De Engelsche begrooting ingediend. Wrijf Uw hoofdpijn weg met DAMPO Toeneming der wereldwelvaart in 1936 Thijs IJs vindt den verloren armband PROGRAMMA WOENSDAG 21 APRIL 1937 Deficit van 14.898.000 p. st. moet gedekt worden. Verhooging der inkomsten belasting. Voor een geheel bezet Lagerhuis heeft de Britsche minister van financien, Neville Cham berlain, Dinsdagmiddag zijn millioenenrede, de zesde, die hij uitgesproken heeft, gehouden. Na gesproken te hebben over de groote uit gaven voor de landsverdediging, herinnerde hij er aan, dat het deficit op de begrooting van het laatste begrootingsjaar 5.597.000 pond sterling bedraagt. Aanvullende uitgaven voor de landsverdediging, ten bedrage van bijna acht millioen pond hebben belet een klein overschot te verwerkelijken, zooals dit geraama was. Het valuta-egalisatie-fonds blijft winsten opleveren. Het genoemde deficit zal niet ge transporteerd worden op de rekening van het, op 1 April begonnen, loopende belastingjaar. Neville Chamberlain. Wat het loopende jaar betreft wor- den de algeheele uitgaven -behalve die der departementen, die zich zelf bedruipen, maar met inbegrip van 10 millioen voor aanvullende civiele ra mingen geraamd op 862.848.000 pond sterling. Op de basis van de huidige belas tingen worden de algeheele inkomsten geraamd op 847.950.000 pond sterling, zoodat dus uit nieuwe belastingen een bedrag genomen moet worden van 14.898.000 pond, teneinde de begroo ting in evenwicht te brengen. In het hoofdstuk landsverdediging wordt een bedrag van 198.268.000 pond uitgetrokken voor de defensie en een bedrag van 224.000.000 voor de schuldendienst benevens een som van 11 yz millioen pond voor andere kos ten üi verband met de geconsolideerde schuld. Bij het genoemde bedrag voor de defensie is niet inbegrepen 80 mil lioen pond, die geleend zullen worden. Wat de overeenkomsten van Ottawa betreft kondigde Chamberlain aan, dat noodzakelijke, nieuwe wetgevende maatregelen een verlaging met zich mede zullen brengen van de preferen- tieele rechiten op zijden kousen en rijkspro ducten. De totale ontvangsten voor het volgende be lastingjaar omvatten douanerechten en ac cijnzen voor 333 millioen pond, z.g. „biimen- landsche ontvangsten" voor 4521-2 millioen pond en verschillende andere ontvangsten voor 62.450.000 pond. De binnenlandsche ont vangsten omvatten de. volgende ramingen: 275 millioen pond inkomstenbelasting, 58 mil lioen pond surtaxe en 89 millioen successie rechten. Chamberlain kondigde aan, dat de inkomstenbelasting verhoogd zou worden met drie pence per pond sterling en dus zou wor den gebracht op vijf shilling per pond d. w. z. 25 procent. Verschillende maatregelen zullen genomen worden om ontduiking van zekere belastingen te beletten. Het douanerecht van 4 pond per 50,8 K.G. hop, dat in Augustus a.s. zou afloo- pen, zal voor den tijd van vier jaren nog ge heven worden. Zekere preferent-ieele rechten op muziekinstrumenten uit het Britsche rijk afkomstig zullen worden opgeheven. Voorts stelt de minister voor een belasting te heffen op winsten boven de 2000 pond. Dit zal dan, zoo zeide hij, een bijdrage vormen voor de landsverdediging. Terugkomende op de 14.898.000 pond sterling, die noodig zullen zijn voor het evenwicht van de begrooting, zeide Chamberlain, dat de reeds genoemde verhooging der inkomstenbelasting in het loopende belastingjaar een bedrag zal opbrengen van 13 millioen pond. Een speciale oploopende belasting, van tijdelijken aard De internationale controle in werking. Toezicht op inscheping van passagiers en goederen te Gibraltar en Marseille. GIBRALTAR. 