Wh DOUWE EGBERTS TABAK ÉÉN voor ieder pakje D.E. zijn tabaks soorten aangevoerd uit alle wind streken. Iedere soort heeft haar eigen taak in de D.E,-melange, die berust op een ervaring van bijna twee eeuwen. U proeft de speciale zorg, die aan D.E. Echte Friese he Heeren-Baai wordt besteed l ANNO 1753 WOENSDAG 21 APRIL 1937 Conferentie van P. T. T.- administraties. 's-GRAVENHAGE, 20 April. Hedenmor gen te half elf is in het gebouw van het hoofdbestuur van de P. T. T. alhier een inter nationale conferentie begonnen van de P. T. T.-administraties der landen, die belangen in den lange golf omroepband hebben. Deze conferentie is grootendeels op Nederlandsch initiatief tot stand gekomen, in de hoop, dat men bij een bespreking der verschillende vraagstukken een oplossing zal weten te vin den voor de moeilijkheden, welke Nederland bij den omroep op de lange golf ondervindt tengevolge van de ingebruikneming door Roe menië van de 1875 M-golf, waarop de Neder- landsche omroep tot nog toe steeds heeft ge zonden, wat echter hoe langer hoe moeilijker wordt nu de energie van den Roemeensehen zender reeds is opgevoerd tot. een grootere sterkte dan die van den Nederlandschen zen der. Aan de conferentie die waarschijnlijk de ge- heele week zal duren, nemen vertegenwoordi gers deel van de P. T. T.-administraties uit België, Denemarken, Duitschland Engeland, Finland Frankrijk, Nederland, Noorwegen, Po len, Zweden en Zwitserland, alsmede Verte genwoordigers van de Union Internationale de Radiodiffusion" te Brussel. De Roemeen- sche P. T. T.-administratie was tot haar leed wezen verhinderd vertegenwoordigers te zen den. De conferentie wordt gepresideerd door ir. H. J. Boetje, hoofd-ingenieur-directeur der te legrafie en telefonie, die samen met hoofd ingenieur ir. Ch. H. de Vos en mr. G. H. Dijkmans van Gunst, administrateur van het hoofdbesuur der P. T. T., de Nederlandsche delegatie vormt. aan te bieden. Doet hij dit niet, dan ver beurt hij zelf een boete van f 100. Zegelrecht van de bewijzen van huurkoop. Den len October 1936 is in werking getre den de wet van 23 April 1936, Staatsblad 202, regelende de overeenkomst van koop en ver koop op afbetaling. Volgens deze wet moeten de huurkoopen worden aangegaan bij schrif telijke akten, welke onderworpen zijn aan een zegelrecht van 10 cent van iedere f 250 van den geheelen koopprijs. Voor de bereke ning van het zegelrecht wordt de geheele koopprijs opwaarts afgerond tot f 250 of veel vouden daarvan. Het recht bedraagt tenmin ste f 0.10 en ten hoogste f 0.50. Onder den ge heelen koopprijs wordt verstaan de som van alle betalingen waartoe de kooper gehouden is bij regelmatige nakoming van de overeen komst. Aangezien ook ingevolge de wet van 20 December 1935, Staatsblad 725, op deze ze gelrechten 20 opcenten worden geheven, zal het zegelrecht op huurkoopcontracten als volgt schuldig zijn: Zegelrecht Koopprijs en opc. tot en met f 208.33 f 0.10 van f 208.33 tot en met f 416.66 f 0.20 van f 416.67 tot en met f 625 f 0.30 van f 625.01 tot en met f 833.33 f 0.40 van f 833.34 tot en met f 1041.66 f 0.50 boven f 1041.67 f 0.60 Inn het algemeen zijn alle exemplaren van het huurkoopcontract aan bovenstaand ze gelrecht onderworpen. Evenwel is dit niet noodig voor: a 't voor den kooper bestemde exemplaar, indien het stuk in meer exemplaren wordt opgemaakt, b het voor den kooper bestemde door den verkooper onaerteekende afschrift van het stuk. mits in beide gevallen deze stukken de door den verkooper geteekende verklaring in houden, dat het oorspronkelijke stuk behoor lijk is gezegeld. Hij, die deze verklaring in strijd met de waarheid onderteekent, beloopt een boete van f 1-000. Tevens wordt nog de aandacht gevestigd