Uit het Vereenigingsleven in Kennemerland. BEVERWIJK De nieuwe Bioscoopprogramma's. „PORT ARTHUR", LUXOR THEATER. Het Luxor Theater vertoont van Vrijdag af als hoofdnummer het spannende filmwerk „Port Arthur" met Adolf Wohlbrück en Ka rin Hardt in de hoofdrollen. Even voor den grooten Russisch-Japan- schen oorlog van 1904 is de Russische luite nant ter zee Boris door den commandant van de torpedoboot „Resoy" in den echt ver bonden met een Japansche, tegen den wil van haar broer Iva Moera, een hoogen amb tenaar aan het Japansche consulaat. Door het plotseling uitbreken van den oorlog kan Boris zich niet meer in verbin ding stellen met haar broer, maar deze heeft 'de tijding al ontvangen. Als leider van de Japansche spionnage ziet hij in het huwe lijk van zijn zuster een kans om zich mees ter te maken van Russische geheimen, we tend, dat Joeki ondanks alles haar broer niet in den steek zal laten. Vermomd als Chinees dringt hij Port Arthur binnen en dwingt joeki hem te helpen. Zij bekent haar man, dat zij den vorigen avond bij haar broer geweest is. Wossidlo heeft inmiddels van een Chineeschen verra der gehoord en dienzelfden avond brengt hij Boris en Joeki een bezoek, zonder echter zijn plan ten uitvoer te brengen om Joeki zelf, de noodzakelijke consequenties van haar hoog verraad te laten trekken, als het blijkt, dat Boris reeds op Wossidlo's bureau een aan klacht tegen haar broer heeft ingediend. Op het oogenblik is Iva Moera in het huis van zijn zuster binnengedrongen met het plan de teekeningen van de vesting Port Ar thur te copieeren en hij dreigt Joeki, haai man neer te zullen schieten als zij hem ver raadt. Zij zwijgt voor den tweeden keer. Tijdens een razzia naar Japansche spion nen wordt Iva Moera gearresteerd en zijn dank aan Joeki voor haar stilzwijgen is de mededeeling aan kapitein Wossidlo, dat zij naar krijgsopvattingen hoogverraad gepleegd -heeft. Boris heeft opdracht, gekregen met zijn torpedoboot „Resoy", waarop de vaandels en alle regeeringsdocumenten zijn overgebracht een poging te wagen door de Japansche blok kade te breken, wat nagenoeg gelijk staat met een wissen dood. Zijn vrouw hoort van deze opdracht en volgt haar man in het ge heim op het schip. Omsingeld door het Japan sche eskader staat het voor Boris vast, dat een doorbraak onmogelijk is en hij geeft het bevel het schip te laten zinken In de commandohut heeft een verzoening tusschen Boris en zijn vrouw plaats en ver- eenigd vinden deze twee menschen den dood in de golven. Het tweede hoofdnummer is „Gigolette". DE JAARVERGADERING VAN DE V.V.V. Woensdagavond hield de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer in de bovenzaal van Hotel „Ter Burg" haar jaarlijksche algemeene vergadering. De voorzitter, de heer mr. A. Mo ens, opende de vergadering. Hij sprak er zijn leedwezen over uit, dat niet meer leden aan den oproep voor deze bijeenkomst gevolg- hadden gegeven. Na de vaststelling van de notulen bracht de secretaris, de heer Joh. N. Tromp het jaarver slag-uit, waarin o.m. herinnerd werd aan de van 15 tot 23 Augustus 1936 gehouden en zoo prachtig geslaagde feestweek. Het verslag werd goedgekeurd. Het financieele verslag van den penning meester vermeldde aan inkomsten en uitgaven een bedrag van 313.31. Het bezit der ver eeniging verminderde met ongeveer 180, welk bedrag op de rekening voor 1937 werd overgebracht. Den penningmeester werd decharge ver leend van zijn gehouden beheer. Bij de bestuursverkiezing werd wegens be danken van den heer H. A. J. J. van den Bergh als bestuurslid gekozen de heer P. Jaapies. Omtrent de plannen