuiden-Oost, die sprak over het onder werp: „Wat bedoelt de actie-Craemer?" Dr. Craemer heeft als taalgeleerde van het Ned. Bijbelgenootschap jarenlang in Indië gewerkt en daar op velerlei wijzen kennis ge maakt met den aard en de levensomstandig heden van de inlandsche bevolking. Zoo heeft hij ook kunnen constateren, hoe de Ooster- sche wereld is begonnen te wankelen. De be volking van den Indischen Archipel heeft eeuwenlang opgesloten geleefd in den engen kring van heidensche gebruiken en tradities. Door den invloed van het zendingswerk is even wel een ware revolutie in dit oude leven ont staan, vooral op religieus gebied en in het zedelijk leven. Wij kunnen, zei Ds. Wild schut, met dankbaarheid constateeren dat vele stammen al voor een groot percentage chris telijk zijnmaar met deze omwenteling van den geest van de volksgemeenschap is tevens weer een nieuw gevaar ontstaan. De duizenden kasteloozen, die wel door den veranderden geest zijn beïnvloed, maar nog niet tot het Christendom zijn gekomen, vormen een ge makkelijke prooi voor het Communisme en Bolsjewisme, dat in den Archipel steeds dieper doordringt. Dit gevaar heeft Dr. Craemer in gezien, en dit is ook een van de redenen ge weest, waarom hij, toen hij vorig jaar met verlof in ons land kwam, zijn actie voor sa menwerking tusschen kerk en zending be gon. Toen aan het eind van de 18de eeuw in ons land met het zendingswerk begonnen werd. verkeerde de kerk in zoo'n desolaten toestand dat voor dit werk absoluut geen plaats was! Van het begin af heeft de zending dus al bui ten de kerk gestaan en spreker was er van 1 overtuigd dat dit ook de oorzaak was, waar om de zending momenteel in zulke groote moeilijkheden verkeert. Dit mag zoo niet langer blijven. Het tekort van de Zending is een felle aanklacht tegen onze kerk. Het zendingswerk mag niet een kwestie zijn afhankelijk van onze beleefd heid, maar wij moeten het, aldus spreker, be schouwen als een noodzaak van ons geestelijk leven. Om deze gedachte uit te dragen in de ker kelijke gemeenten heeft Dr. Craemer in Oc tober van het vorig jaar een congres belegd in Hemmen, het centrum van de In- en uit wendige zending, waaraan door een groot aantal predikanten werd deelgenomen. Er werd besloten om gedurende enkele maanden een actie te voeren die ten doel had contact tusschen het kerk- en zendingswerk te be vestigen. Spreker hoopte dat deze avond er toe zou mogen bijdragen om ook in Wijk aan Zee en Duin het contact te versterken, opdat door een hechtere samenwerking meegeholpen zou kunnen worden om den nood van de zending te lenigen. Aan het slot werden verschillende vragen gesteld, die door Ds. Wildschut en door den heer de Clerq, tweeden penning meester van het Zendingsbureau te Oegst- geest, uitvoerig beantwoord werden. Na gemeenschappelijken zang werd de avond op de gebruikelijke wijze gesloten. Schip Ariadne (Ned.) Ashlea (Eng.) Amstelland (Ned.) Alcinous (Ned.) x) Ajax (Ned.) Aurora (Ned.) Bodegraven (Ned.) Bennekom (Ned.) Barneveld (Ned.) Br. Endeavour (Br.) x) Bintang (Ned.) x) Bloemfontein (Ned.) x) Breda (Ned.) x) Berenice (Ned.) verm. aankomst Laatste bericht Cassel (Du.) Caribia (Du.) x) Costa Rica (Ned.) x) Euryad.es (Br.) x) Enggano (Ned.) x) Eurymedon (Eng.) x) Essen (Du.) Europe (Noor) x) Euterpe (Ned.) Gadila (Ned.) x) Gaasterkerk (Ned.) x) Grootekerk (Ned.) x) Helder (Ned.) Heemskerk (Ned.) x) Hercules (Ned.) Hilversum (Ned.) Hébé (Ned.) Heidelberg (Du.) I. M. Embiricos (Gr.) '.v.Oldenbarnevelt (Nd. Juno (Ned.) Myrmidon (Eng.) x) Magdeburg (Du.) x) Meerkerk (Ned.) Mars (Ned.) Maaskerk (Ned.) Melampus (Ned.) Magdala Manx (Noor) Marg (Noor) Nailsea Moor (Eng.) Orpheus (Ned.) Olavus (Br.) Orion (Ned.) W. Indië W. Afrika (via Havre) Buenos Aires Batavia Midd. Zee (via Antw.) Hamburg Chili Chili Chili Abadan Batavia Zuid Afrika Chili Danzig Ned. Indië Pto Barrios Hamburg Ned. Indië Batavia Batavia Ned. Indië Pt. Arthur Bordeaux Trinidad Japan DRIEHUIS EEN ZAKENJUBILEUM. 