Kamer van Koophandel VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Margarineprijs hooger, boterprijs lager. IJMUIDEN JAARVERSLAG CENTRALE WERKPLAATS Volgens het jaarverslag van de Centrale Werkplaats voor jeugdige werkloozen varieer de het aantal ingeschreven deelnemers tus schen 88 en 54. Gedurende den zomer liep dit cijfer het meest terug. Verschillende deelne mers bezochten driemaal per week den cul- tureelen cursus onder leiding van het P, B. N. A, te Arnhem. De C. W. was geregeld in nauw contact met de Arbeidsbeurs. Bijna elke week werd aan den directeur een opgave verstrekt van de in- en afgeschreven deelnemers. Ook mocht het bestuur van dit lichaam de volle mede werking ontvangen bij eventueele aanvragen voor werkkrachten, bij welke aanvragen de deelnemers van de C. W. de voorkeur hadden. Het is vooral hieraan te danken, dat in het afgeloopen jaar zooveel plaatsingen werden geboekt. Door een overeenkomst tusschen de ge meenten Velsen en Beverwijk was het moge- gelijk, dat enkele metaalarbeiders uit de ge meente Beverwijk de C. W. moehten bezoe ken. De onkosten kwamen procentsgewijze ten laste van laatstgenoemde gemeente. Werkobjecten. De volgende werkobjecten werden in het afgeloopen jaar in de C. W. uitgevoerd: hekwerk Velserbeek, het maken en repa- reeren van ligtenten voor de Ver. tot Bestrij ding der Tuberculose, papiermanden voor de IJmuider Reddingbrigade, kaartenkasten, toonbanken en tafels voor de groentencen- trale in de Casembrootstraat en Dirk Har- toghstraat^ schrijfbureau, tafels, kaarten kasten en penningbord voor het kantoor van de C. W., tafels voor het Orgaan voor Steun- verleening, twee draaimolens voor den speel tuin „Vrij en Blij", het repareeren van een draaimolen en van hobbelpaarden voor den speeltuin „De Moerberg", een stoomketeltje voor aanschouwelijk onderwijs aan de Vis- schermschool, acht broedhokken, een zesdee- lige kallcoenenren, een negendeelig broedhok en een hertentransporthok voor Velserbeek, boschbank-en voor 't park Rooswïjk, publica tiebord voor de Arbeidsbeurs, kaarten'kast en papiermanden voor M. H., dertig lestafeitjes voor school B, acht publicatieborden voor Openbare Werken, een driedeelig fietsenrek voor de U. L. O. school. Benevens vele kleine objecten. In totaal hebben. 119 deelnemers werk ge vonden. De uitgaven bedroegen f 13.421.87 w.o. ver goeding deelnemers Velsen f 2699.90, salaris leiders f 5422.10, de inkomsten Gem. Velsen f 12.651.41, gem, Beverwijk f 263.74. BESOMMINGEN. Trawlers Dirkje RO 53, 255 manden f 2700. Petten IJM. 49, 700 manden f 4500, IJselmond IJM. 78, 220 manden f 2470. Libra IJM. 98, 560 manden f 4820. Azimuth IJM. 195, 255 manden f 2800. Irene IJM. 89, 150 manden f 1850. Witte Zee IJM 167, 200 manden f 2730. Ita IJM. 22, 150 manden f 1730. Dolfijn IJM. 103, 66 manden f 1310. Condor IJM. 7, 90 manden f 1230. Loggers: KW 5 f 530, KW 38 f 680, SCH 250 f 680. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Henriette Jacoba IJM. 190. Vangst: 60 m. braadschelvisch, wijting en schar, 120 m. plat- visch, 40 m, kabeljauw. 