BEVERWIJK VERWACHT WORDENDE SCHEPEN IJMUIDEN HEEMSKERK GRAFSTEENEN BURGERLIJKE STAND De Arbeidsbeurs. 1045 ingeschrevenen. Aan het einde van deze week waren hij den gemeentelijken dienst der werkloosheidsver zekering en arbeidsbemiddeling in totaal 1045 werkzoekenden ingeschreven tegen 1049 aan het einde der vorige week. Een zeer geringe vermindering dus. Toch steekt de toestand gunstiger af ver geleken bij die van de overeenkomende week van het vorige jaar. Toen stonden namelijk 1229 werkzoekenden ingeschreven. Van de thans ingeschrevenen waren 943 Werkloozen in Beverwijk woonachtig, (vorige week 95-0) en 102 in Heemskerk (vorige week 99). TEERAARDEBESTELLING H. B. HELDOORN. Vrijdag is op de begraafplaats „Duinrust" het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer H. B. Heidoorn, die op ongeveer 90-jarigen leeftijd is overleden. De heer Hei doorn was drager van de Kraton-medaille ter herinnering aan den opstand in Atjeh (13731874)het expeditiekruis (1873—1874) en van de bronzen medaille voor 12J/2-jarigen dienst. Aan de groeve heeft ds' C. M. Krijger een afscheidswoord gesproken. AQUARIUMVERFJSNIGING „KENNEMERLAMD". Wenken voor beginnelingen. Vrijdagavond hield de Vereeniging voor Aquarium- en Terrariumhouders „Kennemer- ^prnd" in de bovenzaal van Hotel „Ter Burg", een propaganda-bijeenkomst. Als spreker voor dezen avond was de heer J. Sluyter van de afdeeling Haarlem uitgenoodigd, die als on derwerp behandelde: „De inrichting en ver fraaiing van het Tropische aquarium". De voorzitter, de heer Vermeulen, heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom en hield een korte propagandistische inleiding, waar bij hij er op wees dat men zonder deskundige voorlichting geen goed aquariumhouder kan worden. Die voorlichting kan men krijgen als lid van de aquariumvereeniging. Het inrichten van een tropisch aquarium is, zoo begon de heer Sluyter zijn rede, niet eenvoudig. Er is kennis en eenige artistieke aanleg voor noodig. De fout van de meeste beginnelingen, is, dat zij vaak te veel willen geven, terwijl het juist de bedoeling is, een klein hoekje van de natuur weer te geven. Bij het bouwen van rotspartijen dient men één soort steen te gebruiken. Verder niet. Verder moet gelet worden op de lijnwerking in het aquarium. Zuiver rechte of ronde lijnen moet men vermijden. Symmetrie leidt tot verveling. Ook bij de beplanting moet reke ning gehouden worden met den vorm en met de kleureffecten. De heer Sluyter gaf vervolgens verscheidene plantensoorten aan, die zich het meest voor een tropisch aquarium eigenen. Wat de be volking aangaat gaf spreker de vorkeur aan visschen van klein model en dan liefst in groepen van enkele soorten. Tenslotte beval spreker als meest geschikte bodemgrond, baggerklei en duinzand aan. In de pauze werd een fraai kweekaquarium ver loot. De heer R. van Lunzen vertoonde na de pauze twee bijzonder fraaie films n.l. een vogelfilm van 1135, door hemzelf opgenomen en „De reis naar Vuurland" van den bekenden ontdekkingsreiziger Plushow. Met een woord van dank aan de medewer kers sloot de heer Vermeulen deze geslaagde bijeenkomst. PROPAGANDABIJEENKOMST VAN „ZANGLUST". Een geslaagde actie. Gisteravond hield het mannenkoor „Zang- lust", dirigent H. van Dijk, een propaganda- bijeenkomst