Ruim zeven uur zwevenS gebleven. 854 m.44 IJMUIDEN het nieuwe programma van ,j>e pont'. „Van kwaad tot erger" met Stan Laurel en Oliver Hardy, de hoofdfilm van het Theater pe Pont", zal veel bezoekers, die graag iets vroolijks op het witte doek zien, naar de bioscoop doen trekken, want deze „grootste komieken van de wereld" komen ook in deze film op hun best naar voren In de tweede hoofdfilm „In de schaduw van de guillotine", vervult Ronald Colman de hoofdrol, zoodat ook deze film wel bijzonder interessant zal zijn. Zoo is ook .deze week het programma van pe Pont" weer, zooals we het steeds ge wend zijn geweest. als d.c.ij. kampioen wordt D.CIJ. gaat morgen naar Rotterdam, om tegen de Damclub „Constant" te spelen om het clubkampioenschap van Nederland. Wint p.C.IJ- en deze kans is groot dan heb ben de Umuidenaren de hoogste plaats in de damwereld behaald, hetgeen wel een groot Ticces genoemd mag worden. Als de D.C.IJ.'ers morgenavond als over- winnars uit Rotterdam terugkeeren zullen zij aan het station Umuiden ongetwijfeld fees telijk ingehaald worden. Er heeft zich een commissie van ontvangst gevormd en in open rijtuigen za leen rijtoer door IJmuiden worden gemaakt met behoudens toestem ming van B. en W. de Harmonie „Concor dia" voorop. Na den rijtoer zal in Kennemer Hof een korte huldiging plaats vinden. De dammers worden Zondagavond 8 uur terug verwacht. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Maria IJM 95, vangst onbekend. Caroline IJM 26, vangst: 55 manden sehel- visch, 165 manden braadschelvisch, 45 man den gul en kabeljauw, 260 manden koolvisch, 116 manden wijting, 600 manden makreel, 60 manden radio. 20 manden varia. Totaal 1320 manden, benevens 75 stuks stijve kabeljauw. Utrecht IJM 73, vangst: 60 manden schel- visch, 110 manden braadschelvisch, 25 man den gul, 115 manden koolvisch, 100 manden wijting, 500 manden makreel. 100 manden radio, 30 manden varia. Totaal 1040 manden, benevens 50 st. stijve kabeljauw. MARKTPRIJZEN van Zaterdag 24 April. Tarbot per K.G. f 1.30f 1.10 Griet per 50 K.G. f 32—f 12.50 Tongen per KG. f 1.25f 0.96 Kleine schol per 50 KG. f 17f 5 Schar per 50 KG. f 7f 2 Kleine poon per 50 KG. f 3.60 Kabeljauw per 125 K.G. f 49-f 30 Kleine gullen per 50 KG. f 11 Wijting per 50 KG. f 5f 410 besommingen. Trawlers: Raaf IJM. 432, 55 manden f 1030. Otter Z 56, f 86. Loggers KW. 75 f 410, KW. 169 f 240, KW. 127 f 940, KW. 159 f 1320. CASTRICUM HET VOETBALFROGRAMMA VAN A S. ZONDAG. Zondag worden door de plaatselijke ver- eenigingen onderstaande wedstrijden ge- C.S.V. I—ZIPjC. IV 2,30 uur; O. F. C. niKS. S. V. H' 2 uur. C. S. V. (A)Vrone (A) 1 uur. Vitesse HOBJEjN. IE 12.30 uur. Voorwaarts HIVitesse HI 2:30 uur. HET ONTSTAAN VAN DE HERVORMING. Woensdagavond wordt in de Ned. Herv. Kerk de tweede lezing gehouden van de commissie tot het organiseeren en voorbe reiden van lezingen en gemeente-avonden in de Ned. Herv. Gemeente. Spr. is ds.J. W. Mel- chers predikant te Heilo over: „Ht'ê ontstaan der Hervorming". mej. J. T. Meichers en orgel van de heer J. De avond wordt opgeluisterd door zang van Joor. VOOR HET WITTE KRUIS". Zondag wordt alhier de Emmabloem-collecte gehouden waarna de opbrengst bestemd is voor het „Witte Kruis". PROPAGANDA VOOR DE E.H.B.O. Dinsdagavond wordt in de „Rustende Jager" een groote propaganda-avond gehouden voor de plaatselijke afdeeling van Eerste Hulp Bij Ongelukken o.m. zal een propagandistische film worden vertoond. VERLOTING VOOR DE V.V.V. De z.g. secondenverloting van het gouden V.V.V.