10 m. gul en leng, 60 m. wolf en poon. Totaal 290 manden benevens 140- stuks stijve kabeljauw. FEESTAVOND „OLYMPIA". Tholen en van Lier op hun best De feestavond, die de Gymnastiek- en Ath- letiekvereeniging Olympia Dinsdagavond in verband met haar 12y2jarig jubileum in Thalia gaf is buitengewoon goed geslaagd. In de eer ste plaats wel door het duo Tholen en Van Lier. Zeker, de voorzitter heeft mooi gespro ken. de dames hebben aan hoogbrug goed ge werkt en haar nummertje knotszwaaien was uitstekend, ook het werken der heeren aan hoog- en dubbelrek was prima, maar Tholen en van Lier beheerschten den avond door hunne geestige liedjes, die geweldig insloegen. Dat begon al met het Marineliedje en ze be reikten hun hoogtepunt toen ze de geheele zaal in hun dienst engageerden. Zeer goed ge slaagd was het „Bel op en wij vragen". In zijn opening wees de voorzitter op den gezonden toestand van „Olympia", dat thans 300 werkende leden telt. En niet alleen de kwantiteit, ook de kwaliteit is goed, getuige het jongste succes van „Olympia" in de Von delpark-estafette j.l. Zaterdag. Voor een groot deel is dit succes te danken aan den leider, den heer Smit. Na de opening werd overgegaan tot het uit reiken der diploma's. Een diploma ontvingen: Dames le graad: 1. Teuna van Leeuwen 55 1/4 p., 2. Mevr. v. d. KuitMoojen 50-14 P-, 3. en 4. Rie Stertefeid en Bep Smit elk 47 1/4 p. Dames 2e graad: 1. Rietje Bakker 47y2 p., 2. Bep Zandvoort 46J4 p., 3. en 4. Tini Meyer en Nel Wyminga elk 43 y2 p. Heeren le graad: 1. en 2. A. van Niekerken en A. v. d. Zijl elk 49^4 p., 3. H. van Zomeren 46 p.. 4. E. Hinrichs 44 p. Heeren 2e graad: 1. J. Wilderom 45y2 p., 2. H. Hollander 45 1/4 p., 3. P. Kool 44?4 P- Vervolgens werd aan de dames mevr. v. d. KuilMoojen, Agatha Sievertsen, Corrie Wes- sel, Fem Wijker en Rie Bakker het gouden speldje uitgereikt voor 10-jarig lidmaatschap. Naar de directeur mededeelde zijn thans 17 leden in het bezit van het gouden speldje. De avond werd besloten met een gezellig bal. Meer trawlers in de vaart. Naar wij vernemen is de kans groot, dat in verband met de goede besom mingen der laatste weken de volgende week een flink aantal opgelegde traw lers in de vaart zal worden gebracht. RIJWIELDIEFSTAL. Ten nadeele van een inwoner van IJmuiden werd een rijwiel ontvreemd dat onbeheerd stond op de Trawlerkade. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.90—f 0.41. Griet per 50 K.G. f 28—f 14. Tongen per K.G. f 1,25f 0.92. Groote schol per 50 K.G. f 26—f 23. Middelschol per 50 K.G. f 25—f 17. Zetschol per 50 K.G. f 23—f 17. Kleine schol per 50 K.G. f 19f 9.10. Schar per 50 K.G. f 11f 3.80. Tongschar per 50 K.G. f 26f 21. Kleine poon per 50 K.G. f 7f 2.50. Groote schelvisch per 50 K.G. f 26f 16. Middelschelvisch per 50 K.G. f 25-f 19. Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 21f 16. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 19—f 6.10. Kabeljauw per 125 K.G. f 57f 21.50. Groote gullen per 50 K.G. f 19—f 11. Kleine gullen per 50 K.G. f 16.50f 7. Wijting per 50 K.G. f 7.20—f 5.60. Makreel per 50 K.G. f 11.50—f 4.40. Heilbot per K.G. f 1.40—f 0.78. Leng per stuk f 2.50—f 2.75. Koolvisch per stuk f 1—-f 0.20. BEVERWIJK VERKIEZINGSVERGADERING VAN DE C. D. U. De afd. Beverwijk van de Christelijke De mocratische Unie houdt Zaterdagavond in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat een openbare verkie zingsvergadering. Sprekers zijn de heeren: J. H. Wolkers, lid van de Prov. Staten over het onderwerp: Christendom