VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BEVERWIJK De nieuwe bioscoopprogramma's. LUXOR THEATER Het Luxor Theater vertoont deze week als hoofdnummer „De Ongeschreven Wet". Sylvia Sidney, Fred Mac Murray en Henry Fonda spelen in deze fraaie kleurenfilm de hoofdrollen. In deze film wordt een conflict uitgebeeld tusschen twee soorten van menschen. Tus- schen ruwe natuurmenschen, gehecht aan hun grond, en moderne pioniers, die dien grond willen cultiveeren en hem door een spoorlijn aan het isolement willen ontrukken Regelrecht uit dit conflict ontstaat een ander conflict: een man uit de groote wereld komt tusschen de verhouding van twee kinderen van de bergen. Fred Mac Murray, die de hoofdrol vervult in „De ongeschreven Wet". (Luxor Theater). Daarnaast wordt de film gekenmerkt door een voorbeeldige actie: een vee te wordt uit gevochten op leven en dood, en het sensatie element ontbreekt niet; de dynamiet-explo- sie in het spoorwegcohstructiekamp is daar een staaltje van. Wanneer we dan nog herinneren aan de laatste facet van deze film, de prachtige na- tuur-opnamen, dan gelooven we een idee te hebben gegeven van het vele goede, dat „De ongeschreven Wet" biedt. Het tweede hoofdnummer is „De Misdaad van Dr. Forbes". In dit boeiend verhaal spe len Gloria Stuart en Robert Kent de hoofd rollen. Deze film behandelt het steeds weer ac- tueele „doktersdilemma", het vraagstuk, dat telkens weer aan de orde wordt gesteld: de vraag, of een geneesheer, die met zekerheid weet, dat zijn patient tot sterven gedoemd is en dat hij ondragelijke pijnen lijdtof die dokter, door innig medelijden bewogen, den zieke mag verlossen, door hem met behulp van een pijnloos vergif te dooden. Sinds het beroemde tooneelstuk „Professor Bernhardi" is deze vraag vele malen aan de wereld voor gelegd en de tegenovergestelde meeningen hebben dikwijls aanleiding gegeven tot hevige discussies. In het filmwerk „De Misdaad van Dr. For bes" wordt weliswaar dit probleem wederom aan de orde gesteld, maar, anders dan in de meeste gevallen, wordt het op een resolute wijze beantwoord. De toeschouwer behoeft geen oogenblik in twijfel te blijven, het ant woord op deze vraag: „Mag een dokter? wordt met de grootste beslistheid gegeven: „Neen, nimmer!" KENNEMER THEATER. Het Kennemer Theater vertoont van Vrij dag af als hoofdnummer de Hollandsche film „Amsterdam bij Nacht" met Louis de Bree, Piet Kohier en Cissy van B'ennekom in de hoofdrollen. De muziek is van Max Tak. Er is een scenario-prijsvraag uitgeschre ven met als titel „Amsterdam bij Nacht". Mary Lovendaal, typiste op het kantoor van het modehuis van Elmschot droomt van filmroem en Theodoor Drummei, boekhouder van hetzelfde modehuis, moet van zijn ega het verwijt hooren, dat hij zoo'n scenario niet kan schrijven. Als Drummei op kantoor bezoek ontvangt van zijn vriend Piet Bergman, haalt deze hem over een avond met hem op stap te gaan. 's Nachts komt Drummei stevig aangeschoten thuis. In het „bedsermoen", dat hierop volgt, tracht hij zijn vrouw op de mouw te spelden, dat hij stof verzameld heeft voor de scenario prijsvraag. Zijn vrouw gelooft hem niet en stelt het ultimatum: „Vandaag over drie weken laat je mij dat scenario lezen". Op kantoor krijgt hij een hevig standje van zijn patroon, daar twee brieven terugge- komen zijn met het adres: „Amsterdam bij Nacht". Op zijn beurt geeft hij dé typiste, die dit op haar geweten heeft er van langs. Als hij verneemt, dat zij aan het bewuste scena rio werkt, stelt hij haar eveneens het ultima tum. Mary klaagt haar nood aan haar boe zemvriendin