20 April OHavas-A.NJ>.) Te middernacht is de niet-inmengings- controle in werking getreden. Alle schepen, welke op weg naar een Spaansche haven Gibraltar passeeren, moeten door een waar nemer gevisiteerd worden. Uit Lissabon zijn verscheidene Britsche waarnemers vertrokken om hun posten aan de Spaansche grens te betrekken. MARSEILLE, 20 April (Havas)De niet- inmengingscontrole is ook te Marseille in werking getreden. De leiding van de com missie heeft hier kapitein Michel Doyle, bij gestaan door de majoors Graham Philipps en Albert Mayo. De commissie bestaat uit vijftien leden. Zij heeft tot taak toe te zien op het inschepen van passagiers en goederen naar Spanje. zal in het loopende jaar, dat op 5 April geëindigd is, twee millioen op brengen en naar schatting van 20 tot 25 millioen pond in de komende jaren. De dertien millioen uit de verhooging der inkomstenbe lasting, tezamen met 2.150.000 pond uit de be lasting' op winsten en jjiet de bedragen, die ge wonnen worden door de maatregelen tegen ontduiking van zekere belastingen, leveren een totaal van 15.150.000 pond, hetgeen, gevoegd bij de andere geraamde inkomsten groot 847.950.000 pond een totaal geeft aan geraamde inkomsten van 863.100.000 pd. st., waartegen over totale uitgaven staan van 862.848.000 pond, zoodat een overschot geraamd wordt van 252.000 pond sterling. Denem arken Parlement keurt hervorming der weermacht goed. De regeeringsvoorstellen tot hervorming der weermacht, waarvoor de begrooting jaarlijks met 45 millioen kronen verhoogd moet worden, zijn door het Folketing met de 71 stemmen van Sociaal-Democraten en Ra dicalen vóór aangenomen. Tegen stemden de 27 Conservatieven, Communisten en leden der Rechtsstaatspartij, terwijl de „Venstre" en de vrije volkspartij tezamen 26 afge vaardigden zich onthielden. De hervor ming der marine werd aangenomen met de stemmen der Sociaal-Democraten en Radi calen vóór. Italië Politiek tegenover de Donau- landen ongewijzigd. Naar aanleiding van de komende Italiaansch- Oostenrijksche besprekingen te Venetië publi ceert de Giornale d' Italia een tegenspraak van de in het buitenland de ronde doende geruch ten, volgens welke sommige feiten, als het Duitsch-Oostenrijksche verdrag van 11 Juli j.l., de Duitsch-Italiaansche accoorden, het verzet van Italië tegen een eventueel herstel van de monarchie in Oostenrijk en de Italiaan. sche-Joego-Slavische accoorden, beschouwd moeten worden als het begin van een nieuwe oriënteering der Italiaansche politiek in het Donaubekken. De belangstelling van Italië in het Donauge- bied is volgens het blad nog even groot. De ontmoeting te Venetië zal integendeel een nieuw tijdperk inluiden in de ontwikkeling van de betrekkingen tusschen Italië en Oosten rijk ten aanzien van de verdediging hunner belangen en van de gevestigde orde in het Donaubekken. Amerika Begrooting niet in evenwicht. Uit Washington, 20 April. Presi dent Roosevelt heeft bij het congres de herziene begrootingsramingen ingediend, waaruit blijkt, dat hij een netto deficit venvacht van 2557 mil lioen dollar voor het jaar, dat op 30 Juni a.s. eindigt. In zijn ramingen van Januari had Roosevelt een deficit verwacht van 2248 millioen dollar, de ontvangsten der inkomstenbelasting zijn echter beneden de toen opgestelde ramingen gebleven. Voor het begrootingsjaar 19371938, dat op 1 Juli a.s. aanvangt, raamt Roosevelt een vermindering der ont vangsten uit de inkomstenbelasting ten bedrage van 410 millioen, zoodat het deficit 418 millioen dollar zal bedragen en de verwachtingen, dat men er in zou slagen de begrooting ongeveer in evenwicht te brengen, niet in vervulling gaan. Tijdens de huidige zitting van het congres zal geen enkele aanbeveling tot 't heffen van nieuwe belastingen worden ingediend. Er zul len echter maatregelen worden uitgewerkt om in het tekort te voorzien en deze maat regelen zullen het volgende jaar bij het congres worden ingediend, wanneer zij ten slotte noodig blijken. President Roosevelt acht het van uiterst belang de begrooting van het volgend be grootingsjaar in evenwicht te brengen en de uitgaven van de verschillende regeerings- diensten te verminderen. Zoo stelt hij voor de activa van zekere speciale organismen te liquideeren als middel om het evenwicht der begrooting tot stand te brengen. Verder stelt Roosevelt voor 1 milliard uit te trekken voor