en Politiek en G. B. Neering, lid van den gemeenteraad van Ouder Amstel over: Kapitalisme en zijn ver dwazing van de hedendaagsche democratie. In deze bijeenkomst zal debat toegestaan worden. ONGEVAL. Bij een poging om op zijn rijdenden wagen te stappen is hedenmorgen een voerman op den hoek NieuwstraatMeerstraat tusschen het lemoen en den wagen gevallen. De man wist zich vast te grijpen en werd in hachelijke positie meegesleurd. Gelukkig wist men het paard in de Nieuwstraat tot stand te bren gen. De voerman kwam er met wat schaaf wonden aan de beenen en de schrik af. VERSTREKKING VAN MELK AAN SCHOOLKINDEREN Onlangs heeft het sociaal-democratische raadslid mevr. Kemp-Haan in een raadsver gadering bij M. en W. aangedrongen op de verstrekking van melk aanschoolkinderen, zulks in verband met het einde van de scliool- voeding. De wethouder van Sociale Zaken heeft zich inmiddels over deze aangelegen heid in verbinding gesteld met het Rijkscri- siszuivelbureau te Den Haag. Naar wij ver- nemen zal binnenkort een vergadering wor den gehouden van de hoofden van scholen met de ouder-commissies teneinde over de verstrekking van melk aan schoolkinderen te beraadslagen. UITZENDING NAAR DE WERKVER SCHAFFING. B. en W. stellen reeds geruimen tijd pogin gen in het werk om Beverwij ksche werkloo zen uit te zenden naar de werkverschaffing. Naar wij vernemen zijn deze pogingen thans zoover gevordex-d, dat van af 10 Mei 15 werkloozen in Castricum gedurende 12 weken te werk kunnen wordij gesteld. De uitzending zal in verschillende ploegen gebeuren. De voorwaarden zijn gelijk aan die welke destijds golden voor de arbeiders in de werk- verschaffing te Bergen. De werklieden zullen dagelijks met autobussen worden vervoerd. DIRECTEUR VAN SOCIALE ZAKEN BENOEMD. Naar wij vernemen hebben B. en W. be noemd tot commies-chef ter secretarie, fun- geerend directeur van den Dienst van Sociale Zaken, mr. L. W. M. Spaan, juridisch ambte naar bij de gemeentelijken dienst van Maat schappelijk Hulpbetoon te Haarlem. BROEDMACHINES IN BESLAG GENOMEN. Dinsdagmiddag hebben ambtenaren belast met de controle op de landbouwcrisiswetten en van de Ned. Pluimveecentrale op grond van het vermoeden dat overtredingen werden gepleegd van de bepalingen van de crisis- wetten op het gebied van de teelt van pluim vee. In Beverwijk werd een inval gedaan bij twee personen van wie de ambtenaren vermeoden dat zij op clandestie wijze broedmachines in gebruik zouden hebben. Aan beide adressen werden inderdaad broedmachines die in werking waren aangetroffen. De machines waren op goed verborgen plaatsen opgesteld, iix een der woningen zelfs in een kamer op de bovenverdieping. De machines zijn in be slag genomen entegen de houders is proces verbaal opgemaakt wegens het in het bezit hebben van een niet aangegeven broed machine en het telen van pluimvee zonder in het bezit te zijn van een teeltbewijs. SANTPOORT HARDDRAVERIJVEREENIGING „SANTPOORT EN OMSTREKEN". Bovengenoemde vereeniging hield haar twee den feestavond voor de leden, in café „De Weyman" te Santpoort. De voorzitter, de heer Tammes, wees er in zijn openingsrede op, dat deze feestavonden ten doel hebben, ook in de wintermaanden, het contact tusschen de leden te bestendigen en te vergrooten. Het bestuur rekent dan ook op