pod ik Hod s Wethouder W. Roodenburg overleden. Spannend slot van een lange afstandrace De referee voor de Cup-finalDe wedstrijd SchotlandEngeland Tommy Farr heeft een kans, maar die kans is klein Een sixes-tournooi gedurende de B. E. L.-week te Haarlem? Gelijke kansen voor alle deelnemende clubs. Het zal wel heel zelden voorkomen, dat een lange afsiandsrace zooals die welke elk jaar van Londen naar Brightonwondt ge- honden, tenslotte met slechts één seconde verschil door de zegevierende ploeg op de naaste concurrenten wordt gewonnen Deze jaarlijksche hardloopwedstrijd wordt 'bestre den door de estafette-ploegen van de voor naamste Britsche athletiek-clubs, waarbij elk team uit vijftien deelnemers bestaat, die ieder een bepaald aantal mijlen voor hun rekening nemen, alvorens te worden afge lost. Deze motor mag met recht een stalen ros ge noemd worden, want hij ka?i zelfs steigeren. Het gebeurde tijdens een snelheidswedstrijd tegen een heuvel in Engeland, dat het veel- gemartelde instrument een dergelijk -paarden middel te baat nam. Belgrave Harriers, die de race drie maal achtereen hadden gewonnen, waren ook dit keer favoriet en het .zag er bij het laatste wisselpunt naar uit, dat deze club-wederom zou zegevieren, want zij hadden daar een be langrijken voorsprong op Birchfield en Mit- cham. De laatste man van Mitcham, de jeugdige Brickwood, dacht ier echter anders over; hij zette er een formidabele spurt in, passeerde den Birchfield-looper en "kwam tot op 5 Meter achter den Belgrave Harrier. Toen deed hij het wat kalmer aan om krach ten te sparen voor de eindsprint. Dicht ach ter elkaar legde het tweetal loopers den Brighton-boulevard af, toegejuicht door dui zenden toeschouwers. Op 50 Meter voor de eindstreep kwam Brickwood op topsnelheid en in een verwoed uitgevochten eindspurt versloeg hij zijn tegenstander met miniem verschil, terwijl Birchfield 12 seconden later arriveerde. De winnende club legde den af stand in 3 uur 52 min. 5 sec. af; de laatst- aankomende der 21 deelnemers had er18 minuten langer voor noodig. Tot referee van de Cup-final is uitverko ren de ook dn ons land welbekende scheids rechter R. G. Rudd, waarmede voor de eer ste maal sinds 25 jaar een Londenaar de eer waardig wordt gekeurd den belangrijken voetbalwedstrijd van het seizoen te leiden. Mr. Rudd. die reeds 18 jaar in League wedstrijden arbitreert, is 44 jaar oud en heeft ook vele interlandmatches op het vasteland van Europa geleid. Intusschen is Mr. Finckston uit Birmingham wederom ge passeerd, ofschoon er thans geen club uit zijn district bij de finale betrokken is, zoo als eenige jaren geleden het geval was. Zooals men wellicht weet, is het gewoonte, dat de scheidsrechter bij den beker-eind strijd de eeregast is op het jaarlijksche, door zijn collega's aangeboden diner op den avond na de match. Niet minder dan 149.407 betalende toe schouwers zijn getuige geweest van den jaar- lijkschen voetbalwedstrijd tusschen Schot land en Engeland, die afwisselend te Wem bley en te Glasgow op het 'beroemde Hamp den Park gespeeld wordt. Deze record-me nigte heeft wel een spannend-en, doch geen fraaien kamp gezien, want het spelpeil liet, vooral van Engelsehe zijde, na de pauze veel te wenschen over. Engeland had drie Stoke- spelers in de voorhoede, nl. den middenvoor Steele en de beide vleugelspelers Johnston en Matthews, terwijl Arsenal dit keer slechts