ter uitbreiding van het ledental in het gebouw „Harmonie" aan de Groene- laan. De voorzitter, de heer Blaauw, heette in zijn openingswoord de aanwezigen hartelijk welkom, speciaal degenen, die aan de oproe ping van „Zanglust" gehoor hadden gege ven. Spr. hoopte, dat de kennismaking met het koor gunstig zou uitvallen. Buiten de opgekomenen was er van een vijf tal personen bericht ingekomen, dat zij zich als lid opgaven. Hierna zong het koor „Landerkennung" van Grieg met pianobegeleiding van den heer Van Dijk. Dit mooie werk moet wel een goeden in druk bij de aanwezigen achtergelaten heb ben, wat ook gold voor „Sternennacht" van Sc hulken. De voorzitter van de propagandacommissie, de heer Jac. Roos, herinnerde aan de concer ten, die „Zanglust" den afgeloopen winter had gegeven en die zeer druk bezocht waren. Wel een bewijs, volgens spreker, dat bij het publiek nog veel belangstelling bestaat voor den mannenzang, Het bestuur van „Zang lust" heeft daarom gemeend om in Groot- Beverwijk één groot neutraal mannenkoor te stichten. Het is volkomen gerechtvaardigd, aldus spr., dat in een plaats van 20.000 inwoners een mannenkoor komt van minstens honderd le de. In de afgeloopen 10 jaar heeft „Zanglust" getoond, dat het zijn plaats in de zangers wereld waard is. Ontelbare keeren werd aan concerten en feestavonden meegewerkt, waar door het koor zich bij velen een plaats in het hart veroverd heeft. Ons zijn geruchten ter oorde gekomen vol gens den heer Roos dat naast „Zanglust" nog een ander mannenkoor opgericht zal wor den. Als deze geruchten waar zijn, beteekent dit waarschijnlijk wel de ondergang van „Zanglust". Daarom moeten de leden er voor vechten, aldus spr., dat dit niet gebeurd. Met de actie die nu gevoerd wordt hopen wij een koor te krijgen van minstens 100 leden, zoodat Beverwijk bij de a.s. concoursen uit stekend vertegenwoordigd zal zijn. Het volgen de winterseizoen belooft voor „Zanglust" zeer druk te worden, want nu zijn er reeds vele uitnoodigingen om te komen zingen. Laten wij hopen, dat „Zanglust" bij haar eerste winterconcert met een koor komt dat minstens de helft grooter is dan nu het ge val is. De woorden van den heer Jac. Roos werden met een luid applaus beloond. Hierna zang den heer W. van" Dijk, tenor „Der Letzten Frühling" van Grieg. Hij werd hierbij op uitstekende wijze begeleid door zijn broer, den dirigent van het koor. Vervolgens zong de heer Jac. Roos „Si vous l'aviez compris" van L. Denza en „Ons Lied" van Arnold Spoel, waarmede hij een welver diend succes oogstte. Ten slotte werd nog gezongen „Ritters Ab- schied", waarin de nieuwe leden hun kunnen toonden. Deze avond, die tien nieuwe leden ople verde is, voor de vereeniging zeker geslaagd te noemen en geeft zeer goede perspectieven •poor de toekomst. OUDERAVOND VAN DE DUINWIJKSCHOOL. Vrijdagavond werd in het Witte Kruisge- bouw de jaarlijksche ouderavond van de Duin- wijkschool gehouden. Nadat ds. Joh. IJzerman Ps. 25:6 had laten zingen en Corinthe I had voorgelezen, ging hij voor in gebed. Hierna hield dr. IJzerman een lezing over „Onze taak ten opzichte van de school met den Bijbel". Wij hebben een gemeenschappelijke taak, al dus ds. IJzerman, maar wij moeten er ons van bewust zijn, dat die taak ook voor ieder per soonlijk