Kitty. Deze stelt voor stof te verzamelen in Amsterdam bij nacht. De avon turen die nu komen en de ongedachte oplos sing zullen wij U niet verklappen. In het tweede hoofdnummer spelen Stan Lourel en Olivier Hardy de hoofdrollen. Daaraan behoeven wij geen woord toe te voegen. POST- TELEGRAAFDIENST OP DE PINKSTERDAGEN. Het Post- en Telegraafkantoor op de a.s. Pinksterdagen zal voor het publiek openge steld zijn als op de gewone Zondagen. Op den tweeden Pinksterdag wordt één brief- en pakketpostbestelling uitgevoerd. In verband hiermede zal op dien dag geen gelegenheid worden geboden voor het afhalen vn cor respondentie. Aan de rentetrekkers wier betaaldag op Maandag valt, zal op Dinsdag a.s. de hun toekomende rente worden uitbetaald. Aan houders van pensioen-cheques wordt in over weging gegeven, deze zooveel mogelijk te in nen op de cheques aangegeven betaaldagen DE LUILAKMARKT. Heden, Vrijdagavond, zal in het Veilingge bouw Centrum de gebruikelijke Luilakmarkt worden gehouden. Geleerd door de ervarin gen van vorigei jaren, toen de markt zich kenmerkte door een overstelpende drukte zal ditmaal het geheele veilinggebouw als markt ruimte worden gebruikt. De directie van de bloemenveiling heeft voor de marktbezoe- kers een groot aantal attravties ontworpen, die zeer zeker in den smaak van het publiek zullen vallen. De Luilakmarkt die heden avond te half 9 begint, zal tot Zaterdagmor gen voortduren. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN „TURNLUST". In de Turnzaal op het C. H. Moensplein zijn onderlinge wedstrijden begonnen van de B.G.V. .Turnlust". De uitslagen van de dames- en heerengroepen waren: Dames: 1. A. van der Voort, 2. D. Tabak, 3. Waterdrinker, 4. C. van Dorp, 5. M. Boeke. Heeren: 1. L. Visser, 2. J. Leguit, 3. J. Dibbets, S. Klees. Woensdagavond 19 Mei zal in het oefenlokaal een wedstrijd worden gehouden tegen Olympia van IJmuiden. DE BLAUWE WEEK ACTIE. Als onderdeel van de Blauwe Week Actie werd in het gebouw Odeon een jeugdmiddag gehouden. De voorzitter van het Comité heeft op voor de kinderen bevattelijke wijze de be doeling van deze drankbestrijdingsactie uit eengezet. De kinderen hebben daarna volop genoten van de poppenkast, van leuke films en van de toeren van een goochelaar, die almaar misluk ten en waarvan de jeugd juist daarom des te meer heeft genoten. De teekeningen die de goochelaar maakte werden door de jeugd blijkens de luide toe juichingen zeer op prijs gesteld. De bijeenkomst, die zeer druk bezocht was. kan als uitermate geslaagd worden aange merkt. VELSEN FEESTAVOND „DE GIETELING". De groote zaal van bioscoop De Pont was nagenoeg geheel met belangstellenden gevuld toen de voorzitter van de Gieteling Ir. Kalff da aanwezigen een hartelijk welkom toeriep, hieraan de wensch toevoegende dat allen een gezelligen avond mochten hebben. De too- neelvereeniging F. A. v. I. D. O. kwam dezen avond voor het voetlicht met het Weensche blijspel „Wat doet mijn vrouw van 2 tot 5?: van Ladislaus Fédor. Deze opvoering is een waar succes geworden, waartoe ook bijdroeg de omstandigheid, dat ook aan de kleinste rol de noodige zorg was besteed. De rollen door welke het stuk gedragen werd, werden vlot- en ongedwongen vertolkt, hetgeen niet weinig tot het succes heeft bijgedragen. Er was geen moment sprake van eenige hape ring; we kunnen gerust zeggen: het stuk zat er in. En wat den inhoud ervan betreft 't is reeds eerder in dit blad besproken; er is braaf gelachen niet alleen maar er waren ook mo menten dat ernst den boventoon voerde en dat waren niet de minst mooie. Wie er tenslotte