Het Roode Kenteeken FEUILLETON OTTWELL BINNS. (Nadruk verboden) 22) „Ze wachten af, totdat ze weten, of uw vriend werkelijk in Broome is. Wanneer dat het geval is, zullen zij er zich bij neerleggen, dat hun plannen verhinderd zijn en ons een voudig aan land zetten" Terry vond die verklaring te voor de hand liggend en te eenvoudig. Schurken van het type van een Amos Smith lieten zich niet zoo gemakkelijk van een winstgevende onder neming afbrengen, het Wakinsaw-meisje en Chan zou zijn nederlaag niet zoo tam op nemen,, dat hij den man, die hem die toe gebracht had, zoo maar zou laten vertrekken, zonder dat hij die schuld vereffend had.Dit alles legde hij aan Norma uit zonder er onnoodig den nadruk op te leggen en onmiddellijk maakte het meisje zich voor hem bezorgd. „O, als u mij niet ontmoet had, zoudt u „U niet ontmoet te hebben", viel hij haar vlug in de rede. ,Ik zou het tot het einde mijner dagen betreurd hebben als ik dat niet gedaan had!" Toen lachte hij. „Dat klinkt Iersch Maar ik hoop dat 11 mij begrijpt". „Ja, Ja! Maar als u in werkelijke moeilijk heden zoudt. geraken om mij „Dat zou ik heerlijk vinden. Ik zou op dit oogenblik nergens anders willen zijn niet voor alle Van Houten millioenendat meen ik Gelooft u mij?" De bruine oogen van het meisje ontmoetten de zijne met een helderen begrijpenden blik Haar gezicht werd dooi een diepen blos over togen en ze antwoordde eenvoudig en oprecht „Ja". „Dan is het goed! Wij zullen ons hier samen doorheen slaan. Dat was voorbeschikt, toen de wind u in mijn armen blies". Hij lachte licht. „Misschien zal ik nog wel eens naar een typhoon verlangen den volgenden keer zal ik me uit alle macht aan mijn geluk vastklemmenOm de waarheid te spreken, doe ik dat nu ook als u zooveel zelfzucht gelooven wilt". „Zelfzuchtigheid!O, wat een onzin!" „Toch zou u het zoo kunnen noemen", lachte Terry. „Ik ben er zeker van, dat ik niets erg zal vinden, zoolang we dit met zijn tweeën tot het bittere einde uitvechtenEn ik heb zoo'n idee, dat we niet lang meer hoeven wachten voordat er iets gebeurt". „Hoe komt u daar bij?" vroeg Norma vlug. „Daardoor!" Hij wees op een rij duinen, twee mijl van hen verwijderd, waarachter zich vaag golvende en verre heuvels af teekenden „Australië!Als er iets moet gebeuren, voordat we Broome bereiken, moet het gauw zijnIs dat kenteeken van u nog veilig?" „O ja. Ik raak de plaats waar het verborgen is elk oogenblik van den dag aan om te voelen of het er nog zit". „Goed. Ik hoop dat we ermee wegkomen, voordat de slag valt". „Denkt u werkelijk, dat er iets gaat ge beuren?" „Vast en zeker, al weet ik nog niet precies wat. Dit stelletje zal toch eindelijk wel eens wat doen. Zooals ik u al zei, ze zijn me veel te rustig! Het ligt niet in de menschelijke na tuur om zich zóó bij de dingen neer te leggen als zij op het oogenblik doen. Ik zweer u, dat die oude Amos een middeltje gezien heeft om uit de moeilijkheid te komen, die Seabright, met zich meegebracht heeft en dat de bekoor lijke Janey hem opgehitst heeft alles te ris keren. Bij dergelijk soort schurken is het liet de gewoonte om millioenen hun neus voorbij te zien gaan. zonder een vinger uit te steken om ze in te pikken. Ze wachten alleen maar af, tot het oogenblik gekomen is. Al deze rust is slechts een wapenstilstand. Daar kan elk moment een eind aan komen". „Ik hoop niet, dat u gelijk hebt", ant woordde Norma. „Ik ook niet!" lachte Terry. „Ik zou er heel wat voor over hebben om daar zeker van te zijn. Ik wil heelemaal niet gelijk hebben, maar ik ben er wel bang voor". De gebeurtenissen rechtvaardigden zijn vrees. Nog dien zelfden nacht kwam er een einde aan den wapenstilstand aan boord van de „Dusty Miller". Terwijl hij in zijn kooi te slapen lag, werd hij door een bonk op zijn deur gewekt- en terwijl hij overeind ging zitten, greep hifi - onmiddellijk naar het pistool, dat binnen zijfl bereik was. „Wie is daar?" vroeg hij op bevelenden toon. „Ik! Open die deur". De stem was die van den kapitein van de „Dusty Miller" en had een vechtlustigen klank. Terry, die begreep, dat de vijandelijk heden hernieuwd waren, zocht naar zijn klee- ren en terwijl hij ze aan begon te trekken, trachtte hij tijd te winnen. „Wat is de bedoeling hiervan?" vroeg hij. „We zijn toch niet weer op een jonk ge varen?" „Loop naar de maan met je jonk! Open de deur en vlug een beetje". Terry draaide het licht aan. „Ik moet het fatsoen in acht nemen", antwoordde hij lachend, „voordat is me in gezelschap kan vertoonen". Een vloek en een schouder, die met geweld tegen de deur geduwd werd onderbraken hem. Maar daar de grendel erop geschoven was gaf de deur niet mee en Terry ging door met zich aan te kleeden, terwijl hij ingespannen luis terde, of hij kon hooren. waar Norma was. Hij hoorde niets, maar besefte plotseling dat het schip bijna stil lag. Wat dat te beteekenen had, nu ze nog zoo vele mijlen van Broome verwijderd waren, kon hij slechts raden en wat hij raadde was niet erg bemoedigend. Het lawaai in de gang werd