-horloge zal op 16 Mei plaats vinden. Het gaat met den verkoop van de loten uit stekend. Er zijn nog slechts een beperkt aantal loten verkrijgbaar. VEILING ONS BELANG. Noteering van Vrijdag. Lof 2—3 cent per pond. Spinazie 1833 cent per kist. Prei 23 cent per KG. Rabarber 45 cent per bos. CONCERT ZANG EN VRIENDSCHAP. De zangvereeniging „Zang en Vriendschap" o.l.v. den heer J. Beider geeft hedenavond een concert in, „De Rustende Jager". Voor dezen zangavond is ëen aantrekkelijk programma sa mengesteld. De uitvoering wordt met een bal besloten. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Christi'aan Willem Gerardus, zoon Van J. Brasser en. R. G. Heere; Josina Helena Maria, dochter van N. A. J. Ostheimer en H. G. Renon. Ondertrouwd: A- Scheen en Johanna Beste broer. Getrouwd: Johannes Dolkemade en Johan- na Alida HoebeDirk Jan Bergardus Rutgers en Sytske Heïlinga Overleden: W. Filipo, 84 j., te Haarlem; J. S. Schouwmans, 67 j., wonende te Amsterdam. LOOp DER BEVOLKING. Vertrokken: G: Schaap naar Alkmaar; A. Swinkels naar Heerhugowaard; M. C. LangendijkMaar- tense naar Beverwijk; P. van Santen naar Amsterdam; A. A. Woltering naar Rotterdam; fLErnst naar Amsterdam; J A. Hoebe naar J-ilburg; S. Heïlinga naar Almelo; A. Scheer- ttan naar Hoorn. Ingekomen fh. Vöing van Amsterdam; D. Hes van Oud- °orP (N.H.)p. stubbe van Alkmaar; C. Boots tCastricum van Heiloo; J. M. Orij van «utphaas; N. H. J. P. van der Slot van Am- 5«raam; j. Mulder van Bergen (N.H.)A. lansen van Amsterdam; M. Oosterhuis van pttdijk; J. d. Groesz van Amsterdam; H. .®^lari van Amsterdam; P. C. Boszbart van ^terdamTh. Pf Servaas van. Amsterdam; c. Leferbe van Amsterdam; J, A. van Driel Beverwijk. TOONEELVEREENIGING „ONS VERMAAK". De tooneelvereeniging „Ons Vermaak" geeft Zondagavond een tweede opvoering van het cabaret: ,Het Paaschei", in de tooneelzaal van den heer W. Borst te Bakkum. Er is bal na met muziek van de „Melody Muciers" o.l.v. B. Eggers. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: een muts; geld; een sierspeld. Verloren: een nummerbord; 2 belastingmer- ken; een handschoen. DE GEMEENTEVELDWACHTER ZIEK. De gemeente-veldwachter J. Tol is plotseling door een ernstige ziekte getroffen, zoodat hij voorloopig geen dienst kan doen. WIJK AAN ZEE Wijk aan Zee vooruit. Plannen voor het badseizoen. In „De Tuinberg" hield de vereeniging „Wijk aan Zee Vooruit" Vrijdagavond haar j aarver- ;adering. Nadat de voorzitter, de heer C. Bootsma in zijn openingswoord de werkzaamheden der vereeniging gememoreerd had, brachten de se cretaris, de heer W. Eerhart, en de penning meester, de heer E. Gerritse, hun jaarversla gen. In kas bleek te zijn f 60. Het bestuur werd samengesteld uit de hee- ren; J. Raadsveld, J. Klein-Onstenk, E. Gerrit se, W. de Bie, W. van der Aar. Uit het bestuur koos de vergadering den heer J. Raadsveld, oprichter der vereeniging tot voorzitter. Het nieuw gevormde bestuur zal pogen con tact te krijgen met de plaatselijke vereeniging V.V.V. Stemmen uit de vergadering voor con tact met Beverwijk's V.V.V. vonden geen weer klank, omdat de belangstelling van laatstge noemde instelling voor Wijk aan Zee niet bijster groot is. Voorts zal het bestuur met plannen komen voor feestelijkheden tijdens het badseizoen, waarbij allereerst aan den Nationalen Schiet wedstrijd van de Politieschietvereeniging