HET NIEUWE AVONDBLAD De Raad hield een vergadering van vijf uur. Gouden Feest. 't Publiek vergeet snel! 22e JAARGANG No. 143 WOENSDAG 21 APRIL 1937 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 11.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS. BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: l5 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. - Levenslange ongeschiktheid 1 2000.— overlijden 400.—, verlies van hand, voet ot oog 200.—, beide leden duim r 100.—, één lid duim 50.—, alle leden wijsvinger 60.—, ®e.n 0I, lenen wijsvinger 125.—, alle leden anderen vinger 15.— één of twee leden anderen vinger 5.—, arm- of beenbreuk 30.enkelbreuk 15.polsbreuk f 15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400. bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van ƒ2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Een goede avond voor het college: alle voorstellen werden aangenomen. Een discussie van 2ï uur over de contributieregeling voor ziekenfondsen. Gisteravond vergaderde de raad dezer ge meente onder voorzitterschap van burge meester Kwint. Afwezig zijn de heeren Stark en. v d. Veer. De ingekomen stukken worden behandeld aan het eind der vergadering. De heeren Te n Broeke (c.-h.) en Luikman (S.D. .p.) vragen eenige inlichtingen in verband inet den stand van de woningmarkt, de heer Warmenhoven (comm.) over het colportageverbod. De agenda begint weer met een voorstel, dat tot strekking heeft, de gemeentelijke geldzorgen te verlichten: Aflossing van geldleeningen. B. en W. stellen voor, af te lossen een geld- leening oorspronkelijk groot f 505.000 per resto f 275.000 en f 350.000 per resto f 273.200. en aan te gaan een nieuwe leening groot f 497.300. De nieuwe leening wordt aangegaan tegen 3 3/4 pet., gedurende de eerste tien jaar, daarna 4 pet. Het voorstel wordt natuurlijk aangenomen evenals het volgende voorstel: verhooging rekening-courant overeenkomst - met de Bank voor Ned. Gemeenten. Korting op de pensioenen der wethouders. B. en W. stellen voor, de korting van 10 pet. op de pensioenen der wethouders, waar toe 26 Januari jl. .werd besloten, te doen in gaan op den dag van goedkeuring van het besluit. De raad gaat hiermee accoord'. Intrekking van een vergun ning tot het aanleggen van wegen. Bij raadsbesluit van 14 Februari 1933 werd aan K. Dekker en P. Bleeker te IJmuiden vergunning verleend tot het aanleggen van wegen aldaar. Van deze vergunning is tot heden geen gebruik gemaakt, Het komt B. en W. niet gewenscht voor, dat een vergun ning van kracht blijft ook wanneer niet tot exploitatie wordt overgegaan. B. en W. stel len derhalve voor, deze vergunning in te trekken. De heer Van Heyst (N.P.) stelt voor, de vergunning zes maanden te verlengen. Misschien is er dan kans, dat het terrein ge ëxploiteerd wordt. De heer Dunnebier, wethouder zegt, dat de menschen klaarblijkelijk geen be zwaar er tegen hebben dat de vergunning wordt ingetrokken, omdat ze op de mede- deeling van B. en W. niet geantwoord heb ben. Wanneer ze opnieuw om een vergun ning komen, kan die opnieuw verstrekt worden. Het voorstel wordt aangenomen met de stem van den heer Van Heyst tegen. Straatnamen te Santpoort. Aangenomen wordt het voorstel tot het vaststellen van straatnamen te Santpoort. Verlaging van huurprijzen. B, en W. stellen voor de huurprijzen van de tennisbaan voor de middagen te verlagen, eveneens de huur van het perceel Midden dorpstraat no. 6 te IJmuiden, deze laatste van f 4 op f 3.50 per week. Aldus wordt besloten. De heeren Bosman (V.D.) en Ver meulen (A.