HET NIEUWE AVONDBLAD IJMUIDEN Vestigt de aandacht Bevlogen politie. 22e JAARCANC No. 144 DONDERDAG 22 APRIL 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ VOOR COURANTUITGA VEN EN ALG DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE PW. PEEREBOOM EN ROBER'I PEEREBOOM ADVERTENTIëN15 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN £N DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DB KENNEMER COURANT. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnês. Levenslange ongeschiktheid J 2000.— overlijden ƒ400.verlies van nand, voet ol oog ƒ200.beide leden duim l: 100.één lid duim ƒ50.alle leden wijsvinger ƒ60. een of twee leden wijsvinger /25.—alle leden anderen vinger 15.—één of twee leden anderen vinger 5.—, arm- of beenbreuk ƒ30.—, enkelbreuk ƒ15.—, polsbreuk 15.—Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van ƒ2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Uit het jaarverslag der Reedersvereeniging. Maatregelen in verband met de crisis. Over „Maatregelen in verband met de crisis" lezen we in het jaarverslag der Ree dersvereeniging o.a. het volgende: In het vorig jaarverslag werd de aandacht gevestigd op het vormen van het nieuwe De partement van Landbouw en Visscherij en werd daaraan de wensch verbonden, dat dit optreden in li936 zou mogen leiden tot de totstandkoming van vele goede en noodza kelijke maatregelen in het belang van het bedrijf. Het stemt tot verheugenis, dat de ge koesterde hoop en verwachting niet onver vuld zijn gebleven en dat in 1936 veel is ge daan in het belang van het s'toomtrawlerbe- drijf te IJmuiden Dit beteekent niet, dat het bedrijf er nu is, dat de gevolgen van de crisis zijn wegge nomen en dat er geen verdere wenschen meer zouden bestaan, maar het beteekent wèl, dat in Den Haag met de belangen van het bedrijf meer rekening is gehouden, dat meer ten gunste van het bedrijf is tot stand gebracht en thans het vertrouwen bestaat, dat in ambtelijke kringen de wensch leeft om te doen wat mogelijk is, om het bedrijf weder tot welstand te brengen. Bij de behandeling van verschillende aan gelegenheden zijn reeds meerdere zaken ge noemd, die in 1936 de aandacht van de Re geering hadden en ten aanzien waarvan de noodige maatregelen zijn getroffen. In dit verband mag worden herinnerd aan de bepalingen inzake de maaswijdte der net ten met eh-t oog op de bescherming van den vischstand in de Noordzee. Verder aan de commissie die is ingesteld ter bestudeering van het vraagstuk van de vischconserveering. In de derde plaats aan de Commissie, die is benoemd om werkzaam te zijn op het ge bied van het fileeren, zoo door het geven vaii onderricht in .het fileeren, als door het pro- pageeren van het gebruik van gefileerde visch. Een vierde zaak reeds eerder genoemd be treft het sloopplan. een maatregel die hoofd zakelijk beoogde de saneering van het be drijf en een bescherming tegen overhaaste en onverstandige uitbreiding van de uit oefening van het bedrijf, zoodra eenige op leving 'zou kunnen worden geconstateerd. Ook de steun, dien de Regeering geeft aan de propaganda voor het vischgebruik, werd reeds eerder genoemd en ten aanzien van al deze punten is het noodig verder in breede beschouwingen te treden. Wat de verdere zaken betreft, die aanlei ding geven tot het maken van enkele op merkingen, mag worden gewezen op de ver vanging van schepen die een uitvaarcertifi caat hebben door andere schepen. In het jaar 1936 is dit meer dan eens voor gekomen en in de gevallen waarin de ver vanging leidde tot verbetering van het pro ductieapparaat werd van de Regeering steeds de volle medewerking verkregen, terwijl ook bij overdracht van schepen van een bonafide reederij aan een andere bonafide reederij geen bezwaren werden in den weg gelegd. Mededinging