5 MILLIOEN Besprekingen der Oslo-groep hebben succes. Melk op school. LUIDSPREKERS Lessen Personeel gevraagd Personeel aangeboden Huizen gevraagd Huizen aangeboden Kamers gevraagd Kamers aangeboden Deskundigen stellen voor ontwerp vast. Hef woord is thans aan de regeeringen. Tijdens de bijeenkomst in Den Haag- van deskundigen van de landen van de Oslo-groep in het begin van Maart 1.1. werden zekere mogelijkheden van verruiming van den internationalen handel onderzocht. Van het resultaat der besprekingen werd een verslag uitgebracht aan de verschillende re geeringen. Na onderzoek van dit rap port door de betreffende autoriteiten zijn de deskundigen van België, Dene marken, Finland, Luxemburg, Neder land, Noorwegen en Zweden te Brus sel bijeengekomen onder voorzitter schap van dr. H. M. Hirschfeld, directeur-generaal van handel en nijverheid te 's-Gravenhage. Deze be sprekingen, die gekenmerkt werden door een geest van vriendschap en goede verstandhouding, zijn Zaterdag beëindigd. De dekundigen hebben den tekst van een voorontwerp voor een plurilateral overeenkomst tusschen de landen van de Oslo-groep vastge steld, welke de strekking heeft bij te dragen tot de verruiming van het handelsverkeer en een eersten stap te doen in de richting van een verminde ring van de handelsbelemmeringen. De deskundigen zullen dit vooront werp met bijbehoorend rapport ter be oordeeling aan hun regeeringen voor leggen. De ontworpen gedragslijn zal eventueel worden besproken in een binnenkort te houden bijeenkomst van regeeringsafgevaardigden. K .L. M. verwacht liaar 500.000ste passagier. Na 17 jaar luchtvervoer. Denk aan de N. L.-plaat. Nederlandsche automobilisten, die Duitsch- land bezoeken, zullen er op bedacht moeten zijn, dat daar streng gelet word op naleving van het voorschrift, dat Nederlandsche auto's in Duitschland voorzien moeten zijn van de N.L.-plaat aan de achterzijde van het voertuig. Tevens zij er nog op gewezen, dat deze plaat, evenals de nummerplaat, bij het vallen van den avond duidelijk verlicht moet kunnen worden. De millioenste passagier reeds over drie of vier jaar? De K. L, M, verwacht zeer binnenkort haar 500.000ste passagier. Ronde getallen hebben altijd een bijzondere bekoring; steden betui gen haar ingenomenheid met de komst van haar zooveel duizendsten inwoner met een on derscheiding en vertoon, een eereburger waar dig, en de 100.000ste bezoeker van groote ten toonstellingen vindt zich plots met geschen ken overladen. Het aardige van dergelijke gebeurtenissen is juist, dat de gelukkige, tot voor enkele oogen- blikken onbewust, zich door een gril van het lot eensklaps in het zoeklicht van de publi citeit ziet. De K. L. M. schrijft thans het cijfer 500.000 neer, als symbool niet alleen van den groei van haar bedrijf, maaT ook van de gansche burgerluchtvaart. Dat de K. L. M. in de zeventien jaar van haar bestaan een half millioen passagiers ver voerde geeft nog geen scherp beeld van den omvang van haar bedrijvigheid. Een duidelij ker overzicht van de ontwikkeling van het luchtverkeer op de lijnen van en naar Neder land mogen de volgende cijfers toonen: 1920 345, 1921:-1.664, 1922: 1.414, 1923: 3.937, 1924 3.648, 1925: 5.729. 