voor de komende zo mermaanden deelde de voorzitter mede, dat in de eerste plaats de bekende rondritten door Beverwijk en omgeving zullen worden ge houden. Volgens zijn plannen in voorbereiding voor het houden van een vliegfeest en voor het organiseeren van zoogenaamde „Ronde van Beverwijk", een en ander met medewerking van de Nationale Luchtvaartschool en van de Bever wij ksche Rennersclub „Kennemerland". De uitwerking van deze plannen werd verder aan het bestuur overgelaten. pe voorzitter deelde daarna mede, dat de V.V.V. had afgezien van haar voornemen om het hek met opschrift om de Julianalinde, die in 1909 in de Parklaan werd geplant, te herstellen en weer te doen plaatsen. De schoonheidscommissie had namelijk bezwaren gemaakt tegen het ontwerp van de V.V.V., omdat dit niet meer zou passen in het straat beeld. De V.V.V. op haar beurt achtte het ont werp van de schoonheidscommissie niet aan vaardbaar. Blijkens de mededeeling van den voorzitter houdt de V.V.V. zich nog altijd bezig met haar pogingen om verbetering te verkrijgen in den gang van zaken aan het postkantoor, een actie, waarvoor ook de Kamer van Koophan del zich bijzonder interesseert. De vergadering hda er niet veel hoop op dat deze klachten veel effect in Den Haag zullen hebben. Als laatste middel werd het houden van een peti tionnement m overweging gegeven. Na de afhandeling van de huishoudelijke zaken vertoonde de heer Marx de mooie film „Nederland", die door de AJN.V.V. welwillend was afgestaan. De heer Moens sloot daarna de vergadering met een woord van dank. /CHEEP/ TJIINtEN! HOLLAND—AMERIKA LLJN. Lochgoil, Rott. v. Vancouver 24 te San Fran cisco. Breedijk, Rott. n. N.-Orleans 27 v. Matanzas. Maasdam, N.-York n. Rott. p. 28 (v.m.) Scilly Spaarndam, Rott. n. N.-Orleans 26 v. Hou ston. Bilderdijk, 26 v. N.-York n. Philadelphia. Beemsterdijk, Rott. n. N.-York 26 (2.52 n.m.) 40 mijl z.W. van Land's End. Boschdijk, Rott. n. N.-Orleans 26 (4.19 n.m.) 372 mijl z. van Land's End. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein (thuisr.) 27 v. Southampton via Duinkerken. Jagersfontein, 28 v. Antwerpen te Hamburg. Upesi (slbt.) Amst. n. Mombassa 28 v. Aden. Randfontein (uitr.) 28 te Port Sadi. HALCYON LUN. Stad Schiedam 29 (6 n.m.) van Narvik te Vlaardingen verw. Stad Arnhem, 27 van Savona naar Stad Amsterdam, 27 v. Oran n. Benisaf Rozenburg, 28 v. Vlaardingen n. Malta. De Gymnastiekvereeniging Turnlust Tot. een van de meest vooraanstaande vereenigingen op het gebied van de lichame lijke oefening in ons gewest mag ongetwij feld cle Bever wij ksche Gmnastiekvereeniging „Turnlust" worden gerekend. Haar uitsteken de organisatie en haar voor tref felijke tech nische leiding heeft haar een klinkenden naam bezorgd, niet alleen in Beverwijk, maar ook in geheel Kennemerland. Reeds voor de oprichting van „Turnlust" op 9 Februari 1911 werd in Beverwijk de gymnastiek be oefend. Dat geschiedde in de Beverwijksche Gym nastiekvereeniging, die echter een kwijnend bestaan leidde en later zelfs in het geheel niet meer werkte. Een groepje echte turn- makkers oefende daarna in een kleine af- deeling van het Patronaat onder leiding van den heer Zoontjes. Als oefenlokaal had men de beschikking over het gymnastieklokaal van de Bisschoppelijke Kweekschool. Het was de Turnvereeniging „IJmuiden", die door uitvoeringen in de open lucht op het weiland voor „Scheybeeck" in Beverwijk weer nieuwe belangstelling bracht voor de gymnastiek. Aan deze propaganda-uitvoerin- gen was het mede te danken, dat op 9 Fe bruari 1911 de Beverwijksche Gymnastiekver eeniging „Turnlust" kon