1 üe tleer N. C. Mentink alhier mocht ter ge- S"16"1 van il'e't jubileum van zijn kappers- epri pVe^e blijken van belangstelling ontvan- s n. Een groot aantal bloemstukken maakten n winkel tot een bloementuin. Daarbij wa- 11 van particulieren, doch ook van deHoogovens Phrontis (Ned.) Poelau Laut (Ned.) x) Phoenicia (Du.) Poseidon (Ned.) Pres. Francqui (Belg) Patricia (Du.) Polyphemus (Ned.) Perseus (Ned.) Peisander (Eng.) x) Rozenburg (Ned.) Reggestroom Sesostris Duitsch Saleier (Ned.) x) Saltwiok (Br.) Springfontein (Ned.) Sliedrecht (Ned.) Salland (Ned.) x) Stella (Ned.) Saturnus (Ned.) Simon Bolivar (Ned.) Tela (Ned.) Tiberius (Ned.) Trajanus (Ned.) Titus (Ned.) Taron (Eng.) x) Telamon (Ned.) Teresa Schiaffino Uckermark (Du.) Van Rensselaer (Ned.) Vesta (Ned.) Vulcanus (Ned.) Waterland (Ned.) Chili Zuid Afrika Bourgas La Plata Danzig Ned. Indië Buenos Aires Batavia Midd. Zee Batavia Ned. Indië Japan Midd. Zee West Afrika Hamburg (via Bremen Curasao Middlesbrough Oporto Villa Constitucion Gothenburg Bilbao (v. IJm.) Midd. Zee Batavia Batavia Tampico Alexandrië Houston Pto. Barrios Batavia Stettin Batavia Les Falaises (v. IJm.) West Afrika Pto Barrios Batavia Rosario Z. Afrika Constantza Hamburg Bourgas Midd. Zee West Indië Buenos Aires Venetië West Indië Trapani Curasao Alexandrië Follonica Ned. Indië (via L'pool) West Indië Midd. Zee Midd. Zee Buenos Aires 20 April 4 Mei 7 Mei 21 April 18 April 8 Mei 25 April 28 April 18 April 25 April 18 April 17 April 2 Mei 10 Mei 17 April 20 April 23 April heden 18 April 7 Mei 18 April 25 Mei 25 April 4 Mei 30 April 24 April 4 Mel 24 April 29 April 17 April 18 April 17 April 10 Mei 19 April 18 April 26 April 3 Juni 22 April 29 April 30 April 24 April 12 Mei 20 Mei 20 April 27 Mei 19 April 21 April 27 April 24 April 18 April 10 Mei 30 April 27 April 9 Mei 16 April 12 April 18 April 17 April 22 April 22 April 28 April 10 April 18 April 14 Mei 14 April van Curasao. 13 April van Las Pahna-s. 15 April van Baliia. 8 April van Belawam. 1'5 April van Oaiessant. in lading. 16 April te Antwerpen. 13 April van Paita. 14 April van Arica. 15 April van Land's End. 6 April van Belawan. 10 April van Kaapstad. 13 April van Corral, in lading. 9 April van Aden. 17 April van Ply-mouth, vertrekt 24 April. 15 April van Gibraltar. 17 April van Londen. 15 April van Port Said. 10 April van Colombo. 15 April van Land's End. 16 April vertrokken. 18 April te Shellhaven. 9 April van Haifa 14 April te Rotterdam. 15 April te Hamburg. 14 April van Marseille. 10 April van Algiers. 7 April van Santa Fé. 15 April van Kopenhagen. 15 April van Tjilatjap. 24 Maart van Montevideo. 14 April van Colombo. 14 April van Stamboul. 10 April van Pt. Said. 13 April van Djibouti. 14 April te Manilla. 13 April van Tunis. 10 April van Dakar, vertrekt 24 April. 15 April te Rotterdam. 17 April vertrokken. 13 April vertrokken. 13 April van Montevideo. 17 April van Aarhuus. 13 April vertrokken. 15 April van Algiers. vertrekt 1 Mei. 13 April van Marseille. 13 April van Trinidad. 16 April te Malta. 6 April vertrokken. 16 April van Port Limon. 17 April vertrokken. 17 Apri-l vertrokken, vertrekt 24 April. 12 April vertrokken. 