Uit het Vereenigingsleven in Kennemerland. BEVERWIJK De Politie-Schietvereeniging Westerhout De Politie-schietvereeniging „Westerhout': zal in de maand Juni a.s. een groot schiet- concours houden in het badhotel te Wijk aan Zee. Dit concours is een wat late herdenking van de vereeniging der gemeente Wijk aan Zee en Duin en Beverwijk. Vooral de jacht opzieners en rijksveldwachters, die tot de schietvereenïging behooren zijn woonachtig in het vroegere Wijk aan Zee en Duin, ook de schietbaan ligt in het nieuwe deel der ge meente, de naam „Westerhout': houdt al evenzeer de gedachte aan Wijk aan Duin le vendig en tenslotte is ook de beschermheer der vereeniging, Jhr. G. S. Boreel zeer vele jaren ingezetene geweest van de voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin. De schiet- vereeniging wenschte dit feit niet onopge merkt te laten passeeren, alleen, het moest een jaar later geschieden, omdat de fusie tferet op 1 Mei 1936 officieel tot stand kwam, waardoor het natuurlijk niet meer mogelijk was op korten termijn een concours te orga- niseeren. En dat zal nu in de komende zo mermaand geschieden. Het zal het eerste concours worden, dat de vereeniging gaat houden. Wel heeft zij jaar lijks onderlinge wedstrijden georganiseerd, maar het houden van een nationalen wed strijd stelt nog weer heel wat hoogere eischen. Het zal evenwel aan het ijverige be stuur, dat in een aantal leden flinke helpers vond, zeker gelukken het concours tot in de puntjes voor te bereiden. De vereeniging werd opgericht in een bij eenkomst, die op 27 Mei 1919 in het toenmaals zoo bekende Hotel „De Zon" in de Bree- straat werd gehouden. De initiatiefnemers vonden voor de oprich ting steun bij de schietvereeniging „Velsen", die de Beverwij ksche collega's met raad er daad terzijde stond. Dank zij deze voorlich ting was de oprichting van een schietver eeniging voor de politie uit Beverwijk en de omliggende gemeenten in zeer korten tijd tot stand gebracht. In de oprichtingsvergade ring traden de zestien aanwezige politiemen sehen als leden toe. De vereeniging kreeg den naam van „Politie-schietvereeniging Wester hout". Het eerste bestuur werd gevormd door de heeren P. Vellekoop, voorzitter; C. D. den Hartog, toenmaals Inspecteur van Politie te Beverwijk, vice-voorzitter; C. Vellekoop, se cretaris; D. Jansen, penningmeester en E. Uitteiïbroek, commissaris. De heer Jhr. G S. Boreel stond belangloos een terrein af. waarop de schietoefeningen regelmatig konden worden gehouden waar ook nu nog de vereeniging een prachtig gelegen baan vindt. Op den 4den Juli 1919 knalden in deze mooie omgeving de eerste schoten uit de eenigste revolver, die de vereeniging bezat en uit het geleend wapen van de zusterver- eeniging te Velsen. Op 10 October van hetzelfde jaar werd de eerste onderlinge schietwedstrijd gehouden, waaraan door 22 leden werd deelgenomen. Er werd met veel animo geschoten en ook toen reeds verschilden de resultaten vooral van de hooger geklassificeerde schutters niet zoo heel veel. Deze ouderlingen wedstrijden zijn van toen af regelmatig jaarlijks gehouden en zij be- teekenden niet alleen een nuttige oefening, maar ook een prettige ontspanning voor de politie En die werd haar na het drukke zo merseizoen gaarne gegund. De vereeniging