worden opgericht. Ook de nog overgebleven leden van de oude gymnastiekvereeniging traden tot de nieuwe vereeniging toe en zoo kon met een voldoende aantal leden met oefenen worden begonnen. De oefenavonden werden gehouden in de kleine zaal van „Maison Stroucken", het tengenwoordige Kennemer Theater aan de Zeestraat. Met de leiding had zich voorloopig de heer C. Jongejans belast, die daarvoor de noodige leerstof opdeed bij de Turnvereeni ging „IJmuiden". De eerste uitvoering, welke de vereeniigng gaf, leidde al aanstonds tot een mooi suc ces, want dank zij de medewerking van de dames-groep van de IJmuidensche vereeni ging werd de belangstelling van de Bever wijksche dames gewekt. Van dien dag af be schikte „Turnlust" ook over een damesaf- deeling, die zich onder leiding van den heer G. Boeke snel ontwikklede. Na een jaar op deze wijz ete hebben ge werkt deed de behoefte aan deskundige leiding zich meer en meer gevoelen. Het was de heer J. van Lingen, toenmaals hoofd van de eenigste openbare lagere school welke Beverwijk telde, die de aandacht ves tigde op den heer B. J. Wieland Los,onder wijzer aan zijn school. Deze was juist geslaagd voor de akte gymnastiek M.O. De heer Wieland Los gaf gehoor aan de tot hem gerichte uitnoodiging. Hij werd de leider van „Turnlust" en in die functie vierde hij juist vorige week zijn zilveren jubileum. Een verzoek aan het gemeentebestuur om voor de oefenavonden gebruik te mogen ma ken van het gymnastieklokaal der open bare school werd ingewilligd. Het toenmalige gemeentebesturu met burgemeester jhr. J. C. W. Strick van Linschoten aan het hoofd zag het groote nut van de lichamelijke opvoeding terdege in en toen „Turnlust" dan ook jon gens- en meisjesafdeelingen oprichtte, werd van gemeentewege subsidie aan de vereeni ging verleend. Toen jhr. Strick van Linscho ten afscheid nam als burgemeester der ge meente Beverwijk, werd hem het eerespeldje van verdienste verleend van het Koninklijk Nederlandsch Gymnastiekverbond. Bij de luisterrijke viering van het zilveren jubileum van „Turnlust" is wel gebleken welk een belangrijke plaats zij inneemt in de rij der vereenigingen, die de gymnastiek beoefe nen. Daarbij werd ook in het licht gesteld de groote beteekenis, welke moest worden ge hecht aan de zeer bekwame leiding van den heer B. J. Wieland Los. Bij de herdenking van zijn zilveren jubileum als directeur van „Turnlust" is dit wederom op den voorgrond gesteld „Turnlust" geniet als gevolg van een en ander een zeer groot vertrouwen, zoowel bij de ingezetenen, als bij de autoriteiten en de vereeniging mag zich dan ook gedrongen weten dor de sympathie van velen. Waar het gold de opluistering van plaatselijke festivi teiten of het optreden voor een liefddaig doel, zooals bijvoorbeeld voor -de bekende lighal- len te Haarlem mocht steeds op haar belange- looze medewerking worden gerekend De vereeniging heeft zich met den steun van zoovelen tot grooten bloei weten op te werken. Onder meer werd een kleuterklasse opgericht, athletiek en spel worden met groote animo beoefend. „Turnlust is een be langrijke plaats gaan innemen in het Be verwijksche leven en onder leiding van haar directeur en haar hard werkend bestuur zal zij die eereplaats ongetwijfeld weten te be houden. VERGADERING VAN JONG HERVORMDEN. Woensdagavond hield de Vereeniging van Jong Hervormden een ledenvergadering in het Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijk straat. Na het zingen van Psalm 42:1 opende de voorzitter, de heer Hagedoorn met gebed, waarna hij voorlas uit het eerste gedeelte van Handelingen I. Vervolgens werd overgegaan tot het huis houdelijk gedeelte der agenda. De bestuurs functies werden als volgt verdeeld. De heer P. W. Hagedoorn, voorzitter, mej. G. C. v. d. Ploeg, secretaresse, Mej. A. v. Wageningen, penningmeesteresse, Mej. A. Jobse en de heer P. Bakker commissarissen. Verder deelde de voorzitter mede, dat de landdag op den Twee den Pinksterdag in den Haag gehouden zal HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk, 28 v. Rott. te Amst., vertr. 