Uit het Vereenigingsleven in Kennemerland. BEVERWIJK Jaarvergadering van de Vrije Veiling, Tevredenheid over de samenvoeging. Woensdagavond hield, de Coöp. Veilings - an Aankoopvereeniging „Vrije Groenten- en Fruitveiling haar jaarvergadering in de kof fiekamer van het veilinggebouw Kennemer land. De voorzitter, de heerE. W. A. Muyen opende de vergadering en wierp een terug blik op het jaar 1936, dat voor den tuinbouw al 'bijzonder slecht was. Wanneer de Vrije Veiling nog zelfstandig was geweest, zou zij in dat slechte jaar stellig zeer diep in den put zijn geraakt, Daarom noemde spr. het een gelukkige omstandigheid, dat eenige ja ren geleden tot combinatie met de veiling Kennemerland was besloten. Deze samen voeging heeft zeer goed voldaan en daaraan was° het ook te danken, dat de veiling in 1936 nog een kleine netto-winst kon boeken. De voorzitter zei verder, dat hij ten aan zien van de steunverleening een optimistisch geluid kon laten hooren. Met groote voldoe ning is de tijding vernomen, dat nog een cent extra-steun werd verleend op de aard beien. Op de groenten en aardbeien is aan de veiling een bedrag van f 95000, benevens f 25000 aan misoogststeun uitbetaald. In totaal is dus f 120.000 aan tuinbouwsteun uitgekeerd door de Vereenigde Veilingen. Het verheugde spr., dat thans meer aan dacht aan den tuinbouw in Kennemerland is geschonken en in dit verband bracht hij een woord van dank aan den minister en aan den regeeringscommissaris. Wat de vooruitzichten voor 1937 betreft had de voorzitter geen hooge verwachtingen, voor zoover het den export betreft. Zoolang het bedrag van de clearing op Duitschland niet is verhoogd, is van den export niet veel te verwachten. De binnenlandsche markt biedt een wat beter aanzien, omdat hier en daar een kleine opleving te bespeuren valt. Voornamelijk de fijne producten zullen daar van kunnen profiteeren. De mogelijkheid is niet uitgesloten te achten, dat de bouw- boeren minder tuinbouwproducten zullen gaan telen in verband met de stijging van de graanprijzen. Vervolgens wees spr. op de keuringsvoor schriften. Met veel moeite hebben de bestu ren weten te verkrijgen, dat spinazie per hist geveild mag worden, mits de tuinders zich houden aan het vastgestelde gewicht van 8 KG. per kist. Waarschijnlijk zullen ook de aardbeien aan keur worden onder worpen. Spr. drong er op aan de grootst mo gelijke zorg te besteden aan de kwaliteit van de aardbeien, want slechts door haar kwali teit zullen de aardbeien van Kennemerland den concurrentiestrijd kunnen volhouden. De voorzitter eindigde met het uitspreken van den wensch. dat 1937 betere resultaten voor den tuinbouw zal mogen opleveren, waaromtrent in verband met een opleving, welke men hier en daar kan opmerken, wel eenige verwachting mag worden gekoesterd. Na de goedkeuring van de notulen werden de balans en de exploitatierekening behan deld. De balans sloot met een eindbedrag van f 71.684.82. De gebouwen en terreinen staan op de balans voor een bedrag van f 19600. Onder schulden komen voor: Coöp. Boerenleen bank f 38248,33; hypotheek opgenomen geld f 25000. De exploitatierekening vermeldt aan las ten f 4019.54, aan baten f 4019,54, waaronder een batig saldo van f 3888,54. Na afschrijving op gebouwen, inventaris enz. was het over schot f 1350.77. Op voorstel van het bestuur werd dit over schot als volgt gereserveerd: verplichte re serve N.V. Bollenveiling f 346.77; afschrij