1926: 6.275, 1927: 12.916, 1928 17.007, 1929: 19.131, 1930: 17.464, 1931: 19.974, 1932: 21.327, 1933: 41.701, 1934: 85.969, 1935 105.506, 1936: 114.791. Op 1 Januari 1937 werd de 478.798ste passa gier ingeschreven. Thans is de K. L. M. reeds aan haar 500.000ste passagebiljet toe. Binnen twee weken zal het eerste half millioen ge boekstaafd zijn en het zal voorwaar geen ze ventien jaar meer duren, voordat de millioen ste luchtreiziger zich aanmeldt. Drie, vier jaar misschien? Congres Katholiek-Democratische Partij. Nederlandsch Verbond van Katholieke Werkers opgericht. HoHandscIie Margarinefabrieken. Aan het jaarverslag der Hollandsche Ver- eeniging tot Exploitatie van M ar gar inef ab r ie - ken „Hovema" over 1936 ontleenen wij: De winst over het afgeloopen boekjaar ver toont wederom een kleine stijging, ondanks de gevoelige verliezen, welke geleden werden in verband met de realisatie van middelen, welke werden overgemaakt ter gedeeltelijke voldoening van onze vorderingen op onder- hoorige maatschappijen, gevestigd in landen, waar valuta-beperkingen gelden. Voorgesteld wordt het saldo winst- en ver liesrekening groot f 3.367.408 (3.207.920) als volgt te verdeelen: 5Y2 pet. (onv.) dividend op de cumulatief preferente aandeelen f 660.000 (onv.) 6 pet. (onv.) dividend op cumulatief prefe rente winstdeelende aandeelen f720.000 (onv.) 8 pet. (onv.) dividend op gewone aandeelen f960.000 (onv.) Reserve diverse belangen f600.000 (500.000). Uitkeering aan commissarissen, directie en beambten f156.346 (147.350). Ingevolge ge maakte regeling komt van dit bedrag f 148.344 (139.347) aan gewone aandeelhouders ten goede. Onverdeeld saldo op nieuwe rekening over te brengen f271.061 (220.570). Een zonderlinge geschiedenis. Communist of Gestapo-agent? Aanklacht tegen Duitscher wegens beleediging moet opheldering brengen. De politie te Tegelen heeft Vrijdagavond te Venlo een Duitscher Th. G. aangehouden, tegen wien 'n klacht wegens beleediging was ingediend en die tevens gezocht werd als on- gewenschte vreemdeling. Het betreft hier een vrij zonderlinge ge schiedenis. De man was kort geleden in eenige communistische bladen als agent van de Ge stapo gesignaleerd. In dit verband was ook de naam van een meisje uit een grenscafé ge noemd', dat hem terzijde zou staan. Aan de uitvoerige mededeeling terzake was zelfs een schriftelijke verklaring van den betrokkene gevoegd, waarin hij tegenover de communis tische instanties toegaf als Gestapo-agent op te treden, daarbij het meisje als zijn helpster noemende. De man, die destijds als commu nistisch emigrant over de grens zou zijn ge komen, zou langen tijd met dë communisti sche beweging hier te lande nauwe relaties hebben onderhouden. Later ging hij naar Frankrijk en daarna naar Rusland. Vervolgens kwam hij weer in ons land terug, vanwaar hij zich, volgens zijn verklaringen, naar Duitschland had begeven, waar hij mede deelde door de toestanden in Rusland dermate ontgoocheld te zijn, dat hij volgens zijn ver klaringen het communisme had afgezworen. Na acht dagen te Vierssen in arrest te heb ben doorgebracht, werd hij op vrije