IJMUIDEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN De Bilt voorspelt: Het Zeeviseli-besluit aangevuld. De mazen worden nauwer Voor verschillende vischsoorten afmetingen voorgeschreven. Ten aanzien van den aanvoer van zeevisch in Nederland door visschers vaartuigen, voor zien van een Nederlandsch letterteeken, zijn, blijkens het in Stsbl. 753 afgekondigd Kon. Besluit, nieuwe voorschriften van kracht ge worden, waarvan wij de voornaamste hier laten volgen: In de eerste plaats is bepaald, dat de eige naar en/of gebruiker van een visschersvaar- tuig, waarvoor een uitvaar-certificaat is ver strekt, verplicht is dit vaartuig (behalve ten aanzien van de visscherij op haring, sprot of makreel) slechts dan aan de visscherij te doen deelnemen, indien het is uitgerust met netten, waarvan de maaswijdte tenminste 7 c.M. bedraagt. (Tot nu toe was de maaswijdte op minstens 7.5 cM. gesteld.) Geheel nieuw zijn de volgende bepalingen: Wanneer de eigenaar en/of gebruiker van een visschersvaartuig als bovengenoemd, dit wil doen deelnemen aan de visscherij op ha ring, sprot of makreel, dan is hij verplicht vóór den aanvang van een reis, daarvan ken nis te geven aan de crisisorganisatie. Het is - verboden met een zoodanig vaartuig na afloop der reis, tong, schartong, tongschar, schar en schol van een afmeting kleiner dan 23 c.M., wijting van een afmeting kleiner dan 24 c.M., schelviseh van een afmeting kleiner dan 25 c:M. en kabeljauw van een afmeting kleiner dan 31 c.M. aan te voeren. Onder de afmeting van een visch wordt verstaan de lengte, gemeten van de punt van den snuit tot het einde van de staartvin. In stukken gesneden visschen of visschen, welke ontdaan zijn van kop of staart, worden geacht van kleiner afmeting te zijn dan hier boven is vastgesteld, tenzij de stukken, af zonderlijk gemeten, grooter zijn dan de voor de betrokken vischsoort vastgestelde afme tingen. Een groote heilbot. Dezer dagen bracht een Noorsch visschers vaartuig te Kopenhagen een heilbot van 55 kilogram gewicht binnen. Men meende even wel. dat de markt te Esbjerg beter voor den verkoop van dit „gewichtige" vischje geschikt was zoodat de bot derwaarts aan de veiling gezonden werd. (Schuttevaer) Aanvoer anthraciet. Het Zweedsche stoomschip Malva is hier van Swansea aangekomen met een lading anthra ciet, welke in de Hoogovenhaven gelost wordt. AANGEKOMEN. 11 Mei: Malva s.s. Swansea Neerlandia m.s. Londen John Holt s.s. West Afrika 12 Mei: Bodegraven s.s. Hamburg Hilda s.s. Bordeaux Broedertrouw m.s. Londen Lunula s.s. Port-Arthur Prowess m.s. Londen i Humber sl.bt. Maassluis VERTROKKEN. 11 Mei: Rudolf s.s. Seaham Enggano s.s. Batavia Bowling s.s. Leith Kunlabori m.s. Aberdeen Amstelstroom m.s. Huil Starling s.s. Londen 12 Mei: Humiber sl.bt. Leith H. A. M. 40 bagger Leith „Je kan op antwoord waohten tot je 'blauw ziet". „Ik was er al bang voor", zei Terry treurig. „Je behoort niet tot wijze maagden, Janey. Diefstal, ontvoering, kinderroof, moord en chantage zijn ernstige misdaden om mee gemoeid te zijn „O zeg, schei daar maar mee uit!" viel Miss Wakinshaw hem onbeleefd in de rede. „Je kan mij niet bang maken met schrik beelden waar een kleine jongen om zou lachen. Als dat alles is wat je me te zeggen had, maak dan nou maar dat je wegkomt". Terwijl ze sprak dwaalden