de financiering van het steunprogramma in het volgende begrootings jaar. Ten aanzien van den bewapeningswedloop merkt Roosevelt op, dat het allen bekend is, dat het voornaamste gevaar voor de moderne beschaving gelegen is bij de volkeren, die grootendeels tengevolge van den bewapenings wedloop rechtstreeks naar een bankroet op weg zijn. De Vereenigde Staten gaven een veel kleiner gedeelte van de regeeringsinkom- sten uit voor de bewapening dan de landen waarop de president zegt een toespeling te maken. Hitier werd 48 jaar. DE VROUW VAN DEN S.S. MAN. Blijkens een Reuterbericht uit München is tusschen de rij.lcs vrouwe nle ids ter en het S.S. korps een overeenkomst gesloten, waarbij be paald wordt, dat de toekomstige vrouw van S.S. man eerst een examen moet afleggen ri huishoudkunde. Zij moet o.a. goed kunnen koken, alvorens zij een lid van het S.S. korps kan huwen. Ook. moet zij een cursus volgen teneinde geschikt te zijn voor het moederschap. °P haar beurt zal de jonge Duitsche vrouw een echtgenoot krijgen, die aan een strenge kchamelijke keuring is onderworpen en ge schikt geoordeeld om de vader van .zuiver Uuitsche" kinderen te worden. Parade in de hoofdstad. Rijkskanselier Adolf Hitler vierde gisteren zijn 48sten verjaardag. Hij ontving talrijke gelukwenschen en geschenken. De koningen van Bulgarije, Roemenië, Denemarken, Enge land en Italië, de Hongaarsche rijksbestuur der en generaal Franco hebben hem felici tatietelegrammen doen toekomen. Hitier kwam des middags onverwachts per vliegtuig te München, waar hij door Hess be groet werd. Hess heeft te München bijna 75.000 nieuwe politieke leiders en functionarissen van de N.S.D.A.P. en haar onderafdeelingen den eed afgenomen. Te Berlijn is een parade gehouden, waar aan door ongeveer 15.000 man van het leger de marine en de luchtmacht werd deelge nomen. De parade werd o.a. bijgewoond door het geheele diplomatieke korps en de leden der regeering. Pot 50 ct. Doos 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) Internationale handel bleef echter beperkt. Nieuw bombardement op Madrid eischt vele slachtoffers. De stad Andujar gedeeltelijk verwoest. Uit Madrid: Dinsdagochtend begon de ar tillerie van de opstandelingen weer de hoofd stad te bombardeeren. verscheidene grana ten ontploften in de straten, anderen ver nielden de daken van huizen. Het bombardement duurde den geheelen dag voort. Er zouden dertig dooden en ge wonden zijn. Vliegtuigen der opstandelingen hebben voorts de stad Andujar viermaal gebombar deerd. achtereenvolgens om half negen, en half twaalf Maandagavond en om één en twee uur in den nacht. Er vielen geen slacht offers, aangezien een groot deel der stad ontruimd is. Ruim honderd huizen werden vernield. Volgens de jongste berichten uit- Gijon heeft de artillerie der regeering Oviedo he vig gebombardeerd. Te Grado en Escamplero is de artillerie druk in actie. Een colonne vrachtauto's der reclitschen werd vernie tigd. Regeering behaalt een over winning bij Teruel. Van het front van Teruel wordt verno men, dat de regeeringstroepen zich hebben meester gemaakt van het dorp Celades, acht tien kilometer ten Noorden van Teruel, al dus Havas. De aanval begon te tien uur in den och tend. Verscheidene compagnieën verlieten de loopgraven onder bescherming van het sper vuur van de artillerie. Op het oogenblik, dat zij in contact zouden komen met den vijand, opende bombardementsvliegtuigen. be schermd door jagers, een hevig bombarde ment op de stellingen van de opstandelin gen. Het resultaat van dit bombardement was verschrikkelijk. Vervolgens rukten de infanteristen op en de opstandelingen trokken zich terug, eerst in goede orde, doch later sloegen zij plotseling op de vlucht. Zij lieten een aanzienlijke hoe veelheid materieel achter. De regeeringstroe pen rukten Celadas binnen, waar enkele groepen opstandelingen nog tegenstand bo den. Zij hadden mitrailleurnesten ingericht in de kerk en in de Carrascalwijk. Hun tegenstand duurde