Spaansche regeering protesteert Chamberlain's „roode doos". tegen het controleplan „Verbod alleen tegen de wettige regeering gericht." Thijs Us vindt den verloren armband RADIO PROGRAMMA DINSDAG 20 APRIE 1937 Krachtiger maatregelen tot bescherming van de vloot Het Spaansche ministerie van Marine en luchtvaart te Valencia heeft 'n communiqué gepubliceerd inzake de nietinmengings-con- trole, dat als volgt luidt: „De niet-inmengingscommissie heeft besloten controle ter zee uit te oefenen teneinde te beletten, dat wapenen en munitie naar Spanje worden vervoerd. Deze beslissing, die is genomen tegen alle beginselen van het internationale recht in, behan delt op gelijken voet de wettige re- publikeinsche regeering en hen, die de wapenen tegen haar hebben op genomen. Bovendien is deze zooge naamde gelijkheid slechts denkbeel dig, want het verbod is alleen tegen ons gericht". Vervolgens worden in het communiqué ataten, die het pact onderteekenden. be schuldigd de opstandelingen van wapenen te voorzien. Dan wordt er op gewezen, dat deze controle alleen geldt voor landen, die zich bij de niet-inmenging hebben aange sloten, de- Spaansche regeering heeft deze niet aanvaard en derhalve kunnen schepen, varende onder de vlag der Spaansche repu blikeinen niet door het systeem worden ge troffen Niemand zal de Spaansche schepen binnen of buiten de territoriale wateren kunnen aanhouden om ze te doorzoeken. Hierna keert het communiqué zich tegen de onrechtvaardigheid, die h.i. ligt in het verbod aan de regeering zich van wapenen cn munitie te voorzien. Bij de controle maakt de Spaansche regeering in het communiqué onderscheid tusschen Frankrijk en Engeland aan de eene zijde en Italië en Duitschland aan de anderzijds en zij geeft uiting aan de vrees, dat deze beide laatste landen van deze internationale opdracht gebruik zullen maken om nieuwe misdrijven te begaan. De Spaansche vloot en luchtmacht wordt gelast nog krachtiger de sche pen onder Spaansche vlag te be schermen, volgens de volgende zes punten: 1. De republikeinsche vloot en luchtmacht zullen zooveel mogelijk de koopvaardijschepen, die de Spaan- vlag voeren convoyeeren en bescher men. 2. De republikeinsche vloot en lucht macht moeten beletten, dat schepen onder deze vlag, welke ook hun lading zij, worden aangehouden of gedwongen hun weg te wijzigen, on der voorwendsel van bepalingen, „Pygmalion' in Londen vertoond. Bernard Shaw is niet geheel tevreden. G. B. Shaw. Dezer dagen heeft te Londen in besloten kring een vertooning plaats gehad van de film „Pygmalion" met het doel het oordeel te vernemen van Bernard Shaw zelf en te on derzoeken of de film in haar huldigen vorm geschikt is om in Engeland te worden ver toond. Tevens waren enkele leden van de Hol- landsche kolonie in de gelegenheid gesteld, de opvoering bij te wonen. Verder waren aanwezig Bernhard Shaw, de neer Ludwig Berger (regisseur) en de produ cent, de heer Meyer. Johan de Meester, die de rol van professor Higgens vervuld heeft en de film kwam introduceeren bevond zich in ge zelschap van Charles Laugh ton en zijn echt- genoote Elsie Lanchaster, die beide een leven dige belangstelling voor deze Hollandsche fihn aan den dag legden. De geheele vertooning droeg een intiem en persoonlijk karakter, waarbij echter zeer dui delijk tot uiting kwam, hoezeer deze film ook by de Nederlandsche kolonie te Londen terstond groote belangstelling wekte en waar deering, welke tot uiting kwam in enthousiaste complimenten aan het adres van Johan de Meester. Bernhard Shaw bleef zijn reputatie trouw, floor zich na afloop niet in alle opzichten vleiend over de film uit te laten, doch in dit terband mag niet worden vergeten, dat Lily Bouwmeester, die de film draagt door de numor, die in het gesproken woord tot uiting ^'dt^ gebracht, bij de verbetering van haar j.