haar blauwe oogen naar een klein klokje op de tafel en een ondeelbaar oogenblik werden ze door iets als bezorgdheid overschaduwd. Terry zag die schaduw en ofschoon hij geen idee had wat de oorzaak ervan kon zijn, besloot hij nog wat langer te blijven. „Werkelijk", protesteerde hij. „Ik vind niet, dat je me zoo moet jachten, nadat ik zoo'n eind heb moeten komen om je te vinden. Dat is niet lief van je Janey. Echt niet. Ik had niet gedacht dat je „Hoe je mond en ruk uit, anders laat ik je eruit smijten Haar sierlijk duimpje ging naar den belknop maar drukte er niet op. Buiten de deur was het geluid van stemmen en ze leunde voorover, terwijl op haar gezicht de uitdrukking lag van iemand, die ingespannen luisterde. Terry deed hetzelfde en ving het geluid op van een be schaafde Amerikaansehe stem. „Zoo is het in orde, jongen, ik zal me zelf wel aandienen". Een seconde later was Miss Wakinshaw op gesprongen en rende op de deur af. Maar woog zich niet. Terry stond tusschen haar en de deur en be- „Nee", zei hij glimlachend. „Laat de heer zich zelf aandienen. Ik ben er zeker van Het slot van de deur klikte toen iemand de knop omdraaide en Terry keerde zich om. De deur begon open te gaan en hij had net een gedeelte van het gezicht daarachter gezien, toen Janey Wakinshaw een scherpe waar schuwende kreet slaakte: „Pas op! Maak dat je weg komt!" De deur smakte weer dicht en Terry, die het gezicht herkend had van den man die op het punt gestaan had binnen te komen en zich toen weer haastig teruggetrokken had, sprong erop af, met de bedoeling hem te volgen. Maar hij had niet op Janey Wakinshaw gerekend. Ze liet haar pistool op den divan vallen en het klein figuurtje wierp zich op hem met een ■vaart alsof ze uit een catapult geschoten werd. Een seconde later had hij zijn armen vol met een woedend vrouwspers'oontje, terwijl buig zame, jonge armen zien bijna verstikkend om zijn hals slingerden en lenige beenen de zijne op zulk een wijze omsloten, dat hij geen stap vooruit had kunnen, doen zonder te struikelen. Tegelijkertijd barstte ze nijdig uit: ..Nee, dat zul je niet. Je blijft hier, totdat ik je permissie geef weg te gaan. Je bent hier ongevraagd binnengekomen en zoolang ik het helpen kan, ga je niet maar weg wanneer je daar zin in hebt". .(Wordt vervolgd) Praatavond der N. S. B. Rede van den heer H. J. Woudenberg. Gisteravond heeft in het gebouw „De Victorie", een vergadering van de N. S. B. plaats gehad. Als spreker trad op de heer H. J. Woudenberg candidaat voor de Tweede Kamer, De vergadering werd geopend door den Kringleider den heer P. Kok. Daarna was het woord aan den heer Woudenberg. „Wat drijft ons en wat is de kracht die ons bezielt, nu het in deze dagen zoo geweldig op de N.SB. aandruischt? aldus spr. Hierbij bracht spr. naar voren, dat door deze kracht uiting wordt gegeven dat men iets anders wil dan dat ons geboden wordt. Van al het poli tieke gekonkel zijn wij beu. Gaarne wilde spr. tot zijn onderwerp nemen een leuze van de S. D. A. P. „Een vrij volk in een vrij land". Maar dan wil spr. ook een werkelijke vrijheid Niet zoo als wij die thans kennen. Hierbij becritiseerde spreker de politieke partijen, waardoor volk en land naar beneden gaan. Ook werd de maatschappelijke toestand be sproken en de heerschende werkloosheid on