evenwel niet lang en in het begin van den middag lagen de stellingen van de regeering een kilometer voorbij Celadas. De regeeringstroepen namen tachtig man van de opstandelingen gevan gen en maakten veel oorlogsmateriaal buit. Uit Hendaye 20 April: De Zondag door generaal Franco voor den radiozender van Salamanca uitgesproken rede, waarin hij het ideaal en het politieke program van zijn be weging, dat hij wenscht door te voeren, uit eenzette. heeft in het geheele aan zijn troe pen onderworpen gebied van Spanje diepen indruk gemaakt. Zijn rede wordt opgevat als een volledige aanvaarding door Franco van het program ma der Spaansche Phalanx, hetgeen de Car- listen. en monarchisten, die aanhangers zijn van een restauratie der dynastie van Alfons XIII, ten zeerste verraste. Men gelooft, dat de rede het begin vormt van een groote po litieke manoeuvre, de vorming van een nieu we regeering ten doel hebbend. Gelijktijdig met de rede van generaal Franco heeft de Spaansche Phalanx zijn be stuur gereorganiseerd en de voorloopige Junta afgezet, welke tot nu toe de hoogste autoriteit was der Spaansche fascistische partij, en Don Manuel Hedilla, den voorzit ter van de Junta tot eenig nationaal leider benoemd. Deze reorganisatie heeft in de Spaansche Phalanx, waarin tot nu toe diverse stroo mingen bestonden, aanleiding gegeven tot incidenten. Ofschoon deze incidenten belang rijk zijn is het op het oogenblik onmogelijk hierover nadere bijzonderheden te geven. .Oorlogstoebereiding is een dam in den stroomloop der welvaart." Harold Butler's jaarrapport. BRITSCH LEGERVLIEGTUIG VERONGELUKT. LONDEN, 20 April (Havas). Nabij het vliegveld Martlesham is een bombardements vliegtuig van de Britsche luchtmacht omlaag gestort. De piloot wist zich met behulp van een parachute te redden, doch de tweede in zittende is in het brandende toestel omgeko men. In zijn rapport voor 1937 bespreekt Harold Butler, de directeur van het Volkenbondbureau voor Internatio nale Arbeidsaangelegenheden, het herstel dat zich over de geheele we reld gedurende 1936 heeft baange broken. Hoewel, zoo zegt, hij, gedurende de afge- loopen twaalf maanden groote vorderingen gemaakt zijn, was niemand er zeker van, dat de stabiliteit of het evenwicht werkelijk be reikt waren. Hetgeen het duidelijkst aan het licht trad, was, dat de economische machine, na een ernstige stagnatie, weer op gang ge bracht was. De menschheid had zich uit de diepte der depressie naar boven geworsteld tot een punt, waar het met een gevoel van diepe verlichting kon terugblikken en den blik kon vestigen op een taak naar een be tere toekomst. In Chili, Denemarken, Estland, Finland, Duitschland. Groot-Brittannië, Griekenland, Hongarije, Japan, Noorwegen, Zweden en de Sovjet-Unie heeft de productie in 1936 't peil van 1929 overtroffen. Er is een kennelijke ver betering geweest in Canada en de Vereenig de Staten en eenige verbetering in Oosten rijk, België, Tsjecho Slowakije en Polen. Tee kenen van verbetering zijn ontstaan in Ne derland en ^rankrijk. In Duitschland, Groot-Brittannië, Japan en Zweden waren aan het einde van het vorige jaar meer men- schen aan het werk dan in 1929, maar over het algemeen is de werkloosheid niet in die mate afgenomen als het herstel der productie zou hebben doen verwachten. De geraamde hoeveelheid der internationale goederenuit wisseling bleef echter 10 tot 15 pet. beneden die van 1929. Butler schrijft dit toe aan het feit, dat het grootste deel der maatregelen, die bestemd waren een opleving teweeg te brengen, van internen aard waren. Zij had den de productie wel aanzienlijk verhoogd, maar in hoofdzaak voor binnenlandsch ge bruik. Zij waren niet in staat geweest een herleving van het algemeene vertrouwen te weeg te brengen, waardoor het mogelijk ge weest zou zijn deviezen-restricties af te schaf fen, handelsbelemmeringen te verminderen en den handelsstroom weer levendig te doen vloeien. De valuta's waren nog te onstabiel, contin- genteeringen