«igen" taal, niet door haar spel alleen kan geven, wat de film wil zijn zoodat, waar het P'at Amsterdamsch de Engelsche toeschou wers noodzakelijkerwijze moest ontgaan, de Ze^s voor een criticus als Shaw een groot aeei van haar waarde moest verliezen, omdat Isesproken woord hier essentieel is. impressies welke Shaw ten beste gaf, maakten wel den indruk, dat de film eerst dan m Engeland succes mag verwachten, indien Wordt in de Engelsche taal overgespeeld waarmede zij niets te maken heb ben. 3. De republikeinsche vloot en luchtmacht zullen tevens elk buiten- landsch schip, dat bescherming vraagt of deze aanvaardt indien aangeboden, beschermen. 4. De bewakingsdienst in de Mid- dellandsche Zee, die ter controle is toevertrouwd aan Duitschland en Italië, moet het best verzorgd wor den. 5. Indien de dienst een offer eischt moet dit zonder aarzelen .worden ge bracht, wat het ook zij. 6. Het communiqué zal bekend wor den gemaakt aan de bemanning van de oorlogsbodems en de escadrille- vliegtuigen, die belast zijn met de be waking van de kust. De ontmoeting Schuschnigg— Mussolini Stefani meldt uit Venetië, 19 April: De stad is in afwachting van de as. ontmoeting van Mussolini met Schuschnigg. Voor de ontvangst worden alles noodige voorbereidingen getrof fen. De Oostenrijksche bondskanselier zal zeer waarschijnlijk met zijn gevolg afstappen in hotel Danieli, waar de eere-appartementen reeds voor hem zouden zijn gereserveerd. Het hoofdkwartier van de pers wordt inge richt in het Grand Hotel, waar het ministerie zal zetelen. De Giornale d'Italia meldt, dat de ontmoe ting van Mussolini .met Schuschnigg zal plaats vinden aan boord van het jacht Aurora, aan boord waarvan de Duce te Venetië zou aan komen. China Di ie doodvonnissen wegens den aanslag op Wang Tsjing Wei. Uit Nanking wordt vernomen, dat drie medeplichtigen aan den aanslag, die op 1 No vember 1936 op den toenmaligen president van den uitvoerenden Joean, Wang Tsjing Wei, is gepleegd, ter dood zijn veroordeeld. Zes anderen zijn tot gevangenisstraf veroor deeld. Zooals men zich zal herinneren, is de journalist, die het schot heeft gelost, des tijds op de plaats van het misdrijf doodge- Botsing in de lucht. Beide piloten om het leven gekomen. WARSCHAU, 19 April. Boven het vliegveld bij Lodz zijn twee vliegtuigen tijdens een proef vlucht met elkaar in botsing gekomen. De be stuurders van beide toestellen kwamen om het leven. ERNSTIGE ONGEREGELDHEDEN IN POLEN. Volgens een Havas bericht uit Warschau hebben zich in het petroleumgebied van Bo- ryslaf en Drohobycz ernstige ongeregelheden voorgedaan, waarbij drie personen om het leven zijn gekomen en talrijke gewond.'in Bo- ryslaf hebben 2000 chauffeurs betoogd. Zij werden door de politie verspreid, doch verza melden zich opnieuw en deden een aanval op twee bronnen, wa.ar zij de boormachines ver nielden. Toen de politie hier ingreep werd een betooger gedood. Officieele mededeelingen zijn niet verstrekt. Verwachtingen van het contact der Oslostaten. Het oordeel van minister Sandler. De Zweedsche minister van buitenlandsche