Het pand van Vroom Dreesmann in aanbouw, De Loeploeper. Uit het Vereenigingsleven in Kennemerlancl. BEVERWIJK Historisch Genootschap Midden- Kennemerland. Het jaarverslag over 1936. Aan het jaarverslag van het Historisch Genootschap Midden-Kennemerland ont- leenen wij het volgende: Het jaar 1936 was voor Midden-Kennemer- jand van groote beteekenis door de samen voeging op 1 Mei van dat jaar van Wijk aan pain en Beverwijk waardoor eindelijk weer te zamen kwam, wat nooit gescheiden had moeten worden. Ook het aloude Wijk aan Zee werd aan gien bond toegevoegd en te zamen vormen deze die nu één gemeente en strekt „de Wijk" zich thans uit van het voormalige IJ tot de Noordzee. De hoofdplaats van Midden-Kennemerland te lang bekneld geweest in haar nauwe gren zen, kreeg thans het noodige trerrein om éch uit te breiden en zich verder te ont plooien. Vermelding verdient ook de aanhankelijk heid van vele oud-ingezetenen, die ter ge legenheid van de fusie, de nieuwe gemeente een faai wandtapijt hebben aangeboden, in beeld brengende de spreuk van Horatius: .,Zij die over de zee gaan, veranderen wel ran horizon maar niet van gemoed". Wij hopen, dat deze blijde gebeurtenissen een spoorslag mogen zijn voor het Genoot schap, om door vastlegging van het ver leden en het heden door het levendig houden van de herinnering aan alles wat voor Mid den-Kennemerland van gewicht is, de toe komst van dit gewest te dienen en daardoor mede te werken aan zijn vooruitgang. Op de jaarvergadering, gehouden 24 April 1936, werd door den heer N. J. M. Dresch. archivaris der gemeente Alkmaar een voor dracht gehouden over: „De ontwikkeling van het verkeerswezen sedert de 16e eeuw tot op onzen tijd". De voordracht werd toegelicht door fraaie lantaarnplaatjes en gaf duidelijk een inzicht jn de verkeersmogelijkheden en moeilijk heden van vroeger dagen en in den over gang tot het technisch zooveel volmaakter verkeer van onzen tijd. De restauratie van Assumburg. De restauratie van het oude kasteel werd voortgezet. Daar het Rijk jaarlijks slechts kleine bedragen beschikbaar stelt, vorderen de herstellingen slechts langzaam Met de vernieuwing der localiteiten, be stemd voor de „Historische Af deeling", werd een aanvang gemaakt. Er valt daar evenwel heel wat te vernieuwen, zoodat er langen tijd mede gemoeid zal zijn. Gedenknaald van Maerten van Heemskerck. Deze gedenknaald vertoont ernstige ouder domsgebreken, voor een deel ontstaan door inwatering en bevriezing. Op verzoek van ons genootschap is door het Rijksbureau voor de Monumentenzorg een deskundig onderzoek gedaan naar de be- houdbaarheid van dit monument, waarbij werd vastgesteld, dat de afbrokkeling, indien het monument aan weer en wind blijft blootge steld, niet meerte keeren zal wezen, ook al zijn thans de spleten door een deskundige van dien dienst zooveel mogelijk gedicht. Een geheel of gedeeltelijke vernieuwing van dit monument "zal noodig zijn, wil deze herinnering aan Maerten van Heemskerck stichter en ontwerper van het monument, behouden blijven. Door Maerten van Heemskerck was het weiland, genaamd „Gootshuysbosch" gelega teerd voor het onderhoud van het monument. De jaarlijksche opbrengsten van dat weiland waren daartoe voldoende. Helaas is door de genen, op wie de onderhoudsplicht rustte, dit weiland in 1928 