Als het zonlicht binnenkomt. BEHANGSELS Londen, de groote slokop. Boutade. Haagsche Indrukken. MIKT CIKICHÏIM Koning Farouk van Egypte is in Londen aangekomen, waar hij zijn land bij de kroningsfeesten zal vertegenwoordigen. Hij werd bij zijn aankomst verwelkomd door den hertog van Gloucester. Engeland's hoofdstad blijft groeien. „Springvloeden"in het verkeer. Onze Londensche correspondent schrijft ons: Londen blijft groeien, als alle groeiende ste den naar buiten uit. Het gebied, dat Grooter Londen bestrijkt, moet langzamerhand over de 1000 K.M.2 groot zijn, in den vorm van een ovaal met een lan; i middenlijn van meer dan 35 K.M., een korte van over de 30 K.M. Onder Grooter Londen verstaat men de City en de Londensche gemeenten in een Graafschap vereenigd), die een kern vormen en de voor steden, de satellieten, die zich in steeds verrui- menden kring om de kern groepeeren. Dit Grooter Londen wordt als vastgebonden door de openbare vervoerdiensten, trein, tram en omnibus, van London Transport, een publiek bedrijf, dat eenige jaren geleden tot stand is gekomen door de samenvoeging van alle parti culiere ondernemingen, die het openbaar rei- zigersvervoer van de stad in handen hadden. Het netwerk van verkeerslijnen van London Transport bepaalt de grootte van Londen als economische, industrieele, maatschappelijke eenheid. Waar het ophoudt, houdt Londen óp, niet eerder. Waar het zich verder verspreidt en het gebeurt op het oogenblik daar zet de grens van Londen zich uit. Er wonen ten- naastenbij 9.500.000 menschen in dit Grooter Londen, zuigelingen en grijsaards en die van alle tusschenliggende leeftijden. Bijna 2.000.000 er van, het grootste deel van het broodwinnen de deel, gaan dagelijks op en neer tusschen de buitensteden en de binnenstad, hun „slaap steden" en hun werkplaatsen in de City en in het West End. London Transport zuigt en pompt. Het proces dringt zich op, altijd~weer opnieuw, wanneer men wacht op den trein óp een tube-perron. De treinen zijn als zuigers in cylinders. De ervaren tube-reiziger voelt twee of drie minuten, vóórdat een trein het station binnendavert, dat hij op komst is. Een zoeltje streelt zijn gezicht. Dat is de lucht, die de trein in zijn buis voor zich uit stuwt. Wanneer de lantaarns van den motorwagen als vurige oogen in den donkeren tunnel zichtbaar wor den is het zoeltje een stevige bries geworden. Het centrum van Londen is een hart, dat klopt met het tempo van dagen in de vaart van den tijd. London Transport zuigt het hart vol in den morgen en pompt het leeg in den avond. Het. is geen loos proces. De vergelijking met het hart kan wórden voortgezet. De klan ten van London Transport, in de tubes, in de bussen, in de trams, zijn voor het leven van Londen wat het bloed is voor den mensch. De tubes en de routes zijn slagaderen en aderen. Londen zou sterven als het hart zou ophouden te kloppen. De chaos en de nood, die ontstaan wanneer de circulatie hapert, laten zich nauwelijks beschrijven. De menschen, die voor het passa- giersverkeer hier verantwoordelijk zijn, laten geen middelen ongebruikt en geen nieuwe toe passingen onbeproefd om vertraging en op stopping te voorkomen. De Londensche tube en haar inrichting en hulpmiddelen treffen allen, 'die er voor het eerst kennis mee maken als een wereldwonder en blijven de bewonde rende belangstelling gaande houden van de oudste Underground-reizigers. De vaart van de rollende trappen tusschen de ondergrond- sche perrons en de straten is tot op het nip pertje der raadzaamheid verhaast, zoadat de honderden menschen, die zich bij het ledigen van een trein op het perron verdringen in een ommezien en geriefelijk aan de transport- diepten zijn ontstegen en in de ruimte van de straat hun eigen weg kunnen gaan. De staarten van wachtende reizigers aan de kaartjesloketten zijn zoo goed als ver dwenen. De „booking clerk" werkt met groo te snelheid en wie