geldt. Wij moeten allen medewerken om de school met den Bijbel in stand Ie hou den. Nu de schoolstrijd voorbij is leggen velen de handen in de schoot, maar wij moeten juist actief blijven, om niet te verliezen, wat wij met zooveel moeite verkregen hebben. Ver volgens wees spr. er op, dat hij met opzet het woord christelijke school vermeden heeft, om dat het woord christelijk vaak de vlag is die de lading dekt. In de school met den Bijbel is Gods woord het punt van uitgang. Bij alles, wat wij leeren in de school en In huis moeten wij Gods geest laten inwerken. Deze kennis maakt de gedachte dieper en doet het uit komen boven het oppervlakkig eigenbelang. Spr. ging uitvoerig In op het verschil in karakter en aanleg van de leerlingen. Deze verschillen vormen wel een moeilijk probleem voor den onderwijzer, om ieder kind te begrij pen heeft men veel geduld en liefde noodig. Doch deze twee eigenschappen zijn niet alleen voldoende. Ook het contact tusschen ouders en onderwijzers is van groot belang. Van het meeste belang is echter het contact met God. Indien wij dit contact bewaren ten gunste van de kinderen zullen zij in hun verdere levens loop daarvan de vruchten plukken. In de pauze bestond er gelegenheid voor de ouders om zich met het onderwijzend personeel te onderhouden. De vragen die gesteld werden, beantwoordde ds. IJzerman naar genoegen. De heer C. Dingier sloot den ouderavond op de gebruikelijke wijze. OPENBARE VERKOOPING. Ten overstaan van notaris W. A. Dolleman uit IJmuiden werd in hotel „Ter Burg" in het openbaar verkocht: 1. Een woon- en winkelhuis met erf aan den Arendsweg no. 39 te Beverwijk, groot 1 Are 75 c.A. Opgeboden door Stapel q.q. f 2000. Niet gemijnd. 2. Woonhuis met erf aan den Heemskerker- weg no. 10, groot 97 cA. f 1450 Jacques q.q. Niet gemijnd. 3. Woonhuis Galgenweg no. 10, 90 c.A. Opbod P. van 't Veer f 320. Gemijnd door Stapel q.q. Opbrengst f 325. 4. Woonhuis Galgenweg 12, 160 e.A. Opbod E. Rus f 620. Niet gemijnd. 5. Tuintje met schuur, 120 c.A. Kooper C. Rozenmeijer f 59. Combinatie perceelen 3, 4 en 5 kooper E. Rus voor f 1014. Jaarvergadering Historisch Genootschap „Kennemerland". Lezingen over Vondel en Kool. Vrijdagavond werd in het Kennemer Hotel de jaarlijksche ledenvergadering gehouden van het Historisch Genootschap „Midden- Kennemerland". De voorzitter, de heer J. W. A. C. van Loe- nen, verwelkomde de aanwezigen, waaronder wij opmerkten de heeren Mr. H, J. J. Schol- tens, burgemeester van Beverwijk en zijn echtgenoote, Dr. A. Schuckinck Kool, vroe ger arts te Beverwijk, thans directeur van den Geneeskundigen Dienst te Utrecht, N. J. M. Dresch, archivaris der gemeente Alk maar, Baart de la Faille, waarnemend Rijks archivaris in Noord-Holland en H. van Ben- tihetm, gemeente-secretaris van Heemskerk. De voorzitter zei voorts, dat dezen avond een voordracht zou worden gehouden over „Vondel en Scheybeeck" in verband met de herdenking van den 350sten geboortedag van den grooten Nederlandschen dichter. De secretaris-penningmeester, de heer K. H. Moens bracht de financieele verslagen uit van het Genootschap en van de Kennemer Oudheidkamer, die werden goedgekeurd. Voor de jaarverslagen verwijzen wij naar de uittreksels daarvan, die in dit blad zijn opgenomen. De huishoudelijke