Geklik isi m; anderen gelukkig maken VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BEVERWIJK De opening van het tennisseizoen. Een veelbelovend begin. De eerste tennis-Zondag is voor de Bever wijk-teams heel goed verloopen. Eén team, het derde, verloor, de drie andere wonnen, Ondanks het meer dan gure weer, dat het verblijf op de tennisbanen nu juist niet tot een plezier maakte, was het gehalte van het spel over het algemeen goed. Er werd met zoo'n enthousiasme gespeeld, dat men voor alle teams de toekomst met vertrouwen tege^ moet kan zien. Het eerste won zeer verdiend met 62 van T.C.H. 2. Slechts de beide damesenkelspelen werden verloren en hoewel de meeste partijen pas na drie sets beslist werden kon er toch van een Bever wij k-overwicht gesproken wor den. Ongetwijfeld was de kou van grooten Invloed en wie daar het beste tegen kon, had al direct een niet te onderschatten voor sprong. T. C. H. zal echter geweldig op moeten pessen, wil zij niet onderaan eindigen. De komende wedstrijden zullen hierop het ant woord geven. Beverwijk 2 klopte met flinke cijfers West- rust 2. Koopmans verloor zijn enkelspel, hoewel hij een goede kans had dit te winnen, indien de juiste tactiek was toegepast. In zijn dubbel spel met Sprengers nam hij echter op uit stekende wijze revanche. Verschillende nieuwe combinaties voldeden heel goed en indien zij meer ingespeeld raken, zullen de prestaties ook veel beter kunnen worden. Beverwijk 3 verloor met 3'5 van Deuce 3. Hier hebben de heeren in het algemeen betere prestaties geleverd dan de dames. De beide heerenenkelspelen en het heerendubbelspel werden gewonnen, het heerendubbelspel zelfs met cijfers, die op een behoorlijk overwicht duidden. De dames leken echter nog eenigs- zins naar hun westrijdvorm te zoeken. Een zeer verklaarbaar verschijnsel overigens wan neer men den hevigen wind, de koude en de betrekkelijke ongeoefendheid in aanmerking neemt. Het vierde team verraste door een behoor lijke overwinning, waarbij het opviel, dat zoowel de dames als de heeren hun enkel spelen wonnen. De verschillende combinaties haperden hier en daar nog wel eens, maar dat zal zeker iederen keer beter worden. Hieronder volgen de gedetailleerde uitsla gen. Beverwijk 1—T. C. H. 2: Van der Ploeg sl. Bitter 8>10, 62, 6-1; Deegenaar sl. v. Renesse 46, 61, 64. Mej. Spruyt verl. v. mej. Webster 36, 6—3, 0—6. Mej. Henneman verl. v. mej. Zwanenburg 4—6. 2—6. J. Spruyt en v. d. Ploeg sl. mej. Webster—v. Renesse 62, 46, 62 Mlej. Henneman en Deegenaar sl. mej. Zwa nenburgBitter 61, 64. Dames Henneman—Spruyt sl. dames Zwa nenburgTeer 86, 75. V. d. Ploeg—Deegenaar sl. v. Renesse—Bitter 3'6, 6—2, 6—2. Beverwijk 2—Westrust 2: De Waard sl. Borgerding 0—6, Liuuu,ib uüuiv DEuié/iJitATiE. In het gebouw Odeon is een vergadering ge •houden, ten einde te komen tot oprichting van een plaatselijke af deeling van de beweging „Eenheid door Democratie". Voor een zeer bevredigend aantal belang- stellenden heeft de heer J. J. K. Hofstede het doel en het streven van deze vereeniging uit eengezet. Een voldoend aantal aanwezigen trad als lid toe om een af deeling Beverwijk op te richten, waartoe dan ook werd overge