de medewerking van de leden om de vereeni ging steeds grooter te maken. Verder wees spreker op de gunstige positie van de vereeniging in verband met het dit jaar te verrijden Kampioenschap van N.H. Een gevarieerd programma zorgde er voor, dat spoedig de stemming er in zat. Vermelding- verdient de medewerking van Mevrouw Dora AriszSchrama, die door haar zangvoordracht van operette-fragmenten en vroolijke liedjes een welverdienden bijval in ontvangst mocht nemen. Een flinke Band zorgde er voor. dat tot drie uur des nachts de stemming er onver flauwd in bleef. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken hield Dinsdag avond eeix openbax-e vergadering onder lei ding van den voorzitter, den heer J. J, Swens. Wethouder W. Roodenburg herdacht. Schip Ariadne (Ned.) Amstelland (Ned.) x) Alcinous (Ned.) x) Bodegraven (Ned.) Bennekom (Ned.) Barneveld (Ned.) Binbang (Ned.) x) Bloemfontein (Ned.) x) Breda (Ned.) x) Boskoop (Ned.) Boschfontein (Ned.) x) Cordillera (Du.) x) Calypso (Ned.) Verm. aankomst Laatste bericht AGENDA VOOR BEVERWIJK WOENSDAG 28 APRIL Luxor Theater, Breestraat: „De Banjo speler van de Mississippi" en „Truxa", 8 uur. Kasteel „Marquette", Heemskerk: Bloemen tentoonstelling. v.m. 10 uur. DONDERDAG 29 APRIL Luxor Theater, Breestraat: „De Banjo speler van de Mississippi" en „Truxa", 8 uur. Kasteel „Marquette", Heemskerk: Bloemen tentoonstelling. v.m. 10 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 28 APRIL Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Suzy", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Helène Wilfuer", 2.30 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De Jungle Prinses",, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Brandend Goud", 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Tentoonstelling van teekeningen van Henk Henriët, Kunsthandel „Pietura", Gierstr. 31. DONDERDAG 29 APRIL Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Tentoonstelling van teekeningen van Hienk Henriët, Kunsthandel „Pietura", Gierstr. 31. Eurymedon (Enig.) x) Essen (Du.) Erna (Du.) Engano (Ned.) x) Egeran (Du.) Gaasterkerk (Ned.) x) Heemskerk (Ned.) x) Hilversum (Ned.) Heidelberg (Du.) x) Halle (Du.) Hektos (Fin) Hermes (Ned.) 1. M. Embirieos (Gr.) Joh. de Witt (Ned.) x) J.v.Oldenbar-nev.(Nd.)x) Juno (Ned.) Jaarstroom (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x) Lumla (No.) Maaskerk (Ned.) Magdeburg (Du.) x) Meerkerk (Ned.) x) Melampus (Ned.) Montferland (Ned. x) Merope (Ned.) Moena (Ned.) x) Molotov (Rus) Nailsea Moor (Eng.) Orpheus (Ned.) Phrontis (Ned.) x) Phoenicia (Du.) Poseidon (Ned.) Patricia (Du.) Polyphemits (Ned.) x) Peisander (Eng.) x) Probitas (It.) Pl-uto (Ned.) Rhea (Ned.) Reggestroom (Ned.) Runmarö (Zw.) Singkep (Ned.) x) Saltwick (Br.) Springfontein (Ned.) x; Stella (Ned.) Saturnus (Ned.) Simon Bolivar (Ned,) x Spar (Ned.) Simaloer (Ned.) x) Tela (Ned.) Telamon (Ned.) Tawali (Ned.) x) Tajandoen (Ned.) x) Triton (Ned.) Van Rensselaer (Ned.) Vesta (Ned.) Waterland (Ned.) x) Zaanland (Ned.) x) Zonnewijk (Ned.) W. Indie Buenos Aires Batavia Chili (via Antw.) Chili Chili Batavia Zuid Afrika Chili Chili Z. Afrika Pto Barrios Venetië Batavia Ned. Indië Danzig Hamburg Danzig- Japan Zuid Afrika La Plata Ned. Indie Ned. Indië Liverpool (v. IJm.) Alexandrië