3456 Uit het Vereenigingsleven in Kennemerland. BEVERWIJK Propaganda-vergadering van „Plan West". Een geanimeerde bijeenkomst. Donderdagavond hield de winkelierscom binatie „Plan West" een goedbezochte open bare vergadering in het gebouw „Odéon". Na een openingswoord van den heer E. van Kookhuizen, waarin hij mededeelde, dat deze avond bedoeld was, om belangstelling te wekken voor den in de maand Augustus te houden boot- en autobustocht, vertoonde de heer Marx de Plan-Westfilm, die ook nu weer veel succes oogstte. Vervolgen werd onder groote hilariteit door een tiental dames een wedstrijd gehouden in het eten van koek. Voor de zegevierende da mes waren zes mooie prijzen beschikbaar ge steld. De vier andere deelneemsters ontvingen als troostprijs eenkoek. De uitslag van den wedstrijd was: 1. N. d. Werf, 2. M. v. d. Werf. 3. C. Kleyn, 4. N. Ger- tenbach, 5. M. de Ridder, 6. C. Duin. De voorzitter, de heer W. Akse, heeft hier na uitvoerige mededeelingen gedaan over den in de maand Augustus te houden auto- en boottocht naar Valkeveen. Spr. deelde me de, dat de kosten van den autotocht f 2 per persoon zullen bedragen, waarvoor in den speeltuin bovendien twee consumpties worden verstrekt. Het bestuur heeft voor de deelne mers, nog verschillende reducties weten te ver krijgen. Het zal ook mogelijk zijn om een deelnemerskaart te verkrijgen door inleve ring van een volgeplakt zegelboekje. Toch zul len ook deze inzenders in aanmerking komen voor de bijzondere premies die maandelijks worden beschikbaar gesteld. De heer Akse stelde daarna in het licht, met hoeveel vreugde de kinderen deelnemen aan den boottocht van „Plan West". Als gewoon lijk zal het ook tijdens den in Augustus te hou den boottocht den kinderen aan niets ontbre ken. De ouders weten, dat zij hun kinderen, die op zoo'n dag volop genieten met een gerust hart aan de goede zorgen van het bestuur van „Plan West" en aan de geleidsters en gelei ders kunnen toevertrouwen. Voor kinderen be hoeft slechts een met 150 zegels volgeplakte kaart te worden ingeleverd, om aan den boot tocht te kunnen deelnemen. Spr. constateerde met groote voldoening, dat de winkeliers van het westelijk deel der gemeente thans vast aaneengesloten zijn en dat zij in de combina tie „Plan West" een blij venden band met het publiek hebben weten te vormen. De voor zitter wees ook op de beteekenis van het ver strekken der bekende zegels, waardoor gemid deld per jaar een bedrag van ruim 5000 gulden aan het publiek wordt terugbetaald. ..Plan West" zal voortgaan haar reclame op dezelfde intensieve wijze te voeren. Spreker eindigde met deze poëtische ontboezeming: „Kiest als uw leverancier, den Plan-West-win- kelier". Het publiek toonde door een langdurig applaus zijn ingenomenheid met deze pittige rede. Na de pauze waren de dames in de gelegen heid om wraak te nemen op de heeren. Zij waren nu in de gelegenheid om de heeren der schepping uit te lachen bij hun pogingen om zware sigaren in den kortst mogelijken tijd in rook te doen opgaan. Men kon het den deelnemers, die rookten „als schoorsteenen", aanzien, dat het niet bepaald meeviel. Enkele gezichten vertoon den duidelijke sporen van naderend onheil. Gedukkig kwam het niet zoover. Ook voor de zen wedstrijd waren zes prijzen en vier troost prijzen beschikbaar. De wedstrijd had een spannend verloop. De uitslag was: 1. G. Vogel zang, 3 min. 5 sec., 2. W. Nijenhuis, 3 min. 8 sec., 3. A. Zonneveld. 