verkocht. Evenwel blijft de onderhoudsplicht bestaan. Deze zal ook wor den nagekomen, zoodat verwacht mag wor den, dat het financieel mogelijk zal zijn maatregelen te nemen voor het instandhouden van het monument. Het Huldtooneel. Het .Huldtooneel", ook genaamd „Schepe- lenberg" onder Noorddorp, werd door de goede zorgen van het Gemeentebestuur van Heems- ikerk opgeknapt. De op het Huldtooneel ge plaatste gedenksteen werd gerepareerd. Sint Udulphuskerk te Wijk aan Zee. Het is aangenaam te kunnen vermelden, dat besloten werd over te gaan tot grondige restauratie van de aloude Sint Udulphus kerk, dateerende uit de 14e eeuw. Daaronder is ook begrepen de toren, die zoovelen zee varenden een goede baken was. Ledental. Het aantal leden van het Genootschap bedroeg op het einde van het verslagjaar slechts 63. Een zeer gering aantal ten op zichte van de groote cultureele belangen, welke het Genootscchap dient. Mogen velen daarom spoedig als lid van het Genootschap toetreden. De minimum contributie bedraagt slechts f 1 per jaar. Het postgironummer is 224943. Financiën. De ontvangsten bedroegen f 228.30 en de uitgaven f 205.28, waarin begrepen is de uitkeering, groot f 158.85, aan de stichting Hennemer Oudheidskamer". Het voordeelig saldo f 23.02 blijft ter beschikking van de bedrijfsrekening, waarvan het credit op het einde van het verslagjaar totaal f 71.68 be droeg. Het kapitaal der vereeniging wijzigde zich riet en bedraagt derhalve f 270. De Kennemer Oudheidkamer. Vele aanwinsten in 1936. Bezoekers. Het aantal bezoekers aan de Kennemer Oud heidkamer bedroeg in het vorige jaar 230. Onder de bezoekers bevinden zich ook perso nen. die voor wetenschappelijk onderzoek de boeken en documenten der Oudheidkamer ko men raadplegen. Museum-voorwerpen. Het aantal der in het verslagjaar verkregen voorwerpen bedroeg; 305. In de tweede helft van 1936 was het aantal inkomende voorwerpen evenwel niet voldoen de voor een wekelij ksche publicatie in de nieuwsbladen. Gehoopt wordt, dat in 1937 met de publicatie kan worden doorgegaan, indien mogelijk wekelijks en anders maandelijks of halfmaande'ijks. Belangstellenden blijven daardoor op de hoogte van de aanwinsten, welke in de Oudheidkamer ter bezichtiging aanwezig zijn. Het aantal voorwerpen, waarvan het wen- schelijk is, dat zij voor de bezichtiging een per manente goede opstellingsplaats hebben is langzamerhand zoo groot geworden, dat zich een behoefte doet gevoelen aan meerdere ex positieruimte. Een tweede expositieruimte is reeds wensehelijk en zal spoedig noodzakelijk worden, wil de Oudheidkamer haar roeping naar behooren kunnen blijven vervullen. Ge hoopt wordt, dat deze uitbreiding door wel willende medewerking van het Gemeentebe stuur zal worden verkregen. Tot de belangrijkste in 1936 verkregen voor werpen behooren: Het octroy der „Vogelkoy" in de Wijker- broek d.d. 22 September 1617; Een vuurmand uit het begin tier XlXe eeuw: Biographiëen en Lofredenen op de Dames Wolff en Deken door W. Holling Ao 1805; J. van Vloten Ao 18Ö0; Joh. Dyserinck Ao 1884 en door R. H. J. Gal land at Huet Ao. 1884; Een serie gravuren ont worpen door Maerten van Heemskerck, voor stellende: de Aarde, het Vuur, de Dood, de Faam, de Vrede, de Kuischheid, de Rijkdom, de Pracht, de Armoede, de Nederigheid en de Afgunst; Een