door aanvoerder Male vertegenwoordigd was. Aanvankelijk hadden de Engelschen door meer snelheid in de voorhoede een overwicht, doch het afwerken der attaques liet veel te wenschen over, doordat Carter (Sunder- Boksen is niet bepaald een sport tot bevorde ring van uiterlijk schoon, zooals uit deze foto van den Engelschman Farr en den Amerikaan Baer vlak na hun strijd te Londen, blijkt. De winnaar is overigens juist de andere dan u denkt. Baer die rechts zoo gul staat te grijnzen is de verliezer, de man, die kijkt als een visch op het droge is Farrt de overwinnaar. land) te veel achter bleef. Eerst kort voor de pauze had Steele met een hard schot succes, doch onmiddellijk na de hervatting kreeg Walker door een fout van Barkas een vrij veld en zijn afgemeten voorzet werd door Frank O'Donnell (Preston) ingekogeld. Toen kwamen de Schotsche voorwaartsen pas goed op dreef en Walker bereikte zijn top vorm, wat heel wat zeggen wil, als men weet, dat hij de beste binnenspeler in Groot- Brittannië genoemd wordt. De Chelsea-kee- per Woodley in het Engelsehe doel kreeg het hard te verantwoorden, maar hij kweet zich naar behooren van zijn taak. Een kwartier voor het einde maakte Engeland zich los en Johnston en Steele kregen prachtige kan sen om hun team de leiding te hergeven. Een scheidsrechterlijke fout ontnam eerstge noemde een bijna zeker doelpunt. Door een misverstand in de Engelsehe achterhoede kreeg O'Donnell den bal vrij, een goede cen ter naar McPhail volgde en een donderend gejuich uit 150.000 kelen kondigde aan, dat Schotland het tweede doelpunt had ge scoord. In de laatste minuten vergrootte McPhail den voorsprong tot 31, waardoor Engeland voor de zooveelste maal op Hamp den Park de nederlaag leed. In de laatste 59 jaar hebben zij op dit terrein slechts twee maal gezegevierd. De verrassing van de match was het goede spel van den jeugdigen Schotschen links back Beattie van Preston North End, die zelf 'ten hoogste verbaasd was als international te worden gekozen. Dit is namelijk zijn eerste seizoen in senior-voetbal, tot voor kort speelde hij in een onbekend Schotsch junior-clubje. In dien Preston volgende week den cup-final wint, heeft de 18-jarige Beattie dus de hoog ste eer bereikt, die hij op voetbalgebied kan behalen en waarnaar vele sterren jaren lang tevergeefs gestreefd hebben, nl een interna tionale „cup" in de match tegen Engeland en een gouden bekermedaille. Beattie is eveneens gekozen in het Schot sche team, dat in Mei te Weenen tegen Oos tenrijk en te Praag tegen Tsjecho-Slowakije speelt. De eindstand van. de halve competitie om het kampioenschap van Groot-Brittannië luidt thans: Wales 3 3 0 0 8—3 6 Schotland 3 2 0 1 7—4 4 Engeland 3 1 0 2 56 2 Ierland 3 0 0 3 3—10 0 Tommy Farr's overwinning op Max Baer heeft aanleiding gegeven tot een ongefun deerd optimisme aangaande de kansen van den Engelschman om den wereldtitel zwaar gewicht te veroveren. Zonder afbreuk te willen doen aan de prestatie van den jon gen Brit, dient toch te worden geconstateerd dat Baer's beteekenis als bokser van den eersten rang thans nihil is en dat sinds de laatste jaren reeds is geweest. Een pugilist, diezijn lichamelijke conditie verwaarloost en dientengevolge eenige fiksche afstraffin gen krijgt en beslissende nederlagen lijdt, kan nimmer meer tot de hoogste sport van de ladder stijgen. Daarom zal men moeten afwachten, wat Farr