HEYDT LONDEN IN FEESTSTEMMING. THIJS IJS EN HET HANENEI naar De eerste Stewardess van de „Hindenburg". RADIO PROGRAMMA DONDERDAG 13 MEI 1937 Ontzaggelijke menigte juicht de vorstelijke familie toe. Radiorede van den Koning. Het A.N.P. meldt uit Londen, 12 Mei: Reeds spoedig nadat de kroningsstoet vanmiddag Westminster Abbey had verlaten, begon het te regenen en nauwelijks was de koninklijke familie in Buckingham Palace terug of de regen ging over in een gestadig neerstroomen- de gietbui, die echter niet in staat was de menigte weg te jagen van het groote plein voor het paleis, waar men dicht opeenge drongen stond en in spreekkoren om den koning bleef roepen, afgewisseld door het zingen van „he's a jolly good fellow". En dit geroep bleef niet onverhoord. Na korten tijd verscheen de geheele koninklijke familie op het balcon en het was een plechtig oogenblik, toen de menigte met ontbloot hoofd den pas gekroonden vorst het ..God save the King" toezong. Cafés en restaurants, die tot lang na mid dernacht open bleven en bijzzondere feesten hadden georganiseerd, waren tjokvol. Op de straten bewoog zich een zingende, hossende menigte. De politie had den wijzen maatregel genomen de voornaamste straten binnen het „kroningsgebied" ook vanavond voor alle rij- verkeer-afgesloten te houden en zoo konden de feestvierders in lange rijen, arm in arm over de volle breedte van de straat zwieren. Jammer was het, dat door den regen van het dansen in de open lucht op pleinen en in parken niets is terecht gekomen. Groote be langstelling trok de illuminatie van tal van openbare gebouwen en de groote massa schui felde langs White Hall, door Westminster, langs Trafalgar Square en langs Thames Embankment, vanwaar de zich in het water van den Theems weerspiegelende Big Ben en de vele prachtige geïllumineerde monumen tale gebouwen langs de Theems een feeërieken aanblik boden. Toch trok ook vanavond Buckingham Palace weer de meeste belangstelling en op nieuw verzamelde zich. voor het paleis een menschenmassa van pl.m. 50.000 koppen, die voortdurend om den koning bleef roepen, die dan ook eenige malen in gezelschap van de koningin op het balcon moest verschijnen. In West End bereikte de feeststemming een hoogtepunt. Groote troepen hossende jonge lui met toeters, mutsen, ratels en vlaggen, trokken zingend langs Piccadilly, Oxford- street en Regentstreet en nabij Leicester Square en Piccadilly Circus kon men, ondanks het ontbreken van elk rijverkeer op het ruime plein ten gevolge van de drukte meestal nauwelijks vooruitkomen of slechts voetje voor voetje voorbijschuifelen langs het beeld van Amor, midden in Piccadilly Circus, dat men voorzichtigheidshalve voor deze gelegen- achter een sdhutting had geplaatst. Het kroontje van prinses Margaret. Toen de „peers" na de kroning van den koning hun kronen opzetten zoo vertelt Reuter zetten ook de prinsesjes Elizabeth en Margaret Rose hun kroontjes op. Prinses Mar garet vond, dat de hare eerst niet netjes ge noeg zat en verzette ze eenige malen, tot zij goed stond. Bij het verlaten van Westminster Abbey na men de beide prinsesjes plaats bij hun groot moeder, koningin Mary in de' glazen koets. Zij begroetten de menigte, die haar toejuichte ernstig met een buiging van de gekroonde hoofdjes. Tijdens den terugkeer van den stoet begon het steeds harder te regenen. Eerste hulpdienst behandelde 95.000 personen. Van de millioenen, die den kroningsstoet voorbij hebben zien trekken, zijn 95.000 per sonen, die onwel werden of flauw vielen, ter plaatse behandeld, terwijl 