der aandacht gebracht. De werkloosheid de moraliseert en maakt den arbeider slap en moedeloos. De NjS.B. roept deze menschen op tot verzet. De werklooze is de meest rechte- looze en deze moet tot vrijheid worden ge bracht. Ook de middenstand mist elke vrij heid en de ambtenaar heeft niet eens het recht, zich uit te leven in de organisatie die hij wenscht. In dit land van z.g.n. democratie is geen vrijheid. De N. S. B. wil vrijheid en welvaart. Het verzet van den N.S.B. tegen het oude stel sel is een strijd voor vrijheid. Het oude stelsel het oude regiem tracht met alle kracht zich hiertegen te verzetten. Het Nat. Socialisme zal dit oude stelsel overwinnen. Hierna bracht spreker naar voren, wat de leutze van Mussert is en wat het Nat. Socialisme wil. In den nat. soc. staat is voor ieder plaats en voeding. De ver wording van het maatschappelijke leven komt door het oude liberale stelsel dat den weg geeffend heeft voor het Marxisme. Spre ker is door dit stelsel, dat ook hij eertijds voorstond, erg teleurgesteld. Evenzoo sprak de heer Woudenberg zijn teleurstelling uit over het algemeen kiesrecht. Dit heeft ons verder van het socialisme gebracht dan nooit te voren. De eenheid des volks is er door ver broken geworden. In het leiderschap van Mussert ligt niets vreemds. Men noemt toch ook een Colijn, de Geer of Koos Vorrink een leider. Het Nat. Soc. erkent een leider maar wil geen dictatuur. Wat men in Duitschland doet, zooals pers, enz. gelijkschakelen, dat wil de N.S.B. niet, evenmin als een Rijksdag met 600 leden. De N.S.B. wil dit niet, evenmin als vele andere dingen die in Duitschland gebeuren. Dr. Colijn die zich in Indië voor ons land zeer ver dienstelijk heeft gemaakt, en die spreke'* hoogacht, wordt, op zijn ouden leeftijd naar voren geschoven om het oude stelsel te hel pen handhaven. Ook is het de taak der N. S. B., hieraan een einde te maken. Aan het ein de van zijn rede, wees spreker op de plicht Henry Flonda en Sylvia Sidney in de kleurenfilm „De ongeschreven wet". (Luxor Theater, Beverwijk.) die op ieder N.SB.'er rust om in deze samen leving op te komen voor recht en vrijheid. Tijdens de pauze werd bekend gemaakt dat 25 Mei in Thalia een vergadering zal wor den gehouden met als sprekers de heeren Mussert, Van Kampen en Woudenberg. In deze vergadering is vrij debat. Na het beantwoorden van eenige vragen werd de vergadering gesloten. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.70—0.60. Griet per 50 K.G. f 29—14. Tongen per K.G. f 0.94—0.66. Middelschol per 50 K.G. f 30. Zetschol per 50 K.G. f 25—22. Kleine schol per 50 K.G. f 218.50. Schar per 50 K.G. f 7—1.70. Tongschar per 50 K.G. f 20—17. Vleet per stuk f 0.70. Klein poon per 50 K.G. f 4.20—1.35. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 2014 Kleine schelviseh per 50 K.G. f 15—10.50. Kabeljauw per 125 K.G. f 5524. Groote gullen per 50 K.G. f 18—13. Kleine gullen per 50 K.G. f 15.508.