tegen sterke tegenstanders presteert, doch gezien zijn gebrek aan een knock-out- stoot, zooals Dempsey en Carpentier die kon den prodiiceeren, dient ernstig te worden betwijfeld, of hij zich tegen boksers als Louis of zelfs Schmeling zal kunnen hand haven. De winnaar van den Olympischen tienkamp te Berlijn, de Amerikaan Glen Morris is ook al naar de film gegaan. Deze grootste aller all round athleten zal de hoofdrol spelen in. Tarzanfilms, net als indertijd het zwemwonder Johnny Weismuller. In Schotland heeft men de laatste jaren met succes een sixes-tournooi georganiseerd, waaraan alle groote League-clubs en tevens enkele Iersehe vereenigingen, met hun sterk ste zestallen deelnemen. Deze wedstrijden, in een halve competitie op één dag verspeeld, trekken veel publieke belangstelling en dat is ook geen wonder, want de toeschouwers zien hun favorieten eens in een andere rol dan die ze gewend zijn. Immers, de spelers moeten zich terdege inspannen, omdat hun taak veel uitgebreider is en het tempo zoo hoog mogelijk moet zijn om succes te kun nen bereiken. De reden, waarom wij dit soort matches, die tweemaal 7 yz of tweemaal 10 minuten duren, hier weder in herinnering brengen, is, dat de Haarlemsehe B.E.L.-week voor de deur staat. We meenen, dat het een aardige va riant op de gewone wedstrijden zou zijn wan neer men onze plaatselijke clubs met hun sterkste zestallen in een dergelijk tournooi kon tezamen brengen. De competitie is toch afgeloopen en het wil ons voorkomen, dat de spelers met animo zouden strijden om het sixes-kampioenschap van Haarlem en omstreken. Het voordeel van dergelijke wedstrijden is, dat het verschil in klasse niet of althans in veel verminderde mate tot uiting komt. Een zestal van een derde klasse vereeniging, mits over snelle en goed schietende spelers beschikkende, heeft evenveel kans op den eersten prijs als een team van Haarlem of Stormvogels, omdat bij dit soort voetbal de bewegingsvrijheid veel grooter is. Wij meenen zeker, dat er genoeg clubs be reid zouden worden gevonden om deel te ne men; de keuze is in ieder geval groot ge noeg, want de K.N.V.B.-vereenigingen in dit rayon, de vierde klassers medegerekend, kunnen tezamen voor 19 zestallen zorg dra gen. Indien dit aantal, over twee af deelin gen verdeeld, te groof is voor een halve competitie, zouden de. matches volgens het afvalsysteem kunnen worden gespeeld, met dien verstande, dat de verliezers in de eer ste ronde onderling verder kunnen strijden, gelijk dat bij de schoolvoetbalwedstrijden het geval is. Kom, welke groote vereeniging in Haarlem neemt eens het initiatief tot het organisee- ren van een dergelijk tournooi. „Haarlem" met zijn fraaie lieht-installatie zou desnoods een gedeelte van de benoodigde wedstrijden des avonds kunnen laten verspelen. En na tuurlijk verleent de H.V.B. zijn gewaardeerde en onmisbare medewerking. KRACHTSPORT. worstelen en gewichtheffen kam pioenschap van amsterdam. Gewichtheffen: Ex. veder: W Groen, K.D.O., Amsterdam, 60, 50. 72 1/2, 1821/2 K.G. Veder: Kamp. F. Weber,, H.K.V. Haarlem, 70, 65, 87V2, 222 1/2 K.G., 2e prijsJ. Schreuder, Hercu les, Dordrecht 60, 60, 85 205 K.G. Midden gewicht: Kamp. H. Goldsmids, K.D.O., Amsterdam, 771/2, 80, 110, 2-67 1/2 K.G. 2e prijs G. Blokker, Sandow. Zaandam 77y2, 80 110, 267 1/2 K.G., 3e prijs C. Gaarthuis, D.O.K., Beverwijk, 75, 80, 97y2, 252 1/2 K.G. Midden zwaar: Kamp. M. l. Mons, H.K.V.Haarlem 85, 80, 115 285 K.G., 2e prijs A. de Vries, Here. Am sterdam, 82y2> 82 1/2, 105, 170 K.G., 3e prijs L. Michelson, D-O.K., Amsterdam 80, 80, 100, 260 :.g. Zwaargewicht: Kamp. W. Struys, Here. IJmuiden, 82%, 90, 112 1/2, 285 K.G. 2e prijs J. Ruigrok, H.K.V., Haarlem, 72% 87 1/2, 112 1/2, 272 1/2 KG.3e prijs J. Tarsaar, D.O.K., Amsterdam, 77%, 80. 