zaken, Sandler, heeft naar Havas uit Stock holm meldt, ter gelegenheid van de herden king van het vijftigjarig bestaan der Alge- meene Unie van Zweedsche exporteurs een redevoering uitgesproken, waarin hij o.a. aandacht wijdde aan de betrekkingen met de landen, die met Zweden de Osloconventie hebben gesloten. Spreker wees op de pogin gen, die deze landengroep in het werk stelt c::i zooveel mogelijk de handelsbelemmerin gen op te heffen en vermeldde de onlangs gehouden conferenties in Den Haag en Brussel. De minister denkt, dat het waarschijnlijk mogelijk zal zijn een aceoord tot stand te brengen over de volgende punten: 1. Annuleering door Nederland en België van zekere bepalingen en con- tingenteeringen betreffende de im porten uit de andere landen, die de conventie van Oslo hebben on derteekend. 2. Concessies van den kant van Denemarken binnen het kader van zijn valutapolitiek. 3. Concessies ten opzichte van douanetarieven van den kant van Finland en Noorwegen. Sandler erkende, dat deze maatregelen geen grooten vooruitgang zouden beteekenen in de richting van een algemeene verbetering, die slechts van belang zal zijn, wanneer men deelneming van de groote mogendheden zal hebben verkregen. Spreker is echter van op vatting, dat de pogingen der Oslolanden op zijn minst een psychologischen invloed zullen hebben. De minister gaf tenslotte als zijn meening te kennen, dat de wereld nog wacht op de verwezenlijking van de in 1936 door de Fransch-Engelsch-Amerikaansche verklarin gen ten opzichte van de valutapolitiek gewek te verwachtingen. Hij vindt echter redenen tot optimisme in de handelspolitiek der Ver- eenigde Staten, in de preliminaire besprekin gen over een Engelsch-Amerikaansch han delsverdrag en in de teekenen van groeiende belangstelling, die getoond worden ten aan zien van het internationale goederenverkeer. Duitschland bereid deel te nemen aan wereldconferentie. Lansbury's bezoek aan Hitier. De vroegere leider van de Britsche Labourpartij, Lansbury. is gistermid dag door den Fuehrer in audiëntie ontvangen in tegenwoordigheid van den minister van Buitenlandsche Zaken Von Neurath. Reuter meldt nader uit Berlijn: Na een intieme gedachtenwisseling met Hitier heeft Lansbury tegenover de pers ver klaard: wij hadden een vriendschappelijke bespreking over den geheelen internationa len toestand en kwamen overeen, dat geen enkel verslag daarover zal worden gepubli ceerd, daar het onmogelijk zou zijn zich uit het hoofd een gesprek te herinneren, dat meer dan twee uren heeft geduurd. Het doel van onze beraadslaging was zich den steun te verzekeren voor een nieuwe wereldconferentie, die in het bijzonder zou bijeenkomen om te beraadslagen over de wegneming van de oorzaken voor een oor log. Ik vertelde den rijkskanselier van mijn besprekingen met Roosevelt, Blum, Van Zee land en de ministers-president der Scandi navische landen. Ik heb hem gezegd, dat geen van hen het voorstel heeft verworpen, dat allen ongerust zijn over den bewape ningswedloop en dat ik vertrouw, dat zij zou den antwoorden. Ik heb van Hitier gehoord, wat ik wilde weten: Dat Duitschland van ganscher harte naar een dergelijke confe rentie wil gaan. Lansbury verklaarde, dat de kwestie van een eventueele deelneming van Sovjet-Rus land aan de beraamde conferentie niet is ter sprake gebracht. Duitschland, aldus besloot Lansbury, zal geneigd zijn zich ter conferentie te laten vertegenwoordigen en deel te nemen aan een