4. N. G. Kors, 5. K. Ade laar. 6. G. de Boer. Tot slot volgde nu nog de verloting van 6( door de leden beschikbaar gestelde prijzen en ook dit programma-nummer was een groot succes. De uitstekend geslaagde bijeenkomst werd daarna met een woord van dank door den heer E. van Kookhuizen gesloten. Imëene maatregel, die té danken Is aan minis ter Deckers. De regeering verleent op iedere honderd liter verstrekte schoolmelk f 2.11 toe- "ag. Deze melkverstrekking is niet beperkt tot de leerlingen, die voor schoolvoeding of -kleeding in aanmerking komen. Zij is voor alle school kinderen bedoeld. Spreker stelde het zeer op prijs, dat het R.K. Schoolbestuur het initiatief voor dit mooie doel in Beverwijk had genomen. De voorziening kan alleen slagen met de al- gemeene medewerking van de ouders. Aan hun wordt niets bevolen, maar slechts aan bevolen. Hierna deelde de heer Niesen mede, dat aan de schoolgaande kinderen een brief wordt medegegeven, voorzien van een antwoord- strook. Als deze enquete goed uitvalt, dan zal zoo spoedig mogelijk de verstrekking plaats vinden. In Amerika bestaat, volgens spreker, de melkvoorziening al 15 jaar. Rotterdam heeft in Nederland het initiatief genomen. In 1934 heeft men er in Engeland een aanvang mee gemaakt, zoodat nu reeds aan twee en half millioen kinderen melk verstrekt wordt. De melkvoorziening moet niet gezien worden als een overheidsmaatregel, doch zij stelt alleen de mogelijkheid open aan de kinderen te geven, wat in vele huisgezinnen in dezen tijd vaak onmogelijk is. Dr. M. H. A. Melchïor, die hierna het woord verkreeg, zei, dat melk alle bestanddeelen be vat, die voor den groei van het kind nood zakelijk zijn. Het is daarom van groot belang, dat de kinderen lederen dag melk krijgen. On derzoekingen in andere landen hebben uitge wezen, dat kinderen, waaraan op school melk verstrekt werd, levenslustiger en minder vat baar voor kinderziekten waren, en ook meer aandacht bij de lessen hadden, dan de kin deren aan wie geen melk verstrekt werd. Ook voor de noodige hygiëne is gezorgd. De verstrekking geschiedt in fleschjes van 1/4 liter, gepasteuriseerde melk. Het gevaar van besmetting is dan ook uitgesloten te achten. Spr. toonde nog met eenige voorbeelden de voordeelen aan van het gebruik van melk door kinderen. Nadat van de gelegenheid tot het stellen van vragen een druk gebruik was gemaakt, sloot de heer N. J. Out de vergadering met een dankwoord aan de sprekers. -laar Zee en Bosch? Dan per SNELTAX met gestoten bagage aanhangwagen. Vraagt prijs Breestraat 55 Beverwijx Telefoon 3 456 (Adv. Ingez. Med.) OUDERAVOND Dinsdag 18 Mei wordt in één der lokalen van de openbare lagere, school aan den Rel- weg een ouderavond gehouden. In deze bijeenkomst zal een vertegenwoor diger van het Zuivelbureau te 's-Gravenhage het onderwerp „Melkverschaffing op de scho len" inleiden. RAADSVERGADERING. OPENBARE VERKOOPING. Ten overstaan van notaris G. D. Boerlage werden Donderdagmiddag in het veilingge bouw „Centrum" de navolgende onroerende goederen in het openbaar verkocht: 1. Een woonhuis met erf en grond Peper straat no. 10, groot 2 A. 21 c.A. Opgeboden tot f 2500 door P. Appel te Velsen. Niet gemijnd. 2. Een woonhuis met erf en grond aan de Hobbéstraat no. 15, groot 2 A. 65 c.A. Opge boden tot f 600 door P. Appel te Velsen. Niet gemijnd. 