-R.) vinden het jammer, dat de gemeente indertijd de tennisbaan heeft aangelegd, de heeren Van Heijst en Roelse (S.D.A.P. zijn van een tegenover gestelde meening. De heer Dunnebier vindt het pessi misme van de heeren Bosman en Vermeulen niet op zijn plaats. De tennisbaan is altijd goed verhuurd, alleen voor de middaguren zijn er geen gegadigden. Het voorstel wordt aangenomen. Verbouwing- van een woonhuis tot woon-winkelhuis. Den 4en Maart stelde de raad in handen van B. en w. om advies een schrijven van J- L. Min te Driehuis, waarbij hij verzoekt, hem vergunning te verleenen tot het ver bouwen van het woonhuis aan den Zeeweg ho. 374 tot woon-winkelhuis. Adressant baseert dit verzoek op het be paalde bij art. 124 alinea 2 der Bouw- en Woningverordening, krachtens welke bepa- hng bij den raad voorziening kan worden gevraagd, indien B. en W. niet binnen den in art. 121 dier verordening gestelden ter mijn een beslissing nemen. De termijn, bin nen welken deze voorziening moet worden gevraagd is echter bij het eerste lid van art. 124 gesteld op 30 dagen. Het verzoek om ver gunning is bij B. en W. ingekomen 23 Octo ber 1036. B. en W. zouden dus bij verlenging ®et één maand, uiteindelijk een beslissing hebben moeten nemen vóór 23 December 1036. De voor het vragen van voorziening ge- Stelde termijn was alzoo in elk geval verstre ken den 23 Januari 1937, terwijl het bij den raad ingediende verzoekschrift werd ontvan gen 2 Maart 1937. Derhalve stellen B. en W. voor, adressant in zijn verzoek niet ontvankelijk te verkla ren. De heer Van H e ij st vraagt, om welke reden de vergunning geweigerd is. Spreker zegt van den betrokkene gehoord te hebben, dat hij geen weigering heeft ontvangen. Ver der vraagt spreker of het geoorloofd is, dat een wethouder zich met de particuliere za ken van een bouwer bemoeit. Spreker meent, dat deze vergunning gegeven moet worden, ook al omdat er dan weer werk komt. De Schoonheidscommissie heeft het plan al goedgekeurd. De heer Heeremans (R.-K.) meent, dat er een grondslag is gelegd, dat beide partijen elkaar zullen vinden. De bouwvergunning is niet geweigerd, zegt de heer Dunnebier, De beslissing is ver daagd en daarvan heeft de heer Min bericht De heeren Bosman en Van Heyst: Dat ligt niet bij de stukken. De heer Dunnebier zegt, dat de heer Min bereid was, grond af te staan en toen kwam bericht, dat de bank weigerde de hy potheek te royeeren. Er werd echter geen royement gevraagd. Door verschillende za ken is deze aangelegenheid getraineerd. De heer Van Heyst herhaalt, dat de heer Min hem heeft gezegd, dat hij het be doelde bericht van verdaging niet ontvan gen heeft. De heer Vermeulen meent, dat B. en W. juist gehandeld hebben. Min heeft zichzelf verschuild achter de bank en daarom hadden B. en W. alle recht een informatie in te winnen. Waarom lag het bericht van de verdaging niet bij de stukken? vraagt de heer Bos man. De voorstelling, die de heer Vermeulen gegeven heeft is niet juist. Het voorstel wordt aangenomen met 3 stemmen tegen. Wijziging reglement voor kampeeren. B. en W. stellen voor, voor de inning der kampeergelden gebruik te maken van zegels en voorts een recht te heffen van 40 cent per week of gedeelte van een week voor het plaatsen van tenten op het z.g. vrije ter rein. De heer Homburg (A.R.) stelt voor den toegangsprijs voor kinderen te stellen op 10 ets. Verder wenscht spreker, dat wordt tegen gegaan dat onbevoegden nering doen op het terrein. De voorzitter deelt nog mede, dat hij van plan is aan degenen die met de inning der gelden belast worden, politiebevoegdheid te geven Wat de nering betreft B. en W. staan op het standpunt, dat de pachter beschermd moet worden. De voorzitter heeft geen be zwaar, het amendement van den heer Hom burg inzake den toegangsprijs voor kinderen over te nemen. Dat zal gelden voor kinderen beneden 16 jaar. Het aldus geamendeerde reglement wordt na eenige discussie goedgekeurd. Overdracht van grond to Santpoort. B. en W. stellen voor, aan de Vereeniging voor Christelijk Nat. Schoolonderwijs te Sant poort over te dragen 880 M2. grond aan de Frans Netscherlaan, voor uitbreiding harer school. Aldus wordt besloten. Aankoop van grond. B. en W. stellen voor, aan te koopen van de Vereeniging tot verkrijging en instand houding van Christelijke scholen voor Lager en Voorbereidend L.O. „Uw Koninkrijk Kome'" 575 