op de bepaling der Zegelwet, dat de werkge ver mede aansprakelijk is voor de rechten en boeten, verschuldigd ten gevolge van hande lingen door personen in zijn dienst als zoo danig verricht. In geval van twijfel wende men zich tot een Ontvanger der Registratie en Domeinen, die steeds gaarne bereid is tot het geven van alle gewenschte inlichtingen op dit gebied. Werkloosheid te Haarlem. Een gunstige week. In de afgeloopen week daalde het aantal werkloozen te Haarlem met 198. Dezelfde week in 1936 gaf een vermeerdering van 16, zoodat dit een gunstig verschil is van 214. Er zijn nu nog 5708 werkloozen tegen 6298 op denzelfden datum van 1936. Het gunstige verschil tusschen 1936 en 1937 is dus gestegen tot 590. F. van der Wal overleden. Voorzitter van den Alg. Ned. Typografenbond» AMSTERDAM, 20 April. In den afge loopen nacht is hier ter stede op 63-jarigen leeftijd overleden de heer F. van der Wal, voorzitter van den Algem. Nederlandschen Typografenbond. Nog gisteravond had de heer Van del Wal in „Parkzicht" een vergadering bijgewoond van den bedrijfsraad in de typografie, zoodat het verscheiden wel heel onverwacht is ge komen. Feike van der Wal werd op 15 October 1873 geboren. Bij de Coöperatieve Drukkerij te Leeuwarden kreeg hij zijn opleiding als typograaf welke in 1900 voltooid was. Gedu rende zeven jaren was de heer van der Wal letterzetter op verschillende drukkerijen te Amsterdam. Sedert 1898 was hij redacteur van „Ons Vakbelang", welk blad in 1905 herdoopt werd in „Grafisch Weekblad". Na gedurende acht jaren de functie van redacteur-propagandist van den Alg. Ned. Typografenbond te hebben beklfeed, werd de heer Van der Wal tot voorzitter dezer orga nisatie gekozen. De overledene was ook lid van den Hoogen Raad van Arbeid. MAUKT ROTTERDAM VEEMARKT. Aanvoer. Totaal 1531. Vette runderen 552, vette kalveren 312, nuchtere kalveren 16, schapen en lammeren 88; varkens 650, zuig- lammeren 11. Vette koeien, prijzen per K.G. Ie kw. 63— 62, 2e kw. 4554, vette ossen le kw. 66—62, 2e kw. 46—56; vette kalveren le kw. 90—75, 2e kw. 5060; varkens (levend gewicht) le kw. 48-47, 2c kw. 46; schapen le kw. 5347, 2e kw. 37; lammeren le kw. 5545, 2e kw. 34 Schapen, prijzen per stuk, le kw. 35—28, 2e kw. 23; lammeren le kw. 2722, 2e kw. 16. Vette koeien en ossen, aanvoer: iets kor ter handel: matig; prijzen: als jl. Diiisdag. Vette kalveren, aanvoer: iets korter, han del: traag, prijzen onveranderd. Schapen en lammeren, aanvoer: gering, handel: vlot, prijzen: iets hooger. Varkens, aanvoer: ruim, handel tamelijk, prijzen prijshoudend. MART BODEGRAVEN. Aangevoerd 136 partijen Goudsche ka«s, waaronder alle met rijksmerk. totaal 6120 stuks wegens 55.080 K.G. Prijs met R.M. le soort f 19 tot f 20. 2e soort f 17 tot f 13. Handel matig., AARDAPPEL- EN VLASMARKT. Rotterdam, 19 April. Brielsche eigenheimers 1.802.10 per H.L. Zeeuwsche Eigenheimers 1.752 per H.L. Zeeuwsche Bonte 22.25 per H.L. Zeeuwsche Blauwe per H.L. 22.25. Bonte en Blauwe Poters 1.50—1.70 per H.L. Bevelanders 1.75—1.90 per H.L. Red Star 2—3.20 per H.L. Flinke aanvoer, tamelijke handel. Vlasaanvoer: 5850 K.G. blauw, schoon 0.700.80 per K.G. 3000 K.G. Groningsch 0.680.77 per K.G. 5100 K.G. Hollandsch Geel 0.700.80 p. KG. 920 K.G. Dauwroot 0.550.62 per K.G. Vraag: goed: handel: vast; prijshoudend. Crematie E. S. Frank. Groote belangstelling op Westerveld. HAARLEM Dinsdag. Onder zeer groote belangstelling vond he den op Westerveld de crematie plaats van het stoffelijk overschot van den heer E. S. Frank, in leven kinderarts, te Haarlem. Onder een gestadig neerdruppelende regen werd de baar met het stoffelijk omhulsel naar de aula gedragen, die ter nauwernood ruimte genoeg kon bieden aan het groote aantal be langstellenden, waaronder tal van collega's uit Haarlem en omgeving, vrienden en zeer zeker ook vele dankbare ouders. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op dr. P. J. van Paassen, geneesheer-directeur van het Diaconessenhuis, dr. G. Kersbergen, directeur van het Sint Elisabeth's Gasthuis, di\ J, Ph. Joosten Hattïnk, chef van de chi rurgische afdeeling, dr. C. L. W. Ruys, chirurg aan dit Gasthuis en zuster Rebel besturend zuster. Voorts dr. Th. Th. Koot, chirurg aan de Maria Stichting, A. W. Michels, lid van Ged. Staten, M. A. Reinalda, wethouder, E. H. Kre- lage, oud-voorzitter Kamer van Koophandel, J. A. A. Ochbman, directeur van het Gemeen telijk Gasbedrijf, W. Reus, directeur van de Electrische Bedrijven, H. van Borssen Buisman, directeur van het Teyler Museum, mevr. mr. E. A. J. Scheltema—Conradi, mr. J. Bierens de Haan, alg. secr. van de Maatsch. voor Nijver heid. Verder: Dr. W. B. Smit, directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst; mr. W. G. del Baere, oud-kantonrechter, prof. dr. G. A. v. d, Bergh van Eysinga en mevr. dr. J. v. d. Bergh van Eysinga-Elias, P. W. Peereboom, directeur Haarlem's Dagblad, mr. Th. A. Westra, gemeente-secretaris, mr. dr. W. P. Vis, F. Teding van Berkhout Jr., de kunstenaars A. van Dobbenburgh en A. Pieick, jhr. dr. C. G. J. von Winning, voor zitter van het departement Haarlem v. d. Maatsch. tot bevordering der Geneeskunst. Voorts vele diaconessen en verpleegsters. Dr. G. Ras, conrector van het Gymnasium zeide dat het de beschikking van den over ledene was, dat één vriend woorden bij deze plechtigheid zou spreken, waarvoor de we duwe hem had aangewezen. Spreker weet niet of het mogelijk is weer te geven de ontsteltenis en de beroering, die het bericht van het overlijden teweeg bracht. Een college had spreker verteld, dat een vrouwtje met een jongen bij zich hem op straat vroeg of het heusch waar was, dat dokter Frank was overleden. Wat dat vrouwtje uitsprak voelen zoo velen onder ons, aldus spreker. Ook de artikelen in de bladen hebben geschetst wat dokter Frank voor zoovelen is geweest. In dit uur zullen heel wat moeders er aan herinnerd worden dat dokter Frank stond aan het bed van haar kind. Wie hem kenden, zooals spreker, wisten, dat hij heel anders stond tegenover zichzelf. Dr. Ras zeide niet bevoegd te zijn te spreken over den weten- schappelijken en socialen arbeid van dokter Frank. Maar wel weet hij, dat dokter Frank zijn vak lief had. Dokter Frank was ook in andere opzichten een gelukkig mensch, wie hem oppervlakkig kenden zullen in hem niet gezien hebben de man van zooveel levensvreugde. Van zoovele dingen genoot hij en vele anderen kon hij mede laten genieten. Het was moeilijk hem te ïeeren kennen, want. hij gaf zich niet gauw, maai' zij die hem kenden wisten, dat hij een goed mensch was, die veel,deed voor hen, die. zwak en lijdend waren. Hij was wars van open lijk huldebetoon, maar het deed hém goed, wanneer hij uit den kring van zijn bekenden bewijzen van hartelijke vriendschap en waar deering' ontvangen mocht. Maar allergelukkigst was hij in zijn gezin. Na bijna dertig jaar in Haarlem gewerkt te hebben, kwam het eind van een rijk en ge zegend leven, wellicht gespaard van het ver driet, dat de ouderdom met zich mee kan brengen. Wij gaan weer heen naar de drukte onzer beslommeringen, maar als het eens stil is in onze huiskamer en we zitten in gedach ten, dan zullen we hem voor ons zien, zooals hij bij ons was. „Dank voor alles, lieve beste vriend". De zoon van den overledene dankte zeer onder den indruk met eenige treffende woor den de aanwezigen voor hun belangstelling en sprak eenige woorden van afscheid tot zijn vader, dien