van de motorloggers. De stoomtrawlvisscherij bleef, voorname lijk voor wat de kustvisscherij betreft, de mededinging ondervinden van de uitbreiding van de trawlvisscherij door motorloggers, doch van toeneming daarvan is verder geen sprake geweest, daar geen bevoorrechting van de motorloggers meer heeft plaats ge had. Bij opleving van de haringvisscherij mag verwacht worden, dat deze mededinging zelfs nog iets geringer zal worden, hoewel er re kening mee dient te worden gehouden, dat de motorloggers, die geheel voor de trawl- visscherij zijn opgebouwd, wel uitsluitend op de verseh-visscherij zullen blijven, terwijl de motorcapaciteit steds grooter wordt. Met betrekking tot de contingenteering en de uitgifte van consenten voor in- en uit voer en aanvoer valt mede te deelen, dat de autonome contingenten die aan het buiten land zijn toegekend naar behooren beperkt zijn, doch dat daarnevens, al is het niet ge weest in dezelfde mate, toch meermalen ver dragscontingenten aan andere landen zijn toegekend. In een enkel geval (beugvisch uit IJsland) bleek dit ook zeer te zijn geweest in het nadeel van de Nederlandsche visscherij. Van exportverruiming is in 1936 geen spra ke geweest en heeft de Regeering geen re sultaten in het belang van onze visscherij verkregen, hetgeen met name ten aanzien van België pijnlijk treft. Over het algemeen mag evenwel met er kentelijkheid worden geconstateerd dat de offieieele instanties als Commissie Crisis- Invoerwet en Nederlandsche Visscherij cen trale steeds welwillende aandacht hebben •geschonken aan de wenschen die dezerzijds naar voren werden gebracht. Hetzelfde mag worden geconstateerd ten aanzien van de uitgifte van consenten dooi de Nederlandsche Visscherij centrale zoo voor in- en aanvoer als uitvoer. Te betreuren blijft, dat door de Regeering nog niet is ingevoerd een contingenteering van den invoer van zoutevisch. Met alle ernst en kracht is voor deze con- tingentéering gepleit en werd daartoe ook de medewerking verkregen van den handel doch ondanks de gunstige adviezen, die van meerdere zijden op het verzoek waren uit gebracht, .heeft de Regeering niet, aan dezen wensch kunnen voldoen In 1936 zijn voorts wederom uitzonderings bepalingen gemaakt ten behoeve van de trawlvisscherij met het oog op de visscherij aan de Westkust en de haringtrawlvisscherij Ten aanzien van de visscherij op de West kust wer dvrijdom verleend voor het zouten van Clyde-haring, aangezien deze haring, die bestemd is om tot spekbokking te worden be reid. niet door de Nederlandsche drijfnet- visschers wordt aangevoerd. De haringtrawlvisscherij op de Noordzee kreeg dispensatie voor het aanvoeren van beperkte hoeveelheden steurharing, waarvan bijna uitsluitend gebruik wordt gemaakt in geval in het begin van de reis de vangsten te gering zijn om een korte reis te kunnen maken, i Uitkeering krachtens het tongmonopolie. In het vorig jaarverslag werd reeds een mededeelmg gedaan met betrekking tot de uitkeering krachtens het Tongenmonopolie. In deze mededeeling is door omzetting van cijfers een kleine fout geslopen, want deze eerste uitkeering bedroeg niet f 10.758.58 maar f 10.578.58. Krachtens besluit van 16 Maart 1936 werd over het vierde kwartaal 1-935 uitbetaald een bedrag van f 8.694.10, over het eerste kwar taal 1Q36 een bedrag van f 17.125.13 (besluit 13 Mei), over het tweede kwartaal 1936 een bedrag van f 16.545.72 (besluit 6 Augustus) en over het derde kwartaal 1936 een bedrag van f 5.535.85 (besluit van 14 November). Het bedrag dat over het vierde kwartaal zou kunnen worden uitgekeerd bedroeg slechts f 706.62, hetgeen zou moeten worden verdeeld over niet minder dan 359.075 K.G., hetgeen overeen zou komen met f 0.00196 per K.G. Aangezien deze uitkeering te gering zou zijn is