Kroning. Uit het Vereenigingsleven in Kennemerland. Het Roode Kenteeken Woensdag is Koning George VI gekroond met al de plechtige en schilderachtige ceremoniën en praal der overlevering, die den Britten zoo dierbaar zijn en die men als onafscheidelijk verbonden aan het Britsche volkskarakter kan beschouwen. Alle deelen van het gewei dige Britsche wereldrijk (behalve Ierland) zijn daarbij vertegenwoordigd geweest door hun hoogste leiders en men moet dit niet beschou wen als een ceremonie alleen, maar wel degelijk als een gebeurtenis van feitelijke be- teekenis. Want de aanwezigheid van al die rijksgrooten bij de indrukwekkende plechtig heid in Westminster Abbey toont tegenover de gansche wereld de ongeschokte eenheid van de „British commonwealth" en vindt buitendien haar weerklank in alle deelen van het over den ganschen aardbol verspreide Rijk. In al die landen volgden de bevolkingen in spanning wat er allemaal in deze Kronings- dagen en vooral Woensdag is geschied en voel den zij zich daarbij vertegenwoordigd door hun ministers en gouverneurs-generaal, door hun vorsten in sommige gevallen. Een groote ge beurtenis als deze beteekent inderdaad een nieuwe bevestiging van de eenheid van het wereldrijk, die gevoeld en beseft wordt door tientallen millioenen menschen. Sommigen zullen dergelijke woorden wellicht als „phra- serie" beschouwen omdat zij die gewaarwor ding als niet-Britten zélf niet meebeleven. Maar dan vergissen zij zich. Ook in dit geval is het weer noodig zich in de mentaliteit van anderen in te denken en aLs men dat doet, be grijpt men. Wie zich zijn eigen emoties her innert bij groote gebeurtenissen in ons Koninklijk Huis zal dat niet zooveel moeite kosten. Natuurlijk heeft zulk een gebeurtenis haar psychische nawerking zoowel op de volken zelf, wier nieuwe Staatshoofd gekroond is als op andere volken die zoo duidelijk herinnerd zijn aan den enormen machts- en invloeds factor die het Britsche Rijk in de wereld is. Of men er meer of minder sympathie voor koestert verandert aan dit feit niets. Die macht en. die invloed zijn thans be zegeld in de persoon van het nieuwe Staats hoofd. Ofschoon hij een constitutioneel vorst is en dus onderworpen aan grondwettelijke regelen, die de wetgeving in de hand van zijn parlement leggen'en zijn ministers met de uitvoering ervan belasten, is zijn persoonlijk heid niettemin' van groote beteekenis. Dat weten wij bij ervaring; ook in ons land is de persoonlijkheid van ons Staatshoofd een factor, die op het leven, de opvattingen, de idealen der menschen voortdurenden invloed doet gelden. Er zijn grooter dingen dan de nuchtere be palingen van de wetgeving en de maatregelen van algemeen bestuur in het leven van een natie. Het is natuurlijk waar dat men om die te beseffen boven de sfeer van het alledaag- sche gesprek over politiek en „de Heeren in den Haag" en zoo moet rijzen. Het is daarom duidelijk dat de persoonlijk heid van Koning George VI van zeer groote beteekenis zal zijn voor zijn volken en ook voor de rest der wereld, omdat het Britsche Keizer rijk in de internationale verhoudingen een factor van zulk overwegend belang is, omdat het zoowel cultureel als commerciëel zich im mer doet gelden en zijn beleid in dezen tijd be slissend zal zijn voor het antwoord op de vraag: Oorlog of Vrede? Toen Koning Edward Vin in December af stand van den troon deed heeft dat alom in de wereld bezorgdheid gewekt. Niet alleen in En geland en in de Dominions en koloniën is zijn heengaan diep betreurd. Men zag in hem