~i\ Het Roode Kenteeken Koning Leopold van België in gesprek met een der deelnemers aan de herdenkings plechtigheid ter nagedachtenis aan de oorlogslachtoffers, welke te Brussel Zondag gehouden werd Minister prof. dr. ir. H. C. J. H. Gelissen heeft Maandag in het Provinciehuis te Groningen de leden der Noordelijke Economische Technologi sche Organisatie geïnstalleerd. Tijdens de rede van den minister Groote pontons zijn aangevoerd voor de brug, die door Engelsche genietroepen over den grooten vijver van St. James Park te Londen wordt gelegd teneinde een gedeelte van het voetgangersverkeer bij de kroningsfeesten te kunnen verwerken Japy (links) bij zijn terug komst op Le Bourget van zijn onfortuinlijke vlucht naar Japan Te Klundert is Maandag de nieuwe warmwaterroterij voor vlas, welke in richting aan vele handen werk zal verschaffen, officieel in bedrijf gesteld, ir. A, Roebroek, directeur-generaal van den Landbouw, verricht de opening Een grindbaggefmelen, welke op de Maas te Maastricht werkzaam was, is door onbekende oorzaak gekapseisd. Het omgeslagen gevaarte in de rivier Repetitie voor den kroningsstoet te Londen. In de Engelsche hoofdstad werd Zondag de groote oefening voor den belangrijken dag van 12 Mei gehouden, waarvan de statiekoets met de acht prachtige schimmels het hoogtepunt vormde Mr. W, C. Bosman, oud-lid van de Prov. Staten van Noord-Holland en directeur van den veerdienst Enkhuizen «Stavoren is in den ouderdom van 75 jaar te Alkmaar overleden FEUILLETON or 1'WELL BIN NS. (Nadruk verboden) 18) Kon die stedeling mei het roofvogelgeziehi die zich verlaagde mei zwervers zooaU Arno: Smith om te gaan, de reden zijn? Dal wa; meer dar. waarschijnlijk, maai een dins wa. absoluut zeker uit het gesprek gebleken dat bij in de kajuit afgeluisterd had en dal was dai ei nog iemand anders dan Maurice Charl ton's kind bij de Van Houten millioenen ge ïnteresseerd was Diegene, wie hijook was had ae kapitein van de ..Dusty Miller" en zij" kornuiten gehuurd om het kind te roover. en het Wakinshaw mensch nad oiijkbaar net plai doorzien waarbij de onbekende schooiei aan net geld kon komen En die kleine tijgerin uit de onderwereld een type a la Chicago May met rik vrouwelijk instinct dooi kwaad gedood, mbekend aan haas werkgever stelde voor den kolossaler) bui' te deeien die. in de iaa'-t.e in,--t.atie slee n te dooi het vermoorden van e>eri onschuldig kind verkregen kon wor den Stukje bij oeetje als iemand die 'n jig-saw puzzle aan het maken is. voegde hii feit bij feit wenk oii A<enk veronderstel lin? oij ver- Dnrieisreiiina nr-tiei oij motief en tenslotte nad nij, or nel duiist.uk na nei oeeld com pleei Toer floo' hi.i nadenkend. Als ik maar .'en copif van hei testamen 1 van den ouder Van Houten had - Huist,erd* aij en hield plotseling op bij een geluid buiten ïijn deur Hij luis'erde 'ngespa nnen Iemand wa- si oezig. Hij hot', ie ?er zwak geluid van ijzer op ijzer en hij Ixazich zachtjes uit zijn kooi op den grond zakken. Hij haalde het pistool, dat hij geleend had, uit zijn zak en sloop als een kat de hut door. Hij kon den man aan den anderen kan van de deur nu beter hooren en het gekras van staal op een metalen opper vlak. Hij stond zich nog verwonderd af te vragen wat ter wereld er aan de hand kon zijn toen er een klein punt door de smerige witte verf van het houtwerk kwam steken en toen zij steeds verder geboord werd besefte hij plotseling was het was. „Een schroef!" „Toen wist hij wat er gaande was. Iemand was bezig de een of andere sluiting aan den buitenkant van.de deur te bevestigen, met de oedoeling hem in zijn hut gevangen te hou den. overgeleverd aan den willekeur van die genen, wier plannen nij wilde dwarsboomen roen de waarheid tot hem doordrong werd hij heet van woede. Alles kon er met Norma Charlton gebeuren als die schooiers in wier handen ze gevallen was. vrij waren om onge zindere hun gang te gaan Hij was alleen tegen de geheele bemanning van het schip Hij kon nauwelijk shopen. dal hij ze. alien tot aan Broome de baas kon blijven, maar hij kon tenminste weigeren om zich zoo maar te onderwerpen. Hü handelde vlug. Hij haalde zijn zakmes wee» te voorschijn en maakte met het gebro ken mes de schroeven van de plaat los. Daar ze niei meei vast aangedraaid waren gaven ze gemakkelijk mee en binnen een minuut was hij gereed, Hii boog de plaat terug, zoodat het tongetje? van het tongetje van het slot en de gewone klink gemakkelijk naar beneden kon den vallen, men mei eer» hand op het panee) en zijn volle gewichi iaarachter om de deui gesloten te ïouden wachte hij Hij voelde de deur een oeetje schudden en hoorde der man zwaai ademhalen. terwijl hij nog eer schroef er in draalde en toen nam hij vast.be- tader, zijn hand weg en deed een stap achter uit Wat hij verwacht had, gebeurde De deui 'met het gewicht van den werkman ertegen, sprong plotseling open en de man zelf schoot de hut in en viel languit op den grond. Terry wierp een snellen blik op hem. Het was de gebochelde Chan. De Chinees, ofschoon hij volkomen verrasst geweest moest zijn, rolde zich vlug om en was in een ongelooflijk kor ten tijd weer op de been een woedend klein mannetje. Een seconde