gaan. Er werd een voorloopig bestuur geko zen, waarin zitting kregen de heeren J. J. K. Hofstede, ds. J. H. Hanneman, J. H. Wesemann J Davidson en R. Ewouds, die de bestuursfunc ties onderling zullen verdeelen.Het ligt in de bedoeling van het voorloopig bestuur, binnen kort een openbare propagandavergadering te organiseeren. Noteering van 26 April 1937. Spinazie per kist 25-65 ct. Andijvie per kist 4060 ct. Postelein per kist f 1.20. Raapstelen 100 bos f 3.60f 4.50 Radijs 100 bos f 5f 7 Koolrapen per zak 60 ct. Wortelen per kilo 6 ct. Bieten per kilo 2 ct. Aardappelen per kilo 2Vz5j^ ct. Roode kool per 100 f 4f 8 Savoije kool per 100 f 6f 11 Bloemkool per 100 f 10f 18 Uien per kilo 2 ct. Prei per kilo 34y2. ct. Sla per 100 krop f 3f 6.50 Rabarber per 100 bos f 4f 6 Pieterselie per bos 3y2 ct. Selderie per kilo 2 ct. Brusselschlof per kilo 814 ct. IJMUIDEN LIJST VAN GEVONDEN VOORWERPEN Gevonden te IJmuiden: Eenige schoentjes, een boord, een huissleutel, een nummerbord van een auto, een handwarmer, een zijschot van een auto, aan komen loopen twee honden en aan komen vliegen een duif. Gevonden te IJmuiden-Oost: een ring met sleutels, een kinderwagentje, twee sleutels, twee rijwielbelastingmerken, een handschoen een overjas, een huissleutel, een fietspomp, een zijschot van een auto en aan komen loo pen twee honden. Gevonden te Velsen-Noord: Elen bakbiljet, een rijwielbelastingmerk, een zakje inh. een paar kousen en aan komen loopen een hond. Gevonden te Santpoort: een zakje met aardappelen, een padvindersriem met porte- monnaie en een zilveren medaille. INBRAAK OP HET VELSERDUINPLEIN. Gisternacht is ingebroken in den winkel van de firma de Gruyter aan het Velserduin- plein. De inbrekers hebben zich langs de achterzijde van het perceel door het breken van Dinsdag 27 April. Tarbot per K.G. f 0.80—f 0.50 Griet per 50 K.G. f 30—f 3 Tongen per K.G. f 1.15—f 0.95 Middelschol per 50 K.G. f 26.50—f 23 Zetschol per 50 K.G. f 22—f 18 Kleine schol per 50 K.G. f 17.50—f 6.60 Schar per 50 K.G. f 8.50—f 4.20 Tongschar per 50 K.G. f 25—f 21.50 Rog per 20 stuks f 25f 12 Vleet per stuk f 3,f 1.75 Kleine poon per 50 K.G. f 5.30f 3.50 Kabeljauw per 125 K.G. f 68—f 31.50 Groote gullen per 50 K.G. f 18f 15 Kleine gullen per 50 K.G. f 17f 8.50 Wijting per 50 K.G. f 5.70—f 3.80 Heilbot per K.G. f 1.15 Leng per stuk f 2f 0.85 BESOMMINGEN. Trawlers Rotterdam IJM 112, 295 manden f 3490 Sperwer IJM 133 90 manden f 1480 Neptunus IJM 87, 85 manden f 1830 Protinus IJM 85, 165 manden f 2020 Loggers KW 40 f 590; KW 69 f 350; KW 51 f 580; KW 19 f 420; KW 22 f 470; KW 101 f 470; KW 13-5 f 400. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdgamarkt Witte Zee, Urn. 167, Vangst 25 m. groote schol, 50 m. tarbot, 15 m. kl. schol, 30 m. wolf, 20 m. braadschelviseh, 15 m. wijting en 15 m. poon. Totaal 170 manden, benevens 180 stuks ijskabeljauw, 290 stuks stijve kabeljauw 25 stuks leng. Dirkje R.O. 53. Vangst: 50 m. tarbot en gr. schol, 10 m. kl. schol. 