beter voldeed de heer J. Hagen als advocaat Faber of mej. R. Vogel als Maria zijn vrouw, het is moeilijk uit te maken. Hetzelfde kan gezegd van den heer W. Gregour als Rudolf Rundt en mej. A. de Vos in haar creatie van Lilly, zijn vrouw. Alle vier gaven mooi spel te zien en waren volko men voor hun lang niet gemakkelijke rollen berekend. De heer L. Boeree (als gast) voldeed als Charley Urban uitstekend evenals de heer B. Hagen als detective Punsch. Mevrouw Gre gour was haar rol ls mevr. v, Wesselee volko men waard. Maar ook de kleinere rollen, de heer H. Keeper als C. Gluck, assistent van advocaat Faber, Mevr. v. d. See, als Betty, het kamermeisje en mevr. F. Haksteen de typiste juffr. Greta, werden met de noodige zorg en aandacht weergegeven en dat vlotte verloop zonder storingen, die soepele elastische gang van alles dat is tenslotte voor een niet gering deel het geheim van de tooneelspeelkunst. Welnu de regisseur van Favido, de heer L. Holtslag heeft in dit stuk gewoekerd met de beschikbare krachten en i s er in geslaagd op 'n wijze die door de langdurige toejuichingen van het publiek ondubbelzinnig tot uiting kwam. De tooneelaankleeding was zeer goed verzorgd, evenals de Entre-acte muziek van Hoogoven Kunstkring. De dames medespe lenden ontvingen na beëindiging van 't stuk uit handen van voorzitter Kalff een mooi bou quet bloemen. Er volgde thans nog bal onder leiding (muziek The Blue Rhythm-Breakers) dat velen nog geruimen tijd gezellig bijeen hield. Schip Amstelkerk (Ned.) Achilles (Ned.) Agamemnon (Ned.) Alkmaar (Ned.) x) Amstelland (Ned.) x) Aenos (Gr.) Ariadne Ajax (Ned.) Aldan (Rus) Bennekom (Ned.) x) Barneveld (Ned.) Breda (Ned.) x) Boskoop (Ned.) Boschfontein (Ned.) x) Berenice (Ned.) Berèby (Br.) Colombia (Ned.) x) Cordillera (Du.) x) Calypso (Ned.) Clytoneus (Br.) Deucalion (Ned.) Emilie Eemland (Ned.) Ethiopian (Eng.) Euterpe (Ned.) Flora Hasting (Zw.) Heidelberg (Du.) x) Halle (Du.) Hermes (Ned.) Ionia (Du.) Joh. de Witt (Ned.) x) Jaarstroom (Ned.) Juno (Ned.) Luneburg (Dn.) Merope (Ned.) Megara (Ned.) Meerkerk (Ned.) x) Moena (Ned.) x) Nailsea Moor (Eng.) Orestes (Ned.) Oranje Nassau (Ned.) Phrontis (Ned.) x) Polyphemus (Ned.) x) Peisander (Eng.) x) I Phrygia (Du.) Poelau Tello (Ned.) Perseus (Ned.) Polydorus (Ned.) x) j Pan Gothia (Zw.) x) Louis de Bree en Piet Kohier in de Neder- landsche film „Amsterdam bij Nacht". (Kennemer Theater). AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 14 MEI Luxor Sound Theater: „Van kwaad tot er ger" en „Charlie Chan op de renbaan". 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Meisjespensionaat". 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Marguerite Gautier" 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: ,De trek naar het westen". 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws, Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 15 MEI Bioscoopvoorstellingen 's middags en dec avonds. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 .jBinuten wereldnieuws. Singkep (Ned.) x) Springfontein (Ned.) x Spar (Ned.) Simaloer (Ned.) x) Serooskerk (Ned.) x) Stad Schiedam (Ned.) Shelon (Russ.) Stella (Ned.) Thurston (Br.) Telamon (Ned.) Tawali (Ned.) x) Tajandoen (Ned.) x) Triton (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Tiberius (Ned.) Ulysses (Ned.) Venus (Ned.) Vesta (Ned.) Zaanland (Ned.) x) W. Afrika Midd. Zee (via R'dam) West Indie Chili. Hamburg Santa Fé Hamburg Lissabon Leningrad Hamburg Chili Chili Chili Z. Afrika Danzig West Afrika West Indië Pto Barrios Venetië Ned. Indië Venetië Gefle B.