beverwijk Krotwoningen ontsieren het stadsbeeld. Uit het Vereenigingsleven in Kennemerland. Een goede gok. Met den groei van de gemeente Beverwijk heeft ook winkelstand in de laatste tien jaren een belangrijke uitbreiding ondergaan. De uitbreiding van de gemeente geschiedt in westelijke richting, omdat het- polderland aan de oostzijde van den spoorweg nu niet bepaald geschikt is te noemen. Het gevolg daarvan is, dat men thans in alle woonwij ken fraaie winkels aantreft. Verscheidene winkeliers, die in dat deel der gemeente woonachtig waren, zochten reeds voor de oprichting van een vereeniging contact met elkaar voor het voeren van een gemeen schappelijke reclame-actie. Zoo werd bijvoor beeld eenige malen in het Kennemer-Thea- ter een beurs gehouden, waarop de winke liers de artikelen, die zij in hun zaken ver kochten, exposeerden. In den St. Nicolaastijd van het jaar 1930 werd voor gezamenlijke rekening wederom een groote actie gevoerd, waaraan vrijwel alle winkeliers in dit stadsdeel deelnamen. Deze geslaagde actie was de aanleiding, dat de winkeliers besloten tot oprichting van een vereeniging over te gaan. Deze vereeni ging ontving den naam van „Plan West". De uitvinder van dezen naam was blijkbaar ge ïnspireerd door het hoofdstedelijke voor beeld, dat toenmaals voor alle windstreken „plannen" kende. In Beverwijk was natuur lijk heelemaal geen plan, want deze wijk be staat reeds eeuwen en vormt het oudste deel der gemeente. Hoe het ook zij, de vereeni ging werd „Plan West" gedoopt. Bij haar op richting zat niet de bedoeling voor een stands- of vakorganisatie'te stichten. Zij be doelde uitsluitend door het voeren van re clame-campagnes de aandacht van het pu bliek op de winkels in het westelijke deel ■der gemeente te vestigen. Daarin toonde „Plan West" zich zeer vindingrijk. Zij voer de in de eerste plaats voor het publiek de bekende kortingzegels in ter waarde van een halve cent. Het publiek bleek daar zeer op gesteld te zijn, vooral toen bij wijze van at- tractie een maandelijksche premie werd uit geloofd voor de zegelboekjes, die op een be paalden datum worden ingeleverd. Zooals de secretaris ons mededeelde heeft de invoe ring van deze zegels een zeer gunstigen in vloed gehad op het omzetcijfer van de aan gesloten winkeliers. En dat die omzetten nog al iets te beteekenen hebben bleek uit de mededeeling, dat hij bijvoorbeeld in het tijd vak van 1 tot en met 24 April ruim 100.000 zegels had afgegeven. Groote bekendheid verwierf de vereeni ging zich ook met het jaarlijksche boot tochtje voor de kinderen. In dezen zomer zal dat uitstapje reeds voor de zesde maal worden gemaakt. Ook daarvoor zijn veel zegels noodig, want de kinderen moeten 150 zegels bijeen sparen om aan den boottocht te kunnen deelnemen. In de laatste vier jaren waren zelfs twee salon booten noodig, om alle liefhebbers te kunnen vervoeren. Sinds het vorige jaar zijn ook de ouders in de gelegenheid gesteld dit uitstap je mee te maken. De volwassenen werden echter met autobussen naar de plaats van bestemming overgebracht. Dit uitstapje is vorig jaar bijzonder in den smaak gevallen en het staat dus oo'k nu weer op het pro gramma. Dan is er no;g het jaarlijksche St. Nioolaas- feest voor de kinderen, dat vooral onder de jeugd groote vermaardheid bezit. En dat is niet te verwonderen, want de vereeniging zorgt er altijd voor, dat het den jeugdigen gasten aan niets ontbreekt. Zoo wordt er een band gevormd tusschen de ouderen en de winkeliers van „Plan