Uit het Vereenigingsleven in Kennemerland. ICUEEP/ BEVERWIJK De Vereeniging voor Vreemdelingen ve rkeer. De Vefleenlging voor Vreemdelingenverkeer is nog niet zoo heel lang werkzaam in Be verwijk. Zij werd opgericht in de maand No vember van het jaar 1932. zoodat de vereeni ging thans haar eerste lustrum tegemoet gaat. Ook voor dien datum heeft men in Be verwijk wel aan vreemdelingenverkeer ge daan. De laatste poging daartoe ondernamen de Breestraatwinkeliers, die een afzonder lijke vereeniging hadden gevormd. De Bree- straatvereenjging heeft eenige jaren veel ac tiviteit aan den dag gelegd. Zij organiseerde een aantal festiviteiten, waarmede zij beoog de plaatsgenooten zoowel als vreemdelingen prettig bezig te houden en daardoor tege lijkertijd de aandacht te vestigen op Bever wijk en zijn unieke hoofdstraat. Wij herin neren ons een aantal zeer geslaagde St. Ni- col aas-campagnes en een grooten schaats wedstrijd in de Breestraat. In 1930 organi seerde zij op succesvolle wijze een tentoon stelling op het gebied van handel en in dustrie in het veilinggebouw „Kennemer land". Voor dien tijd was er nog een vereeniging voor vreemdelingenverkeer opgericht onder den naam „Beverwijk Vooruit". Veel kracht ging er niet van uit, en zoo er al krachten aanwezig waren bleven zij slui merend en tenslotte sluimerde „Beverwijk Vooruit" voor ,goed in. In 1932 was de Breestraatvereeniging ont bonden. Haar vroegeren secretaris, de heer F. J. Knipper, die reeds lang met het plan had rondgeloopen nam in dat jaar het ini tiatief tot de oprichting van de V.V.V. Hij slaagde daarin en hij wist verscheidene in gezetenen voor zijn plan te winnen. In een in de bovenzaal van de veiling „Kennemer land" gehouden vergadering werd de ver eeniging opgericht. Tot haar voorzitter werd benoemd de heer Mr. A. Moens, die deze taak met veel ambitie ter harte nam en die ook nu nog het voorziterschap met groote op gewektheid en werklust vervult. De eerste belangrijke daad, waarmede de V.V.V. niet alleen de aandacht op zichzelf vestigde, maar waarmede zij ook belangstel ling wekte voor Beverwijk, was het organi- seeren van een tentoonstelling voor Handel en Industrie, die in het voorjaar van 1933 wederom in „Kennemerland" werd gehouden. Deze expositie werd voor de V.V.V. een mooi succes. In hetzelfde Jaar besloot zij tot een inten sieve propaganda voor het Beverwijksche product bij uitnemendheid: de aardbei. Vreemdelingen werden in de gelegenheid gesteld de heerlijke vruchten in de tuinen zelf te plukken en zoo van de struiken te eonsumeeren Zij, die van de aardbeien op meer „geciviliseerde" wijze wilden genieten, vonden daarvoor in de restaurants tegen ge reduceerde prijzen volop gelegenheid. Voorts werden sporttournooien gehouden. Voor de in Wijk aan Zee vertoevende bad gasten organiseerde de V.V.V. rondritten door Beverwijk en omgeving, waarbij bezoe ken weiden gebracht aan de "Ned. Herv. kerk, Assumburg, Marquette enz. Bij alle feestelijkheden, die de V.V.V. orga niseerde, waarbij o.a. ook een bloemencorso was, bleek, dat Beverwijk toch altijd veel be zoekers weet te trekken. De menschen ver toeven gaarne in de mooie winkelstraten, zij weten zich er uitstekend te amuseeren, kort om, zij voelen zich „thuis". De vruchten van al dit werk, waarmede de V.V.V. uiteindelijk de vestiging van nieu we ingezetenen beoogt, zijn niet uitgebleven. Heel dikwijls blijkt, dat de komst van nieuwe burgers in onze gemeente tot stand komt door bemiddeling van de V.V.V. De vereeniging van de gemeenten Bever wijk en Wijk aan Zee en Duin, welke op 1 Mei 