Wes terhout de noodige aandacht besteed zal worden. SANTPOORT Nat. Soc. Beweging. De heer Van Kampen over de vrijheid. Voor de N. S. B. sprak de heer van Kampen in ,yZomerlust" voor een vrij goed bezette zaal over „Vrijheid". Velen, aldus de heer van Kampen, zijn met het oog op de naderende verkiezingen thans op het oorlogspad, maar van volle zalen is lang niet altijd sprake. Wat men thans te zeggen heeft, verschilt aanmerkelijk van wat 4 en 8 jaar geleden verkondigd werd. Toen deugde alleen de eigen partij en viel er van de rest niets goeds te ver tellen. Thans echter, neemt men elkaar in be scherming. Allen -zeggen, dat wij op onze vrij heid moeten passen, omdat dit kostelijk bezit in -gevaar is. Doch spr. vraagt zich af welke vrijheid men bedoelt. Wat bedoelt de liberaal met vrijheid? Hij bedoelt hiermede het recht van den sterkste en die vrijheid is dus synoniem met egoïsme. „Ieder voor zich en God voor ons allen", denkt hij, hoewel hij met dit laatste bedoelt: „Satan ontferme zich over de zwakken". De vrijheid van het. liberalisme be teekent: eigen heil zoeken., Het ziet den. arbeid- als koopwaar, kent geen gemeenschapsplicht- en beschouwt den arbeider als een stuk gere< schap. Toen kwam Marx met z'n „(proletariërs aller landen vereenigt u". Hij was een genie, maar een duivelsch genie. Over de wieg van het Marxisme staat gebogen een sombere gestalte: De haat, Het Marxisme wil uit haat gerechtigheid voortbrengen. Doch kan egoïsme een betecre gemeenschap opbouwen? Liberalisme en Marxisme zijn in werkelijk heid kinderen van egoïsme en haat. Ze spre ken alleen over de rechten van den mensch, doch niet over zijn plichten. Wij komen, zonder beloften in dit stelsel, aldus spr., want dit stelsel biedt geen uitzicht meer. Wij breken niet af, doch fotografeeren alleen de puinhoopen, waartusschen ons volk leeft. Wij willen niét, dat ons volk wordt ge regeerd door leuzen. Wat is er van die leuzen terecht gekomen? Is de werkloosheid vermin derd, zijn de financiën gesaneerd, is het staatsgezag verstevigd en is de gulden ge handhaafd? Als wij ons bewust zijn van de krachten van een volk, dat niet verdeeld is, dan begrijpen wij, dat het anders kan. Daarom voelen wij het als onze plicht eenheid onder ons vólk te brengen. De democraten behoeven ons niet te leeren, wat vrijheid is, aldus spr. Wij kenden haar reeds lang en verlangen niet naar import uit Rusland. Wij weten, dat eendracht macht maakt, en vellen daarom vonnis over egoïsme, verdeeldheid en schijnheiligheid en zullen strijden tegen het internationale Marxisme en het internationale grootkapitaal. HEEMSKERK E.HH .O.-EXAMENS. Li het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw had Vrijdagavond het eindexamen plaats van E.H.B.O. Examinator was dokter Smit, direc teur van den G.G.D. uit Haarlem. De volgende dames slaagden: C. Hommes, Jo Meijer, C. Reinders, G. Henneman, C. Bleeker, K. Kluft, K. Rol, M. Groot en Gré Kloes. Twee dames werden afgewezen. Van de heeren slaagden: P. Kuipers, J. Tijms en J. Haasnoot. Twee hee ren werden afgewezen. De cursus stond onder leiding van Dr. IJpma en mej. Thaams. St. JORISFEEST. Tijdens het feest van St. Joris ontstaken de R.K. Verkenners achter de kerk een groot kampvuur. Eerst werd het lied der Verkenners gezon gen, waarna de aalmoezenier Kapelaan Schou ten vertelde uit het leven van St. Joris. Ver- gens werden onder leiding van den hopman de vele vérbeteringen