30 m. wolf en poon, 25 m. braadschelviseh en wijting, 10 m. gul. To taal 125. manden benevens 150 stuks ijskabel jauw en 400 stuks stijve kabeljauw. Passagiers ontscheept. Het van Moermansk komende Russische stoomschop „Svir" heeft in de Buitenhaven alhier een twintigtal passagiers ontscheept. Deze passagiers vormen gedeeltelijk de be manning voor het te Amsterdam liggende en dezer dagen vertrekkende Russische stoom schip „Nicolai Ejow". Na een kort oponthoud kon het schip de reis naar Hamburg voort zetten. Aanvaring. Het Britsche stoomschip „Leeuwarden" is, naar gemeld wordt, op de Theems in aanvaring geweest met het oorlogsschip „Wishart". De voorsteven aan stuurboordzijde werd slechts licht beschadigd van het stoomschip „Leeu warden". Of de oorlogsbodem nog schade be komen heeft is niet bekend. Aangehouden en vrijgelaten. Het met een lading zwavelerts van Huelva naar Amsterdam gepasseerde Deensche stoom schip Karen Toft werd door de strijdmachten van Franco aangehouden omdat -de uitvoer van erts naar Nederland verboden is wegens de minder goede gezindheid, welke ons land zijn partij zou zijn toegedaan. Na vijf dagen te van een ruit toegang verschaft. Zij vonden i zijn vastgehouden is het schip evenwel weer echter de kassa leeg en hebben zich tevreden vrijgelaten omdat het uitvoerverbod was af moeten stellen met eenig klein geld. gekonddgd, nadat het schip reeds beladen was. Schip 6—3, 7—5, 2—6. Koopmans verl. v. Van Waveren 3—6, 62, I Ariadne (Ned.) lAmstelland (Ned.) x) Alcinous (Ned.) x) |A. Andreev (Rus) Mej. v. d. Kolk sl. mej. Hendriks 6—3, 26, 6—1. Mej. Pranger sl. mej. de Groot 63, 62. Mej. PrangerSprengers sl. mej. de Vries— Cassee 36, 62, 64. Mej. v. d. Kolk—de Waard sl. mej. de Groot- Borgerding 62, 60. Dames v. d. Kolk—Pranger sl. sl. dames de Bloemfontein (Ned.) x) VriesHendriks 68, 63, 63. I Breda (Ned.) x) Koopmans—Sprengers sl. v. Waveren— Boskoop (Ned.) Cassee 64, 62. I Bodegraven (Ned.) I Be nnekom Ned Barneveld (Ned.) I Bin tang (Ned.) x) Beverwijk 3Deuce 3. Langendijk sl. Neumann 75. 62. Zwager sl. Dankmeyer 1210, 61. Mevr. Melchers verl. v. mevr. de Liefde 61, 36, 6—8 Mej. Zurlohe verl. v. mej. Labrie 2—6, 2—6. Mevr. Melchers—Stóutenbeek verl. van mej. LabrieDankmeyer 62, 06, 36. Mej. ZurloheZwager verl. v. mevr. de LiefdeNeumann 06. 16. Dames MelchersZurlohe verl. v. dames de Liefde-Labrie 36, 26. Langendijk en Stóutenbeek sl. Neumann en Dankmeyer 63, 63. Beverwijk 4Joy 3. Dingier sl. Prins 61, 46, 62. Redeker sl. Wilmink 63, 63. Mej. Stóutenbeek sl. mevr. Reyenga 7—5, 5—7, 6—2. Mevr. Deegenaar sl. mej. Warmerdam 6—4, -6—7. Mej, StóutenbeekDingier sl. mevr. Reyen gaPrins 63, 75. Mevr. Zwager—-Postema verl. v. mej. War merdamWilmink 79, 46. Redeker—Postema verl. v. Wilmink—Prins 6—3, 2—6, 3—6, Dames Deegenaar en Zwager verl. van dames Reyenga en Warmerdam 57, 75, 3—6. I Cordillera (Du.) x) I Calypso (Ned.) Eurymedon (Eng.) x) Essen (Du.) Erna (Du.) Engano (Ned.) x) Egeran (Du.) Gaasterkerk (Ned.) x) Heemskerk (Ned.) x) Hilversum (Ned.) Heidelberg (Du.) x) Halle (Du.) Hektos (Fin) I. M. Embiricos (Gr.) I Joh. de Witt (Ned.) x) J.v.Oldenbarnev. (Nd.) x) Juno (Ned.) Jaarstroom (Ned.) Lumla (No.) Maaskerk (Ned.) Magdeburg (Du.) x) Meerkerk (Ned.) x) Melampus (Ned.) Marg (Noor) Montferland (Ned. x) Merope (Ned.) Moena (Ned.) x) Nailsea Moor (Eng.) AGENDA VOOR