1936 tot stand kwam, was voor de V.V.V. aanleiding een feestweek te organiseeren. Het werd een bonte reeks feestelijkheden met als hoogtepunten de opvoeringen van het landsspel „Kennemerland's Glorie" en de schitterende optocht „De Mode voorheen en thans". Deze prachtig geslaagde feestweek ligt nog versch in het geheugen, zoodat wij daarover niet behoeven uit te wijden. Zoo ooit, dan was de betrekkelijk nog jonge ver eeniging, wel volledig geslaagd in haar stre ven, om in breeden kring de aandacht op Beverwijk te vestigen. Wil een Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer haar taak naar behooren verrich ten, dan dient zij niet alleen over een actief bestuur, maar ook over een dosis meer dan gewoon initiatief te beschikken. En daaraan mankeert het in dit geval niet. In de dezer dagen gehouden jaarvergade ring is wel gebleken, dat de V.V.V. wat het maken van plannen betreft nog niet aan het eind van haar kunnen is. Voor het komende seizoen staat zelfs een vliegfeest op het pro gramma. Dat zou een voor midden-Kenne- merland nog ongekende gebeurtenis kunnen worden. Er is echter één groote moeilijkheid en dat is het vinden van een geschikt ter rein. De V.V.V. zal evenwel alle pogingen in het werk stellen om het te vinden. Zoo doet de Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer, die helaas slechts over zeer be scheiden financieele middelen beschikt, op alle mogelijke wijze haar uiterste best, om Beverwijk bekendheid te geven niet alleen, maar ook om de aloude Kennemermarkt- plaats haar naaste omgeving te propagee- ren als geschikt woonoord, ook voor foren sen, die meer en meer het buitenleven gaan prefereeren. Oranjeavond in het Hervormd Vereenigingsgebouw. Feestrede van Ds. H. Holtrop. Gisteravond heeft de Christelijke Otran- jevereeniging ter herdenking van den ver jaardag van H.K.H. Prinses Juliana een feest avond in het Hervormd vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat gehouden. Na gemeenschappelijk zingen van Psalm 103, vers 1, ging Ds. C. M. Krijger voor in ge bed. In zijn openingswoord heette Ds. Krij ger de aanwezigen hartelijk welkom, ei bracht dank aan mevrouw Van Hattem, die door het vrijwillig afstaan van fraaie bloem stukken er toe medegewerkt had de zaal een feestelijk aanzien te geven. Morgen, aldus spreker, is het acht en twintig jaar geleden, dat de rood-wit-blauwe vlag met oranje-wim pel de geboorte van onze Prinses aankon digde. In al die jaren heeft zij de volle sym- papthie en liefde van het Nederlandsche volk genoten. Wij bezitten in Prinses Juliana, met al haar eenvoud en echtheid een waar dige Prinses. Tenslotte dankte spreker reeds bij voorbaat de medewerkers van dezen avond en hoopte dat deze samenkomst de liefde voor het Oranjehuis zou versterken. Vervolgens liet een strijkje onder leiding van den heer Meyran „Abschied der Gla diatoren" en „Nederland in lied en dans", hooren. De Nederlandsche liedjes 1 werden door de aanwezigen op enthousiaste wijze meegezongen. De declamatie van den heer Wentink, die „Ons Buitenhuisje" voordroeg, viel bij het publiek zeer in den smaak. De bekende zangeres, mevrouw Honig- Oleffen zong een drietal liederen, n.l. „Prin- sesselied", „Juliana's vreugde dag" en „Zon en Zang", waarna Ds. Holtrop de feestrede uitsprak met als onderwerp „Het werk der Oranjes". Wanneer wij, aldus Ds. Holtrop, over het werk der Oranjes gaan spreken, is dit niet om de figuur van Prinses Juliana op den achtergrond te stellen, doch veeleer om haar als een. waardig draagster van een hooge traditie te kenschetsen. Juliana is een