M2. grond aan de Banjaertstraat te Velsen voor f 3000. Verder stellen B. en W. voor, te verkoopen aan H. M. v. d. Pieterman te IJmuiden 1750 M2. grond aan den Oosterduinweg tegen den prijs van f 8 per M2. (Wij teekenen hierbi; aan, dat de gegadigde reeds met de voor bereidende werkzaamheden voor de be bouwing is begonnen. Rondom het geheele terrein staat reeds een hooge schutting). De heer Bosman (V.D.) heeft, als de vereeniging van den grond afgeholpen moet worden, geen bezwaar tegen het voorstel. Het motief dat deze zaak in verband met den tunnel wordt gebracht, acht spreker onjuist. De heer Vermeulen (A.R.) zegt dat bij het goedkeurend advies bij geen der leden van de commissie van Openbare werken de bedoe ling heeft voorgezeten de vereeniging te hel pen. De heer Van Heijst verwondert zich er over, dat de gemeente moet zorgen voor de toegangswegen naar den tunnel. Wat heeft de gemeente aan dit stukje grond? De heer Dunnebier, wethouder, ontkent dat het de bedoeling is geweest de vereeniginj van het stukje grond af te helpen. Wanneer we niet willen, dat de bebouwing ter plaatse bedorven wordt, is het gewenscht dat we geen bebouwing krijgen voordat de doorhaal er is. De grond houdt zijn waarde. Wij behoeven niet te zorgen voor de toegangswegen naai den tunnel maar straks zal het noodig zijn een verbinding tot stand te brengen. Het voorstel wordt aangenomen. Wijziging dei Algem, Politieverordening. Ter vaststelling wordt den raad aange- (Miss Virginia Brett, in de Lon- densche uitgaande wereld bekend als „het meisje met de gouden haren", heeft dezer dagen een ge heel goudenfeest gegeven, met gouden tafelgerei, goudgeverfde bloemen en siervruchten, lakens en servetten van goud weefsel enz., enz.) Goud is de stof op onze aarde, Waarvan men zich geluk belooft, Waarvoor gemoord wordt en geroofd, In blind' aanbidding zijner waarde. Voor goud kan men zich alles koopen, En dat besefte juffrouw Brett, Zij heeft een feest op touw gezet, Waar 't goud voorwaar is afgedropen. Zij liet tot zelfs het tafellaken, De vruchten op hun gouden schaal, Servetten, bloemen, allemaal, Van goud en niets banalers maken. 'k Denk dat zij 't gouden kalf liet slachten En goudmakreel en goudvink at. Terwijl wie trek in goudvisch had, Ook geen moment hoefde te wachten. Het werd een feest vol gouden glorie, Voor kringen, waar men zich verveelt, Zij hebben het een blad bedeeld, In 't gouden boek van hun historie. Alleen kon juffrouw Brett niet weten, Dat haar nog nooit vertoond festijn, Slechts poover klatergoud kon zijn, Dat enkel waardeloos kan heeten. 'k Hoop dat zij, na veel jaren wachten, Nog eens het groote voorrecht heeft, Dat z' een echt gouden feest beleeft, Hoe zal zij dan dit soort verachten. Zorgt er voor,, dat zijn aandacht op U gevestigd blijft. Adverteert daarom regelmatig in deze kolommen. Uw adver tentie wordt in meer dan 4050 gezinnen gelezen Want zij zijn allen abonné boden een ontwerp-verordening tot wijziging der Algemeene Politieverordening. De heer Luikman (S.DA.P.) zegt, dat sprekers fractie de voorgestelde wijziging van art,, 141a. niet kan aanvaarden. De heer v. d. Kerkhoff (S.D.A.P.) heeft bezwaren tegen de wijziging van art. 202, daar het thans niet meer moge-lijk zal zijn op het vrije strand zonder gebruik van een tent te gaan baden. Hierdoor wordt een groot stuk strandleven vernietigd. De heer Warmenhoven (C.P.) heeft bezwaren tegen de wijziging van art. 8 (sluiting van de eethuizen). De betrokkenen worden broodeloos gemaakt en spreker had gehoopt, dat, B en W. een tusschenweg zouden hebben gevonden. Spre ker verzoekt aanhouding van dit artikel.'Ook de heer Warmenhoven heeft bezwaren tegen de nieuwe artikelen 141a en 202. De heer Van Heijst (N.P,) doet even eens een goed woord voor de eethuizen,. De heer Bosman zegt, dat door de wij ziging in de hoofdstukken het voor weekend wagens onmogelijk wordt hier een paar dagen te vertoeven, ook niet op particulier ter rein. De heer Sluiters (C.H.)dat mag wel. De heer M e ij e r herinnert er aan, dat hier een tijd is geweest, dat de straat bezaaid was met honden. Dit krijgen we nu weer terug. Daarom is hij niet voor de voorgestelde wij ziging. De heer Homburg bespreekt 141a. Hij hoopt dat het in onze gemeente niet zoo ver zal komen dat je een vergunning moet heb ben om te wandelen. Rechtshouden is goed, maar dan moet er ook gelegenheid zijn om rechts te houden. Op de Wilhelminakade kan dit niet, omdat die op sommige plaatsen veel te smal is. Verder wil spreker een nadere omschrijving van het woord „tent". De voorzitter beantwoordt de sprekers Wat het rechtshouden betreft, zegt spreker dat de noodige souplesse wordt toegepast. Het is geenszins de bedoeling misbruik van de be voegdheden te maken. Dit wordt door de nieuwe redactie mogelijk. Wat is een tent? E entent is een inrichting waardoor men zich aan het oog van anderen kan onttrekken. Wat het sluiten der eethuizen betreft, het is beslist noodig, dat dit artikel wordt aan genomen. Spreker zou den heer van Heyst rapporten kunnen laten lezen die hem wel tot andere gedachten gebracht zouden heb ben. Met de toepassing van 141a za) even eens soepel tewerk worden gegaan. Wat de honden betreft, de gemeentP Vel sen staat op dit gebied alleen. Nu we niet meer kunnen spreken van vagebondeerende honden kan de bepaling vervallen. Ook als we onze gemeente aanlokkelijk willen maken, is het noodig de verordening te wijzigen. Na eenige discussie wordt de verordening z.h. stemming goedgekeurd. Alleen wordt ge stemd over art. 202, dat tenslotte wordt aan genomen met 9 stemmen tegen. Een nieuw hoofdbureau van politie? B. en W. stellen den raad voor hun een cre- diet te verleenen voor het maken van een ontwerp met begrooting van kosten voor een nieuw hoofdbureau van politie (zie ons blad van Vrijdag 16 April j.l.). De heer Roel se (S.D.A.P.) zegt, dat spre kers fractie haar stem aan het voorstel kan geven. Spreker erkent, dat zoowel het hoofd bureau als de posthuizen totaal ongeschikt zijn. Maar er is een financieele kant. Men zal wel aangewezen zijn op hul,p van rijks wege. Er zijn nog andere noodzakelijkheden ials begraafplaats en slachthuis. Spreker vreest, dat het een wel eens oorzaak zou kun nen zijn, dat het andere wordt uitgesteld. De heer Warmenhoven (C.P.) kan zich bij den heer Roelse aansluiten. Er liggen nog andere werken te wachten, die spoed eischen. Op welke wijze denken B. en W. de financieele kwestie te regelen? Den heer Van Heijst juicht het denk beeld, dat- we bij den Haag" om geld zullen moeten aankloppen, niet toe. Het is noodig dat er een nieuw bureau komt, maar als we van den Haag moeten afhangen, moeten we voorzichtig zijn. De heer Bosman (V.D.) vindt het opmer kelijk, dat deze zaak nu opeens wordt aan gepakt en het andere liggen blijft. Spreker wil echter eerst het plan afwachten en dan verder zien. De heer TenBroeke (C.H.) bepleit een afdeeling zedenpolitie. De heer Homburg (A.R.) wijst op den ongewenschten toestand in het Raadhuis, waarover herhaaldelijk geklaagd wordt. Her haaldelijk wordt er over geklaagd, dat het Raadhuis niet deugt. Zou, nu de huisvesting van de politie onder de oog-en wordt gezien, ook de kwestie van het Raadhuis niet overwo gen kunnen worden? Misschien kan de po litie in het Raadhuis gehuisvest worden en een nieuw Raadhuis gebouwd worden. Hoe groot is het benoodigde crediet? vraagt spre ker nog. De Voorzitter herinnert er aan, dat hij in zijn nieuwjaarsrede drie objecten genoemd heeft: politiebureau, begraafplaats en slacht huis. Door het een zal het ander niet opge houden worden. Alle drie objecten zijn bij de regeering aanhangig gemaakt. Het politie bureau is echter het eenvoudigste object. Aan de andere objecten zijn. verschillende moei lijkheden verbonden. Hoe groot het crediet is weet spreker niet; dat is moeilijk te zeggen. De tijd voor een nieuw Raadhuis is nog niet aangebroken en het is volstrekt af t.e keuren het Raadhuis