heeft dan ook van een groot deel van de burgerij altijd veel medewerking mogen ondervinden. Zij telt onder de inge zetenen verscheidene donateurs en voor de wedstrijden werd menigmaal een mooie prijs beschikbaar gesteld. In het bestuur kwam in den loop der jaren nu en dan eenige wijziging, maar verschei dene bestuursleden hebben toch van de op richting af onafgebroken hun functies in het bestuur verricht. De vereeniging heeft zich aangesloten bij den Bond van Politie-schietvereenigingen in Nederland en onder de reglementen van de zen bond zullen de komende wedstrijden worden gehouden. Zij zullen niet alleen voor de deelnemende politiemannen, maar onge twijfeld ook voor de lief hebbers van de schiet sport een attractie vormen. En het onder deel van het programma, dat zich in het Ge meentelijk Sportpark te Beverwijk zal afspe len zorgt voor de belangstelling uit andere kringen. Dat is namelijk de voetbalwedstrijd die in de week van het schietconcours wordt gespeeld door het eerste elftal van de Ken- nemers en een elftal van den Politie-Sport- bond. De Politie-schietvereeniging „Westerhout" gaat alz-oo een belangrijke gebeurtenis tege moet. Het is heel prettig, dat zij daarbij op den steun en de medewerking van vele in gezetenen van Groot-Beverwijk mag reke nen. EEN MOOI SUCCES VOOR DE KENNEMER WANDELCLUB. De Kennemer Wandelclub heeft met suc ces deelgenomen aan den bloembollenmarsch van de wandelsportvereeniging „De Haarlem- sche Vierdaagsche". De Beverwij-ksche wandelaars behaaldden drie prijzen, namelijk den derden prijs in den marsch, den prijs voor de grootste groep en een groepsprijs, zoodat de medaillekast ver rijkt werd met twee lauwertakken en een medaille. HUISHOUDELIJK PERSONEEL VOOR ENGELAND. Onlangs maakte wij melding van de aan vragen om huishoudelijk personeel, die uit Engeland bij den gemeentelijken dienst dei- werkloosheidsverzekering en arbeidsbemidde ling waren ingekomen. Vooral in het graaf schap Suffolk schijnt zoo'n groot tekort aan dienstboden en keukenmeisjes te bestaan, dat op den Rijksdienst voor de arbeidsbemiddeling in Nederland een beroep moest worden ge daan. Bij den gemeentelijken dienst, gevestigd in de Raadhuisstraat alhier, die de aanvragen doorgezonden krijgt, kunnen zich thans ge gadigden aanmelden voor onderstaande be trekkingen in Engeland. Flinke keukenmeid te Grundisburgh bij Woodbridge (Suffolk). Twee vriendinnen kun nen ook in aanmerking komen, mits een van beiden dienstbode voor alle werk is en bekend met tafeldienen. b. Dienstbode in klein huis bij Weybridge (Surrey). Loon 5260 per jaar. Hulp aan wezig voor het ruwe werk. Het gezin bestaat uit twee personen. Meisje als hulp in het huishouden te Walberswick bij Sout-hwold (Suffolk), burger pot kunnen koken. Prettig tehuis bij de zee. Er wordt Fransch en Engelsch gesproken. d. Dienstbode-alleen voor alle werk, waar bij assistentie wordt gegeven. Behoeft niet te koken. Zeer prettig tehuis bij de R.K. Kerk. Loon 36 per jaar. LEDENVERGADERING VAN DE N.C.G.O.V. De plaatselijke afdeeling van de Nationale Christelijke Geheelonthoudersvereeniging zal op Donderdag 13 Mei ln het Verenigings gebouw der Ned. Herv. Gemeente in de Oos terwijkstraat een ledenvergadering houden. De heer H, Wagter zal spreken over het onderwerp: „Pinkstergedachte". De heer P. Bakker zal daarna een voor dracht houden. INENTING TEGEN POKKEN. Op Woensdag 19 Mei a.s., des namiddags van 2.002.30 uur, zal ten huize van de artsen M. H. A. Melohior en W. Netelenbos wederom de gelegenheid worden opengesteld tot kostelooze inenting of herinenting tegen de pokken. Ondanks het feit, dat bij kinderen, die kort te voren tegen de pokken waren in geënt, ziekteverschijnselen van het centrale zenuwstelsel zijn waargenomen, geven de deskundigen algemeen als hun meening weer, dat de (re)vaccinatie de bevolking een be langrijke beschutting tegen deze ziekte geeft. Inenting op zeer jeugdigen leeftijd brengt de minste bezwaren met zich Ten aanzien van kinderen beneden 1 jaar is de kans op het ontstaan van encephalitis uiterst gering, terwijl bovendien, voor zoover is na te gaan, deze kans in de maanden Mei en December belangrijk kleiner is dan in de andere maan den. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: H. D. Schippers, zonder beroep, van Amster dam, Julianaweg 71. J. Tromp en gezin, zonder ber., van Castri- cum, Aren dsweg 190. P. Veldhuijs, zonder beroep, v. Heemskerk, Peperstraat 36. J. van Baar, fabrieksarbeider, van Velsen, Narcissenweg 131. L. Eiland, zonder beroep, van Olst, Dier- lusstraat 15. G. de Priester en gezin, korp. telegr. K. M. van Koudekerke, Heemsk. weg 167. J. C. L. Geenen, zonder ber. v. Waerloos (België) Alkm. weg 81. Fr. Gomes, broodventer, van Velsen, Ban ken 189. C. Ch. D. van den Berk, zonder beroep, van Velsen, Bankenlaan 189. P. L. Theeier, zonder ber. van Lobberlch (D.) Stumphiusstraat 41. H. Ruhmannseder, religieuse, van Neumarkt (D.), Bissch. Kweeksch. (Zusterhuis). Vertrokken: H. van der Weide, arbeider, naar Uitgeest, Kleis 73. R. Helmers en gezin, zonder ber., naar Hoofddorp gem. Haarlemmerliede, Sperwer straat. H. van der Does, los arbeider, naar Amster dam, Quellijnstraat 169 II A. J. Beentjes, dienstbode, naar Heemskerk, Oosterstreng 52. P. M. Wijnen, zonder ber„ naar Uden (N. Br.) A 205. J. M. Ooteman, slagersknecht, naar Boven- karspel, B 102. A. Kruit, zonder beroep, n. Heemskerk. Rijksstraatweg 86. J. K. van Velthoven, hulp huish. n. Amster dam, Maguartstraat 16. E. de Pee en gezin, bedrijfsleider, naar Uit hoorn, Dorpssstraat 29. G. H. van Broekhuizen, caféhouder n. Am sterdam, Nassaukade 152. J. H. Dilling, verpleegster, naar Bergen (N.- H.) „Russenduin". B. Heger en gezin, zonder ber., n. Haarlem mermeer, Sperwerstraat. J. J. Jonker, tuinbouwkundige, naar N.O.I. Buitenzorg, Panaragan 23. P. C. Docter, fabrikant, naar Duitschland, Braunschweig, Schleissnitzstr. la. P. Broens, schilder naar Velsen, Duinvliet- straat 13 (inw.) C. van Lint, zonder ber., n. Heemskerk, Rijksstraatweg 40a. Ch. E. Dierx, zonder ber., naar Velsen, Sant poort, van Daienlaan 43. J. Repko en gezin, melkslijter naar Amster dam, Niasstraat 66 I. Edixhoven, wed. J. C„ werd. van W. F. H. Wiese, zonder beroep, naar Amsterdam, Mar- nixstraat (St. Bernardgesticht) VOOR LIJDERS AAN VALLENDE ZIEKTE. De plaatselijke afdeeling van de vereeni ging van lijders, aan vallende ziekte zal ten bate van de stichtingen in Haarlem en Heem stede op Woensdag 19 Mei een bloempjesdag organiseeren. HET COMITé VOOR DE BLAUWE WEEK. Heden-, Dinsdagavond vergadert het