en tarieven nog te onoverkome lijk en de belemmeringen voor de handels transacties nog te aanzienlijk. Hierin kon slechts verandering gebracht worden door een internationale actie, die tot dan toe ech ter nog niet ondernomen was. De verbetering die had plaats gevonden in de groote land- bouwstaten gedurende de laatste drie jaar, had deze landen meer in staat gesteld de voortbrengselen van andere landen op te ne men. De scheepvaart was levendiger dan in eenig tijdperk sinds de depressie en de vracht tarieven benaderden weer reeds het peil van 1929. Een ander zelfs nog meer bemoedigend teeken was het snelle herstel van den scheeps bouw, die in 1933 weinig meer dan 20 pro cent bedroeg van het getal van 1929, maar de 80 procent benaderde tegen het einde van 1936. Echter waren er abnormale factoren, die een schaduw legden over dit opgewekte beeld en de voornaamste was de toeneming der be wapening en de oneconomische levendigheid welke hierdoor teweeg werd gebracht. Ongelukkigerwijze kon men niet nauwkeurig bepalen, welk aandeel de oorlogsproductie had in den opbloei der industrie, maar wel kan gezegd worden dat dit aandeel in sommige landen aanzienlijk was en dat voor de wereld in haar geheel de bewa peningsfactor in aanmerkelijke mate er toe had bijgedragen om de cijfers van werkgelegenheid en productie te verhoogen. Dit was het vitale verschil tusschen de uit gaven voor bewapening en voor openbare werken, want terwijl de eersten een wissel op de toekomst trokken zonder iets toe te ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Bij het verhaal van Happus Kikkerrit had Thijs-al dadelijk begrepen, dat het elfje, waarover de watergeest had gesproken, bij het eendenvrouwtje was. Beter had hij het zich niet kunnen wenschen! Thijs rende naar het huisje van de eendenvrouw en riep „Breng gauw dat elfje bij me!" Al heel vlug ging nu het deurtje open en daar kwam het eendje met de elf aan. „Ben jij," zoo vroeg Thijs aan de elf, „ontsnapt uit dat meer?" „Ja," piepte het elfje zacht, „ik ben verdwaald terwijl ik aan het wandelen was „Welnu ik zal je wel naar Happus Kikkerrit terugbrengen," sprak Thijs weer. En het eendenvrouwtje kwaakte verheugd: „Ik dank u wel, hoor, mijnheer IJs" voegen aan de nationale activa, kon van de laatsten verwacht worden, dat zij tenslotte iets zouden opbrengen. De invoer van grond stoffen voor de oorlogsindustrie, zoo ver volgt Butler, geschiedt vaak ten koste van de voor het volk benoodigde levensmiddelen of ten koste van de grondstoffen welke noo dig zijn voor den normale industrieën. Kort om, bewapening moet ten allen tijde een korting beteekenen op de nationale welvaart. Het geval wordt nog erger, wanneer een groot bewapeningsprogramma wordt uitge voerd in een tijdperk van toenemende wel vaart, zooals op dit oogenblik. Het dan be stede geld beteekent een onttrekking aan particuliere ondernemingen, de dan voor vernielingsdoeleinden gebruikte arbeids kracht beteekent een onttrekking aan pro ductiedoeleinden, de gebruikte grondstoffen veroorzaken een duurte voor de industrieën, welke werken tot verhooging van de natio nale welvaart. Het ontstaan van de economische gevaren, die buitensporige bewapeningsprogramma's beteekenen, en de onmogelijkheid om deze gevaren langs politieken weg tegen te hou den toont duidelijk aan hoezeer in interna tionale aangelegenheden het gezond ver stand zoek is. De bewapeningswedloop wordt dan een zwak element in het herstelproces, en tevens een voorteeken van nog grootere zwakte. De algemeene onrust, die blijkt uit de openlijke toebereidselen voor oor log in Europa en het Verre Oosten vormt een kolossalen dam in den stroomloop der welvaart, welke thans weer begint te vloeien. Zoolang de vrees voor oorlog zoo sterk de over hand heeft als in de laatste maanden van 1936, is het ijdel te verwachten, dat de wereld haar volle economi sche kracht kan bereiken. De hervatting van het internationale eco nomische verkeer zal op allerlei wijze belem