gemeenschappelijke poging economische sa menwerking en een wederzijdsc'h goed be grip tusschen de -naties tot stand te bren gen, indien Roosevelt of het hoofd van een anderen grooten staat het initiatief neemt een conferentie van dezen aard bijeen te roepen. Lansbury hoopt, dat Roosevelt de leiding zal nemen, daar hij Roosevelt daar bij uit stek geschikt voor acht. Eenheidspartij in het Nationalisti sche Spanje. Phalanx en Requetes samengesmolten. Maandagavond werd over alle zenders, wel ke zich in handen der Spaansche Nationalisten bevinden, bekend gemaakt, dat generaal Franco Maandagavond een decreet heeft on derteekend, waarbij de Spaansche Phalanxis- ten samengesmolten worden met de Requetes (strijdorganisatie der Carlisten) in een groote nationale partij. Deze partij zal den naam dragen van Pha lanx Espanola y Tradieionalista de la Accion,. terwijl het de eenige partij in Spanje zal zijn De opperste leiding dezer partij zal generaal Franco persoonlijk op zich nemen. Hem zal een nationale raad ter zijde staan, die zal worden gevormd uit een hoofdofficier van het leger, een leider der militie, een leider der Phalanx en een leider der Requetes. Tegelijkertijd worden alle andere politieke partijen en militie-organisaties ontbonden. Tot de nieuwe nationale organisatie kunnen allen toetreden, die vóór de afkondiging van dit decreet hebben behoord tot een der boven genoemde organisaties (Phalanx en Requetes)'. Anderen kunnen slechts met bijzondere toe stemming worden toegelaten. In de inleiding van het decreet wordt ver klaard, dat de Phalanx met haar moderne opvattingen en haar organisatie, en de Re- quete met haar traditioneele kracht in de Spaansche nationale beweging den doorslag hebben gegeven, waardoor beide organisaties de aangewezen exponenten worden van het nieuwe Spanje. De nieuwe staat, aldus besluit het Duitsche Nieuwsbureau, wordt dus gevormd op de basis van deze ideologie, welke beiden organisaties eigen is. „Door het besuuit van Franco is de grondslag gelegd voor het autoritaire Spanje van de toekomst". Zweedsch schip door opstandelin gen opgebracht. Uit Stockholm wordt vernomen, dat het Zweedsche stoomschip „Valencia", dat uit Valencia en Cartagena kwam met een lading sinaasappelen buiten Gibraltar door een oor logsschip der opstandelingen is aangehouden, dat bevel gaf naar Ceuta te varen. Nieuw bombardement van Madrid. Gistermiddag zijn op verschillende punten van de oude stad granaten gevallen. Te acht uur vanavond had men vijf dooden en vijfen twintig gewonden geteld. Twee granaten kwa men terecht op een gevangenis, waarin vele politieke gevangenen zijn opgesloten. De Britsche begrooting wordt met spanning verbeid. Onze Londensche correspondent schrijft ons d.d. 19 April: De heer Neville Chamberlain dient Dinsdag zijn zesde en laatste begrooting in. Het is zijn laatste, omdat hij aangewezen is voor het premierschap. Hij zal niet eens in de ge legenheid zijn de financieele wetsontwerpen, die in den loop der eerstvolgende weken wet ten moeten maken van de begrootingsvoor- stellen, zelf door het Lagerhuis te loodsen. Men neemt nu aan, dat het grootste deel van deze taak zal worden toevertrouwd aan Sir John Simon, die in Chamberlain's plaats moet komen als Kanselier van de Schatkist. De overheerschende Conservatieve partij vindt het niet erg prettig, dat een man, die zich nog Liberaal noemt en die in elk geval uit het Li berale kamp stamt het op een na hoogste