hij dankte voor alles, wat deze voor moeder en kinderen was geweest. niet zoozeer van verrekening dan wel van vermindering van het verschuldigde bedrag- sprake is, zoodat in die gevallen alleen ze gelrecht verschuldigd is, indien het „vermin derd" bedrag boven f 10 blijft. De afbetaling van een schuld geeft ook vaak aanleiding tot onzekerheid. Velen zijn van oordeel, dat het voldoende is, indien bij de laatste afbetaling gezegeld wordt. Deze meening is evenwel niet juist. Volgens de wettelijke bepalingen dient de eerste afbeta ling van een schuld boven f 10 met het kwi tantiezegel te worden gezegeld, waarbij het onverschillig is of die eerste betaling f 10 te boven gaat of niet. Voor de verdere betalin gen mag dan op hetzelfde papier, waarop de eerste afbetaling is vermeld kwitantie wor den gegeven, mits uit den inhoud der latere kwitantiën duidelijk blijkt, dat de overige betalingen betrekking hebben op dezelfde vordering. Bijvoorbeeld: A heeft van B te vorderen wegens geleverde goederen de som van f 16. B. komt eerst f 4 voldoen en vervolgens elke week f 2. Op de eerste kwitantie van f 4 moet dus het kwitantiezegel worden geplakt terwijl de andere betalingen op hetzelfde stuk mogen worden aangeteekend, zonder vol doening van zegelrecht. Het is dus noodig, dat B bij elke betaling de eerste kwitantie medebrengt om daarop de volgende betalin gen door A te doen aanteekenen. In alle andere gevallen Is bij iedere afbe taling in mindering van een totaal-bedrag boven f 10 zegelrecht verschuldigd. Hierbij moge opgemerkt worden, dat even wel de termijnen van huren, renten en huur koopen als afzonderlijke vorderingen worden aangemerkt. De kwitantiën wegens deze ter mijnen kunnen dus steeds ongezegeld blij ven als het bedrag f 10 of minder bedraagt. Uit het vorenstaande volgt, dat .bij af gifte van eenig stuk ten teeken van betaling, verrekening of afbetaling eener schuld bo ven f 10 steeds kwitantiezegel vereischt is. Ook de enkele verklaring van den schuld eischer, dat hij van den schuldenaar niets meer té vorderen heeft, is door de wet zelfs zegelplichtig geacht. Eveneens is het onver schillig in welken vorm de stukken zijn op gemaakt en doet het ook niets ter zake of zij al dan niet onderteekend zijn. Een verplichting tot het afgeven van een kwitantie stelt de wet niet, doch geeft men eenig stuk ten bewijze van betaling eener som boven f 10 af. dan moet dit in alle ge vallen gezegeld zijn. Bij overtreding wordt door den schuld- eischer een boete van f 100 beloopen. Een ieder, aan wien een niet behoorlijk gezegeld stuk is afgegeven, is bovendien verplicht dit stuk binnen een maand na ontvangst aan den Ontvanger der Registratie en Domeinen (Adv. Ingez. Med.) Narcissus Wattieri. Burgemeester Deketh overleden. SOEST, 20 April. Mr. G. Deketh, burge meester van Soest, die, na de door hem gehou den rede, tijdens den intocht van het prinse lijk paar op j.l. Donderdag ongesteld werd, is vannacht, na sinds Zaterdagavond het be wustzijn te hebben verloren, te half drie over leden. Mi'. Deketh werd geboren te Weltevreden op 15 Februari 1876. Hij promoveerde in 1901 tot doctor in de rechten aan de universiteit te Leiden. In 1902 vertrok hij naar Neder- landsch-Indië, waar hij de laatste jaren van zijn verblijf lid was van den raad van justitie. In 1925 keerde de overledene in het vader land terug. Bij K. B. van 1926 werd hij be noemd tot burgemeester van Soest; in 1932 werd hij herbenoemd. uit alle deelen der wereld in melange £cht& FRIESCHE HEEREN-BAAI Enkele bijzondere bolgewassen voor den tuin. Aanleiding tot dit bollenpraatje is even eens geweest de „Hofstadbloem", de eerste groote bloemententoonstelling in Den Haag. Naast al het moois van