Buenos Aires Batavia Batavia Midd. Zee West Afrika Hamburg- Port Arthur Hamburg Ned. Indië Japan Hamburg- Hamburg Danzig Batavia Leningrad Villa Constitucion Stettin Batavia Tampico Alexandrië (via R'dam) Pto. Barrios Batavia Batavia Bona (v. IJm.) Hamburg Midd. Zee Hamburg Oxelösund (v. IJm.) Batavia Rosario Z. Afrika Bourgas Midd. Zee West Indië Buenos Aires Batavia Buenos Aires Alexandrië Ned. Indië Ned. Indië Zw. Zee West Indië Midd. Zee Buenos Aires Beunos Aires Melilla (v. IJm.) 2 Mei 3 Mei 7 Mei 8 Mei 8 Mei 16 Mei 25 Mei 2 Mei 10 Mei 1 Mei 7 Mei 25 Mei 11 Juni 30 April 28 April 26 Mei 4 Mei 6 Mei 28 April 2 Mei 29 April 2 Mei 30 April 2 Juni 13 Mei 4 Mei 3 Juni 29 April 29 April 12 Mei 20 Mei 27 Mei 29 April 9 Mei 30 .April 2 Juni 28 April 5 Mei 2 Mei 28 April 6 Mei 15 Mei 28 April 8 Mei 14 Mei 28 Mei 28 April 27 April van Terceira. 25 April van Las Palm as. 23 April van Port Said. vertrekt 8 Mei van Hamburg. 16 April van Cristobal. 21 April van Paita. 23 April van Port Said. 27 April te Southampton. 25 April van Arica. 17 April te Callao. 28 April van Beira. 28 April van Colon. 27 April te Fiume. 22 April van Triëst. 24 April van Port Said. 27 April vertrokken. in lading. 27 April vertrokken. 23 April te Rotterdam. 28 April te Hamburg. 26 April van St. Vincent. 21 April van Padang. 28 April van Batavia, 27 April vertrokken, in lading. 14 April van Dakar. 28 April vertrokken. 27 April van Genua. 22 April van Patras. 23 April te Takoradi. in lading. 20 April vertrokken. 27 April vertrokken. 25 April van Gibraltar. 23 April van Penang. 28 April van Bremen, vertrekt 1 Mei. 26 April vertrokken. 24 April vertrokken, in lading. 13 April van Montevideo. vertrekt 1 Mei. vertrekt 1 Mei. 25 April v. d. Azoren. 27 April te Rotterdam 26 April van Trinidad. 25 April van Colombo. 24 April vertrokken. 17 April vertrokken. 28 April vertrokken. April te Castellon. in lading. 24 April vertrokken. vertrekt 29 April. 15 April van St. Vincent. 26 April van Pt. Said. 22 April van Piraeus. April van Gibraltar. 27 April van Havre, in lading. in lading. 26 April van St. Vincent. 25 April van Palermo. 23 April van Belawan. 20 April te Batavia. 27 April te Candia. 27 April van Havre. 26 April van Catania. 24 April van Rio Janeiro, vertrekt 29 April. 26 April van Ouessant. x) Schepen voorzien van een x zijn grooter dan 6000 bruto register ton. Terwijl alle leden zich van hun zitplaat sen verheffen herdenkt de Voorzitter het overlijden van wethouder W. Roodenburg. „De gevoelens van deelneming der Kamer gaan in de eerste plaats naar het gezin van den. overledene, die den leeftijd van slechts 49 jaar bereikt heeft en die daar zeer gemist zal worden. Maar ook de gemeente Haarlem zal hem ten zeerste missen, want de heer Roodenburg is gebleken te zijn een wethou der met groote capaciteiten. Hij heeft heel veel goeds voor de gemeente verricht. Na deze sympathieke woorden neemt de Kamer eenige oogenblikken van stilte in acht. Installatie nieuw lid. Het nieuw gekozen lid ir. H. J. M. Bek kers werd geïnstalleerd. De Voorzitter merkt op, dat het bedrijf van den heer Bekkers sinds het overlijden van den heer A. Beynes niet meer in de Ka mer vertegenwoordigd is geweest. Het is spre ker een genoegen, dat de heer Bekkers dit al oude Haarlemsche