Blauwe-Week-Comité in het Verenigingsge bouw aan de Oosterwijkstraat. De agenda vermeldt o.m. de vaststelling van het programma van de komende Blauwe Week-actie. Voorgesteld wordt dit als volgt vast te stellen. Vrijdag 7 Mei verspreiding Blauwe Week krant. Zaterdag 8 Mei Bloempjesverkoop, Maandag 10 Mei Colportagetoeht; Dinsda; 11 Mei Lectuurverspreiding; Woensdag 12 Mei fietstocht en filmvoorstelling voor de kinderen. TURNDAG VAN HERCULES. Op Hemelvaartsdag wordt op het terrein achter het Kennemer Theater in de Zeestraat een turnfeestgehouden, uitgaande van den kring Amsterdam van Christelijke gymnastiek vereenigingen. De organisatie berust bij de Christelijke Gymnastiekvereeniging Hercules alhier. Tot de deelnemende vereenigingen behoo ren Flevo, Naarden; D.E.V., Amsterdam, Het Funen, Amsterdam; Kracht en Vlugheid Haarlem; Kracht en Vlugheid, Zaandam en Hercules, Beverwijk. De morgenuren van den turndag zullen ge wijd zijn aan wedstrijden voor adspiranten. Daarna volgt een marschwedstrijd, waaraan 400 turnsters en turners zullen deelnemen. In den namiddag worden op het terrein gym- nastiek-demonstraties gegeven. Het program ma vermeldt toestelturnen voor dames en heeren, vrije oefeningen voor jongens en meis jes en estafette en hinderniswedstrijden voor jongens. De hoofdleiding van dezen turndag is in handen van den heer C. P. Nieuwenweg, directeur van de Christelijke Gymnastiekver eeniging „Hercules" alhier. SANTPOORT TOONEELUITV OERING. Ten bate van de kas van de R.C. Brederode, die in verband met de terreinverbeteringen wel eenige versterking noodig had, werd in „De Weyman" opgevoerd „Willy's Trouwdag". De belangstelling hiervoor was dusdanig, dat de zaal goed bezet mocht heeten, zoodat den penningmeester een aardig bedrag kon wor den afgedragen. De aanwezigen amuseerden zich best - vooral gedurende het tweede bedrijf was de lach niet uit de zaal zoodat ook in dit op zicht de avond geslaagd mocht heeten. Dr. Meindert de Groot, de beschermheer van Brederode, had voor een door Mej. van Vliet fraai aangekleede pop een naam bedacht, welke hij aan een verzegelde enveloppe had toevertrouwd. Deze naam Son ja bleek door één dame geraden te zijn. Een gezellig bal besloot den avond. CASTRICUM VEILING „ONS BELANG". Noteering van Maandag. Lof, lste soort 45 ets, per pond. Lof, 2de soort 1V23 ets per pond. Spinazie 2540 ets. per kist. Sla, 2e soort 20 ets. per kist. WIJK AAN ZEE DE GRAAL. In restaurant Sonnevanck houdt de afdeeling ,De Graal" een ouderavond. Behalve het optreden van de adspiranten bevat het programma o.m. een tooneelstukje: .Familie j uweelen' VERKEERSLEIDER. Aan het begin van de Zeestraat bij den z.g. Driesprong zal een door gas te verlichten ver keersleider worden geplaatst. PERSONALIA. Aan twee jacht opzieners die belast waren met het toezicht in de duinen van den Rijks waterstaat in de gemeente Velsen is ontslag aangezegd, mogelijk houdt dit verband met de komst van het detachement bereden Mare chaussee, dat dus toezicht zal houden op het strand en in de duinen. HEEMSKERK LEZING DR. E. W. DE MOL OP DE BLOEMENTENTOONSTELLING. Woensdag 19 Mei zal dr. E. W. de Mol uit Amsterdam in het café-restaurant op de bloe- mententoontselling „Marquette" een lezing houden over de veredeling der bolgewassen. „A. D. O." Het programma voor Donderdag (Hemel vaartsdag) luidt: Om het Gouden kruis le ronde. T?.