zaken waren hiermede afgehandeld. De familie Kool. De heer G. J. Hpnig, de bekende historie- vorseher uit Zaandijk, hield een lezing over „Oud-Beverwijk en het geslacht Kool". Omstreeks 1736 leefde in Beverwijk de fa milie Agge Roskam Kool, waarvan een zoon Jacob Aggeszoon Kool met Trijntje Honig van Zaandijk in het huwelijk trad. Alvorens tot een nadere bespreking van deze familie over te gaan, gaf de heer Honig een beschrijving van de stede Beverwijk aan de hand van de mededeelingen van Brouërius van Nidek in zijn „Zegepralent Kennemer- landt", Craandijk en Klaas Bruin in zijn „Hollandsche Arcadia". Hun oordeel komt overeen in de uitspraken, dat Beverwijk was een lustoord, waarin het goed was te toeven. Beverwijk telde in 1732 ongeveer 1300 in woners, wonende in 439 huizen. In 1840 was het aantal ingezetenen 2300. Merkwaardig waren de mededeelingen over de cultures in de warmoezerijen in en om Beverwijk. In 1730 wordt wat het fruit be treft, nog slechts gesproken over kersen. Eerst Craandijk maakte in 1840 melding van aardbeien. In Beverwijk werden ook azijnmaker ij en aangetroffen. Een daarvan behoorde aan Agge Roskam. De familie Kool is afkomstig uit Solingen in Duitschland. Zij vestigde zich Schip Airisto Ariadne (Ned.) Amstelland (Ned.) x) Alcinous (Ned.) x) Bodegraven (Ned.) Bennekom (Ned.) Barneveld (Ned.) Bintang (Ned.) x) Bloemfontein (Ned.) Breda (Ned.) x) Berenice (Ned.) Boskoop (Ned.) Cassel (Du.) x) Costa Rica (Ned.) x) Cordillera (Du.) x) Ceres (Ned.) Charterhague (Fin) Eurymedon (Eng.) x) Essen (Du.) Erna (Du.) Gadila (Ned.) x) Gaaster kerk (Ned.) x) Grootekerk (Ned.) x) Helder (Ned.) Heemskerk (Ned.) x) Hilversum (Ned.) Heidelberg (Du.) x) -Halle (Du.) Hercules (Ned.) I. M. Embiricos (Gr.) Joh. de Witt (Ned.) x) J.v.Oldenbarnev. (Nd.) x) Juno (Ned.) Lumla (No.) Maaskerk (Ned.) Magdeburg (Du.) x) Meerkerk (Ned.) x) Mars (Ned.) Melampus (Ned.) Marg (Noor) Montferland (Ned. x) Merope (Ned.) Nailsea Moor (Eng.) Orion (Ned.) Odysseus (Ned.) Orpheus (Ned.) Phrontis (Ned.) x) Phoenicia (Du.) Poseidon (Ned.) Pres. Francqui (Belg) Patricia (Du.) Polyphemus (Ned.) x) Peisander (Eng.) x) Probitas (It.) Rozenburg (Ned.) Rhea (Ned.) Ramon Alonso R. (Sp.) Svir (Russ.) Singkep (Ned.) x) Saltwick (Br.) Springfontein (Ned.) x.' Sliedrecht (Ned.) Stella (Ned.) Saturnus (Ned.) Simon Bolivar (Ned.) x Tela (Ned.) Telamon (Ned.) Teresa Schiaffino (It.) Tawali (Ned.) x) Tajandoen (Ned.) x) Triton (Ned.) Ussuri (Russ.) Van Rensselaer (Ned.) Vesta (Ned.) Vulcanus (Ned.) Waterland (Ned.) x) Zaanland (Ned.) x) Zonnewijk (Ned.) Gdynia W. Indië Buenos Aires Batavia Chili (via Antw.) Chili Chili Batavia Zuid Afrika Chili Danzig Chili Ned. Indie Hamburg Pto Barrios Hamburg Oxelösund (v. IJm.) Batavia Ned. Indië Danzig Trinidad Japan Japan Chili Zuid Afrika La Plata Ned. Indië Ned. Indië Hamburg Buenos Aires Batavia Batavia Midd. Zee Port Arthur Hamburg Ned. Indië Japan Midd. Zee Hamburg (via Bremen) Oporto Hamburg Danzig Villa Constitucion Midd. Zee Stettin Hamburg Batavia Tampico Alexandrië (via R'dam) Houston Pto. Barrios Batavia Batavia Bona (v. IJm.) Les Falaises (v. IJm.) Midd. Zee Casablanca Moermansk Batavia Rosario Z. Afrika Constantza Bourgas Midd. Zee (via R'dam) West Indië Buenos Aires Alexandrië Follonica