ving nadeelig saldo 1933, dat nog met f1567,44 op de balans voorkomt, f 1004. De netto-winst was voor de Vrije Veiling f 3888.54. De nettowinst van het Vereenigd Veilingbedrijf was f 15977.62. Ondanks het feit, dat de omzet in 1936 ruim f 48000 min der was dan in 1935 is de winst over 1936 in totaal ongeveer f 2500 hooger. De balans en de exploitatierekening wer den door de vergadering goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden de hee- ren R. w. A. Muyen en B. Hagen herkozen. Ook de aftredende commissaris <Chr. v. d. Outenaar Pz. werd herkozen. Bij de mededeelingen vestigde de voorzit ter met nadruk de aandacht op het verbod van het verkoopen van groenten uit de hand. De Ned. Groenten- en Fruitcentrale oefent daarop een zeer scherpe controle uit. Voor het a.s. seizoen zullen de aardbeien in Beverwijk nog bruto voor netto worden ge veild. De tuinders zullen er langzamerhand rekening mee moeten gaan houden, dat daarin verandering zal komen. Bij de rondvraag vroeg de heer Albers of de beide veilingen niet geheel zouden kun nen samengaan. De resultaten van het ver eenigd bedrijf zijn tot nu toe zeer bevredi gend. De voorzitter antwoordde, dat voorloopig voor vijf jaren gecontracteerd is. De veiling- commissie heeft deze zaak evenwel reeds onder haar aandacht. De heer Mensing dankte den directeur en den voorzitter voor de vele moeiten, welke zij zich hebben gegeven, om te bereiken, dat op de aardbeien nog een steun van een cent per K.G, werd verleend. Ook bracht hij dank aan het personeel voor zijn voortreffelijken arbeid. De heer Muyen sloot hierna de vergade ring. De R.K. Harmonie ,,St. Jozef" De R.K. Harmonie „St. Jozef" is in de on geveer 13 jaren van haar bestaan een be langrijke plaats in het Beverwijksche open bare leven gaan innemen. Er vindt vrijwel geen enkele feestelijke gebeurtenis plaats, of de St. Jozef Harmonie is van de partij om daarvan de muzikale opluistering mede te verzorgen. Zij werd in 1924 opgericht, aan vankelijk als onderaf deeling van de St. Jozef- gezellen-vereeniging en men zou van haar mogen getuigen, dat zij het abc van de muziek niet kende. De leden waren voor het meerendeel jongelui, die hun eerste schreden nog op het moeilijke pad der kunst moesten zetten. Met heel veel moeiten en zorgen wist de heer J. G. H. Damen, die toen directeur was, het zoover te brengen, dat met de repe tities een aanvang kon worden gemaakt. Veel steun ondervond hij daarbij van eenige ge routineerde muzikanten, die zich bereid ver klaarden de jonge vereeniging over de eerste moeilijke jaren heen te helpen. Met veel ambitie hebben zij de jeugdige muzieklief hebbers in de geheimen der kunst ingewijd en daarvoor getroostten zij zich vele opofferingen Deze energieke arbeid bleef niet zonder re sultaten, want reeds in 1925 werd aan een muziekconcours deelgenomen. Vanzelfspre kend was dit in de laagste afdeeling, maar het was toch voor de jonge vereeniging zeer bemoedigend, dat in dien eersten wedstrijd een tweede prijs werd behaald. Een jaar daar na op het concours te Spaarndam promo veerde de St. Jozef Harmonie door het be halen van een eersten prijs naar de derde af deeling. In deze afdeeling heeft het corps tot 1928 vertoefd. Intusschen was de vereeniging zelfstandig geworden. Bovendien had zij in den persoon van Deken J. M. Lucassen, die toen pastoor van de St. Agtha-parochie te Beverwijk was een beschermheer gevonden, die zeer