een modern vorst, die midden'in zijn tijd stond, van de menschen hield en hun nooden begreep en wilde helpeh lenigen. Men verwachtte van hem dat hij een groot Koning zou blijken te zijn. Zijn heengaan bracht een schok. Van zijn broeder en opvolger getuigt men thans, dat hij zijn vader, die een bemind en zeer geëerbie digd vorst was, in karaktereigenschappen evenaart. Dat is mogelijk. Het neemt niet weg •dat Koning George VI in een anderen tijd leeft dan zijn vader, dat de wereldontwikkeling haar gang is gegaan en de leidende vraagstuk ken andere zijn geworden, dat dus weer nieuwe opvattingen worden vereischt, waartoe de Ko ning vanzelf geneigd kan zijn omdat hij tot de volgende generatie behoort. Wij mogen dit hopen. Deze nieuwe Koning van Exrgeland komt op den troon in een tijd, waarin de in vloed van zijn persoonlijkheid een zegen voor de wereld zal kunnen zijn en haar helpen den afgrond te vermijden. Moge de zegen, hem Woensdag gegeven, dit inhouden. R. P. BEVERWIJK AANVOER GASAARDE. Van Londen is hier aangekomen het Neder- landsche motorschip Neei'landia met een la ding ijzeraarde voor de N.V. Chemica. De Rennersclub t Kennemerland". De wielersport heeft in den loop der laat ste jaren in ons land een groote vlucht ge nomen. Men heeft dat kunnen constateeren toen eenige jaren geleden voor de eerste maai in Nederland in het R. A. I.-gebouw te Am sterdam een zes-daagsche werd gehouden. De belangstelling voor deze gebeurtenis was enorm groot. Vooral de jongere generatie ging zich op deze sport toeleggen. Zij organiseerde zich iix clubs en wanneer dit mogelijk was waakte zij de wegen met race-fietsen onvei lig of hield te pas maar meestal te onpas wegwedstrijden. Ook in Beverwijk-groeide de belangstelling voor de wielersport. Allengs zag men meer racefietsen op den weg verschijnen, er ont stond ook een toenemende drang om deze sport in. georganiseerd verband te gaan be oefenen. Spoedig kon deze wensch worden in gewilligd. Het is nu ongeveer zes of zeven jaar geleden, dat de heeren Leo Peelen, toen maals exploitant van het hotel „Oud Meeren- steyn" en de heer C. Schuyt, eveneens een be kende Beverwijker, het initiatief namen om een wielerclub in Beverwijk op te richten. Zij wisten eenige personen, die op dit gebied hun sporen reeds hadden verdiend voor hun plan te winxren. Het duurde niet lang of aan de gekoesterde voornemens kon gevolg worden gegeven. De oprichtingsvergadering, die in „Oud Meerensteyn" gehouden werd, bracht een groot aantal jeugdige enthousiasten bij een, maar ook stelden reeds renners, die al over wedstrijdervaring beschikten, belang in de poging van de heeren Peelen en Schuyt. Een korte inleiding was slechts noodig om allen voor het voorstel te winnen en zoo kon de vereeniging met aanvankelijk ongeveer 30 leden worden opgericht. Zij ontving den naam van Beverwijksche Rennersclub „Kennemer land". De ongunstige tijdsomstandigheden ten spijt groeide de vereeniging als het ware tegen de verdrukking in. Men stond eigenlijk verbaasd over het groote aantal liefhebbers en beoefenaren van de populaire sport, dat Beverwijk en omgeving telde. De jonge veieeniging nam de zaken aan stonds op energieke wijze ter hand Er werd druk geoefend, want wilde het jeugdige „Ken- nemerland" spoedig bekendheid in de wereld van de wielersport verwerven, dan was voor alles de vorming van een goede kern van be kwame renners in de vereeniging noodzake lijk. Ook daarin slaagde men vrij spoedig, in de eerste plaats dank zij de trouwe opkomst van de leden