West", maar ook met de kinderen, die in de toekomst de klanten van de winkeliers zullen zijn. De vereeniging heeft ook krachtige pogin gen aangewend, om verschillende verbete ringen aan de straten in deze wijk aange bracht te krijgen. Zij heeft dit met succes gedaan ten aanzien van een betere verlich ting van de Koningstraat, hetaanbrengen van een verkeersleider op het kruispunt Groote Houtweg-Arendsweg-Torenstraat en bet aanleggen van tegeltrottoirs in de Toren- straat, Deze voortdurende actie heeft tot gevolg gehad, dat „Plan West is gegroeid tegen de verdrukking van de crisis in. Zij telt thans ruim 60 leden. Het werk van de combinatie heeft ook in andere gemeenten de aandacht getrokken, want uit verscheidene plaatsen bereikten het bestuur verzoeken om inlichtingen betreffen de de werkwijze van de vereeniging. Tenslotte vernamen wij nog, dat de belang stelling voor den zesden boottocht reeds nu weer groot is, hoewel het uitstapje eerst in de maand Augustus zal worden gemaakt. Er is vooral onder de jeugd, om een beursterm te gebruiken, een „hausse" in Plan West-zegels en die zal in de nog resteerende maanden wekelijks toenemen. Opruiming dringend noodig. In het oude stadsdeel van Beverwijk zijn in den loop van de laatste jaren al heel wat krot woningen onbewoonbaar verklaard. De volks huisvesting heeft altijd de bijzondere belang stelling van den gemeenteraad gehad en ter bevordering van behoorlijke woningtoestanden was er nimmer eenige aarzeling, wanneer het gold de onbewoonbaarverklaring van wonin gen, die op dezen naam eigenlijk al sedert lan gen tijd geen aanspraak meer mochten maken. Vooral de Koningstraat, de oude hoofdstraat Van Beverwijk, stond, wat het aantal krot woningen betreft, in een kwaad gerucht. In het gedeelte, gelegen tusschen het Veilinggebouw „Centrum" en de Kloosterstraat waren de krotwoningen bij tientallen te tellen. Welis waar had de gemeenteraad ze reeds lang on bewoonbaar verklaard, maar daarmede is de zaak niet uit. Wel zochten de bewoners elders een onderkomen, de woningen echter bleven staan, ontsierden het stadsbeeld in niet ge ringe mate of werden een dankbare prooi voor de vernielzuchtige jeugd. Gedurende een lange reeks van jaren is een aantal dezer woningen als pakhuis in gebruik geweest van de voormalige sigarenfabriek, v.h, Gebrs. Majoor. Daaraan is nu een einde geko men. Deze krotten zijn nu gesloopt. OUDERAVOND OPENBARE SCHOOL 3. Causerie van clen heer Visser. MARKTBERICHTEN BEVERWIJK. Waschpeen, per kist 34. Spinazie, per kist 25—60. Sla (100 stuks) 1.80—6.00. Rabarber per bos 47. Raapstelen per bos 34. Radijs per bos 36. Peterselie per bos 23 Selderie per bos 24. Prei per bos 4—10. Bloemkool le, per stuk 1622. Bloemkool 2e, 68. Uien per k.g. 2—2' 172. Witlof per k.g. 510. Wortelen per k.g. 11/2—2. Asperges le, wit, per bos 4855. Asperges le, bi., per bos 2535. Asperges 2e. bl„ per bos 1923. Gisteravond werd in School 3 aan den Ro- merkerkweg de eerste ouderavond van dit jaar gehouden. De heer D. Dangermond heette de aanwezigen en in het bijzonder den heer Visser hoofd van de U.L.O.-school hartelijk welkom. Spr. releveerde in het kort enkele gebeurtenissen, die in het afgeloopen half jaar de school btreffende, hadden plaats ge vonden. Vervolgens werd een verkiezing gehouden voor twee aftredende leden van de ouder commissie. Gekozen werden de heer en Vet en Davidson. De heer Visser die een causerie hield over het Uitgebreid Lager Onderwijs, begon aan de hand van enkele anecdoten, uiteen te zetten, hoe groot de verwarring is die er in den geest van de menschen over de U.L.O.