Uit het Vereenigingsleven in Kennemerland. BEVERWIJK De voetbalvereeniging ,,De Kennemers". Tot de meest populaire vereenigingen in Be verwijk en omgeving mag zeker wel gerekend worden de Beverwijksche Voetbalvereeniging De Kennemers". Een reeks van successen heeft haar in de laatste seizoenen in het mid den der belangstelling van het voetbalwereldje geplaatst. Vooral het seizoen 19351936 zal een Sroote plaats blijven innemen in de historie van de Kennemers. Toen ging een lang ge koesterde wensch in vervulling. Na een feilen strijd tegen Zandvoort werd het afdeelings- kampioenschap behaald, de promotiewedstrij den leverden eindelijk het zoo vurig verlangde resultaat op en zoo konden de roodzwarten na een jarenlangen strijd de tweede klasse van den K.N.V.B. binnentreden. Hetzelfde seizoen bracht ook aan het reserve-elftal het kam pioenschap. Deze bijzonder fraaie successen waren de bekroning van een periode, waarin de Kennemers zeer veel arbeid hebben moe ten verrichten om hun club in stand te houden en langzaam maar zeker uit te bouwen tot de grootste vereeniging in Kennemerland. De vereeniging werd opgericht in een tijd, dat de Beverwijksche jeugd zich practisch in het voetbalspel bekwaamde, toen er in de ge meente nog geen enkel voetbalterrein te vin den was. De jeugd beoefende dit spel op straat, de Meer en het „Halve Maantje" bijvoorbeeld waren ideale voetbalterreinen. Op de Zonda- o'en trokken de „elftallen" in ganzenmarsch. de doelpalen en latten moeizaam torsend op de schouders, waaraan als regel ook nog oude schoenen bungelden naar het „Hanenland" achter het station Velsen. Daar zijn de meest spannende ontmoetin gen gespeeld en onder hevig zwoegende en niet minder hevig schreeuwende jongens wa ren de „sterren", die in latere jaren de promi nente spelers zouden worden van V.S.V., Stormvogels en later van De Kennemers. Met de theoretische opleiding was het wel wat beter gesteld. Wanneer van het zakgeld voldoende was overgespaard om een kaartje te koopen werd het terrein van de oude Velser club „Kinheim" met een bezoek vereerd, of dat van R.C.H., want de Haarlemsche Racing heeft ook nog eenige seizoenen in het toenmalige Velseroord gespeeld. Op 28 December was het eindelijk zoover, dat in Beverwijk uit de jongensclubjes een voetbalvereeniging werd opgericht. Een van die jongensclubs was „Vlugheid Wint" en zij lever de de eerste spelers aan de nieuwe vereeniging, die den naam B.V.V. „De Kennemers" kreeg. Het was vooral de heer H. Kluft, die toen krachtige pogingen heeft aangewend om alle jongens, waarin hij voetbaltalenten meende te kunnen ontdekken, in de nieuwe vereeniging onder te brengen. Maar de club van het Ha nenland, die Kennemerland" heette was juist weer nieuw leven ingeblazen en haar spe lers weigerden kort en goed. Dat was hun jon genseer te na, want zij wilden niet geannexeerd worden. En daarbij bleef het. De heeft Kluft zette zijn pogingen onver zwakt voort en hij vond daarbij krachtigen steun van de heeren P. Blaauw, J. C. Verhorst, A. de Bats, G. van Essen, C. J. Huisman en K. Huisman. In 1919 bespeelde de jonge vereeniging voor de eerste maal haar terrein op „Watervliet", waar thans V.V.B. haar terrein heeft. Hier hebben de Kennemers zeer mooie, maar ook zeer zorgvolle tijden gekend. Vooral toen zij genoodzaakt was in den Noordhollandschen Voetbalbond te spelen, was haar positie verre van benijdenswaardig. Clubliefde is gelukkig altijd een kostbaar bezit van de rood-zwarte garde geweest en daaraan is het ongetwijfeld te danken, dat aan de inderdaad zeer groote moeilijkheden weerstand kon worden geboden. Toen de Kennemers in den H.V.B. konden uit komen ging het wat beter, maar toch bleef vooral de toestand der financiën zeer zorge lijk. Het terrein lag te ver van Beverwijk en daardoor bleef het bezoek aan de wedstrijden