op de oefena.vonden en zeker niet het minst ook dank zij de technische voorlichting van den heer Cleeren, een man, die „Kennemerland" met zijn groote ervaring in de wielersport van zeer groot nut is ge weest. Het duurde niet lang, of de B. R. C. „Ken nemerland" kon de eerste onderlinge wed strijden organiseeren. Deze werden op stille wegen gehouden en zoo bijvoorbeeld het pro gramma een rit langs den Rijksweg naar Alkmaar vermeldde, dan werd deze zoo vroeg mogelijk in de Zondagmorgenuren gereden teneinde geen hinder te ondervinden van het snelverkeer en omgekeerd om het andere wegverkeer niet te stagneeren. Deze uitstekende training bleef niet zon der resultaten en toen voor de eerste maal aan wedstrijden van andere vereenigingen werd deelgenomen, waren de successen, die daarbij werden behaald, zeer bevredigend te noemen. Ook op de grasbaan werd gereden en ook daarmede werden goede ervaringen opgedaan. De prestaties, werden steeds beter, eenige renners als Glas, Heiloo, Braas e.a. be gonnen op de banen in de omgeving als te duchten tegenstanders te gelden. „Kennemer land" verwierf zich groote bekendheid onder de zusterorganisaties en zij werd op de wed strijden een gaarne geziene deelneemster. Haar renners kwamen ook zeer veel uit op de wielerbanen, o.a. in Alkmaar, Halfweg, Wie- ringen en andere en meestal met zeer ver dienstelijke resultaten. Zij bracht de door haar beoefende sport ook gaarne onder het Beverwijksche publiek. Eenige malen was men in de gelegenheid „Kennemerland" in het Gemeentelijk Sport park aan het werk te zien. Dit gebeurde bij feestelijke gelegenheden, waaraan „Kenne merland steeds gaarne haar medewerking verleende. Het bestuur heeft ook geruimen tijd geijverd voor de totstandkoming van een wielerbaan in Beverwijk. Er was vrijwel geen gi'oote gemeente of er werd een „kuip" ge vonden en vele kleinere bleven niet achter. Men heeft in Beverwijk geen kans gezien deze hartewensch in vervulling te doen gaan. De financieele bezwaren waren blijkbaar te groot. Nochtans is dit plan nooit prijs gege ven, integendeel, toen Beverwijk er niet in •laagde, richtte men het oog op een kleinere gemeente in den omtrek, waarmede de club zeer prettige relaties onderhield. Wat in Be verwijk niet kon, bleek in Assendelft mogelijk te zijn. Met den onmisbaren steun van auto riteiten en andei'e vooraanstaande ingezete nen kwam de zaak netjes voor elkaar en werd de baan, waarop in Rotterdam de jong ste en tevens mislukte zesdaagsche is gehou den, aangekocht. Dat wil niet zeggen, dat „Kennemerland" haar „bakermat" nu zoo maar. den rug toe keert. integendeel. Zij heeft haar volle mede werking toegezegd voor de zoogenaamde „Ronde van Beverwijk", die de V. V. V. zich voorstelt als onderdeel van haar zomerpro- gramma te organiseeren. Ook op dit gebied heeft de .Rennersclub haar sporen reeds ver diend, want nog kort geleden organiseerde Koning George VI verlaat Westminster Abbey na de kroning. zij een schitterend geslaagde „Ronde van Assendelft". En ongetwijfeld zal „Kennemer land" zich beijveren, om voor zoover het van haar afhangt, de „Ronde van Beverwijk" tot een sport-evenement van den eersten rang te maken. HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN. Voor den herijk van maten en gewichten zal in het gebouw van Maatschappelijk Hulpbe toon, Zeestraat 159, ingang Noorderwijkweg, gelegenheid bestaan: voor de afdeeling Wijk aan Duin op Maan- ig 24 Mei. van 10—12 en 14 uur; voor de afdeeling Wijk aan Zee op Dinsdag 25 Mei van 9.3012.,uur; voor