THIJS IJS EN HET HANENEI Londen zonder autobusverkeer? Het dreigement van het buspersoneel. PROGRAMMA \KOENSDAG 28 APRIL 1.937 Onze Londensche correspondent schrijft ons: De voorbereiding van de kroningsfeesten gaat gepaard met andere zorg dan die, welke aan alle voorbereiding is verbonden. In de graafschappen om Londen zijn stakingen in vervoerdiensten aan den gang en zij nemen er toe. In Londen zelf dreigt op het ©ogen blik een geschil tusschen London Transport en haar omnibuspersoneel op een staking uit te loopen. Deze staking zou op 1 Mei kunnen uitbreken, elf dagen voor de kroning. Indien de stakers willen slagen in hun actie dan kun nen zij het moeilijk zonder de sympathie van het publiek stellen. Het lijkt onwaarschijn lijk, dat het Londensch omnibuspersoneel die sympathie deelachtig zal worden. Het publiek heeft reden zich af te vragen, waarom het ge schil op de spits is gedreven op dit oogen- blik, dat meer dan ooit met de extra kronings- drukte, die reeds is ingetreden, goed en on gestoord werkende openbare transportdien sten verlangt. Het publiek moet geneigd zijn te oordeelen, dat het buspersoneel misbruik maakt van de kroningsgelegenheid om zijn eischen ingewilligd te krijgen en het zal wel licht tot de slotsom komen, dat eischen, die men zoekt af te dwingen door de grootst mo gelijke verlegenheid en verwarring in het vooruitzicht te stellen, zoowel voor de over heid als voor het publiek niet billijk genoeg kunnen zijn om inwilliging te verdienen. Daarenboven heeft het bestuur van Lon don Transport nu reeds voor de tweede maal aangeboden het geschil te doen onderzoeken door een onafhankelijk scheidsgerecht. Het is waar, dat de maatschappij bij voorbaat kan weten, dat zulk een scheidsgerecht zou moe ten uitmaken dat ze de kosten van eén ver korten arbeidsdag (het buspersoneel heeft een werkdag van 8 uren en zijn eisch, dien het met een staking kracht wil bijzetten, is een werk dag van V/o uur) niet zou kunnen betalen. Maar het aanbod is nochtans redelijk en men had redelijkerwijze kunnen verwachten, dat de vafcbondleiders, die voor de ontevre denen optreden, het niet zouden beantwoor den met de aankondiging van een staking op 1 Mei. London Transport heeft in het begin van de week zijn lezing gegeven over den eisch van 'het personeel. En er staat heel wat in, waarop de werknemers een goed antwoord zullen moeten kunnen geven, vóórdat zij het publiek van het goed recht van hun actie zullen kunnen overtuigen. De werknemers verklaren, dat hun arbeid met en op de om nibussen te veel inspanning vergt om het 8 uur aan een stuk te kunnen uithouden zon der gevaar voor de openbare veiligheid. Dat is hun meest indrukwekkende rechtvaardiging- voor hun onverzoenlijke houding (tot op dit oogenblik is hun houding nog volstrekt on verzoenlijk) De verklaring van London Trans port legt echter uit, dat het aantal rij-uren van hun werktijd slechts 6 uur en eenige mi nuten is. De rest van de 8 uren gaat heen met rusten aan de eindpunten, nuttiging van ver- verschingen en dergelijke oogenblikken van verademing en verpoozing. ]h. tegenstelling met de meeste stakingen of dreigende stakingen geeft deze ruim ge legenheid aan het publiek de mérites van de zaak te beoordeelen. Alle feiten, die betrek king hebben op het geschil, zijn bekend en hun juistheid wordt niet betwist. De eisch voor een korteren werkdag is opgekomen met de versnelling van de diensten. Het is twijfel achtig of die versnelling verantwoordelijk is voor de verhoogde zenuwspanning, die nu het motief is geworden voor den korteren werk dag. De versnelling is verkregen door het in stellen van vaste stopplaatsen en door be tere motoren en andere mechaniek, die