beneden het noodzakelijke peil. Een wandeling naar de „Lange laan" beteekende voor vele Beverwijkers toen heel wat. Maar zooals het altijd gaat, toen de nood het hoogst was, kwam ook de redding opdagen. De gemeente Bever wijk stichtte het gemeentelijk sportpark in de Corr.elis Amsestraat in de onmiddellijke nabij heid van het centrum der gemeente. De Ken nemers deden in deze nieuwe omgeving in 1930 hun intrede en vanaf dien tijd dateert de groote bloei der vereeniging. Hier behaalde zij haar mooiste successen. Zij werkte zich op tot een vooraanstaanden tweede-klasser, een club met discipline en met een groote schare trouwe suporters. De organisatie berust in vertrouwde handen, die niet alleen arbeiden voor het heden, maar die ook bouwen aan de toekomst. De jonge generatie is in talrijke elftallen voor adspiranten en juniores ondergebracht en de vereeniging besteed daaraan groote zorgen. De Kennemers kunnen dan ook de toekomst vol vertrouwen tegemoet zien. Alle voorzorgen zijn genomen om wanneer dat noodig is, de oudere spelers door jonge krachten, gevormd in eigen omgeving, te kunnen vervangen. En dat is een factor van niet te onderschatten be- teekenis, niet alleen ten aanzien van de pres taties op het voetbalveld, maar ook ten op zichte van de innerlijke kracht der vereeni ging. VERGADERING VAN DEN A.N.G.O.B. Heden-, Vrijdagavond houdt de plaatselijke afdeeling van den Algemeenen Nederland- schen Geheelonthouders Bond ten huize van den heer Toebes aan den Arendsweg een ledenvergadering. In deze bijeenkomst zullen mededeelingen worden gedaan over den autotocht, er wordt een verslag uitgebracht van het Blauwe Week Comité en tensoltte zullen de voorstellen wor den besproken voor de algemeene vergadering van den A.N.G.O.B. Verkiezingsverga3ering van 3e S. D. A. P. Ir. J. W. Albarda over het kahinet-Colijn. Voor een goed bezette zaal heeft Ir. J. W. Albarda, de lijstaanvoerder van de S.D.A.P., Woensdagavond in het Kennemer Theater een politieke rede gehouden. Spr. begon zijn rede, met er aan te herinne ren dat het kabinet-Colijn zich aandiende met vier programmapunten, namelijk: de ophef fing van het economisch leven uit het verval, herstel van de ontredderde financiën, krach tige bestrijding van de werkloosheid en hand having van het gezag tegen ondermijnende invloeden. De vraag of de regeering-Colijn deze vier programmapunten verwezenlijkt had, wilde spr. met een krachtig „neen" beantwoorden. In de eerste plaats is Nederland door de gevoerde aanpassingspolitiek steeds dieper- in de put geraakt. De leer der aanpassing werd echter geschreven in een tijd, dat de arbeiden de klasse in kommer en gebrek leefde, aldus spr. Maar nu is zij een groote en voorname kracht op de markt geworden door vermeer derde koopkracht. De gevoerde politiek heeft die koopkracht steeds verminderd, de werk loosheid werd steeds grooter. En nu er aller- wege eenige opleving te bespeuren valt, komt Nederland nog hopeloos achteraan. Zoo er al sprake is van eenige opleving in ons land, dan is dit volgens den heer Albarda niet te danken aan. maar ondanks de gevoerde aan passingspolitiek van Colijn. In Zweden, Noorwegen, Denemarken en Bel gië verminderde het aantal werkloozen, in Nederland steeg het van 310.000 tot 460.000. Spr. herinnerde voorts aan de depreciatie van den gulden, die niet te danken was aan den heer Colijn, maar waarvoor de Nederlan ders Zwitserland en Frankrijk dankbaar moe ten zijn, want deze landen dwongen hem tot depreciatie. Reeds lang, zoo zei spr., hadden alle Nederlanders behalve Mussert begrepen, dat ook hier te lande monetaire maatregelen noodzakelijk waren. Van een krachtige bestrijding der werkloos heid is geen sprake geweest, vervolgde spr. De geringe verbetering, die zich heeft aange diend, is slechts een gevolg van de bewapening van de