-school heerschte en nog heerscht. Spreker gaf een kort historisch overzicht van het Lager On derwijs, hoe het in den tijd van Krel de Groote ontstond en zich mede door de ver breiding van den Christelijken Godsdienst ontwikkelde. Ook in de Middeleeuwen toen handel en verkeer een grootere vlucht na men, kreeg men meer en meer behoefte aan geschoolde krachten. Een geweldige invloed heeft de Fransche revolutie op ons onderwijs gehad. De eerste schoolwetten ontstonden en dat deze al op een zeer hoog plan stonden, wordt heden ten dage nog bewezen. Groote uitvindingen in de vorige eeuw deden het on derwijs snel vooruit gaan. Werden in 1860 voor het geheele Lager Onderwijs slechts 2J/2 mil- lioen gulden uitgegeven, in 1900 bedroegen de uitgaven 12j^ millioen, in 1919 87 millioen om in 1923 tot 126 millioen te stijgen. Dat deze uitgaven noodzakelijk waren, concludeerde spreker uit de statistieken, die bewezen, dat in die landen, waar het onderwijs het hoogst stond, ook de economische ontwikkeling het grootst was. Voor 1920 bestonden er in ons land U.L.O.- en M.U.L.O.-scholen. In de Nieuwe schoolwet van 1920 kwam het streven naar enheid tot uiting en tegenwoordig bestaan er alleen nog Ui.O.-scholen. Werden in 1904 nog slechts 27 diploma's uitgereikt thans is dit gegroeid tot 10.000. Tenslotte gaf de heer Visser de verschillen aan tusschen het Ui.O.- en het Middelbaar Onderwijs. Heeft men de H.B.S. met vakonder wijs, bij de U.L. heeft men een beperkt vak- leerarensysteem. Nadat spreker nog verschil lende vragen van de aanwezigen naar genoe gen beantwoord had, sloot de heer Danger mond met een woord van dank aan den heer Visser, dezen geslaagden ouderavond. De krotwoningen aan de Koningstraat. Doch naast de tegenwoordige sigarenfabriek is nog een rijtje krotwoningen in gebruik ge weest als bergplaats voor oud papier. Onze foto geeft een beeld van den bouwval, die straks een nog ongunstiger straatbeeld zal geven, wanneer de daarnaast in aanbouw zijn de huizen gereed zijn. Tegenover de R.K. Fröbelschool staat even eens een onbewoonbaar verklaarde dubbele woning. De jeugd is al vast begonnen met het afbreken. Alle ruiten zijn stukgegooid. Het ge meentebestuur beschikt helaas niet over de bevoegdheid om de eigenaren te dwingen de krotten af te breken, tenzij er gevaar voor instorting zou bestaan. Ook aan de Kerkstraat is nog zeer kort ge leden een reeks woningen onbewoonbaar ver klaard. De meeste van deze woningen zijn reeds ontruimd, maar het kan nog wel geruimen tijd duren, alvorens zij uit het stadsbeeld verdwe nen zijn. Intusschen is er vooral in de laatste jaren op het gebied van de volkshuisvesting in Be verwijk heel wat verbeterd en daar kunnen de ingezetenen niet anders dan dankbaar voor zijn. De verbetering van den Van Ogtropweg. Zoo mogelijk voor het badseizoen. Het besluit van den gemeenteraad tot ver betering van den- Van Ogtropweg en den Hoo- geweg in de badplaats is thans door Ged. Sta ten goedgekeurd. Deze werkzaamheden zullen door de gemeente zelfstandig worden uitge voerd, dus zonder bijdrage uit het Werkfonds. Met de werkzaamheden zal zoo spoedig moge lijk een aanvang worden gemaakt, indien er althans een redelijke kans is, dat de verbete ring van deze wegen bij den aanvang van het badseizoen gereed zal kunnen zijn. Bij de op 16 Februari j.l. gehouden aanbeste ding van dit werk was de firma P. J. van Vuuren, alhier met een bedrag van f 5930 de laagste inschrijfster. HEEMSKERK A.D.O. Zondag a.s. gaat A.D.O. 2 naar Alkmaar om te spelen tegen A.F.C. 2. Dit zal een spannende wedstrijd worden, daar een der clubs kampioen zal worden. EXCURSIES. De V.V.V. uit Haarlem zal Zondag a.s. haar voorjaarsexcursie maken naar de bloe mententoonstelling „Marquette". GENOOTSCHAP „STILLE OMGANG". Maandagavond hield het genoot schap „Stille Omgang" in het R.