105, 262 1/2 K.G. In de afd. Worstelen be-haaldei C. H. Bek- ker h.k.v .Haarlem den 3en pr. met 3 gewonnen partijen en 1 verloren. De cijfers hebben betrekking resp. op drukken trekken, stpoten en totaal. WANDELSPORT. PROPAGANDA-WANDELTOCHT VAN DEN n. h. w. b. op 2 mei a.s. Door den Noord-Hollandschen Wandel sport Bond (N. H. W. B.) wordt in samen werking met het Kon. Nederl. Gymnastiek Verbond (K. N. G. V.) op Zondag 2 Mei a.s. een 30 K.M. Propaganda-Wandeltocht te. Haarlem georganiseerd. Beide organisaties zijn aangesloten bij de Nederl. Wandelsport Federatie (N. W. F.). De verwachting is, dat op dien dag de bloembollenvelden op hun mooist zullen zijn, waardoor de deelnemers(sters) naast het sportieve genoegen, kunnen genieten van dezen kleurrijken aanblik. Het inschrijfgeld voor bovengenoemden tocht is bijzonder laag gesteld; na afloop wordt den deelnemers (sters) een zeer aar dige herinnering aangeboden. Voor geuni- form-de groepen, zoowel als voor binger-ver eenigingen worden fraaie herinneringen ter beschikking gesteld Van Amsterdam bestaat gelegenheid op zeer billijke condities naar Haarlem te reizen. De inschrijfadressen zijn de navolgende: Secr. N. H. W. B., Landbouwstraat 54, Am sterdam (O.), telef. 53898, Hoofdconsul K.N. G.V. Duvenvoordestraat 52, Haarlem (-uit sluitend schriftelijk), Secr. Pers Comm. N.H. W.B., Ooievaarstraat 23, Zaandam, Afd. Be stuurder N.H.W.B., Spechtstraat 10, den Hel der, Afd. Bestuurder N.H.W.B., Dr. Schaep- manstraat 63, Haarlem, alwaar circulaires en volledige inlichtingen op aanvrge gaarne verstrekt worden. Reeds nu bestaat voor dezen wandeltocht een zeer groote belangstelling, daarom wordt aangeraden zich ten spoedigste met een van bovenvermelde adressen in verbinding te stellen. vonnissen in het jacht-drama v. grisee. SOERABAJA, 27 April (Aneta-A:N.P.) Gisteren deed de Landraad te Grisee uit spraak in de affaire van het jacht-drama, waarbij de heeren Van der Pauwert enJordaan werden vermoord, nadat zij per ongeluk een inlandsch knaapje hadden gedood. De hoofd- beklaagde, Hadji Doelkalim, alsmede drie anderen, werden veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf, een der andere daders tot 1% jaar en acht beklaagden tot acht maan den gevangenisstraf, allen met aftrek van pre ventief (acht maanden). Dertien beklaagden werden vrijgesproken. PURMERENDER MARKTBERICHT. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 21 par tijen, wegende 55.000 K.G. Handel matig. Hoog ste prijs f 18,50. Kleine Boeren f 18. Per 100 kilo met Rijks- merk. Volvette f 1—f 19 per 100 -kilo met Rijks- merk. Weiboter 1,24—1,28 per K.G. Runderen, totaal 934 stuks, Vette Koeien 6268 per K.G. Gelde Koeien 100—200 per stuk. Melk Koeien 150250 per stuk. Stieren 5761 per K.G. Paarden 100180 per stuk. Vette kalveren 30 60 per K.G. Nuchtere Kalveren voor de slacht 513 per stuk. Nuchtere Kalveren voor de fok 1014 per stuk. Vette varkens voor d-e slacht 4750, per K.G. Magere varkens 1630 per stuk. Biggen 815 per stuk. Schapen 1533 per stuk. Bokken 4—14 per stuk. Kipeieren 2,60—3 per 100 st. Eendeieren 2,30 per 100 st. Piepkuikens 0,80—0,87V2 per K.G. Oude kip pen en hanen 0,450,55 per K.G. Konijnen 0,401,76 per stuk. Eenden 0,300,50 per stuk. Duiven 0,40 per paar. Kievitseieren 67 per stuk. 1725 Eendeneieren A 2,50. COÖP. CENTRALE EIERVEILING PURMEREND G.A. Afdeeling Eieren. Eendeneieren 2,252,45. 