Oranje en dat zegt ons zeer veel. „Oranje boven" is een zegekreet in tijden van overwinning, een kreet om hulp in tijden van nood en een kreet van vertrouwen voor de toekomst. In Oranje ligt het behoud van ons vaderland en daarom verdient het werk van de Oranjes door alle eeuwen heen onze aandacht. Niet alleen voor de weldadigheid, doch ook voor de welvaart van ons land is het werk van de Oranjes al tijd .een zegen geweest. Spreker memoreerde vervolgens de vele 'stichtingen, die de Oranjes in den loop der eeuwen in het leven hebben geroepen. De leuze van de Oranjes was altijd „De vorst voor het volk en niet het volk voor de vorst" Nog veel meer kwam deze leuze tot haar recht, toen men ging spreken van het Ko ninkrijk der Nederlanden, Prins Willem aan vaardde immers de souvereiniteit alleen met een constitutie, die de vrijheden van ons volk waarborgde. Het werk der Oranjes open baarde zich in gezag en vrijheid. Holland is hier, aldus spreker, altijd eenig in geweest en als wij die traditie willen behouden, dan mogen wij Oranje niet als bijzaak of als orna ment beschouwen, maar dan dienen wij Oranje in het volle licht te plaatsen. Alleen dan, eindigde spreker, is er een goede toe komst voor ons weggelegd. Na de pauze werd een één-acter opgevoerd, gevolgd door een pistonsolo „Die post im Walde". Verder werd het programma aange vuld met gemeenschappelijken zang en het tweede optreden van mevrouw Honig en den heer Wenting. Ds. Holtrop heeft aan het einde van den avond allen, die hun medewerking aan dezen avond verleend hadden, dank gezegd, en hierna de welgeslaagde bijeenkomst met ge bed gesloten. Tenslotte zongen de aanwezigen den avondzang. Rest ons nog te vermelden, dat eenige ge deelten van het programma door de „P. H. O. H. I." op gramofoonplaten zijn opgenomen Zaterdagmiddag tusschen twee en drie uur worden deze op de Ultra-korte-golf door de H. O. H. I. uitgezonden. MARKTBERICHT VAN 28 APRIL 1937. Spinazie per kist f 0.200.60. Postelein per kist f 1.10. Andijvie per lust f 0.350.57. Raapstelen per 100 bos f 3—4. Radijs per 100 bos f 4.6,25. Koolrapen per zak f 0.60. Wortelen per K.G. f 0.05Va- Bieten per K.G. f 0.02 1/2. Aardappelen klei per K.G. f 0.02 1/20.05 1/2 Roode kool per 100 f 47. Savoye kool per 100 f 610. Bloemkool per 100 f 1017. Uien per K.G. f 0.02 y2. Prei per K.G. f 0.040.05. Sla per 100 krop f 35.50. Rabarbar per 100 bos f 3—6. Pieterselie per bos f 0.04. Selderie per bos f 0.03. Brusselsch lof per K.G. f 0.060.12, CABARETAVOND VAN „ONS VERMAAK". De tooneelvereeniging „Ons Vermaak" heeft de tooneelzaal van café W. Borst met groot succes een herhaling gegeven van het cabaret- programma, dat onder den titel ,,'t Paaschei" werd aangekondigd. Ook nu weer viel het ge- bodene zeer in den smaak van het publiek. De décors trokken aller bewondering. De tafe- reelen „Ik ben naar Parijs geweest" en „Oud- Mokum herleefd" oogsten een daverend ap- plaus. De heer J. Smit. die als leider optrad, had zelf een groot werkzaam aandeel in het pro gramma en zorgde er verder voor, dat het programma op vlotte wijze werd afgewerkt. „Ons Vermaak" kan met groote voldoening op de beide cabaretavonden terugzien. Frankrijk kweekt sinds eenigen tijd zelf tulpen, zij het nog op kleine schaal. Deze foto van een tulpenveld te Aulnay sur Bois getuigt van de reclame die men er voor maakt. DE NIEUWE BIOSCOOPPROGRAMMA'S Kennemer Theater. Deze week vertoont het Kennemer Theater als hoofdnummer de amusante film „Arnor in het Warenhuis" met James Milton en Patricia Ellis in de hoofdrollen. Een scène uit de