serie gravuren ontworpen door Maerten van Heemskerck met voorstellingen ontleend aan de Oude Geschiedenis (Babylo- nls Murri en 4 andere); Een serie gravuren met voorstellingen ontleend aan den Bijbel en ontworpen door Maerten van Heemskerck; Af drukken van prenten, op Beverwijk betrekking hebbende, uit het Zaanlandsche Museum te Zaandijk. De Financiën. De ontvangsten, waaronder een extra gift van een der leden van het Historisch Genoot schap Midden-Kennemerland groot f 25, be droegen f 223.81. De uitgaven waren f 128,47. Het batig saldo, f 95,34, werd bij het inrich tingsfonds gevoegd, dat daardoor op 31 De cember 1936 totaal groot was f 826,49. Het kapitaalbezit, der Oudheidkamer bleef onveranderd en bedraagt f 193,45. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: C. Hondsmerk, broodbezorger, van Amster dam. Koningstraat 21a. J. Schaafsma, zonder beroep, van Rumer- wold, Juliana weg 49. C. A. J. Neelis, zonder 'ber., van Haarlem, Zeestraat 42. A. M. van Duivenvoorde, dienstbode, van Heemskerk, C. Matersweg 3. C. A. Diemeer en gezin, arbeider, v. Heems kerk, Gr. Houtweg 1'46. G. A. de Vries, comm. assur., van Amster dam, Populierenlaan 146. P. A. Slief, zonder beroep, van Apeldoorn, Boeweg 44. E. van Zeideren, geb. van Klaveren, zonder ber., van Amsterdam, Zeestraat 60. A. M. H. E. Waterloo, zonder ber:., van Amsterdam, Rusthuis „St. Joseph". B. J. M. Horstink, zonder beroep, v. Apel doorn, Kloosterstraat 1. H. Vonk, dienstbode, van Uitgeest, Popu lierenlaan 44. J. M. Ooteman, slagersknecht, van Boven- karspel, Peperstraat 48. D. de Wit en gezin, meubelmaker, van Uit geest, Grensstraat 5. C. A. Velthfuijsen, schilder en 'behanger, van Velsen, Hofdijkstraat 65. Wd. Roggeveen geb. Roggeveen, z. ber., van Baam, Dr. Schuotsstraat 42. M. Horstman, hulp in de huish., van Baam, Dr. Schuitstraat 42. G. Mossel, dienstbode, van Velsen, „de Westenburg". S. Leuring en gezin, machinist H.O., van Amsterdam, Narcissenweg 173. W. Groeneweg en gezin, zonder ber., van Amsterdam., Boeweg 17a. C. D. Visser, zonder - beroep, van Laren, Torenstraat 18. M. C. P. J. Maartense en gezin, z. ber., van Castricum, Creutzberglaan 76. J. de Bree, schilder, van Baam, Toren straat 18. Vertrokken: H. G. J. Koek, dienstbode, naar Velsen (Santpoort), W. Danielslaan 4. A. S. van Rijn, kapelaan, naar Haarlem, Amsterdamstraat 89. A. A. Keet, zonder beroep, naar Zaandam, 't Kalf 56. J. W. Obrink, marechaussee, naar Wije (O), Marechausseekazerne. M. G. P. Beek, hulp in de huish., naar Hoorn, Eikstraat 22. S. J. van der Meij, schoenmaker, n. Am sterdam, Ten Katestraat 61. C. Blees, huishoudster, naar Zaandam, Rei gerstraat 10. R. F. de Groot, monteur, naar Heemskerk, M. van Heemskerokstraat 70. C. Overing en gezin, teekenaar werkspoor n. Amsterdam, (de) Rijpstraat 46HE (146I3I). M. E. Seignette, zonder ber., n. Bergen (N.