deze aangehouden om eventueel bij het eerste kwartaal 1937 te kunnen worden verrekend. De uitkeering over het tweede halfjaar 1935 bedroeg in totaal f 19.272.68, terwijl voor het jaar 1936 beschikbaar was een bedrag van f 39.913.32. Het uitkeeringscijfer per K.G. bedroeg der halve in deze zes kwartalen f 0.0307, f 0.0205, f 0.0338. f 0.0.249, f 0.0168 en het nog uit te keeren bedrag over het vierde kwartaal 1936 f 0.00196. Ofschoon door het Tongenmonopolie niet geheel konden worden weggenomen de be zwaren aan de uitgifte der consenten ver bonden, blijkt toch uit deze gegeven, dat dit Tongenmonopolie toch niet tevergeefs is in het leven geroepen en zeker nog is geweest een goede maatregel in het belang van het bedrijf. Melding dient ook nog te worden gemaakt, dat met ingang van 1 Januari 1936 een einde is gekomen aan de heffing van 1 pet. van alle aangevoerde versche zeevisch, waardoor een last, die niet onaanzienlijk op het be drijf drukte, daarvan is afgenomen. De laatste, maar daarom niet de minste, van de maatregelen die in 1936 zijn tot stand gekomen, is de steun aan de versch- visseherij, dat wil zeggen aan de groote trawlvisscherij door stoom- en motortraw- lers en motorloggers. Reeds langen tijd was bij de Regeering aandrang uitgeoefend om aan het bedrijf directen steun te verschaffen en toen van de zijde van de Reedersvereeniging omstreeks Juli opnieuw bij de Regeering is aangeklopt, heeft het verzoek een welwillende ontvangst gevonden en is aan de Nederlandsche Vis scherij centrale opgedragen een steunplan te ontwerpen. De Visscherij centrale heeft met spoed aan deze opdracht gevolg gegeven en krachtig medegewerkt aan de totstandkoming daar van. Ook over deze aangelegenheid werd met het bedrijf overleg gepleegd en ontving het bestuur van de Reedersvereeniging de ge legenheid zijn opmerkingen onder de aan dacht te mogen brengen, alvorens tot defi nitieve vaststelling van het plan werd over gegaan. Het resultaat van een en ander is geweest, dat niet alleen de stoomtrawlers steun heb ben ontvangen, maar ook de eigenaren van motorloggers profiteeren van de actie die door de Reedersvereeniging was op touw ge zet. Het bedrag aan steun werd bepaald op ten hoogste f 100.000 per jaar, waarvan on geveer f 78.000 ten goede van de stoom- en .motortrawlers mag komen en ongeveer f 22.000 per jaar ten goede van de motor loggers. Ofschoon het besluit, waarbij de steunver- leening werd geregeld, eerst laat in het jaar afkwam (1 December 1936). heeft dit be sluit toch ook voor het jaar 1936 nog een ruime beteekenis gekregen, doordat er te rugwerkende kracht aan werd gegeven, te rekenen van 1 Juli 1936 af. DRANKWET Bij Burgemeester en Wethouders van Vel- sen is ingekomen een verzoekschrift van J. Bleeker, van beroep koopman, wonende te IJmuiden, om een verlof B, voor den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank in het consumptielokaal op het terrein van de zwem inrichting „De Heerenduinen", gelegen nabij den Velserduinweg te IJmuiden. Vóór 4 Mei 1937 kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders voornoemd inbrengen. WEDEROM ERTS UIT SPANJE! Zooals wij dezer dagen meldden, arriveer de het Birtsche stoomschip „Olavis" met een lading ijzererts van Bilbao voor de Hoogovens. Dit schip heeft voordat het de reis kon aan vaarden toch oponthoud ondervonden. Nadat het uit genoemde haven was vertrokken werd het buiten de Spaansche territoriale wateren aangehouden door een oorlogsschip van Franco's vloot Nadat gebleken was dat de la ding ijzererts voor een Nederlandsche haven bestemd was kon het schip rustig zijn reis naar de haven van bestemming voortzetten! der inwoners Uwer gemeente door dagbladreclame op Uw etalage. Van kijken komt koo- penen U verhoogt Uw omzet. Regelmatige reclame in de □muider Courant trekt deze aandacht. Meer dan 4050 betalende abonnés Ter gelegenheid van Hitler's 48sten verjaardag werd te Berlijn een groote parade gehouden, waaraan door 15000 leden van Rijksweer, marine en luchtmacht werd deelgenomen. Op de Charlottenburger Chaussee trok de stoet voorbij den Führer. (De beroemde bereden politie van Canada zal voortaan voor de ach tervolging van misdadigers van vliegtuigen gebruile maken.) 