160 personen naar de ziekenhuizen zijn vervoerd. De misdadigers in Londen hebben geen al te groot gebruik gemaakt van de drukte tijdens de kroning. Scotland Yard heeft slechts be richt van drie groote misdrijven ontvangen n.l. een juweelendiefstal ter waarde van 1000 pond sterling te Streatham, een inbraak in een postkantoor te Purley en een inbraak in een winkel van muziekinstrumenten in het Noord westen der stad. In de morgenuren is in Londen een droevig ongeluk gebeurd. Het vierjarig dochtertje van Sir Gustavus Lascelles Hamilton Russel, Charmian, viel in een liftkoker. Het meisje vertoefde bij Lord Lord Bearstead om den kroningsstoet te zien, terwijl haar ouders in Westminster Abbey ver tegenwoordigd waren bij de plechtigheid. Niet tegenstaande de zorgen van vijf doktoren, overleed het kind in de armen van haar ouders, die in allerijl gewaarschuwd waren. Ierland wel vertegenwoordigd. In Iersche kringen in Londen verklaarde men gisteravond, dat het gerucht, dat Ierland niet vertegenwoordigd was bij de kroning niet juist Italiaansche pers boycot de Engelsche kroning. Elf woorden over de plechtigheden. De Italiaansche pers heeft gezwegen over de kroningsfeesten te Londen, alleen het agentschap Stefani bracht gisteren een bericht van elf regels, waarin werd medegedeeld, „dat heden Koning George VI van Engeland was gekroond". In de hoofdartikelen bespreken enkele bladen wel de spanning tusschen En geland en Italië. Volgens de Popoio di Roma is deze spanning van aardrijkskundigen en historischen aard. PARIJSCHE KAPPERSBEDIENDEN GAAN IN STAKING. In een gisteravond gehouden bijeenkomst hebben de Parijsche kapperspatroons de tus schen de afgevaardigden van patroons en be dienden in bijzijn van een vertegenwoordi ger van het ministerie van arbeid tot stand gekomen voorloopige overeenkomst verwor pen Nadat de kappersbedienden kennis hadden gekregen van de weigering der patroons heb ben zij in een in het vakvereenigingsgebouw - gehouden vergadering besloten, dat heden in alle kapperssalons in het Parijsche gebied gestaakt aal worden. is. De hooge-commissaris van den vrijstaat, Dylanti, woonde de plechtigheden in West minster Abbey bij. De koning richt zich tot zijn volken. Van het Buckingham paleis uit heeft de koning zich gisteravond in een radiorede tot zijn volken gericht. Hij zeide o.a. met betrekking tot de kroning: „Nooit heeft de plechtigheid zulk een breede beteekenis gehad, want de Dominions zijn thans in vrijheid en gelijkheid verbonden aan dit oude koninkrijk en ik had vanmor gen het gevoel, dat het geheele rijk feitelijk binnen de muren van de Westminster Abdij vereenigd was" Uit naam van hemzelf en van de koningin, wenschte de koning vervolgens gezondheid en geluk aan allen en gaf hij uiting aan zijn warmen dank voor de liefde en aanhanke lijkheid. die men hem had betoond. „Indien ik", vervolgde hij, „in de komende jaren u mijn erkentelijkheid kan betuigen door u te dienen, zal dit de manier zijn, die ik bo ven alles zal verkiezen. Met God's hulp zul len wij ons trouw van onze plichten kwijten. Sommigen uwer zullen in de komende ja ren van het eene gedeelte van het Gemeene- best naar het andere vertrekken. Gij zult dan zien, welk een hooge beteekenis onze vrije verbondenheid voor ons heeft en hoe zeer onze vriendschap voor elkander en met andere volkeren de zaak van den vrede en den vooruitgang kan helpen. Mogen wij, de koningin en ik, steeds de welwillendheid waardig zijn, die ons, naar ik met trots geloof, bij den aanvang van mijn regeering, omringt. Ik