geen gepast geld heeft gegeven, hoort zijn tegoed uit een machine in een stalen bakje rinkelen, waaruit hij het met één greep kan opdiepen. Er zijn rijen automaten van secure werking, die plaats bewijzen verkoopen en, met het verlangde plaatsbiljet, trouw teruggeven wat te veel in de gleuf is gestort. Oponthoud bij den 'kaartjesverkoop is op deze wijze tot een mi nimum teruggebracht. Maar London Transport is met al zijn vin dingrijkheid niet opgewassen tegen de springvloeden in het verkeer 's morgens en 's avonds. Het verkeer van de 2..000.000 voor noemd is niet geleidelijk over den dag ver deeld; het kenmerkt zich door die twee enorme springvloeden. En ze dreigen in he vigheid toe te nemen naarmate Londen grooter wordt. In de „rush hours", zooals de drukke tijdstippen in het verkeer heeten, zijn de menschen vastgepakt in de rijtuigen als dadels in kratten. Dat is een zeer onge- wenschte toestand die het geloof heeft ge bracht, dat tenslotte de transportmogelijk heden grenzen zullen stellen aan den groei van Londen, Velen zijn van meening, dat de grens reeds is overschreden en het nieuwe uitbreidingswerk, het doortrekken van de tube van het noordelijk district Highgate uaar het 20 K.M. hooger liggende Elstree (bekend geworden als plaats van filmpro ductie), wordt geenszins algemeen toege juicht. De ontwikkeling van Londen heeft intus- schen na 1920 of daaromtrent niet langer de oude lijn gevolgd. Tot dat jaar was deze kolos der steden vooral een handelsstad en een centrum van financieel en verzekeringsbe örijf. Daarna is aan den buitenkant meer en meer industrie opgekomen. Een snel werkend Proces van de centralisatie van bedrijven is 2-an den gang en zijn voortgang kan doen voorzien, dat Londen zal blijven groeien zonder te ernstige verkeersvraagstukken te scheppen, omdat de nieuwe bedrijfseentra hun eigen verkeer gaan maken. Het gevaar gaat nu ontstaan, dat Londen meer en meer ondernemingszin lokt en meer en meer in dustrie eens over het geheele land ver spreid zich gaat vestigen om de boorden van den Theems. Reeds thans woont wel licht een kwart van de bevolking van Groot- Brittannië tusschen Slough, waar Citroen- Engeland is, en Dagenham, waar Ford-Enge- land is en tusschen de noordelijke Londen sche vlieghaven Hatfield en de zuidelijke Croydon. Theoretisch schijnt niets in den weg te staan van een groei van Grooter Lon den, dat grooter wordt ten koste van Enge land en dat alles en allen opslokt, met uit zondering slechts van wat landbouw en landbouwers, wat industrie die bij erts en steenkool moet blijven en het bedrijf van zeebadplaatsen en andere vacantieoorden en hun menschen. Men zal echter vroeg of laat waarschijnlijk vroeg wel maatregelen moeten nemen om zoo'n gang van zaken te verhoeden. De regeering beproeft thans reeds den particulieren ondernemingszin van Londen en omgeving weg te troonen. Dat is niet alleen geboden om de speciale noodge- bieden te helpen maar ook om strategische redenen. De verwoestende mogelijkheden van den oorlog zouden grooter worden dan ze reeds zijn, indien men alle welvaart en bedrijf concentreerde op een beperkt gebied van het land. April doet wat hij wil, Dat hebben wij ervaren, In dagen nat en kil, Al vele, vele jaren. Hij wil ook weer dit jaar, Ons, naar het schijnt, slechts plagen, En geeft ons regen maar En somber grauwe dagen. April doet wat hij wil, Wat wil hij? regen maken, Terwijl wij allen stil, Naar vroolijk zonlicht haken. Het is weer een paskwil Met deze maand vol grillen, April doet wat hij wil, Zal Mei doen, wat wij willen? De ramp van de „Van der Wyck". De Raad van de Scheepvaart houdt de behandeling aan. BATAVIA, 21 April (Aneta-A. N. P. De Raad van de Scheepvaart ving heden onder zeer groote belangstelling de openbare behan deling aan van de ramp van het s.s. Van der Wijck. Onder de aanwezigen bevonden zich verschillende vooraanstaande personen uit