West-Europeesche. democratische lan den, die zich niet willen laten slachten door Duitsehland. Ons volk heeft volgens spr. meer te lijden gehad, dan noodig was. De crisis is niet aan Colijn te wijten, maar wel is hij ten volle aansprakelijk voor de ge volgen van zijn economisch beleid. De ver antwoording, dat hij als kapitein van het schip van den staat een verkeerde koers heeft ingeslagen, berust bij de groote partijen, waar uit zijn kabinet werd samengesteld. Wanneer de Katholieken, zei spr., in 1935 hadden willen regeeren met de sociaal-democraten, dan had de koers gewijzigd kunnen worden. Zij lieten het na, omdat de Vrijzinnig-Democraten het niet wilden. Deze partijen dragen een zware schuld aan het groote leed. dat in honderden, in duizenden gezinnen onnoodig geleden is. Daarna behandelde spreker den financiëelen toestand. De regeering heeft zich er doorheen gesla gen, maar voornamelijk door de tekorten weg te werken. Spr. bedoelde daarmede niet, dat er iets verdonkeremaand zou zijn. „Dat kan in ons land niet". Met cijfers toonde spr. aan, dat het tempo, waarin de 60 millioen gulden voor de uitvoe ring van openbare werken werden uitgegeven, veel te traag was. In dit verband leverde de heer Albarda een felle critiek op het boek „Het werkende land". Alle adviezen van de S.D.A.P. om het werk aan te pakken werden in den wind geslagen. Ook waar het betreft de ondermijning van het gezag tegen te gaan heeft de regeering naar spreker's meening volkomen gefaald. Vergaderingen en voorstellingen worden ver stoord, colporteurs worden overvallen en aan deze daden van terreur wordt nog steeds geen einde gemaakt. „Deze invloeden komen uit het moeras van de crisis", zei spr. „en wie die giftige dampen wil vermijden, moet het moeras droogleggen, dan wordt de oorzaak weggeno men. Daarom propageert de S.D.A.P. het vol gen van een welvaartspolitiek en daarvoor heeft zij haar Plan van Arbeid. Voor de uit voering van dit plan zijn de arbeidskrachten en het geld aanwezig, die slechts behoeven te worden samengebracht. De strijd moet worden aangebonden onder de leuze; „Het Nederlandsche volk aan het werk!" Tenslotte richtte spr. zich tegen de dicta tuur, waartegen de democratie zich met hand en tand zal moeten verzetten. Mussert heeft gezegd ,dat hij Nederland zal redden, maar hij gaf nog nooit eenig bewijs van bekwaamheid. De leuze „Mussert of Mos kou" noemde spr. een verwaandheid en er is geen beter bewijs voor onbekwaamheid dan dit. „Moskou", vervolgde spr., is de hoofdstad van het grootste land van Europa en Mussert is slechts een klein mannetje. Hij behoeft het communisme niet te verdrijven, want dat heeft de S.D.A.P. al gedaan. Wij hebben gestreden tegen vreemden voor onze vrijheid en wij zullen ons haar niet door Nederlanders laten ontnemen. Nu is de S.D.A.P. nationaal, om dat groote goed van de nationale vrijheid te bewaren. „Omdat wij geen slampampers zijn krijgt Mussert geen kans", aldus besloot spr. „helpt allen mede om de vrijheid te behouden in naam van de S.D.A.P. Een daverend applaus volgde op deze rede. De vergadering zong den lijstaanvoerder daarna de Internationale toe. De heer W. van Dok sloot hierna de verga dering met de opwekking om Albarda op 26 Mei een fractie van 30 Kamerleden te be zorgen. AANVOER IJZERAARDE. De Nederlandsche motorschepen Antilope en Drente zijn van Londen aangekomen met een lading ijzeraarde voor de N.V. Chemica. DAMES-HOCKEY. Rood Wit—Grasshoppers (5—2) Woensdag speelde Rood Wit den laatsten wedstrijd van het seizoen tegen een Zwit- sersch dams hockey-elftal van de Grasshop pers uit Zürich. Rood Wit verscheen in ver band met verhindering van de meeste eerste elftal-speelsters in de volgende opstelling. Doel: A. Jibben (Amsterdam). Achter: A. v. Tienhoven, B. Hobijn. Midden: T. Mulder (b.d.h.c.), Janke Goeting, d. Steyn Parvé. Vóór: Mevr. M. Kammeijer-Strebe (B.D. H.C.), T. Leeuwenberg, W. v. Bueren (B.D. H.C.), M. v. Beeck Vollenhoven T Goeting. Het samenspel in de sombinatie van Rood Wit bleek al spoedig goed te vlotten De Zwit- sersche dames werden, mede door de stuw kracht die er van de rood-witte halflinie uit ging, teruggedrongen. De gasten speelden lang niet slecht, doch hun balcontrole was minder goed. dan van de tegenstandsters Goed combineeren van de voorhoede bracht Rood Wit herhaaldelijk binnen den slagcir kel van het Zwitsersche doel en waar ook het rood-witte binnentrio over een goed schot beschikte liet het eerste doelpunt niet •ng op zich wachten. Het zwakke punt bij de gasten was de halflinie, waardoor de overigens snelle voor hoede weinig ballen goed aangegeven kreeg. Bovendien speelden de Zwitserschen den bal te ver voor zich uit zoodat de niet te sterke rood-witte achterhoede, die zich goed op stelde tot 10 minuten voor het einde slechts een doelpunt doorliet. Rood Wit verkreeg door de dames Leeuwenberg (2), v. Bueren, v. Beeck Vollenhoven en T. Goeting een 51 voorsprong, dien de gasten met een uitste kend schot van den middenvoor tot 52 te rugbrachten waarmede het einde van den zeer geanimeerden strijd kwam. WANDELSPORT. WANDELTOCHT TE PURMEREND. Op Zondag 9 Mei organiseert V.V.V. in sa menwerking met de gymnastiekvereenigingen N.EA en ..Volharding" wederom een K.N. G.V. wandeltocht over afstanden van 30 K.M, en 40 K.M. De route is gekozen door de mooiste omstreken van Purmerend, o.a. door den prachtigen Beemster- en Purmerpolder het fraaie dorpje Kwadijk. Wanneer men den marsch tot een goed ■nde brengt, ontvangt men een keurige her- neringsmedaille Het secretariaat is gevestigd bij C. Beuken kamp, Hugo de Grootstraat 24, Purmerend. Xspirantendag van Christelijk Gymnastiek Verbond. Turnfeest aan de Zeestraat. Fraaie prestaties van „Hercules". Begunstigd door goed weer is op Hemel vaartsdag op het terrein achter het Kennemer Theater in de Zeestraat een adspirantendag gehouden van den Kring Amsterdam en om streken van het Nederlandsch Christelijk Gym nastiek Verbond. De Christelijke Gymnastiekvereeniging „Her cules" alhier was belast met de organisatie, die uitstekend in orde was. Ook in menig an der opzicht heeft „Hercules" zich een goede en zorgzame gastvrouwe getoond. De regelingscommissie, bestaande uit de heeren C. Nieuwenweg, hoofdleider, A. Mole naar, L. Offerhaus en J. Tabak heeft zich op voortreffelijke wijze van haar veelomvattende taak gekweten. Deelnemende vereenigingen waren de Chris telijke Gymnastiekvereenigingen „Het Funen" en D. E. V. uit Amsterdam, „Kracht en Vriend schap", Haarlem, „Flevo", Naarden en „Her cules", Beverwijk. Reeds des morgens te 9 uur werd met de af werking van het omvangrijke programma een aanvang gemaakt. De voormiddag was gewijd aan wedstrijden voor meisjes en jongens aan de toestellen en vrije oefeningen. Er werd met groote animo onder toezicht van de jury ge werkt. Na het koffieuurtje werd een marschwed- strijd door Beverwijk gehouden. De kranig marcheerende meisjes- en jongensgroepen trokken veel bekijks. Ook de vereenigingsvlag- gen werden in den stoet, die vooraf werd ge gaan door tamboers, meegevoerd. Bij terugkomst op het terrein werden de monstraties gegeven in vrije oefeningen, toe- stelturnen, ook voor dames en heeren, sprin gen en volksdansen. Een prettige en zeer op prijs gestelde afwisseling vormden de hinder niswedloop voor jongens van 1013 jaar en de estafetteloop voor jongens van 1417 jaar. Ook dit programma werd vlot en met groote regelmaat afgewerkt. De heer Nieuwenweg had de leiding over het jonge volkje uitstekend in handen. Te ruim vijf uur werd het turnfeest gesloten en terecht kon het worden aangemerkt als een prachtig geslaagd feest. De uitslagen. De uitslagen van de gehouden wedstrijden