- H.), Pensionaat „St. Antonius". KI. Bes, timmerman, naar Koog aan de i Zaan, Loodwitmolenpad 1. W. van Straalen en gezin, arb. steenkolen handel, naar Velsen (IJmuiden O.), Kastan- jestraat 31. N. J. van Zijl, naaister, naar Amsterdam, Baarsstraat 1 m Reeds eenige maanden wordt het grondwerk verricht voor den bouw van het nieuwe win kelpand voor de firma Vroom en Dreesmann. dat verrijzen zal op de plaats, waar tot voor kort de kantoor- en fabrieksgebouwen ston den van de voormalige N.V. Sigarenfabrieken voorheen Gebroeders Majoor. Voor het leg gen van de fundeeringen van het nieuwe per ceel, dat zich zal uitstrekken tusschen de Breestraat en de Koningstraat, is een enorme put gegraven, want onder het gebouw komt een groot sousterrain. In deze bouwput wordt thans de betonnen fundeering gelegd. Dag en nacht verrichten de electrische pompen haar werk om de put droog te houden. De huizen op den achtergrond en terzijde van de bekisting geven een goed beeld van de groote diepte, waarop de fundeering wordt gelegd. Aanvang van de tenniscompetitie. Verwachtingen voor het nieuwe seizoen. Zondag 25 April zal de tenniscompetitie, die zich ieder jaar in een grootere populariteit verheugen mag, weer beginnen. Van de plaat selijke vereeniging „Beverwijk" spelen er ook nu weer vier ploegen moe. Eén in tweede klasse A; twee in derde Masse A en één in drie B. Het eerste team, dat in een afdeeling ge plaatst is, waarin drie sterke dubs spelen, namelijk T.C.H. 2 (Haarlem), Heemstede 1 (Haarlem) en Sharp 1 (Amsterdam), zal het dit seizoen ongetwijfeld zwaar te verant woorden krijgen. Beverwijk mist twee sterke heerenspelers, die juist- in dit team zeer goed op him plaats zouden zijn. Maar men zal moe ten trachten zich in de tweede Masse A te handhaven en hoewel zeer zwaar, lijkt deze taak geenszins hopeloos. Beverwijk 1 bestaat uit de dames J. Spruyt en T. Henneman en uit de heeren Van der Ploeg en Deegenaar. Beverwijk 2, waarin uitkomen de dames Pranger en Van der Kolk en de heeren Koop- mans, de Waard en Sprengers, is een ploeg die sterk is samengesteld en die stellig een kans op het afdeelingskampioenschap zal hebben. Het is natuurlijk altijd mogelijk, dat ook een van de andereclubs zich als een zeer ernstige candidaat zal ontpoppen en dan blijft het ook de vraag of de twee dames vol doende bestand zullen blijken tegen de ver moeienissen van het spelen van drie zware partijen op één dag. Hier ligt. stellig het zwakke punt van dit team. De heeren zijn o.i. alle drie in staat voor voldoende winstpunten te zorgen en ook de dames spelen beslist goed maar bij haar zal vermoeidheid de prestaties nadeelig kunnen beïnvloeden. Waar echter bijna alle clubs goede speelsters tekort heb ben, is de kans groot, dat de dames deze moeilijkheden zullen overwinnen. Beverwijk 2 heeft in zijn afdeeling Deuce 1 en V.V.G.A. 1 (beiden Amsterdam) en Westrust 2 (Haar lem). Beverwijk 3 is vorig jaar gepromo veerd naar 3 A en speelt nu met de dames Eelchers en Zurlohe en de heeren Langendijk, C. Zwager en P. Stoutenbeek in een zware af deeling. Ook deze ploeg is zoo sterk mogelijk samengesteld en er mag op vertrouwd worden dat zij zich zal weten te handhaven, maar ongetwijfeld zal ieder teamlid zich geducht moeten inspannen, om een goed resultaat te bereiken. Het is nu eenmaal zoo, dat wie on deraan komt, automatisch degradeert en daarom tracht iedere club zich verre te hou den van deze gevaarlijke plaats. In deze af deeling zitten echter twee gedegradeerde tweede klassers, van wie men mag aannemen, dat zij zullen trachten weer terug te keeren. De tegenstanders van Beverwijk 3 zijn: Deuce 2 (Amsterdam)Bonzo 1 en T.C.H. 3 (beiden Haarlem) Beverwijk 4 speelt door bijzondere omstan digheden in een groote afdeeling en daarom