dank u van ganscher harte en God zegene u allen". De ramp van de „Hindenburg". Deskundigen achten bom uitgesloten. Het D.N.B. meldt uit New York 12 Mei: Na een onderbreking van een dag, in verband met de rouwplechtigheid van gisteren voor de slachtoffers van de „Hindenburg", heeft de commissie van onderzoek heden haar werk zaamheden hervat. Als eerste getuige ver klaarde luitenant Tyler, de commandant van de landingsploeg, oa dat de brand naar zijn meening te wijten is aan een ontploffing. Aangezien hij de steekvlam vlak voor het hoogteroer heeft waargenomen, houdt hij het reeds hierom voor uitgesloten, dat de explosie een gevolg zou kunnen zijn van na-ontsteking in de uitlaatbuizen der motoren, die reeds stilstonden. De landingstouwen zijn beslist droog geweest. Zij konden dus niet in aan merking komen als geleiders van eventueel opgehoopte statische electriciteit. De deskundigen op het gebied van ontplofbare stoffen, die het wrak van den „Hindenburg" hebben onder zocht, verklaarden, dat zij niets heb ben gevonden, dat zou kunnen doen gelooven, dat een bom of eenig an der ontploffingsmiddel de oorzaak van de ramp is geweest. Amerikaansch helium kan ter be schikking van den wereldhandel worden gesteld. De minister van handel, Roper, zeide naar aanleiding van den ondergang van de .Hin denburg": „De kwestie of helium of waterstof gas gebruikt moet worden zal nauwkeurig be studeerd worden. Ik persoonlijk geloof, dat een plan kan worden uitgewerkt, op grond waar van heliumgas uit onze voorraden voor wereldhandelsdoeleinden ter beschikking kan worden gesteld, natuurlijk zonder welk deel ook van onze vredespolitiek daaraan op te offeren. Het ministerie van den minister be studeert op het oogenblik nog diepgaander dan te voren de mogelijkheid van het vervoer door luchtschepen, dat vooral bij den dienst over den oceaan doelmatig is gebleken". De opmarsch van Mola's troepen in Baskenland. Aanvallen door de loyale troepen afgeslagen. Havas meldt uit Guernica, dat de op marsch van Mola's troepen in Ihet Basken land, gisteren is voortgezet. Men gelooft, dat Larrauri, Gatica en Munguia, die uit het Zuidoosten en het Noorden bedreigd wor den, door het meerendeel der bewoners ver laten zijn. De rechtschen hebben zich meester gemaakt van de hoogten ten Zuiden en Westen van den berg Jata, ten spijt aan den verbitterden tegenstand der Asturische bataljons beheerschen zii de geheele vallei van Munguia, dat op slechts 14 Kilometer van Bilbao ligt. Radio Bilbao deelt de volgende berichten mede: de vijandelijke strijdkrachten, die in den sector van de Sollube samengetrokken zijn, hebben onze stellingen aangevallen, maar zijn met groote verliezen afgeslagen. De tactiek van Mola bestaat er in een he- vigen druk op onze linies uit te oefenen, maar wordt volkomen uit den koers gesla gen door den geestdriftigen weerstand der loyalen. Rechtsche vliegtuigen hebben van daag talrijke huizengroepen om Bilbao be stookt, o.m. Portugalet, waar slachtoffers vielen, Ook de vijandelijke stellingen zijn gebombardeerd door de regeeringstoestellen. Havas verneemt voorts nog, dat zes vlieg tuigen der opstandelingen gedurende een uur boven Bilbao hebben gevlogen, alvorens bommen op verschillende plaatsen der stad te werpen. Twaalf personen, allen burgers, werden gewond. Historische gebouwen bij bombarde ment vernield. Radio Nacional heeft bekend gemaakt, dat Teruel door de regeeringsluchtmacht dezer dagen weer is gebombardeerd. De rechtsche zender voegt hieraan toe, dat Teruel geen en kel militair doel