waren als volgt: Vrije oefening of gereedschapsproef: 1. Kracht en Vriendschap, Haarlem, meisjes, 52 punten; 2. Hercules, Beverwijk, meisjes, 43 punten; 3. Het Funen, Amsterdam, jongens, 41 punten; 4. Het Funen, Amsterdam, meisjes, 40 punten. Marschwedstrijd: 1. Hercules, Beverwijk, 173 p.; 2. D. E. V., Amsterdam, 169 p.; 3. Het Funen, Amsterdam, 168 p.; 4. Flevo, Naarden, 151 p.; 4. Kracht en Vriendschap, Haarlem, 151 p. Estafette jongens van 1417 jaar: 1. Hercu les, Beverwijk. Hindernisloopen, jongens 1013 jaar: 1. Kracht en Vriendschap, Haarlem. Kleine meisjes, 193 punten, 2de prijs; groote meisjes 205 punten, 2de prijs; kleine jongens. 247 punten, 2de prijs; groote jongen 232 pun ten, 3de prijs. „Kracht en Vriendschap", Haarlem: kleine meisjes, 2de en 3de prijs; groote meisjes, 1ste en twee 2de prijzen; kleine jongens, 3de prijs; groote jongens, 3de prijs. Voorts behaalde onze plaatselijke vereeni ging „Hercules" nog de volgende prijzen: Overzicht Groentenmarkt. DE SPINAZIE-OOGST VERLOOPT BEVREDIGEND. Ofschoon het zoo langzamerhand tot de zeldzaamheden gaat behoor en, dat men over den gang van zaken tevreden kan zijn. toch kan thans worden medegedeeld dat er op het oogenblik voor zoover het de jonge groenten betreft, geen reden tot klagen is. De groote dagelijksche aanvoeren van Spinazie heb ben tot nu toe geregeld een willigen handel en konden tegen behoorlijke prijzen plaat sing vinden. Dat de prijzen soms zeer onre gelmatig zijn vindt zijn oorzaak in de ver schillende kwaliteiten en afwijkingen der partijen. Voor goede kwaliteit was tot heden de handel zeer gunstig gestemd met variee- rende prijzen van 2070 ct. per kist. Ook voor het artikel sla bestond een levendige be langstelling, ofschoon hiervan de aanvoer ook nog niet bijzonder groot kan genoemd worden. De noteeringen wisselden naar soort van f 1.40f 6 per honderd stuks. Bloemkool werd de laatste dagen meer aangeboden. Het aanbod bepaalt zich echter nog tot kleine partijtjes. Ook de kwaliteit valt over het algemeen nog niet erg mee, waardoor afwijkende noteeringen voor ko men van 5—18 ct. per stuk. Postelein was deze week voor het eerst ook weer op de markt en werd verhandeld van 2528 ct. per K.G. Eveneens zagen wij de eerste jonge peen weer verschijnen, doch de kwaliteit was nog niet best. De prijzen waren dan ook hiermede in overeenstem ming. Besteed werd van 1315 ct. per bos. Rabarber was iederen dag vlug te verhan delen en bleef met de prijzen vrijwel op peil. De noteeringen bewogen zich naar soort van 48 ct. per bos. Witlof bleef dezelfde prijzen handhaven van vorige week. Voor eerste soort bewogen zich de prijzen van 8—12 ct. per K.G. terwijl WIELRIJDEN. Matig debuut van Van Vliet als beroepsrijder. Onder groote belangstelling zijn Donder dag op de Utrechtsche Stadion-wielerbaan de openingswedstrijden gehouden Deze belangstelling ging thans voorname lijk uit naar het eerste optreden van den vroe- geren wereld- en Olympischen kampioen der amateurs Arie van Vliet als beroepsrijder Dit debuut is evenwel niet bijster gelukkig uitge vallen. In den omniumwedstrijd tegen der Duitscher Merkens en den Deen Falck Hansen kon Van Vliet het tegen den Deen wel hou den, maar de vroegere Duitsche Olympische kampioen was gedecideerd de sterkste: mede door zijn routine won Merkens in de sprint In de tijdrace over 400 M. vliegenden start nam Van Vliet uitstekend revanche, maar de totaaluitslag van de omnium wees toch Mer kens als winnaar aan. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende Omniumwedstrijd voor beroepsrijders match a deux: Van Vliet wint met l'4 wiel lengte van Falck Hansen, laatste 200 M. ir 13,2 sec. Merkens wint met een lengte van Falck Hansen; laatste 200 M. in 12,6 sec. Mer- voor minders soorten deze naar verhouding tot 4 ct. per k.g. terug liepen. Met de asperge gaat het nog kalmpjes aan. Wel brachten de paar laatste dagen een grooter aanbod, doch de oogst is nog lang niet op dreef. De prijzen wisselden voor eer ste soort van 5060 ct. per bos. voor min dere kwaliteiten van 2035 ct. Van de win- terproducten begint de prei meer op den achtergrond te raken. De aanvoer vermin dert sterk. De prijzen, die deze week werden besteed, stonden op 310 ct. per bos. In den uienhandel was meer vraag met kleine prijsverbetering doch veel beteekent dit nu toch niet meer daar dit product zoo goed als geruimd is. SANTPOORT MUZIKALE „OMMEGANCK". „Wilhelmina", ons plaatselijk fanfare korps, houdt van tradities en daarom, „weer of geen weer", op Hemelvaartsdag trekken haar leden er op uit om door een groot deel van onze plaats hun muzikalen „omme- ganck" te maken. Nu was het ditmaal, in tegenstelling met vele andere jaren, „wel weer", reden waarom ons oudste muziek korps er extra lustig op los blies. KINDERZANG. Woensdagavond gaf het kinderkoor „Eli- melech", directeur de heer S. Wiersma, een concert in „Zomerlust", waarvoor een flinke belangstelling bestond. Alvorens tot een bespreking van de ten gehoore gebrachte nummers over te gaan, willen we er allereerst op wijzen, dat, vooral voor een concert, waaraan uitsluitend kin deren medewerkten, de avond rijkelijk lang duurde: Om half 8 begonnen, was het bij kans kwart voor elf, toen de presidente van het koor, mevr. De Ridder een dankwoord sprak. De oorzaak van een en ander was gelegen in het feit, dat de pauze te lang duurde en de niet-ofücieele pauzes fcusschen verschil lende nummers ook te veel tijd in beslag namen. Thans iets over het optreden van .Elime- lech". De heer Wiersma had voor een afwis selend programma zorg gedragen en zoowel de wijze, waarop een en ander over het ge heel genomen ten gehoore werd gebracht als het aantal liederen toonden aan, dat de lei der en zijn leerlingen op de repetities niet stil hadden gezeten. Het aantal jongensstemmen is, als zoo vaak bij kinderen, niet te groot, doch een paar flinke „alten" onder de meisjes hiel pen de weinige jongens kranig. Van het koor in z'n geheel hoorden we o.a. „De Nacht" van H. van Tussenbroek dat mooi piano en in juiste opvatting werd ge zongen, „Het vroolijke Geitje" van N. C. van der Linden, dat opviel door zijn aardige voordracht, „Zoo gaat het" van denzelfden componist, waarin, wat zeker een uitzonde ring op den natuur-regel vormt, verteld werd van een haasje, dat „diep onder den grond zijn huisje had", en „Wiegenlied" van Brahms, dat naar onzen smaak iets meer gedragen en iets meer piano gezongen had kunnen worden. Dan hoorden en zagen we nog „In Vo- lendam" en „Volendammer Klompen". Ras echte Volendammers en -sters verschenen hier op het tooneel, die op beschaafde wijze hun blijdschap te kennen gaven over hun wijde broeken, roode baaitjes en houten klompen. Deze nummers vielen zeer in den smaak. Ditzelfde kan getuigd worden van „Hansje- maat" en „Op het IJs" van H. v. Tussen broek, waarvan de verschillende figuren als Hansje, een boer en zijn varken, de baanve ger, grootvader en grootmoeder, Petertje, die de panden van grootvaders jast vast hield enz. als schimmen op een doek verschenen. Vooral om dien oolijken Petertje en de beide oudjes werd braaf gelachen. Een „dubbelmeisjes-kwartet" zong „Het land, waarin wij zijn geboren" en „De Regen boog" van H. v. Tussenbroek, waarvan ons het laatste beter beviel dan het eerste. Bepaald veel succes hadden „De Oempa's" van Bern. Diamant, die in costuum optra den. Zoo graag wilde men vooral den klari nettist nog eens zien. dat een herhaling werd afgedwongen. En dan was er nog een debutant je, dat bui tengewoon zuiver bleek te kunnen zingen. Dit jongetje zong voor de pauze, begeleid door den heer Wiersma op het orgel, kranig „Bede" en „Zendingslied" en daarna