scheepvaartkringen. Nadat de openbare zit ting geopend was, nam de voorzitter de heer Dr. Scalogne het woord voor het uitspreken van een korte herdenkingsrede. Spreker ging de bekende gebeurtenis na en prees o.m. het uitstekende werk van den ma rine vliegdienst. Spreker betuigde zijn deel neming aan de familieleden van de omgekomen bemanning, bracht een eere-saluut aan de omgekomen marconist Uitermerk. Hierna wordt de heer B. C. Akkerman voor geroepen, die opgeeft sinds 1925 onafgebro ken als gezagvoerder bij de K. P. M. in dienst te zijn. Zes dagen voor de ramp is hij van de „Ophir" naar de „Van der Wijck" overgegaan. Öp reis naar Makassar en terug naar Soera baja deden zich geen bijzondere gebeurtenis sen voor. Vervolgens werd de eerste stuurman de heer Hermse gehoord; daarna mevrouw Raaff (een der passagiers), die baar tranen niet kon be dwingen. Zij deelde mede, dat zij persoonlijk niet den indruk had, dat het schip bij het vertrek uit Soerabaja scheef lag. Haar man (die bij de ramp is omgekomen) had dien in druk echter wel en maakte haai- daarop op merkzaam. De getuige werd wakker door een watergedruisch; de machine stond toen reeds stil en zij had geen tijd meer om een reddings gordel te grijpen. Het schip lag toen zóó scheef, dat het moeilijk was te loopen. De ge tuige liep naar het sloependek, waar wel een beetje lawaai was, maar van een paniek was geen sprake. De getuige K. J. Andriessen, surveyor van de K. P. M., verklaart, dat toen de „Van der Wijck" na de reparatie in het dok weer naar zee vertrok, het schip volkomen zeewaan" was. De heer A. J. Scheltens, die reeds 16 jaar expert is van het Bureau Veritas te Tanjong Priok, verklaart nooit van een gezagvoerder of stuurman klachten vernomen te hebben, dat het schip rank of stijf zou zijn. Hij beves tigt, dat het schip volkomen zeewaardig was. toen het na een reparatiebeurt weer uit Tand jong Priok vertrok. De heer Akkerman werd gehoord over het scheepjournaal, het eenige dat door duikers naar boven is gebracht. Zijn oordeel over de „Van der Wyck" was zeer gunstig. Kort na het vertrek uit Soerabaja zei de getuige nog tot den eersten stuurman: „Wat valt me dat mee, zoo weinig gevoelig als dit schip is", zulks naar aanleiding van het feit, dat pas sagiersschepen door hoogen opbouw wel last hebben van zekere gevoeligheid, hetgeen o.m. gemerkt kan worden door een grootere hel ling bij koersveranderen, in tegenstelling met vrachtschepen. - Ten aanzien van de vraag of er bij het ma noeuvreeren na het vertrek uit Soerabaja en bij koersveranderen openstaande patrijs poorten waren dicht bij de waterlijn, deelt hij mede dat hij daarvoor niet kan instaan en dus hierover geen mededeelingen kan verstrekken. De getuige zette uiteen, welke maatregelen door hem genomen zijn toen hij door den wachtdoenden officier Stada was gewekt. Hij vertelt hoe enkele passagiers op het critieke moment naar de brug liepen; hij hielp een dame den reddingsgordel vast binden. Bij het geven van zijn verklaring was de gezagvoerder ten zeerste onder den indruk, zoodat de voorzitter zelfs voorstelde een oogenblik te pauzeeren. De heer Akkerman verklaarde tenslotte, dat hij niet te klagen had over de houding van de bemanning. Stuurman Hermse zette uiteen, wat de bedoeling was van het openzetten van pa trijspoorten, nl. ter ventileering' van in Boeleleng ingeladen vruchten. Oorspronke lijk was hij voornemens de patrijspoorten in Soerabaja te sluiten, maar ten gevolge van drukke werkzaamheden is dat vergeten. De heer Hermse, die in 1921 met de „Van der Wek" naar Indië is gekomen, merkte op, dat het schip zich tijdens de uitreis zeer stabiel' toonde. Na voorlezing van getuigen-verklaringen van de geredde passagiers Mangelaar Meer- tens en het echtpaar Kramer werd de ver dere behandeling uitgesteld tot morgen. Ontvang het helle daglicht tusschen vroolijk- nieuwe wanden, verfraaid, verfrischt met R&D behang! Alle