een halve competitie. De andere clubs zijn: Bakkum; Be Quick (Alkmaar), Linoleum Sportver., Westrust 4 (Haarlem) en Joy 3 (Am sterdam)Kans op een kampioenschap is hier gering, daar vermoedelijk Be Quick hiermee zal gaan strijken. In dit team spelen de da mes Stoutenbeek, Zwager en Deegenaar en de heeren Dingier, Redeker en Postema. Zondag spelen Beverwijk 2 en 3 thuis res pectievelijk tegen Westrust 2 en Deuce 2. Be verwijk speelt te Haarlem tegen T.C.H. 2 en Beverwijk 4 in Amsterdam tegen Joy 3. De resultaten van zoo'n eersten Zondag hebben altijd de bijzondere belangstelling, daar dan vaak de verschillende veronderstel lingen, die al lang van te voren gemaakt wer den, al of niet juist blijken te zijn. (De Engelsche vlieger Mole heeft in Egypte 67 maail achtereen een looping the loop gemaakt, hetgeen als een wereldrecord toordt be schouwd). Ik neem het graag als waarheid aan. dat het een wereldrecord is Waar deze man zich op beroept, Ik heb het zelf nog nooit gedaan En vind het dus voorwaar niet mis, Zoo lang aaneen de loep geloept. Stel ik het mij maar even voor, Hoe, ver boven den vasten grond. Die onverschrokken Engelschman, Tientallen malen al maar door, HardnekMg duikelde in 't rond, Dan word ik draaierig ervan. 'k Weet niet, of hij zichzelf wel vroeg, Na elke nieuwe buiteling; Wat is het doel, dat 'k hiermee dien? Waarschijnlijk was het hem genoeg, Dat geen zoo'n dwaasheid nog beging, En kon hij die als prachtig zien. Enfin, de man heeft het verricht, Het feit is wijd en zijd vermeld, Vervuld is dus zijn liefste wensch; 't Is een prestatie van gewicht, Doch ik kan hem niet zien als held, Maar meer als malle-Mole mensch. P. GASUS. Vast staat echter, dat op de komende Zon dagen goede tennissport te genieten zal zijn en voor de tennisliefhebbers zal een bezoek aan de Duin wij kbanen zeker de moeite waard zijn. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: J. H. Nijman en A. van den Berg; H. Mandenmaker en M. Vermanen. Getrouwd: J. W. Stet en J. M. Heiloo. Bevallen; C. TuvpNoordman, z.; J. Ver heidende Sfcnit, d.; E. M. Langendïjk- Scheffers, d.; M. TamisLok, z.; J. Been tjesWolterman, d. Overleden: H. Faber, oud 77 j., geh. met M. v. d. Brug, alhier; H. B. Heidoorn, oud 89 j., geh. met K. Wieten, alhier; G. van Leek, oud 71 j., wedr. van Tr. Aay, wonende te Amster dam; A. Mulder, oud 17 j., ong. d. van J. Mulder, wonende te Beverwijk. Overleden te Velsen. ZONDAGSDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. W. J. Royaards, Vondellaan 20, Telef. 3636. In de week van 25 April2 Mei is de Apo theek Donker. Breestraat 67, telef. 3150, belast met den Zondags- en nachtdienst. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Spinazie per kist 2059 cent. Sla (100 stuks) f 2—f 6. Wortelen per bos IV2 cent. Rabarber per bos 46 cent. Raapstelen per bos 22 */2 cent. Radijs per bos 37V2 cent. Peterselie per bos 23 cent. Selderie per bos 24 cent. Prei per bos 3—5 cent. Bloemkool le soort per stuk 1215 cent. Bloemkool 2e soort per stuk 69 cent. Uien per K.G. 1 Yz2 cent. Witlof per K.G. 510 cent. Wortelen per K.G. 1V/2 cent. Asperges le soort wit per bos 62 cent. Asperges 2e soort wit per bos 32 cent. Roode kool per stuk 4—7 cent. Aardbeien per doosje 1530 cent. ZATERDAG 24 APRIL 1937 De Geheelonthouders- tooneelvereeniging