merd worden door maatregelen, welke eer der door militaire noodzaak dan door econo misch overleg gerechtvaardigd worden. Alle financieele, commercieele en sociale maatregelen, waardoor men tracht de groo te crisis van de laatste vijf jaren te boven te komen, zijn niets dan ijdelheid, indien de geheel politieke en economische structuur van onze hedendaagsehe beschaving onder de voortdurende bedreiging staat ontwricht te worden door een nieuw internationaal conflict. Alleen wanneer die bedreiging wordt weggevaagd door een werkelijk geor- ganiseerden vrede, gewaarborgd door een versterkten Volkenbond, kan de economische en sociale vooruitgang voortgang maken. DONDERDAG 22 APRIL. HILVERSUM I, 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.00—9,15 en 10,00 Gram. pl. 10,15 Morgen dienst. 10.45 Gram. pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12,00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en Gram. pl. 2.00 Handwerkcursus. 2.55 Gram. pl. 3.00 Vrouwenhalfuur. 3.30 Gram. pl. 3.45 Bijbel lezing 4.45 Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 5.155.45 en 6.00 Chr. Gem. Zangvereen. Soli Deo Gloria. 6.30 Causerie vanwege het Leger des Heils. 7.00 Berichten. 7.15 Journ. weekover zicht. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten A.N.P. Herh. SOS Ber. 8.15 Kerkconcert. 9.45 Gram. pl. 10.00 Berichten ANP. 10.05—11.30 Gram. pl. Hierna: Schriftlezing. HILVERSUM H, 301 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gram. pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek. 10.30 De Octophonikers en declamatie. 122.30 Gram. pl. 1.30 Kovacs Lajos' orkest. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Piano-voor dracht. 3.00 Naaicursus. 3.45 Gram. pl. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gram. pl. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Kovacs Lajos' orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Vioolvoordracht. 7.30 Engelsche les. 8.00 Be richten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 Het Om roeporkest mmv. declamator. 9.00 Gram. op namen. 10.15 Renova-kwintet. 11.00 Berichten A.NP. Hierna tot 12.00 Avro-dansorkest. DROITWICH, 1500 M. 10.05 Causerie „At home today". 10.25 Dans muziek (gr. pl.) 11.05 Het BBC-Schotsche or kest mmv. soliste. 12.05 De BBC-Zangers. 12.35 Luigi Voselli's Hongaarsch orkest. 1.20 Het „Harp"-Trio. 1.50 Gram. pl. 2.10 „It occurs to me", causerie. 2.35 Het Sted. orkest van Bour nemouth mmv soliste. 4.05 Gram. pl. 4.35 BBC- dansorkest. 5.20 Berichten. 5.40 „This and That", causerie. 6.00 Eddie Carroll en zijn Band. 6.35 Concert door Blaastrio. 7.00 „The Quaker Girl", operette. 8.00 Taalkundige cau serie. 8.20 Berichten. 8.40 „The Budget", cau serie. 8.50 Zandvoordracht. 9.20 Kerkdienst. 9.40 Literair programma. 9.55 Het Orchestre Raymonde. 10.35 Jack Harris en zijn Band. 10.5011.20 Dansmuziek (gr. pl.). RADIO PARIS 1648 M. 6.10 en 7.20 Gram. pl. 11.35 Omroeporkest en zang. 1.20 Gram. pl. 4.05 Pianovoordracht. 7.05 en 7.35 Zang. 7.50 Ortambert-kwartet en so listen. 9.05 Fragm. „L'amour masqué", operette 9.50 Gram. pl. KEULEN, 456 M. 5.50 H. Putsche's orkest. 7.50 SA-orkest. 11.20 Orkestconcert. 12.35 Omroeporkest. 8.35 Hoor- bericht. 9.50 Zang. 10.20—11.20 Geo Engel's orkest. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gram. pl. 11.50 Salon-orkest. 12.30 Om roeporkest. 12.501.20 Gram. pl. 4.20 Kamer muziek. 5.50 en 6.20 Gram. pl. 7.20 Omroep- symphonieorkest. 9.3010.20 Gram. pl. BRUSSEL, 484 M. 11.20 Gram. pl. 11.50 Omroeporkest. 12.30 Salon-orkest. 12.501.20 Gram. pl. 4.20 Om- roepokest. 5.35 Cellovoordracht. 5.55 en 6.35 Gram. pl. 7.20 Salonorkest en zang. 8.35 Ca baret. 9.3010.20 Populair concert. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Het Omroeporkest mmv. solisten. 9.00 Radiotooneel. 9.20 Berichten. 9.50 Trioconcert. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Fr. Weber's dansorkest.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3