-K. Vereenigingsgebouw eenledenverga dering onder leiding van den heer W. Meijer. Bij de opening memoreerde de voorzitter den goed geslaagden tocht naar Amsterdam in Maart jl. Hierna werd de omgang naar Alkmaar besproken, welke plaats zal hebben in den nacht van Zaterdag 1 op Zondag 2 Mei. Vergeleken bij de belangstelling welke er altijd bestaat voor den tocht naar Amster dam, achtte de voorzitter de belangstelling voor Alkmaar zeer gering. Het vertrek van Heemskerk is gesteld op half negen van het K.SA.-gebouw. Aan den Rijksstraatweg kunnen de deelnemers van Noorddorp zich bij den stoet aansluiten. In Alkmaar wordt in de St. Dominicuskerk om 1:2 uur een kort lof met predikatie voor de deelnemers gehouden, hierna vindt de omgang plaats. Om 2 uur 's nachts is de H. Mis, wederom in de St. Dominicuskerk. De leden moeten zich voorzien van een verplicht programma daar zij anders geen toegang hebben tot de kerk (De bpeelba-nfc te Monte Carlo heeft in 1936 een winst gemaakt van 2.148.000 francs.) Haast elke koopman zat het vorig jaar Voor zijn bedrijf 'm, wat je noemt, te knijpen, Vaak greep hij met de handen in het haar, Zoover hij nog wat had, om in te grijpen; 't Was alles crisis wat zijn klok maar sloeg, De wind leek tegen hem aan alle kanten. Zijn ijver was waarachtig groot genoeg, Doch 't bleef maar slechte prijzen, weinig klanten. Maar er was één bedrijf, daar ging het wel, In Monte Carlo stroomden klanten binnen, Gelokt door het verleidelijk appèl: Waag hier uw kans, verstand is niet in tel, Hier hoef je niet op 't moeizaam plan te zinnen, Als Vrouw Fortuna helpt, helpt zij u snel, Dus faites vos jeux, dat is, zet op het spel, Je kunt er zonder werken veel mee winnen. Wat is er in dat jaar al niet gedacht, Gepiekerd door den koopman van den morgen Tot 's avonds, ja, in slapeloozen nacht, Vervulden hem de zakelijke zorgen. Hij dacht met angst en beven aan den dag, Als de balans zou worden afgesloten, En hij betaalde extra het gelag In rust, die hij geen etmaal had genoten. Maar één bedrijf, van zeer speciaal model, De speelbank, mocht zich in den voorspoed zonnen, Daar komt naast winst vooral 't verlies heel snel, En dringen toch de klanten veel en fel, Al is hun eerste winst meest gauw geronnen, Al is normale ruil er niet in tel, Dat speelsche draaibedrijf draait altijd wel, De gok heeft eens te meer het pleit gewonnen. P. GASUS. JAARVERGADERING E.H.B.O. De jaarvergadering van E.H.B.O. vindt plaats op Vrijdag 30 April in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw. Op dezen avond zal de E.H.B.O.-film van het Oranje Kruis worden vertoond. TERAARDEBESTELLING G. WELBOREN. Maandagmorgen werd het stoffelijk over schot van den heer G. Welboren, in leven or ganist der R.-K. kerk op de R.-K. begraaf plaats ter aarde besteld. De uitvaartdienst werd gehouden door pastoor A. de Wildt uit Wieringen. Van de verschillende vereenigingen, waar de overledene bestuurslid van was, o.a. R.-K. Kiesvereeniging, R.-K. Coöp. Boerenleen bank en R.