het besturen van het voertuig vergemakkelijken. Met de invoering van het nieuwe rij-systeem, dat het passagiersvolume verhoogde, kreeg het personeel loonsverhooging, een korteren werktijd en meer vacantie met hehoud van loon. De chauffeurs en de conducteurs stem den toen graag in de nieuwe regeling toe. Het weekloon der bestuurders is thans gemiddeld 4-8-6, dat van de conducteurs 4-0-0. Hun uniform is vrij. Rijden als passagiers op de omnibussen kost hun niets. Na 30-jarigen dienst ontvangen zij een redelijk pensioen. De maatschappij heeft doen weten en de cij fers zijn voor geen tegenspraak vatbaar dat de inwilliging van den eisch voor de 26.000 bestuurders en conducteurs in den Lon- denschen busdienst haar 650.000 per jaar zou kosten. Haar financieele omstandigheden zijn niet rooskleurig. Als „Public Utility Com pany" (een particulier bedrijf onder over heidscontrole) is de winstmarge voor het kapitaal van London Transport wettelijk vast gesteld. Tot heden heeft de maatschappij de toegestane winst voor haar aandeelhouders nog niet 'kunnen verdienen. Overstroomingen in de Ver. Staten. Reeds 15 dooden. WASHINGTON, 27 April. Als gevolg van de overstroomingen in Pennsylvanië, Ohio, Vir ginia, Maryland en Zuid-Carolina zijn vijf tien personen verdronken. Vijf personen worden vermist. Roosevelt heeft een commissie benoemd om de leiding der hulpmaatregelen ten be hoeve van duizenden bewoners der. geteisterde gebieden in handen te nemen. Men hoopt, dat de ramp niet den omvang zal aannemen van die van verleden jaar. De overstrooming van de Ohio is nog niet tot staan gebracht. De stad Wellsburg heeft daaronder zeer te lijden. De schade bedraagt, naar schatting, reeds een half millioen dollar. Engelscli schip door kruiser aangehouden? Op weg naar Valencia. Reuter verneemt uit Valencia, dat een on bekend Britsch schip aangehouden is door uet Duitsche oorlogsschip „Admiral von Spee", ondanks het feit, dat het Britsche schip de vlag voerde, die te kennen geeft, dat de internationale controle gepasseerd is. Het schip vervoerde aardappelzaad van Ant werpen naar Valencia. Hoewel het Britsche schip tegen de aanhouding protesteerde, stond het Duitsche oorlogschip er op het te doorzoeken, waarna het toestemming ver leende tot voortzetting van de reis. In het licht van deze bijzonderheden ver schijnt voor vele de actie van het Londensch buspersoneel als een daad van lichtzinnig heid en onverantwoordelijkheid. Het geldt hier een klasse van openbare arbeiders, die naai' veler oordeel en niet het minst naar het oordeel van hun klassegenooten in andere vakken door hun werkgevers verwend en door het publiek over het paard getild zijn. Algemeen wordt erkend, dat de „busmen" hun moeilijk en verantwoordelijk werk voorbeeldig uitvoeren. Maar de „busmen" hebben het zoo vaak gehoord, dat zij wellicht een wat te hoogen dunk hebben gekregen van hun posi tie. Hun materieele welstand, zichtbaar o.a. in het ruim particulier bezit van auto's en motor rijwielen onder hen, wordt benijd door de timmerlieden, de ververs, de metselaars, die in hun straten wonen. Indien deze mannen of hun leiders het aanbod, het dispuut, aan een onafhankelijk scheidsgerecht voor te leggen en de uitspraak van zoo'n gerecht te aanvaarden, van de hand wijzen, zuilen zij ongetwijfeld de Londenaars tegen zich krijgen. Wellicht hebben zij dit reeds ingezien en zal de desorganisatie van het verkeer, in een tijd, die voor vreugde en feest is aangewezen, worden voorkomen. Roemenië Leden van de „IJzeren Garde" krijgen levenslang. De krijgsraad heeft acht leden van de „IJzeren Garde", die destijds den uit den uiterst-rechtschen strijdhond getreden af gevaardigde