bedrijf weer in deze Ka mer zal vertegenwoordigen. De Voorzitter zegt er van overtuigd te zijn, dat de adviezen van den heer Bekkers leerzaam zulen zijn en dat zijn eventueel initiatief van groote waar de zal blijken te wezen. De Voorzitter deelde mede, dat ter ge legenheid van het 45-jarig bestaan der Haar lemsche Handelsvereeniging twee nieuwe eere-leden zijn benoemd n.l. de heeren C. ten Boom en F. H. Smit. Het is den voorzitter een behoefte en hij is zeker uit naam van alle leden te spreken, wanneer hij den heer Ten Boom met deze eervolle onderscheiding van harte gelukwenscht. (Applaus) Spreker herinnert er aan, dat op 30 April a.s. de opening van de Haarlemsche Midden standsweek plaats zal hebben. Met groote belangsteling heeft hij de verrichtingen ge volgd van de Hoofdcommissie van Uitvoering van de verschillende sub-commissies. Gaarne wil hij allen, die hun tijd en zorgen hebben besteed aan de voorbereiding, daar voor een woord van hulde brengen. Spreker is er van overtuigd, uit naam der Kamer te spreken, wanneer hij aan de organisatoren toewenscht, dat deze week in elk opzicht moge slagen. Commissie Havenplannen. Blijkens een brief d.d. 15 Maart 1937 van B. en W. van Haarlem is in. de vacature in de gemeentelijke commissie voor de Havenplan nen, ontstaan door het overlijden van den heer G. J. Droste Jr., de heer J. J. Swens be- .noemd. Eenige ingekomen stukkien werden voor kennisgeving aangenomen. Subsidies. De volgende subsidies worden voorgesteld te verleenen: f 100 ten bate van de Neder- landsch-Indische deelneming aan de tentoon stelling Parijs 1937; f 50 aan het Nationaal Bureau voor onderwijs op economischen grondslag te Amsterdam; f 375 aan de Stich ting Haarlem's Bloei en f 25 aan de Vereeni ging voor Vreemdelingenverkeer te Zand voort. De heer B r o k m e ij e r vraagt, of het niet mogelijk is, het laatstgenoemde subsidie tot f 50 te verhoogen. De Kamer willigt dit verzoek in. Zij keurt ook de andere subsidies goed. De volgende verzonden brieven werden goedgekeurd: aan B. en W. van Velsen, in zake rioleeringswerkzaamheden; Directeur van het Postkantoor te Beverwijk, inzake openstelling kantoor; B. en W. van Bever wijk, inzake posttarieven BeverwijkWijk aan Zee; Hoofdbestuur der P. T. T. te 's Gra- venhage, inzake posttarieven Beverwijk-Wijk aan Zee; Directeur van het Postkantoor Be verwijk,, inzake openstelling kantoor; Minis ter van Financiën inzake verlaging accijns, bier en gedistilleerd; Directie Nederlandsche Spoorwegen inzake algemeene abonnements kaarten. Postverbinding Beverwijk Wijk aan Zee. Het Bureau der Kamer heeft in een brief aan het hoofdbestuur der P.T.T. instemming betuigd met een verzoek van B. en W. van Beverwijk, om alsnog tusschen Beverwijk en Wijk aan Zee toepassing van het locaal post verkeer te bevorderen. Op dezen brief is een afwijzend antwoord ontvangen, omdat er o.a, een onzijdige strook tusschen ligt. Hoewel noode legt de Kamer zich bij deze beslissing neer. De Voorzitter deelt mede, dat het Bu reau aan den directeur van het postkantoor te Beverwijk kenbaar heeft gemaakt, dat er ernstig bezwaar moet worden gemaakt tegen het denkbeeld om de openstelling van het postkantoor aldaar pos te doen beginnen om half negen. Gewenscht is dit om acht uur te doen. De canon-regeling