't Politiewerk in Canada Verschilt nogal van hier, Men jaagt de boosdoeners er na Op andere manier. Er straalt daar oïn het ambt een gloed Van oerwoudromantiek, Van een geharden heldenmoed, Die spreekt tot het publiek. De mannen trekken weken voort Door ijs en woestenij, Op zoek naar daders van een moord Of mïndre schelmerij. Zij gaan te paard of met een slêe, Waarvoor een hondenspan. De dood reist dreigend met hen mee. Hij pakt hen, als hij kan. En zij gedragen zich als held In dezen harden strijd, In menig boek is het vermeld. Aan dit bestaan gewijd. Maar ziet, de evolutie vroeg Ook hier om sneller gaan, Het paard is niet meer vlug genoeg, De slee kan 't niet meer aan. De achtervolging door de lucht Is nu de nieuwe leus, Thans gaan de heldenop de vlucht. Er is geen andre keus. Al is de misdaad nog zoo snel, Als instrument des rechts, Betrapt het vliegtuig haar nog wel. Maar ook het vliegtuig slechts. De romantiek vindt haar besluit, Althans in d' ouden zin, De helden vliegen erop uit De boosdoeners er in. P. GASUS. PATRIMONIUM. Tot lid van het hoofdbestuur van het Chr. Verbond „Patrimonium" is gekozen de heer J. Feitsma, onderwijzer aan de Groen van Prinster erscli ooi DS. WILDSCHUT TE ROTTERDAM BEROEPEN. Ds. A. A. Wildschut, predikant der Ned Hei'v. Kerk te IJmuiden-Oost (Goede Herder Kerk) ontving een beroep naar de Ned. Herv Kerk te Rotterdam (vacature Dr. G. H. Wa genaar). GYMNASTIEK EN ATHLETIEKVEREEN. „OLYMPIA". Het 1214-jarig bestaan. De Gymnastiek en Athletiek Vereeniging „Olympia" die binnenkort 12Vz jaar bestaat, viert dit jubileum op haar eigen succesvolle manier. Dinsdag 6 April j.l. was het de j.eugd van de vereeniging die feest vierde, Dinsdag 27 April wordt er een avond georganiseerd voor de dames en heeren-leden donateurs en genoodigden. Was 6 April een succesvolle avond, Dinsdag zal het zeker niet minder zijn, want dan werkt mede het duo Tholen en van Lier, dat behoort tot de beste op dit gebied. Het dames en heeren gelid geeft nog eenige mooie num mers gymnastiek ten beste, zoodat al met al deze avond een bezoek waard zal zijn. Een gezellig bal met The Racket Makers besluit den avond. ESPERANTISTEN NAAR DE BLOEMBOLLEN A.s. Zondag organiseeren de districten Noord-Holland^ en Amsterdam van de Fede ratie van Arbeiders-Esperantisten een tocht naar de bloembollenvelden in Hillegom. Aan dezen tocht zullen vijftig arbeiders-esperan - Listen uit IJmuiden deelnemen. TIJDELIJKE AFSLUITING VAN WEGEN Burgemeester en Wethouders van Velsei. orengen ter openbare kennis, dat de Oos- erduinweg en het Oostevduinplein te IJmui den van Vrijdag 23 April a.s af tot nade; order voor het doorgaand verkeer met rij- en voertuigen zullen zijn. afgesloten Vergadering A.-R. Jongeren Actie. Prof. Schilder over „Beginselverklaring C. D. U.". In de Gereformeerde Kerk Wilhelminakade hield de A.R. Jongeren Actie een openbare ver gadering met als spreker Prof. Dr. K. Schilder van Kampen,-die sprak over de ..Beginselver klaring der C.D.U." De vergadering was uitstekend bezocht. Zij werd geopend met het zingen van Ps. 146 1 en gebed. Hierna richtte de voorzitter een woord van welkom tot de aanwezigen. Niet alleen in ver band met de verkiezingen heeft de A.R.J.A. deze vergadering belegd; zij was mede belegd in verband met een uitspraak der Synode ten opzichte van het lidmaatschap