Hoogovens en Mekog op 25 Mei van 12.30 uur; voor de afdeeling Beverwijk op Dinsdag 25 Mei van 11.304 uur voor hen, wier namen beginnen met de letters A tot en met B; op Woensdag 26 Mei van 9.3012 uur voor de letters C tot en met K; op Donderdag 27 Mei van 9.3012 en van 14 uur; voor de letters L tot en met T en op Vrijdag 28 Mei van 9.30 12 uur en van 1316 uur voor de letters T tot en met Z. EEN LID VAN D.O.K. NAAR PARIJS. De heer C. Groeneveld, lid van de Kracht- sportvereeniging D.O.K. zal deelnemen aan de krachtsportwedstrijden om de Europeesche kampioenschappen,'die op de Pinksterdagen te Parijs zullen worden gehouden. De heer Groeneveld won tijdens de selectie wedstrijden van Roos (Ajax, Amsterdam) en van Steenbeek (D.O.S., Rotterdam). Als gevolg van deze overwinning werd de heer Groeneveld aangewezen om den Neder landsehen Krachtsportbond in Parijs te ver tegenwoordigen. DE KENNEMERS—ROERMOND. Op den Tweeden Pinksterdag ontvangen de Kennemers den Zuidelijken eerste-klasser en houder van den KJN.V.B.-beker Roermond. De rood-zwarten zullen ongetwijfeld hun best doen om ook de vijfde ronde van het be- kertournooi te overleven, maar aan den an deren kant zullen de beker-houders, die reeds aan een gelijk spel voldoende hebben om in de volgende ronde te komen, niet gaarne zonder succes de verre terugreis willen aanvaar den. De club van Massy, die volledig naar Be verwijk komt zal met het bekende Zuidelijke vurige spel probeeren het zoover te brengen. De interessante vraag blijft derhalve of de techniek van de Beverwijksche club hiertegen opgewassen zal zijn. We Kennemers verschijnen met het vol gende elftal: Doel: Van Urk. Achter: Dinkla, v. d. Bos. Midden: Steeman, Horeman, v. d. Wal. Vóór: Schipper, Boom, Groot, Heideman. Veenstra. MARKTBERICHTEN. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Beverwijk 12 Mei 1937. Spinazie per kist 2585 cent. Sla (100 stuks) f 1.90—f 5.20. Wortelen per bos 1114 cent. Rabarber per bos 2y24 cent. Raapstelen per bos V/22yz cent. Radijs per bos V/22% cent. Peterselie per bos 34 cent. Selderie per bos 45 cent. Prei per bos 410 cent. Bloemkool le soort per stuk 1013 cent. Bloemkool 2e soort per stuk 57 cent. Uien per K.G. 11 yz cent. Witlof per K.G. 818 cent. Asperges le soort wit per bos 3440 cent. Asperges 2e soort blauw per bos 17—20 cent. Asperges le soort blauw per bos 24—30 cent. REDUCTIE VOOR WERKLOOZEN. Gp den Tweeden Pinksterdag zullen aan de loketten van het Gemeentelijk Sportpark voor den bekerwedstrijd Kennemers—Roer mond aan de werkloozen op vertoon van hun stempelkaart toegangskaartjes worden ver strekt tegen den gereduceerden prijs van 15 cent. Het bestuur van de Kennemers verzoekt ons er de aandacht op te willen vestigen, dat deze kaartjes slechts tot des middags 12 uur verkrijgbaar zijn. HET PINKSTERPROGRAMMA VAN LUXOR. In het Pinksterprogramma van het Luxor Theater word en als hoofdnummers vertoond de kleurenfilm „De ongeschreven Wet" met Sylvia Sidney, Fred Mac Murray en Henry Flonda in de hoofdrollen en de actueele film „De Misdaad van Dr. Forfbes"" met Robert Kent. Gloria Stuart en Henry Armetta. CASTRICUM PROPAGANDA VERGADERING VAN DE N.S.B. Voor ongeveer 70 toehoorders heeft de heer Woudenberg uit IJmuiden in de Rustende Jager een propaganda-rede gehouden in een bijeenkomst, georganiseerd door de N.S.B. Na te hebben uiteengezet wat het doel en streven van de N.S.B. is, vergeleek spr. den staat met een groot gezin, waar een leiden de figuur aanwezig moet zijn, om ieder te geven, wat