28 (n.m.) n. Hamburg. Meerkerk (thuisr.) 27 v. Colombo. Zuiderkerk (uitr.) 27 v. Colombo. Helen Möller (charter) (uitr.) 27 (11.23 vmi.) 80 mijl Z. van Land's End. Gaasterkerk, 28 v. Amst. n. Hamburg. KON NED. STOOMBOOT MIJ. Euterpe, 28 van La Pallice te Bordeaux. Juno, Patras n. Antwerpen p. 27 Gibraltar. Perseus, 28 van Halmstad te Gotenburg. Simon Bolivar, 28 v. Barbados te Amst. Van Rensselaer, 28 v. Paramaribo te Amst. Titus, 28 v. Amst. n. Rott. Odysseus, 28 v. Amst. n. Kopenhagen. Hebe, 28 v. Odense be Danzig. Barneveld, Chili n. Amst. 26 te Balbao. Boskoop, 24 v. Iquïque n. Antofagasta, Euterpe, 27 van L. Pallice n. Bordeaux. Hermes, 27 v. Alexandrië n. Jaffa. Orestes, 27 van Izmir te Stamboul. Orpheus, 27 v. Kopenhagen te Stettin. Poseidon, 28 v. Rott. te Amst. Simon Bolivar, Barbados n. Amst. p. 28 (3.36 v.m.) Lydd, 28 (5n.m.) verw. Triton, 28 van Candia n. Kymassi. Venus, 27 v. Genua n. Livorno. Vesta, 27 v. Palermo n. Amst. Telamon, 28 te Palermo binnengesleept. Stella Piraeus n. Amst. 28 te Palermo. worden. Des morgens wordt in de St. Jacobs- kerk een dienst gehouden, waarin Ds. Straatsma zal voorgaan, 's Middags heeft in het Kurhaus te Scheveningen een conferen tie plaats. Na een opwekkend woord van den voorzit ter voor den Bijbelkring werden besprekingen gevoerd over de zomercampagne. Het ligt in de bedoeling een tweetal excursies te houden. Voorloopige besprekingen werden tenslotte gehouden over het winterprogramma en over eventueele reglementswijziging ten aanzien van de bestuursverkiezingen, die men in- plaats van in het voorjaar in het vervolg in October of November wilde houden. De voor zitter sloot hierna de vergadering op de ge bruikelijke wijze. DE BLAUWE WEEK-ACTIE. De organisatie van de Blauwe Week-actie, die hier ter plaatse gevoerd zal worden, neemt reeds vasten vorm aan. Behoudens toestem ming van B. en W. ligt het in het voornemen, om op Vrijdag 7 Mei een propaganda-auto te laten rijden, o.p dien dag zal ook de Blauwe Week Courant, uitgegeven door de landelijke Drankweerorganisaties, worden verspreid. Za terdag 8 Mei wordt het bekende blauwe bloempje verkocht. Woensdagmiddag 12 Mei wordt een groot jeugdfeest gehouden, waarop o.m. een film en de poppenkast vertoond zullen worden. Bij voldoende deelneming zal een propaganda- fietstocht en een colportage ter verspreiding' van eigen lectuur worden georganiseerd. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMER LAND EN VRIJE VEILING. Beverwijk, 28 April 1937. Prijsnoteering: Waschpeen per kist f 0.30—0.45. Spinazie per kist f 0.180.65. Sla (100 stuks) per kist f 1.90—5.00. Andijvie per K.G. f 0.100.12. Rabarber per bos f 0.04—0.06. Raapstelen per bos f 0.03—0.03V^, Radijs per bos f 0.03 1/20.05. Peterselie per bos f 0.020.03, Selderie per bos f 0.020.04. Prei per bos f 0.030.07. Aardappelen per HJL. f 2.402.70. Uien per K.G. f 0.02. Witlof per K.G. f 0:04-^0.10. Wortelen per K.G. f 0.01—0.02. Asperges le wit per bos f 0.480.55. Asperges le bl. per bos f 0.38—0.40. HEEMSKERK RAADSVERGADERING Woensdagmiddag vergaderde de gemeen teraad onder voorzitterschap van burge meester W Vreugde. De raad was voltallig. Na de vaststelling van de notulen werd het kohier voor de hondenbelasting voor 1937 vastgesteld op f601.50, dat van den vuil nisophaaldienst op f 336. Goedgekeurd werd de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor het jaar 1937 tot een bedrag van f 44.448,80. Op voorstel van B. en W. werd vastgesteld de gemeenschappelijke regeling met de ge meenten Castricum en Limmen betreffende de controle op werkloozen. Naar aanleiding van een verzoek van de R.