3. Een woonhuis met erf en grond aan de Hobbéstraat no. 17, groot 2 A. 64 c.A. Opge boden tot f 600. Niet gemijnd. Alle perceelen waren eigendom van den heer J. J. Bisschop, alhier. MELKVERSTREKKING AAN SCHOOL KINDEREN. Donderdagavond werd in het gymnastiek lokaal van de H. Hartschool aan den Galgen- weg een vergadering gehouden van ouders, wier kinderen de R.K. scholen bezoeken, ten einde overleg te plegen over de verstrekking van melk aan de Beverwijksche schooljeugd tijdens den morgenschooltijd. De voorzitter, de heer N. J. Out, wethouder van Sociale Zaken heette in zijn openings woord de aanwezige ouders hartelijk welkom. Het succes van de melkverstrekking zal, vol gens den voorzitter, geheel afhangen van de ouders, omdat de gemeente geen bijdrage kan verleenen. Hierna gaf hij het woord aan den heer Niesel, vertegenwoordiger van het Crisis-Zuivelbureau. De heer Niesel begon zijn inleiding met er op te wijzen, dat de melkver- strekkin geen bedoeling is, maar een alge- Donderdagavond vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van wethouder N. J. Out, lóco-burgemeester. Afwezig de heeren Van Doorn, Gabel en Rijkens. Na opening werd benoemd tot lid van het Gasthuis of Oude Mannen- en Vrouwenhuis te Wij'k aan Zee de heer P. J. de Wildt, (af tredend). Tot onderwijzer aan de openbare lagere school no. 3 werd benoemd de heer G. Sietsma, onderwijzer te Koedijk, ter voorziening in de vacature ontstaan als gevolg van verleend eervol ontslag aan den heer D. F. Noë. Met aïgemeene stemmen werd aangenomen het voorstel van B. en W. tot het buitenge woon aflossen der 5y2 pet. obligatie-leening 1932 van f 600.000 per resto groot f 500.000 en tot het aangaan van twee geldleeningen groot f 250.000 tegen een rente van 3-)4 pet. Het voordeel vaor de gemeente zal met in gang van het dienstjaar 1938, jaarlijks f 8750 bedragen. Bij de rondvraag, tijdens welke de heer Van Doorn binnenkwam, vroeg mevr. Kemp- Haan een betere plaats voor het verkie zingsbord op den Alkmaarschenweg. De verkiezingsbiljetten worden besmeurd of van het bord verwijderd. Wethouder Van Dok kon dit laatste vol komen beamen. Direct na het opplakken worden de biljetten waardeloos gemaakt. Spr. zal met den directeur van Openbare Werken nog eens overleg plegen over een an dere plaats. De heer Visser vestigde de aandacht op de verwarring die voortspruit uit de situatie van liet C£. Moensplein en de C. H. MJoens- straat. De Voorzitter zou de zaak in het college ter sprake brengen. De heer Visser informeerde voorts naar een adres van de bewoners van de Groene- laan, die verbetering van hun straat vroegen. Vooral een verbetering van de voetpaden is noodzakelijk. De voorzitter zei, dat deze zaak de aandacht heeft. Spr. zou er echter naar zijn persoonlijke meening geen cent aan ten koste willen leggen. Er zullen maatregelen moeten worden getroffen om van de Groenelaan een behoorlijke straat te maken, maar daarvoor zullen de eigenaren van de perceelen hun medewerking moeten verleenen. De klachten óver den Arendsweg zijn al even ernstig en talrijk. De heer S t e y n vreesde, dat de verbetering van de Groenelaan niet te lang zal kunnen wachten. Wethouder Van Dok zei, dat een even- tueele verbetering in verband met de thans bestaande situatie reeds in studie is genomen. De heer R o t h e vroeg instructies voor de leden van de stembureaux, die voor de eerste maal hun functie zullen uitoefenen. De voorzitter antwoordde, dat gewoon lijk reeds een half uur voor de opening der bureaux een ambtenaar aanwezig is, die alle noodige inlichtingen verstrekt. Ten overvloede wilde wethouder Van Dok gaarne de toezegging doen, dat de leden der stembureaux een boekje met instructies zul- len ontvangen. De vergadering werd hierna gesloten I In het Röomsch-Katholieke vereenigings leven nemen de standsorganisaties een zeer belangrijke plaats in. Zij vervullen dan ook een uit principieel oogpunt bezien, zeer be langrijke taak, die gelegen is in de beharti ging van de godsdienstig-zedelijke belangen van haar leden. Men onderscheidt voor de verschillende groepen de R.-K. Midden- standsvereeniging „De Hanze" voor de mid denstanders, den Ned. R.-K, Volksbond voor de arbeiders en den R.