mi nistersambt krijgt. Maar wat zou er overblij ven van het „nationale" front, indien alle be langrijkste ministerleele posten door Conser vatieven zouden worden bekleed ?De samenwer king, die de Nationaal-Liberale en de Natio- naal-Labour Partij aan dit nationaal front geven, verlangt eenige opoffering aan den Conservatieven kant. Chamberlain's positie als a.s. premier maakt den begrootingsdag ditmaal in het Lagerhuis wat piquant. Afgescheiden daarvan belooft hij interessanter te worden dan hij ooit is ge weest. Op dezen dag loopt het Lagerhuis vol. Het is de gewichtigste dag in het normale be drijf van de landsvergadering. En het is wel licht de eenige dag, waarop men er in West minster van verzekerd kan zijn, dat de gan- sche bevolking de beraadslagingen met de grootst mogelijke aandacht volgt. Want de geheimen, die de Schatkistbewaarder gaat onthullen, gaan het belang van eiken burger en van elke burgeres rechtsreeks aan. De burgeres mag vooral nu niet worden vergeten, want zij, die meenen de geheimen van de roo de doos te kunnen doorgronden, hebben ver teld dat er een belasting zal komen op teint- poeder en teintkleursel en lippenstiften. Daar mee zal de minister er niet komen. Uit de beschikbare cijfers is af te leiden, dat de pos ten aan den uitgavenkant van de begrooting zoowat 880.000.000 zullen vragen. De in komsten in het afgeloopen financieele jaar (het loopt van April tot April) hebben ten- naastebij 825.000.000 bedragen. Hoewel de heer Chamberlain hoopt, dat de nieuwe druk te in bedrijven hoofdzakelijk als gevolg van de uitvoering van het grootscheepsche bewapeningsplan de inkomsten aan direc te belastingen flink zal verhoogen is hij toch niet optimistisch genoeg om aan te nemen, dat de inkomsten uit die bronnen vanzelf de extra 55.000.000 zullen geven, die noodig zijn om de begrooting sluitend te maken. Wat hij zal doen om dat extra bedrag binnen te krijgen is een geheim, dat thans nog in de reeds genoemde roode doos ligt opgesloten. De betalers der inkomstenbelasting- (slechts 10 percent van de bevolking verdient zooveel, dat ze het voorrecht krijgt rechtstreeks bij te dragen in de kosten der staatshuishouding) hopen, dat zij er niet te slecht af zullen ko men. De gansche bevolking, de betalers van directe, belastingen er in begrepen, zit nu in spanning te wachten op de besluiten, die de heer Chamberlain zal aankondigen met be trekking tot de indirecte belastingen. Al kan de minister slechts 10 percent van de bevol king (of ongeveer 20 percent van de geldver- dienende bevolking) treffen in de inkomsten belasting, hij kan de gansche bevolking tref fen in verhooging van accijnsen op tabak en bier en suiker, thee en alcohol en benzine. Hij kan afgescheiden van de reeds genoemde cosmetica nieuwe zaken van algemeen ge bruik vinden om te belasten. Het nederige rij wiel, dat de laatste jaren in Groot Brittan- nië bijna even populair is geworden als in Nederland, kan ook wel de attentie krijgen van een bewindsman die geen bronnen, die wat beloven op te leveren onaangeboord kan laten. Hierboven is gesproken van een roode doos. Dat is een voorwerp, dat onafscheidelijk is van den begrootingsdag in het Lagerhuis. De doos is eens rood geweest. Het is een acten- trommel met rood leer bekleed, maar daar het stuk reeds bijna driekwart eeuw in offi cieel gebruik is, ziet het er thans wat versle ten en verkleurd uit. De Kanselier van de Schatkist komt er op den begrootingsdag