sensatie-film „Moord in de gevangenis". (Kennemer Theater, Beverwijk). Als de film begint, zingt Jerry Haines het hoogste lied in een orkest aan het strand van Palm Beach, teneinde de' badgasten te amu- se,eren. Onder deze badgasten, die mét ge mengde gevoelens naai- den zanger luisteren, bevinden zich ook mevrouw Parker en haar dochter Lola. Eerstgenoemde hoofdzakelijk met de bedoeling den zanger, die de eenige erfgenaam is van het vermaarde warenhuis Haines en Co., voor haar dochter als echtge noot te winnen. Ook de zaakwaarnemers van de firma Hai nes en Co. luisteren naar den zanger. Zij ko men echter met hem over zaken spreken en als zijn nummer is afgeloopen, vertellen zij hem, dat het nu tijd wordt, dat hij zich eens met de zaak gaat bemoeien, omdat deze een goede leiding noodig heeft. Jerry voelt weliswaar weinig voor den handel, doch nu blijkt, dat zijn aanwezigheid gewenscht is, laat hij zich overhalen met hen mede te gaan. Jerry kent slechts de twee directeuren en heeft van zaken geen verstand. Hij is bereid, zich in te werken en stelt als voorwaarde, dat hij als bediende, onder den naam Jerry Hanley, in de muziekafdeeling zijn loopbaan begint, ten eerste, omdat hij op deze wijze met perso neel leert omgaan en ten tweede omdat hij zich tot de muziek en tot het mooie meisje Jean Martin (Patricia Ellis), dat bij deze af- deeling werkzaam is, voelt aangetrokken. Dit is het begin van een serie verwikkelingen en avonturen, waarover we verder niets zullen verklappen, omdat u beter zelf kunt gaan zien. Het tweede hoofdnummer is de sensatie film „Moord in de Gevangenis". Concert van K. O. V. en Gemengd Koor. Een scène uit „Port Arthur". (Luxor Theater, Beverwijk). Goede zang en muziek. Donderdagavond gaven de Kennemer Or kest Vereeniging en het Beverwijksch Ge mengd Zangkoor, beide onder leiding van den heer Stiens een gemeenschappelijk con cert in het Kennemer Theater. .Na een kort openingswoord van den heer Vester, voorzitter van de K.O.V., opende het orkest het programma met den. pittig ge- speelden marsch „Mein Regiment" van Blan kenburg. Dat was een veelbelovende inzet en de K.O.V. heeft de daarmede gewekte ver wachtingen niet teleurgesteld. De vertolking van de ouverture „Tancred" van Rossini viel in menig opzicht te waardeeren. Het nummer werd met spirit gespeeld en vooral rhythmisch goed verzorgd. Deze mooie muziek vond een zeer dankbaar gehoor. Van de Hongaarsche dansen van Brahms werd' de vijfde gespeeld. De strijkers waren hierin zeer goed op dreef. Het Beverwijksch Gemengd koor heeft wel eens beter gezongen dan op dezen avond. Het eerste werk, „Jesu dulcis memoria" van B. Kothe deed veel verwachten. Het koor klonk goed, er staat mooi materiaal met fraaie bas sen en goed ingezongen tenoren, die evenwel kwantitatief nog wel een versterking kunnen gebruiken. Het scheen ons toe, dat het koor dezen avond door de een of andere oorzaak wat zwaar en moeilijk zong. Het was hier en daar aarzelend en niet vast van tpon („Die Nacht" van Schubert bijvoorbeeld). In „Zondagmorgen" van Bonset was de prestatie plotseling weer veel beter, ook „Hic est Sacerdos" van Boedijn werd met veel toe wijding gezongen. „Sontag auf dem Meere" van Heuze bleef wat vlak en ook de vooral voor de sopranen moeilijk liggende „Stal" van d. Linden laboreerde aan dit euvel; de „feu sacré" wilde niet komen. Het effectvolle slot, dat een stevig klankgehalte kan verdragen, bracht in de zaal de handen op elkaar. Er was voor dirigent en koorleden langdurig applaus. De K.O.V. speelde vervolgens een groote potpourri uit de operette „Die Geisha" van Sidney Jones, bekende klanken, die een zeer gunstig onthaal vonden bij het auditorium. De modulaties leverden nog wel eens moeilijk heden op en zij waren soms oorzaak, dat het ensemblespel wat wankel werd, maar de mu sici wisten zich er kranig door heen te werken. Het programma werd besloten met Suite Oriëntale van Popy. Ook dit melodieuse werk genoot een zeer bevredigende vertol king. Wij noteerden verdienstelijk solowerk van den cellist en goed spel van de violen. De hobo en de fluit waren hier en daar niet erg fortuinlijk. De totaal-indruk was evenwel gunstig en dat bleek ook wel uit het lang durige applaus, dat de K.O.V. zelfs bot een toe gift noopte. Daarvoor kwam „Mein Regiment" nogmaals op de lessenaars. En met deze vroo- lijke klanken in de ooren toog men aan het i dansen, dat de concertbezoekers nog eenige uren op prettige wijze bijeen hield. EVANGELISCH LUTHERSCHE GEMEENTE. In de vergadering van den Lutherschen Kring is besloten tot deelneming aan den bui tendag van de „Vereenigde Lutherkringen", die op 20 Juni te Laren zal worden gehouden Na aldaar een gemeenschappelijke godsdienst- oefeninig te hebben bijgewoond, zal des mid dag de opvoering van het openluchtspel „Clau dia Porca" te Soesterberg worden bijgewoond. Reeds hebben zich zestien personen voor deel neming opgegeven. Lidmaten van de Evangelisch Luthersche VRIJDAG 30 APRIL 1937 Gemeente, die niet ter vergadering konden komen, kunnen zich tot 1 Juli schriftelijk of persoonlijk bij Ds. J. Ph. Haumersen opgeven. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. De uitslagen van de gisteravond in café „De Groentenbeurs" gespeelde groepswed strijden van de Beverwijksche Damclub luiden als volgt: Eerste groep: J. BakkerK. Kikke 20. Tweede groep: S. D. HoogvorstB. Reimes 20; A. PeekeiS. Hoogvorst 11; C. Pee keiJ. Hoogewerf 02. Derde groepH. de WaardTh. Kloes 11. Vierde groep: A. HoflandN. Rampen 20. J. HollenbrandN. Rampen 20. In verband met den Hemelvaartsdag is de volgende clubavond vastgesteld op Dinsdag 4 Mei WIJK AAN ZEE WIJK AANZEESCH a CAPELLAKOOR. Het Wijk aan Zeesch a Capellakoor zal, onder leiding van haar dirigent, den heer L. Pielage, Zondag 23 Mei een concert geven voor den K.R.O.-microfoon. Het programma vermeldt o.m.: Ave Maria van H. Andriessen; In der Marienkirche van Löwe; Schoon Lieveke, van Van Duyse; Die Nachtigall en Lerchengesang, beiden van Mendelssohn. VERBETERING HOEK REL WEGVER LENGDE VOORSTRAAT. Het voormalige perceel „Duinzicht" op den hoek Relweg en Verlengde Voorstraat is dezen winter geheel gerestaureerd. De groote ver anda vóór het gebouw is gesloopt en heeft plaats gemaakt voor een flink trottoir, waar door het uitzicht ter plaatse veel ruimer is geworden en de voetgangers bovendien op dit 's zomers zoo drukke punt veiliger kunnen passeeren. PRENSESSE VERJAARDAG. Vanwege de Oranje vereeniging zal het mu ziekgezelschap „Arion" heden (Vrijdag)avond half acht van het Julianaplein af een mu zikale ommegang door het dorp maken. Op de beide lagere scholen en de Fröbel school is aan de kinderen namens de Oranje- vereeniging een versnapering aangeboden. Ook de burgerij heeft door het uitsteken der vlag haar medeleven met het Vorstenhuis be toond. CASTRICUM HET ONTSTAAN DER HERVORMING. Voor de commissie tot het organiseeren van gemeenteavonden heeft Ds. G. W. Melchers, Ned. Herv. Predikant te Heiloo, in de Ned. Herv. kerk een rede gehouden over het onderwerp „Het ontstaan der Hervorming". Spreker behandelde in de eerste plaats de geschiedenis der pausen vanaf het jaar 476 en