grooten moreelen en financieelen steun aan het corps verleende. Er brak dan ook een tijdperk van bloei aan. Achtereenvolgens werden eerste prijzen behaald in Assendelft, Wormerveer en Bilthoven. In 1931 had de St. Jozef Har monie de afdeeling uitmuntendheid bereikt. De leden, waarmede de kapel haar muzika- len loopbaan was begonnen, hadden dus met terdaad getoond, wat energiek volhouden ver mag. De directeur, de heer J. G. H. Damen. die voor de St. Jozef Harmonie buitengewoon veel werk heeft verricht en die zich daar voor veel opofferingen, ook geldelijke heeft getroost, bedankte in 1934. De St. Jozef Har monie maakte toen een zeer moeilijke periode door en het is een niet geringe verdienste van het toenmalige bestuur, gevormd dooi de heeren J. Admiraal, J. Kuys, J. Gelder mans, C. Pels en P. Zonneveld, dat het de vereeniging door deze crisis veilig wist heen te loodsen. Dit bestuur slaagde er ook in een nieuwen directeur te vinden in den persoon van den heer T. van Eggermond, die zijn niet gemakkelijke taak met veel energie ter hand nam. Ook in organisatorisch opzicht werd veel verbeterd en ook dat was een factor, die voer een gezonde ontwikkeing van het corps noodzakelijk was te achten. Onder leiding van den nieuwen dirigent keerde het zelfvertrouwen bij de leden terug, er werd weer met animo en met plezier ge repeteerd. De prestaties werden weer beter,, wat tot uiting kwam bij de concerten of bij de talrijke malen, dat de St. Jozef Harmonie uitrukte voor het maken van muzikale rond gangen. In het vorige jaar leed de kapel een ge voelig verlies. Dat was toen de beschermheer. Deken Lucassen tot pastoor te Amsterdam werd benoemd. Gelukkig vond de St. Jozef Harmonie den heer J. H. Bremmers, notaris alhier, bereid, het beschermheerschap te aan vaarden. Maar de relaties met den vroegeren beschermheer zijn nog geenszins verbroken, want juist dezer dagen zal het corps op uit- noodiging van pastoor Lucassen een concert te Amsterdam geven. Onlangs vierde de St. Jozef Harmonie in intiemen kring haar koperen jubileum. En bij die gelegenheid is wel gebleken, dat de tegenwoordige leden het werk, dat in 1924 onder zulke moeilijke omstandigheden werd begonnen, met inspanning van al hun krach ten zullen voortzetten. Wij kregen den indruk, dat de St. Jozef Harmonie onder deze om standigheden de toekomst vol vertrouwen te gemoet gaat. VERGADERING UITGESTELD De ledenvergadering van de vereeniging van Jong Hervormden, die gisteravond in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw werd gehou den, is uitgesteld tot Woensdag 28 April. CHRISTELIJKE TRANSPORTARBEIDERS - BOND De plaatselijke afdeeling van den Christelij- ken Bond voor Fabrieks- en Transportarbei ders houdt Vrijdagavond een ledenvergade ring in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw De agenda vermeldt o.m. een bestuursver kiezing en de benoeming van afgevaardigden naar de algemeene vergadering te Scheve- ningen. De jaarvergadering van „Kennemerland'. De vooruitzichten blijven ongunstig. Woensdagavond hieild de R.K. Coöp. Tuin- Woensdagavond hield de R.K. Coöp. Tuin- linggebouw aan de Breestraat haar jaarver gadering. In zijn openingswoord heeft de voorzitter, de heer J. P. Nijssen er op gewezen, dat de steunverleening in 1936 beduidend beter was voor de streek Kennemerland, dan in het daaraan voorafgaande jaar. In totaal werd door de Vereenigde Veilingen f 95,000 uitge keerd, benevens