Weder overstrooming van de Maas. Het Roode SCenteeken Minister mr. dr. L. N. Deckers heeft Woensdag in tegenwoor digheid van vele autoriteiten, onder wie ook minister prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, de groote bloemententoonstelling te Boskoop geopend. Een foto tijdens de bezichtiging der expositie De overstrooming van de Maas heeft verschillende landbouwers in Midden Limburg verrast. Het vee dat zich in de weide bevond moest ijlings in veilig heid worden gebracht Adolf Hitler beantwoordt de toejuichingen der menigte bij de parade ter gelegenheid van zijn verjaardag De bekende dirigent Erich Kleiber arriveerde Woensdag te Amsterdam voor de repetities en muzikale voor bereiding van de voorstellingen der „Götterdammerung" van de Wagner- vereeniging Een veelbesproken figuur. Neville Chamberlain verlaat Downingstreet om zich naar het parlement te begeven ter indiening van de Engelsche be grooting De heer E. Enthoven, president van den Raad van Beheer van de K.N.I.L.M., is Woensdag met zijn dochter en den heer Harthoorn (rechts op den voorgrond) per K.L.M.-vliegtuig naar Indië vertrokken Het m.s. „Minjak", dat bij de N.V. Intermaas te Slikkerveer voor rekening der Kon. Paketvaart Mij. is gebouwd, heeft Woensdag zijn technische proef vaart gemaakt op de Noordzee. Een kijkje aan boord tijdens het hijschen der Maatschappij-vlag De twee Japansche record vliegers werden deze week bij hun landing op Le Bourget hartelijk begroet door talrijke landgenooten FEUILLETON O'JL'Jl WiSLL J3LNNS. '(Nadruk verboden) 20) Weer bereikte bet geluid van lachen hem en het zwakke gerinkel van glazen. Het gezel schap In de kajuit vermaakt zich blijkbaar best, misschien vierde ze wel het verkrijgen van net kenteeken. Hij zou den volgenden ochtend wel merken, of zij reden tot zulk een feestviering hadden en hij daar toch niets te weten kon somen was het nutteloos hier te blijven staan wachten of er misschien nog ieto zou opdagen. Hij kon beter gaan slapen om frisch te zijn voor. alles wat de volgende nog kon orenger en zonder verderen omhaal begon hij den grendel aan den binnenkant van zijn deur vast te maken en nadat hij zich zoodoende tegen mogelijke aanvallen beveiligd had. kroop hi.1 in bed en viel kort daarop in een gezonden slaap. Hij werd gewekt door een helderen zonne straal, die door het geopende patrijspoortje op zijn gezicht viel. Hij stond onmiddellijk >p, kleedde zich aan en ging aan dek waal leen sterveling te bekennen viel oehalve de wacht en Parry de stuurman. Toer. hij den laatste opgewekt goedenmorgen zei kreeg hij slechts een dreigenden blik ten antwoord en zonder verdei van den kerel notitie te nemen verdiepte Terry zich in der aanblik van de ruime zee. De wereld was gevuld van licht van een kwaliteit die men neigen; anders aantrefi De zee zoowel als ae lucht waren ais geslagen zilver en daar de wind in den nacht was gaan liggen, was he' water spi-e-dglad behalve daar waar ae ioeg net tn eer dubbele pluim van saliegroen en sneeuwwit uiteen deed spatten en het zag als een streep edelsteenen te flon keren lag. Als een bruinen vogel dreef in de verte een jonk met een driehoekig zeil en nog verder was er een vlek op het zilver van de lucht, die den rook van een stoomschip ver kondigde. Dichter bij lag een groot eiland, hel groen door den tropischen plantengroei, te sluimeren in de zee en meer naar het zuiden lag een groepje eilanden verspreid, die