13 April van Las Palmas. 12 April van Fay ah 7 April van Port Said. 24 Maart vertrokken. 13 April te Mombassa. 11 April van Gibraltar. 17 April vertrokken. 14 April te Varna. 12 April van Izmir. 8 April van Curasao. 6 April van Rosario. 14 April van Finisterre. 14 April v. d. Azoren. 16 April van Finisterre. 16 April van Rotterdam. in lading. 14 April van Algiers. 13 April van Finisterre. 12 April v. Paramaribo. 14 April te Fiume. 14 April van Gibraltar. 15 April vertrokken. x) Schepen voorzien van een x zijn grooter dan 6000 bruto register ton. De Bilt voorspelt: Matigen, in het Zuiden tijdelijk krach- tigen. Westelijken tot Noordwestelijken wind, afnemende bewolking, aanvanke lijk nog enkele regenbuien, weinig ver andering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 767.4 m.M. te Biarritz. Laagste 748.0 m.M. te Groningen er Helder. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden ZATERDAG 17 A P R I L 1937 53 F. 46 F. 50 F. 748 m.M. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur Neiging; Vooruit. Opgave van; MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN Zondag v.m. 8.43 uur; n.m. 9.27 uur. Maandag v.m. 10.06 uur; n.m. 10.55 uur. Dinsdag v.m. 10.33 uur; nm. uur. SPORTIEVE JURK. VISSCHER1J EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Nederl. s.s. Schokland Newcastle kolen Linnen, dat nu al eenige jaren modern is, zal ook dit jaar niet tevergeefs om de gunst der dames vragen. Niet tevergeefs zeggen wij, want een linnen zomerjurkje is een heerlijke dracht. Het zit koel en gemakkelijk en kan gewasschen worden als de beste. Niet ieder model is echter geschikt om van linnen ver vaardigd te worden. Voor een jurkje met plooien, volants, e. d. kunnen we het niet gebruiken, daar valt het niet soepel genoeg voor. Ideaal is het echter voor de meer spor tieve kleeding. Het jurkje op onze afbeelding bijvoorbeeld is allerliefst en uitermate ge schikt om van blauw linnen vervaardigd te worden. Het kraagje en de manchetjes kun nen dan van wit materiaal gemaakt worden. Ook dunne wollen stof is zeer geschikt om als materiaal voor dit leuke, vlotte modelle tje te dienen. Benoodigd materiaal: 3 meter van 130 centimeter breedte. Het patroon is te verkrij gen in maat 42: bovenwijdte: 96 centimeter; heupwijdte: 104 centimeter. Door het of niet aanknippen van naden kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. Het practische van deze japon is, dat rok en blouse ook apart gedragen kunnen wor den. Een zestal aardige fantasieknoopen vormt de sluiting. Een openspringende plooi in de voorbaan van den rok zorgt voor de noodige bewegingsvrijheid. Prijs van het patroon 26 ets. Het patroon is van Maandag af gedurende een week te verkrijgen bij Bresstraat 29, Beverwijk en Kennemerlaan 42, Srmuiden. BURGERLIJKE STAND VELSEN. Bevallen: A. A. Raspoortv. d. Wal. z.. Tusschenbeeksweg 5, IJmuiden; G. C. J. M. Verhagen—v. d. Borg z., Br. Klauwersstraat 11. Santpoort.1' E. MookhoekSint z., Pels straat 79. Velsen-N., R. A. PrinsNieuwenweg d., Kompasstraat 55, IJmuiden; C. C. van Gaaiende Groot z-, Cremerlaan 59, Sant poort. M. Zwartde Graaf d., Annastraat 11, IJmuiden. G. TjoelkerPel z., Noorderdorp straat 5, Velsen. E. van DillewijnOostrom d., Hoofdstraat 190, Santpoort. Overleden: Ch. J. Snijder 75 j., echtgenoot van E. Smit. Torricellistraat 48 IJmuiden. Ondertrouwd: P. J. Warmerdam en G. Post, Haarlem; C. Nol en J. Dortmundt, Hoofd straat 172, Santpoort. Kerkweg 15, Sant poort; C. C. Raspoort en M. Wamsteeker, Groeneweg 1, IJmuiden; A. J. Blaas en C. de Bruijn, v. d. Helst-s