betoogde, dat elke paus hervormingen invoer de, die met den tijd in overeenstemming wa ren. In het jaar 1455 zag de eerste Bijbel uitgave het licht. De uitvinding van de boek® drukkunst is van grooten invloed geweest op de verspreiding van het Evangelie. Ds. Mel chers kwam daarna tot een bespreking van de groote figuren uit den tijd der Hervorming! Luther en Calvijn, die den grooten strijd voer* den met den paus, waaruit tenslotte de split sing voortkwam. Spr. zei, dat hij persoonlijk niet geheel meJI Calvijn en Luther kon meegaan, maar hij ver gaf den grooten hervormers gaarne de ge® maakte fouten. Ds. Melchers eindigde met deö wensch, dat de wereldtoestand spoedig zal verbeteren en dat Christus zijn zegen niet zal onthouden aan degenen, die zijn leer verkon digen. De bijeenkomst werd opgeluisterd door op» treden van mej. J. F. Melchers en den hees J. J. Joor. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE Het programma voor morgen luidt als volgt: Kennemerland-beker. No. 7 SIZOKennemerland, 4.30 uur J. Joosten, No. 8 WIJ-hZSV, 4.30 uur, S. de Boer. Gewone competitie. A VVIJ 2VJB, 2.30 uur, H. J. Boeree. B SIZO 2Johez 2.30 u. J. v. d. Wereld. Ongetwijfeld zijn de twee wedstrijden, die morgen om den Kennemerland-beker worden gespeeld, zeer interessant. De winnaars ko men in den eindstrijd, zoodat de ontmoetin gen van morgen de halve finale vormen. Sinds jaren wordt er door alle teams der Zaterdagmiddagcompetitie vol enthousiasme gestreden om den Kennemerland-beker machtig te worden; dit seizoen maakt geen uitzondering op zijn voorgangers. De kampioenen van afdeeling A komen mor gen in het veld tegen SIZO. De Hillegom- mers zullen het Kennemerland niet gemak kelijk maken; wij gelooven dan ook, dat de Haarlemsche ploeg, groote moeite zal heb ben, de finale te bereiken. V.V.IJ., dat beker houdster is, krijgt het minder moeilijk, dan Kennemerland. De thuisclub is zeker in staat het bezoekende Z.S.V. te kloppen. Als de voorteekenen niet bedriegen, dan krijgen we, evenals het vorige jaar, den eindstrijd tusschen V.V.IJ. en Kennemer land te zien. 1 TJEINCENj HALCYON LIJN. Stad Amsterdam, 28 v. Oran te Benisaf, voor Rott. Stad Zaandam, Vlaardingen n. Oxelosund p. 29 Holtenau. Stad Zwolle, 28 v. Porto Vesme te Tunsi. Stad Schiedam, 29 van Narvik te Vlaar dingen. Maasburg, Vlaardingen n. Wabana 28 (10.54 v.m.) 100 mijl ZW v. Valencia. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Drechtdijk, Vancouver n. Rott. 27 te Balbao Beemsterdijk, Rott. n. N.-York 27 (4.19 n.m.) 180 mijl Z.W. van Valencia.. Narenta, Vancouver n. Rott. 28 (1.48 v.m.) 240 mijl W.Z.W. v. Land's End, 1 te Liverpool verwacht. Damsterdijk, Vancouver n. Rott. 27 v. Los Angeles. Drechtdijk, Vancouver n. Rott. 28 te Cristo bal. Statendam, 28 v. West-Indië te N.-York. Maasdam 29 (6 n.m.) v. N.-York te Rott. yerw. Bilderdijk, 28 v. Rott. te Philadelphia. Dinteldijk, 29 v. Vancouver 'te Rott. Maasdam, 29 v. New-York te Rott. Lochkatrine, Rott. n. Vancouver 27 v. Ber muda. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk, 29 v. Rott. te Hamburg. Bloemfontein (thuisr.) 29 v. Duinkerken via Antwerpen. Boschfontein, 29 van Beira n. Rott. Jagersfontein, 28 v. Antwerpen te Hamburg Randfontein (uitr.) 29 van Suez. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom, 28 v. Hamburg te Amst. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Salabangka (uitr.) 25 te Yokohoma. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Salland (uitr.) p. 27 Madeira. KON NED. STOOMBOOT MIJ. Ajax, 28 v. Amst. te Lissabpn. Astrea, Amst n. San Juan P.R. p. 28 Azoren. Merope, 29 van Danzig te Hamburg. Orestes, 28 van Stamboul n. Contantza. Pluto, 29 van Hamburg n. Amst. Stella, 28, v. Palermo n. Amst. Venus, 28 v. Livorno n. Napels. Colmbia, 27 v. Kingston (Ja.) n. Pt. Limon. Orestes, 29 van Stamboul te Constantza. Satumus, Izmir n. Amst. p. 29 Finisterre. Aurora, 29 v. Rott. te Lissabon. Hermes, 29 v. Jaffa n. Tel. Aviv. Titus, 29 van Vlaardingen te Rott. Helder, 29 van Amst. n. Chili. Mars, 29 v. Amst. n. Hamburg. Achilles, 29 v. Levant te Stamboul. Rhea, Napels n. Amst p. 29 Gibraltar. Theseus, 29 v. Oporto n. Lissabon. NED IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agnita, 26 v. Constantza te Malta. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca, 29 v. Hamburg te Rott. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (thuisr.) 29 te Suez. Palembang (thuisr.) p. 29 Point de Galle. Kota Radja (uitr.) pass. 27 Gibraltar. Kota Inten (uitr.) 29 te Belawan. Blitar, 28 van Rott. te Hamburg. Kota Gede (thuisr.) 29 van Port Said. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (uitr.) 29 te Southampton. Bintang (thuisr.) 28 v. Marseille. Moena (thuisr.) 27 v. Singapore. Poelau Tello (uitr.) 28 van Sabang. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) 29 v. Algiers. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Polydorus, 28 v. Amst. te Batavia. Alcinous, Batavia n. Amst. 29 te Marseille. Meriones, Japan n. Rott. 28 v. Shanghai. Melampus. 29 v. Bremen te Amst. City of Derby, Saigon n. Rott. 29 te Singa pore. Euryades, 28 v. Batavia te Hamburg. City of Lille, Japan n. Rott. 27 te Hankow. Peisander, Batavia n. Amst. 28 v. Padang. Medon, Rott. n. Japan 29 v. Suez. Deucalion, Japan n. Rott. p. 29 Wight, vertr. 5 van Londen. Melampus, 28 v. Bremen n. Amst. Antenor, Dairen n. Rott. 27 v. Kobe. Radnorshire, Dairen n. Rott. 27 te Hongkong Kraan voor de Zuiderzeewerken. Door de sleepb. Noordzee werd van R'dam naar hier gesleept de drijvende kraan Karma, welke bestemd is om bij de Zuiderzeewerken te werk te worden gesteld. Deze kraan zal dienst doen bij het werk rondom Urk. Reis voortgezet. Nadat de motorschade in de Binnenhaven was hersteld heeft het naar San Fransisco be stemde Italiaansche tankmotorschip Strombo de reis voortgezet. Een buitenkansje. Dezer dagen trof een Deensche mofcorkotter het met kolen van Rotterdam naar Zweden bestemde Finsche stoomschip Emily bij de Deensche kust drijvend met defect stuurgerei Omdat het stoomschip geen radio had kon het geen sleepboot ter hulp roepen, zoodat de hulp van den kotter werd aangenomen om het stoomschip te helpen sturen. Toen de sleep in het gezicht van de kust was werd om een sleep boot geseind, waarna het stoomschip door deze te Esbjerg werd binnengebracht. Voor de kottermenschen een mooi buiten kansje. Groote diepgang. Het met stukgoederen en passagiers naar Batavia vertrokken motorschip Christiaan Huygens passeerde het Noordzeekaaanl met een diepgang van 8,2 meter. AANGEKOMEN. 28 April; Theano s.s. Fowey Kunlabori m.s. Klaipeda Simon Bolivar s.s. West Indië Cassel s.s. Batavia IJstroom m.s. Leith 29 April: Themis s.s. Bremen Democraat m.s. Middlesbro Gateshead s.s. New Castle Ioannis Embirios s.s. Rosario Saltwick s.s. Rosario Depa m.s. Hastings Vechtstroom s.s. Manchester Melampus s.s. Hamburg Wilbo m.s. Londen VERTROKKEN. 28 April: Karen Toft s.s. Rotterdam Alja m.s. Truro Charterhague s.s. Nordenham Titus s.s. Vlaardingen Odysseus s.s. Kopenhagen Noordzee sl.b. Maassluis 29 April: Arbo m.s. Londen

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6