der C.D.U. Prof. Schilder herinnerde aan den avond toen spreker van dezelfde plaats sprak over de N.S.B. De kerk was toen voller dan thans; het onderwerp had allicht wat meer belangstel ling. Dit "komt min of meer hierdoor, dat de C.D.U. naar buiten wat minder gerucht maakt dan de N.S.B. maar ook omdat er zijn die meenen, dat de N.S.B. wel heel gevaarlijk is, en dat de C.D.U. minder gevaarlijk is, dichter bij ons staat dan de N.S.B. Toch gelooft spre ker dat men op die manier niet juist redeneert. Aan den eenen kant is het gevaarlijk, het eene kwaad te vergelijken met het andere. Voor den gehoorzamen mensch is alle ongehoorzaamheid een pijn, een smart. Bovendien is het niet de vraag, hoeveel meer menschen in de een of andere partij of unie ons sympathieker zijn dan in een anderen kring. Spreker vergeleek C.D.U. en N.S.B. met trei nen op den verkeerden wissel en meende, dat het niet aangaat uit te zoeken of de N.S.B. 100% en de C.D.U. wat minder van ons afstaat. Prof. Schilder kwam daarop tot de beginsel verklaring der C.D.U., omdat daarin het pleit tusschen haar en ons moet worden beslecht. Toen Kuiper leefde en het volk leidde in de wijding van het woord dacht hij er nooit aan een belijdenis van een kerk zoomaar over te planten in een politieke partij of het maat schappelijk verkeer. Veel is er sindsdien veranderd. Men wil de kerk scheiden van het rijk der wereld, wie een kind Gods zijn wil moet niet 's Zondags Gods woord in de kerk hooren en 's Maandags tot 's Zaterdags naar de stem der wereld hooren. Uiteengerukt heeft men den hemel en de aarde. De conclusie blijft, dat wie echt vroom wil zijn in beginsel het leven dezer aarde regelen moet op een Christelijke manier. Het christelijke en het on-christ-elijke moet men niet scherp stel len ter wille van het aardsche. Spreker vergeleek de C.D.U. met het werk van dr. Kuiper. Het ergste is, dat de C.D.U. een organisatie is zonder christelijken grondslag. Het missen van dezen grondslag is een fout in den wortel en zal het onmogelijk maken een correctie aan te brengen. Spreker las daarna de beginselverklaring der C.D.U. voor. Zij heeft niet als Unie een belijde nis, maar zij wil een vereeniging zijn van'hen die dit en dat belijdende zus en zoo willen doen. Dit belijden is een daad van ieder per soonlijk en dit belijden van een aantal perso nen is de vorming van de Unie. De volzinnen van de beginsel verklaring kunnen ook door een vrijzinnige of een liberaal worden onder teekend. Ook Barthianen zouden wat in de be ginselverklaring der C.D.U. staat, van A tot Z kunnen onderschrijven. En elk dezer zou er totaal anders over kunnen denken dan elk der anderen. Kuiper zegt, hier is ons programma, maar hier is ook onze belijdenis. De Unie heeft geen basis op deze wijze, aldus spreker. Omdat ze als Unie geen grondslag heeft, kan de C.D.U. geen christelijke poditiek voeren. Daarna ging spreker na, wat de personen van de C.D.U. verklaren te belijden. Hij wees er op, wat wordt gezegd omtrent den Bijbel, dat hierop neerkomt: de Bijbel wijst ons den weg. Maar de Gereformeerde zegt meer; de Bijbel is ook Gods woord Van zulk een inzicht is geen sprakp bij de C.D.U. Spreker ontwikkelde eenige theologische stellingen om naar zijn levensbeschouwing aan te toonen dat de C.D.U. voor den Gereformeer de niet aanvaardbaar is. De eischen voor het sociale leven, wat in dezen Gods wil is kan men niet beslissen. Aan het silot werd de oorlogskwestie be sproken. We kunnen er lang over spreken of de oorlog noodig is, maar het debat over deze vraag geeft niets tenzij men het over de aan vaarding van den Bijbel als Gods woord eens is. Wie dit ziet zooals wij. moet erkennen dat de heele C.D.U.