—. Wijting per 50 K.G. f 7.50—4.60. Makreel per 50 K.G. f 7—3,55. Heilbot per K.G. f 1,501.20. Leng per stuk g 1,65—0.88. Koolvisch per stuk f 0.730.21, VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Vrijdagmarkt. Betje R.O. 16. Vangst 40 manden platvisch, 15 manden braadschelvisch en schelviseh, 95 m. gul en kabeljauw (meest gullen), 10 m. wijting en schar, 50 m. radio, 15 m. wolf en poon. Totaal 225 manden benevens 100 stuks stijve kabeljauw en 10 stuks leng. Schip Amstelkerk (Ned.) Achilles (Ned.) Agamemnon (Ned.) Alkmaar (Ned.) x) Amstelland (Ned.) x) Aenos (Gr.) Ariadne Ajax (Ned.) Aldan (Rus) Barneveld (Ned.) Breda (Ned.) x) Boskoop (Ned.) Boschfontein (Ned.) x) Berenice (Ned.) Bereby (Br.) Cordillera (Du.) x) Calypso (Ned.) Clytoneus (Br.) Deucalion (Ned.) Eemland (Ned.) Ethiopian (Eng.) Euterpe (Ned.) Heidelberg (Du.) x) Halle (Du.) Hermes (Ned.) Ionia (Du.) Ingarö (Zw.) Joh. de Witt (Ned.) x) Jaarstroom (Ned.) Juno (Ned.) Luneburg (Dn.) Luso (Port.) x) Megara (Ned.) Meerkerk (Ned.) x) Moena (Ned.) x) Meliskerk (Ned.) x) Nailsea Moor (Eng.) Orestes (Ned.) Qranje Nassau (Ned.) Phrontis (Ned.) x) Patricia (Du.) Polyphemus (Ned.) x) Peisander (Eng.) x) Phrygia (Du.) Poelau Tello (Ned.) Perseus (Ned.) Polydorus (Ned.) x) Pan Gothia (Zw.) x) Singkep (Ned.) x) Springfontein (Ned.) x Spar (Ned.) Simaloer (Ned.) x) Serooskerk (Ned.) x) Stad Schiedam (Ned.) Shelon (Russ.) Stella (Ned.) Telamon (Ned.) Tawali (Ned.) x) Tajandoen (Ned.) x) Triton (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Tiberius (Ned.) Ulysses (Ned.) Waterland (Ned.) x) Zaanland (Ned.) x) W. Afrika Midd. Zee (via R'dam) West Indië Chili. Hamburg Santa Fé Hamburg Lissabon Leningrad Ohili Chili Chili Z. Afrika Danzig West Afrika Pto Barrios Venetië Ned. Indië B.-Aires W. Afrika (via Londen, Bordeaux Ned. Indië Ned. Indië Alexandrië West Indië Oxelösund (n. IJm.) Batavia West Afrika Hamburg Ned.-Indië. Rosario Curacao Japan Batavia Hamburg Villa Constitucion Constantza West Indië Batavia Pto. Barrios Batavia Batavia Pto Barrios Batavia. Stettin Ned. Indië Aruba Batavia Z. Afrika Buenos Aires Batavia Japan Narvik (v. IJm.) Leningrad Hamburg Alexandrië Ned. Indië Ned. Indië Zw. Zee Batavia Alexandrië Chili (via L'pool) Buenos Aires Beunos Aires Verm, aankomst 20 Mei 17 Mei 16 Mei 6 Juni heden 16 Mei 17 Mei 16 Mei 25 Mei 4 Juni 13 Juni 17 Mei 17 Mei 24 Mei 7 Juni 25 Me1 31 Mei 14 Mei 26 Mei 15 Mei 2 Juni 16 Mei 6 Juni 19 Mei 3 Juni 13 Met 18 Mei 27 Mei 9 Juni 18 Mei 18 Juni 22 Mei 2 Juni 3 Juni 15 Mei 15 Mei 16 Me i 15 Mei 21 Mei 25 Mei 3 Juni 14 Mei 28 Mei Laatste bericht 11 Mei van Dakar. 10 Mei van Algiers. 11 Mei van Horta. 11 Mei te Valparaiso, vertrekt 15 Mei. 4 Mei vertrokken. 12 Mei vertrokken. 10 Mei vertrokken. 7 Mei vertrokken. 11 Mei van de Azoren. 6 Mei van Cristobal. 6 Mei van Valparaiso. 9 Mei van Mombassa. 11 Mei vertrokken. 8 Mei van Las Palmas. 6 Mei van Barbados. 10 Mei te Tunis. 8 Mei van Singapore. 11 Mei van Triëst. vertrekt 14 Mei. 2 Mei van Sierra Leone, 13 Mei vertrokken. 1 Mei v. Pto Barrios. 10 Mei van Port Said. 7 Mei van Colombo. 10 Mei van Zighi. 10 Mei van Pto Caballo. 8 Mei van Vartan. 5 Mei van Colombo. 10 Mei van Las Palmas. in lading. 6 Mei van Soerabaja. 7 Mei van Madeira. 10 Mei van Lands End. 11 Mei van Haifa. 2 Mei van Sabang. in lading. 7 Mei van Las Palmas. 8 Mei te Kymassi. 4 Mei van Parimaribo. 5 Mei van Belawan. 10 Mei te Havre. 7 Mei van Port Said. 28 April van Padang. 8 Mei vertrokken, in lading. vertrekt 15 Mei. vertr. 15 Mei van Batavia. 4 Mei vertrokken. 9 Mei van Padang. 13 Mei van Antwerpen. 30 April van San Nicolas, in lading. 12 Mei van Shanghai. 10 Mei vertrokken. 