besproken, welke bij de ver kenners dit jaar tot stand kwamen. Ook de a.s. Jamboree werd besproken. Tot slot werd het „Wilhelmus" gezongen. BURGERLIJKEN STAND Geboren: Maria Anna, d. v. Joh. M. Smit en M. A. Impink; Theodoras Jacobus, z. van Th. Stengs en Wilh. H. de Wildt. Overleden: Wilh. Dam, echtge. van A. Wei- boren, 72 j. G. Lieshout, echtge. van Nic. Fa tels, 76 j. Jac. de Ruijter, wedr. van Corn, van Zelf, 52 j. (overl. te Velsen) Gerbr. Welboren, echtg. van Corn Meijer, 48 j., Corn. G. Putker, echtg. van J. B'oets, 70 j. Ondertrouwd: Hendr. A. Tuin, alhier en S. A. Out, van Bergen N.H., Hendr. N. van der Kolk, alhier en B. Zonneveld, van Castricum. Adr. A. de Wit, alhier en Cath. M. Verver, van Limmen, Gehuwd: Joh. A. H. Huytoens, 28 j. te Velsen en KL, M. Bakkum, 23 i^-aBner. De Bilt voorspelt: Meest matigen, in het Noorden tijdelijk wellicht krachtigen Noordwestelijken tot Noordelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, droog weer, koude nacht, overdag weinig verandering in temperatuur. Verdere vooruitzichten: droog en guur, kans op nachtvorst. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 52 F. Laagste hedennacht 42 F. Hoogste heden 45 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 762 m.M. Neiging; Vooruit. Opgave van; MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN Zondag v.m. 3.00 uur; n.m. 3.19 uur. Maandag v.m. 3.33 uur; n.m. 3.51 uur. Dinsdag v.m. 4.06 urn*; n.m. 4.23 uur. CONCERT. Zondag as. wordt zooals wijreeds meldden, in „Marquette" een concert gegeven, BEVOLKING Ingekomen personen: Joh. J. Koper en ge zin, los arbeider, M. v. Heemskerckstraat 80, van Beverwijk, Adr. P. Adrichem, zonder be roep, M. v. Heemskerckstraat 16, van Heem stede; Fred, de Lang, boerenknecht, Duin weg 1 van Den Helder; Ant. J. Bruins en echtg., arbeider, M. v. Heemskerckstraat 94, van Beverwijk en Edam. Vertrokken personen: Mej. M. E. Ursch- leehter, verpleegster, van Kerkplein 2 naar Anna Paulowna. P. Veldhuijs, zonder beroep, van J. van Kuikweg 21 naar Beverwijk. BEVERWIJK MEISJE AANGEREDEN Vrijdag-middag is in de Stumphiusstraat het 9-jarig dochtertje van den heer J. J. R. bij het plotseling oversteken van den rijweg door de auto van Dr. de Ruyter aangereden. Het meisje werd tegen den grond geslagen en bekwam een ernstige hoofdwonde. De dokter heeft het kind onmiddellijk met zijn auto naar het Roode Kruis Ziekenhuis overgebracht, waar het werd verbonden. De gevolgen van hét ongeval, dat de genees heer ondanks alle pogingen niet had kunnen voorkomen, lieten zich gelukkig niet ernstig aanzien. JAARVERGADERING VAN DE V. V. V. De V. V. houdt Woensdagavond in de bo venzaal van hotel „Ter Burg" haar jaarlijk- sche algemeene vergadering. De agenda ver meldt behalve de gebruikelijke jaarverslagen bestuursverkiezing wegens bedanken van den heer H. A. J. J. van dè Berch en een bespre king van de plannen voor het komende zo merseizoen. Na afhandeling van de agenda wordt de A. N. V. V. film „Nederland" ver toond. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD VAN DE KENNEMERS. Zondag-middag spelen de Kennemers in het Gem. Sportpark een vriendschappelijke wedstrijd tegen de sterke 2de klasser O. S. V. uit Oostzaan. Het elftal, waarmede de Ken- nemers deze oude bekende tegenstander zul len ontmoeten, is als volgt samengesteld: Doel: van Urk. Achter: Dinkla en Bos Midden: Steeman, Horema en v. d. Wal. Vóór: Scheffer, Boom, Groot, Heidema, en Veemstra. T.b.c.