-K. Middenstandsvereeniging „De Hanze", stelden B. en W. aansluiting voor bij 't Borg stellingsfonds voor Kennemerland, geves tigd te Haarlem, tegen een bijdrage van 10 ets. per inwoner in de sticlitingskosten en verder van 2 ets. per inwoner als jaarlijk sche bijdrage. De kosten voor het eerste jaar zullen f 571,20 bedragen. De heer Muyen was bang, dat de mid denstanders er niet veel aan zullen hebben. Het geld igaat naar Haarlem en vermoede lijk zal men er in Heemskerk niets meer van terugzien. De gemeente zal het bedrag van ruim f 500 beter kunnen gebruiken. Men gaat eigenlijk beginnen met een zaak, die op papier wel heel goed kan zijn, maar waarvan de practische resultaten nog maar moeten worden afgewacht. Wethouder Henneman betwijfelde eveneens het nuttig effect voor de plaatse lijke middenstanders. Het zegt bovendien wel iets, dat de omliggende gemeenten zich niet hebben aangesloten. Spr. verwachtte niet veel heil van dit fonds. De voorzitter herinnerde er aan, dat B. en W. in de vorige vergadering hadden voorgesteld niet tot aansluiting over te gaan. De raad was het daarmee niet eens en B. en W. hebben dan ook besloten nu aansluiting voor te stellen, temeer, omdat noodlijdende gemeenten zich voor 10 ets. per inwoner kunnen aansluiten. Andere gemeenten beta len 11 y2 ets. Wethouder Van Duivenvoorde acht te het van belang, dat de middenstanders door dit borgstellingsfonds geholpen kunnen worden Bovendien staat de regeering er achter. De heer Muyen gaf in overweging om deze zaak nog even aan te houden, teneinde B. en W. de gelegenheid te geven alsnog een onderzoek in te stellen. Daartoe werd besloten. Ten 'behoeve van den B-steun werd een crediet van f 112 verleend. Het voorstel van B. en w. tot aanvaarding in eigendom van den Noordermaatweg werd met algemeene stememn aangenomen. De heer Zuurbier vroeg, of het werk aan dien weg spoedig zal aanvangen. De voorzitter antwoordde, dat het ige- heele object voor de uitvoering van de ver betering van den Noordermaatweg in werk- NED IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatlia, 25 van Batavia n. Pladjoe. Agnita, 26 van Constantza te Malta. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sitoebondo (thuisr.) 28 v. Marseille. Soekaboemi (thuisr.) p. 28 Sagres. Kedoe (thuisr.) 28 v. Padang. Sibajak (uitr.) p. 27 (11 n.m.) Suez. Kota Gede (thuisr.) 28 te Suez. ROTTERDAM—ZUTD-AMERIKA LIJN. Alpherat (thuisr.) 26 v. Montevideo. Alwaki, 27 v. Rott. te Buenos-Ayres. Alphacea, 27 v. Hamburg n. Rott, 29 (2.30 v. m.) verwacht. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Bras (uitr.) 27 van Belawan. Johan de Witt, 28 v. Batavia n. Amst. Bintang (thuisr.) 28 te Marseille. Tawali (thuisr.) 28 van Colombo. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) 227 van Genua. Bengkalis (uitr.) 26 (8.26 n.m.) 70 mijl Z.O. van Land's End. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Gleniffer, Dairen n. Rott. 27 v. Port Said. Glenogle, Dairen n. Rott. p. 28 Dungeness. •ertr. 1 Mei van Londen. Memnon, Japan n. Rott. 28 v. Singapore. Eurymedon, Batavia n. Amst. p. 27 Gibraltar Medon, Rott. n. Japan 28 te Port Said Antenor, Japan n. Rott. 27 te Kobe. Euryades, 28 v. Batavia te Hamburg. verschaffing gereed is Het wachten is A nog op de goedkeuring van het raadsbesluit door Ged. Staten. Vastgesteld werd een verordening op het Beschilderen van wegen en muren in deze gemeente. De heer Muyen vroeg of B. en W. een plaats wilden aanwijzen, waarop wel geplakt mag worden. De voorzitter zegde overweging toe. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim werden benoemd mej. Stee man en de heeren L. C. van Nouweland, H. van Benthem en G. Diemeer. De heer Muyen had er op aangedrongen ook een lid van „Volksonderwijs" in de com missie te benoemen. Het was spr. namelijk gebleken, dat gevallen van schoolverzuim door kinderen, die de scholen in Beverwijk bezoeken, door de commissie van Heemskerk zijn behandeld. De voorzitter vond dit niet den juisten gang van zaken. Deze gevallen moeten door de commissie in Beverwijk worden behan deld. Ingekomen was het jaarverslag van de commissie tot wering van schoolverzuim. Daaruit bleek o.m., dat het schoolverzuim per leerling in Heemskerk met 80 pet. was gestegen. Op verzoek van de combinatie Kusters- Rijke werd de vergunning voor het exploi- teeren van een radio-centrale met ingang van 1 Mei 1937 overgedragen aan de combi natie Klecher-Rijke. Een verzoek van het vlschcollege „Het Snoekje" om verpachting van de Neksloot als vischwater werd in handen gesteld van B. en W. om praeadvies. Bij de rondvraag informeerde de heer Zuurbier naar den onderhoudsplicht van de gedenknaald van Maerten van Heems- kerek op het kerkhof alhier. Voor dit doel is toch geld beschikbaar geweest. De voorzitter antwoordde, dat deze zaak buiten het gemeentebestuur om gaat. Wel wordt prijs gesteld op het behoud van het monument. „Monumentenzorg" zou een rapport uitbrengen over de mogelijkheid om het gedenkteeken te vervangen door een nieuw en het oude ergens onder te brengen. Dit rapport is echter nimmer binnen gekomen Verder informeerde de heer Zuurbier naar de gelden, die nog over zijn van den zoogenaamden A-steun. Spr. had gaarne ge zien, dat dit geld onder de noodlijdenden was verdeeld. De voorzitter zei, dat dit geld bestemd is voor de Nationale Commissie tot leniging van bijzondere nooden. De heer KI a a s s e uitte de klacht, dat de destijds benoemde commissie voor de water- loozing nergens meer in gekend wordt. Wan neer B. en w. alle besluiten zelf nemen, dan is de commissie overbodig. De voorzitter merkte op, dat aan de werkzaamheden voor een betere waterloo- zing pas kan worden begonnen, wanneer het natte jaargetijde voorbij is. De heer K1 a a s s e informeerde naar het bouwen van een terrein aan den Westkant der gemeente. De betrokkenen wachten nu al drie jaar op de bouwvergunning. Spr. vroeg zich af, waarom de voorzitter dit te gen houdt. Het is van belang, dat er ge bouwd wordt in de gemeente. Het gaat toch maar niet aan, dat één man in de gemeente dat kan belemmeren. De heer K u h n e verzocht B. en W. pogin gen in het werk te willen stellen om het uur loon in de werkverschaffing verhoogd te krijgen. De voorzitter zei, dat B. en W. die po ging wel willen doen. De heer Muyen drong eveneens op spoe dige uitvoering aan van het plan tot verbe tering van de waterloozing. Spr. vroeg in het vervolg driemaal sehouw te houden. De voorzitter zal advies aan de water- loozingscommissie vragen. Wethouder Henneman vond het treu rig, dat het monument van M. van Heems- kerek zoo verwaarloosd werd. Spr. meende, dat de gemeente de betrokken instanties moet waarschuwen. Het