als politiebureau in te richten. Dit wordt een mislukking. Het voorstel wordt goedgekeurd Het vervoer van schoolkinderen. B. en W. vragen den raad machtiging tot het aangaan van een nieuwe overeenkomst met de N. V. „Stormvogels" betreffende het ver voer van schoolkinderen uit de polders voor den tijd van een jaar voor den prijs van f 2950. Aldus wordt besloten. Overplaatsing van onderwijzers. Aan het voorstel tot overplaatsing van den onderwijzer J. de Vries, van school F. naar school E en van den onderwijzer E. Zandstra van school H. naar school F. ging een korte besloten zitting vooraf. De heer D e Groot (lib.) heeft bezwaar tegen de overplaatsing van den onderwijzer De Vries; hierdoor leidt school F. schade, doordat er thans een cursus in het Fransch aan verbonden is, die bij aanneming van het voorstel verloren zou gaan. De heer Heeremans (R.K.) zegt, dat de cursus in het Fransch wordt bezocht door 24 kinderen. Dit is een aantrekkingskracht voor Santpoort, grooter dan de losloopende hon den. Spreker verzoekt het college, dit voor stel in beraad te houden. De heer Sluiters (C.H.) meent dat het van grooter belang is dat er in Santpoort een goede school is. Dat begint er in den laatsten tijd aan te haperen. En nu wordt het al weer minder en de kans bestaat, dat de men schen, die zich hier komen vestigen genood zaakt zijn hun kinderen in Bloemendaal naar school te zenden. Er zal dan iemand op wachtgeld gaan, maar dit is toch beter dan er een school aan te wa gen. Spreker heeft gehoord, dat de heer Zandstra al een huis in Santpoort gehuurd heeft. Mevr. Barbiers—Seelemeijer (S.D. A.P.) meent, dat als opwachtgeldstelling op eenige redelijke wijze kan worden voorkomen, dit gedaan moet worden. Is het niet mogelijk, dat als de onderwijzer de Vries overgeplaatst wordt, de Fransche cursus gehandhaafd wordt? Daaraan moet dan voldoende bekend heid worden gegeven. De heer Roelse (S.D.A.P.) waardeert het in het college, dat het steeds zooveel mogelijk het op wachtgeldstellen van onderwijzers te gengaat. Als we willen voorkomen, dat de heer Zandstra op wachtgeld wordt gesteld, dienen we ook te letten op het belang van den heer de Vries. Deze onderwijzer is er boven dien in geslaagd, een nauw contact tusschen ouders en school tot stand te brengen. Spre ker vraagt, of er geen andere schikking mo gelijk is. Hij hoopt, dat B. en W. de zaak nog eens onder de oogen willen zien. De heer Bosman meent eveneens, dat de Fransche cursus, ingesteld door Volksonder wijs behouden dient te worden. De voorzitter zegt, dat het geenszins de bedoeling is van het college, school F bij de andere scholen ten achter te stellen. Het College is er steeds op uit geweest onderwij zers het ontzettende opwachtgeld stellen te besparen. De voorzitter becritiseert eenige in gekomen adressen; Hij begrijpt, dat het voor den betrokken onderwijzer, die 21 jaar aan de school verbonden is geweest, niet prettig is, te worden overgeplaatst. De argumenten wegen niet zoo zwaar als op het eerste ge zicht wel blijkt. Als de heer Zandstra in Santpoort een huis heeft gehuurd, is dit zijn eigen zaak. De oplossing van B. en W. is de eenige aanvaardbare. De voorzitter wijst er nog op, dat 1 Mei de tewachtgeldstelling in zal moeten gaan. B. en W. kunnen dus de zaak niet in beraad houden. Het voorstel wordt aangenomen met 3 stemmen tegen. Ten slotte vindt de benoeming plaats van voorzitter, leden en plaatsvervangende leden der stembureaux voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal Contributieregeling voor Ziekenfondsen. De behandeling van het voorstel van B. en W, tot het vaststellen van een contributie regeling voor ziekenfondsen werd door B. en W. in de raadsvergadering van 4 Maart j.l. aangehouden ten einde de leden in de ge legenheid te stellen hun bezwaren tegen de ontworpen regeling naar voren te brengen. In verband met de in genoemde vergadering gemaakte opmerkingen en de ingekomen voorstellen is de regeling door