-K. Diocesanen Land en Tuinbouwbond voor de land- en tuin bouwers. Ruim een kwart eeuw geleden bestond Beverwijk reeds een organisatie voor den middenstand. Dat was de vereeniging van winkeliers en neringdoenden „Eendracht Maakt Macht", waarbij ook vele Katholieke zakenmenschen waren aangesloten. In het begin van het jaar 1913, toen de drang tot principieele organisatie wel zeer sterk op den voorgrond trad, rijpte het plan tot stichting van een plaatselijke af deeling van de R.-K. Middenstandsvereeniging „De Hanze". Het initiatief daartoe werd genomen door de heeren N. J. Out, J. Ruurda en T. Deute- kom, die aanvankelijk voornemens waren een vereeniging voor R.-K. bakkerspatroons in het leven te roepen. Dit voornemen werd evenwel breeder uitgelegd en ging zich uit strekken over alle R.-K. Middenstanders, mede dank zij het ijveren van kapelaan J. J. C. M. Looyaard, toenmaals verbonden aan de St. Agatha-parochie, die zeer veel voor de ontwikkeling van het R.-K. organi satieleven heeft gedaan. Men slaagde er in een voorloopig comité te vormen, dat op 26 Januari 1913 zijn eerste vergadering hield. In het comité hadden zitting genomen de heeren kapelaan J. J. c. M. Looyaard, C. Bleeker, A. Meemken, J. Mulder, N. J. Out, C. Versteeg en J. Ruurda. De heer Staal, onderwijzer aan de R.-K. Jongensschool had zich bereid verklaard als secretaris van het comité te fungeeren. Kapelaan Looyaard heeft toen de te stich ten organisatie geschetst als een macht, die den middenstand sterk moet maken tegen over de arbeiders-coöperaties eenerzij ds en het groot-kapitaal anderzijds. Na een tweede vergadering van het comité, waarin inmid dels ook de heeren H. van 't Hoff en H. Moné zitting hadden genomen, werd op 17 Februari 1913 in Hotel „De Zon" een open bare vergadering gehouden, waarin als spre kers optraden de heeren J. A. A. Verbeek, president van de Haarlemsche Hanze met het onderwerp: „Waarom een R.-K. Midden standsvereeniging?" en kapelaan Hoose- mans uit Rotterdam. Ruim 120 R.-K. Mid denstanders traden toe als leden van de nieuwe afdeeling,..die officieel, voor den tijd van 29 jaren, 11 maanden en 28 dagen werd opgericht met ingang'van 1 Maart 1913, In het eerste bestuur van deafdeeling hadden zitting de heeren G. Poel, voorzitter, P. Staal toegevoegd secretaris, H. van 't Hoff, tweede voorzitter, C. Versteeg, tweede secretaris en A. van Reisen, penningmeester. Reeds op 24 October van dat jaar werd' een boekhoud- cursus met 45 deelnemers geopend. Met deze daad legde de jonge afdeeling tevens den grondslag voor de latere Handelsavondschool van de Hanze. De heer G. Poel werd in 1914 als voorzitter opgevolgd door den heer H. van 't Hoff. Hij had in de oorlogsjaren met de daarmede ge paard gaande economische ontwrichting een zeer moeilijke taak. in datzelfde voor de we reldgeschiedenis zoo rampspoedige jaar, dat ook voor den middenstand tot op den dag van heden zulke funeste gevolgen had, deed de heer N. J. Out, thans nog altijd de wak kere voorzitter van de afdeeling, als vice-voor zitter izijn intrede in het bestuur. Ook werd in dat jaar een correspondentschap van de Hanzebank gesticht. Later werd dit corres pondentschap vervangen door een bijkan toor, dat eenige jaren van bloei heeft ge kend. Dat het later een bron van veel narig heid zou worden, heeft geen enkele midden stander toen kunnen vermoeden. De Hanze bank is een bladzijde in de geschiedenis van de R.