hem toekomt. Spr. verklaarde zelf sociaal-democraat geweest te zijn, maar toen hij bij het uitbreken van den oorlog in 1914 1 tot de ontdekking kwam, dat de Marxisten met genoegen de wapens opnamen, keerde hij de S.D.A.P. den rug toe. Socialisme is vol gens den heer Woudenberg alleen maar na tionaal te verwezenlijken. Het liberale stelsel deugt niet, aldus spr DONDERDAG 13 MEI 1937 en het is wel typeerend dat door alle partijen Dr. Colijn naar voren wordt geschoven en dat zij gezamenlijk front maken tegen de N. S. B. Tenslotte verklaarde spr. dat de N.S.B. zich wel niet geheel met den toestand in Duitsch- land kan vereenigen, maar dat zij toch tal rijke zaken kan onderschrijven, zooals bijv. den steun aan het Duitsche arbeidersfront door de heffing van 1 Mark per persoon voor Kët bouwen van schepen enz. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd- door eenige personen gebruik ge- ihaSfei.- De bijéénkomst werd na de beantwoording van déze Vragen gesloten. SANTPOORT AANWINSTEN „TINHOLTHUIS". De vimdéfkasteh zijn gereed gekomen, en reeds gedeeltelijk gevuld, waardoor de vlin ders beter ên méér overzichtelijk onderge bracht zijn, en bovendien enkele vitrines zijn vrijgekomen voor dé steeds grooter wordende schelpenverzameling. Ook is een zeedierenaquarium in gebruik ge nomen. Dit heeft een inhoud van 2000 liter. Het is reeds aardig gevuld met allerlei vreemd soortige visschen en zeedieren, zooals inkt- visschen, zonnevisch, snotdolven, zeepaardjes en een zeer vreemdsoortige visch, welke nog niet gedetei'mineei'd kon worden. Voorts ontving het „Tinholthuis" van be langstellende bezoekers o.m. een mooi opge zette zeeschildpad en (in bruikleen) een zeer mooi skelet van een Christusvisch ingebouwd in een spiegelkast je waardoor ook de rug zijde zichtbaar is. Tenslotte zijn nog ver meldenswaard twee vrij groote Chineesche wolhandkrabben. VOETBAL. NED BONDSELFTAL—WESTHAM UNITED (3—1). In het Utrechtsche stadion is Woensdag avond voor 10.000 toeschouwers een voetbal wedstrijd gespeeld tusschen een Nederlandseh bondselftal en de Engelsche tweede divisie prof-club Westham United. Onze landgenoo- ten wisten thans een verdiende 3—1 overwin ning te behalen. In de eerste helft hadden beide ploegen langen tijd noodig om zich in te spelen. Voor al de Nederlandsche spelers leden aan dit euvel; het was dan ook niet te verwonderen, dat er voor de rust niet gescoord werd. Wel schiep Lungen door uitstekend werk eenige mooie kansen, maar het schot was vooralsnog zoek en daar ook de Engelsche profs in hooge mate hiermede te kampen hadden, hadden de doelverdedigers het niet erg moeilijk. Na de hervatting was de Nederlandsche combinatie meer met geestdrift bezield; toen kreeg de Engelsche achterhoede het zwaar te verantwoorden. Een doelpunt kwam na tien minuten. Smit nam een vrijen schop en over een haag van Engelsche spelers gaf de Haar lemmer aan doelman Weare het nakijken (10). Er volgde nu een reeks Nederlandsche aan vallen, die meestal uitstekend opgezet waren, maar ditmaal ontbrak het onzen spelers aan geluk. De Engelsche rechtshalf Frenton werkte na twintig minuten uit een hoekschop den bal over de doellijn (1—1). Het Bondselftal werkte flink verder; steeds gevaarlijker werden de aanvallen, welke voor al over den rechtervleugel geleid werden. Hier speelde Sluyk een puike partij; het tweede Nederlandsche doelpunt werd dan ook indirect door hem gemaakt. Een kwartier voor het einde gaf hij een voorzet aan Lungen; de Am sterdammer bezon zich geen oogenblik