voeten ge steld, waarna hij naar Amsterdam ging, om zich te verantwoorden tegenover zijn vroegere communistische vrienden. Deze waren aller minst over zijn optreden te spreken en zij zou den hein toen gedwongen hebben de genoem de schriftelijke verklaring af te geven over zijn optreden als agent van de Gestapo. Het meisje, dat in deze verklaring werd ge noemd, had daarop een klacht wegens beleedi ging tegen den man ingediend en ook tegen de organen, die de verklaring hebben afge drukt. De arrestatie is echter nog niet op dezen grond geschied, doch uitsluitend wegens het feit, dat de man als omgewenscht vreemdeling wordt beschouwd. Er zal nu moeten worden beslist over zijn uitwijzing. De Katholiek-Democratische Partij kwam Zaterdag en Zondag in Krasnapolsky te Am sterdam in congres bijeen. De zitting van Za terdag had een huishoudelijk karakter er was gewijd aan de behandeling der jaarver slagen, welke werden goedgekeurd. De aftre dende partij-voorzitter, de heer mr. A. P. C. Peters uit den Haag werd met algemeene stemmen herkozen. De hoofdpunten van de agenda betroffen de bespreking van de verkiezingen voor de Tweede Kamer en het conflict tusschen de K.D.P. en het R.K. Werkliedenverbond. De K. D. P. zal in achttien rijkskringen haar can- didaten stellen. Nummer één van alle lijsten is de heer Mr. P. M. Arts, het aftredende Kamerlid, nummer twee is de heer C. D. Wes- seling uit Den Haag, de partijsecretaris. De andere candidaten zijn verschillend in vier groepen. Alle lijsten zullen met elkaar worden verbonden. Het besluit van den bondsraad van het R. K. Werkliedenverbond om de leden der K. D. P. te royeeren uit de R.K. vakorganisa ties werd zeer uitvoerig besproken. Vele afge vaardigden hebben tegen dit besluit hun hef tige verontwaardiging uitgesproken. Als tegenmaatregel werd besloten een nieuwe organisatie op te richten, die zich zal noemen: „Nederlandsch Verbond van Katho lieke Werkers". Dit verbond zal een tijdelijk karakter dragen, zoolang het royementsbe- sluit niet is ingetrokken. Er werd een stich tingscomité benoemd van 21 leden. In de Zondagzitting trad als eerste spreker mr. P. M. Arts, lid van de Tweede Kamer, die begon met er op te wijzen, dat de K. D. P. on danks alle beweringen springlevend en kern gezond is. Spr. huldigde de groote gaven en de eer lijkheid van minister Colijn, met wiens poli tiek hij het echter in geen enkel opzicht eens is. Hij voorziet echter, dat dr. Colijn ook na de verkiezingen zal aanblijven, maar dan komt dat voor rekening voor degenen, die op hem stemmen. Uitvoerig besprak de redenaar de politiek van het huidige ministerie. De R.K. Staatspartij kan z.i. de verantwoorde lijkheid voor het gevoerde beleid niet van zich afschudden. De Katholiek democraten staan bij niemand achter in vaderlandsliefde en liefde voor het Huis van Oranje. Daarnaast stellen zij prijs op hun integrale Katholiciteit en handha ven zij hun recht op eigen politieke inzich ten en kritiek. Aan het slot van zijn rede stelde de spr. de propagandapunten aan de orde. Met een be roep om die te helpen verwezenlijken sloot hij zijn rede, die daverend en herhaaldelijk werd toegejuicht. Na