Stelesco hebben vermoord tot le- vmslangen dwangarbeid v eroordeeld. Twee anderen werden gestraft tot tien jaar dwang arbeid. Valencia uit zee beschoten. Bombardement, eischt dooden en gewonden. De verwoesting van Guernica. Dinsdag laat in den middag heeft men te Valencia vastgesteld, dat de oorlogsbodems der opstandelingen „Canarias" en „Baleares", Valencia en de voorsteden hebben beschoten. Ongeveer 60 granaten kwamen tot ontploffing. Aan het bombardement zou ook zijn deelgenomen door vliegtuigen, doch hiei'omtrent zijn nog geen vol ledige bijzonderheden bekend. Het .vuur der rechtsche oorlogsbo dems werd beantwoord door de kanon neerboot „Laya". Bij het bombardement zouden vol gens de eerste berichten vier perso nen gedood en talrijke personen ge wond zijn. De opmarsch in het Noorden. Een speciale correspondent van Havas meldt uit Vitoria: Maandagmiddag vijf uur hebben de troe pen van Mola overal den rivier Durango over gestoken en twee dorpen aan den stroom op den weg naar Ermua en Malazga genomen. De genie had op verschillende punten over gangen over den stroom gebouwd en de rechtsche colonnes trokken over den Duran go. Naarmate de. infanteristen oprukten, ver schoof de artillerie haar vuur naar voren en achtervolgde de regeeringstroepen met haar granaten. Van het geheele front komen be richten over massale overgave van militietroe pen. Bij de verovering van Monte Oiz in de streek van Eifoar hieven verscheidene honder den militiemanschappen de armen open lie pen over naar de rechtschen, met wapenen en bagage. Overal vonden de opstandelingen belangrijke opslagplaatsen van allerlei aard, die de regeeringstroepen in deze streek had den aangelegd. Waarnemingsvliegtuigen mel den, dat er een druk verkeer heerscht achter het'front en dat de weg Durango—Bilbao zwart is van de troepen soldaten, burgers en Het aantal in de laatste 3 dagen gemaakte krijgsgevangenen bedraagt meer dan 5000. Men weet nog niet hoe groot het totaal dér verliezen der regeeringstroepen is. Over het algemeen raamt men, dat bij de regeerings troepen tijdens de laatste drie dagen ruim 10.000 man buiten gevecht moeten zijn ge steld. waarbij een vrij hoog percentage ge sneuvelden. Maandag vond men in een enkel bo ch in de omgeving van Eibar ruim 200 dooden. Brandbommen op Guernica. Blijkens een Havasberic'ht uit Bilbao heeft het bombardement van Guernica, de oude hoofdstad van Baskenland, acht uur ge duurd. Er werden dus ongeveer duizend bom men geworpen, voor het meerendeel brand bommen. De vliegtuigen lieten zich tot dicht boven den grond zakken om de machinege weren op de bevolking te richten. De branden zijn nog niet gebluscht. Het aantal slachtoffers, dat nog niet vast staat, schijnt groot te zijn. Men meent tè Bilbao, dat de meedoogen- looze verwoesting van Guernica, de „heilige stad" van Baskenland, door de vliegtuigen der opstandelingen in het 'hart van iederen Bask een onuitbluschbare haat tegen Mola en zijn aanhangers zal doen ontstaan. Van officieele zijde worden Duitsche vliegers er van beschuldigd een ontzettende slachting te hebben aangericht. Volgens aanvullende berichten hebben de vliegtuigen zelfs een zame boerderijen op acht kilometer afstand van Guernica gebombardeerd en in brand doen geraken, terwijl de machinegeweren op kudden schapen gericht zouden zijn. Het klooster van St. Clara, dat als ziekenhuis gebruikt werd, is met vele bewoners vernie tigd. Een ander klein ziekenhuis is geheel verwoest: 42 gewonden, die daar verpleegd werden, zijn om het leven gekomen. De luchtaanval geschiedde op marktdag, zoodat de stad gevuld was met boeren, die hun voortbrengselen kwamen verkoopen. De correspondent van Reuter voegt hier aan