nog o.a. Parmant je is boos". Dit laatste zong hij zonder begeleiding en met zoo'n aardige voordracht, dat hij er de geheele zaal mede voor zich innam. HEEMSKERK AANRIJDING. Donderdagavond om ongeveer 8 uur had op het Kerkplein een aanrijding plaats tus- schen twee luxe auto's. De heer v. d. K. uit Heemskerk, kwam met zijn auto den Kerkweg uitrijden, terwijl op hetzelfde oogenblik een auto bestuurd door ee" heer J. uit Uitgeest, de Deutzstraat uit kwam. De heer J. had dus de auto welke uit den Kerkweg kwam rijden, voorrang moeten verleenen. Beide autos liepen flinke schade op. De be stuurders en inzittende kregen echter geen letsel, zoodat het ongevaj nogal goed afliep. A. D. O. Voor de eerste ronde der „Gouden kruis"- wedstrijden moest A.D.O. 2 op Hemelvaarts dag spelen tegen Oranje Wit 2 uït Limmen. De tegenpartij liet echter verstek gaan, zoodat A.D.O. gemakkelijk in de tweede ronde kwam. De juniores speelden tegen die van S.D.E. uit VRIJDAG 7 MEI 1937 Wormerveer en wisten met 21 te winnen. Voor Zondag a.s. zijn voor A.D.O. geen. wed strijden vastgesteld. BLOEMENTENTOONSTELLING „MARQUETTE". Hemelvaartsdag was het bezoek aan de bloe mententoonstelling zeer groot, 's Morgens en 's middags kwamen vele automobilisten en fietsers een bezoek brengen aan de tentoon stelling. De tulpen staan thans in vollen bloei; de narcissen raken reeds wat uitgebloeid. Donderdagmiddag ongeveer half drie pas seerde de'lO.OOOste bezoeker de controle aan de bloemententoonstelling. Het was mevr. Peters uit Den Haag. Door den voorzitter van het uitvoerend comité, den heer P. G. Henne- man, werd aan deze dame een mooie vaas met tulpen overhandigd. DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN. In de week van 10 tot 17 Mei a.s. is de win kelier A. Vonk aangewezen voor den verkoop van goedkoope onvermengde margarine, als mede voor bak- en braadvet. WIJK AAN ZEE DE HEMELVAARTSDAG. Hoewel deze dag dit jaar eigenlijk wat vroeg voor het badseizoen viel, had men toen deze week met een paar waarlijk zomersche dagen inzette, toch nog eenige verwachting. Edoch het weer heeft teleurgesteld en het was voor de zee door de krachtige Westenwind te guur. Het bezoek, met uitzondering aan het tentenkamp aan de Noord waar reeds meer dan 200 tenten geplaats zijn, was zeer matig. Menig zakenman zal met weemoed zich den tijd herinneren, waarop de drukte zoo over stelpend was, dat men handen te kort kwam. PAARDENSPORT. INT. CONCOURS-HIPPIQUE TE AMSTERDAM. Het groote internationale hippische sport- feest, dat dit jaar voor de vijfde maal zal plaats hebben in het Olympisch Sta dion te Amsterdam, heeft reeds internationale vermaardheid verkregen, zooals verleden jaar bleek uit de deelneming zelfs van Japansche ruiters. Dit jaar zal het gehouden worden van Donderdag 24 tot en met Zondag 27 Juni. Dit Concours-Hippique 1937 zal als „lustrum concours" een extra-feestelijk karakter krij gen. Ook ditmaal mag weer gerekend worden op ruime deelneming uit het buitenland. Alle vier dagen van het concours zijn druk bezet; iedere dag heeft zijn bijzondere deco ratieve programma-punt, dat ook den leek- toeschouwer vermag te boeien als fleurig kijk spel. Reeds is de officieele mededeeling ontvan gen, dat België een équipe zal zenden, be staande uit vier officieren een chef d' équipe, evenals Frankrijk en Ierland. Vrijwel zeker mag er op gerekend worden, dat Ierland wederom Commander O'Dwyer zendt, die reeds twee maal in Amsterdam heeft mede-gekampt en die verscheidene prijzen verwierf. Uit België worden behalve de officieele mili taire équipe nog individueel deelnemende amazones en ruiters verwacht, terwijl het vrij zeker is dat Fr au Von Opel, houdster van den Wisselbeker van den Olympischen Stadion - prijs zwaar parcours! ook weer naar Amsterdam komt. Deze veelzijdige buitenlandsche toezeggin