R&D behangsels, zonnig-licht of stemmig-donker, zijn in „Fixa-Color" kleuren uitgevoerd: fijn, maar vooral ook degelijkI Wat U ook kiest uit de drie reclame-series 47, 48 of 49, uit de kernverzameling serie 50, öf uit 51, 52, of 16, U kiest altijd een kwaliteitsbehang! Uw behanger zendt U gaarne de R&D boeken ter inzage. Eenige fabrikante: Behangselpapierfabriek van Rath Doodeheefver N.V., Amsterdam. Toonzalen in 19 steden des lands Toonzaal te Haarlem: Parklaan 69. Stakingsgolf over England. LONDEN, 21 April (D.N.B.) De in den lande heerschende stakingsbeweging heeft zich gis teren verder uitgebreid. De mijnwerkers heb ben zich met overweldigende meerderheid voor staking uitgesproken. De reeds verschei dene weken in staking zijnde arbeiders der Beardmore-fabrieken te Glasgow hebben met vrijwel algemeehe stemmen besloten de sta king voort te zetten. ONEERLIJKE NOTARIS TOT VIJF MAANDEN VEROORDEELD. LEEUWARDEN, 21 April. De rechtbank te Leeuwarden heeft vandaag vonnis gewezen in de zaak van M. L. S., 77 j., gewezen notaris te Gorredijk, die terecht stond wegens verduis tering van geldbedragen tot een bedrag van 1423. Op verschillende tijdstippen had ver dachte zich, in zijn kwaliteit van penning meester der Vereeniging tot bevordering van de verkrijging van onroerend goed door land arbeiders „Eigen Kracht", in de gemeente Oosterland, gelden uit de kas dier vereeniging toegeëigend. Het vonnis luidde heden eveneens vijf maanden gevangenisstraf. Een gesluierde prinses en teleurge stelde Hagenaars. Bloemenweel de en plantsoenenlof. Kalme po litiek en verlangen naar Scheve- ningen-1937. Van het doel en streven der Alliance Fran- §aise zeg ik niets kwaads wanneer ik hier con stateer dat de Haagsche afdeeling van dit ge nootschap behalve vele oprechte vrienden van Frankrijk, zijn. volk en zijn cultuur, ook vele typisch- Haagsche en ècht-snobbiste elemen ten bevat. Er is nog altijd een gedeelte des Hagenaren dat het vreemde „chique" vindt er dat het chique zaaalig vindt. Die lieden trachten zich in te werken in den kring die de gezantschappen frequenteert, die lieden loopen met buitenlandsche kranten op de Pier, zij praten zoowaar weieens Fransch met el kaar (wanneer zij vermoeden dat een ander het hoort) en zij bezoeken de lezingen en too- neelvoorstellingen der Alliance Francaise. Aan dit genre Hagenaars heeft prinses Bibesco, een Fransche letterkundige dame van* Roe- meenschen bloede, een pijnlijk lesje gegeven door de Conférence die zij hier dezer dagen over Anatole France gehouden heeft. Dat was een pijnlijke en humoristische geschiedenis, die veler hartelijken lachlust heeft opgewekt. Mèt veel werkelijk belangrijke figuren werd het talrijk auditorium dat de prinses kwam beluisteren, gevormd door bovengenoemde snobbiste menigte, van welke men, lichtelijk- ondeugend, mag vermoeden dat zij van Ana tole France en zijn werk even weinig af weet als van andere dingen. De Conférence zou om acht uur beginnen, doch de prinses liet hare bewonderaars-bij-voorbaat 35 minuten wach ten, vooraleer zij zwaar gesluierd en derhalve eenigszins geheimzinnig in de volgepropte zaal verscheen. Van het oogenblik af dat zij haar sluier opsloeg om met haar lezing te begin nen tot het moment dat zij deze beëindigde verliepen welgeteld 26 minuten. Om één mi nuut over negen eindigde het grootendeels on- verstaanbaar-uitgesproken relaas, dat boven dien voornamelijk aan prinses Bibesco zélve gewijd was en eerst in tweede instantie aan France. Diep verbaasd en zéér beduusd stond het gezelschap voor zoover het niet al tij dens die voorlezerij de beenen had genomen (hetgeen met pijnlijk gekraak van schoenen en stoelen gepaard was gegaan) - om vijf over negen weer op straat, na een verlegen-gepre veld en nauwelijks au sérieux te nemen kort dankwoord van den voorzitter. Het was een ridicule geschiedenis die de bezoekers achteraf deed lachen als een