toe: „Ik heb een niet-ontplofte brand bom opgeraapt. Het projectie woog 800 gram en was rijkelijk voorzien van Duitsche ade laars. Guernica beschikte in het geheel niet over verdedigingsmiddelen of vliegtuigen. De gebouwen, die nog overeind staan, kun nen op de vingers van één hand geteld wor den. Een groote massa rookende puinhoopen is alles, wat van de stad is overgebleven". Marquina door de rechtsche troepen bezet. De rechtsche troepen hebben gisterochtend om tien uur Marquina bezet. Laat in den middag bevonden de regee ringstroepen zich halverwege Aumestia. Madrid is gisteren opnieuw gebombardeerd. Hierbij zijn talrijke gewonden, gevallen. De dooden zijn onmiddellijk weggedragen en er zijn te dien aanzienstrenge consignes ge geven, zoodat de journalisten ze niet kunnen tellen. Behalve door granaten en kogels wor den vernielingen aangericht door wegsprin gende brokken steen. De chauffeurs hebben om de kap van hun auto's matrassen gebonden evenals in de eerste dagen van den opstand en de voet gangers maken meer gebruik van de onder - grondsc-he om zich veiliger te verplaatsen. De vliegtuigen der regeering hebben verken ningsvluchten ondernomen, maar zijn er naar het schijnt nog niet in geslaagd de bat terijen, die op de hoofdstad vuren, te ontdek ken Men weet slechts bij benadering dat zij geplaatst zijn op de hoogten ten westen der stad. Acht rechtsche vliegtuigen hebben gistermorgen boven Madrid gevlogen, maai de luchtafweerkanonnen en mitrailleurs ver joegen (hen. Gil Robles trekt zich terug- uit de politiek. De leider van de Ceda, Gil Robles, heeft een schrijven gezonden aan zijn vrienden, waarin hij zijn voornemen te kennen geeft van ieder politieke activiteit af te zien, aan gezien hij zich aangesloten heeft bij de unifi catie van milities en partijen. Antonio Goi- coechea, de leider van de monarchistische partij „Renovacion Espanola", is overgegaan tot ontbinding van zijn partij. Opstandelingen brengen twee visschersschepen tot zinken. De „Canarias" en de „Baleares" hebben zich. na Valencia te hebben gebombardeerd, in de richting van Castello begeven. Zij wer den door twee vliegtuigen der regeerings- luchtmacht achtervolgd, die verscheiden bommen lieten vallen van een hoogte van 850 meter. De bommen 'kwamen zeer dicht nabij de beide vaartuigen terecht. Bij het passeeren van Burriana beschoten de beide opstande lingen-schepen drie visschersschepen, waar van er twee tot zinken werden gebracht. De 'bemanningen dezer schepen zijn waarschijn lijk verdronken. Massa-arrestatie onder melk boeren in Egypte. Knoeierij op groote schaal. Reuter meldt uit Kaïro,' 27 April: De Egyp tische regeering voert een krachtige cam pagne tegen het knoeien niet melk, nadat 'n eenige maanden geleden ingesteld onderzoek liad aangetoond, dat vrij wél alle melk, die aan het publiek verkócht werd, met water verdund was. De laatste zeven weken heeft het controle bureau te Kaïro niet minder dan 2.090 melk boeren gearresteerd en 5.257 onzindelijke melkbussen vernietigd. Voorts zijn groote hoeveelheden melk in beslag genomen van melkboeren, die liever hun melk in den steek lieten dan aan een onderzoek te worden on derworpen. MUSSOLINI EERE-PILOOT DER DUITSCHE LUCHTMACHT Tijdens zijn onderhoud met Mussolini heeft Goering den duce 'het eere-diploma der Duit sche luchtmacht overhandigd. Scandinavische landen protesteeren bij Franco. Wegens het optreden der Nationalistische schepen. Noorwegen, Zweden, Denemarken en Fin land hebben tegelijkertijd een protest inge diend bij den vertegenwoordiger van Franco in Lissabon tegen de verschillende daden dei- schepen der opstandelingen, die talrijke vrachtschepen der noordelijke landen hebben