f 25.000 aan steun in gevallen van misoogst. Ongunstige vooruitzichten. De vooruitzichten voor 1937 noemde spr. nog zeer droevig. Zoodra de eerste voorjaars groente, de spinazie, in wat ruimere hoeveel heden wordt aangevoerd, dalen de prijzen tot beneden de productiekosten. Spr. vreesde, dat dit verschijnsel zich in den a.s. zomer zal blij ven voordoen, wanneer er geen ruimere export komt. Wanneer Duitschland veel groenten voor weinig geld zou afnemen, was dit reeds een groote verbetering voor de markt. Daarop blijft dan ook de hoop gevestigd. Het is niet onmo gelijk, zei de voorzitter verder, dat de markt voor de aardbeien zal profiteeren van den ver beterden toestand in andere landen en van de depreciatie van den gulden. Veel vooruitzich ten biedt dit alles echter niet. Export is het eenige middel, dat voor den tuinbouw opleving zal kunnen brengen. De samenvoeging van de veilingen heeft een betere regeling van de Be- verwijksche markt tot gevolg gehad. De keu ring vóór de veiling heeft, uitgewezen, dat slechts weinig afwijkende prdoucten worden aangevoerd. Laten alle tuinders zich beijveren, zoo betoogde de voorzitter, om de producten in den besten staat aan te voeren. Dat is de beste reclame voor den afzet van de tuinbouwpro ducten in binnen- en buitenland. Ook drong spr. er op aan veel zorg te besteden aan de aardbeien. Spr. kon nog de verheugende mededeeling doen, dat Engeland aan het voornemen om de invoerrechten voor aardbeien te verhoogen, geen gevolg zal geven. De voorzitter drong er vervolgens op aan paraat te blijven en het binnenland te blijven dienen met prima producten. Sprekend over de resultaten van 1936; zei spr. voorts, dat de begrooting sluitend kon blijven, ondanks het feit, dat de ontvangsten aan veiling-provisie f 3000 lager waren. Ten slotte dankte hij de veiling-commissie en de gecombineerde besturen,alsmede het perso neel voor de uitstekende samenwerking. Balans en exploitatierekening. De balans sloot met een bedrag van f 234.560,39. Gebouwen en terreinen komen er op voor met een bedrag van f 92417. Het deficit staat nog voor f 104.649,07 op de balans. Onder schulden zijn opgenomen: rentelooze leening f 8038,50, leening deficit f 8635, hypotheek op genomen geld f 47.000, afschrijving uitbreiding gebouwen f 10.000. De verlies- en winstrekening sloot met een bedrag van f 18.674,17. Met een batig saldo van f 1987,27. Het bestuur stelde voor daarvan f 1287,27 af te schrijven op het deficit en f700 te reser veeren. Daartoe werd besloten. De balans en verlies, en winstrekening wer den goedgekeurd. Aan het bestuur werd machtiging verleend de eerste hypotheek van f 47.00 tegen 5 pet. te converteeren tegen een lagere' rente. De heer J. P. Nijssen werd als voorzitter her kozen. Eveneens werden herkozen de bestuur leden IJ. Schuyt, C. Baltus, J. Doodeman en H. Zomerdijk en de commissarissen F. Heere mans en J. v. d. Peet. Voorts werd nog besloten niet in te gaan op de aanbiedingen van eenige conservenfabrie- ken om dubbele spercieboonen te telen op con tract, aangezien de prijs daarvoor naar het oordeel van het bestuur en de vergadering te laag was. Aan het slot van de vergadering heeft de geestelijke adviseur er op aangedrongen op de Zondagen geen of slechts de allernoodzake lijkste arbeid te verrichten en op aansluiting van de tuinders bij hun standsorganisatie, den R.K. Diocesanen Land- en Tuinbouwbond. Daarna sloot de voorzitter