B. en W. her zien. Waar B. en W. zulks mogelijk hebben geacht is met de wenschen der leden reke ning gehouden. De heer W. F. Visser, wethouder geeft eerst een korte verklaring. Verschillende be zwaren tegen de oorspronkelijke redactie zijn door B. en W. overgenomen. Spreker brengt nog eenige bezwaren tegen de ingediende amendementen naar voren en licht een aantal punten nader toe. Aan het eind zijner uitvoerige uiteenzetting hoopt spreker, dat de indieners der amendementen deze zullen intrekken. De heer Vermeulen (A.R.) is geenszins bevredigd. De raadsleden waren op 4 Maart verheugd te weten, dat B. en W. met den raad wilden samenwerken door de verhandeling te verdagen en de leden in de gelegenheid te stellen hun bezwaren schriftelijk in te die nen. Het bevreemde spreker daarom, dat van de welwillendheid tot samenwerking uit het nieuwe voorstel niéts blijkt. Zelfs de amen dementen werden aan de leden niet bekend gemaakt. Ook is de zaak niet opnieuw in de Commissie voor Sociale Zaken behandeld. Mr. Ton in o (R.K.) licht in het kort de amendementen feitelijk drie, aldus spre ker nader toe. Spreker wijst op de onge- wensehte gevolgen van de redactie van het eerste lid van art. 2 daar nu de door B. en W. toegevoegde leden dezelfde rechten krijgen als de gewone leden. De heer ten Broeke drukt er zijn spijt over uit, dat de raad eerst Vrijdagavond van de ingediende amendementen kennis heeft kunnen nemen. De heeren BosmanenWarmenh o v e n brengen eenige bezwaren naar voren, de heer v. d. Kerkhoff bestrijdt de amendementen der heeren Vermeulen e.a. De heer Visser beantwoordt de verschil lende sprekers. Hij zegt, dat de heer Ver meulen toch niet verlangen kan, dat B. en W, alles overnemen. De kwestie der armlas tigen moet los van deze zaak beschouwd wor den. Spreker wijst er nog op, dat alle drie ziekenfondsen hebben bericht, dat zij met de regeling accoord gaan. De ziekenfondsen heb ben zelfs déze regeling aangegaan. Van een der fondsen kwam het bericht zelfs van het hoofdbestuur Zoowel de heer Tonino als de heer ten Broeke dringt er op aan, de regeling in een contract vast teleggen. B. en W. hebben voldoende vertrouwen, dat d-e Ziekenfondsen, wanneer zij schriftelijk te kennen geven dat zij met de regeling accoord gaan, zij de regeling zullen nakomen, aldus antwoordt de heer Visser, wethouder, hierop. Na een discussie van 2l/2 uur wordt te kwart voor twaalf overgegaan tot stemming. De drie amendementen der heeren Ver meulen c.s. worden verworpen met 11 stem men voor, De andere amendementen werden eveneens verworpen. Het voorstel van B. en W. wordt daarna aangenomen met 1 stem tegen. Dan is het middernacht en gaan we naar huis. ALLERLEI DIEFSTALLEN. Een IJmuidenaar deed bij de politie aangifte van diefstal van verschillende voorwerpen uit een moterschip, liggende in de Haringhaven. Van een anderen IJmuidenaar werd het rij wielplaatje van zijn fiets gestolen. Iemand in IJmuiden-Oost. die zijn rijwiel voor een perceel aan den Zeeweg had geplaatst moest tot de ontdekking komen, dat zijn sta len ros gestolen was. Om het persoonlijk kampioen schap van Nederland. Drie D. C. IJ.'ers nemen deel. Zondag 2 Mei a.s. zal het jaarlijksch tour- nooi om het damkampioenschap van Nederland aanvangen. De volgende spelers zijn in dit tournooi toe gelaten; A. Ligthart, C. Suyk en B. Dukel te IJmuiden, J. H. Vos C. Lochtenberg, W. Rus tenburg, J Metz. R. C. Keiler, allen te Amster dam, J. Kalden. Den Haag. Th. Ham. Rotter dam, A. de Graag. Heusden. G. Tusveld Almelo. Dit jaar zijn dus wel alle districten vertegen woordigd. terwijl door deelneming van spelers als de Amsterdamsche kampioen J. Met.z R. C. Keller en J. H. Vos de kwaliteit der spelers veel van het tournooi doet verwachten. In de eerste ronde ontmoeten elkaar: B. Du kelA. Ligthart, C. SuykJ. Kalden, J. Metz R. C. Keller, J. H. Vos—C. Lichtenberg, W. Rustenburg—A. de Graag, T. Ham—G. Tusveld.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1