eruit zagen alsof ze uit een reusachtige peperbus gestrooid waren. Terwijl hij om zich heen staarde schoot een school vliegende visschen uit de zilveren glinstering van de zee omhoog, schitterde een oogênblik in de stralende zon en dook toen weer in hun natuurlijk element onder, terwijl een seconde de rugvin van het een of andere zeemonster aan de oppervlakte te zien kwam, toen de groote visch zijn prooi vervolgde. Terry zocht nauwkeurig de zee ten Noorden, Oosten en Westen af, wendde toen half verwachtend zijn oogen naar het Zuiden waar ze 'n heelen tijd onderzoekend op ge richt bleven in de hoop een witte vlek of rookpluim te ontdekken, die erop wezen dat de „Kestrel" daar langs gekomen was, Hij vond niet wat hij zocht, maar dat ver ontrustte hem niet in het minst. Hij kende Seabright en indien de „Kestrel" hun niet ver vooruit was. zouden ze haar zeker voor het einde van den dag ergens vlak achter de Dusty Miller" zien. Daarvan zeker wachtte hij gespannen op de komst van Norma Charlton. Hij wist voor uit al wat. zij hem zou vertellen en bedacht wat hij haar zou zeggen om haar in zekere mate gerust te stellen Het meisje verscheen niet aan het ontbijt evenmin als Miss Wakin shaw maar tegen twaalf uur zag hij haai aan dek komen en haastte zich naar haai r.oe. De oruine ongen hadden een 'ermneide noga) lustelooze uitdrukking wat hem een bevestiging van zijn vermoeden leek. „Ah!" zei hij zonder haar vooraf te begroe ten. ..Het kenteeken b verdwenen? Een verbaasde blik Kwam op het gezicht van het meisje en ze antwoordde nadrukke lijk: „Nee! Waarom denkt u dat?" Hij beantwoorde haar met een wedervraag: „Bent u daar heel zeker van Miss Charlton?" „Absoluut, antwoord zij, terwijl haar duim en vinger naar haar middel gingen. „Het zit er nog. Hoe komt u er bij dat het weg zou zijn? Nog gaf hij geen direct antwoord. „O", zei hij, „u bent niet aan het ontbijt gekomen en „Ik ben laat wakker geworden", onderbrak ze hem, „en zelfs nu voel ik me nog zwaar in m'n hoofd. Maar ik zie niet in wat dat ermee te maken kan hebben „Gisterenavond hebben ze u bedwelmd", viel hij haar in de rede. „Dat weet ik zeker". Een oogênblik staarde ze hem verbaasd aan, toen herbaalde zij verschrikt fluisterend: „Be dwelmd! Weet u dat zeker?" „Absoluut zeker. Ik heb u gezien. De „Dusty Miller" heeft In de duisternis een aanvaring gehad met een jonk en daar je nooit kunt weten wat de gevolgen van een aanvaring kunnen zijn en ik wist dat Miss Wakinshaw niet in uw hut was, ben ik er naar toe ge rend om u te waarschuwen. Ik vond de deur gesloten en toen ik geen antwoord kreeg, heb ik haar met geweld opgebroken, sliep als een doode en het was totaal onmogelijk om u wakker te krijgen. Ik was juist bezig voor bereidingen te maken om u zoo noodig aan het dek te dragen, toen dat meisje verscheen Ze was deugdzaam verontwaardigd en aield me een pistool voor. terwijl ik mijn aanwezigheid in de hut verklaarde Daarna met het pistool nog steeds or mij gericht, dreef ze me aan dek om een onderhoud met kapitein Amos te hebben wan! ik werd verondersteld In mijn hut opgesloten te zijn en Ik geloof dat ze mi' ervan verdachten een erg geheim gesprek afgeluisterd te hebben dat juist in de kajuil gevoerd werd roen de 1 an varing nlaats vond". ,.En was da' waar?" Terry keek om zich neen voordat hij ant woord gaf en lachte toen. „Inderdaad. Maar dat dametje is er niet zeker van. Ik heb een heeleboel gehoord Maar