om het Bondselftal aan een 2—1 voorsprong te hel pen Toen dezelfde speler twee minuten later een fout in de Engelsche achterhoede op af doende wijze uitbuitte, was de eerste nederlaag van de Engelschen op hun tournee door ons land een feit geworden. Verschillende kansen werden nog aan beide zijden geboden, maar geen enkele hiervan werd benut zoodat het einde ten slotte met een volkomen verdiende 3—1 overwinning voor het bondselftal kwam, dat als volgt was samen gesteld: Doel: Dijkstra. Achter: Wilders en Caldenhove. Midden: Pellikaan, Dorland en Andernach. Vóór: Sluyk, De Bock, Lungen, Smit en Bergman. HANDBAL. HET PROGRAMMA VOOR PINKSTEREN. Stedentournooï in Den Haag'. Op eersten Pinksterdag wordt in Den Haag een Stedentournooi gehouden tusschen de da mes- en heeren elftallen van Den Haag, Haar lem, Rotterdam en Amsterdam. Deze wedstrij den gelden tevens voor de Stedencompetitie. De Haarlemsche elftallen zijn als volgt samengesteld: Dames: L. Roozenhard, A. HeeresRookhuyzen, A. Akersloot, B. v. d. Aardweg, L. Bakker, T. Bakker, R. Sjouwerman, M. Duyff, M. Poorter, E. Daudey, J. Biesbrouck. Heeren: B. Steeman, P. Bart, P. v. d. Hooft, v. Milligen, J. v. d. Pol, P. v. d. Kos, N.N., P. v. Bladeren, E. Witziers, D. v. Santen, L. Buys. RAPIDITAS. Op tweeden Pinksterdag wordt door leden en donateurs van Rapiditas een uitstapje naai den Ruigenhoek gemaakt. Het gezelschap ver trekt te half negen van de Groote Markt. FEUILLETON OTTWELL B1NNS. (Nadruk verboden) 37) Niemand nam ook maar de ministe notitie van hem en een siga ret aanstekend, ging hij in de schaduw van een vorstelijke poinciana staan, die rijk be laden was met bloedroode bloesems en keek de veranda af of hij iets van Miss Wakinshaw kcm ontdekken. Hij wachtte een tijdje zonder haar echter te zien en kwam tot de conclu sie dat ze besloten had binnen te blijven. Hij kiom de trap op die naar de groote hall leidde, wtlkp met tapa-kleeden behangen was en ge meubileerd met divans en stoelen, bekleed met uit gras geweven stoffen Hij vond het bureau en de bureaulisten die hij met eenige bedeesdheid naderde, want hij wist niet of Miss Janey Wakinshaw den naam gebrukite, zooals hij haar kende, of dat ze. zoolang ze in Honolulu was, een andere aangenomen had. De bureaulist? een *akelijk Amerikaansch meisje, nam hem onderzot kend op en hij deed zijn vraag. „Miss Wakinshaw lgeert hier, nietwaar?" „Ja", antwoordde het meisje kortaf. „Vijf minuten geleden binnengekomen. Is sindsdien niet meer uitgegaan". en „Ik ben een oud vriend van haar", loog Terry „en als het kan zou ik graag naar haar toegaan, zonder aangediend te worden". Hij glimlachte innemend. „Het is een prettige ver rassing, weet u?" Het meisje keek bedenkelijk. Terry zag, dat zijn kansen om Miss Wakinshaw die prettige verrassing te kunnen bereiden in de weeg schaal hingen en handelde onmiddellijk. „Als ik er eerder aan gedacht had, zou ik wat chocola ad j-es voor haar meegebracht heb ben. Maar ik heb het vergeten hij lachte vriendelijk en liet een biljet van vijf dollar op het bureau vallen. „Misschien wilt u ze voor uzelf koopen". Het meisje glimlachte begrijpend, nam het biljet op, keek het vreemdelingenboek na en zei energiek: „Appartement 4 A, derde ver dieping". „Hm!" zei Terry. „Maar hoe kan ik dat vin den?" „Dat kunt u niet", lachte het meisje. „We zullen u er heen laten brengen". Ze drukte op een knopje en een Japansche jongen ver scheen. „Bron? dezen heer naar apartemen' f A, derde' verdieping". „Deze kant op, mijnheer", zei het