-K. Middenstandsorganisatie een blad zijde, die men liefst ongelezen overslaat. Reeds in 1915 ondernam de afdeeling krachtige pogingen om den boekhoudcursus te wijzigen in een handels-avondschool met subsidie van Rijk en Gemeente. Eerst op 8 Januari 1917 kon deze school worden ge opend, helaas zonder subsidie van Rijkswege. Zij verwierf zich door haar uitstekend onder wijs groote bekendheid in Kennemerland. Ook tientallen niet-katholieken hebben van deze school met drie-jarigen cursus gebruik gemaakt. Nog altijd mag deze school zich in groote belangstelling verheugen. Een diploma van de Hanze-avondschool is langzamerhand in Kennemerland een waardevol bezit ge- worden. Het aan deze school genoten onder richt was niet uitsluitend van onmiddellijke waarde voor de practijk, het vormde ook een gedegen grondslag voor verdere ontwikkeling De Handels-avondschool is dan ook een van j de meest succesvolle zaken, die de afdeeling in Haar 6ïjna 25-jarig Kestaan fieetS ter hand genomen. Ook ten aanzien van het orgamseeren van vakgroepen in R.-K. vereerüglngsverband heeft de Hanze een groote rol gespeeld. Het behoorde mede tot een van de belangrijkste onderdeelen van har taak. In de laatste jaren is een mnige samen werking ontstaan met de winkeliersvereem- gine „Eendracht Maakt Macht Deze sa menwerking gold dan de niet-pnncipieele zaken, zooals b.v. het orgamseeren van re clame-campagnes, het oprichten van een in cassobureau enz. Met veel succes wordt on der meer de jaarlij ksche actie 111 den bt. jni- colaastijd gevoerd. „„„-«„vit Voor deze aangelegenheid werd opgelicht de Beverwij ksche Middenstands Centrale, waarin de beide organisaties vertegenwoor ^Tenslotte had de plaatselijke afdeeling van de Hanze ook een groot aandeel in de sticn- ting van de Federatie van Hanze-afdeenn- p-- - -wc." nemer land. Belangrijk werk in de tostandkommg van dit gewestelijk verband had ook de heer N. J. Out. die van 1918 af voorzitter is van de afdeeling Beverwijk van de R.-K. Midden standsvereeniging „De Hanze die m het be gin van het jaar 1938 haar zilveren jubileum zal herdenken. FILMAVOND IN HET K.S.A.-GEBOUW. Toelichting van Dr. Jac. P. Thijsse. Gisteravond is in het gebouw der K.S.A. een filmavond gehouden ten behoeve van de Ne- derlandsche Vereeniging tot behoud van na tuurmonumenten. De groote zaal was stamp vol. Namens het comité sprak de heer De Bock een openingswoord, waarin hij aanK bracht aan alle medewerkenden. De films wei den toegelicht door dr. Jac. P. Thijsse uit Bloemendaal en den heer Burdet uit Over- Vein'zijn inleiding wees de heer Thijsse er op, dat door de toeneming van de bevolking het gebied, waarop de natuur zich vrij kan ont wikkelen, beperkt wordt. De vereeniging tot behoud van natuurmonumenten stelt zich ten doel, om zooveel mogelijk van die gebieden in haar bezit te krijgen en te behouden. Hier mede zijn echter zeer groote bedragen gemoeid. Reeds werd vier millioen gulden uitgegeven voor het behoud van landgoederen, terwijl thans weer anderhalf millioen noodig is, om een dergelijk gebied uit den stroom van den tijd te behouden. De vereeniging ontvangt reeds vele schenkingen, maar zij rekent op de hulp van meerderen om dit mooie doel te steunen. Spr. spoorde de aanwezigen krachtig aan om lid te worden van de vereeniging. Vervolgens werden enkele prachtige films vertoond over het wonderlijke leven der vo gels, welke films vervaardigd werden door den heer Burdet. Zij bevatten tal van interessante opnamen, welke met groote belangstelling door de aanwezigen werden gevolgd. Toelichting bij deze films gaf dr. Thijsse. Na de pauze volgden nog enkele mooie films, vervaardigd door den heer Mol, directeur van de Multifilm in Haarlem, o.a. betrekking hebbende op de ontwikkeling der bloemen. Deze prachtige films werden beloond met een luid applaus. Dr. Thijsse bracht tenslotte dank voor de groote belangstelling. Het