-K. Armbestuur, waren deputaties aanwezig. De lijkbaar werd voorafgegaan door het met rouw omfloerst vaandel der H. Familie. De belangstelling op het kerkhof was zeer groot. Aan de groeve werd niet gesproken. CASTRICUM VEILING „ONS BELANG". Noteering van Maandag. Spinazie 1640 ets. per kist. Lof, 2de soort f 1.60—f 2.50,1ste soort f 1.50— f 2.50 per 100 pond. Prei 3 en 5 ets. per K.G. SANTPOORT TOONEEL. De tooneelvereeniging „Jan van Dommelen" besluit op 9 Mei a.s. haar seizoen met de op voering van het blijspel in 3 bedrijven „De Oom uit Hongarije" in de bewerking van K. Termolen. 1 MEI-DAG. De organisaties aangesloten bij de moderne arbeidersbeweging der afdeeling Bloemendaal- Santpoort vieren haar Mei-feest ten deele te Santpoort en voor het andere deel te Bloemen- daal. Des morgens om half 9 komt men te zamen bij het vereenigingsgebouw „De Toorts", al waar na een openingsspeech van Mevr. L. Hazelhorst—Tros en het zingen van het Plan lied de Meiboom worden geplant. Dan trekt men in optocht naar het feest terrein op „Terras". Hier zullen voor de kin deren onder leiding van Mevr. Hazelhorst met piano-begeleiding van Mevr. M. E. A. de Ruy- terde Zwart spelen worden georganiseerd, zal Jo van Essen declameeren, de heer C. Schulz een red'e houden en zullen de oudoren zich op verschillende wijzen kunnen vermaken. Nadat in „De Weijman" de broodmaaltijd zal zijn gebruikt, trekt men in optocht met muziek door het dorp. Des namiddags om 7 uur trekt men van „De Toorts" in optocht naar 't Jeugdhuis te Bloemendaal. De Mei-rede wordt hier gehou den door den heer D. J. Wansink te Umuiden. Het verdere gedeelte van het programma wordt gevuld door de zangvereeniging „Morgenrood", het spreekkoor „Morgenrood" en de Arbeiders Sportbond. HARDDRAVERIJ -VEREENIGING. De feestavond, welke het bestuur van de harddraverij-vereeniging „Santpoort en Om streken" voor zijn leden georganiseerd had, mag in alle opzichten geslaagd heeten. De zaal van „De Weijman" was geheel bezet met een in feeststemming verkeerend publiek, dat genoten heeft van het optreden van Mevr. DINSDAG 27 APR TC 1937 AriszSchrama, die op buitengewoon aardige wijze haar liedjes voordroeg, den humorist To ledo en het ond'er leiding van Henk Arisz staande Haarlemsohe Dubbelmannenkwartet „Harmonie". Mevr. Arisz werd door het be stuur bloemen aangeboden. Op dezen feestavond stelde de nieuwe voor zitter, de heer J. Stammes uit Haarlem zich aan de leden voor. Hij hield een gloedvolle rede over de paardensport in het algemeen en de korte baan-draverij in 't bijzonder. De avond werd met een bal. dst tot 3 uur een groot deel der aanwezigen bijeenhield, be sloten. VOETBAL. Haarl. XI—Brusselsch XI. Het Haarlemsch elftal samengesteld. Het Haarlemsch elftal, dat a.s. Zaterdag middag vier uur op het terrein aan den Scho- terweg tegen het Brusselsch elftal der Entente Brabangonne zal spelen, is als volgt samen gesteld Kollenberg, (Stormvogels) K. Haak, Van Gooi, (Stormv.); (Haarlem) De la Mar, Kammeijer, Leemhuis, (Haarlem) (Haarlem) (Bl'daal) Heins, Schij venaar. v. d. Hulst, De Bock (V.S.V.) (E.D.O.) (Haarlem) (Bl'daal) v. Polanen. (Haarlem) Zuidelijk XI—Westelijk XI. Blijkens een bericht in de Tel. wordt op Hemelvaartsdag een propagandawedstrijd te Roosendaal gespeeld tusschen het Zuidelijk en het Westelijk elftal. Het laatstgenoemde is als volgt samengesteld: Dijkstra, (Z.F.C.) Punt, Jansen, (D.F.C.) (Hermes-DVS) Brandsma, Kammeijer, Van Gooi, (Sparta) (Haarlem) (Haarlem) Seton, De Bock, Lagendaal, Drok, Mijnders (Spart) (Bl'daal) (Xerxes) (R.F.C.) (D.F.C.) Liclitwedstrijd