onderhoud zou worden bekostigd uit de opbrengst van een stuk land. dat daarvoor is geschonken. Dit stuk land blijkt in 1928 te zijn verkocht, maar aan den onderhouds plicht wordt niet voldaan. „Dit begint op openbaren diefstal te lijken", zei de wet houder. De voorzitter betoogde, dat het ge meentebestuur geen medezeggingschap heeft in het onderhouden van het gedenkteeken. B. en W. willen eehter wel een nader onder zoek instellen. De vergadering werd hierna gesloten. WIJK AAN ZEE NADEREND SEIZOEN. Naarmate we minder ver van Pinksteren verwijderd zijn, neemt de activiteit in de badplaats toe, om zooveel mogelijk vóór deze feestdagen gereed te zijn. Thans is ook de Badmaatsehappij E. P. M. druk bezig nabij de Zwaansweg de consump tietent en de bergingsloods in gereedheid te brengen. Als gevolg van de geweldige afslag van den duinvoet is men genoodzaakt ter plaatse met lorries op rails de benoodigde hoeveelheden zand aan te voeren, om bij hooge vloeden voldoende beveiligd te zijn. CHRISTELIJKE VROUWENVEREENIGENG BID EN WERK. Het jaarlijksch uitstapje van de Christe lijke Vrouwenvereeniging Bid en Werk is vastgesteld op Dinsdag 25 Mei. Bezocht wordt het Muiderslot en Gerofabriek te Zeist. HOLLAND—WEST- AFRIKA LIJN. Jaarstroom (thuisr.) vertr. 3 van Dakar. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Meliskerk (thuisr.) 28 van Le Verdon. Nijkerk (uitr.) 28 van Bombay. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (thuisr.) 28 v. Bahia. Eemland (uitr.) 28 te Rio Jan. AANGEKOMEN. 27 April: Heire s.s. Rotterdam Vida m.s. Colchester Gaasterkerk s.s. Japan 28 April: Poseidon s.s. Alexadnrië Zonnewijk s.s. Mililla Runmarö s.s. Oxelösund Probitas m.s. Bona Regeja m.s. Antwerpen Chevychase s.s. Gdynia Van Rensselaer s.s. West ïndië Theano s.s. Fowey Marg s.s. Schiedam Noordzee sl.bt. Rotterdam Karma kraan Rotterdam VERTROKKEN. 27 April: Eemshorn m.s. Esbjerg Bollsta s.s. Oslo Patria s.s. Rottenf^ DONDERDAG 29 APRIL 19371 HAARLEMSCHE VOETBALBOND De Schoolwedstrijden. Om den Mulier-beker, Woensdag heeft op hei, 1-1. F. C.-terrein de ontmoeting plaats gehad tusschen de Voor wegschool (Heemstede) en school J (IJmui den), welke de beslissing kon brengen voor het kampioenschap van cle kringen I-Iaarlem, Zandvoort en IJmuiden. De vorige week was deze ontmoeting wegens de slechte weers- en terrein omstandigheden uitgesteld, doch nu was het uitstekend weertje voor de jongens. De ontmoeting trok vrij veel belangstelling. Vooral IJmuiden had nogal wat supporters medegebracht. De IJmuidenaren begonnen zwakjes maar na vijf minuten kwamen ook hun 'aanvallen los en toen werd het spoedig een gelijk op gaande strijd. Niettemin bleek er bij school J toch meer strijdlust te zijn, dan bij de Heemstedena- ren, die te dikwijls een afwachtende houding aannamen en ook nu niet, evenmin als in hun wedstrijd tegen den kampioen uit Zand voort, lieten zien, hoe zij nu eigenlijk kam pioen van het Haarlemsche rayon waren ge worden. De beter en geestdriftiger opgezette aan- van der IJmuidenaren moesten tenslotte wel succes hebben; na een goede twintig mi nuten namen zij dan ook uit een aanval over den linkervleugel de leiding. Tot rust golfde nu het spel op en neer, doch gescoord werd er niet meer, zoodat de eerste helft eindigde met een nuttigen 10-voorsprong voor de IJmuidenaren. De tweede helft begon weer met eenige Heemsteedsche aanvallen, maar de achter hoede van IJmuiden lette goed op. Zoodoen de kreeg men een herhaling van de eerste helft; een gelijk opgaanden strijd, met toch de IJmuidenaren gevaarlijker. De Voorwegschool kreeg haar