potplanten en hees ters, rots- en borderplanten, kas- en snjj- goed nemen de bollen daar een eigen plaats in. En juist onder de bolgewassen, waax'van we hier hier zoowel afgesneden bloemen als planten vinden, vallen hier merkwaardighe den en nieuwigheden op. Laten we enkele ervan, die zich dan vooral voor den tuin leenen, eens nader bekijken. Als de Hofstad- bloem tot het verleden behoort, kunnen we deze mooie bolgewassen t.z.t. in eigen tuin toepassen. Dan zouden we den liefhebber van iets eigenaardigs willen wijzen pp de beide ten toongestelde rose trompet narcissen: de grootbloemige Rosabella, de kleinere Rosy Trumpet. Van beiden zijn de kelkbladeren ci'ême. Men kan over rose narcissen denken zooals men wil, een feit blijft het dat deze beide, vergeleken met b.v. de oudere Sublime en Rose Triumph alweer groote verbeterin gen zijn. zending de iets grootere, buitengewoon mooie doorzichtig-crême Matchless. Bij de wilde tulpen vinden we naast de reuzen Fosteriana en lanata met haar vlammend- roode bloemen de eigenaardige T. cornuta, waarvan de bloembladeren lange, geel met roode franjes lijken. We zouden dan verder de aandacht willen vragen voor het aller kleinste goed, als Muscari latifolium, een druifje waarvan de bovenkant der trosjes lichtblauw, de onderkant donker is, en het verrukkelijk zachtblauwe bolgewasje Pusch- 'kinta libanotica, waarvan ook de zeer fijne zuiver witte vorm aanwezig is. Iets heel bijzonders zijn echter wel de nieuwe species van Frltillaria, Fr. imperialis, de Keizerskroon, en Fr meleagris, het Kie vietseitje, zijn langzamerhand welbekenden geworden in onze turnen. Op de Hofstad- bloem vinden we echter allerlei nieuwe soor ten, waaronder de zwartbruine oranensis of nigra, uit Marokko, en pudica, een Califor- nische import met warmgele hangende klok jes, aan de buiten-bovenzijde versierd met enkele bruinroode tipjes. Wie de kleine en fijne gewasjes waardeeren kan, zal deze sier lijke Fritillaria's zeker opgemerkt hebben. Er zijn nog vele andere ongewone bol- en knolgewassen op deze tentoonstelling te vin den. We noemden al Amaryllis in een vorig artikel, we kunnen er aan toevoegen Freesia, Ismene, verschillende Erythronium. Geen planten voor iedereen en zeker niet voor den tuin: dat is ook de reden waarom we het bij een enkele vermelding zullenlaten. L. S. Narcissus Johnstoni „„Queen of Spain". De zeer bijzondere gekweekte soorten Nar cissen waarvan vele zaailingen nog slechts een nummer dragen gaan we voorbij en geven onze aandacht eens aan de species, de wilde Narcissen, die vooral in Spanje en Portugal, maar ook zuidelijker, tot in Ma rokko. voorkomen en waaronder juweeltjes van kleur en vorm in meestal zeer kleine af metingen zijn. Zoo'n wild Narcis je is Narcissus Bulboco- dium conspicuum, het „hoepelrokje", zooals de Engelschen het tsekenend noemen. Inder daad is de heele bloem niet veel anders dan een donkergeel hoepelrokje: een sterk ont wikkelde trompet, terwijl de kelkbladeren zich vrijwel niet ontwikkeld hebben en nau welijks meer opvallen. Narcissus cyclamineus is donkergeel en de ikelkbladeren liggen achterover tegen den stengel, waardoor een heel eigenaardig sil houet wordt verkregen. Hoewel onder de trompetnarcissen gerangschikt, zouden we ook het miniatuur-narcisje N. Johnstoni Queen of Spain willen noemen met de zacht gele bloemblaadjes en de sierlijke lange, smalle trompet. Een heel bijzonder narcisje is ook N. Wattieri, afkomstig uit Noord- Afrika en zuiverwit, met een zeer klein en plat kroontje op het eveneens zuiverwitte bloemdek. Narcissus triandus albus, door de Engelsche „engelentranen" genoemd, heeft delicate hangende, crême-witte bloempjes. Een verbetering is de var. Thalia, die