-K. Kiesvereeiiiging. Rede van den heer A. J. Loerakker. In het R.K. Vereenïgingsgebouw hield Maandagavond de R.K. Kiesvereeni- ging een propaganda-avond, waar als spreker optrad de heer A. J. Loerakker uit Haarlem, lid der Tweede Kamer. Bij de opening memoreerde de voorzitter, de heer C. v. Duivenvoorde, het overlijden van het bestuurslid, den heer G. Welboren. Het Ka tholiek vereenigingsleven verliest in hem een harden werker. Hierna werd het woord verleend aan den spreker van dezen avond den heer Loerakker. Er is nood onder alle groepen en lagen dei- bevolking, aldus spr. Nog steeds is het werk loosheidsvraagstuk zeer urgent. Hoe komt-het toch, dat er zooveel werkloosheid is in een sa menleving, waar van alles te veel is en dat er zooveel gebrek geleden wordt. Als men het egoïsme weg kon denken, zou er veel verbete ring tot stand worden gebracht. Omtrent de R.K. Staatspartij zei spr. dat wij allen in onze omgeving haar ideeën moeten propageeren. Dankbaar en erkentelijk moeten wij zijn jegens de pioniers, die 50 jaar gele den de partij hebben gesticht die tot zoo'n machtig bolwerk is uitgegroeid. Voor 50 jaar kwam een katholiek voor een positiet waar eenige invloed van uitging, niet in aanmerking. Het Plan van den Arbeid achtte spr. een ge trouwe co pie van wat prof. Aalberse reeds in 1903 heeft uitgewerkt. VOCAAL-CONCERT IN MARQUETTE. Zondag 9 Mei zal het Wormerveer's Man nenkoor, dirigent F. J. Sicking, in Marquette een concert geven. Het volgend programma zal worden uitgevoerd: 1. Die Nacht, F. Schubert. 2. Le Rossignol, Gretry. 3. Hyimme a la Nuit, De Rillé, 4. Kerstliedje, Bern. Diamant. 5. In Epiphania Domini, M. Neuman. Pauze. 6. Nimmer nacht, N. H. Andriessen. 7. O Heer, Die Daer, Lieven Duvolt. 8. Wilt heden nu treden, idem. 9. Ecce Quomode Moritur, J. Handel. 10. Grot is de Heer, Fred. J. Roeske. ZWEMMEN. Op Zaterdag 15 Mei zal de Heemskerksche Bad- en Zwemclub haar inrichting aan de Vuurlinie openen. Japaiisclie regeering leed een nederlaag. Verzet tegen het bewapenings programma. Leger blijft het ministerie tegen het parlement steunen. TOKIO, 3 Mei (Havas-A.N.P.) De uitslag van de verkiezingen wordt beschouwd als een nederlaag voor de regeering, in antwoord op het beroep op het land van generaal Hayashi bij de ontbinding van het parlement. De uit slag toont aan, dat een breuk is ontstaan tus- schen het leger en de openbare meening. De verkiezingen hebben aangetoond, dat het volk vrede wil in binnen- en buitenland. Het is de spanning, welke zoowel op binnen- als buiten- landsch gebied bestaat door het bewapenings programma van het leger moe en men verlangt een herstel van de normale betrekkingen met China en de Sovjet-Unie. Minister-president Hayashi heeft hedenoch tend een verklaring gepubliceerd, waarin hij meedeelt aan de regeering te zullen blijven, op aansporen van de hofkringen, die hem ver zocht hebben te trachten een compromis met de partijen tot stand te brengen. Men maakt hieruit op, dat de minister-president zijn ont slag zal indienen in Augustus, na de zitting van het parlement. Onmiddellijk na de verkiezingen hebben de militaire autoriteiten vergaderd op het minis terie van oorlog om hun houding vast te stel len. Zij besloten het huidige ministerie te steu nen tegen het parlement. Zij zijn bereid een nieuwe oplossing te aanvaarden, op voorwaar de dat onmiddellijk het programma van Hayashi tot het in het leven roepen van een centraal orgaan tot controle op de nationale economie en den buitenlandschen handel ten einde de industrie in te richten op voet van oorlog en de bewapening voort te zetten, wordt verwezenlijkt. VOETBAL. De B. E. L.