mon daine boer die kiespijn heeft, maar die een héél goed lesje inhield voor dat soort Hage naars, dat naar een vreemdelinge komt luiste ren omdat zij een vreemdelinge is en dat in drommen naar een vreemdelinge komt luisteren wanneer die prinses Bibesco heet. Echt Haagsch, vooral wanneer men be denkt dat, toen onlangs onze Nederlandsche bekwame schrijfster Jeanne van Schaik— Willing over haar werk kwam spreken nauwe lijks tien menschen naar haar kwamen luisteren. De tentoonstelling De Hofstadbloem heeft een nog grooter succes gehad dan men al reeds had verwacht: 'n 60.000 menschen zijn komen genieten van een prachtig tafereel van kleuren, een orgie van kleuren die zich in het nieuwe gebouw Houtrust ontplooiden. Dat is in onze stad, die toch zoo gaarne mondain wil doen, die zoo van „.uitgaan" en Cocktails houdt, merkwaardig: dat er toch óók tienduizenden zijn, die zich aan de wer- kelijk-goede dingen des levens, waarvan bloemen immers schier de symbolen zijn, verlustigen; de menschen die kunnen ge nieten van en zelfs opgetogen ingezonden stukken in de couranten kunnen wijden aan het feit dat in het Haagsche Bosch de ane moontjes te bloeien staan, tusschen de wor tels der hooge oude boomen. Er zijn werke lijk héél veel menschen die voor die kleine, op zich zelve nogal onaanzienlijke witte bloemkelkjes, een wandeling naar het Bosch ondernemen, soms van den anderen kant van de stad af en die dan écht genieten van één zoo'n blank-bespikkeld grastapijt, 't Zijn dezelfde menschen, die voorzien van hun speciale wandelkaa.rten, die voor enkele kwartjes te krijgen zijn de groote buitens en niét voor willekeurige wandelaars toe gankelijke plaatsen gaan bezoeken en daar een gansehen dag gelukkig zijn met de in tieme wonderen der natuur, zooals die zich openbaren in bloemen, planten en vogels. Daaraan geeft en heeft Den Haag het volle pond. Wat onze plantsoenendienst op dit gebied wrocht verdient ieder voorjaar weel een geestdriftig woord van lof. Ieder parkje, elk gazon, alle pleinen en pleintjes met een grasveld-met-bloemen in het midden zijn nu een lust door dien gemeentelijken dienst aangewend om er iets mooi en liefelijks van te maken, 't Is alles fleur en kleur: 't ross van nu-al bloesemende boompjes, 't felle van tulpen- en hyacintenbedden en zelfs het groen van de heesters en struiken is zóó ge varieerd geplant, in allerlei nuanc**. dat daar waar géén bloemen staan, het voorjaar op z'n schoonst is in allereenvoudigste perk jes. Het rosarium, dat breede rozenplantsoen met allerlei zitjes en bereeaux en met het standbeeld van' Koningin Emma als middel punt is nu volop in knop. Gisteren ben ik er een uurtje gaan genieten en heb ik kunnen constateeren, dat er op de treden van het standbeeld nog immer bloemen worden neer gelegd, gewijd aan de nagedachtenis van de Koningin-Moeder. Ik telde er twaalf bloem tuilen, waarbij er waren die zèlf-geplukt en met een touwtje bijeen gebonden waren En in deze politiekste aller Nederlandsche steden bemerkt de gewone burger hoegenaamd nog niets van de verkiezingen. Er worden wel vergaderingen gehouden; Colijn èn Mussert komen spreken in de nieuwe Houtrusthal, die na de ingetogenheid der bloemen de luidheid van de bloem der natie zal gaan weerkaatsen (zij kan ruim 10.000 geestdriftigen bevatten en is de grootste lokaliteit ten onzent), maar ik geloof dat het meerendeel der burgers het wel gelooft en dat het héél dikwijls de zelfde menschen zijn, die die vergaderingen bezoeken. Daarmee zij niets onaardigs van die bijeen komsten gezegd, doch worde slechts geconsta teerd dat het meerendeel der Hagenaars een vaststaande meening heeft in de politiek en geen versterking daarvan, via luidspreker en warmte des harten behoeft. Wij loopen langs de reclame-zuilen met politieke affiches. Wij zien die aanbevelingen hangen naast dringen de adviezen om stofzuigers, rooktabak, whisky en cigaretten van een