biedt en reeds vijf en vijftig maal is gebombardeerd. De uit de dertiende eeuw dateerende kathedraalen.talrijke his torische gebouwen zijn vernield. Voor Broeken 44 ANEGANG 44 De speciaalzaak in Broeken (Adv. Ingez. Med.) Godsdienstige secte overvalt een stad. Vijf agenten tijdens vuurgevecht gedood. Uit Rio de Janeiro, 12 Mei: De stad Joazeira is vandaag door aanhangers van een reli gieuze secte overvallen. Er ontspon zich een vuurgevecht, waarbij vijf agenten van politie gedood zijn. Tot herstel van de orde zijn troepen van Fortaleza naar Joazeira gezon den. NIEUWE VONNISSEN TEGEN GEESTELIJKEN IN DUITSCHLAND. De rechtbank te Breslau heeft gisteren een veertigjarigen geestelijke wegens vergrijpen tegen de zeden veroordeeld tot 2V2 jaar tucht huis en 2 jaar verlies van eererechten. Voorts zijn om dezelfde reden twee vroegere leden van de Orde der Barmhartige Broeders ver oordeeld tot 3V2 resp. 5 jaar tuchthuis. In Ko blenz is voorts nog een geestelijke veroordeeld tot 2 jaar tuchthuis en 3 jaar eerverlies. VECHTPARTIJ IUET DOODELIJKEN AFLOOP LANGS DE KRONINGSROUTE. LONDEN, 1>2 Mei (Havas). Bij een vecht partij welke zich vanochtend vroeg heeft voorgedaan is een persoon gedood, terwijl verscheidene personen gewond werden. De twist ontstond toen de menigte haar plaat sen ging innemen langs den weg, welke de stoet zou volgen. Drie personen moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. Niemand werd gearresteerd. DE KONING VAN DENEMARKEN JUBILEERT. Morgen is het 25 jaar geleden, dat koning Christiaan van Denemarken de regeering aanvaarde. Zoowel in de hoofdstad als in de provincie treft men reeds weken voorberei dingen voor de viering van dit jubileum. Uitvaartdienst voor de slachtoffers van de „Hindenburg". Plechtigheid te New-York. NEW-YORK, 12 Mei (Havas-A.N.P.) In de gebouwen van de Hamburg-Amerika Lijn werden de rouwdiensten gehouden ter nage dachtenis van de 26 Duitschers, den Zweed en den Amerikaan, die bij de ramp van de Hin denburg om het leven zijn gekomen. Van daag zal het stoffelijk overschot der slacht offers naar Europa worden ingescheept. Tijdens de ceremonie was een enorme menigte belangstellenden op de been. Voor elk der opgebaarde kisten stond een lid derS. A., in uniform. Er werden tal van bruinhemden opgemerkt. De ambassadeur van Duitschland, Luther, heeft in een toespraak de regeering en het volk der Vereenigde Staten dank gezegd voor de sympathie, welke zij bij de ramp aan den dag hebben gelegd. Zeven andere slachtoffers zullen in de Ver eenigde Staten worden ter aarde besteld, met uitzondering van kapitein Lehmann, wiens weduwe Zaterdag zijn stoffelijke overblijfse' len naar Duitschland zal vergezellen. Een slechte gelaatskleur behoeft niet zoo te blijven, kan zelfs mooi worden indien deze verzorgd wordt met witte Purol. De huidzuiverende, huidgenezende en huidvoedende kracht welke Purol bezit, maakt de huid jeugdig-frisch, gezond en flu weelzacht en zuivert deze tevens van alle huid onreinheden, zooals vetwormpjes, pukkels, vlekjes en uitslag. Gebruik voor gelaatsver zorging witte Purol. Deze is na inwrijving onzichtbaar op de huid en daarom ook zeer geschikt voor gebruik overdag. Doos 30 en 60 ct. Tube 45 ct. Bij ApoJh. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) Het lot van een dappere vrouw. Onder de slachtoffers van de catastrophe bij Lakehurst, waar het luchtschip de Hindenburgbrandend ter aarde is ge stort, bevindt zich ook de eerste Zeppe lin-stewardess Emilie Imhof; door haar dapper en stoutmoedig gedrag konden alle kinderen aan boord gered worden maar zij zelf kwam bij het ongeluk om het leven. Haar voornaamste taak aan boord van het schip ivas de kinderen bezig te houden, opdat het verblijf van de passagiers daardoor niet gestoord werd. Eens kon men in de Duitsche kranten het volgende bericht lezen: „Het luchtschip „Hindenburg" krijgt een stewardess. Om de reis voor de families en moeders aan boord van de „Hindenburg" zou aangenaam mogelijk te maken, heeft men besloten, een stewardess in dient te nemen". Dit leek oorspronkelijk een zeer onschuldig berichtje, maar de belangstelling er voor bleek buitengewoon groot te zijn. Want nauwelijks was het bericht verschenen, of tallooze brie ven werden er aan de directie van de Zeppe- lin-reederij gezonden, waarin vrouwen en meisjes zich voor deze betrekking aanboden. De directie stond volkomen verbluft! Het was namelijk in het geheel niet de bedoeling ge weest op deze wijze een stewardess te vinden. Men had dit bericht alleen in de kranten laten zetten voor de reizigers, die van plan waren weer eens een tocht met de .Hinden burg" te maken. Maar nu die brieven er toch eenmaal waren, begon men ze te lezen en te sorteeren. De goede bewaarde men, de slechte brieven wer den weggeworpen. Tenslotte was het feit, dat vrouwen en meisjes van alle trappen van ont wikkeling en beschaving en van allerlei leef tijden zoo direct op dit krantenberichtje ge schreven hadden, op zich zelf reeds een bewijs van flinkheid. En deze eigenschap wilde de Zeppelin-reederij bij zijn toekomstige stewar dess niet missen! Wanneer de omstandigheden plotseling een nieuw beroep in het leven roe pen, dat tot nu toe nog nooit bestaan heeft, dan spreekt het vanzelf, dat men hier nog zeer vreemd tegenover staat en men eigenlijk niet precies weet, wat er verlangd wordt. Welke eischen worden er aan 'n Zeppelin-stewardess gesteld? Moet zij er jong uitzien of mag zij al wat ouder zijn? Moet zij vreemde talen kennen en welke?? Moet zij iets weten van eerste hulp bij ongelukken? Uit het kranten berichtje kon men voorloopig niets anders op maken, dan dat de toekomstige Zeppelin stewardess veel van kinderen moest houden en dat zij er mee wist om te gaan. Iedere mededingster had op deze wijze een andere voorstelling van de nieuwe beroeps plichten en stelde haar verzoek dan ook naar haar eigen inzichten op. Zoo was er bijvoor beeld een meisje, dat zoo naief was om te meenen, dat het uitsluitend om haar gewicht te doen was. Zij schreef: „Ik weeg slechts 47 K.G. en zal ook niet veel zwaarder worden. Daarom durf ik u mijn diensten aanbieden". Anderen noemden als reden, waarom zij wel in aanmerking zouden komen, dat zij goed konden naaien; of dat zij goed konden chauf feer en of dat zij van plan waren spoedig te trouwen en op deze wijze nog wat geld wilden verdienen. Maar aan boord van de Zeppelin behoeft men niet te naaien of te chauffeeren! Maar gelukkig waren er ook nog wel beter brieven, die werkelijk veel indruk maak ten. Een vier en dertigjarige zuster schreef: „Ik ben iy2 jaar werkzaam als scheepszuster op den Italiaanschen- dienst tusschen de Mid- dellandsche Zee en Zuid-Amerika. Van 1930 tot 1932 was ik in Buenos Aires en in Rio de Janeiro werkzaam, gedeeltelijk als particu liere zuster, maar ook eenigen tijd in het hos pitaal. Ik spreek Engelsch, Fransch, Portu- geesch, Spaansch en Italiaansch." Een. andere sollicitante schreef„Ik ben reeds als stewar dess in Amerika op luchtschepen werkzaam geweest en heb groote ervaring in den om gang met Engelsche en Spaansche passagiers. Op