een korte pauze voerde de partij-secre taris, de heer C. D. Wesseling, uit Den Haag, het woord. Ook hij begon met een overzicht van den stand van zaken m de partij, die veel succes, belooft. Ook, zeide spreker, omdat onze vijanden het ons zoo gemakkelijk maken. Onder het zingen van het partijlied ging het congres uiteen. Tiiibaggermolen van stapel geloopen. Zaterdag is de groote tinbaggermolen „Doe- joeng", welke in opdracht van de N.V. ge meenschappelijke mijnbouwmaatschappij „Bil- liton" in Den Haag op de werf van J. en K. Smit's Scheepswerven te Kinderdijk gebouwd is, te water gelaten. Voor deze tewaterlating bestond uiteraard zeer groote belangstelling. Het ligt in de bedoeling dat de „Doejoeng" in het begin van den zomer naar Indië zal worden gesleept. A.V.R.O.-APPèLDAG IN HET OLYMPISCH STADION. Op Hemelvaartsdag 6 Mei a.s. zal de A. V. R. O. in het Olympisch stadion een appèldag voor haar leden houden. Des namiddags te twee uur zal de A. V. R. O.-voorzitter de heer G. de Clercq, een openingswoord uitspreken. Het zeer uitgebreide programma bevat o.m. het kleurrijke schouwspel van een openlucht- schaaktournooi tusschen den wereldkampioen dr. Max Euwe en dr. A. Aljechin en een luis- tervinken-massazang onder leiding van Jacob Hamel. Voorts zijn aan dezen dag nog ver scheidene wedstrijden verbonden, als een af standsrace voor kleine ballons en een foto wedstrijd, waaraan het publiek zal kunnen deelnemen. In verschillende landen heeft verstrekking plaats. De verstrekking van melk aan schoolkin deren is een vraagstuk, hetwelk gelukkig in ons land hoe langer hoe meer belangstelling ondervindt. Geen moeite is het Zuivelbureau te 's Gravenhage, daartoe door de Regeering gemachtigd, te veel om de aandacht van ouders, verzorgers en ook het onderwijzend personeel te vestigen op de wenschelijkheid van bijvoeging met melk op de scholen. Men kan zich slechts verheugen over het feit, dat dit initiatief resultaten heeft afgeworpen en dat, hetzij door do ouders, hetzij door de on derwijskrachten en enkele gemeentebesturen aan de schoolkinderen tijdens de ochtend pauze melk wordt verstrekt. In verschillende andere landen is men op dit gebied verder dan ten onzent. Men denke slechts aan Frankrijk, Engeland, Duitschland, Zwitser land en de Vereenigde Staten van Amerika. Een enkel voorbeeld ter illustratie moge volgen. Zoo profiteert in Zwitserland reeds 75 procent van de geheele schoolbevolking, zoowel de leerlingen van lagere- als van mid delbare scholen, van deze meikverstrekking. Op do volks- en middelbare scholen Weenen en in de naaste omgeving dezer stad werd tijdens het schooljaar 19301931 niet minder dan 1.125.415 liter melk gedistribueerd of 3750 L. per dag. In Engeland ontvingen in 1934 reeds 1 millioen kinderen de melk op school, terwijl het volgend jaar dit aantal tot 2.5 millioen steeg, of 50 procent van de totale schoolbevolking. In Beieren wordt iederen dag aan circa 900.000 kinderen melk ver strekt. Bijna algemeen wordt in al deze landen de melk voor dit doel in gepasteuriseerden vorm in fleschjes van 2 a 2.5 d.L. verstrekt. De jeugd ontvangt daarbij nog een rietje, op zichzelf al een