Nieuw Leven'*. De Geheelonthouders tooneelvereeniging .Nieuw Leven" heeft deze week met haar der tigste speelseizoen ook een periode van dertig jaren diletttantentooneel afgesloten. Het sei zoen 19361037 was dan ook een jubileumsei- zoen, niet alleen in de schijnwereld van het plankenland, maar ook in de realiteit van het leven. „Nieuw Leven" Immers is tevens dertig jaren lang een propagandiste geweest voor de drankbes tr Jjding. Het was de in geheel Noord-Holland en ver daarbuiten bekende drankbestrijder, de heer A. Hofland Sr., die in 1906 het initiatief nam tot oprichting van de tooneelvereeniging. Hij slaagde er vrij spoedig in een sterke tooneel- club te vormen. Er werd onder leiding van den heer Hofland met toewijding gerepeteerd en van stonde af aan trokken de uitvoeringen van „Nieuw Leven" groote aandacht. Het rope- toire bevatte uitsluitend propaganda-stukken voor de drankbestrijding. Verre en vaak moei lijke reizen, zelfs per motorboot en per „Jan Plezier" werden ondernomen om de drankbe- strijdingsidee door middel van het tooneel- spel te propageeren. Zoo heeft „Nieuw Leven" vele jaren medegewerkt aan de vermindering van het drankgebruik niet alleen, maar ook aan de versterking van de rijen der overtuig de, principieele drankbestrijders. In de jaren van de mobilisatie nam een jongere kracht, de heer Bart Groeneveld de taak van regisseur' van den heer Hofland over. Onder zijn leiding behaalde de vereeniging op verscheidene con coursen prachtige successen. Na 1927 brak voor de vereeniging een zeer moeilijke periode aan. De belangstelling van het publiek werd steeds geringer en boven dien ging „Nieuw Leven" gebukt onder een schuldenlast, veroorzaakt door een in het sei zoen 19261927 uitgeschreven tooneelwedstrijd, die in financieel opzicht niet aan de verwach tingen beantwoord had. Na het bedanken van den heer Groeneveld werd ook het gemis van een goeden leider ge voeld, kortom, de toekomst liet zich zeer don ker aanzien. Dank zij een onverwoestbaar op timisme van drie van de oudste leden, met name mevr. SchelvisJansen en de heeren J. Schelvis en L. Pesch kwam de vereeniging ook deze depressie te boven. De heer J. W."van der Mey belastte zich met de leiding en van toen af ging het weer crescendo. Ook de finacieele hulp van een tweetal ingezetenen bracht eenige verlichting, waardoor de toekomst zich weer wat hoopvoller liet aanzien. In de laatste jaren is de publieke belang stelling voor de verrichtingen van „Nieuw Le ven" weer zeer toegenomen. De prestaties wer den veel beter, vooral toen de heer G. Berg huis zich na het vertrek van den regisseur J. W. van der Mey met de leiding belastte. Toen kwam de heer Schelvis, de voorzitter, op liet lumineuze idee om een tooneelfonds te stich ten. Op zeer gemakkelijke financieele voor waarden konden degenen, die als lid tot dit tooneelfonds toetraden, zich van een drietal prettige uitgaansavonden verzekeren. Van deze gelegenheid om voor weinig geld van goede ontspanning te genieten, werd een ruim ge bruik gemaakt. De werkende leden van „Nieuw Leven" be zorgden zich daarmede veel werk, maar zij zagen er volstrekt niet tegen op, om weke lijks de bijdragen van 4 ets. per week bij de leden van het tooneelfonds af te halen. Maar het succes was dan ook zeer groot. De stroom van nieuwe leden was in dit seizoen zelfs zoo groot, dat de liefhebbers op een „wachtlijst" geplaatst moesten worden. In het jubileumseizoen, dat nu werd afge sloten, werd steeds voor stampvolle zalen ge speeld. „Nieuw Leven" bracht in den afgeloopen winter in de eerste plaats de première voor Noord-Holland van het tooneelspel „De Geest van de Olmenhoeve" van de hand van een plaatsgenoot, een stuk, dat zij met groote toe wijding ten tooneele bracht. 