aangehouden en ze naar Ceuta hebben ge bracht, waar zij gedwongen werden hun la dingen te lossen. Hel „commentaar op de kroning". Aanklacht wegens smaadschrift ingediend. Reuter meldt uit Londen, dat de advocaten van den Hertog van Windsor tegen de uit gevers en den schijver van het boek „Com mentaar op de kroning" een aanklacht wegens smaadschrift en een eisch tot schadevergoe ding ingediend hebben. JEUGDIGE „FASCIST' GESTEENIGD. Te Lyon heeft naar het Hbld. meldt, een troepje kleine jongens een jongen van acht jaar letterlijk gesteenigd. Het slachtoffer is aan de verwondingen bezweken. De schuldigen kinderen beneden de veertien jaar hebben bekend, dat zij met steenen hebben gegooid. De jongen, die op de fiets er op uit was gegaan om loten voor een tombola voor een katholieke schoolver- eèniging te verkoopen, kwam door een straat, waar een troep kinderen hem aanviel, van zijn fiets sleurde en hem voor „fascist" schel dende mishandelde. Er lag tot zijn ongeluk een stapel keien bij de hand, waarmee de bende hem te lijf ging en tenslotte een sche delbreukfactuur bezorgde. De „Journal" weet mee te deelen, dat de jongen tot een te Lyon bekende familie behoorde. Men wist alge meen, dat zijn vader lid was van den Parti Social-Francais. EEN 135-JARIGE RUS. Nabij de stad Kisel in Rusland woont een man, die in 1802 is geboren en binnenkort den eerbiedwaardigen leeftijd van 135 jaar zal bereiken. Zijn familie is zoo groot, dat het moeilijk is, zijn nakomelingschap vast te stellen. Kortgeleden is een zijner zonen op 101-jarigen leeftijd gestorven. Deze methusa- lem heeft in totaal 17 kinderen gehad, en de jongste dochter is 70 jaar oud. BROOK MOEST EEN NOODLANDING MAKEN Uit Juba wordt gemeld, dat de vlieger Brook door een hevigen storm genoodzaakt was een noodlanding te maken bij Bor, on geveer honderd mijl ten noorden van Juba; Toen hij weer uit Juba wilde vertrekken, brak zijn staartwiel. Brook hoopt dit te kun nen herstellen en in den middag te kunnen vertrekken. Nationale demonstratie van Eenheid door Democratie. Groote bijeenkomst te Amsterdam. De Nederlandsche beweging voor Eenheid door Democratie D. D.) heeft gisteravond in het R. A. I,-gebouw te Amsterdam een na tionale demonstratie gehouden, waarbij be halve door den voorzitter van deze beweging dr. H. Faber, het woord is gevoerd door minis ter Mi-. P. J. Oud, en de heeren H. D. Louwes, prof. dr. P. Geyl en Koos Vorrink. De voorzitter dr. Faber opende de zeer drukbezochte bijeenkomst er waren onge veer 12.000 aanwezigen met een rede, waarin spr. den dag van de oprichting releveerde en de redenen, die hiertoe leidden. Vanavond mogen wij zeggen, aldus spr. dat ons werk is gelukt. Wij zijn nog niet, -wat wij willen zijn. Maar wij zijn op weg. Midden in Nederland staat als uit den grond verrezen hecht en sterk hetgranieten blok van onze beweging. Vol trots wijzen wij op onze tucht en onze eendracht. Vol trots wij zen wij op onze werkers in 40 actieve en le vende af deelingen. Vol trots wijzen wij op ons groeiend aantal leden, dat sinds zes maanden in een onafgebroken stroom van nieuwe leden per dag toeneemt. Voor 22 maanden waren wij een klein groepje van 71 Nederlanders, thans staan bijna 17.000 man nen en vrouwen In onze gelederen. Van den aanvang af hebben wij geweten, dat onze strijd voor de democratie alleen zou slagen, als hij op een hoog peil zou kunnen worden gestreden. Wie voor de democratie strijdt, strijdt voor de hooge waarden eener Christelijke menschelijkheid. Het zou de democratie eerder tot nadeel dan tot voordeel zijn geweest, als wij onze wapenen niet zuiver hadden gehouden. Maar nu wij terugzien op bijna twee jaar strijd, mogen wij met trots en met dankbaarheid zeggen, dat onze beweging een prachtig voorbeeld heeft gegeven van zelfbeheersching en waardigheid. Wij zijn geen politieke partij. Daarom heb ben wij er nooit naar gestreefd personen uit het politieke leven naar voren te brengen in onze beweging. Wij hebben ons volk willen toonen, dat de democratie een volkszaak is. Gezamenlijk werd vervolgens een strophe van het Wilhelmus gezongen. Hierna hebben de sprekers het woord gevoerd. Ongeveer 1100 nieuwe leden hebben zich gisteravond opge geven. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING, Buiten adem komt Sim op de plaats aan, waar Thijs en Dickie op een bank zijn gaan zitten. Hij kan van opwinding haast niet uit zijn woorden komen. Thijs, vraagt hem gauw, wat er voor bijzonders gebeurd is. „Wel," antwoordt Sim, als hij een beetje op zijn verhaal gekomen is, „ik heb nu iets beleefd, dat haast niet te gelooven is. En toch is het waar!" Thijs spitst zijn ooren, want hij voelt natuurlijk, dat er weer een nieuw avontuur in de lucht zit!" „Ik zal het je vertellen," zegt Sim, „mijn haan heeft plotseling een ei gelegd!" DE NIJENRODEZAAK WEER VOOR HET GERECHTSHOF. Het gerechtshof te Amsterdam, onder pre sidium van mr. Joh. M. Jolles, dat zich reeds geruünen tijd bezig houdt met de behande ling van de geruchtmakende strafzaak. Nijen- rode heeft na op 18 December een inter locutoir arrest te hebben gewezen van daag de behandeling voortgezet. De heer Goudstikker, kunsthandelaar, met wien verd. een belangengemeenschap had, kwam heden voor het getuigenhekje, en wordt dan over de schilderijen gehoord, waar over K. en O. hebben gecorrespondeerd voor verkoop of beleening. De brieven gingen over een Nicolaas Maes, en deze schilderijen hebben met den diefstal niets te maken. Getuige verklaart, dat O. hem in kennis moest stellen met alle transacties. Voor de Nic. Maes had getuige geen belangstelling en voor beleening- gevoelde hij niets. Proc.-Gen.: voelde u zich verplicht om schilderijen vtan Onnes in beleening te nemen wanneer hij dit verzocht? Getuige: In het geheel niet. Uitvoerig bespreekt de president dan de kwestie of de beleeningsonderhandelingen fictief of waar zijn. In verband hiermede merkt de president op dat 't toch wel heel vreemd is dat K. den dag na de inbraak een brief aan O. schrijft, waarin hij slechts in een paar zinnetjes iets over de inbraak zegt en dan vervolgt: „Hoe staat het met de beleening van de schil derijen, schieten de onderhandelingen op". De couranten, aldus de president, schreven kolommen over de inbraak, K. behandelt 't in zijn brief als een onbelangrijke bijzaak envraagt geld ter leen. Uitvoerig en met klem betoogt O. voor de zooveelste maal, dat van zijn kant geen sprake van camouflage was. Een der getuigen, Groenevelt, die volgens den Kroongetuige Koning aan de gecamoufleerd briefwisseling zou hebben deelgenomen, ver klaart, dat van zijn kant van camouflage geen sprake is geweest. Zeer uitvoerig bespreekt de president weer de verschillende telefoontjes tusschen Onnes en Koning omstreeks de inbraak, alsmede de dreigbrieven, door Witbraad aan Onnes ge stuurd, die in hoofdzaak door Koning zijn opgesteld. In groote trekken behandelt het Hof met verdachte het gebeurde in den nacht van de inbraak. Mr. Jolles brengt enkele belastende punten naar voren, doch onverzwakt hand- haaft Onnes zijn verdediging: van inbrekers wist ik niets Pres.: Nadat u de verzekeringssom had ge ïncasseerd bleef u nog steeds correspondee- ren met den man, die u chanteerde, zooals u zegt. U schreef o.a.: „ik zou het zeer op prijs stellen u te spreken", en „met de meeste hoogachting"zoo schrijft men toch niet aan een chanteur. Koning wil dan eenige mededeelingen over de betaling van een wissel doen. Op verzoek van de verdedigers van Onnes worden de deuren gesloten, omdat dat de voorwaarde is, die Koning stelde. Na tien minuten is Koning gereed met zijn 4 verhaal en worden de deuren heropend. Nadat Koning nog eenige vragen zijn ge steld schorst de president de behandeling tot Donderdagavond a.s. DONDERDAG 29 APRIL. HILVERSUM I. 