Ned. Indië Ned, Indië Zw. Zee Moermansk West Indië Midd. Zee Midd. Zee Buenos Aires Beunos Aires Melilla (v. IJm.) Verm, aankomst heden 2 Mei 4 Mei 7 Mei 12 Me i 10 Mei 8 Mei April 29 April 25 April 16 Mei 25 April 2 Mei 10 Mei 25 April 7 Mei 25 Mei 11 Juni 25 April 25 April 26 Mei 4 Mei 30 April 8 Mei 28 April 2 Mei 24 April 29 April heden 2 Mei 26 Aptril 27 April 25 April 3 Juni 29 April 30 April 24 April 12 Mei 20 Mei 27 Mei heden 5 Mei heden 28 April 2 Juni 26 April 24 April 5 Mei 30 April 27 April 9 Mei 30 April 28 April 10 Mei 14 Mei 28 Mei Laatste bericht 20 April vertrokken. 14 April van Curacao. 15 April van Bahia. 8 April van Belawan. vertrekt 8 Mei van Hamburg. 16 April van Cristobal. 21 April van Faita. 23 April van Port Said. 20 April van Dakar. 20 April van Valparaiso, 22 April van Kopenhagen. 17 April te Callao. 16 April van Port Said. 24 April vertrokken. 24 April vertrokken. 24 April vertrokken. in lading. 22 April van Triëst. 18 April van Aden. in lading. 22 April van Shellhaven. 23 April te Rotterdam. 18 April te Hamburg. 22 April 22 April 7 April 21 April 17 April 24 April 14 April te Antwerpen, te Antwerpen, van Santa Fé. van Padang. van Bintang. vertrokken, van Dakar. vertrekt 28 April. 23 April van Port Said. 22 Aprilv an Patras. 20 April vertrokken. vertrekt 27 April. 19 April van Port Said. 22 April van Penang. 22 April van Finisterre. 24 April vertrokken. 24 April van Schiedam, vertrekt 1 Mei. in lading. 13 April van Montevideo. 21 April van Gibraltar. 24 April vertrekken. 24 April vertrokken. vertrekt 1 Mei. 16 April van Port of Spain, 21 April van Gibraltar. 6 April vertrokken. 24 April van La Guayra. 20 April van Belawan. 24 April vertrokken. 17 April vertrokken. 16 April van Gibraltar. 21 April van Oran. 16 April vertrokken. 17 April vertrokken, vertrekt 29 April. 15 April van St. Vincent. 15 April van Mombassa. 23 April van Immingham. 21 April te Piraeus. 17 April van Izmir. 22 April v. d. Azoren. 17 April van Fern. Noronha 20 April van Beyrouth. 17 April van Gibraltar. 20 April van Batavia. 20 April te Batavia. 22 April van Varna. 19 April vertrokken. 21 April van Madeira. 22 April te Bari. 20 April te Rotterdam. 20 April te Santos, vertrekt 29 April. 22 April van Gibraltar. x) Schepen voorzien van een x zijn grooter dan 6000 bruto register ton. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN ïn Amsterdam, waar het hoofd der familie bierbrouwer was. Een zoon trouwde met een dochter van Agge Roskam en werd in de Be verwij ksche azijnmakerij dier familie opge nomen. Een van de uit dit huwelijk geboren zoons, Agge Kool, heeft later de walvischvangst uitgeoefend. Zijn zoon Pieter oefende later het bedrijf uit onder den naam Agge Roskam Kool en Zoon. Hij stierf in 1775. De heer Honig betwijfelde de juistheid van de bewering, als zou Agge Roskam Kool meer aan kunst en wetenschap gedaan hebben, dan aan zijn azijnmakerij. Indien dit juist was, had deze azijnmakerij nimmer zoo'n groote vlucht kunnen nemen. Hij is ook de man geweest, die een nieuw procédé invoerde, namelijk het vervaardigen van azijn uit ro- zijnen. Hij nam een zeer voorname plaats in 013 de zoogenaamde „Rijnsburgers". Toen hij eenmaal het bedrijf aan zijn zoons kon over laten heeft hij de aandacht van de