jongetje en ging hem voor naar de lift. „Wie kan ik zeggen dat er is, mijnheer?" „Een oud vriend", antwoordde Terry, den leugen herhalend, dien hij aan de bureauliste in den hall verteld had. En zoo diende de jon gen hem, nadat hij aangeklopt had, aan. Terry glimlachte een beetje grimmig en toen de jongen opzij ging, liep hij vlug naar binnen en sloot de deur zorgvuldig achter zich dicht. Toen draaide hij zich om en zei: „Goedenavond, Janey". HOOFDSTUK XH. Een waarschuwende kreet. Een paar seconden was Miss Wakinshaw's poppengezicht het toonbeeld van tegenstrij dige gevoelens. Verbazing en woede streden om de overhand, de blauwe oogen waren wijd open van- verwondering en het roozenroode mondje was van kwaadaardigheid vertrokken. Toen gaf ze hem zoo onhebbelijk als het maar kon antwoord. „Vervloekt! Ben jij het?" „Zooals je ziet", antwoordde hij glimlachend en keek goedkeurend rond. „Je neemt het er, goed van, Janey". „Zeg eens", riep Miss Wakinshaw ..Matig een beeti- met je Janev's" Terry lachte vriendelijk. Hoewel het da metje woedend was, was ze toch blijkbaar niet op haar gemak en het deed hem plezier dat op te merken. „Moet ik misschien liever June zeggen rede gevallen. „Er is iets anders dat je maar liever moest zeggen en vlug een beetje ook, voordat ik op de bel druk, en dat isgoeiennacht". „Nog niet", zei Terry kalm. „De nacht is nog jong, Janey June en als ik jou was zou ik niet op dat knopje drukken". „Waarom niet?" vroeg miss Wakinshaw. „Och, ik kon eens een paar dingen van je aan de directie vertellen en dan zouden ze je wel eens kunnen verzoeken heen te gaan, weet je". Miss Wakinshaw lachte minachtend en knipte met haar duim en wijsvinger. „Dat!" zei ze. „Dollars, dat is het eenige waar ze naar kijken". „Dat kan wel zijn", gaf Terry toe. „De wereld is nu eenmaal roofzuchtig. Maar de directie van een hotel kan het zich niet per- miteeren zijn clientèle: te beleedigen door aan dieven onderdak te verschaffen". Het dametje glimlachte venijnig tegen hem. „O, mijn geloofsbrieven zijn best in orde. Maak je daar maar niet bezorgd over. Zeg nou maar op wat je van me wilt, voordat ik je d'r uit laat trappen". „Is het noodig, dat ik dat uitleg?" vroeg Terry. „Natuurlijk", antwoordde Miss Wakinshaw. „Ik ben geen gedachtenlezer". J „Dan zal ik je zeggen, dat ik dat ivoren kenteeken van je wil hebben, dat je op de „Dusty Miller" gestolen hebt van Miss Charlton". „Hoor hem!" bracht ze met moeite uit. „Die zit te huilen om de maan!" „En ik zal het krijgen ook", zei Terry op vastberaden toon, minder met de bedoeling het haar afhandig te maken, dan wel er achter te komen of ze het nog in haar be zit had. „Dat zou je wel willen!" Miss Wakinshaw maakte een vlugge beweging, waarbij de nog al smaakvolle kimono, die ze aan had, los ging en haar ondergoed te zien kwam, terwijl als bij tooverslag een klem pistool in haar hand verscheen. „Kom het dan maar halen". Terry gaf geen gehoor aan die vriende lijke uitnoodiging. Inplaats daarvan begon hij te lachen. „Zoo", zei hij, „dus je hebt het nog. Uitstekend! Dat wou ik alleen maar weten. Zeer verplicht voor de inlichtingen, Janey". „Wel verdraaid!" Haar stem evenals haar poppengezicht drukte ergernis uit en toen beet ze hem toe; „Is er soms nog iets waar ik mijnheer mee van dienst kan zijn?" Terry knikte. „Het zal wel te veel gevraagd zijn", zei hij vriendelijk, „maar ik zou erg graag van je willen weten of je van plan bent met dit zaakje door te gaan?"

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6