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00 NCRV. 8.00 Pontificale H. Mis. 10.00 Gramofoon muziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoon muziek. 12.00 Berichten. 15.15 KRO-orkest en Gram. muziek. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Gra mofoonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Cursus handenarbeid. 5.155.45 en 6.00 Zang. 6.45 C. N. V.-kwartiertje, 7.00 Berichten. 715 „Alles wel aan boord?" causerie 7.30 Gramofoonmu- zeik. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herh. SOS-berichten. 8.15 NCRV-orkest. 9.00 „De wondere band", causerie. 9.30 Vervolg concert mmv, Dubbel Gem. kwartet (om 10,00 Berich ten ANP) 10.4512,00 Gram. pl. Hierna: Schriftlezing. HILVERSUM n, 301 M. AVRO-uitzending, 8.00 Gram. pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek. 10.30 Het Omroeporkest mmv solist. I. d. pauze: Declamatie. 12.30 Kovacs Lajos' orkest en Gram. muziek. 2.00 Gramo- fooaimuziek. 3.00 Naaicursus. 3.45 Gram. platen 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Zang en piano. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 De Palla- dians. 6.30 Sporthalfuur. 7.00 Voor de kinde ren. 7.05 Filmmuziek 7.30 Engelsche les 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Omroep orkest en solist. 9.00 „Is een reis naar de maan mogelijk", causerie. 9.30 Utrechtsch Ste delijk orkest mmv. gem. koor en soliste. 10.20 Kovacs Lajos' orkest en orgelspel (In de pauze Reportage), 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 AVRO Damsorkest. DROITWICH, 1500 M. 10.05 „At home today", causerie. 10.25—10.50 Gram. muziek. 11.10 BBC Welsch orkest mmv. solist. 13.05 Sopraan en bariton. 12.35 Het Nor- bert Wethmar Piano-kwintet (tot 1.20). 2.10 „It occurs to me", causerie. 2.35 Stedelijk or kest Bournemouth mmv. soliste. 4.05 Gramo- foonmuziek. 4.35 Lou Preager en zijn Band. 5.20 Berichten. 5.40 Boekbespreking. 6.00 Het BBCHDansorkcst. 6.40 Declamatie. 7.00 Popu lair concert mmv. solisten, BBC-Mannenkoor en het BBC-Theaterorkest. 7.45 Cabaret. 8.00 „Craftsmanship", causerie. 8.20 Berichten. 8.40 „I protest", causerie. 8.45 BBC-Harmonie-or- kest. 9.20 Kerkdienst. 9.40 Viool en piano. 10.20 Harry Roy en zijn Band. 10.5011.20 Dans muziek (gr. pl,). RADIO PARIS 1648 M. 6.10 en 7.20 Gram. pl. 11.35 Omroeporkest en zang. 1.20 Gram. muziek. 3.50 Zang. 7.05 Galvet-kwartet en zang. 9.05 Omroeporkest en solisten. KEULEN, 456 M. 5.50 O. Fricke's orkest. 7.50 E. Börschel's or kest 8.50 Gramofoonmuziek. 9.20 Volksliede- renconeert, 11.20 Militair orkest. 12.35 Om- roe pkleinorkest. 3,20 Omroepkleinorkest. 4.35 Viool en piano. 5.20 Militair concert. 6.40 Gra- mofoonmuziek. 7.30 dito. 8.05 Omroeporkest. 10.0011.20 Militair orkest, boerenkapel en solisten. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.30 Omroepdans- 01-kest. 12.501.20; 4.20 en 4.50 Gramofoon muziek. 5.50 en 6.20 dito. 7.20 „Friederike", zangspel. 9.3010.20 Gramofoonmuzeik. BRUSSEL, 484 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Omroepdans- orkest. 12.30 Omroeporkest. 12.501.20 Gra mofoonmuziek. 4.20 dito. 5.35 Zang. 5.50 Viool- voordracht. 6.20 en 7.20 Gramofoonmuziek. 7.45 dito. 8.05 Radiotooneel. 9.3010.20 Om- roepdansorkest.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3