weten schappelijke wereld getrokken door zijn on derzoekingen van den bodem en den water staat en niet in het minst door zijn zeekaart, van den mond van de Maas tot Texel. Voor al deze zaken had hij groote belang stelling. Agge Roskam Kool vond een toestel uit voor het redden van schipbreukelingen, dat in 1771 te Soheveningen in tegenwoor digheid van den Stadhouder werd gedemon streerd. Aagje Deken, de gezelschapsjuffrouw van Bet je Wolff-Becker, de bekende schrijfster, die de buitenplaats „Lommerlust" bewoonde, behoorde ongetwijfeld tot zijn kennissen, want hij had haar als „Rijnsburger" ge doopt. Spr. schetste Agge Roskam Kool, als een zeer vooraanstaanden burger, die zich in hreeden kring vele vrienden had verworven. Hij stierf op 23 Maart 1789. Hij werd evenals zijn echtgenoote Trijntje Honig, begraven in het middenschip van de Ned. Herv. Kerk te Beverwijk. Zijn zoon Jacob heeft de azijnmakerij voortgezet, ook in den Franschen tijd, toen hij zich een vurig patriot toonde. De tweede zoon Jan werd papiermaker te Zaandijk. Jacob was de laatste azijnmaker van de ■familie Kool. Paulus Schuckink Kool was een nazaat, die in 1833 in Beverwijk de bekende tabaksker- verij stichtte. De lezing, die met groote belangstelling gevolgd werd, verwierf een dankbaar ap plaus. „Vondel en Scheybeeck". Na de pauze hield de heer A. van Gessel, leeraar aan de Bisschoppelijke Kweekschool alhier, een voordracht over „Vondel en Scheybeeck". Spr. begon met een woord van dank aan mevr. Van Hattum, de tegenwoordige be woonster van huize „Scheybeeck", die hem voor zijn onderzoekingen toestond naar har telust te dwalen door haar heerlijke bezit- Tot zijn onderwerp komend schetste de heer A. van Gessel Lourens Joosten Baeck, den bewoner van „Scheybeeck" omstreeks 1629 als een handig koopman, die in Amster dam zijn zaken had. Vondel vond bij de familie Baeck vele ma len een gastvrij onderkomen en dat hij er zich volkomen thuis gevoelde, komttot uiting in de gedichten, die Vondel aan zijn verblijf op „Scheybeeck" wijdde. Dé aanleiding tot deze vriendschap kan slechts worden gegist. Omstreeks 1620 was Vondel aangetast door een kwijnende ziekte en mogelijk hoopten zijn vrienden, dat hij op „Scheybeeck" zijn oude kracht zou her vinden. Een tweede aanleiding kon zijn, dat hij partij gekozen had in een godsdienst twist ontstaan in Doopsgezinde kringen. Een jaar na de onthoofding van Johan van Oldenbarneveld verscheen zijn „Palamedes" een geschrift, dat hem stellig het hoofd zou hebben gekost, wanneer hij op „Scheybeeck" geen veilige schuilplaats zou hebben gevon den. j., De heer Van Gessel heeft de gehechtheid van Vondel aan „Scheybeeck" uit enkele ge dichten nader aangetoond. Tenslotte werden eenige lantaarnplaatjes vertoond van „Scheybeeck" zooals het ten tijde van Vondel was en van den Prins der Nederlandsche dichters op verschillenden leeftijd. Aan het slot der bijeenkomst heeft de heer J. W. A. C. van Loenen beide sprekers hartelijk dank gezegd voor hun interessante voordrachten. MARKTBERICHTEN. Spinazie per kist 28—76 cent. Andijvie per kist 30—60 cent. Raapstelen, 100 bos f 2.50f 3.50. Radijs, 100 bos f 4f 6.50. Koolrapen per zak 60 cent. Wortelen per K.G. ZV2 cent. Bieten per K.G. IV23 cent. Aardappelen, klei. per K.G. 2Yz5% cent. Roode