BEVERWIJK DINSDAG 27 APRIL Luxor Theater, Breestraat: „De Banjo speler van de Mississippi" en „Truxa", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De charge van de Lichte Brigade", 8 uur. Kasteel „Marquette", Heemskerk: Bloemen tentoonstelling. v.m. 10 uur. WOENSDAG 28 APRIL Luxor Theater, Breestraat: „De Banjo speler van de Mississippi" en „Truxa", 8 uur. Kasteel „Marquette", Heemskerk: Bloemen tentoonstelling. v.m. 10 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DINSDAG 27 APRIL Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Suzy", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Helène Wilfuer", 2.30 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De Jungle Prinses",, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Brandend Goud", 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Tentoonstelling van teekeningen van Henk Henriët, Kunsthandel „Pictura", Gierstr. 31. WOENSDAG 28 APRIL Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Tentoonstelling van teekeningen van Henk Henriët, Kunsthandel „Pictura", Gierstr. 31. Orion (Ned.) Odysseus (Ned.) Orpheus (Ned.) Phrontis (Ned.) x) Phoenicia (Du.) Poseidon (Ned.) Pres. Francqul (Belg) Patricia (Du.) Polyphemus (Ned.) x) IPeisander (Eng.) x) Probitas (It.) Pluto (Ned.) Rhea (Ned.) Ramon Alonso R. (Sp.) Reggestroom (Ned.) Runmarö (Zw.) Singkep (Ned.) x) Saltwiok (Br.) Springfontein (Ned.) x. Stella (Ned.) Saturnus (Ned.) Simon Bolivar (Ned.) x Spar (Ned.) Tela (Ned.) Telamon (Ned.) Tawali (Ned.) x) Tajandoen (Ned.) x) Triton (Ned.) W. Indië Buenos Aires Batavia Leningrad Chili (via Antw.) Ohili Chili Batavia Zuid Afrika Chili Chili Pto Barrios Venetië Batavia Ned. Indië Danzig Hamburg Danzig Verm, aankomst Laatste bericht Van Rensselaer (Ned.) Vesta (Ned.) Waterland (Ned.) x) Zaanland (Ned.) x) Zonnewijk (Ned.) Zuid Afrika La Plata Ned. Indië Ned. Indië Liverpool (v. IJm.) Buenos Aires Batavia Batavia Midd. Zee West Afrika Port Arthur Hamburg Ned. Indië Japan Hamburg (via Bremen) Oporto Hamburg Danzig Batavia Villa Constitution Midd. Zee Stettin Stettin Batavia Tampico Alexandrië (via R'dam) Houston Pto. Barrios Batavia Batavia Bona (v. IJm.) Hamburg Midd. Zee Casablanca Hamburg Oxelösund (v. IJm.) Batavia Rosario Z. Afrika Bourgas Midd. Zee West Indië Buenos Aires Buenos Aires Alexandrië Ned. Indië Ned. Indië Zw. Zee West Indië Midd. Zee Buenos Aires Beunos Aires Melilla (v: IJm.) 2 Mei 3 Mei 7 Mei 28 April 12 Mei 8 Mei 8 Mei 2 Mei 10 Mei 7 Mei 25 Mei 11 Juni 30 April 28 April 26 Mei 4 Mei 6 Me i 28 April 2 Mei 29 April heden 2 Mei 29 April 2 Juni 13 Mei 27 April 27 April 4 Mei 3 Juni 29 April 29 April 24 April 12 Mei 20 Mei 27 Mei 29 April 9 Mei heden 30 April 2 Juni 28 April 5 Mei 30 April 28 April 6 Mei 15 Mei 28 April 8 Mei 14 Mei 28 Mei 28 April 14 April van Curagao. 25 April van Las Palm as. 23 April van Port Said. 23 April vertrokken vertrekt 8 Mei van Hamburg 16 April van Cristobal. 21 April van Paita. 23 April van Port Said. 27 April te Southampton. 20 April van Valparaiso. 17 April te Callao. 26 April van Pt. Limon 24 April te Triëst. 22 April van Triëst. 24 April van Port Said. in lading. 27 April vertrokken. 