bepaald merk te koopen enwij zien die aanbevelingen niet meer. Want ze hangen vlak naast en onder elkaar en de overredingskracht van de ééne spreuk wordt geneutraliseerd door die van de andere. Vooralsnog merken wij van de aanstaande verkiezingen nog weinig in onze brievenbus zelfs, Dat zal wel anders worden met het kor ten der dagen die ons van den fatalen datum scheiden, maar het laat zich toch wel aanzien, dat wij van groote hevigheid gespeend zullen blijven. Wat natuurlijk niet weg neemt dat wij ons bewust zijn van de gewichtigheid van onze voornaamste staatsburgerplicht en dat wij be nieuwd zijn welke mannen en vrouwen wij over eenige weken als onze Binnenhof-gasten zullen mogen begroeten. Maar vooralsnog verlangen wij toch naar de zon en den zomer en de ontplooiing van den Haag-aan-Zee, De geboorte van Schevenin- gen-1937 nadert met rassche schreden. Gelukkig! Mi-. E. ELIAS. De Jamboree. Om het hoofd te kunnen bieden aan de overgroote drukte, die de Jamboree met zich' zal brengen, hebben de Ned. Spoorwegen na tuurlijk buitengewone maatregelen moeten treffen. Aan de Noordzijde van het station te Voge lenzang zullen twee verplaatsbare perrons bijgebouwd worden, die elk naar schatting 260 M. lang zullen zijn en een behoorlijke breedte zullen hebben, zoodat een vlotte gang van zaken mogelijk zal zijn. Alle electrisehe treinen, waarbij zooals van zelf spreekt ook vele extra-treinen zullen zijn, zullen zoo noodig te Vogelenzang kun nen stoppen. Het ligt ook in de bedoeling goedkoope trei nen te laten loopen voor bezoeken aan het kamp enz. Vooral op de dagen waarop de deelnemers aan de Jamboree naar verschillende deelen van het land moeten vervoerd worden, voor het maken van excursies (10, 11 en 12 Augus tus) en op 30 Juli en 13 Augustus, als de dui zenden padvinders uit alle deelen der wereld naar en van Vogelenzang moeten worden vèr- voerd, zal groote krachtsinspanning van de Ned. Spoorwegen worden gevraagd. PARATYPHUS DOOR HET GEBRUIK VAN EENDENEIEREN. 's-GRAVENHAGE, 21 April. De afdeeling volksgezondheid van het ministerie van sociale zaken schrijft: Nu en dan worden gevallen van paratyphus besmetting bekend, veroorzaakt door het ge bruik van eendeneieren. Om het optreden van deze ziekte door het gebruik van eendeneieren te voorkomen is het noodig voor direct gebruik deze eieren hard te koken (8 minuten)en ze in bakwaren slechts te gebruiken, indien deze hard gebak ken worden. Aangeraden wordt daarom: eendeneieren niet te gebruiken voor de bereiding van pudding, vla, slagroommengsels e.d., taartvul lingen, consumptieijs, zacht gebak, kortom: niet voor eetwaren, die niet of onvoldoende verhit worden. PURMERENDER MARKTBERICHT Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 22 par tijen, wegende 53000 K.G. Handel goed. Hoog ste prijs f 18,50. Kleine Boeren 6—18,50 per 100 K.G. met Rijksmerk. Volvette 120 per 100 K.G. met Rijksmerk. Boter 1,351,45 per K.G. Weiboter 1,241,34 per K.G. Runderen, totaal 888 stuks. Vette koeien 6-268 per K.G. Gelde koeien 100200 per stuk. Melk koeien 115255 per stuk. Stieren 5862 per K.G. Paarden 80200 per stuk. Vette kalveren 3060 per K.G. Nuchtere kalveren voor de slacht 513 per stuk. Vette varkens, voor de slacht 4649 per K.G. Magere varkens 1826 per stuk. Biggen 12 per stuk. Schapen 1533' per stuk. Bokken 413 per stuk. Kipeieren 2,602,90 per 100 st. Eendeieren 2,35 per 100 st. Piepkuikens 75 85 per K.G. Oude kippen en hanen 4050 per K.G. Konijnen 40—1,70 per stuk. Eenden 3055 per stuk. Duiven 40 per paar. Kievits eieren 78 per 100 st. 178 Eendeneieren A 2.50. 4351 Kippeneieren A 1,703.20. COÖP. CENTRALE EIERVEILING PURMEREND G.A. Afdeeling Eieren. Aanvoer 180.000 Eendeieren 2,40—2,60. 150.000 Kippeneieren 65/66 K.G. f2,90—f3.10; 63/64 K.G. f 2,85f 2,95; 60/62 K.G. f 2,75 f 2,90; 58/59 K.G. f2,70—f2,85; 53/55 K.G. f2,65—f2,75.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3