kool per 100 f 4f 6. Savoije kool per 100 f 4f 8. Bloemkool per 100 f 18f 25. Uien per kilo 2 cent. Prei per K.G. 44y2 cent. Sla, per 100 krop f 4—f 7. Rabarber per 100 bos f 3f 6.50. Pieterselie per kist 13 cent. Selderie per bos 2 cent. Brusselsch lof per K.G. 58 cent. Binnenhaven Binnenhaven Nederl. Nederl. m.s. sl.bt. Jacoha Noordzee Rotterdam Rotterdam laden ledig PASTOOR WIJKER. Aan onzen oud-plaatsgenoot pastoor Wij- ker is door den Aartsbisschop de tijdelijke daarneming als pastoor en priester van de O. K. gemeente te Amersfoort (Nieuwe Kerk) opgedragen. FEESTAVOND „ALGEMEEN BELANG". De vereeniging „Algemeen Belang" houdt hedenavond haar laatsten feestavond van dit seizoen. Er zal een tweede opvoering plaats vonden van „Kind wie heeft je gedood?" van Frits van Duijnen. Medewerking verleenen The Red Rhythm Boys. UITSLAG OPENBARE VERKOOPING. Ten overstaan van notaris W. A. Dolleman vond in café Centraal de openbare verkoo- ping plaats van 18 woonhuizen aan den Achterstationsweg nos. 37 tot en met 71 (on even) Kooper werd de heer H, Stapel te Amsterdam q.q. voor f 11751. WANNEER STEMPELEN? De stempeluren voor de verschillende orga nisaties aangaande crisissteun zijn voor de week van 26 April tot en met 1 Mei vastge steld als volgt: Algem. Nederl Bouwvakarbeidersbond van 9.009.20 uur. Algem. Ned. Metaalbewerkersbond van 9.30- 9.50 uur. IJmuider Transport Federatie (NAS) van 9.55—10.10. Oud Katholiek Vakverbond van 10.2510.40 Chr. Bond van Fabr, en Transport Arb. van 10.50—11.20. IJmuider Federatie van 11,2512.10. Ongeorganiseerden van 9.0010.45. R.K. Bonden van 10.5011.30. Klein Bonden van 11.4012.00. ZATERDAG 24 APRIL 1937 TEN BATE VAN HET SCHULDDELGINGS- FONDS DER GOEDE HERDERKERK. Woensdagavond heeft ten bate van het schulddelgingsfonds van de Goede Herderkerk een uitvoering plaats in het Herv. Vereeni- gingsgeibouw. Opgevoerd zullen o.a. worden „De Gebroken spiegel" en „Een man voor Anneke". De muziekvereeniging „Juliana" verleent haar medewerking. DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN. In de week van 26t' April tot 3 Mei is dg winkelierster mej. de Wed. G. van Tunen aangewezen voor den verkoop van onver mengde margarine alsmede bak- en braad vet. TOONEELVEREENIGING „DE VRIENDENKRING". A.s. Zondagavond geeft de tooneelvereeni- ging „De Vriendenkring", een uitvoering jp de Concertzaal van Gebr. Dam. Opgevoerd wordt: „Gebr. Kalkoen", blijspel in drie be drijven door Gerard Nielen. FEESTAVOND RJS. MIDDENSTAND. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van den R.K Middenstandsbond zal een feest avond plaats hebben op Dinsdag 11 Mei a.s. in het RJC. Vereenigingsgebouw te Heems kerk. C. A. SWAALF FEL. 23165 SANTPOORT Hagelingerweg 173 A (Adv. Ingez. Mei.) VELSEN Bevallen: J. VisWilbie, d., Zandersstraat 53, IJmuiden. A. H. HaakPost, z., Lumey- straat 21, IJmuiden. M. J. P. Leijenaar—Hell- mann, d., Engelmundusweg 62, IJmuiden, L. BudingSchaap, d., Kortenaerstraat 10a rd., IJmuiden L. J. H, van StaalenSwaab, d. Molenstraat 21, Santpoort, A. I. M. Cramer— Vredevoogd, d„ Duin en Kruidbergerweg 21, IJmuiden, E. C. van der Pol—v. d. Braber, d, Vareniusstraat 2, IJmuiden, C. J. Janzen— Heere, z., Kenmemerlaan 145, IJmuiden. Overleden: A. J. Koster, 76 j., weduwe van Th. van Lieshout, Mahustraat 47, IJmuiden. Gehuwden: E. Paap en A. v. d. Schalie, Bik en Arnoldkade 18, IJmuiden, P. van Wetering en C. J. Koks, Kennemerlaan 170, IJmuiden. Ondertrouwd: D. Veldkamp en A. Woerlee, Willemsbeekweg 8, IJmuiden, Platanenstr. 