veel grooter is en strikt genomen geen wilde nar cis meer, maar een hybride tusschen de ge wone triandus albus die op zichzelf al „ongewoon" genoeg is en een grootere witte kor tkro onna rei s Wanneer we nu eens bij de tulpen gaan kijken, dan valt ons bij de groep der lelie- bloemigen met hun lange, aan de punten sierlijk naar buiten gebogen bloemen wel direct de rose Rhodes op en in dezelfde in- Kennemer Borgstellingsfonds. Uitstekende resultaten. HAARLEM Dinsdag. Maandagmiddag heeft het Kennemer Borgstellingsfoiids vergaderd in het gebouw van de Kamer van Koophandel. Uit het verslag van den secretaris, Mr. Ver- heus, bleek, dat het Borgstellingsfonds uit stekend gewerkt heeft, en dat heel wat za ken konden gesaneerd worden, zelfs zonder veel kosten, door raadgeving en bespreking met crediteuren. SURSéANCE NED. VLEESCH- EN CONSERVEN-INDUSTRIE. HAARLEM Dinsdag. De Haarlemsche Rechtbank heeft haar be slissing inzake de aanvraag H. A. de Bruijn (surséance van betaling Ned. Vleesch- en •Conser ven-industrie te IJmuiden) heden veer tien dagen aangehouden, Kinderen op school met t. b. c. besmet. Aan een openbare school te Hilversum zijn elf kinderen door een onderwijzer, die aan open t.b.c. bleek te lijden, met t.b.c. besmet. De mo gelijkheid wordt niet uitgesloten geacht, dat later nog meer kinderen besmet zullen blijken te zijn. De Zegelwet 1917. Een en ander omtrent de toepassing. Telkens weer blijkt, dat velen niet vol doende op de hoogte zijn met de bepalingen van de Zegelwet 1917 met het gevolg, dat zij vaak hooge boeten krijgen. Ter voorkoming van moeilijkheden meenen wij daarom goed te doen, onzen lezers eens het een en ander omtrent de toepassing der Zegelwet mede te deelen Kwitantiezegel. Algemeen is het bekend, dat voor kwitan tiën afgegeven voor bedragen boven f 10. een zegelrecht van f 0.10 is verschuldigd. Voor de som van precies f 10 of minder be hoeft dus geen plakzegel te worden ge bruikt. Niet alleen de door of vanwege den schuldeischei' onderteekende kwitantiën zijn evenwel aan zegelrecht onderworpen, doch elk stuk, dat ingeval van betaling door of namens den schuldeischer bij do betaling wordt uitgereikt aan den schuldenaar. Zoo doet dus het stellen van een kruis of een streep over de nota of rekening ten teeken, dat de schuld is voldaan, de zegelplichtig- heid ontstaan. Dit is ook het geval, indien door den schuldeischer de woorden „voldaan" „verrekend", „geboekt" of dergelijke uitdruk kingen op de nota of rekening worden ver meld, alsmede in de gevallen dat bepaalde stukken alleen na betaling worden afgege ven aan den schuldenaar. Van mindere bekendheid is de bepaling der wet, dat ook bij verrekening van bedra gen boven f 10 zegelrecht verschuldigd is. Het gaat hier niet om de vraag, welk bedrag na de verrekening per saldo wordt ontvan gen, doch bij de beoordeeling van de al of niet zegelplichtigheid der af te geven bewijs stukken dient men na te gaan of het te ver rekenen bedrag al dan niet f 10 te boven gaat. Tegen dit voorschrift wordt nog door velen wellicht onbewust gezondigd. Een voorbeeld moge dit nader duidelijk maken. A heeft van B te vorderen de som van f 12, terwijl B van A moet ontvangen f 4.—. Veel al wordt dan op de nota van A ad f 12 de f 4 afgetrokken en wordt voor het restant ad f 8 kwitantie gegeven. Volgens het bovenstaande moet nu deze voldaantee- kening gezegeld worden, omdat daarbij ook een bedrag van f 12 is verrekend. Door den Minister van Financiën is even wel beslist, dat zoowel bij tegenrekeningen wegens retour gezonden goederen of ledige emballage als bij prijsverminderingen, welke dadelijk bij de overeenkomst zijn bedongen,

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 2