batig saldo van dezen avond was ruim honderd gulden, welk bedrag wordt afgedragen aan de Veree niging tot behoud van natuurmonumenten. Overzicht Groentenmarkt. EEN OPLEVING IN DEN HANDEL. Over het verloop van den handel geduren de de week die achter ons ligt, kunnen de tuinders weer tevreden zijn. Voor de hoofd producten, de jonge groenten bleef geregeld een ^.onverminderde belangstelling bestaan. Wel1; was de -handel den eenen dag vlotter dan de ander, doch over het algemeen ble ven de prijzen op behoorlijk peil. De grootste aanvoeren bestonden uit spi nazie, welk product behoudens een enkele uitzondering, meestal goed te plaatsen was. Vooral was het ook nu weer de goede kwali teit, waarvoor steeds veel belangstelling en willige kooplust aanwezig was. Dat de prij zen zich steeds goed wisten te handhaven, blijkt duidelijk uit de cijfers welke vorige week naar kwaliteit wisselden van 28—70 ct. en in het midden dezer week nog opliepen van 25—85 ct. per kist. Ook voor sla werden redelijke prijzen be steed en het vermeerderde aanbod deed hieraan nog geen afbreuk. Wel wordt de kwa liteit, die sterk uiteenloopt, nauwkeurig be oordeeld, waardoor de noteeringen nog al verschillen. Goed product had een willigen handel, met prijzen van 4^-7 gulden per hon derd, terwijl mindere soorten naar verhou ding werden betaald. Ofschoon het aanbod van postelein iets grooter was dan bij vorige opgaven bleven de hoeveelheden toch nog beperkt. De noteerin gen avrieerden naar kwaliteit van 2026 ct. per K.G. Witlof wist, nu de aanvoeren beginnen af te nemen, de prijzen weer eens flink te her stellen. Voor dit product bleek de laatste da gen nogal veel vraa gte bestaan, zoodat de noteeringen bij het begin dezer weken ge stegen waren naar soort van 10—20 ct. per K.G. J Rabarber heeft zich lang goed gehouden. Wat de prijzen betreft, doch kon toch de laatste dagen, hoewel de handel vlot verliep, de gangbare prijzen niet meer handhaven. De noteeringen van vorige week, van 48 ct. per bos. zijn thans teruggeloopen van 3—4 ct. per bos. Raapstelen en radijs, die echter met als hoofdproduct kunnen worden beschouwd, gingen eveneens in prijs sterk naar bene den De noteeringen der laatte veiling waren niet hooger als 1 1/2—2 1/2 ct. per bos. Bloemkool, waarvan de aanvoer nog niet groot is, werd voor de beste kwaliteit ver handeld voor prijzen van 1015 ct., afwijken de soort van 47 ct. per stuk. Het aanbod van asperge was wel heel wat ruimer dan vorige week, doch over het algemeen valt VRTJDX'G T4 MËI Ï937 de aanvoer nog tegen. De noteeringen gin gen de laatste dagen geleidelijk omlaag en vertoonen bij die der vorige week al weer be langrijke verschillen. Voor de eerste kwali teit staan de prijzen op ongeveer 3542 ct. per bos. Het aanbod van bospeen nam wel een wei nig toe, maar toch niet van beteekenis. De prijzen vallen niet mee, maar het product heeft nog niet den vollen wasdom en mist van de meeste partijen de vereischte kleur. Prei was voor den tijd van het jaar flink vertegenwoordigd, de handel was geregeld zeer willig met goede prijzen. CASTRICUM REDE VAN PROFESSOR DIEPENHORST Hedenavond zal Professor Diepenhorst, lid van de Eerste Kamer, in de Gereformeerde kerk aan den Beverwijkschen Straatweg een verkiezingsrede houden. De toegang tot deze bijeenkomst is kosteloos. HEEMSKERK BAD- EN ZWEMINRICHTING MAERELAAN. Hedenavond houdt de bad- en zwemclub Maerelaan, een ledenvergadering in het R.K. Verenigingsgebouw. HEEMSKERKSCHE ZWEMINRICHTING VUURLIJN. Tot badmeester van de Heemskerkschf Zwemclub aan de Vuurlijn is voor het seizoe» 1937 H. Valk te Beverwijk benoemd. DE BLOEMENTENTOONSTELLING „MARQUETTE". De