9 Mei vertrokken. vertrekt 15 Mei. 11 Mei te Barcelona. 9 Mei van Port Said. 20 April te Batavia. 9 Mei te Piraeus. 6 Mei van Sabang. in lading. 8 Mei van Curasao. 7 Mei van Las Palmas. 11 Mei van Bahia. x) Schepen voorzien van een x zijn grooter dan 6000 bruto register ton VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TF l|MUIDEN INGEKOMEN SCHEPEN BESOMMINGEN. Trawlers: Henriette Jacoba, IJM. 190, 260 manden f 2310. Corrie IJM. 21, 165 manden f 1440. Alkmaar IJM. 31, 600 manden f 3550. Holland ni IJM. 179, 70 manden f 1110. KW. 78 f 1030. KW. 114 f 460, Sch. 69 f 430, Sch. 266 f 230, KW. 154 f 100. ERNSTIGE AANRIJDING. In de J. P. Coenstraat is een 10-jarig meisje door een bestuurder van een transportrijwiel aangereden. Het meisje bleek ernstig te zijn gewond en werd op advies van twee doktoren, die de eerste hulp hadden verleend, naar het Antonius Ziekenhuis overgebracht. De politie stelt een onderzoek in. BRAND IN EEN GARAGE. In den afgeloopen nacht ontstond brand in een zijvleugel van de garage van den heer v. D. in de Frans Naereboutstraat. De brand weer, die spoedig ter plaatse was, bluschte het vuur met eenige stralen op de waterleiding waardoor de schade zich tot eenig verbrand houtwerk bepaalde. Door de sterke rookontwikkeling moest de brandweer van gasmaskers gebruik maken. De politie stelt een onderzoek in. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. VELSEN MEETING GING NIET DOOR. De door de afdeeling Velsen Noord der S.D.A.P. belegde meeting is niet doorgegaan doordat zich even voor het aanvangsuur een ferme regenbui ontlastte. Er waren half acht ongeveer 40 bezoekers op het terrein en in verband hiermede werd besloten de meeting niet te laten doorgaan, De voorzitter der afdeeling de heer W. F. Vis ser heeft de aanwezigen in het kort nog toege sproken. 7 sec. over 200 Meter. Maar op de volgende 100 Meter zakte het tempo aanmerkelijk; na 300 Meter noteerde de chronometer 4 min. 47 sec. Toen was het duidelijk, dat zij, ondanks een. joeden eindspurt, niet binnen wereldrecord- iij-d zou komen. Zij bleef zelfs nog enkele se conden boven het Nederlandsch record, dat zij Zondagavond j.l. te Rotterdam vestigde. Op de 100 meter rugslag ontwikkelde zich een felle strijd tusschen Nida Senff en Iet van Feggelen. De eerste bleek moe te zijn. De IJ- zwemster hield de Olympische kampioene goed bij, zij keerde zelfs beter. Slechts met enkele decimeters verschil tikte Nida Senff als eerste aan in den voor haar slechts matigen tijd van 1 min. 15 2/5 sec. Van de heerennummers viel de goede tijd van Scheffer op de 200 meter rugslag te ver melden. Hij bleef slechts 1/5 sec. boven zijn eigen record. De uitslagen luidden: 200 Meter borstcrawl heeren; 1. D. van der Kuil (S.Z.C.) 2 iriin. 20 2/5 sec.; 2. W. Geerling (Het IJ) 2 min. 21 3/5 sec.; 3. N. N. (D.J.K.) 2 min. 25 sec. 200 Meter rugslag heeren: 1. J. C. Scheffer (D.J.K.) 2 min. 37 1/5 sec.; 2. P. Metman (Het IJ) 2 min. 39 2/5 sec.; 3. Van der Berg (Delft- sche Zwemvereeniging) 2 min. 48 2/5 sec. 200 Meter borstcrawl dames: 1. Ragnhild Hveger 2 min. 25 1/5 sec. (Nieuw Deensch re cord); 2. Rie Mastenbroek 2 min. 31 1/5 sec.; 3. Tini Wagner 2 min. 33 sec.; 4. Rie van Veen. 400 Meter schoolslag dames: 1 Jopie Waal- berg 6 min. 27 4/5 sec.; 2. mej. Kleynoot 6 min. 33 sec.; 3. Jenny Kastein 6 min. 33 3/5 sec. 100 Meter rugslag dames: 1. Nida Senff 1 min. 15 2/5 sec.; 2. Iet van Feggelen 1 min. 15 3/5 sec.; 3. C. Kint 1 min. 19 sec. 10 x 50 Meter estafette borstcrawl heeren: 1. Het IJ 4 min. 58 1/5 sec.; 2. De Dolfijn 5 min. 12 sec.; A.Z. gedisqualificeerd. Schoonspringen dames: 1. J, Looyaard (O.D.Z.) 59,02 punten; 2. L. Tholen (H.D.Z.) 56,67 punten; 3. Willy den Ouden (R.D.Z.) 56,29 punten; 4. G. de Hooge (R.D.Z.) 51,62 punten. 