kans op den gelijkmaker, toen haar een strafschop werd toegekend. Deze werd echter recht op den doelman van IJmuiden geschoten, die dit bui tenkansje natuurlijk zeer op prijs stelde en den bal weer het veld in werkte. Echter kregen ook de IJmuidenaren eenige kansen om hun voorsprong te verhoogen, doch deze kansen werden evenmin benut. Langzamerhand zakte het spel wat af en toen het einde kwam hadden de IJmuide naren een kleine, maar volkomen verdiende 1o-overwinning behaald. Na afloop mochten de IJmuidenaren den fraaien Mulier-beker ontvangen uit handen van Dr. Spoelder, die eenige vriendelijke woorden wijdde aan den schenker van den wisselbeker, waarna de leider van school J een woord van hulde en dank sprak. De eindstand der halve competitie is: Gesp, gewgel. veri, pnt. vr.-t. School J IJmuiden) 2 2 0 0 4 30 School A (Zandvoort) 2 10 12 52 Voorwegschool (Heemstede) 2 0 0 2 0 06 HANDBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Het Handbalprogramma voor Zondag luidt: Hoofdklasse; D.O.S.Turno, 3 uur Ajax Stadion (Zaterd.) Promotie—Degradatie Hoofdklasse ConcordiaRapiditas, 10.15 uur aan de Van Oosten de Bruynstraat. Te Gouda: Voorwedstrijden om het kam pioenschap van Nederland tusschen de kam pioenen der Westelijke klassen te Den Haag, Utrecht en Rotterdam. (Heeren) CONCORDIA—RAPIDITAS. Alle belangstelling van de Haarlemsche Handballers concentreert zich a.s. Zondag op den wedstrijd Concordia—Rapiditas voor de Promotie-Degradatiecompetitie der Hoofd klasse. Daar de beide clubs elkaar het laatste jaar niet meer ontmoetten, valt over de krachtsverhouding weinig te zeggen al zouden wij aan Rapiditas, als Hoofdklasse club, de meeste kans durven geven, vooral na de groote overwinning der Haarlemmers op Tonido. In ieder geval zal het Zondagmorgen de moeite waard zijn eens te gaan kijken. Rapiditas ver schijnt geheel volledig. DAMMEN. HAARL. R.-K. DAMGENOOTSCIIAP. In café Bos had de aangekondigde verga dering plaats onder leiding van den waar nemend voorzitter, den heer J. Lucas. Het belangrijkste besluit was verandering clublo kaal naar Kinderhuisvest 9. van Maandag 3 Mei e.k, af. Voorts is een jubileumfonds opgericht in verband met het eerste lustrum van dit Dam- genootschap. Tevens werden de prijzen uit gereikt aan den heer Jac. Bosse, topscorer en aan de heeren T. v. Wort, M. Herber, Th. Bourgonje en W. v. Wort, handicapwedstrij den. De voorzitter, de heer W. Hopstaken moest wegens drukke werkzaamheden voor deze functie bedanken. Hem werd dank ge bracht. Als nieuwe voorzitter werd gekozen de heer Jac. Bosse. De vergadering werd op de gebruikelijke wijze gesloten. Euryades s.s. Hamburg Bowling s.s. Leith Evelyn Mario ns.s. Libau Amstelstroom m.s. Huil Rhein s.s. Hamburg Merel s.s. Londen 28 April: Neptun m.s. Delfzijl Thorshavn m.s. Aruba Teresa Sehlaffino s.s. Rotterdam Strombo m.s. Californië Towneley s.s. Newcastle Chr. Huygens m.s. Batavia Gaasterkerk s.s. Hamburg HollandOslo lijn. Gisteren passeerde alhier het Nederlandsche motorschip Regeja in ballast van Antwerpen naar Amsterdam. Dit schip zal in de vaart ge bracht worden door de nieuw opgerichte Hol landOslo Lijn en zal hedenavond als eerste schip van dezen nieuwen dienst naar Oslo vertrekken. Groote diepgang. Het Italiaansche motorschip Strombo, dat te Amsterdam een lading creosoot had inge nomen, passeerde het Noordzeekanaal uit gaand met een diepgang van acht meter. Bij het vertrek kreeg het schip eenige lichte motorschade, zoodat het in de Binnenhaven vastmaakte om deze schade eerst te stellen.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5