14.000 Kippeneieren. 65/66 K.G. 3,003.10; 63/64 K.G. 2,90—3.00; 60/62 K.G. 2,80—2,95: 58/59 K.G. 2,75—2,85; 56/57 K.G. 2,70—2,80; 53/55 K.G. 2,60—2,70. Bekwaam beheerder van Haarlem's financiën. HAARLEM Dinsdag. Na een ongesteldheid van slechts enkele weken is heden morgen omstreeks 10 uur over leden de heer W. Roodenburg, wethouder van financiën der gemeente Haarlem De heer Roodenburg, die tot voor kort den indruk maakte het voorrecht te hebben van een goede gezondheid, werd eenige weken ge leden in het Diaconessenhuis ter observatie opgenomen. Aanvankelijk werd gehoopt, dat eenige rust hem weer nieuwe krachten zou geven, maar juist toen al vastgesteld was dat hij over enkele dagen weer naar huis zou gaan, deden zich complicaties voor. Toen eenmaal de aard van de ziekte vastgesteld was, werd de heer Roodenburg ter verdere verpleging naar huis vervoerd. De gedachte was, dat hij na eenigen tijd weer aan zijn veel omvattenden arbeid teruggegeven zou worden, maar die hoop is ijdel gebleken Hedenmorgen is hij vrij onverwacht over leden De heer Roodenburg bereikte den leeftijd van slechts 49 jaar. Hij werd 10 Maart 1888 te Maassluis geboren. Daar bezocht hij eerst de lagere school en daarna de H.B.S. met 3 jarigen cursus. In 1904 kreeg hij een plaats op een scheepsvaartkantoor te Rotterdam. Hij ging door met studeeren. In 1909 behaalde hij de acte boekhouden M.O. Ook toen hij in 1910 ging werken op een handelskantoor te Amsterdam zette hij zijn studies voort. In 1915 deed hij met goed gevolg examen voor het Nederlandsch Instituut van Accountants. Het was in 1917 dat de heed Roodenburg benoemd werd tot hoofd van een accoun tantsdienst der directe belastingen te Amster dam. In 1913 koos de heer Roodenburg Haarlem tot woonplaats waar hij zich in 1919 vestigde als accountant. WETHOUDER W. RGODENRERG. Als opvolger van mevrouw E. Bakker nam de heer Roodenburg in" Juli 1925 zitting in den Haarlemschen gemeenteraad voor de Christe lijk Historische Unie. 7 November 1928 koos de Raad hem tot wethouder in de vacature van Mr. A. Bruch, die in het college van Gedepu teerde St'aten van Noord Holland was benoemd. Eerst behartigde de heer Roodenburg de be langen van het onderwijs, maar toen op 23 Mei 1934 Mr. M. Slingenberg als wethouder opge volgd werd door den heer A. G. Boes, werd Financiën aan den heer Roodenburg toever trouwd. De heer Roodenburg heeft dus ongeveer 8y2 jaar deel uitgemaakt van het college van B. en W. Als wethouder van Onderwijs heeft hij nog eenige goede jaren meegemaakt. Uit dien tijd dateert de opening van de Dagopenlucht- school in Haarlem Noord, aan welker oprich ting hij zijn krachten gegeven heeft. Toen kwamen al spoedig de crisisjaren, die voor den wethouder van Onderwijs groote moeilijkhe den opleverden. De sterke achteruitgang van den stand der gemeentefinanciën dwong tot zeer sterke bezuinigingen op alle takken van het onderwijs. De grootste zorg was om de vitale belangen van het onderwijs zelve zoo weinig mogelijk aan te tasten. Daarnaar heeft