-besmetting op een school. Onderwijzer door kinderen besmet. Twee leerlingen van de bijzondere school te Heugem (L.) zijn Vrijdag op aandringen van den dokter naar het sanatorium te Grubbenvorst gebracht, daar beide kinderen ernstig besmet bleken te zijn met tubercu lose. Ook bij den onderwijzer der klasse werd tuberculose geconstateerd. Het is niet zeker of de onderwijzer de kin deren heeft 'besmet of wel één der kinderen den onderwijzer De dokters houden het er voor, dat een der kinderen, komend uit een familie waar tu berculose heerscht, den onderwijzer, die, door bronchitis verzwakt, vatbaar was, ge- infecteerd heeft. Rente van geldleeningen voor ■woningbouw. Hoekstra verbetert een zweervliegrecord. De Nederlandsche zweefvlieger Hoekstra heeft Vrijdag, kruisend tusschen Scheveningen en Katwijk, het Nederlandsche duurrecord voor zweefvliegers, dat op naam stond van Van Neyenhof, die verleden jaar tusschen Zandvoort en Noordwijk vijf uur en 44 minuten in de lucht is gebleven, verbeterd en gebracht op zeven uur en dertien minuten. Poging internationaal record te verbeteren? Koninklijk Besluit inzake verlaging spoedig te wachten. Op vragen van den heer Steinmetz betref fende het verschijnen van het in uitzicht ge stelde koninklijk besluit tot verlaging van het rentepercentage van door de rijksfondsen ten behoeve van woningbouw verstrekte geldlee ningen heeft de minister van sociale zaken het volgende geantwoord. Het is den minister bekend, dat in verband met zijn toezeggingen omtrent de verlaging van het rentepercentage der rijksfondsen te Amsterdam onderscheidene huren van wo ningen, gebouwd met behulp van met deze fondsen afgesloten geldleeningen, na 15 Sep tember 1936 reeds werden verlaagd. Het is hem niet bekend, dat verscheidene woning- bouwvereenlgingen In den lande nog niet tot de noodzakelijke huurverlaging zijn overge gaan. Het is den minister niet bekend, dat wegens het uitblijven van een koninklijk besluit tot verlaging der hiervorenbedoelde rente eener zij ds de noodzakelijke huurverlaging voor een belangrijk aantal woningen wordt tegenge houden, terwijl anderzijds belanghebbenden, die, afgaande op de gedane toezeggingen, reeds tot huurverlaging zijn overgegaan, thans niet in staat zijn hun administraties per 31 Decem ber 1936 af te sluiten. Het is den minister niet duidelijk, waarom niet „tot afsluiting der administraties per 31 December 1936" kan worden overgegaan. Zoolang het koninklijk besluit niet tot stand is gekomen, dienen de betrokkenen hun comptabele bescheiden te baseeren op den ouden rentevoet. De minister vertrouwt, dat het in uitzicht gestelde koninklijk besluit binnen enkele da gen zal verschijnen, Gedurende een deel van den dag stonden op de duinen een aantal supporters, die Hoekstra aanmoedigden en groote letters in het zand trokken toen hij het record had verbeterd. Een uur, nadat dit was geschied, vroegen de be langstellenden beneden zich af, hoelang hij nu wel in de lucht zou blijven. Steeds werden po gingen ondernemen om tijdens het passeeren van den zweefvliegger iets over zijn plannen te vernemen, doch het geraas van wind en zee maakten het geluid van zijn woorden vrij wel onverstaanbaar, doch tegen zessen werd duidelijk van uit de hoogte gehoord, dat Hoek stra „zes uur" riep en allen maakten zich ge reed om de landing bij te wonen. Hoekstra bleef in de buurt van den Wasse- naarschen Slag rondzweven, blijkbaar