attractie. Het is niet noodig te betoogen, dat de or ganisatie van een dergelijke campagne veel tijd vergt en dat nauwkeurig met plaatselijke omstandigheden rekening gehouden moet worden. Zoo werd in Zwitserland de campagne aangevangen met een lezing of filmvertooning Daarna diende aan de hand van een in te stellen onderzoek nagegaan te worden hoe veel kinderen aan de schoolmelkvoeding zou den deelnemen, voor hoevelen de kosten door de ouders volledig worden gedragen, voor hoe- velen de kosten gedeeltelijk en voor hoe- velen de ouders niets kunnen betalen. Aan de hand van dit resultaat wordt een plan en kostenberekening opgesteld. In enkele ge vallen worden in Zwitserland door de melk inrichting, die het product levert, de kosten jedragen voor het materiaal, benoodigd voor het verwarmen van de melk, het vullen der flesschen, de cartonnen deksels, de rietjes, het reinigen van het materiaal enz. In andere jevallen worden deze kosten betaald door de school in samenwerking met een speciale commissie. De gemiddelde prijs voor één fleschje van 2 d.L. bedraagt 10 rappen (pl.m. 5 ct.) Gekookte melk wordt niet ge schikt geacht o.m. in verband met het vormen van vel. De flesschen zijn van een capsule voorzien, hebben wijde halzen en worden vervoerd in kratten en zoo naar de scholen gebracht. De kisten hebben isolatie-wanden, teneinde de melk des winters warm en des zomers koel te houden. Het vrije kwartier komt. De Zwitsersche jeugd haalt de melk- klst in de klasse en iedere leerling neemt zijn fleschje. De hygiënische rietjes, die niet gemakkelijk splijten, komen te voorschijn. De leege flesschen worden in de kratten teruggezet, eventueel overgebleven volle fles schen worden daarbij gevoegd. De onderwijzer geeft het aantal benoodig- de flesschen voor den volgenden dag op. Daar bij wordt er naar gestreefd de afname zoo regelmatig mogelijk te doen zijn. Gewoonlijk betalen de kinderen hun bijdrage van te voren De hoeveelheid melk per kind bedraagt in Zwitserland gewoonlijk 2 dL. De melkleveran- cier is aansprakelijk voor de reinheid. Indien het materiaal door de school op de Commis sie voor „Schulpflege" wordt verzorgd, wordt van den leverancier verwacht, dat hij deze schoolmelk niet boven den plaatselijken de tailprijs van 'consumptiemelk berekent. Deze methode is sinds het begin van 1931 in Zwitserland ingevoerd, al zijn daarin later verbeteringen aangebracht. In 't bijzonder aeeft men er den nadruk op gelegd, dat het melkdrinken geen liefdadigheids- maar een gezondheidsmaatregel is. Zoo werden in 1934 in Bazel niet minder dan 568.277 fleschjes melk door de kinderen geconsumeerd. Van de 15000 schoolkinderen in deze stad namen circa 50 procent aan deze verstrekking deel welke slechts 4 maanden van Mei tot einde September duurt. In de wintermaanden krijgen de kinderen soep. Met dit voorbeeld voor oogen kan het niet anders, of ook in ons land moet men zich daarvoor hoe langer hoe meer gaan interes seeren. Hier ligt een taak voor oudercom- commissies, gemeentebesturen, schoolbestu ren en charitatieve instellingen. De mede werking van de Zuivelcentrale is bij voor baat te verkrijgen. Vandaar de leuze: Melk op School! Voor een gezonde jeugd, een krachtig volk! Drinkt Nederlandsche melk, dan bereiken wij de jeugd, die reeds vroeg tijdig het eigen landsproduct kan leeren waardeeren. MGLLERUS. uit Kennemerland 1 3 Regels 25 cent Elke regel meer 10 ct. uitsluitend bij vooruitbetaling) Luidsprekers, na 9 uur 's och tends aangeboden, kunnen niet op denzelfden dag worden geplaatst. Op 14 April 1.1. is, sedert in 1903 de TE KOOP een racefiets in g. st., voor spotpr. Biezenweg 19, Sant poort 100 GEBR. DRA ADGLASR UI TEN te koop, ook per stuk. L. 1 M. tan. 1.9 0 M. Br. 47 cM. J. Bel- jaards. Nijlstraat 5, Haarlem (O.) Bonificatie tarwebloem B sterk verlaagd. Met ingang Van Zondag is de bo nificatie op tarwebloem B verlaagd van f 1.60 tot f 1.10 per 100 K.G. Weer een inval in een speelhol. Het gelegenheid geven van hazardspel schijnt in de residentie nog steeds een lucra tief bedrijf te zijn, zoo lucratief zelfs, dat de exploitanten een inval door de politie, met alles wat daaraan verhonden is, riskeeren, Dat risico is groot, want de Haagsche politie is op haar hoede en stelselmatig volgt de eene inval op den anderen. Zoo bestond er sinds eenigen tijd een ern stig vermoeden, dat in het perceel aan het Smidswater 110. 2, bewoond door den 46-jari- gen M. A. E„ wel eens wat gebeurde, dat niet met de wet in overeenstemming was. Dit vermoeden bleek juist te zijn. Zaterdagavond te ongeveer 7 uur werd een inval gedaan. Bij het doorzoeken van de wo ning werden de volgende voorwerpenn gevon den: twee roulettes, een speeltafel, een crou- piershark, twee speellakens, eenige stellen speelkaarten en ongeveer 800 fishes Alles werd in beslag genomen en E. werd meegenomen naar het hoofdbureau van po litie, evenals een tweede persoon, afkomstig uit Amsterdam, die eveneens opgaf E, te heeten. LEIDING GBVR. bij huisw. v. leerl. 4e kl. H.B.S. Opg. cpnd. Br. G 7991 bur. van dit blad VERWERK DE GOEDKOOPE LAPPEN ZELF. Clubs van vier. M. v. d. Wel. Berckheydestr. 7 rd. Voor huishouding Gevr. 1 Mei NETTE DIENSTBO DE v. d. en n. Koken geen ver- eischte, v. g. g. v. Meerdere hulp aanw. Aanmelden 's av. na 7 uur Vijver weg 4 A, Bloemendaal Gevr. NET FLINK MEISJE v. d. en n„ dat goed kan en wil werken, v. g. g. v. Adres: Langelaan 9a, Bentveld (t.o. halte Bentveld). Gevr. in klein gezin NET MEISJE niet ben. 18 jaar, goed k. werken van 8.304.30 uur. Zondags vrij. Loon 6. Klapheklaan 6 bij tram halte Aerdenhout. vrijwielremnaaf in Nederland werd geïntro duceerd, in de afleveringen hier te lande en Nederl.- Indië, het getal bereikt van STUKS Wat wellicht nog meer vermelding verdient, is hel feit, dat nu nog exemplaren zelfs van het jaar 1905 in gebruik zijn, blijkens de nog wel eens voorkomende vraag naar onderdeelen van het model van dat jaar welke deelen ook nog beschikbaar zijn. Wel nagebootst, nimmer geëvenaard! De stempels op hevel en huls zijn waarborg voor eerste klas werk. Voor bedrijf Gevr. tegen 26 April een FLINK WERKMEISJE v. 8.304. Vrij dag en Zaterdag tot 5 uur, ongev. 