Haarlem—R. F- C. De elftallen, die a.s. Donderdagavond op het terrein aan den Schoterweg een licht- wedstrijd spelen, zijn als volgt samengesteld: Haarlem: Vijgeboom, Vertrappen, Huijsmans, De la Mar, Kammeijer, Van Gooi, Hartog, De Winter, Van der Hulst, Effern, Van Polanen. (Het meespelen van Effern is nog niet zeker) 'veerbeek, Drok, Van Dijk, Groen, A. Bouts, Vermulm, P. Apon, Van Vliet. Heij, W. Apon, M. BOUTS. HILVERSUM—STORMVOGELS (0—5) Stormvogels speelde een vriendschappelijken wedstrijd tegen Hilversum, die vooral voor de Hilversummers als een oefenwedstrijd moest gelden in verband met hun promotie-wed strijden. Hoewel o.a. Haak Sr. en Van Pel niet van de partij waren, won Stormvogels met niet min der dan 5—0. Schoorl, die rechtsbinnen speel de, nam vier doelpunten voor zijn rekening. Van der Steen maakte het vijfde doelpunt. AUTOMOBILISME. HERKULEYNS MOEST OPGEVEN IN DE RONDE VAN NOPELS. Uit Napels: In de autorace „De Ronde van Napels", om den beker van de Prinses van Piemont kwam onze landgenoot H. Herku- leyns met zijn M. G. in de 1500 cc. klasse uit. Hij reed een goeden wedstrijd en was voort durend in de voorste gelederen te vinden. In de laatste ronde evenwel kreeg hij een de fect aan zijn wagen en moest daardoor op geven, waardoor een uitstekende kans voor hem verloren ging. De Italiaansche graaf Trossi werd in deze klasse no. 1. WANDELSPORT. NOORD-HOLL. WANDELSPORTBOND. De Noord-Hollandsche Wandelsportbond organiseert op Zondag 2 Mei een grooten Bondspropaganda wandeltocht over een af stand van 30 KM. De start heeft plaats bij het gebouw Rozenhage aan de Hoofmanstraat te Haarlem, v.m. te 10 uur. Iedereen die den tocht volbrengt ontvangt een fraaie bondsherinnering. Tevens zijn er mooie groepsprijzen. Het parcours is met zorg gekozen en gaat door het mooiste ge deelte der bollenvelden over Hillegom, Ben- nebroek en wandelbosch „Groenendaal". Het secretariaat is gevestigd bij J. W. Schoof haar. Dr. Schaepmanstraat 63. ICUEEP/ 'T'JUNCENi HOLLAND—AMERIKA LIJN. Bilderdijk, Rott. n. Philadelphia, 25 te Brid geport. Blommersdijk, N.-Orleans n. Rott. 25 te Ant werpen. Dinteldijk, Vancouver n. Rott. 24 te Londen. Edam, 25 v. Rott. te Baltimore. Volendam 24 v. New-York n. Rott. Boschdijk, Rott. n. N.-Orleans p. 25 Ouessant Beemsterdijk, Rott. n. N.-York p. 25 Dunge- ness. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (uitr.) 24 v. Lor. Marques, heemskerk, 25 van Beira te Rott., vertr. 27 Hamburg. Bloemfontein (thuisr.) 27 te Southampton verwacht. Springfontein (thuisr.) 25 te Suez. Upesi (slbt) Amst. n. Beira 26 te Aden. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Beggestroom, 26 v. Amst te Hamburg. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitr.) 26 v. Vlissingen. Nijkerk (uitr.) 25 te Bombay. HALCYON LIJN. Maasburg, 25 van Vlaardingen n. Wabana. Stad Maassluis, 25 v. Narvik te Rott. Stad Schiedam, 24 v. Narvik n. Rott.-Vlaard. Stad Amsterdam, 25 v. Vlaardingen te Oran. Rozenburg, vertr. 27 v. Velsen n. Rott.- Vlaardingen. Stad Dordrecht, 27 (v.m.) v. Malmosundet te Rott. verw. Vredenburg, Amst n. Wabana 24 (11.37 v.m.) 150 mijl Z.W. v. Valencia. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk ,25 v. Hamburg n. Antwerpen. Helen Möller (charter) (uitr.) 25 v. Ant werpen. Serooskerk (uitr.) 25 te Shanghai. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (thuisr.; 25 van Aden. Hoogkerk (uitr.) pass. 24 Beachy Head. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (thuisr.) 