5 x 50 Meter estafette wisselslag heeren: 1. Het IJ 1 min. 36 4/5 sec.; 2. D.J.K. 1 min. 37 sec.; 3. A.Z. 1 min. 39 3/5 sec. 3 x 100 meter estafette wisselslag dames: 1. A.D.Z. (Nida Senff, Jopie Waalberg. Ali Stijl) 3 min. 54 sec.; 2. Deensch-Hollandsche combinaf (Ragnhild Hveger, Valborg Chris- tensen, Vv .dy den Ouden) 3 min. 54 4/5 sec. 3. Het IJ 3 min. 55 4/5 sec. Waterpolo: Het IJ—Duisburg '98 (11). Rie Mastenbroek naar Dennemarken? Naar wij vernemen heeft de heer Borren, de official van den Deenschen Zwembond, die Ragnhild Hveger en Valborg Christensen ver gezeld heeft op haar tournee door Nederland, Rie Mastenbroek uitgenoodigd, in Juni naar Denemarken te komen om daar enkele wed strijden te zwemmen. De technische commissie van den K.N.Z.B. zal later een beslissing inzake deze invitatie nemen. WIJK AAN ZEE WIJK AAN ZEEëR REDDINGSBRIGADE In de Tuinberg houdt de Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade Vrijdagavond een bijeen komst voor leden en genoodigden om te ko men tot de oprichting van een Geneeskundi gen Hulpdienst der burgerlijke luchtbescher ming voor Wijk aan Zee. GEREFORMEERDE BADGASTENKERK. De kerkdiensten in de Gereformeerde Bad- gastenkerk zullen Zondag 30 Mei a.s. weer worden hervat STRAATVERLICHTING. Ei* is thans een aanvang gemaakt met het plaatsen van gaslantaarn, zoodat in de naaste toekomst ook na één uur des nachts het tijdstip waarop de electrische lantaarns wor den gedoofd een gedeelte der straatverlich ting blijft branden. BEVERWIJK Noteering van 12 Mei 1937, Spinazie per kist 1865 ct. Postelein per kilo 1220 ct. Andijvie per kist 76 ct. Raapstelen 100 bos f 2—f 3, Radijs 100 bos f 1.50—f 2.50 Wortelen per bos 1016 ct. Bieten per kilo 2y2 ct. Komkommers per 100 f 12f 17 Asperges blank per bos 3658 ct. idem blauw per bos 2738 ct. Idem dun per bos 1018 ct. Aardappelen, klei per kilo 2'/25JA ct. Roode kool per 100 f 9f 12 Savoije kool per 100 f 5f 12 Bloemkool per 100 f 8f 16 Uien per kilo 4J/2 ct. Prei per kilo 26 et. Sla per 100 krop f 3f 6. Pieterselie per bos 2y2 ct. Selderie per bos iy2 ct. Brusschelsch lof per kilo 10—<16 ct. DONDERDAG 13 MEI 1937 ZWEMMEN. De int. wedstrijden van Het IJ. Hoogovens Binnenhaven Zweedsch Nederl. sl.bt. Malva Humber Swansea Maassluis koler. ledig Ragnhild Hveger klopt Rie Mastenbroek. De belangstelling op den tweeden avond der internationale zwemwedstrijden van het IJ was niet zoo overweldigend als vernacht mocht worden: de vrij hooge toegangsprijzen zullen er wel de oorzaak van zijn geweest. Een der belangrijkste nummers was de 200 meter borstcrawl voor dames. Van spanning was helaas geen sprake, immers Ragnhild Hveger won met grooten voorsprong van Rie Mastenbroek, die Tini Wagner en Rie van Veen weer achter zich liet. Maar de tijd, die voor Ragnhild Hveger genoteerd werd, 2 min. 25 4'5 