gen schenken aan het uitvoerend comité veel voldoening. Uit het binnenland kan natuur lijk gerekend worden op alle bekende figuren uit de Nederlandsche hippische wereld. De wedstrijden worden, evenals in 1936 op Donderdag en Vrijdag in de avonduren ge houden en op Zaterdag en Zondag des mid dags, teneinde zoo veel mogelijk liefhebber* van deze elegante en boeiende sport in de ge legenheid te stellen de wedstrijden te volgen. CRICKET IN ENGELAND. AMES SCOORT 201 NOT OUT. Te Gillingham zorgde Kent Woensdag, de eerste dag van de nieuwe serie county-mat ches, voor de groote verrassing door na het zwakke begin tegen Glamorgan, met een score van 512 voor 3! voor den dag te ko men. Het openingspaar Ashdown (109) en Sunnucks (69) bracht voor het 1ste wicket de 100 op en Woolley (86) en Ames (201 not out) scoorden voor het 3de wicket ruim 200 runs. Ames' spel was als steeds, buitenge woon aantrekkelijk door zijn uitgebreid sla genrepertoire en de snelheid, waarmede de runs van zijn bat kwamen. De M.C.C. (R.W.V. Robins, captain, w. A. Stephenson, T. B. Pearce, W. H. Levett, Hendren, Bowes, Smith, Sims, Edrich, Compton, Hart) scoorde 249 te gen Surrey 108—5. De jonge Edrich (1091 speelde wederom voortreffelijk cricket en zette met Hendren (69) den eenigen stand van beteekenis op. Surrey mist captain E. R. T. Holmes. Yorkshire scoorde te Oxford na 149 van de University 253 voor 2. Sutcliffe faalde doch Hutton en Mitchell met resp. 80 not out en 74 maakten 126 voor het 2de wicket. Leyland een snelle 78 not out. Lancashire 204 (Paynter 82) tegen Gla morgan 69—4. Gloucester 204 dank zij Ham mond (71) en Neale (50) tegen Hampshire 110—4. Sussex 262 tegen Cambridge 43—3. James Parks scoorde zijn 2de century (144 not out) van het seizoen en speelt op het oogenblik met een gemiddelde van 288! (10440*144*). kens wint met anderhalve wiellengte van Van Vliet; laatste 200 M. in 12,4 sec. Tijdrace over 1 ronde met vliegende start: 1. van Vliet 25,6 sec.; 2. Merkens 25,8 sec.; 3. Falck Hansen, 26 sec. Klassen wedstrijd over negen ronden: To taal uitslag: 1. Merkens, 6 pnt., 2. Van Vliet, 7 pnt.; 3. Falck Hansen, 9 pnt. KORFBAL. WEDSTRIJD H. K. B.-TWAALFTAL Het voorloopige H. K. B.-twaalftal, dat a.s. Zondagmorgen 10 uur aan de Zomervaart te gen een combinatie van Oosterkwartier een oefenwedstrijd zal spelen, is als volgt samen gesteld Aanval: heeren: B. Timmermans (Ooster kwartier), W. de Lugt (Sport Vereent), dames: G. Starink (Oosterkwartier) G Nagtegaal (Aurora), Midden heeren: F. Fortgens (Sport Ver eent), L. Waag (Oosterkwartier), dames E. Beun (Alw. Ready), A. Oudolf (Sport Vereent) Verdediging: heeren: A. Bos en G. Bos (Pal- vu) dames: W Compiet (Alw. Ready), A. v. Hamburg (Palvu). Reserves: heeren: M Rip 'Sport Vereent) en L. de Groot (Alw. Ready), dames: S. Hommels (Oosterkwartier), L. Reef (Aurora) SCHAKEN. Nieuwe vereeniging. Te Santpoort is opgericht een schaakafdee- ling „Dr. J. H. Pannekoek" der Sport- en Ont spanningsvereniging „Viribus Unitus", aldaar. De leiding berust bij den heer H. W. v. Dort, te Haarlem, Secretaris is de heer Jac. Alving, Santpoort. ZOMER-WEDSTRIJD „DE ROCHADE". Bij voldoende deelneming zal de Schaakclub „De Rochade", evenals verleden jaar, gedu rende Juni, Juli en Augustus een grooten zomer-wedstrijd houden, waaraan kan worden deelgenomen door leden van schaakclubs en niet-aangesloten schakers uit Haarlem en om liggende gemeenten. Er zal wederom worden gespeeld in 4 klassen, t.w. Hoofdklasse, le. 2e en 3e klasse, in groepen van 6 a 8 spelers. De wedstrijd zal worden gehouden in het clublo kaal van „De Rochade" in Café Suisse. Rijks straatweg 191 te Haarlem. Er zal worden ge speeld, eiken Maandagavond van 8 tot 12 uur. Het adres van den Secretaris luidt: Duinoordstraat 52.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5