27 Januari volgde een uitstekende opvoering van de co- medie „Drie wijze gekken" en 22 April sloot zij het seizoen met „Menschen in pension" van Bromet. Bovendien gaf zij als toegift voor de leden van het tooneelfonds nog een vroolij- ken avond ter viering van het jubileum. De ijverige voorzitter van „Nieuw Leven" heeft zich in zijn hoofd gezet, dat het aantal leden van het tooneelfonds het noodig zal ma ken twee voorstellingen van één stuk te geven. En zooals de vereeniging er thans voorstaat gelooven wij, dat hij daarin reeds in het vol gende speelseizoen zal slagen. DUBBEL MANNENKWARTET „DE VEREENIGDE ZANGERS". Het Dubbelmannenkwartet „De Vereenigde Zangers", dirigent de heer H. van Dijk,, zal op Dinsdag 27 Mei aan den feestavond, die ter ge legenheid van het éénjarig bestaan van den Haarlemschen Kwartettenbond in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond wordt ge houden, medewerken. Het Dubbelmannenkwartet zal daar zingen „Tempelman" van Budelman en „Sabbatfrühe" van Kempter. CHRISTELIJKE TRANSPORT- EN FABRIEKSARBEIDERS. Gisteravond hield de Christ. Transport- arbeidersbond in het Vereenigingsgebouw een ledenvergadering. Na voorlezing van Ps. 138 opende de voor zitter de heer B. v. d. Weg de vergadering met een inleidend woord. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering, die op 13 Mei in het Kurhaus te Scheveningen gehouden zal worden, de heer B. v. d. Weg benoemd. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Leerdam 21 v. Galveston te N.-Orleans. Delftdijk Rott. n. Vanc. 22 te Los Angeles. Dams ter dijk Vancouver n. Rott. 22 te San «Tancisco. Edam 22 v. Rott. te New-York. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (thuisreis) 22 te Penang. Salabangka (uitreis) 22 te Kobe. Gaasterkerk 23 v. Dairen te Rotterdam. Meerkerk (thuisreis) 22 v. Penang. HOLLAND—AFRIKA LUN. Heemskerk (thuisreis) vertr. 25 (1 vm.) v. «riwerpen. Randfontein (uitreis) 22 v. Marseille. Jagersfontein 23 v. Rott. n. Beira. HALCYON LIJN. flensburg 23 v. Wabana n. Rott./Vlaardingen. Stad Dordrecht 23 v. Malmosundet n. Rott. *>tad Maassluis 25 (v.m.) v. Narvik te Vlaar- ®gen verwacht. Stad Zaandam 23 v. Vaertan te VIaard. HOLLAND—AUSTRALIë LUN. 1 esserk (uitreis} 23 te VerawaL KON. NED STOOMBOOT MIJ. Achilles 23 v. Saloniki te Stamboul, Mars, Venetië n. Amsterdam 23 (1 n.m.) 140 mijl Z.W. van Ouessant. Orpheus 23 v. Amsterdam te Hamburg. Stella 23 v. Piraeus n, Algiers. Triton, 23 v. Bourgas te Constantza. Berenice 22 v. Kopenhagen n. Amst. Deucalion 22 v. Lissabon n. Olhao. Orestes 22 v. Varna n. Constantza. Van Rensselaer Paramaribo n. Amst. 21 v. Madeira. Vesta 22 v. Susak te Bari. Flora 23 v. New-York n. Port au Prince. Helder 23 v. Hamburg te Antwerpen. Astrea Amst. n. San Juan P.R. p. 22 Dunge- ness. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland 22 v. Amst. n. B.