sec., be teekent, dat het wereldrecord op dezen afstand, staande op naam van Willy den Ouden, met een tijd van 2 min. 25,3 sec., sterk bedreigd is. Slechts 0,5 sec. is het Deen- sehe meisje er boven gebleven; nog nimmer heeft zij dezen tijd gemaakt. Jopie Waalberg was van plan een poging te doen het wereldrecord over de 400 meter te verbeteren, doch zij is niet geslaagd. Zij begon aoed, 1 min. 27 2/5 sec. over 100 meter, 3 min. Zwakken tot matigen Zuidwestelijken tot Zuidelijken wind, zwaai' bewolkt met tijdelijke opklaring, aanvankelijk nog kans op regenbuien, later iets warmer. BAROMETERSTAND Hoogste 762.6 m.M. te Nordoyan in Noor wegen. Laagste 751.2 m,M. te Isafjord in IJsland. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 60 F. Laagste hedennacht 50 F. Hoogste heden 54 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 753 m.M. Stilstand. Opgave van; MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Vrijdag v.m. 5.32 uur; n.m. 6.02 uur. Zaterdag v.m. 6.24 uur; n.m. 6.56 uur. Zondag v.m. 7.20 uur; n.m. 7.56 uur. /CUEEP/ LTUMNCENS HOLLAND—AMERIKA LIJN. Dinteldijk, 12 v. Rott. n. Vancouver. Narenta, Vancouver n. Rott. 11 te Londen. HOLLAND—AUSTRALië LIJN. Aagtekerk (uitr.) 12 v. Aden. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Meerkerk (thuisr.) 11 v. Haifa. Serooskerk (thuisr.) 12 v. Shanghai. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein (thuisr.) 12 te Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisr.) IJ. van Daker, Jaarstroom (thuisr.) pass. 10 Las Palmas. Reggestroom (uitr.) 10 v. Dakar. KONINKLIJKE HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (thuisr.) 11 van Bahia. Montferland (uitr.) 11 van Las Palmas. Waterland 13 (10 n.m.) van B. Ayres te IJmuiden verw. KONINKLIJKE NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon, Manzanillo n. Amst. 11 van Horta. Alkmaar, 11 v. Callao te Valparaiso. Aurora, 11 van Savona n. Livorno. Baralt, 8 v. Curacao n. Bovenwindsche eil. Barneveld, Chili n. Amst. 11 (11 v.m.) 4220 mijl N. v. Azoren. Bodegraven, 12 v. Antwerpen te Amst. Deucalion, 11 van Triest naar Fiurne. Juno, 12 van Amst. te Hamburg. Oberon, ll v. Salonika n. Stamboul. Stella, 12 van Amst. te Hamburg. Telamon, 11 van Barcelona naar Burriana. Trajanus, 12 v. Rott. te Genua. Triton, 11 van Piraeus n. Cephalonia. Orestes, 11 van Limni te Kymassi (verb.) Merope, 11 van Kopenhagen te Danzig. Euterpe, 11 van Amst. te Bordeaux. Venus, Napales n. Amst. p. 12 Finisterre. Deucalion, 12 van Triton te Fiume. Vesta, 12 v. Amst n. Hamburg. Bennekom, 12 v. Amst n. Hamburg. Pluto, 12 v. Amst n. Kopenhagen. Titus, 12 v. Malta n. Piraeus. rotterdams o tie lloyd. Kota Gede (thuLsr.) 12 van Havre. Kedoe (thuisr.) pass. 11 Mei Perim. Kota Agoeng. Bombay n. Java p. 11 Pt. de Galle. Kota Radja (uitr.) 11 van Makallah. Palembang (thuisr.) 16 te Genua verw. Soekaboemi (uitr.) 12 te Antwerpen. Kertosono, 12 v. Batavia n. Rott. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LLJN. Alwaki (thuisr.) 10 van Montevideo. Aichiba (uitr.) 11 te Montevideo. STOOMVAART MIJ. nedr< rl AND. Chr. Huygens (uitr.) li v. Suez. Soemba, 12 van Port Natal n. Sabang. STrvnMV'R'1 M'1 OCEAAN. Achilles, 12 v. Japan te Rott. Patroclus, Japan n. Rott. 12 te Londen.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 7