de heer Roodenburg steeds zooveel mogelijk gestreefd. Toen hij in 1934 de portefeuille van Finan ciën van den heer Slingenberg overnam, voelde hij natuurlijk nog sterker de gevolgen van den achteruitgang van de financiën der ge meente. Ook als wethouder van Financiën heeft hij zeer veel goede diensten aan de ge meente bewezen. Moest hij zich eerst aan Onderwijs inwerken, Financiën waren hem meer geëigend in verband met zijn studie en beroep. Van zijn kennis van de geldmarkt kon hij o.a. profiteeren door tijdig op het meest-geschikte moment maatregelen te ne men tot het converteeren van geldleen-ingen, wat tengevolge heeft dat Haarlem een der gemeenten is die haar geldleeningen tegen de laagste rente-percentages heeft uitstaan, wat een zeer groote besparing oplevert aan rente lasten. Vooral het laatste jaar was het werk van den heer Roodenburg als wethouder van Fi nanciën zeer zwaar, omdat niettegenstaande het geheele college, daarin door den Raad ge steund, naar uiterste zuinigheid gestreefd had, het niet mogelijk bleek de begrooting voor 1937 sluitend te maken, zoodat Haarlem ge dwongen was aan het Rijk een extra subsidie te vragen uit het Werkloosheidssubsidiefonds. De echtscheiding van den graaf van Cavadonga. Ex-kroonprins van Spanje in hooger beroep. HAVANA, 27 April. (Havas)De graaf van Cavadonga is in beroep gegaan tegen het verzoek om echtscheiding, dat door zijn echt- genoote is ingediend. Hij heeft aangeboden te bewijzen, dat de beschuldigingen die zijn eohtgenoote tegen hem heeft geuit, ongegrond zijn. VLIEGTUIG VERMIST IN GUAYANA. TUMEREMO, (Venezuela), 27 April (A.N.P.) Van het vliegveld hier ter plaatse is gisteren een militair vliegtuig opgestegen, om de oer wouden van Guayana af te zoeken naar een Lockhood Electra lijntoestel dat sinds Vrij dag vermist wordt. Het vliegtuig had verschei dene passagiers aan boord, onder wie de han- de]*«.ttaché van de Amerikaansche legatie te Oeafcotó. Frederic Grab,. Om dit in te leiden en te bepleiten waren ver scheidene onderhandelingen en besprekingen met de Rijks- en Provinciale autoriteiten noo dig, want Haarlem verkeerde in de bijzondere omstandigheden dat het aanspraak maakte od de extra subsidie 'zonder te voldoen aan den algemeenen eisch om eerst de belastingen tot een maximum op te voeren. De heer Roo denburg, trouwens het geheele college van B. en W. deelde die opvatting, was overtuigd dat Haarlem, in verband met de bijzondere positie die de stad ten opzichte van de buitengemeen ten inneemt, alles moest doen om aan een ver hooging der belastingen te ontkomen. Daar voor heeft hij gepleit en naar de algemeene verwachting is, niet zonder resultaat. De belangen van de stad, die hem zeer lief was, waren bij den heer Roodenburg in vei lige handen. Waar hij kon sprong hij op de bres ohi die te verdedigen en te bevorderen. Ook in het kerkelijke en vereenigingsleven nam de heer Roodenburg een belangrijke plaats in. Eerst was hij president van het col lege van diakenen der Ned. Herv, Kerk, later werd hij tot kerkvoogd benoemd, Ook was hij bestuurslid van de Christelijke Middenstands- vereeniging „Boaz" en daardoor lid van den Middenstandsraad. Vele jaren maakte hij ook deel uit van het bestuur der Christelijk Histo rische Unie. Als accountant had de heer Roodenburg ook een zeer goeden naam. In zijn drukken werk kring werden hem zeer belangrijke opdrachten verstrekt. De