te IJmuiden. Eveneens werden goedgekeurd een concept schrijven aan den minister van Waterstaat inzake de canon-regeling te IJmuiden en een concept-schrijven van de commissie van de makelaars aan den Ned. Bond van Make laars inzake het schrijven d.d. 18 Maart 1937 In den brief over de canon-regeling wordt verklaard, dat de Kamer het met den minis ter eens is, dat voor verdere gezondmaking van het Staatsvisschershavenbedrijf aller eerst noodig is een opleving van de omzetten in de vischhallen. Zij is van meening dat deze opleving ten nauwste verband houdt met de bedrijfstoestanden in IJmuiden, voor zoo ver het visscherij-, aanverwante- en neven- bedrijven betreft. Deze bedrijven gaan ten zeerste gebukt onder den zeer hoogen canon voor de erfpachtsterreinen, die te IJmuiden geheven wordt. Deze canon bedraagt tot f 1.20 per M2. wat h.i. overeenkomt met een koop- waarde van pl.m. f 25 per M2.; het zal den minister wel duidelijk zijn, dat zulke hooge lasten door bedrijven, werkende onder zeer ongunstige omstandigheden, bijna niet opge bracht kunnen worden. Ongeveer de helft der visschersvloot (pl.m. 40 van de 90 sche pen) kan niet in de vaart gehouden worden. De Voorzitter deelt mede dat de heer U i t- z i n g e r verzocht heeft, aan dezen brief toe te voegen, dat de Kamer gaarne bereid is, den brief mondeling toe te lichten. Aan dit verzoek is voldaan. Rondvraag. De heer Bekkers dankt den Voorzitter voor zijn vriendelijke woorden bij het begin van de vergadering. Spreker zegt het lid maatschap van de Kamer van Koophandel een onderscheiding te beschouwen. Hij hoopt intusschen, dat de Voorzitter het ten aanzien van sprekers adviezen en initiatief niet al te ernstig gemeend heeft. In ieder ge val roept hij daarvoor de clementie van de Kamer in. De heer Treur merkt op dat het altijd WOENSDAG 28 APRIL 1937 een goede gewoonte is geweest, dat de ver gaderingen van de Kamer op tijd beginnen Hij verzoekt den Voorzitter, daarvoor ook in den vervolge te willen zorgen, want spreker gaat 's avonds gaarne op tijd naar bed. (Ge lach). De Voorzitter antwoordt, dat het aan hem niet liggen zal. Hij heeft ditmaal een poosje met de opening gewacht, omdat te acht uur nog zoo weinig leden aanwezig wa ren. Spreker hoopt, dat de leden het verzoek van den heer Treur in de ooren geknoopt hebben. De. crisisheffing op margarine is van 36.1 cent tot 40.1 cent per Kilo verhoogd. Als gevolg hiervan zijn de detailprijzen eveneens met vier cents verhoogd. Hiertegenover staat, dat de hef fing op roomboter met een dubbeltje is verlaagd, van 80 op 70 cents, hoe wel de Leeuwarder boternoteering slechts van 70 tot 72 cents per Kilo is gestegen. De botorprijs in ons land is dus gedaald met acht cent per kilo. Joego-Slavische radio-uitzending naar Amerika. Succes voor de Phohi. Naar wij vernemen is via de Phohizenders PJC en PHI in den nacht van 31 Maart op 1 April en van 14 op 15 April j.l., in opdracht van den Joego-Slavischen omroep, een na tionaal programma naar Noord- en Zuid- Amerika uitgezonden, welke uitzendingen, blijkens bij de Pohi ontvangen berichten, zeer goed geslaagd zijn. Dit gunstige resultaat zal waarschijnlijk voor den Joego-Slavischen omroep aanleiding zijn de Phohi opdracht te geven, om in af wachting- van het gereedkomen van een eigen kortegolfzender, hetgeen nog ongeveer 8 a 10 maanden in beslag zal nemen, tweemaal per maand soortgelijke programma's naar Amerika uit te zenden. Een bijzondere waardeering dus van de technische waarde der Nederlandsche korte- golfzenders Voorloopig werd reeds voor drie uitzen dingen opdracht gegeven. Het eerste van deze Joego-Slavische programma's zal via de beide Ph, i.