-reclame tegen den oorlog in strijd is met Gods woord. Men wordt een zon daar tegen het zesde gebod als men weigert te verdedigen datgene wat God ons gaf. Spreker waarschuwde tegen socialisatie, die ontvreem den zal het goed der kerk. Spreker besloot met een opwekking, te stem men op Dr. H. Colijn. Door een drietal leden der C.D.U. werden eenige vragen gesteld, die door Prof. Schilder uitvoerig werden beantwoord. De vergadering werd gesloten met het zin gen van Ps. 150 1 en met dankgebed van den spreker. ONTHEFFING WINKELSLUITING. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter algemeene kennis, dat door hen voor Maandag 3 Mei 1937 ten aanzien van de kappers- en barbiersondernemingen in de gemeente Velsen. algemeene ontheffing wordt verleend van het verbod om dien dag, voor het verrichten van kappers- en barbierswerk zaamheden, voor het publiek geopend te zijn na des namiddags 1 uur. INSTITUUT VOOR ARB. ONTWIKKELING ORGANISEERT EEN VRAAGTEE KENREIS Het bestuur van de afdeeling van het Insti tuut voor Arbeidersontwikkeling heeft een commissie gevormd welke opdracht heeft, een vraagteekenreis te organiseeren. De com missie, bestaande uit de bestuurders W. Kas telein, M. P. Visser en D. Zalm is reeds aan het werk getogen en heeft reeds een plan opgemaakt, waarover zij thans in onderhan deling is met verschillende instanties, welke het vervoer zullen verzorgen. Volgens mede deelingen van de commissie belooft het een reis vol attracties te zullen worden Ook deel nemers aan het Algemeen Spaarfonds kun nen aan de reis deelnemen. Het interessante van zulk een vraagtee kenreis is, dat de deelnemers gedurende de heenreis in het onzekere blijven over de be stemming. Córda". De Chr. Zangvereeniging Sursu-m Corda, ruim een jaar geleden opgericht, die zulk een goede eerste uitvoering gaf, had in het N. H. Vereeinigingsgebouw aan de Kalver- straat een avond georganiseerd, waaraan het sinds kort bestaande kinderkoor ,,'t Heide bloempje" medewerking verleende. Het ge heel stond onder leiding van den heer D„ Klut Sr. Ds. van Teylingen opende den vrij goed bezochten avond met gebed en een inleidend woord. Het zwakke geslacht is in het koor flink vertegenwoordigd en van haar zijn het weer de sopraantjes die uitblinken; de heeren kunnen qua volume eenige versterking nog wel gebruiken. Van hen was het kwartet, dat de alt en de sopraan begeleidde vast van toon en soepel van voordracht. Het duet slaagde zeer wel; dank zij de geschoolde stemmen werd het hoerenliedje op loffelijke wijze uit gevoerd, het koor sloot zich er passend bij aan. Mej. Nelly Swaan en de heer H. Klut. die Schumann-duetten ten baste gaven, hadden het zich niet gemakkelijk gemaakt. Waarom zulke lange en zoetelijke liederen, die daaren boven niet licht te zingen zijn. Voor de be schikbare krachten waren ze zwaar en ze oogstten niet die waardeering' warop ze uit hoofde van de betoonde studie recht hadden. De heer P. D, Klut verzorgde op vaardige wijze de piano-begeleiding. De kleuters van ,,'t Heidebloempje" zetten in de liedjes van v. Ramshorst en van Tet terode hun beste beentjes voor, zoodat het voor den directeur een groote voldoening zal zijn, dat ze het er zoo kranig hebben afge bracht. Op bezoek, Schoenenpoetser, de Baan veger die de bloempjes zongen, vonden een goed onthaal. Er was een humoristische declamator, er waren een drietal tableaux met een origineele prijsvraag er aan verbonden, kortom er was bij Sursum Corda voor elk wat wils. Over het gepraat en gestommel achter in de '.aal tijdens de uitvoering zijn we niet enthou- 'iast. Sursum's zwakke stee is, het niet constant jp toon zingen, iets wat we reeds vorige maal meenden te hebben opgemerkt. Ongetwijfeld zal de heer Klut dit nog wel weten te over winnen Het materiaal is in ruime mate voro- handen W.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1