24 van Rio de Janeiro. Amstelland (thuisr.) 25 v. Las Palmas. Salland (uitr.) p. 24 Ouessant. Salland (uitr.) p. 24 Ouessant. KON NED. STOOMBOOT MIJ. Ulysses, Amst. n. Chili 24 te Callao. Alkmaar, Amst. n. Chili 23 v. Cristobal. Colombia, 23 v. Curacao. Aurora, Rott. n. Lissabon p. 25 Beachy Head. Ganymedes, Rott. n. Algiers 25 (10.33 v.m.) 60 mijl O. van Niton. Berenice, 25 van Kopenhage te Amst. Ceres, 25 v. Hamburg te Amst. Clio, 24 van Cristobal n. Buenaventura. Costa Rica, 25 van Hamburg te Amst. Cottica, Amst. n. Paramaribo p. 25 Ouessant Deucalion, 25 van Lissabon te Oran. Fauna, 24 van Gibraltar n. Burriana. Hebe, 26 v. Amst. te Odense. Helder, 25 v. Antwerpen te Amsterdam. Hercules, 25 van Hamburg te Amst. Mars, 26 v. Venetië te Amst. Odysseus, Stettin n. Amst. p. 26 Brunsbuttel Orestes, 25 van Salonika te Izmir. Perseus, Amst. n. Halmstad p. 25 Holtenau. Pluto, 26 v. Amst. te Hamburg. Poseidon, Pt. Said n. Rott. p. 25 Ouessant. Satumus, 24 v. Algiers n. Rott. Simon Bolivar, Barbados n. Amst. 26 van Plymouth via Havre Telamon, 25 van Palermo n. Tarragona. Van Rensselaer, Paramaribo n. Amst. p. 26 Ouessant. Theseus, 25 van Vigo te Oporto. Orpheus, 26 v. Amst. te Kopenhagen. Hermes, 26 v. Tunis te Alexandrië. Triton, 24 van Constantz? n. Candia. Nereus, Amst. n. Kopenhagen p. 26 Bruns buttel. Ajax, Amst. n. Lissabon p. 24 Beachy Head. Van Rensselaer, Paramaribo n. Amst. 26 0 n.m.) v. Plymouth via Havre. Vesta, 26 v. Catania n. Palermo. Orion, Valencia n. Amst. p. 26 (4 n.m.) Lydd. NED IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agnita, Constantza n. Gibraltar 23 v. Stam- boul. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone (thuisr.) 24 v. Victoria (Braz.) Alpherat, 25 v. B.-Ayres n. Rott. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg (uitr.) p. 26 Kaap Bon. Garoet (uitr.) 25 van Genua. Kota Inten (uitr.) p. 26 Pt. de Galle. Kedoe, 24 v. Batavia n. Rott. Kota Radja (uitrè) p. 25 Ouessant. Palembang (thuisr.) 25 te Belwan. Sitoebondo (thuisr.) p. 24 Kaap del Armi. Soekaboemi (thuisr.) 24 v. Genua. IJselhaven (uitr.) p. 24 Gibraltar. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Bras (uitr.) 26 te Sabang. Tawali (thuisr.) 24 te Belawan. Moena, 25 v. Batavia n. Amst. Enggano, 26 v. Amst. te Hamburg. Bengkalis (uitr.) 25 van Antwerpen. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Prometheus, 24 v. Liverpool n. Batavia. Myrmidon, 25 v. Batavia en Amst te Londen. Meriones, 23 van Hankow n. Rott. Bennevis. Osaka n. Rott. 24 v. Pt. Said. Polydorus, Amst. n. Batavia 24 v. Belawan. Laertes, Amst. n. Batavia 25 van Suez. Memnon, Japan n. Rott. 25 te Singapore. Eurylochiis, Rott. n. Japan 25 v. Singapore. Radnorshire, Dairen n. Rott. 24 v. Shanghai. Polyphemus, Batavia n. Amsterdam 25 van Colombo. Menelaus, Japan n. Rott. 25 te Manilla. Deucalion, Japan n. Rott. 25 te Oran. Peisander, 24 v. Batavia n. Amst. Patroclus, Japan n. Rott. 26 v. Aden. City of Canton, Manilla n. Rott. 24 v. Co lombo. AANGEKOMEN. 25 April: Ceres s.s. Hamburg Helder s.s. Hamburg- Hercules s.s. Hamburg Rhein s.s. Hamburg Bollsta s.s. Oslo Patria s.s. Gothenburg Yewpark s.s. Swansea Merel s.s. Londen 26 April: Lingestroom s.s. Bristol Queenworth s.s. Newcastle Bowling s.s. Leith Unkas m.s. Rotterdam Mars s.s. Venetië Svir s.s. Moermansk Texelstroom s.s. Liverpool VERTROKKEN. 25 April: Riley m.s. San Pedro 26 April: Svir s.s. Hamburg

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5