nog niet wetend hoe te dalem „Hoe is de wind?" hoorde men hem tijdens het passeeren vragen. Ladelichter plunderde vele winkels. Thans vier jaar gevangenisstraf geëischt. Vorig jaar heeft een 37-jarige zwerver C. G. H. in tal van steden en dorpen winkel laden gelicht. De man ging zoo behendig te werk, dat het langen tijd heeft geduurd, voordat men hem heeft gesnapt. De rooftocht van den zwerver eindigde in Schiedam, waar de verloofde van een siga renwinkelier, die haar aanstaande in den winkel hielp, hem op heeterdaad betrapte. M. vluchtte met den inhoud van de lade, maar het meisje snelde hem achterna en riep zoo luid: „Houd den dief!", dat verschei dene voorbijgangers aan de jacht gingen deelnemen. De vluchteling wierp zijn achtervolgers acht rijksdaalders toe, maar niets kon hen tegenhouden en M. werd gegrepen en aan de politie overgeleverd. Ter zitting van de Rotterdamsche recht bank bekende hij alleen die diefstallen, welke ook zonder zijn mededeelingen bewezen zou den zijn. De officier, mr. Reumer, zeide, dat ver dachte, die tot een overigens zeer fatsoen lijke Beverwij ksche familie behoort, als schooljongen reeds diefstallen pleegde. Ge werkt heeft hij eigenlijk nooit, oandat hij overal dadelijk wegens diefstal werd wegge jaagd. De man schijnt behept met een zie kelijke zucht om te stelen. Ter beveiliging van de maatschappij wilde spreker dezen onverbeterlijken misdadiger zoolang mogelijk uit de gemeenschap ver wijderen. De eisch luidde: vier jaar gevan genisstraf. KAZAK VAN BEDRUKTE ZIJDE. Prompt stelden alle aanwezigen zich op het strand in de windrichting op en nog even door gevlogen te hebben, keerde de Grunau 'Baby weerom met de bedoeling om te landen. Even later streek het lichte toestel in een fraaie glijvlucht op het strand neer. Het was vier minuten over zes; Hoekstra, die om 10.51 van het sleepvliegtuig was losgegooid, was dus zeven uur en dertien minuten in de lucht geweest en had het record van Van Neyenhof verbeterd met één uur en 29 minu ten. Allen, die de laatste minuten de vlucht had den gade geslagen spoedden zich naar den succesvollen zweefvlieger om hem geluk te wenschen. „Had je het niet koud?" zoo luidde de alge meene vraag. „Niet erg, zeker niet kouder dan jullie", lachte Hoekstra de verkleumde gezichten van de omstanders bekijkend. ,3en je ook niet stijf geworden op het hou ten bankje?" vroeg men weer. Berst wel een beetje ik heb vergeten een kussentje mee te nemen, maar na een uur of drie wende het wel". Hoekstra werd uit de nauwe cabine getild en op de schouders van zijn bewonderaars het strand af gedragen. Anderen bemoeiden zich met 't zweeftoestel en zorgden ervoor dat het veilig aiaar den vrachtwagen, die klaar stond, werd gebracht. In het gezellig cafétje bij het strand ver telde Hoekstra nog een en ander over zijn er varingen tijdens de vlucht. „Het begin was nog al vervelend, zei hij, maar na een uur of drie, toen er meer belang stellenden op het strand kwamen werd het gezelliger. Duidelijk kon lk de letters lezen, die zij in het zand hadden geschreven. Op een gegeven oogenblik hoorde ik vlak bij mij een ontzettenden knal. Ik dacht, dat er wat met het toestel gebeurd was, maar bleek alleen maar de dop van het fleschje coca-cola ge weest te zijn, dat ik bij me had en dat er af was gesprongen. Ik ben maar om zes ge land, want het werd voor jullie zoo vervelend. Wat mij betreft had ik wel den geheelen nacht kunnen