steeds erger. Hij hoorde Parry den raad geven de deur open te breken en hij maakte vliegensvlug, dat hij met in zijn hand, liep hij de hut door, schoof heel zachtjes den grendel weg en deed plotseling de deur open tot groote verwarring van de drie mannen, die daar stonden de schip per, zijn stuurman en de gebochelde Chan. Kapitein Amos deinsde vlug achteruit bij het zien van het pistool, maar Parry, die ge wapend was, bleef staan en de Chinees, met een ijzeren staaf in zijn linkerhand, deed een stap voorwaarts. Terry keek ze kalm aan. Hij dacht niet, dat ze hem wilden dooden, maar Parry was er heel goed toe in staat en de bochel zou met liefde de gelegenheid waarnemen. Maar hij brandde van verlangen om te weten, waar Norma was en hij richtte zich tot de kapitein van de „Dusty Miller". „Zoo", zei hij, „dus u hebt toch maar be sloten het risico te loopen?" Het antwoord van den schipper bestond uit een vloek en woest gegeven bevel. „Hou je bek en kom er uit". „Maar mijn goeie vriend waarom?" „We hebben meer dan genoeg van je op de oude „Miller". Daarom. Er zal je niets gebeu ren als je rustig meegaat." „En als ik dat niet doe?" vroeg Terry. „Kijk eens, gaan zal je toch en dan zal het je alleen maar spijten dat je het niet uit eigen vrijen wil gedaan hebt". „Bedreigingen", Terry haalde zijn schouders op. „Ik blijf hier!" ,Dat doe je niet Mi'. Domville", zei een stem achter hem. „Je gaat eruit en vervloekt vlug ook!" Verrast wierp hij een blik over zijn schouder en tot zijn niet gering verbazing zag hij een klein handje met een pistool erin door het patrijspoortje steken en daarachter het baby gezicht van Miss Wakinshaw. Hoe zij die voor- deelige positie ingenomen had kon hij niet met zekerheid bepalen, maar hij dacht wel, dat het door een touw was en daar hij niet voor- en achterkant tegelijk in de gaten kon houden als hij met zijn gezicht naar de deur stond, deed hij vlug een stap opzij en drukte zjjn aankleeden klaar kwam. Toen, met het pistool schouders tegen het beschot. Toen, terwijl hij zijn oogen op de mannen in den gang geves tigd hield, richtte hij het woord tot het meisje. „Janey of moet ik Juney zeggen, je kunt schieten als je daar zin in hebt, maar als je begint doe ik mee. Dat weet je tenminste en ik geef je mijn woord van eer, dat ik geen voet verzetten zal en elke poging om me daar toe te dwingen zal weerstaan, totdat ik weet wat er met Miss Charlton gebeurd is of nog moet gebeuren en als „Die zit in het sloepje op je te wachten", viel de schipper hem grommend in de rede. „We zetten jullie samen aan land". „Wat?Is dat waar Janey?" Het meisje lachte. „Zoo waar als iets. Jullie kunnen samen als een paar tortelduifjes in het zand zitten Terry draaide zich vliegensvlug om. „Ga weg van die deur", zei hij, „Ik ga aan dek. Wie me ook maar met een vinger aanraakt zal ervan lustenMaar als het waar is wat jullie zeggen zal er niets gebeuren. Dan zal ik doodkalm gaan". Toen hij een stap naar voren deed ging de schipper achteruit en blafte tegen de stuur man en Chan. „Achteruit! Hoe minder last hoe beter". „Wat een wijs man", zei Terry. „En ik zal eerlijk mijn woord houden als jullie dat ten minste ook doet". Hij glipte langs den zee man en ging naar de trap. Toen hij de boven ste trede bereikt had hoorde hij de anderen achter zich aan komen en hij hield stil. De mannen op de trap stopten automatisch en Parry de stuurman uitte een verwensching. „Ik wist wel dat we „Niet dringen", onderbrak Terry op waar schuwenden toon. „Ik wil het niet hebben". Hij keek om zich heen en zag drie mannen bij een paar davits over de verschansing ge bogen staan. „Daar", zei hij tegen zichzelf en rende er bijna op af. (Wordt vervolgd)] De zweefvlieger Hoekstra is er Vrijdag in geslaagd, het op naam van Nijenhoff staande Nederlandsche duurrecord zweefvliegen te verbeteren. Een aardig snapshot aan het strand oo de Wassenaarsche Slag Koning George VI van Engeland heeft Vrijdag te Windsor in tegenwoordig heid der Koningin, Koningin-weduwe Mary en andere leden van het Engel- sche vorstenhuis het monument ter nagedachtenis aan Koning George V onthuld. Een overzicht tijdens de plechtigheden. Op den achtergrond Windsor Castle Minister mr. dr. L. N. Deckers bezocht Vrijdag Alkmaar, waar hij de stierenkeuring bij woonde, welke in de Berger Hout plaats had. De minister bewondert een der exemplaren Een aardig snapshot van de Hertogin van Kent bij het verlaten van Westminster Abbey te Londen, waar zij met haar echtgenoot, den Hertog van Kent de kroningsrepetities bijwoonde Op de Wereldten toonstelling 1937 te Parijs. De Toren van Picardië, op het expositieter rein in aanbouw, schijnt even hoog als de Eiffeltoren Cook in training op de nieuwe auto racebaan, welke nabij de puinhoopen van Crystal Palace geopend is door Lord Howe Het stoffelijk overschot van mr. J. Deketh, burgemeester van Soest, is Vrijdag teraardebesteld. De plechtigheid aan de groeve op de begraafplaats te Soest

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 8