-Aires W. Afrika (via Londen Bordeaux West Indië Swansea Ned. Indië Ned. Indië Alexandrië West Indië Batavia West Afrika Hamburg Danzig Curacao Japan Batavia Villa Constitution Constantza West Indië Batavia Batavia Batavia Pto Barrios Batavia. Stettin Ned. Indië Aruba Batavia Z. Afrika Buenos Aires Batavia Japan Narvik (v. IJm.) Leningrad Hamburg Bilbao (v. IJm.) Alexandrië Ned. Indië Ned. Indië Zw. Zee Batavia Alexandrië Chili (via L'pool) Napels Hamburg Beunos Aires Verm, aankomst Laatste bericht 20 Mei 17 Mei 16 Mei 6 Juni heden 16 Mei 17 Mei 16 Mei 25 Mei 4 Juni 5 Juni 13 Juni 17 Mei 18 Mei 22 Mei 15 Mei 24 Mei 7 Juni 25 Mei 31 Mei 26 Mei 20 Juni 2 Juni 16 Mei 6 Juni 19 Mei 3 Juni 18 Mei 27 Mei 9 Juni 18 Mei 18 Juni 22 Mei 3 Juni 15 Mei 15 Mei 16 Me i 15 Mei 15 Mei 21 Mei 25 Mei 3 Juni 20 Mei 28 Mei 11 Mei van Dakar. 12 Mei van Gibraltar. 11 Mei van Horta. 11 Mei van Valparaiso, vertrekt 15 Mei. 4 Mei vertrokken. 12 Mei vertrokken. 10 Mei vertrokken. 8 Mei vertrokken. in lading. 11 Mei van de Azoren. 6 Mei van Cristobal. 11 Mei van Arica. 9 Mei van Mombassa, 13 Mei van Kopenhagen. 8 Mei van Las Palmas. 11 Mei van Barbados. 6 Mei van Barbados. 12 Mei van Tunis. 8 Mei van Singapore. 12 Mei te Fiume. in lading. 14 Mei vertrokken. 11 Mei van Land's End. 14 Mei vertrokken. 1 Mei v. Pto Barrios. 12 Mei vertrokken. 10 Mei van Port Said. 7 Mei van Colombo. 10 Mei van Zighi. 10 Mei van Pto Caballo. 5 Mei van Colombo. 10 Mei van Las Palmas. in lading. 12 Mei van Batavia. in lading. 10 Mei van Lands End. 11 Mei van Haifa. 2 Mei van Sabang. 7 Mei van Las Palmas. 8 Mei te Kymassi. 4 Mei van Parimaribo. 5 Mei van Belawan. 13 Mei van Gibraltar. 28 April van Padang. 8 Mei vertrokken, in lading. vertrekt 15 Mei. vertr. 15 Mei van Batavia. 4 Mei vertrokken. 9 Mei van Padang. vertr. 15 Mei v. Antwerpen. 30 April van San Nicolas. in lading. 12 Mei van Shanghai. 10 Mei vertrokken. 9 Mei vertrokken, vertrekt 15 Mei. 10 Mei vertrokken. 11 Mei van Barcelona. 9 Mei van Port Said. 20 April te Batavia. 12 Mei te Cephalonia. 6 Mei van Sabang. 12 Mei vertrokken. 8 Mei van Curasao. 12 Mei van Finisterre. vertrekt 19 Mei. 11 Mei van Bahia. x) Schepen voorzien van een x zijn grooter dan 6000 bruto register ton IJMUIDEN ]V RIJD AG 14 MEI 1937 Eerste Hollandsche Nieuwe heden in Vlaardingen. Morgen komt de „Gorredijk" in IJmuiden. met 70 kantjes Stoomlogger Gorredijk IJM 496 brengt 75 kantjes. Er schijnt dit jaar wel bijzonder veel be langstelling te bestaan voor het aanvoeren van de eerste Hollandsche haring, wat in zekeren zin verband houdt met het feit dat thans door de crisismaatregelen der regee ring over het algemeen bekend is op welk tijdstip de schepen uitvaren. Had men nog een oogenblik gedacht dat de Gorredijk een kans maakte om dit jaar de eerste haring aan te voeren, het blijkt dat Vlaardingen ook nu weer de primeur heeft. Want heden wordt te Vlaardingen een partij verkocht aangebracht door den stoom logger VL 114. De Gorredijk is echter thuisstoomende met 75 kantjes. Het was eigenlijk de bedoeling dat de Gorredijk heden aan de markt zou komen. De vangst van den eersten nacht le verder echter slechts vijf kantjes op iwat natuurlijk niet de moeite waard was om daar mee terug te komen. Men heeft er toch nog een tweeden nacht bijgenomen die 70 kantjes opleverde. Morgen komt dus de eerste nieu we haring te IJmuiden aan den afslag. BESOMMINGEN. Trawler: Betje RO 16, 240 manden f 2040. Kotter: O 249 f 35 Loggers: SCH 19 f 1020; KW 65 f 590; KW 158 f 250; SCH 210 f 270 MARKTPRIJZEN van Vrijdag 14 Mei. Tarbot per K.G. f 