later zijn er ernstiger moeilijkheden, toen ik den gebochelde Chan erop betrapte, dat hij een grendel aan den buitenkant van mijn deur aan het vastmaken was. Hij smeet een schroevendraaier naar mijn hoofd en trok toen zijn mes en uit zelfverdediging was ik genoodzaakt op hem te schieten „Uu hebt hem toch niet gedood?" „Nee. Ik heb alleen maar zijn rechterarm kapot geschoten. Maar daarmee was ik er nog niet en als ik hem niet een trap gegeven had en de kapitein er niet bij gekomen was, had ik hem misschien wel moeten dooden om me zelf te redden „En ik wist niets van dat alles af! Heb niets gehoord zelfs!" „Zooals ik u al zei, u was bedwelmd. Daar om was ik er zoo zeker van dat het ken teeken verdwenen zou zijn. Ze kunnen u dat bedwelmende middel alleen maar gegeven hebben om dat meisje de gelegenheid te geven ernaar te zoeken". „Ze heeft het niet gevonden!" „Bent u daar wel heel zeker van?" vroeg Terry. „Ik zou toch zeggen dat Janey, zooals de schipper haar noemt, weet waar ze aan toe is. als ze de kleeren van een andere vrouw aan het fouilleeren slaat". „Maai het zit nog op de plek, waar ik het opgeborgen had", protesteerde het meisje. Terry keek nadenkend een oogênblik over de verschansing, toen kreeg hij een idee en zijn oogen gingen naar haar terug. „Zoudt u het erg vinden om u er absoluut van te overtuigen?" zei hij nadenkend. „Het is mogelijk dat het kenteeken gestolen is en dat er iet,5- dergelijks voor in de plaats is gesteld Janey Wakinshaw. om met. haar soortgenoo ten tf opreken, is uitgeslaper genoeg voor zoe iets". Een bezorgde blik kwam op Norma Charl ton's gezicht. „Ik hoop, dat u het bij het verkeerde eind heeft", zei ze vlug, „Maar zoo gauw ik de hut voor mezelf kan hebben, zal ik doen wat u gezegd hebt. Op het oogênblik is dat meisje beneden „Nee, ze gaat juist de brug op om den ka pitein goedenmorgen te zeggen. U kunt haar zien, wanneer u zich omdraait". Norma Charlton draaide zich om, zag haar en zei toen vlug: „Wacht even. Ik ben in een paar minuten terug". Ze ging weg en Terry wachtte en staarde on derwijl afwezig in de zee. Hij twijfelde er geen oogênblik aan, of hij wist wat ze hem zou ver tellen, als ze terugkwam. Dat meisje uit de onderwereld, dat nu zoo levendig met den schipper te praten stond, zag er niet naar uit, alsof ze iets bij een onderzoek over het hoofd zou zien en ze was snugger genoeg om er iets anders voor in de plaats te stellen om zoo doende bij de eigenaresse van het kenteeken een volkomen misplaatst vertrouwen te wek ken. De paar minuten gingen langzaam, voor bij, toen hoorde hij Norma Charlton's vlugge voetstappen achter zich. Bewust van het feit, dat de twee op de brug op hen letten, draaide hij zich niet om, maar wachtte totdat No^ma bij hem was en toen waarschuwde hij haar vlug: „Kijk vooral niet of u me iets belangrijks vertelt. De schipper en Janey letten op ons. En?" „U had geen gelijk. Het teeken ïs veilig. Ik heb de steken losgemaakt om te kijken", „Daar ben ik blij om", zei hij. „Maar ik be grijp er niets van". „Waarom niet?" „Er kon toch maar een reden zijn, waaTom zij u zouden bedwelmen en dat was, dat ze een grondig onderzoek naar het kenteeken in konden stellen. Daar ben ik vast van over tuigd. En ik ben er even vast van overtuigd, dat Janey Wakinshaw het kenteeken niet over het hoofd gezien zou hebben". ,Dat kan toch best". (Wordt vervolgd)

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 8