Nederl. Vereeniging tot bevordering def Wetenschappelijke Veredeling van Siergewas sen heeft een speciaal nummer van haar or gaan gewijd aan de bloemententoonstelling op .Marquette". AUTO RIJDT HEK EN HEG OMVER. Donderdagmorgen reed een luxe auto op den Hoflanderweg. Plotseling begon de auto te slingeren en kwam in botsing met een heg en het hek van de modelboerderij „De Hof- lander". Vervolgens zwaaide de auto naar links, gaf weer vol gas en ging er van door. De heer A. van E. die in zijn huis werkte, ging direct naar den weg, doch kon het nummer niet meer opnemen. MR. DR. A. BARON RöELL OP „MARQUETTE". Zaterdagmiddag om 3 uur zal de Commis saris der Koningin ir de Provincie Noord- Holland, mr, dr. A. baron Röell een bezoek brengen aan de bloemententoonstelling „Mar quette". SANTPOORT DRINGENDE OPROEPEN De diaconie der Ned. Herv. Gemeente heeft zich met een schrijven tot de leden gewend, waarin o.a. gezegd wordt: „De diaconie heeft uw hulp noodig, want er is. een tekort, ont staan door de toeneming van de armlastigen in onze kerkelijke gemeente. Wanneer dit tekort niet- gedekt wordt, zal de diaconie-niet meer in staat zijn, de armen en ouden van dagen, die op geen enkele an dere wijze ondersteuning ontvangen, te hel pen. Het is ons aller eerezaak, dat deze men- schen geholpen worden. Er moet geholpen worden. Met elkander zijn wij gemakkelijk in staat het tekort te .dekken". DE HARDDRAVERIJ Naar we vernemen zullen de korte baan- kampioenschappen van Noord-Holland, waar van het orgamseeren is opgedragen aan onze plaatselijke harddraverijvereeeniging, verre den worden op 5 Augustus a.s.'op de Hard draverslaan. VER. „SPAARNBERG" Men deelt ons mede, dat de dames Fonteyn en Harmsen, die onlangs uit het bestuur van bovengenoemde vereeniging zijn getreden, tot eere-leden zijn benoemd. M DE RIOLEERINGSWERKEN Met de rioleeringswerken is men thans het hart van ons dorp genaderd. Hier vordert het werk niet zoo, als men wel zou wenschen, daar de bodem hier een veenlaag bevat, waar uit telkens weer water toevloeit. /CHEEP/ jfJUNCBtt HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochmonar, Rott. n. Vancouver 10 v. Guaya quil. Beemsterdijk, 12 v. N.-York te Baltimore. Binnendijk, Boston n. Rott. 12 te N.-York. Bilderdijk, Philadelphia n. Rot. p. 12 (7.20 n.m.) Scilly. Burgerdijk, N.-Orleans n. Rott. 9 te Houston. Delftdijk, Vancouver, n. Rott. 10 te Tacoma. Lochgoil, Vancouver n. Rott. te Tacoma. Damsterdijk, Vancouver n. Rott. 7 v. Cris tobal. Drechtdijk, Vancouver n. Rott. via Liver pool 11 (12.48) 935 mijl W.Z.W. van Valencia. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein (thuisr.) vertrekt 15 (nun.) van Antwerpen. Randfontein (uitr.) 13 v. Mombassa. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Meliskerk, 13 van Hamburg te Amst. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (uitr.) 12 van Suez. KONINKLIJKE HOLLANDSCHE LLOYD. Salland (uitr.) 12 te Santos. Waterland (thuisr.) pass. 12 Ouessant. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen, 12 v. Vlaardingen te Nar vik, voor Rott.-Vlaard. Stad Amsterdam, 13 v. Benisaf te Vlaard. Vredenburg, 14 v. Wabana te Vlaard. verw. Stad Maassluis, 13 v. Rott. n. Narvik. Stad Zwolle, Tunis n. Rott. p. 13 Ouessant. KONINKLIJKE NED. STOOMBOOT MIJ. Alkmaar, 11 v. Valparaiso n. Corral. Ariadne, 12 n. Hamburg n. Amst. Aurora, 12 van Savona te Livorno. Berenice, 12 van Danzig te Kopenhagen. Boskoop, 11 v. Arica n. Mollendo. Calypso, 12 v. Tunis n. Amst. Colombia, 11 van Barbados n. Amst. Costa Rica, 12 v. Barbados n. Trinidad. Ganymedes, 122 v. Piraeus n. Salonika. Achilles, Stamboul n. Rott. p. 12 Gibraltar. Oberon, 13 van Salonika te Stamboul. Triton, 12 van Piraeus te Cephalonia. Tiberius, 12 van Alexandrië n. Jaffa. Barneveld, Chili n. Amst. via Liverpool 12 (12.44 v.m.) 850 mijl W.ZW. van Land's End. Poseidon 13 v. Rott. te Lissabon. Rhea, 13 v. Amst. n. Rott. Fauna, 13 van Amst. n. Rott. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Slamat, 13 v. Rott. n. Batavia. Kota Tjandi, 13 v. Rott. te Philadelphia. Dempo (uitr.) 13 te Marseille. Kota Gede (thuisr.) 13 (n.m.) v. Londen. Indrapoera (thuisr.) 12 v. Colombo. Sibajak, 13 v. Rott. te Batavia. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Antenor, Japan n. Rott. 12 v. Singapore. Bengloe, Japan n. Rott. 10 van Hongkong. Ajax, Japan n. Rott. 11 van Kobe. Polyphemus, Batavia n. Amst. p. 13 Gibral tar. Hector, Dairen n. Rott. 10 v. Taku Bar. Melampus, Amst. n. Java p. 13 Gibraltar. Provinciaal Ziekenliuis Duinen- boscli te Bakkum. Ter voorziening in de vacature, welke op 1 Juni e.k. zal ontstaan tengevolge van het met ingang van dien datum aan den heer Dr. A. M. Benders verleende eervol ontslag, hebben Ged. Staten van Noord Holland aan de Prov. Staten de volgende aanbeveling ter benoeming van een Eersten Geneesheer-Directeur van het Provinciaal Ziekenhuis Duinenbosch te Bak kum aangeboden. 1. Dr. P. E. M. Teenstra, geneesheer aan de psychiatrische inrichting der gemeente Rot terdam, „Maasoord", te Poortugaal; 2. Dr. H. C. Jelgersma, 2e geneesheer aan de inrichtingen Endegeest, Voorgeest en Rhyn- geest, te Oegstgeest. Groote diepgang. Het met petroleum van Port Arthur aangeko men Engelsche stoomschip Lunula passeerde het Noordzeekanaal inkomend met een diep gang van 8,2 Meter. IJzerverscheping. Het Noorsche stoomschip Akershus kwam van Amsterdam bij de Hoogovens aan om een partij ijzer bij te laden voor Oslo. Van Antwer pen kwam het Zweedsche stoomschip Veners- borg hier binnen om ijzer te laden voor Zweden. Ertsaanvoer. Het Zweedsche stoomschp Ingarö is van Oxelösund bij de Hoogovens aangekomen met een lading erts. AANGEKOMEN. 12 Mei: Prinses Juliana m.s. Vlissingen Depa m.s. Londen Vliestroom s.s. Huil Wilbo m.s. Londen 13 Mei: Ingarö s.s. Oxelösund Alf s.s. Gdynia Stavangéren s.s. Husum Bro s.s. Foldafoss IJstroom m.s. Leith Gateshead s.s. New Castle Patricia s.s. West Indië Venersborg s.s. Antwerpen Themis s.s. Bremen VERTROKKEN. 12 Mei: Malva s.s. Rotterdam Rhein s.s. Hamburg Theano s.s. Rotterdam Prowess m.s. Londen Naaldwijk s.s. Rotterdam Pluto s.s. Kopenhagen Bennekom s.s. Hamburg Vesta s.s. Hamburg John Holt s.s. Hamburg 13 Mei: Wilbo m.s. Delfzijl Sleepreis. De zeesleepboot Humber vertrok van hier naar Leith met den zuiger H. A. M. 904 en het sleepbootje H. A. M. 410 op sleeptouw. Deze vaartuigen behooren aan de Hollandsche Aan neming Maatschappij en zullen ginds gebruikt worden bij het uitdiepen der haven. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 13 Mei. Ondertrouwd 13 Mei: G. Meijer en C. van Teijlingen; W. L. Joosten en E. D. Spruijt; P. J. André en C. J. D. Wervers; J. A. Hessels en C. M. Serné; J. van der Winden en W. L. M. van Feggelen; D. de Jong en R. E. Koster. Getrouwd: 13 Mei: W. J. Pimmelaar en H. M. Zonneveld; M. Bolier en c. C. Goedman; H. Brouwer en J. M. Kabel; B. P. Vosse en C. J. Steffens; Ph. J. Ackermann en C. E. v. Wijk; B. C. Jansse en G. W. Hollander. Bevallen 11 Mei: B. J. Verhagen—Koch, z.; 12 Mei: C. P. Tammes-Cornelisse, d.; J. Spruijt Koele wijn, z.; C. Cörvers-Kaagman, d.; M.S. W. Mentingv. Vilsteren, d.; D. Vreeswijk— j Wollschlager, d.: 13 Mei: M. C. Willems—Gcl- j dorp, d.; J. J. Joosten—Luijsterburg, z.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 2