0.74r-f 0.64 Tongen per K.G. f 1—f 0.64 Kleine schol per 50 K.G. f 21—f 5.90 Schar per 50 K.G. f 5—f 2.35 Kleine poon per 50 K.G. f 3.70f 1.90 Kleine middelscheivisch per 50 K.G. f 16 f 11.50. Kabeljauw per 125 K.G. f 70—f 27 Groote gullen per 50 K.G. f 11.50—f 11 Kleine gullen per 50 K.G. f 9—f 6.86 Wijting per 50 K.G. f 7.40—f 4.80 Heilbot per K.G. f 1.04 Leng per stuk f 1.45—f 0.80 EEN LEKKE WATERLEIDING. Tot verbazing van de arbeiders, werkzaam bij de rioleering in den Zeeweg, ontstond op een reeds gereed gemaakt gedeelte, een wa terwel. Bij onderzoek bleek, dat er in de waterleidingbuis een defect was ontstaan. Het duurde niet lang of een gedeelte van den Zeeweg, bij de Heidestraat, geleek een zwem bassin, zeer ten ongerieve van de omwonen den die hierdoor geen water meer uit hun kraan konden krijgen. Nadat men de defecte buis had blootgelegd kon met het herstel lingswerk een aanvang worden gemaakt waarna spoedig het euvel verholpen was. HOLLANDSCHE NIEUWE. Naar wij vernemen wordt de stoomlogger VL. 217 Zaterdagmorgen te Vlaardingen ver wacht niet nieuwe Hollandsche haring. Ook de motorlogger KW 151, die j.l. Maandag van hier vertrok, is onderweg met het zoo begeer de zeebanket. GEGUND. Het vernieuwen van remmingswerk eil het maken van een loopsteige-r in de Visschers- haven met bijkomende werken is door de directie van het Staatsvisschershavenbedrijf gegund aan N.V. Van Splunder's Aann. en Handel Mij. te Ridderkerk voor f 11994. NEUTRAAL MIDDENSTANDS ZIERENFONDS In de Woensdag gehouden ledenvergadering van het Neutrale Middenstands Ziekenfonds zijn tot bestuursleden gekozen de heeren K. H. de Graaf, Driehuis en M. J. Grüter Velsen- Noord LEGER DES HEILS. Op den tweeden Pinksterdag worden door het Leger des Heils alhier in samenwerking met de korpsen Beverwijk en Alkmaar bijzon dere bijeenkomsten gehouden onder leiding van Kapitein de Groot uit Alkmaar. De eerste, een openlucht-bijeenkomst, heeft plaats 's middags 4.39 uur in Velserbeek, de tweede 's avonds 8 uur in de zaal aan de Edisonstraat. De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Zuidelijke richtingen, tijdelijk opklarend, later toe nemende bewolking met kans op regen of onweer, weinig verandering in tem peratuur. BAROMETERSTAND Hoogste 762.4 m.M. te München. Laagste 750.3 m.M. te Jan Mayen. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren eo j» Laagste hedennacht 50 p* Hoogste heden 50 v' BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 756 mM Neiging: Vooruit. Opgave van; MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN Zaterdag v.m. 6.24 uur; n.m. 6.56 uur Zondag v.m. 7.20 uur; n.m. 7.56 uur' Maandag v.m. 8.26 uur; n.m. 9.02 uur' STOOMTRAWLERS OPGELEGD. De stoomtrawlers Condor, Zeeleeuw en Henriettte Jacoba zijn voorloopig opgelegd, laatstgenoemde in verband met de survey. VERZILVERING YAGANTIECBONNEN. Verzilvering van vacantiebonnen van den R.K. B. B. St. Joseph, voor den Hemelvaarts dag en Tweeden Pinksterdag zal plaats vinden Vrijdag 14 Mei in het Patronaatsgelbouw, zoo wel voor georganiseerden als voor ongeorga niseerden van 79 uur namiddags. TIJDELIJKE AFSLUITING VAN WEGEN Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat de IJmui- derstraatweg van de Van Linschotenstraat tot de Dirk Hartoghdiwarsstraat en de Spil bergenstraat, van den IJmuiderstraatweg tot do Dirk Hartoghstraat, te IJmuiden, van Dinsdag 18 Mei a.s. af tot nader order voor het doorgaand verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afgesloten. Aanvoer cellulose. Gisteren arriveerden twee Noorsche stoom schepen met een lading cellulose bij de papier fabriek te Velsen. Het waren het stoomschip Bro, komende van Foldafoss, en het stoom schip Stavangeren, komende van Husum. UITSLAG VERLOTING. De uitslag der verloting van de 3 spreien, ten bate van de Chr. Bewaarschool IJm.