de vergadering- op de gebruikelijke wijze. PROPAGANDA FEESTAVOND „HERWONNEN LEVENSKRACHT". Gisteravond hield de plaatselijke afdeeling van „Herwonnen Levenskracht" een propa- gandafeestavond in het gebouw van de K.S.A. in de Peperstraat. De voorzitter, de heer H. van Zutphen, heette in zijn openingswoord de aanwezigen hartelijk welkom, speciaal den heer Verzuu uit Utrecht en uitte zijn tevredenheid over het feit, dat de zaal geheel gevuld was met belangstellenden. Voorts bracht spreker dank aan degenen, die de prijzen voor de verloting hadden geschon- ken. Hierna werd de film „Herwonnen Levens kracht" vertoond. De heer Verzuu die hieran het woord ver kreeg, zei. dat op 15 Juli 1913 deze vereeniging voor tuberculosebestrijding werd opgericht. Het eerste optreden van „Herwonnen Le venskracht" was schuchter, maar zij wist zich weldra een groote plaats in de tuberculosebe strijding te veroveren. Er werden reeds 6000 patiënten verpleegd met 1.000.000 verpleegdagen. Volgens spr. voelen de patiënten zich geluk kig in het sanatorium, wat spreker met eenige voorbeelden illustreerde. Maar het voor oogen gestelde doel is nog niet bereikt, wat geweten moet worden aan de beperkte geldmiddelen. Ieder jaar komen ongeveer 450 aanvragen binnen, terwijl er maar 350 patiënten in het sanatorium verpleegd kunnen worden. Voor de teleurgestelden beteekent het op de wachtlijst' geplaatst te worden, in sommige gevallen de dood. In twaalf jaar werden 646 patiënten op de wachtlijst gepletst. Welk een vreugde zou er zijn, aldus spr., als de tuberculoselijders direct uitgezonden kon den worden. De practijk heeft geleerd dat er bij tijdige opneming 80 pet. van de verpleegden het sa natorium geheel of in bevredigende mate her steld kunnen verlaten. Er is volgens spr. maar één middel om direc te opneming mogelijk te maken en dat is de vrijwillige contributie van 5 cent per week. Tenslotte wekte de heer Verzuu de aanwezi gen op, om zich op te geven voor de vrijwillige 5 cent-per-week-actie. De Accordeon Orkestvereeniging „Crescen do" uit IJmuiden-Oost voerde hierna de Mili taire Marsch van A. v. d. Sloot en „Glimwürm- chen-Idyll" van P. Lincke uit, wat blijkens het applaus van de aanwezigen bijzonder in den smaak viel. Het verdere deel van den avond was gewijd aan voordrachten. De nieuwe Bioscoopprogramma's. Luxor Theater. Barbara Stanwick en Walter Cablett in de 20th Century-Foxfilm „De Banjospeler van de Mississippi". (Luxor, Beverwijk.) Het Luxor-Theater vertoont deze week als hoofdnummer: „De Banjospeler van de Mis sissippi", met Barbara Stanwyck en Joel Mc. Crea. Een heel apart volkje, dat in en buiten Amerika zeer weinig- bekend is, wordt ge vormd door de „Shanty-Boaters", die met ruwe, armelijke woonschuiten de Mississippi op- en afvaren en die men, naar hun ge dragingen, eigenlijk de Amerikaansche zi geuners zou kunnen noemen. Zij zingen en dansen, zijn lui, diefachtig, driftig en strijd lustig. Wij zien het huwelijk tusschen twee van die Shanty-Boaters, dat door hun eigen „rechter" gesloten wordt. De jonge Ernie Holley trouwt met de „Parel van de Missis sippi", het mooiste en meest begeerde meis je van het Shanty-volk. Het wordt een groot feest, waarbij ieder een vroolijk is, behalve Leota Long. een meisje, dat Ernie Holley voor zich had wil len hebben en tot het laatste toe gemeend had, dat zij de „Parel" wel verdringen kon. Die kans is mi voorbijHaar oude groot moeder