30, IJmuiden; I. Bliek en A. C. Sohl, Snelliusstr. 21rd., IJmuiden; J. Los en A. C. Eelman, Pr. Krugerstr. 69, IJmuiden, Kanaalstraat 168, IJmuiden. H. de Wolf en F. J, Smit, Schiedam A. Kraak en R. Broers, Zeeweg 87, Umuiden. C. van Baaren en F. Ruijsenaars, Haarlem; C. W. Boot en G. M. B. vaü de Kant, Burg. Weertsstr. 66, Velsen (N.), Meerweidenlaan 18, Velsen (N.) HAARLEM, 23 April, Getrouwd: 23 April: P. Boerhorst en A. Pq Meinsma. Bevallen 20 April; M. Willemsev. Nieu- wenhuijzen, d.; 21 April: C. M. J. Pais—van Coeverden, d.; 22 April: M. S. de Buig— Leuven, z.; A. NieuwenhuizenTop, z.; C. W. van Raaphorstv. Zeeland, z.; 23 April; M. KneppersKrolak, z.; C. C. Hilbers— Schuurman, d.; Overleden 22 April: U. Adema, 31 J., Haze- paterslaan. SANTPOORT. NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. R. H. Oh deman. NED. HERV. EVANG. V.m. 10: Dr. J. Gt, Hooyer, Diemen. GEREF. KERK (H.V.) Gebouw Bethel, WÜS- telaan. V.m. 10: Ds. G. Ubbink. IJMUIDEN. LEGER DES HEILS. V.m. 10: Heiligingsdienst Nam. 8: Openb. Verlossingssamenk. De sa- menk. worden geleid door Kap. Doek. GEREF. Kerk, Wilhelminakade. V.m. 10: Ds. S. E. Wesbonk; nam. 5: Ds. R. J. v. d. Meu- len. HULPKERK, Marnixschool. Van. 10:' Ds. R. J. v. d. Meulen. Nam. 5: Ds. S. E. Wesbonk. CHR. GEREF. KERK. V.m. 10: Ds. A. Zwiep; nam. 5: Dezelfde. DOOPEGEZ. en AFD. NED. PROT. BOND, Helmstr. 9. V.m. 10.30: Ds. Milatz. OUD-KATH. KERK. V.m. 7.30: Pastoor L, Rinkel; v.m. 10: Dezelfde; nam. 7: Dezelfde HERV. EVANG., Oranjestr. 8. V.m. 10 en nam, 5: Leesdienst. Woensd. nam. 8: Ds. Lee mans, v. Ede. IJMUÏDEN-OOST. VER. VAN VRIJZ. HERV., Vereenigingsgeb., Groeneweg. V.m. 10.30: Ds. H. Faber. GER. KERK, Velserduinweg. Van. 10: Ds, v. Teylingen. Nam. 5: Dezelfde. BAPTISTENGEMEvang. gebouw, J. P. Coen- straat. Vrijd. nam. 8: Ds. A. P. Barendregt pred. te Haarlem. HERST. APOST. ZENDENGSGEM. WiUebrord- straat 10. V.m. 10.15: Godsdienstoef. Nam. geen dienst. BEVERWIJK. VER. V. VRIJZ. HERV., Parklaan. Geen dienst DOOPEGEZ. GEM„ Meerstraat. V.m. 10: Ds. J. D. van Calcar. 12: Zondagsschool. EVANG. LUTH. GEM., Koningstr. V.m. 10.30: Ds. J. Ph. Haumersen. Woensd. nam. 8.15: .Lutherkring", bespreking „buitendag" GER. KERK, C. H. Moensplein. V.m. 10: DS. H. Holtrop. Nam. 5: Dezelfde. EVANG. „MARANATHA", Dr. Schuitstr. 31, Van. 10: I. Kuiper, van Bilthoven. Dinsd. nam. 7.30: Naaikrans, leiding mevr. Kok. Donderd. nam. 8 Bijbelonderzoek door F. de Meijs, van Velsen. LEGER DÉS HEILS, Zeestraat 26. V.m. 10: Heiligingsd. 12 en 5.30: Kindersamenk. nam. 8: Verlossingssamenk. Leidster Kapiteine Wiersma van Haarlem. HEEMSKERK. NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. IJzerman, CASTRICUM. NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds, v. Poelgeest GER, KERK, Beverwijkerstraatweg 32. V.m. 10: Ds. J. Becker, Uitgeest; nam, 6: Lees dienst. Maand. nam. 8: Meisjesver., 16 j. en ouder. Dinsd. nam. 7.30: Knapenver. Woens dag nam. 6: Meisjesver., beneden 16 jaaR

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6