-Ayres. NED. IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha 20 te Pladjoe. Agnita 20 te Constantza n. Malta, Gibr., Casablanca. Mirza 16 v. Curagao n. Engeland. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (uitreis) 23 April van Marseille. Buitenzorg (uitreis) pass. 23 April Gibraltar. Soekaboemi (thuisreis) p. 22 Kaap del Armi. Kertosono (uitreis) 23 te Tjilatjap. Palembang (thuisreis) 23 te Singapore. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone (thuisreis) 22 y. Rio Jan, STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt (thuisreis) 23 v. Port Said. Bin tang (thuisreis) 23 v. Pt. Said. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Birmingham Dairen n. Rott. 22 v. Port Said. City of Derby Saigon n. Rott. 21 v. Kolam- bugan. Glenbeg Dairen n. Rott. 22 v. Manilla. Memnon Japan n. Rott. 21 v. Hongkong. Deucalion Japan n. Rott. 22 v. Marseille. Prometheus Amst. n. Java 22 te Liverpool. Polydorus, Amsterdam n. Java 22 v. Sabang. Alcinous, Batavia n. Amsterdam 22 te Suez. Achilles, Japan naar Rotterdam 23 te Suez. City of Birmingham, Dairen n. Rotterdam 23 April van Port Said. Kota Radja 23 van Rotterdam naar Batavia. Tot passagiersschip verbouwd. Het door de Russische regeering in Engeland aangekochte kabelschip „Dominia" is bij de scheepswerf der firma Versehure Co. te Am sterdam tot passagiersschip verbouwd. Het schip is onder Russische vlag gebracht met den naam „Nicolai Ejow". De bemanning zal door twee Russische schepen de volgende week naar hier worden gebracht waarna het schip naar Wladiwostock zal vertrekken.. AANGEKOMEN. 22 April: Reggestroom s.s. West Afrika Jacoba m.s. Rotterdam Bacchus s.s. Hamburg Olga m.s. Londen 23 April: Prowess m.s. Londen Surreybrook s.s. Goole Noordzee slbt. Rotterdam G. G. A. baggerm. Rotterdam Samlanes s.s. Gent Karen Toft ss. Huelva VERTROKKEN. 22 April: Remark m.s. Stettin Fredanja m.s. Great-Yarmouth Jagersfontein ms. Beira (via R'dam) Queenworth ss. Newcastle Maaskerk s-s. Rotterdam Autom s.s. Rotterdam Salland s.s. Buenos Aires 23 April: Dafila ss. Liverpool Henca m.s. Aberdeen Marietta s.s. Buenos Aires Danae s.s. Gent Noordzee slbt. Maassluis Dekahrist ss. Rotterdam Lord jpijehrane ss. Buenos Aires Maro» m*. Parijs Vlootuitbreiding. Het voor rekening van de Koninklijke Paket- vaart Maatschappij bij de N.V. Intermaas te Slikkerveer gebouwde motorschip „Minjak" heeft met goed gevolg een technische proef re is gemaakt en is in verband daarmede door de opdrachtgeefster overgenomen. Het schip is bestemd voor de vaart in Nederlandsch-Indië. IJsberichten. Naar uit Kopenhagen wordt gemeld zijn er verschillende havens in de Oostzee weer vrij van ijs, zoodat de scheepvaart ongehinderd kan doorgaan. Verschillende te Kopenhagen opgelegde Estlandsche motorzeilschepen kon den daardoor weer in de vaart gebracht worden. Druk werk voor de droogdokken. Na de reeds eerder genoemde schepen van de Lloyd Brasileiro, die te Rotterdam zullen ko men om in een der droogdokken aldaar ver schillende herstellingen uit te voeren zullen, naar gemeld wordt, nog drie schepen van de zelfde reederij voor dit doel naar Rotterdam komen. WEEK-ABONNEMENTEN. dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag afrekenen. DE ADMINISTRATIE.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5