lacht haar uit, wanneer het meisje zegt, dat zij toch nog probeeren zal, Ernie voor zich terug te winnen. Een van de oeverbewoners, de groote, gro ve, en gevreesde Slade, komt aan 1 jord en beweert, dat het een oud gebruik Is, dat hij de bruid zou mogen kussen. Als hij dit in derdaad beproeft, slaat Ernie Holley hem ruggelings het water in. Hoe men ook zoekt, Slade wordt niet teruggevonden. Slade is echter niet verdronken. Hij is on gemerkt naar land gezwommen en heeft zich opzettelijk schuil gehouden, om zich op Ernie te wreken. Zoo gaan er zes maanden voorbij, zonder dat er taal of teeken van den bruidegom komt. Dan komt een reizende fotograaf, Warfield Scott, aan boord en belooft een gouden toekomst voor Pearl in New-Orleans, als zij hem behulpzaam wil zijn bij het re toucheeren. In werkelijkheid heeft hij heel andere plannen met de mooie jonge vrouw. Pearl komt spoedig tot de ontdekking, dat het fo tografische atelier van Warfield Scott niet zulk een bijzonder loffelijke instelling is en zij verdwijnt dan ook weer even snel als zij gekomen is. Zij neemt een plaats aan in een Creoolsch café, als meisje om de borden te wasschen. Daar leert zij Chick Bean kennen en deze krijgt haar lief. Ook zij overweegt ernstig, het onmogelijke huwelijk met den steeds afwezigen Ernie op te geven. Doch dan komt Buddy, een jonge nietsnut- ter van het Shanty-volk, Pearl bericht bren gen, dat Ernie den volgenden dag weer zal thuis komen. Dit geschiedt dan ook. Maal ais Ernie Holley verneemt, dat Pearl met zingen en dansen haar brood verdient, voelt hij meer voor toenadering tot Leota Long, die alle pogingen in het werk stelt om hem in te palmen. Het tweede hoofdnummer is de variété sensatie: „Truxa". DONDERDAG 22 APRIE 1937 VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING BEVERWIJK Noteering van 21 April 1937. Spinazie per kist 1643 Sla per 100 2.30—3.80 Rabarber per bos 3—6 Raapstelen per bos 2—3 Radijs per bos 3—5 Peterselie per bos 23 Selderie per bos 22\'z Prei per bos 35 Bloemkool le, per stuk 9—12 Aardappelen 2.50—3.00 Uien per K.G. 1—1V2 Witlof per K.G. 4—7 Wortelen per K.G. 1lVz Roode kool per stuk 47 Gele kool per stuk 3—6 HEEMSKERK ELECTRISCH KOKEN. In het R.-K. Vereenigingsgebouw werden Woensdagmiddag en -avond door het Pro vinciaal eleetrisch bedrijf demonstraties ge geven van eleetrisch koken. De demonstratie werd gegeven door mevr. Boerse. Een groot aantal dames volgde met de meeste interesse de bereiding der spijzen. Op duidelijke wijze toonde mevr. Boerse hoe hygiënisch het is de spijzen eleetrisch te koken en terwijl er veel tijd mee gespaard wordt CONCERT OP „MARQUETTE". Zondagmiddag om 3 uur zal de harmonie „St. Caecilia" uit Haarlem-Noord, directeur S. A. Noom een concert geven op het ten toonstellingsterrein. E. H. B. O. Vrijdagavond zullen in het Ned. Herv. Vereen. Gebouw de E.H.B.O.-eindexamens worden gehouden. Examinator is dr. W. B. Smit uit Haar lem. NA ACHTTIEN JAAR TERUG GEVONDEN. De zoon van den heer B. vond, toen hij in den tuin aan 't pitten was, een gouden ring. Bij onderzoek bleek het de trouwring te zijn, van een inmiddels overleden juffrouw, die vroeger in de nabijheid woonde. De ring werd achttien jaar geleden verloren. WIJK AAN ZEE CHRISTELIJKE VROUWEN VEREENIGING „BID EN WERK". In het Vereenigingsgebouwtje van de Ned. Herv. Kerk aan het Julianaplein hield de Christelijke Vrouwenvereeniging Bid en Werk onder leiding van