teraardebestelling is bepaald op Zater dagmiddag 2 uur op de algemeene begraaf plaats aan de Kleverlaan. Uitbreiding bij de Hilarius Draad industrie en Handel Mij. N.V. Er komt een fabriek aan het Spaarne bij. HAARLEM Dinsdag. Naar wij vernemen zal de fabriek van de Hilarius Draadindustrie en Handel Mij N.V. belangrijk uitgebreid worden. Bij de bestaan de fabriek aan het Spaarne zal een nieuwe worden gebouwd waarvoor bereids met de grondwerkzaamheden is begonnen. De direc tie deelde ons mede dat over een maand of drie de nieuwe fabriek, waar nieuwe maga zijnen in gevestigd zullen worden en waar een gedeelte van de fabricage zal plaats hebben, gereed zal zijn. De kosten van dit project, dat weer een werkverruiming voor de Haarlemsehe ar beidsmarkt beteekent, zullen ongeveer f 30.000 bedragen. De directie kon ons nog niet mededeelen of deze uitbreiding gepaard zal gaan met het in dienst nemen van nieu we arbeiders, daarover zal eerst later een toe- slissing worden genomen. Brook te Juba geland. Eenigen tijd verkeerde men in ongerustheid over zijn lot. Te Londen heeft men eenigen tijd in onge rustheid verkeerd over het lot van den vlieger Brook, die zooals men weet het record Londen- Kaapstad wil breken en van wien van gister avond tot hedenmorgen geen bericht was ont vangen. In de middaguren kwam evenwel in de Britsche hoofdstad een telegram binnen uit Juba (Egyptische Soedan), meldende, dat Brook aldaar om kwart over zeven plaatselij ken tijd was geland. HET BEZOEK VAN FRèRE AAN Dr. COLIJN. 's-GRAVENHAGE, 27 April. Naar wij ver nemen zal het bezoek van den heer Frère die de enquête-Van Zeeland voorbereidt aan den minister-president, dr. Colijn, plaats vin den tusschen Woensdag 28 April en Maandag 3 Mei. Malvex-saties te Ter Aar. De politie te Ter Aar is Maandag overge daan tot arrestatie van zekeren P. K., die verdacht wordt van verduistering. Voor verschillende particulieren en instel lingen had K. geld onder zijn beheer. Het schijnt nog niet vast te staan hoe groot het verduisterde bedrag is. Een der benadeelde particulieren is voor 'n bedrag van f 2000 ge dupeerd.' K. is ter beschikking gesteld van den officier van justitie in Den Haag. Dalende werkloosheid. 's GRAVENHAGE, 27 April. De directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverze kering en arbeidsbemiddeling deelt mede, dat in de week van 5 t/m. 10 April 1937 het aantal leden van ingevolge het werkloosheidsbesluit 1917 gesubsidieerde vereenigingen bedroeg 533.700 (waaronder 74.800 landarbeiders). Van de verzekerden, niet behoorende tot de land-arbeiders, waren de geheele week werk loos: In de week 5 t/m. 10 April 1937 26,6 pet. In de vorige verslagweek (22 t/m. 27 Maart 1937) 27,7 pet. In de overeenkomstige week van 1936 30,1 pet. In de overeenkomstige week van 1935 1,1 pet. Bij 1054 organen der openbare arbeidsbe middeling stonden op 10 April 1937 in totaal 400.362 werkzoekenden ingeschreven, onder wie 378.982 mannen. Van deze werkzoekenden waren er 384.600 werkloos, onder wie 368.224 mannen. Blijkens mededeeling van den directeur- generaal van werkverschaffing en steunver lening waren einde Februari 1937 54.400 ar beiders geplaatst bij een werkverschaffing. Het bestuur van het werkfonds 1934 deelt mede, dat op 19 April 1937 rond 8000 arbei ders aan het werk waren met behulp van dit fonds.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 7