-Week. DINSDAG 4 MET '1937 wie zal zegevieren, achten wij niet mogelijk. Haarlem beschikt momenteel over een goed getrainde en sluitende ploeg, waartegenover staat, dat in De Rest spelers met reputatie zijn opgesteld. Wii achten de achterhoede van De Rest met 'Hollenberg, Haak en Drijver zeer sterk en ook de voorhoede moet in staat geacht worden, eenige punten te maken. Wij verwachten een spannenden strijd en hopen dat de inderdaad sterkste partij zal zegevieren. De wedstrijd zal worden geleid door den heer C. H. Vrugt, bijgestaan door de heeren A. J. Grootegoed en J. Joosten als grensrech ters. De elftallen worden als volgt opgesteld: Haarlem: Vijgeboom, Verhappen, Huijsmans, De la Mar, Kammeijer, Van Gooi, De Winter, W van Daalen Jr., Van der Hulst, Smit, Van Polanen. De Rest: C. v. d. Schalie, Sterk, De Bock, Schijvenaar, Heins, Leemhuis, Beijk, Van Os, Drijver, K. Haak, Hollenberg. (W. van Daalen Jr. is een zoon van Wiehert van Daalen, den oud-international en oud speler van het eerste elftal). R. C. H.-'t Gooi. DE VOORBEREIDING VAN HET R.C.H.- ELFTAL. Tijdens de rust-periode van drie weken, heeft men in het R.C.H.-kamp zeker niet stil gezeten. Er is zoowel binnenshuis als op het veld intensief getraind, teneinde de ploeg zoo fit mogelijk te houden voor de twee nog resteerende wedstrijden, waarvan die tegen 't Gooi op a.s. Zondag van de grootste be- teekenis is. Alles is dus bij de blauw-zwarten gedaan om hun 16-jarig eerste-klasseschap weer met een jaar te kunnen verlengen. AMSTERDAM—STOKE CITY. Het Amsterdamsch elftal, dat Zondag 9 Mei in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen de Engelsehe eerste divisieclub Stake City speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Ferwerda (BI. Wit). Achter: Caldenhove (D.W.S.) en Wilders (BI. Wit). Midden: Trock (D.W.S.)Anderiesen (Ajax) en Loois (Ajax). Vóór: Stam (Ajax), Slot (D.W.S.), Lungen (A.F.C.)Bijl (Ajax) en Bergman (BI. Wit), SCHAKEN. A.V.R.O.-SCHAAKWEDSTRIJD. In Musis Sacrum te Arnhem werd Maan dagavond het A.V.R.O.-schaaktournooi voort gezet. De resultaten waren: Aljechin: 30 tafels, 26 gewonnen, 3 remise, 1 verloren. Tijd 1.45 u. Een 14-jarig speler, G. J. de Wolf won van den schaakmeester. Dr. Lasker: 30 tafels, 28 gewonnen, 2 re mise, tijd 3 uur 45 min. Dr. Euwe: 35 tafels. 32 gewonnen, 1 verlo ren, 2 remise, 3.45 uur. Fine 45 tafel, alle gewonnen, 2 uur, 30 min. Bogoljubow, 45 tafels, 40 gewonnen, 5 re mise, tijd 3 uur 10 minuten. Flohr: 45 tafels, alle gewonnen, tijd 2 uur 40 minuten. Tartakower 40 tafels, 35 gewonnen, 1 ver loren, 4 remise. I LAWNTENNIS. OM DEN DAVIS CUP. VEREENIGDE STATEN WINNEN MET 5-0 VAN JAPAN. Uit San Francisco: Door de laatste twee enkelspelen tegen Japan te winnen, hebben de Vereenigde Staten dezen wedstrijd met 5—0 gewonnen; zij zullen in den eindstrijd van deze zone te gen Australië van 28—30 Mei a.s. te Forest Hills uitkomen. A.D.O. 2Oranje Wit 2 A.D.O. b—S.D.E. b 2.30 uur 1.uur Voetbalwedstrijd HaarlemRest Haarl. elftal. Voor den lichtwedstrijd, die ter gelegen heid van de B.E.L.