even over vieren in den middag mee het La gerhuis binnen. De doos bevat zijn begroo- tingspapieren. De uitdrukking „opening the budget" kan uit die belangwekkende „des patch box" worden verklaard. In de uitdruk king zijn „the budget" en „the box" syno niem. „Opening the budget" is het bekend ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Thijs luisterde naar het verhaal van Happus Kikkerrit en toen dit uit was, sprak hij „Is dat nu alles? Moet je daar zoo'n drukte over maken? Dat elfje zal heusch wel weer terecht komen. Ik zal jou nu eens iets vertellen. Dat meisje was hier heel onschuldig aan het bloe men plukken en weet niets van jouw elfje af! En ik vind dien diefstal een boosaardig grapje, want jij zou toch nooit eenig plezier van dien armband kunnen hebben, en je hebt dat meisje groot verdriet ge daan! Foei! In ieder geval zal ik nu dat elfje voor je gaan halen en dan wil ik dien armband van je terug hebben!" En voordat Happus Kikkerrit nog iets terug kon kwaken, was de verontwaardigde Thijs al weggeloopen om het verloren elfje te gaan halen. maken van de begrooting, niet het openen van de redevoering over de begrooting. De Engelschen houden er van men zal het we ten alles met een zekere waardigheid, een zekere plechtigheid te doen, „in a manner proper to the occasion", op de voor de ge legenheid gepaste en voorgeschreven wijze. De roode doos is een onmisbaar artikel ge worden in het jaarlijksch begrootingsritueel. En alle aanwezigen zijn zich bewust van het dramatisch gewicht van het oogenblik, wan neer de Kanselier met den eenigen sleutel die past de doos open doet en er zijn papieren uit opdiept. De diepste stilte van het jaar heerscht dan in 's lands vergaderzaal en aller innerlijke spanning gaat schuil achter waar dige en ernstige gezichten. Nr. 214 WILDE ZICH WAT AMUSEEREN De gevangene nr. 214 van de gevangenis op het eiland Guernsey in het Kanaal had groo te lust weer eens een beetje vrijheid te ge nieten. Na lang nadenken kwam hij op een geniaal idee, waardoor het hem mogelijk werd, iederen avond de gevangenis te verlaten. Na dat hij zich dan in een café te goed gedaan had, keerde hij onopgemerkt in zijn cel te rug. Dergelijke tochtjes ondernam hij iederen avond, totdat hij eens pech had en ontdekt werd. Toen namelijk een opzichter op een avond langs de poort kwam, zag hij, dat deze open stond. Hij onderzocht onmiddellijk wie er ontbrak en bemerkte dat nr. 214 ontvlucht was. Juist toen men den man wilde gaan zoe ken, kwam deze vroolijk aanwandelen. Hij werd aan een streng onderzoek onderworpen, waarbij in zijn zakken eenige loopers gevon den werden, die hem in staat stelden zijn cel te verlaten. Hoe de gevangene in het bezit van deze loopers gekomen is kunnen de wachters niet mededeel en. Gezondheid in Uw huid! Door de huidvoedende, huidzuiverende en huidgenezende kracht van Purol verdwijnen pukkels, vetwormpjes, uitslag, ruwheid, rood heid en wordt de huid jeugdig-frisch en zacht als fluweel. Gebruik voor gelaatsverzorging witte Purof. Deze is na inwrijving onzichtbaar op de huid, daarom'zeer geschikt voor gebruik overdag. In dooien von 30, Tube 45 et. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) WOENSDAG 21 APRIL 1937. HILVERSUM I 1875 M. NCRV-uitzending. 6.30—7.00 Onderwijsfonds v. d. Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek (gr. pl.) 8.30 Gram. pl. 9.30 Gelukwen- schen. 10.30 Morgendienst. 11.00 Zang. 12.00 Berichten. 