-zenders PHI op 25.57 M. en POJ Op 31.28 M. naar Amerika worden uit gezonden op 1 Mei a.s. van 00.2001.35 a.w.t. De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen wind, uit Ooste lijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iéts zachter'over dag. BAROMETERSTAND Hoogste 770.9 m.M. te Valentia. Laagste 748.8 m.M. te Isafjord. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 46 P. Laagste hedennacht 42 F. Hoogste heden 48 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 764 m.M. Neiging; Vooruit. Opgave van; MAGAZIJN 'T BRXLLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN Donderdag v.m. 5.09 uur; n.m. 5.29 uur. Vrijdag v.m. 5.42 uur; n.m. 6.04 uur. Zaterdag v.m. 6.18 uur; n.m. 6.43 uur. HEEMSKERK BLOEMENTENTOONSTELLING „MARQUETTE". De jury van de bloemententoonstelling „Marquette" heeft een keuring gehouden over narcissen, hyacinten, tulpen en bijgoed. Zij kende onderstaande bekroningen toe: Narcissen: 1ste pr. G. Heere, Beverwijk, gouden medaille N.V. Loosjes; 2de pr. Firma van 't Hof en Blokker, Limmen, verg. zilv med. Kistenfabriek,'Lisse; 3e pr. N.V. C- G. van Tubergen, Haarlem; verg. zilv. med. of tien gulden van A. Verduyn Jr.. te Lisse; 4e pr. N.V. Gebr. Eggink, Voorschoten, zilv. med. mevr. Gevers; 5e pr. P. J. v. d. Ploeg, Heems kerk, kl. zilv. med. of vijf gulden van de afd. Bloembollencultuur te Heemskerk. Het- diploma van Marquette werd toege kend aan H. Sinnige, Heemskerk, voor He lios; J. de Waard, Heemskerk, voor Roxane; G. Heere, Beverwijk voor Helios en N.V. G. Hommes en Zn., te Lisse, voor Helios. Tulpen: Diploma van Marquette aan D. W. Lefebr, te Lisse, voor Lefeber en Princeps; Jac. D. Roozen, Heemstede, voor Tulipa Prestans en voor Kaufmannia Elliot. .Bijgoed: 1ste pr. P. Heere. Castricum, gou den med. van Bloembollenveiling Het Cen trum te Beverwijk; 2de pr. L. Slikker, Heems kerk, verg. zilv. med. van afd. Uitgeest van het H.B.G.; 3de pr. G. Meyer, Uitgeest, zuv. med. van mevr. Gevers; 4de pr. C. Brouwer, Uitgeest-, kl. zilv. med. van mevr. Gevers. Diploma van Marquette aan G. Meyer, Uit geest, voor Muscari Armeniacum; C. Brou wer, Uitgeest, voor Anemone Fulgens; J. Volkering en Zn., Limmen, voor Muscari Giant. Hyacinten: 1ste pr. Braam en Zn„ Heem stede, zilv. beker van de familie Gevers; 2e pr. J. de Waard, Egmond-Binnen, gouden med. of f 25 van de ver. „De Hyacint; 3e pr. v. 't Hof en Blokker, Limmen, verg. zilv. med. Bloembollenveiling, Hillegom; 4de pr- J. Volkering en Zn., Limmen, zilv. med., fa milie Gevers; 5de pr. J. v. d. Ploeg', Heems kerk, kl. zilv. med. fam. Gevers. Diploma Marqeutte, N.V. Braam en Zn., voor Impeartor en Dr. Stresemann. Inzendingen: Diploma Marquette, G. Lubbe en Zn., Oegstgeest, voor Astilbe Variëteiten; G. v. d. Wal, Beverwijk, voor interieur en N.V. Stoutenbeek's Woninginrichting, Bever wijk, voor kamer-interieur.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6