23 April te Rotterdam. 26 April te Rotterdam. 7 April van Santa Fé. 21 April van Padang. 27 April van Batavia. 27 April vertrokken. 14 April van Dakar. vertrekt 28 April. 23 April van Port Said. 22 April van Patras. 23 April te Takoradi. 20 April vertrokken. 27 April vertrokken. 19 April van Port Said. 23 April van Penang. 26 April te Bremen. 27 April van Rotterdam, vertrekt 1 Mei. April vertrokken. 24 April vertrokken. 13 April van Montevideo. 25 April van Ouessant. 24 April vertrokken, vertrekt 1 Mei, vertrekt 1 Mei. 16 April van Port of Spain 25 April van Ouessant. 6 April vertrokken. 16 April van Trinidad. 25 April van Colombo. 24 April vertrokken. 17 April vertrokken, vertrekt 28 April. 23 April te Castellon. 16 April vertrokken, in lading. 24 April vertrokken. vertrekt 29 April. 15 April van St. Vincent. 15 Aprii van Mombassa. 22 A-pril van Piraeus. 24 April van Algiers. 27 April van Havre. in lading. 17 April van Fern. Noronha 25 April van Palermo. 23 April van Belawan. 20 April te Batavia. 25 April van Stamboul. 25 April van Ouessant. 25 April te Catania. 24 April van Rio Janeiro, vertrekt 29 April. 26 April van Ouessant. Door K. Rauwerda. k) Schepen voorzien van een x zijn grooter dan 6000 bruto register ton Buitenhaven VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Russ. s.s. Svir Moermansk passagiers ET gebogen hoofd, de handen in de zakken sjokte hij door het park en bespeurde niets van de jubelende lent-vreugde om zich heen. Hij lette niet op de geurende aarde, op het ontluiken de groen of het heerlijke voor jaar-zonnet je. Niemand zou uit dezen moedeloozen jonge man de vroolijke, altijd op een pretje be luste Henri de Groot herkennen, zooals hij er zes maanden geleden uitzag Als eenig kind, opgevoed in een omgeving van comfort en luxe, was hij er aan gewend geraakt, accepteerde het als iets vanzelf sprekends. Door zijn opgewekte natuur ge liefd bij zijn vrienden, altijd bereid mee te doen aan dolle avonturen, was zijn jeugd een heerlijken tijd. Na het doorloopen der H.B.S. kwam hij in de zaak. Met zijn gewone onstuimigheid viel hij op zijn nieuwe taak aan, tot het hem spoedig door z'n eentonigheid begon te ver velen. Met allerlei uitvluchten probeerde hij zich meer vrijheid te verschaffen, zeer tot ongenoegen van Papa de Groot Zelf een harde werker, verwachtte deze van zijn zoon dezelfde toewijding voor de ge meenschappelijke zaaken hierin kende hij geen pardon. Soms vielen er scherpe woorden Na eenigen tijd leerde hij Eimy Verhulst kennen en het leven opende nieuwe onge kende perspectieven. Papa was in zijn nop jes, vond alles goed, drong op een spoedige verloving aan. Men maakte plannen Maar ook de zachtmoedige Emy was niet bij machte de onstuimige natuur van den jongeman in voldoende mate te boeien. Misschien was het toen ook al te laat. Van rustig toegewijd werken was geen sprake meer. Den meesten tijd kon men hem aan een bridge-tafel vinden, als hij Eimy sprak, was het om zich excuseer en. Hij had een afspraak hiereen afspraak daar In den beginne wist Moeder nog menige speelschuld te stoppen, maar Papa was niet gemakkelijk te misleiden en nam maatre gelen. Zoo kwam hij terecht