doorvliegen". „Hoe hoog bent u zoowat geweest?" vroeg iemand. „In het algemeen vloog ik niet hooger dan 30 a 40 meter, maar soms kon ik wel onge veer 150 halen". „En wat heeft u nu voor plannen?" „Zoo gauw mogelijk ga ik mijn zilveren C- brevet halen, waardoor ik alleen nog een hoogtevlucht van 1000 meter moet maken. Een poging om het wereldrecord duurvliegen te verbeteren, wil ik ook wel eens wagen. Bij gun- stigen wind lijkt me dat wel mogelijk". Een bijzo xder vlot model heeft de kazak, waarvan wij hier de afbeelding geven. Het ma teriaal, dat in dit geval het meeste zal voldoen, is bedrukte zijde. Het blousje wordt met een vijftal mooie knoopen gesloten. De rok valt zeer klokend; men kan de rok van voren open laten vallen of er een naad in maken. Dat is naar verkiezing. Benoodigd materiaal: 4.50 meter van 70 centimeter breedte. Het patroon is te verkrijgen in maat 44; bovenwijdte 102 centimeter; taille wijdte 86 centimeter; heup wijdte 110 centimeter. Door het al of niet aan knippen van naden kan men het patroon pas send maken voor het eigen figuur. Bij ieder patroon is een handleiding ingesloten, ten einde het werken er mee te vergemakkelijken. Prijs van het patroon 26 ets. Hét patroon is van Maandag af gedurende een week verkrijgbaar Breestraat 29 Be verwilt en Kennemerlaan 42 IJmuiden, VOETBAL. WIJZIGING WEDSTRIJDPROGRAMMA. Voor Zondag zijn o.a. de volgende wedstrij den ïngelascht: H.V.C.De Volewijckers. SwiftHalfweg. AlkmaarQ.S.C. PhenixRijssen Vooruit. Uitgesteld zijn: K.F.C. 2—H.F.C. 2 WaubachBleij erheide G.V A.V.—Leeuwarden. M.S.C.Frisia. Wedstr (j dpro gramma voor Zondag 25 April 1937. KAMPIOENSCHAP VAN DEN H.V.B. Zeemeeuwen 2-WB, 2 uur, J. Fortgens (grensrechters: J. M, P. Giebels en J. West). H. V. B.-BEKER. Hillegom—Spaarnevogels, 2 uur, J. H. Luijken. Schoten—Hillinen, 2 uur, M. Seubring. STADS-EDITIE1BEKER. KemphaanKennemers 3, 10 uur, A. van Dam. HFC 3Haarlem 3, 10 uur, W. Voogd. EDO 3THB 2, 10 uur, J. D. Rigbers Jr. PROMOTIECOMPETITIE 3e KLASSE. Groep A: DamlatenHFC 7, terrein THB, 10 uur, F. J. Wempe Jr. (grensrechters: C. Draijer en J. C. van Tol). THB 3Hillegom 4, terrein HFC, 10 uur, W. F. Ie Fèbre (grensrechters. J. H. Martens Jr. en L. van der Ven). Groep B: Kennemers 6Zeemeeuwen 3, terrein Bloemendaal, 10 uur, J. Scndorp, (grensrechters: J. H. van Mechelen en J. F. Ploeg). RCH 10Zeemeeuwen 4, terrein Heem stede, 10 uur, A, J. Grootegoed (grens rechters: T. Kranenburg en P. G. de Vries). GEWONE COMPETITIE. 2 A Kinheim 5RCH 6, 10 uur, A. C. J. Crombeen, VOG—Beverwijk 3, 10 u., Th. v. Kampen. 2 B DIO 2—Schoten 3, 11.30 u., W. Th. Maas. 2 C DeCeO—Ripperda 2, 10 uur, C. J. Rcodt. 2D Nieuw-VennepETO, 2 uur, H. D. Kist de Ruijter Jr. 3 A Kennemers 7WH 2, 10 u., A. v. d. Wiel. 3D Kennemers 8Beverwijk 4, 10 uur. H. H. Kranevela. Spaarnestad 2RCH 10, 12 uur, (terrein RCH) A. G. Peperkoorn. 4 A Beverwijk 5EDO 10, 12 uur, A. Schoenmaker Jr. Kennemers 9EHS 6, 12 uur, J. W. J. Nijsen. DeCeO 3Spaarnestad 3. 12 uur, H. C. de Wid. 4 B RCH 13—DSK 3, 10 uur, Th. Portegies. 4 C Schoten 6Damiaten 2, 10 u., M. Kruijff. JUNIOREN-COMPETITIE. A VSV a—EDO a, 12 uur, F. Hendriks. C Stormvogels bBloemendaal b, 12 uur, J. Diepgrond. D HillegomHaarl. d, 10 uur, G. de Raadt. RCH fVI. Vogels, 10 uur, S. Koning. E HFC d—DIO, 10 uur, C. J. Scheffer. RCH h—WH b, 12 uur, A. Loos. RCH g—Haarlem e, 10 uur, C. Dekker,

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3