-week Woensdagavond op het Haarlem-terrein gespeeld zal worden, bestaat niet alleen bij de bezoekers, maar vooral bij de spelers, die in dezen wedstrijd zullen uitkomen, groote belangstelling. Wij mochten dezer dagen constateeren dat de spelers van Haarlem het zich een eer zullen rekenen, „De Rest" te verslaan; daarentegen is De Rest niet van plan, zich door „Haar lem" te laten kloppen. Een sportieve rivali teit, die doet verwachten dat alle spelers zich geheel zullen geven. Een voorspelling te doen, WANDELSPORT. „VECHTMARSCH". Door het bestuur der V. V. V. B. N. „de Vecht streek" zal op Zaterdag 12 Juni een 35 K.M. Marsch langs de Vecht worden georganiseerd. Het hoofddoel zal zijn de bezienswaardighe den aan de aloude Vecht te bezichtigen. Ieder deelnemer, die den tocht binnen 7 uur in be hoorlijke conditie volbrengt, zal een herinne ringsmedaille ontvangen; ook zijn er fraaie groeps- en extra prijzen beschikbaar. Het se cretariaat is gevestigd bij J. D. Bastert, te Breukelen. NATIONALE OXFORD-BIJEENKOMST TE UTRECHT. Het programma van de nationale Oxford- bijeenikomsten te Utrecht is voor Hemel vaartsdag aldus samengesteld, dat drie groote meetings worden gehouden resp. te 10.30 vjn. en te 3 uur en 7.15 n.m. in de gebouwen der groenten-veiling, einde Croeselaan. Van het Stationsplein af zal vervoergelegenheid be staan en aldaar is redhts van den uitgang van het station een informatiebureau inge richt. HALCYON LIJN. Stad Zaandam 1 v. Vlaardingen te Oxelo- sund voor Rotterdam-Vlaardingen. Flensburg 4 (n.m.) v. Wabana te Rotterd. Vlaardingen verw. Stad Vlaardingen 5 (2 v.m.) v. Wabana te Rott.-Vlaardingen verw. Stad Dordrecht Rott. n. Bona 1 (10.37 v,m.) 25 mijl Z. van Niton. Stad Haarlem, Vlaardingen naar Oran pas. 3 Gibraltar. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitreis) 2 te Genua. Nijkerk (uitreis) 3 v. Colombo. HOLLAND—OOST-AZT- LIJN, Helen Moller (charter) (uitreis) pas. 1 Gi braltar. Zuiderkerk (uitreis) 1 Mei van Sabang HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisreis) 1 van Lagos. Reggestroom (uitr.) p. 1 Dungeness. HOLLANDAFRIKA LIJN. Bloemfontein (thuisr.) 3 van Antwerpen. Springfontein (thuisr.) 2 te Marseille. Jagersfontein (uitr.) 2 van Dover. Randfontein (uitr.) 2 van Port Sudan. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Delftdijk 30 v. Rott. te Vancouver Edam 1 van Rott. te Norfolk. Veendam, Rott. n. N.-York p. 1 Lizard. Spaarndam,,l v. New-Orleans n. Rott. Bilderdijk, Philadelphia n. Rotterdam 1 v. Chester. Statendam. 1 v. N.-York n. Rott. Maasdam, 2 v. Rott. te Antwerpen. Volendam, 4 (n.m.) van New-York te Rot terdam verwacht. Narenta, Vancouver naar Rotterdam 2 te Liverpool. KON. HOLL. LLOYD. Salland (uitr.) 2 v. Dakar (verb.) Montferland, 2 van Hamburg te Amsterdam Salland (uitr.) 2 van Bahia. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Breda, 2 van Paita naar Balboa. Saturnus 3 van Izmir te Amsterdam. Stella, Bourgas n. Amsterdam p. 3 Gibraltar Rhea, Napels naar Amsterdam 2 op 140 mijl Z.W. v. Ouessant. Tltus, Rotterdam naar Tanger 2 (1.21 n.m.) 30 mijl O.Z.O. van Niton. Deucalion, 3 van Genua te Palermo. Aurora, Liss?abon naar Olhao pass. 2 Gi braltar. V Ajax, Portimao n. Malaga p. 3 Gibraltar. Berenice, 3 van Amsterdam te Kopenhagen Juno, Patras n. Amsterdam pass. 3 (1 n.m.) Lydd. Helder, Amsterdam naar Chili 1 (8.28 v.m.) 75 mijl Z. van Land's End. Vulcanus, Amsterdam n. Piraeus 2 (10.37 v.m.) 90 mijl O.Z.O. van Land's End. Ariadne, 3 van W.-Indië te Amsterdam. Achilles, 3 van Stamboul te Malta. Baarn, Amsterdam n. Shili 30 te Curasao. Calypso, 2 van Bari naar Liparl. Clio, 1 van Cristobal n. Buenaventura. Colombia, 2 van Christobal n. Carthagena. Costa Rica, Amsterdam naar Barbados 2 (1.38 v.m.) 50 mijl Z.O. van Niton. Euterpe, Bordeaux n. Amsterdam pass. 3 Lydd. Ganymedes. 1 van Rotterdam te Algiers. Hermes, 1 van Beyrouth, naar Zighi. Mars, 1 van Amsterdam te Hamburg. Nereus, 3 van Kopenhagen te Amsterdam. Oberon, 2 van Malta naar Piraeus. Orpheus, 3 van Stettin te Amsterdam. Perseus, 3 van Aarhuus te Amsterdam. Simon Bolivar, 2 van Amsterdam te Ham burg. Tiberius, 2 van Oran naar Tunis. Vesta, Venetië n. Amsterdam pass. 2 Gi braltar. Bacchus. Amsterdam naar West-Indië 2 10.1 v.m.) 15 mijl Z. v. Land's End. Ceres, Amsterdam n. Pto. Rico nass. 1 Dungeness. Bacchus, Amsterdam n. La Guayra. pass. 2 Lizard. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kedoe (thuisreis) pass. 3 Mei Galle. Soekaboemi (thuisr.) 3 Mei van Londen. Baloeran (uitreis) p. 2 Kaap del Armi. Kota Gede (thuisreis) p. 2 Kaap del Armi. Sitoebondo (thuisr.) p. 3 Finisterre. IJselhaven (uitr.) 3 v. Suez. Kota Tjandi, Rott. n. Philad. pass. 2 Land's End. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LLJN. Alpherat (thuisr.) 2 van Santos. Alphacca (uitr.) 2 (9.37 v.m.) 30 mijl O. v. Niton. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Alcinous, Batavia n. Amsterdam, pass. 2 Gibraltar. Euryloehus, Rott. n. Japan 1 te Hongkong. Glenogle, 2 v. Dairen te Rotterdam. Glenapp, 1 v. Dairen n. Rott. Menelaus, Japan n. Rott. 1 te Singapore. Bendoran, Japan n. Rott. 2 v. Singapore. Antenor, Japan n, Rott. 2 v. Shanghai. Achilles, Japan n. Rott. via Londen 3 (11 n.m.) te Portland verwacht. Eurymedon, 3 van Batavia te Amsterdam. Benrinnes, Saigon naar Rotterdam 30 te Kohsichang. Bengloe, Japan naar Rott. 30 te Otaru. Bennevis, Japan naar Rotterdam 2 van Gi braltar. City of Derby, Saigon n. Rotterdam 2 van Singapore. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Singkep, 30 v. Odessa te Soerabaja. Poelau Tello (uitreis) 30 v. Belawan. Johan de Witt (thuisreis) 2 v. Sabang. Bintang (thuisreis) p. 1 Gibraltar. Tarakan, 1 v. Batavia naar Amsterdam. Moena, (thuisr.) 2 v. Sabang. Poelau Roebiah, 2 v. Amst. te Hamburg. Marnix van St. Aldegonde (uitreis) 2 te Sabang. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) 3 van Southampton 4 (8 vm.) te IJmuiden en (12 midd.) te Amsterdam verwacht. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chrr. Huygens (uitreis) 3 van Gibraltar. VERTROKKEN. 2 Mei: Nikolai Ejov s.s. Odessa. Eerste Russische houtboot voor Westzaan. Als eerste Russische houtboot voor de Zaan arriveerde Vrijdag het motorschip „Kosarew komende van Leningrad.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6