in de handen van een woekeraar die steeds brutaler werd, dreigde een brief te zullen schrijven en het eindelijk deed ook. Nooit raakte hij het beeld kwijt van het verbeten gezicht waarmee Papa hem zijn leven onder het oog bracht. Maar hij had er om gelachenWat gaf het rijk te zijn als men het geld niet mocht laten rollen? Als Papa hem dat beetje ple zier in zijn leven niet gunde, was het beter dat hij wegging. Hij zou eens laten zien dat hij best op zijn eigen beenen kon staan. Bin nenkort zou hij Pa dat geld terug geven. hij paste er voor nog langer als een kind te worden behandeld. En hij was gegaanmaar het was beter niet aan die dagen te denkenhoe zijn Moeder had gesmeekt. Emy schreef hij een kort briefje, ver zocht haar geduld te hebben. Kom, kom, was hij niet jong en gezond? Er zou spoedig iets gevonden zijnhij zou eens laten zien wat hij waard was. Dat alles was nu zes maanden geleden. Van het geld dat zijn Moeder nog op het laatste oogenblik in z'n zak had weten te stoppen, huurde hij een kamertje. Sollicitaties schreef hij bij dozijnen zonder resultaat. Twee maanden waren voor bij, toen ging hij er zelf op los, bood zich hier en daar aan.maar ja, er liepen zoo veel prima krachten rond, men zou zijn adres noteeren Eindelijk lukte het hem een baantje te be machtigen als reiziger op provisie-basis. Hij draafde den geheelen dag rond met twee zware koffers, hij spaarde zich niet. Maar zelfs oude in het vak doorknede rei zigers kregen met moeite wat orders binnen. U slenterde hij al een paar weken langs de straat, lusteloos en vermoeid. Het moet maar komen zooals het wil, het leven heeft hem murw geslagen, het is beter er een eind aan te makenNiemand heeft hem noo- dig, goed, hij weet wat hem te doen staat. Uren lang heeft hij zoo loopen denken, mechanisch verzet hij z'n voeten. In een der zijpaden staat een bank, hij wil een oogen blik rusten. Er zit een ouden heer, zijn han den steunend op den stok. Voor zijn voeten ligt een groote grijze herder. Er is ruimte ge noeg en met een korten groet zet Henri zich neder. Het is nu heerlijk voor een wandeling, merkt de oude heer op. Het zonnetje doet wonderen, aan alle kanten voelt men het leven ontwaken. Met een ruk heeft Henri het hoofd omge wend. Wat bazelt dien man over ontwakend leven. Het is pijnlijk zulke woorden te moe ten hooren als men juist het besluit geno men heeft afscheid van het leven te nemen. Met schorre stem zegt hij: Het leven is niet zoo prettig als het lijkt. Het leven is ruw, wreed.meedoogenloos. Hij struikelt over zijn woorden. Mis schien hebt u dat nooit zoo meegemaakt, het leven is misselijkbah Nu heeft de oude zich heelemaal naar hem toegewend, hij kijkt in zijn oogen, vreemde bolle oogen zonder uitdrukking. Verschrikt onderbreekt hij zijn betoog. Dacht u dat, zegt de oude heer zacht jes, dacht u dat. Welnu laat ik u dan zeggen dat niemand hierover beter zou kun nen oordeelen dan ik, En ik heb het leven lief, ik vind het heerlijk in het voorjaar de prikkelende lucht in te ademen, ik ben dank baar als ik mij aan de eerste zonnestralen kan warmen. Ik geniet van het drukke gedoe der vogels en ik krijg er niet genoeg van, de boomen