stond hij te staren zijn oogen uitdrukkinglooze poelen van duis ternis. Toen, zonder een woord te spreken, deed hij een stap achteruit. Zijn lange arm zwaaide naar achteren en in het electrische licht zag Terry den schroevedraaier in zijn hand glinsteren. Toen maakte Chan een bla zend geluid en verhief zich plotseling op zijn teenen. De meeste mannen zouden zich op een sprong voorbereid hebben, maar Terry maakte die fout niet. Hij dook en liel zich plotseling bijna op een knie vallen. Daarbij met een hand op den vloer steunend. Terwijl hij dat deed, zag hij het werktuig Chan's hand ver laten en door de hut vliegen. Het scherpe uiteinde kwam met een venijnig geluid tegen den muur aan. waaruit wel bleek hoe gewel dig de kracht was. die erachter was en een halve seconde later had Terry zich opgericht en zijn pistool geheven. „Maak dat je weg komt, jij kleine rat!" zei hij krachtig. Maar Chan was voor geen rede vatbaar. Hij ging niet. Inplaats daarvan ging zijn hand naar zijn gordel en terwijl hij ronddraaide om een gewenschte houding te vinden kwam die hand terug met een gemeen krom me? erin - een verschrikkelijk wapen lat meestal gebruikt wordt om iemand den buik open te rijten, wanneer zijn rasgenooten in een ge vecht den tegenstander van achteren bij de keel kunnen grijpen. De gedachte alleen al aan zoo'n stoot doet den meester) mannen eer rilling van afgrijzen over den rug gaan, maar Terry, die een jaar of twee te voren zoo iets wel aens achtei de barricades te Shanghai had zien gebeuren, keek den bochel kalm aan Chan draaide opnieuw in het rond, zijn oogen even star en uitdrukkingloos alsof ze van glas waren en Terry hield zijn pistool op. „Maak dat je weg komt!" zei hij weer. „Ik zal tot drie tellen en De bochel maakte een plotseling wending, maar Terry was even vlug, sprong achteruit, richtte en schoot. Chan's half opgeheven arm viel langs zijn lichaam en het kromme mes kletterde op den grond van de hut. Onder de eigenschappen van den gelen man behoorde zeker ook moed. In een oogwenk had hij zich gebukt en het mes met zijn linker hand opgeraapt en weer' begon hij rond te draaien met dien starren, wezenloozen blik nog steeds in zijn oogen. Terry draaide met hem mee, zich ondertusschen afvragend, of hij weer zou schieten. Het geluid van het schot, moest wel gehoord zijn en hoopte, dat iemand tusschenbeide zou komen, voor hij zich weer genoodzaakt zag te schieten. Met een echter wist hij ook, dat, wanneer eenige tusschenkomst wilde baten, zij niet al te lang uit moest blijven, want dat het duidelijk was dat Chan niet weg wenschte te gaan. Een oogenblik later kondigde hij met koude bloeddorstigheid zijn bedoeling aan. „Ik jou dooden zal". Terry kwam met zijn rug tegen den muur en stond stil Zooals hij wist, kon dat kromme mes ook gebruikt worden om iemand den nek open te rijten en nog onwillig om opnieuw te vuren bereidde hij zich op den onvermijde- lijken tijgerachtigen sprong voor, die den aan val zou aankondigen. Hij hoorde het. geluid van zware voetstap pen die dreunend de trap afkwamen. Iemand had het pistoolschot gehoord en de tusschen komst waar hij op gehoopt had, was nabij. Maar de bochel hoorde die zware stappen op de trap ook en het geluid verhaastte zijn handelingen. Hij haalde sissend adem, zijn uitdrukkinglooze oogen schitterden plotseling en hij sprong als een tijger vooruit. Terry was echter op dien sprong voorbereid. Op het juiste moment deed hij een. halven stap vooruit en zijn rechter voet schoot om hoog. Het was de verschrikkelijke schop van den Parijsehen Apache, die ieder tegenstander buiten gevecht stelt en de bochel ontving hem met volle kracht. Het kromme mes vloog uit zijn hand, hij viel op den grond, waar hij zich in allerlei bochten wrong en kreunde van de pijn en een seconde later dreunde de zware stappen door de gang en hielden voor de open deur van de hut stil. Terry zette zijn voet vastberaden op het gevallen mes en hoorde de bulderende stem van den kapitein. „Wat is hier aan de hand?" Terry keek naar het mes onder zijn voet, zette zijn volle gewicht erop en hoorde zoowel als voelde het kromme staal kniappen. „Dat!" zei hij. „Dat!" En hij keek den ka pitein van de „Dusty Miller" met woedende blikken aan en hield het automatische pistool vooruit gestoken in zijn hand.. „Neem dien moordenaar weg!" De zware kaak van den zeeman viel open, toen zijn oog op het pistool viel en vandaar naar het gebroken mes dwaalde. Hij deed een stap vooruit, greep den onge- lukkigen Chan bij zijn kraag en smeet hem in de gang, alsof hij niet meer dan een hoop oude kleeren geweest was. Toen, voordat hij verder kon spreken, kwam Miss Wakinshaw, licht als een fee, aangehup peld, met een werkelijk schitterende, bedrukte zijden pyjama aan. Haar kleine voetjes waren bloot. Haar gouden haar was in de war, alsof ze net uit bed kwam, haar babygezicht drukte verwondering uit en haar blauwe oogen waren wijd van verbazing. Zij keek naar den schip per, toen naar Terry en wierp daarna een blik op den nog krimpenden Chan en drukte zich teen krachtdadig uit. „Wat een fijn zootje is me dat hier!" (Wordt vervolgd)

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 8