het laatste schip heb ik drie jaar ge werkt." In een anderen brief kon men nog lezen: „Op het oogenblik ben ik werkzaam als te lefoniste. Maar gedurende mijn vijftienjarig verblijf in Zuid-Amêrika had ik alle gelegen heid om de Engelsche en Spaansche taal en de gewoonten des lands te leeren kennen. Ik heb tien zeereizen achter den rug en ben vol komen opgewassen tegen het klimaat van de tropen en de zee." Een goede brief was ook die van een kinderverzorgster, die ook in den oorlog als ziekenverpleegster gewerkt had. Negentig procent van alle sollicitanten be- heerschten twee tot drie talen, waren voor het meerendeel verpleegster of kinderver zorgster geweest en hadden zeereizen gemaakt Tenslotte koos men een zekere Emilie Im- hoff, waarover thans nog eenige bijzonderhe den volgen: Zij bezat alle eigenschappen, die ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Met gezwinden pas heeft Thijs zich op weg begeven. Maar één ding is moeilijk. Waar ergens bevindt zich de toovenaar Tingeling? Op goed geluk vraagt hij het een boer, die toevallig voorbijkomt. „Ja," antwoordt de man, „die booswicht woont hier in de buurt. Hij is de schrik van den omtrek. Den Iaatsten tijd houdt hij er een draak op na, wat hij daar mee voor heeft weet geen mensch, maar veel goeds zal het wel niet zijn. Het tweetal huist in een donkere grot hier vlak bij." haar voor deze betrekking geschikt maakten. Zij had den leeftijd van 44 jaar en sprak twee vreemde talen. Engelsch en Spaansch. Zij was stewardess van beroep en had reeds jaren lang als zoodanig tusschen Amerika en Europa ge varen. Bovendien bleek zij een uitmuntend onderhoudend persoon te zijn. Twee jaar was zij gezelschapsdame in Mexico-City in een voorname familie. Ui: haar getuigschriften bleek haar degelijkheid en flinkheid. Maar ook door het leven had Emilie Imhoff heel wat geleerd. Op haar negentiende jaar verliet zij haar ouderlijk huis in Har burg in Duitsch land om als telefoniste naar Londen te gaan, waar zij zich tevens wijdde aan de studie van de Engelsche taal. Na een verblijf van twee jaar aldaar trouwde zij met een hotelhouder en werkte met haar man tot 1920 in Londen. Na diens dood keerde zij naar haar geboorte plaats terug en kocht van haar opgespaarde geld een hotel. Maar door de inflatie verloor zij al haar geld. Toen moest zij weer opnieuw beginnen. Zij werd stewardess. Zoo zien we dus, welk een wisselvallig leven Emilie Imhoff reeds achter den rug had. Ook daarom had de Zeppelin-reederij haar in dienst genomen. Een vrouw met ervaring was voor deze betrekking veel beter geschikt dan een jong meisje. Thans is deze dappere vrouw op noodlottige wijze om het leven ge komen. Zij schijnt nog het bewustzijn gehad te hebben de kinderen zoo veel mogelijk in veiligheid te brengen. Haar eigen leven is er echuer bij ingeschoten. Inderdaad een voor beeld van moed en dapperheid. M. V. (Nadruk verboden). Lutine-sehatgravers verrichten peilingen. Gunstige ervaringen. TERSCHELLING. Het bestuur van de N.V. van Wienen's duik- en bergingsmaat schappij I.O., heeft gisteren een bezoek ge bracht aan Terschelling en daarbij tevens op de plaats waar destijds de „Luttine" is ge zonken, verschillende peilingen verricht. Daarbij is gebleken, dat de diepteligging van de zandplaat ter plaatse veel gunstiger is geworden dan tot nog toe mocht worden aan genomen zoodat de omstandigheden voor toepassing van het duiktoestel dat deze maatschappij denkt te gebruiken, gunstig mo gen worden geacht. Tijdens dit bezoek werden ook besprekin gen gevoerd met de firma Doeksen te Ter schelling, welke ten opzichte van de berging van de schatten der Lutine in den loop der jaren groote ervaring heeft opgedaan. r VRIJDAG 14 MEI HILVERSUM I, 1875 M. Algem. progr. verzorgd door den KRO. 8.009.15 en 10.