te beluisteren als de wind door de toppen ruischt. En ik kan het wetenik ben blind. Het is Henri of hij een slag in zij ngezicht heeft gekregen, blind en zoo het leven hef te hebben. Hij zou willen schreeuwen maar slechts een drogen snik komt uit zijn keel. - Pardon, mompelt hij beschaamt. dat heb ik niet kunnen weten. De heer maakt een afwerende beweging met. zijn hand. Voor mij maakt het niets meer uit, ik ben er aan gewend geraakt. Spoedig zitten ze als oude bekenden te pra ten en stort Henri zijn hart uit, het lucht hem op met. iemand over zijn moeilijkheden te spreken. Als hij eindelijk zwijgt vraagt de oude vriendelijk, waarom gaat u eigenlijk niet. terug? - Dat kan ik niet doen, u kent mijn va der niet. Dat is zoo, antwoordt de zachte stem Ik ken hem niet, maar ik weet zeker dat men u thuis met. open armen zal ontvangen Met een teeder gebaar liefkoost hij den hond, het dier verwacht het sein om te ver trekken. Maar wat ik wel weet is dit; dat alle vaders per slot van rekening gelijk'zijn Er zijn drie menschen ongelukkigdoor uw schuld. Ik wil u niet raden, het lijkt mii juister dat u de oplossing in dit conflict zelf zoekt, Maar wel zou ik u willen zeggen, dat het ware geluk dan pas komtwanneer men anderen gelukkig weet te maken, hen met liefde omringten vooral, het leven weet te waardeeren als iets schoons... Goeden dag. Hij ziet de gebogen gestalte tusschen de boomen verdwijnen, de hond loopt dicht te gen hem aan en wijst den veiligen weg. Een oogenblik blijft hij nog onbeweeglijk zitten, dan slaakt hij een diepe zucht. Het is alsof het veel lichter is geworden. Of is de werd plotseling veranderd? Vlak naast hem is een merel bezig, een worm te bemachtigen Een eekhoorntje vlucht met lenige sprongen naar een boom,( hij ziet hoe de musschen ijverig heen en weer vliegen, dorre takjes en strootjes aandragen voor het te bouwen nestje.zoo is het leven, het mooie jonge levenHad hij daar afscheid van willen nemen? Neen, neen Hij staat rechtop en ademt met diepe teu gen de zoete lente in. En alsof hij iemand antwoord zegt hij hardop: Ik ga terug. Ik heb iets goed te maken en, ik zal het doen ook! BOND VAN VERZEKERINGSAGENTEN EN INCASSEERDERS. Te Arnhem heeft de moderne organisatie van verzekeringsagenten en incasseerders haar jaarvergadering gehouden onder voorzitter schap van den heer J. den Exter. Voorstellen van het hoofdbestuur, welke beoogden den se cretaris een salaris te verschaffen, waardoor het hem mogelijk wordt zich geheel voor den bond vrij te maken en voorzitter en penning meester een kleine j aarlijksche vergoeding toe te kennen, werden aangenomen. Het bestuur werd als volgt samengesteld- J. den Exter, voorzitter; J. van Noorden, secre taris; R. F. Jonkman, penningmeester; H. Bui ten, B. Groenendijk, C. Wesselius, J. H. Baay (Haarlem) en L. J. van der Ster. Besloten werd over. te gaan tot instelling van een rechtspositiefonds, waaruit aan bonds- functionarissen, die tegen salaris of vergoe ding een functie in den bond hebben vervuld, een uitkeering zal worden verstrekt, indien zij door niet-herkiezing of op andere regelmatige wijze hun functie moeten neerleggen. Besloten werd voorts niet