haar presidente mevr. A. van Amersfoort-Louwe haar feestavond als besluit van dit seizoen. Nadat de secretaresse en de penningmeesteresse haar jaarverslagen hadden uitgebracht, gaven eénige dames-le den door declamatie en zang aan den avond een feestelijk karakter. Ook een voor deze ge legenheid samengesteld koortje bracht eenige liederen o.a. een Oud Testamentische Zegen bede ten gehoore. VOETBAL. West-Europa-Centraal Europa. Medewerking van Hongarije. Uit Boedapest: In een Woensdag gehouden bijeenkomst van enkele der belangrijkste voetbalclubs van Hongarije is besloten om de grootst mogelijke medewerking te verlee- nen aan den F. I. F. A.-wedstrijd West-Euro paCentraal Europa, die op 20 Juni a.s. in het kader van den Olympischen Dag te Am sterdam wordt gehouden. Ir. Fisher heeft den voorzitter van de or ganisatiecommissie, den heer K. J. J. Lotsy, er mee in kennis gesteld, dat in tegenstelling met anders luidende berichten, op den vol- ledigen steun van Hongarije kan worden ge rekend. Hoewel het Centraal Europeesch elftal eerst over enkele weken definitief zal worden sa mengesteld, is het thans reeds zeker, dat de bekende Hongaarsche spil dr. Saros in de ploeg zal worden opgenomen. HAARL. VOETBALBOND DE SCHOOLWEDSTRIJDEN De hevige regenval op Dinsdag en de vrij ongunstige weersomstandigheden op Woens dagmorgen hebben tot het besluit geleid, dat de wedstrijd tusschen de Voorwegschool en school J uit IJmuiden is uitgesteld tot Woens dag 28 April, eveneens te drie uur op het ter- rem van H. F. C. VOETBAL IN ENCELAND dddd De uitslagen van de Woensdag ge speelde wedstrijden in Engeland luidden: Leeds UnitedWolverhampton 01 SunderlandManchester United 11 West Bromwich AlbionSheffield Wednesday 2—3 HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoil, Rotterdam naar Vancouver, 20 te Los Angeles. Bilderdijk, 20 v. New-York n. Boston. Spaarndam, Rotterdam n. Galveston 19 v. Tampa. Lochmonar, Rotterdam naar Vancouver 20 v Swansea. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk, 21 v. W.-Afrika te Amsterdam. HALCYON LIJN. Maasburg, 21 v. Narvik te Vlaardingen. Vredenburg. 21 v. Amsterdam n. Wabana. Stad Zwolle, 20 v. Cagliari te Pto. Vesme. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (thuisr.) 21 van Sydney. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Hoogkerk, (uitr 21 te Antwerpen. Nijkerk. (uitreis) 19 te Navalakhi. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland. 20 v, Amsterdam te B.-Aires. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. B'oskoop 19 v Am tercl: te Dallas Calypso, 20 v. Catania n. Venetië. Hercules, 20 v. Amsterdam te Hamburg;. Mars, 20 v. Lissabon n. Amsterdam. Orion, Stamboul n. Amsterdam pass. 21 Gi braltar. Vesta, 20 v. Fiume n Susak. Barneveld, Chili n. Amsterdam 17 v. Callao. Berenice, 20 van Danzig te Kopenhagen. Trajanus. 21 van Kingston (Ja.) te Am sterdam. NED IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agnita, 17 v. Napels n. Constantza. ROTTFRAMZUID-AMERIKA LIJN Alcyone (thuisreis) 20 v. Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg (uitreis) p. 20 Finisterre. Baloeran, (thuisreis) 21 v. Colombo. Garoet, (uitreis) p. 21 Sagres. Palembang, 21 v. Batavia n. Rotterdam Sitoebondo, (thuisreis) 21 v. Port Said. Blitar (thuisreis) 21 v. Londen. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Eurylochus, Rotterdam n. Japan 21 te Pe nan g. Deucalion Japan naar Rotterdam 21 v. Marseille. Euryades 21 v. Batavia te Amsterdam. Medon, Rotterdam n, Japan, p 20 Gibraltar City of Lille, 19 v Dairen n. Rotterdam. Clytoneus, 20 v. Singapore n. Macassar. Eurvbates. Liverpool n. Java. 20 te A'dam STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Bengkalis, (uitreis) 21 te Antwerpen. Marnix v. St. Aldegonde, (uitr.) 20 v. Suez. Saleier (thuisreis) 21 te Vlaardingen Simaloer, (uitreis) 20 v. Sabang. Tajandoen, 20 van Amsterdam te Batavia Tawali, 20 van Batavia naar Amsterdam AANGEKOMEN 20 April: Serostris s.s. West Indië Myrmidon m.s. Batavia Evellyn Marion s.s. Danzig Ask s.s. Havre Henca nis. King's Lynn Marne m.s. Maassluis 21 April; Helene (Deen) s.s. Rouaan Euryades s.s. Batavia Maaskerk s.s. West-Afrika Trajanus s.s. Kingston (J.) VERTROKKEN. 20 April: Bowling s.s. Leith Dollard m.s. Hamburg Bengkalis s.s. Batavia Amstelstroom m.s. Huil Leeuwarden s.s. Londen 21 April: Vredenburg s.s. Wabana (V. S.) Heworth s.s. Sunderland Montferland s.s. Hamburg Niedersachsen m.s. Stettin Dokschepen. Het Noorsche stoomschip „Vikingen" en het motorschip „Berganger" van dezelfde natio naliteit hebben in het droogdok belangrijke herstellingen ondergaan. Genoemde scheper hebben inmiddels de reis aanvaard en vertrok, ken respectievelijk naar Rotterdam en Van couver. In verband hiermede konden weer andere schepen in het dok worden opgenomen. Zoo arriveerden Maandag het Noorsche stoom schip „Suderholm" komende van Aarhuus, en gisteren het Nederlandsehe tank-motorschip „Magdala" van Rotterdam te Amsterdam. Ook deze schepen zullen belangrijke reparaties uitvoeren. IJsberiehten. Naar uit Leningrad wordt bericht is 14 dezer als eerste Russische boot het stoomschip „Mos- soviet" in genoemde haven in dit seizoen aan gekomen. De officieele opening werd echter pas 25 dezer verwacht. Het blijkt dus dat deze haven nu reeds te bereiken is. Beorderd Het van Parijs komende en naar Amsterdam bestemde Nederlandsehe motorschip „Marne" heeft in de Buitenhaven alhier order gekre gen naar Rotterdam te gaan. Het zal aldaar de voor die haven bestemde stukgoederen eerst lossen en daarna vermoedelijk Donderdag a.s ar Amsterdam komen ten einde daar voor parijs te laden. Scheepsbouw. De Nederlandsch-Indische Steenkolen Han del Maatschappij te Batavia heeft aan de N.V. Boele's Scheepswerven te Bolnes den bouw op gedragen van twee havensleepbooten. Deze sleepbooten zullen worden uitgerust met ma chines van een capaciteit van 500 P.K. Tevens kan hier nog bij vermeld worden dat de ketels zoowel als de machines eveneens te Bolnes vervaardigd zullen worden. Verwachte schepen. Het Duitsche motorschip „Caribia" wordt 25 dezer van Hamburg In de buitenhaven alhier verwacht ten einde passagiers en stukgoed tn te nemen waarmede het na een kort oponthoud naar West-Indië zal vertrekken. Vlootuitbreiding. Voor rekening van kapitein Damhof te Hoogezand is van de werf der firma E. J. Smit Zoon te Westerbroek een motorschip van 500 ton draagvermogen te water gelaten. Het schip zal worden uitgerust met een Deutz- Dieselmotor van 300 P.K. Reparaties uitgevoerd. Het Nederlandsehe stoomschip „Vredenburg" van de Halcyon Lijn N.V. te Rotterdam, het welk sedert 15 dezer in het Amsterdamsch Droogdok heeft gelegen ten einde herstellin gen te ondergaan heeft deze thans uitgevoerd en vertrok Dinsdagavond j.l. naar Wabana (Vexeen. Staten).

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5