12.15 Gram, platen. 12.30 De Gooi- landers.. 2.00 Orgelspel. 3.00 Gram. pl. 3.45 Viool en piano. 4.30 Gelukwenschen. 4.45- 5.45 Kinderuur. 6.00 Landbouwhalfuur. 6.30 Causerie over het Binnenaanvaringsreglement en stoommachines. 7.00 Berichten. 7.15 En- krateia-kwartiertje. 7.30 Gram. platen. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP, herh. SOS-be- richten. 8.15 Koor van de Ned. Vereeniging v. d. Volkszang. 9.00 Voor jonge menschen. 9.30 Vervolg koorconcert. 10.15 Schaakles. 10.30 Berichten ANP. 10.35—11.20 Gram. pl. Hierna: Schriftlezing. HILVERSUM II, 301 M. VARA-uitzendlng. 10.00—19.20 v.m. VPRO. 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gram. platen. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Causerie over de ge schiedenis der Nederi. Arbeidersbeweging (opn.) en bont programma, (opn.). 11.30 Een woord tot de vrouw van den werklooze. 12.00 VARA-orkest. 12.45 Orgelspel. 1,151.45 Ver volg orkestconcert. 2.00 Gram. pl., 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 De Flierefluiters en solist. 6,30 Gedachtencom- plexen uit dezen tijd, causerie. 7.00 Zang. 7.30 Vrijzinnig Protestantisme internationaal, causerie. 8.00 Herh. SOS-Ber., 8.03 Berich ten A.N.P., VARA-Varia. 8.15 VARA-Orkest. 9.10 Radio-tooneel. 9.40 Zang, accordeon en piano. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Bespeling Hammond-orgel. 10.45 „Melody Circle", 11.30- 12.0G Gram. platen. DROITWICH 1500 M. 10.05 Orgelspel. 10.35 Dansmuziek, (gr. pl.), 11.05 Gold Coast, causerie, 11,20 BBC-Welsch orkest, en soliste. 12.20 Birminghamsch Hip podrome orkest. 1.20 Gram. platen. 2.05 Het Northern Ireland Fanfare-orkest. 2.50 Piano- voordracbt. 4.20 Vesper. 4.10 Het Mac Arthur kwintet. 4.35 BBC-dansorkest. 5.20 Berichten. 5.40 Fransche causerie. 6.00 Blaaskwintet. 6.30 Louis Levy's Film-orkest en solisten. 7.00 Mu zikale causerie. 7.20 BBC-Schotsch orkest. 8.20 Berichten. 8.40 The Budget, causerie. 9.05 Reportage. 9.20 Concert door de „Kraka- jax." 9.40 Zang en piano. 9.50 BBC-Theater- orkest en soliste. 10.35 Harry Evans en zijn Band. 10.5011.20 Dansmuziek (gr. pl.) RADIO-PARIS 1648 M. 6,10 en 7.20 Gram. platen. 11,20 Porée-or- kest en zang. 1.202,20 en 4.05 Gram. platen. 4.50 Pianovoordracht. 5.05 Gram. platen. 7.35 Zang, 7.50 Nat. orkest. 9.50. Gram. pl. KEULEN 456 M. 5.50 Westduitsch Kamerorkest. 7.50 Gram. platen. 11.20 Militair orkest. 12,35 Omroep- klyeinorkest. 3.50 Keulsche Orkestvereeniging. 5.35 Omroepkoor. 6.35 Omroepschrammel- ensemble. 7.35 „Westlandfahrt", rijksuitzen ding 8.05 Orkestconcert. 9.5011,20 Omroep- kleinorkest. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gram. platen. 11.50 Kleinorkest 12.30 Salon-orkest. 12,501.20 en 5.20 Gram. platen. 6.20 Pianovoordracht. 7.20 Klein-or- kest. 8.20 Gram. pl. 8.35 Symphonie-orkest. 9.30—10.20 Omroepdansorkest. 484 M.: 11.20 Gram. platen. 11,50 Salon-or kest. 12.30 Kleinorkest. 12,501.20 Gram. pl., 4.25 Fud Candrlx' dansorkest. 5.50 Sonate concert., gram. pl., 7.20 Omroep-symphonie- orkest. 8.20 Klein orkest en Zang. 9.30 Fluit en cembalo-voordracht. 10.0010.20 Jazzmu ziek (gr.pl.). DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Herman Schulze—Wittenberg's blaas- orkest. 8.05 Rijksuitzending: Westlandfahrt; 8.35 Vioolvoordracht. 9.20 Berichten. 9.50 So listenconcert. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 O. Kermbach's Dansorkest

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3