16 a 17 j. Dienstb. aanw. Boeken rode weg 26, Aerdenhout. MEISJE gevraagd, half 93, Ift. 1416 jr. Mevr. Dijkum, Craye- nesterlaan 40, Haarlem DAGMEISJE gevraagd, pl.m. 18 jaar. Jacob, de Witstraat 14, bij Rembrandlaan, Heemstede. Gevr. per 1 Mei NET MEISJE, v. d. of d. en n., zelfst. kunn. werken en koken, katoen en zw. dr., v. g. ir. Aanm. 's av. 89.30 u. Kl. Houtweg 131 Gevraagd FLINKE WERKSTER voor de schoonmaak, loon 2.— per dag van 95 uur. Br. G 7995 bur. van dit blad Tegen 1 Mei of eerder een NET MEISJE gevraagd van 87 uur. Loon 8 p. w. Br. G 7994 bur. van dit blad NETTE JONGE WERKSTER ge vraagd voor 2 a 3 dagen p. week. tegen hoog loon. Aanmelden Joh; de Wittlaan 22, bij Heerenweg NET DAGMEISJE gevraagd. Aanmelden van 8 tot 9 uur Ged. Oude Gracht 84, Haarlem Eenige nette MEISJES gevraagd. Leeftijd 1417 jaar. Aanmelden hedenavond tusschen 7.30 en 8.30 Garenkokerslcade 61 Haarlem Gevr. in fam. v. 3 pers. BEKWA ME DAGDIENSTB., v.g.g.v. Tüin- wijkl. 20 (Haarl.houtp.) tel. 14623 Gevr. NET MEISJE voor dir., van 8.305, v. g. g. v. Aanm. na 7 u. Fred. v. Eedenpl. 32, hij Zandv. laan. Heemstede Weg. ziekte FLINK MEISJE gevr., v. g. g. v. (liefst mond.), van 88. "Loon 7.5 0. (Hrl.Zd,). Br. G 8054 bur. van dit blad Gevraagd BESCH. KINDER MEISJE, 14 a 16 jaar, en een net DAGMEISJE van 8 tot S. Raam- singel 30 zw., Haarlem FLINK NET DAGMEISJE gevr., van 8 tot 5 uur. Loon 6. Br. G S052 bur. van dit blad Mevr. Anholt, Seliotersingel 7, vr, v. spoedige indiensttr. zelfstandig WERK-2de MEISJE, v. d. en n. Indien v. g. g. v. zich aanmelden av. t. S9 uur. DIENSTBODE v. dir. of lat. gevr. d. en n., v. g, g. v. v. d, Meulen Buitenrustlaan 2, Haarlem NET DAGMEISJE, niet ouder dan 16 j., klein gezin, gevr. Drielsma, Parklaan 37 NET GEZOND MEISJE gevr., v. 9 tot 5 uur 30, met middagmaal en Zond. vrij. P.G. Br. G 8048 bur. van dit blad Voor dir. FLINKE WERKSTER gevr. om leeg huis schoon te ma ken. Aanmelding hedenavond na 7 uur Schotersingel 47, 2 x bellen FLINK DAGMEISJE gevr., v. dir. van 8.307 uur. Zondags ,vrij. Fred. v. Eedenplein 30 b.d. Zand- v.Iaan, Heemstede Gevr. DAGMEISJE, pl.m. 19 jr., van 85 uur a 4. Zondags vrij. RIebeecklaan 20, bij Stuyve- saritbrug. KAPPERSLEERLING gevraagd. Groot, Floresstr. 26. Aanm. na 8 uur. HEERENKLEERMAKER, Aank. grootwerker gevraagd. Fluitsma, Zaanenlaan 23. SLAGERSLEERLING gevraagd bij Peetoom, Byzantiumstraat 26, Haarlem. Maison Meyer, Anegang 2-4-6, vraagt ZELFST. VERKOOPSTER tevens saison en Zaterdag ver koopsters. Aanm. Woensd. 14 u. Gevr. NETTE GAR AGEBEDIEN- DE, liefst in bezit van rijbewijs. Gar, A. Kamp, J. Nieuwenhuyzen- straat-14, Haarlem NETTE BEDIENDE gevraagd, lft. pl.m. 16 jaar. Vleeschwaren en Comestibles „Remo", Zijlweg 88, Haarlem Gevr. DAMESKAPPER of KAP STER. Leising, Byzantiumstr. 13. Haarlem, Tel. 11373 TUINJONGEN gevraagd, aanv.- loon 6 per week. J. F. Heerschop Korte Heerenstraat 16, Haarlem. Aanmelden na 6 uur. LEERLING KAPSTER gevraagd, liefst eenigszins bekend met het vak. Heerensingel 157, Haarlem KAPSTER gevr., goed kunn. on- duleeren. Br. met opg. v. verl. sal. G 8041 bur. van dit blad AANKOMENDE KAPSTER gevr. Hertog-Drogtrop, Kloosterstr. 61 I-Iaarlem Nrd. WINKELJUFFROUW boven 18 j. gevraagd. Aanm. tusschen 7-8 üur Zijlstraat 64, Hrl. Tevens een LEERJONGEN gevraagd. Gevraagd flinke LOOPJONGEN, leeft, ongev. 