— Gramofoonmuziek 11.30 Bijbelsche causerie 12.— Berichten. 12.15 Gra mofoonmuziek. 12.20 Vervolg concert 1.45 Gra mofoonmuziek 2.15 KRO-orkest en Gramo foonmuziek 4.20 De KRO-Melodisten mmv. solist en Gramofoonmuziek. 6.— Land- en tuinbouwhalfuur. 6.20 Orgelspel 7.Berich ten. 7.15 Luchtvaartkroniek. 7.35 Orgelspel. 8.— Berichten ANP. 8.15 „Doktor und Apo theker", opera. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten ANP. 10.40 De KRO-Boys mmv. so list en gramofoonmuziek 11.30—12.Gramo foonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. 8.VARA 10.— VPRO 10 20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.00 VARA 8.— Gramofoonmuziek 10.— Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gramofoonmuziek 11.15 Vervolg declamatie 2.Modepraatje 2 20 Gramofoonmuziek 3.15 AVRO-Dansor- kest 4.— Melody Circle en gramofoonmuziek 5.— Kinderuurtje 5.30 De Flierefluiters mmv. solisten 6.30 Politiek radiojournaal. 6.50 Gra mofoonmuziek 7.05 „Hoofdmomenten uit de geschiedenis der Nederlandsche arbeidersbe weging", causerie. 7.25 Gramofoonmuziek. 7.30 Berichten VGP. 7.35 Hezen in den Bijbel" causerie. 8.— Nederlandsch Strijkkwartet. 8.30 „De vensters open", causerie. 9.Rot- terdamsch Tramkoor en solisten. 10.— De Ramblers. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avond wijding 11.— Jazzmuziek (gr. pl.) 11.3012. Gra mofoonnjuziek. DROITWICH, 1500 M. 10.05 Meiische wenken 10.20 Gramofoon muziek. 11.05 Orgelconcert 11.50 BBC-Dans- orkest 12.35—1.20 Birminghamsch Philhar- monisch Strijkorkest 2.20 BBC-Schotsch or kest 3.20 Radiotooneel 3.50 Gramofoonmuziek 4.20 Sportreportage 4.35 Reg. King en zijn orkest mmv. soliste. 5.20 Berichten 5.40 „Fa milies in fiction", causerie 6.— BBC-Theater- orkest mmv. solist. 7.Interview 7.20 Geral- do's orkest 8.20 Pianovoordracht 8.50 Berich ten 9.10 Annus mirabilis (1911)", causerie 9.25 BBC-orkest mmv. solist 10.20 Joe Loss en zijn Band. 10.50—11.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS 1648 M. 6.10 en 7.20 Gramofoonmuziek. 11.35 Pou- let-Kamerorkest en zang. 3.20 Claude de France-ensemble. 4.50 Zang 5.05 Violavoor dracht 5.50 Zang. 6.05 Violavoordracht 7.05 Pianovoordracht 7.35 Zang 7.50 Orkestconcert 8.20 Radiotooneel met muziek 9.50 Gramo foonmuziek 10.2012.05 Orkestconcert KEULEN, 456 M. 5.50 Militair concert 6.30 Gramofoonmuziek. 7.50 Omroepschrammel-ensemble en solisten. 8.50 Gramofoonmuziek 11.20 Omroepkleinor- kest. 3.20 Omroepkleinorkest. 5.20 Omroepor kest. 8.20 Folkloristisch programma. 10 25 11.20 Omroep-Amusementsorkest. BRUSSEL 322 M. 11.20 Gramofoonmuziek 11.50 Omroepdans- orkest 12.30 Salonorkest 12.50—1.20 Gramo foonmuziek 4.20 Clemor and his Lucky Stars 5.20 Kamermuziek 6.20 Gramofoonmuziek. 7.20 „Prins Max keurt zijn bruid", operette. 9.3010.20 Omroepdansorkest. RBUSSEL 484 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Salonorkest. 12.30 Omroepdansorkest. 12 50 Zang 1.00 1.20 Gramofoonmuziek 4.20 Omroeporkest. 5.35 Gramofoonmuziek. 5.50 Piano voordracht 6.35 Zang. 7.20 Voor Oud-strijders. 9.3010.20 Gra mofoonmuziek DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Dansmuziek mmv. orkest en solisten. 9.20 Berichten 9.5011.20 Het Omroep-Amu sementsorkest (Om 10.05 Weerbericht).

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3