tra at 7, IJmuiden, Ger. Doustraat 77, IJmuiden; W. A. v. Houwelin- gen en J. de Wit, Haringkade 10, IJmuiden. Willemsbeekweg 53 IJmuiden. J. Nol en E. Dol. Hoofdstraat 172, Sant poort. Gehuwd: W. Kruiswijk en J. G. Hendricks, Hobbemastraat 16 rood, IJmuiden; J. E. Sluiters en J. H. H. Outmaijjer. Hoofdstraat 147, Santpoort; A. Dunnebier en G. de Greef, Kanaalstraat 192, IJmuiden. HAARLEM, 16 April. Ondertrouwd 16 April: J. M. Witkamp en M. H. de Wit. Bevallen 15 April: E. ElsthoutZimmer- mann, z.; C. den Ridderv. Assema, z.; S. W. MenseNobels, z.; A. Romeijnv. d. Mee, d.; C. M. v. d. Ham—v. d. Vlist, d.; A. M Teeuwen van Schagen, d.; 16 April: A. Schaap—Vree ken, z.; C A SWAALF TEL. 23165 SANTPOORT Hagelingerweg 173 A (Adv. Inqez. Med.) SANTPOORT NED. HERVORMDE KERK. - V.m. 10 uur: Ds. R. H. Oldeman. NED. HERVORMDE EVANGELISATIE. V.m. 10 uur: Heere Heeresma, Amsterdam. GEREF. KERK IN HERSTELD VERBAND. Gebouw Bethel, Wüstelaan. V.m. 10 uur: de heer K. v d. Berg. IJMUIDEN LEGER DES HEILS. V.m. 10 uur: Heili- gingsdlenst. Nam. 8 uur: Openbare Verlossingssamen komst. Deze samenkomsten worden geleid door Maj. Kollder. GEREF. KERK, Wilhelminakade. V.m. 10 uur: Ds. R. J. v. d. Meulen. Nam. 5 uur: Ds. Wesbonk. HULPKERK, MarnixschooL V.m. 10 uur: Ds. S. E. Wesbonk Nam. 5 uur: Ds. R. J. v. d. Meulen. CHR. GEREFORM. KERK. V.m. 10 uur: Ds. A. Zwiep. Nam. 5 uur: Dezelfde, DOOPSGEZ. GEM. en AFD. NED. PROTES TANTENBOND, Helmstraat 9. V.m. 10.30 uur: Ds. Milatz. OUD-KATHOLIEKE KERK. V.m. 7.30 uur: Pastoor L. Rinkel V.m. 10 uur: Pastoor L. Rinkel. Nam. 7 uur: Pastoor L. Rinkel. IJMUIDEN-OOST VER. VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. Vereenigingsgebouw, Groeneweg. V.m. 10.30 uur: Ds. H. Faber. GER. KERK, Velserduinweg. Vun. 10 uur: Ds. v. Teylingen. Nam. 5 uur: Dezelfde. BAPTISTEN GEMEENTE, Evangelisatiegebouw J. P. Coenstraat. Vrijdag nam. 8 uur: Ds. A. P. Barendregt, pred. te Haarlem. HERSTELD APOSTOLISCHE ZENDINGSGEM. Willebrordstraat 10. V.m. 10.15 uur: Godsdienstoefening. Nam. geen dienst. BEVERWIJK VEREENIGING VAN VRIJZINNIG HER VORMDEN, Parklaan. Nam. 7 uur: Ds. C. J, v. d. Bergh, Tiel. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Meerstraat. V.m. 10 uur: Ds. J. D. van Calcar. 12 uur: Zondagsschool. EVANG. LUTHERSCHE GEMEENTE. Koning straat. Van. 10.30 uur: Ds. S. v. d. Wouden, Edam. GEREF. KERK, C. H. Moensplein. V.m. 10 uur: Ds. H. Holtrop Nam. 5 uur: Dezelfde. EVANGELISATIE „MARANATHA". Dr. Schuit straat 31. V.m. 10 um: de Evangelisten J. van Essen en Staalman. Nam. 7 uur: Dezelfden in het gebouw „Odeon", Baanstraat 32. Vrije toegang. Dinsdag nam. c?.30 uur: Naaikrans onder leiding van mevT. Kok. Donderdag nam. 8 uur: Bijbelonderzoek door den heer F. de Wijs, van Velsen. LEGER DES HEILS, Zeestraat 26. V.m. 10 uur: Heiligingsdienst. 12 uur: Zondagsschool. Nam. 5.30: Openbare samenkomst voor kinderen. Nam. 8 uur: Verlossingssamenkomst onder leiding van Kapiteine K. Wieringa. Maandag nam. 2.15 uur: Gezinsbond. Woensdag nam, 8 uur: Openbare samen komst onder leiding van Officieren van IJmuiden. HEEMSKERK NED. HERVORMDE KERK - V.m. 10 uur: Ds. IJzerman. CASTRICUM NED. HERVORMDE KERK. - V.m. 10 UUr: Ds. van Poelgeest. GEREFORM. KERK, Beverwijkerstraatw. 32. V.m. 10 uur: Ds. F. Kramer, em. pred. te Beverwijk. Nam. 6 uur: Dezelfde. Maandag nam. 8 uur: Meisjesvereeniging, 16 jaar en ouder. Dinsdag nam. 7.30 uur: Knapenvereeniging Woensdag nam. 6 uur: Meisjesvereeniging beneden 16 jaar. Nam. 8 uur: Vrouwen vereeniging.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 7