15 j. Aanb. Boekhan del Brederode, Gr. Markt 21, Hrl. NETTE LOOPJONGEN .gevraagd. Firma Wed. J. Swaanswijk, Ged. Oude Gracht 62, Tel. 15186 Voor huishouding B. z. a. VERPL. voor dag nacht, Event. Rusthuis. Br. 7984 bur. van dit blad Vraag voor JONGE WERKSTER of halve d. werk, 0.25 p. uur. Bloemendaal-Overveen. Br. fr. G 8061 bur. van dit blad HUISNAAISTER b. z. a., v. eenv. naaiw., ook stoppen en strijken enz. (geen jap.), 95 u. 1.50 p. d.', v. g. g, v. Br. G 8044 bur. van dit blad GEDIPL. COUPEUSE b. z. a, v. h. maken van japonnen enz. Cond. billijk. Vóorzorgstraat 54. NET ZEEUWSCH MEISJE zoekt betrekking tegen .1 Mei of later. Adres Zomerzorg'laan 4. Bloemend. B. z. a. FRIESCH MEISJE voor en n.. zelfst. kunnende werken, g. g. v. Br. G S012 bur. v.d. bl. NET MEISJE, 23 j., zoekt be trekking v. d. en n., per 1 Mei, v. g. g. v. Br. G 8011 bur. v.d. blad NET MEISJE b. z. a., 20 jaar, v. werkhuizen, voor heele dagen. Br. G 8010 bur. van dit blad DAGMEISJE gevr., v, S4 u., v. g. g. v„ pl.m. 18 j. Zond. vrij. Kl. gez. Prof. v. Vlotenweg 7, eind Kleverl. Bl'd. NET MEISJE, leeft. 16 j., b. z. a. als dienstmeisje. Intern, direct of tegen Mei. Br. G, 8.00,9 x bur. van dit blad MEISJE, 25 jaar, goed gezond, vraagt werkhuizen. Van m. get! en getuigschriften v. Br. G 8008 bur. van dit blad Voor bedrijf B. z. a. voor METSEL- EN TE GELWERK Smit, Reigerstraat 118 H.Nrd. HUIS te huur gevr., op goeden stand. Max. 30 p. rnnd, Br. G 8062 bur. van dit. blad TE .HUUR- GEVR. te Heemst, een huis, liefst m._ garage, pr. ongev. 600 p. j., omg. tram en school, Br, G 8015 bur. van dit blad TE HUUR GEVR.. gem. huis te H'st., omg. tram en school, prijs 75 a 100 p. m. Br. G 8014 bur. van dit blad HUIS te koop gevr. te Haarlem of Heemstede. Uitv. br. met prijsopg, indeeling en aanvaarding no. 8013 bur. van dit blad BENEDENWONING te huur 30 p. m. Tempeliersstraat 26. Bevr.; Celebesstraat 19, Hrl. Nrd MOOI WINKELHUIS te huur. v, Marumstraat 10 huur 6. Te bevr, A. Banning, Reitzstraat 82, H.N. TE HUUR een bovenhuis a 3.50 per week. Zakstraat. Te bevr. Kou- denhorn 4 TE KOOP bergplaats Korte Wijn- gaardstr. 2, groot 36' M2. 750.— vrij op naam. Adres Kleverpark- vveg 170, Tel. 13209 TE HUUR vrij bovenhuis b. d. Zijlweg a 25.p. m. Midden stand. Br. G 8063 bur. van dit blad Jongedame, b. b. h. h., vraagt per 15 Mei bij vriendelijke familie GEZ. ZIT-SL.KAMER m. pension. Geen ber.pension. Br. J. Koste- lijklaan 10,.Velsen. TE HUUR GEVR. te Zaadvoort, voor 1 a 3 mnd., Juni/Aug. 1 a 2 kamers (met kookgelegenheid). Brieven met prijsopg. G 8017 bui', van dit blad TE HUUR, direct bij spoor, tram en centrum, mooie gemeub. of Se stoff. KAMERS. Zeer geschikt y. zit-slaapk. of kantoor. Centrale verw. Brieven G 7986 bur. v.d. Meisje biedt wegens vertrek haar PENSION aan, rustig gezin, f° de stand, geen kinderen. Br. G bur. van dit blad TE HUUR eem. suite, le étage, o 2 eem. ineenl. kam. a 25 p. w Huizinea. Distellaan 4, Aerdenn. In rustig, fraai gelegen Penslon' op zeer voordeelige voorwaarden FRISSOHE SLAAPKAMER aan geboden, ev. met zitkamer. e 12.739.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 4