over te gaan tot fusie met den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden, terwijl Haarlem werd aan gewezen als plaats, waar de volgende verga dering zal worden gehouden. VEREENIGING VAN ONTVANGERS ENZ. BIJ 'S RIJKS BELASTINGEN. De Vereeniging van Ontvangers, hoofd commiezen en commiezen bij 's Rijks belastin gen in Nederland hield op Zaterdag j.l. te Am sterdam haar algemeene vergadering. In de bestaande vacature van een lid van het hoofd bestuur werd voorzien, door de verkiezing van den heer G. J. Vos, .commies Dir. Bel. ,enz„ te Rotterdam. Het voltallige hoofdbestuur bestaat thans uit de heeren E. v. d. Wall, ontvanger Dir. Bel. enz. te Haarlem, P. Ensing ontvanger Dir. Bel. enz. te Lemmer, O. Achterop commies Dir. Bel. enz. te Groningen, G. J. Vos com mies Dir. Bel. enz. te Rotterdam en J. Kap pers ontvanger Dir. Bel. enz. te Dinxperlo. Voor het komend vereenigingsjaar werd de heer E. v. d. Wall tot voorzitter aangewezen. Een voorstel tot statutenwijziging werd aan genomen, waardoor de vereeniging voortaan ook aan ambtenaren in den rang van commies bij de registratie en domeinen gelegenheid biedt als lid toe te treden. In verband daar mede zal de naam der vereeniging voortaan luiden „Vereeniging van ontvangers, hoofd commiezen en commiezen bij de administratie der belastingen in Nederland". De vergadering stelde voorts een nieuw pro gram van actie vast. In dit program spreekt de vereeniging zich o.m. uit voor het nastreven van een titulatuursverandering van conunies in die van adj. controleur, naar aanleiding hiervan zal ook worden geijverd voor een ver hooging van de examen eischen, die thans gel den voor het commiezenambt. Bij de verdere besprekingen in deze zeer druk bezochte vergadering viel onder de afge vaardigden en verdere aanwezige leden een diepe teleurstelling te constateeren, omtrent het nog maar steeds uitblijven van verbete ring in hun promotiekansen en de uiterst slechte salarispositie waarin zij verkeeren. De Bilt voorspelt: Matigen tot zwakken Noordelijken tot Westelijken wind, meest zwaar bewolkt» weinig of geen regen, iets zachter. BAROMETERSTAND Hoogste 768.3 m.M. te Valentia. Laagste 752.5 m.M. te Jan Mayen. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 44 F. Laagste hedennacht 39 F. Hoogste heden 45 F. BAROMETERSTAND: Hedenmorgen 9 uur 159 m.M. Stilstand. Opgave van; MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN Woensdag v.m. 4.37 uur; n.m. 4.56 uur. Donderdag v.m. 5.09 uur; n.m. 5.29 uur. Vrijdag v.m. 5.42 uur; n.m. 6.64 uur. BURGERLIJKE STAND HAABLEM, 26 April- Ondertrouwd 26 April: F. Nieuwveen en C. van den Oosterkamp. Bevallen 23 April: F. HamoenOverduin, d.; 24 April: A. S. C. DhosteHonig, d.; N. B. van BeekumPeereboom. d.; M. C. de Bruijn— Steen winkel, d.; 25 April: A. Salomons— Swart, a. Overleden 23 April: E. SteffersRijbroek, 74 j., Spaarne; 24 April: J. Brans, 67 j., Padang- straat; M. C. J. Caderius v. veen—Gieben, 67 j„ Johan van Vlietstraat; C. J. v. d. Berg, 17 j.» Hazepaterslaan25 April- P, de Graaff, 68 J.> Tugelastr.; N. C. Boomars, 65 j., C. Q. Wennekers, 85 j., Hagestraat.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6