-Oost die eerst thans bekend gemaakt kan worden, omdat nog niet alle loten geplaatst waren, als volgt: Sprei A no. 17; sprei B no. 64 en de ondersprei no. 52. STUDIECLUB „ANIMO" De Technische Studieclub „Animo" maakt op Dinsdag 18 Mei een excursie naar Amster- waar een bezoek wordt gebracht aan het mailschip „Johan van Oldenbarneveld" van de Stoomvaartmaatschappij „Nederland" Lentefeest op „Marquette". Jong groen en kleurige bloemen. Wie met de Pinksterdagen nog wil genieten van mooie bloemen, kan niet beter doen dan een bezoek te brengen aan de bloemententoon stelling op „Marquette". De narcissen zijn weliswaar uitgebloeid, doch de tulpen staan nog in vollen bloei, er zijn zelfs nog vele perken, waar de tulpen nog in de knop staan. De oprijlaan biedt thans een prachtigen aanblik. En al deze fraaie pastelkleuren con trasteeren fraai met den achtergrond van jong groen van de bottende heesters. Ook in den rozentuin is het nu heel mooi. Daar ziet men een bonte verscheidenheid van tulpen en bijgoed. Heel het park, met de oude bemoste boomen, is omhangen met een sluier van teer jong groen, waartusschen de vele kleurige perken als even zooveel bloemversieringen prijken. „Marquette" is in een feestdos gestoken, 'dié men niet verzuimen mag, te gaan zien. CONCERT OP MARQUETTE. Ter gelegenheid van de sluiting der bloe mententoonstelling, op Zondag 23 Mei zal het mannenkoor „Zanglust" uit Beverwijk, direc teur H. v. Dijk, een concert geven op „Mar quette". N.S.B.-VERGADERING. Woensdag 19 Mei houdt de N.S.B. een propa- ganda-vergadering in café „Flora". A.D.O. Het programma voor tweeden Pinksterdag luidt: A.D.O.U.S.V. 2.30 uur. (kamp. Ie klas D.H.V.B.) A.F.C. 2A.D.O. 2 2.30 uur. (competitie). De wedstrijd om het „Gouden kruis" A.D.O. 2Oranje Wit 1 is uitgesteld. De wedstrijd A.F.C. 2A.D.O. 2 is belangrijk; mocht A.D.O. er in slagen, het tot een over winning te brengen, dan komt zij gelijk te staan met de Alkmaarders. Dan is een beslis singswedstrijd noodzakelijk om uit te makért'" wie van beide clubs kampioén is van de reserve 2e klas SANTPOORT WANDELSPORT Doordat op 30 Mei a.s. in Bussum de z.g. Comenius-marsch wordt gehouden, heeft het bestuur van de Sport- en Ontspanningsver- eeniging „Viribus Unitis" te Santpoort, be sloten, haar marsch op dien dag te laten ver vallen. R.K. BRIDGE-CLUB „HAARLEM". HEEMSKERK VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Papierfabriek Papierfabriek Hoogovens Hoogovens Noorsch Noorsch Zweesdsch Zweesdsch s.s. s.s. Stavangeren Bro Ingarö yenersborg Husum Foldafoss Oxelösund Antwerpen cellulose cellulose erts laden KORFBALCLUB „ONTSPANNING NA ARBEID". Dezer dagen werd in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond aan de Tempeliers- straat te Haarlem de Nationale Bridge-drive voor R.K. gehouden. Deze bridge-drive, voor het eerst in zoo'n groot verhand gespeeld, was georganiseerd door de bridge-vereeniging „Haarlem" voor R.K. Het aantal deelnemers (sters) bedroeg 128 personen, uit alle deelen van de provincies Noord- en Zuid-Holland. Om kwart over een opende de heer Hommers de bijeenkomst en heette alle aanwezigen na mens het bestuur der vereeniging „Haarlem" welkom. Hij memoreerde, dat dit de eerste bridge-drive was die in Katholiek verband was georganiseerd en sprak de hoop uit, dat zij aanleiding mocht worden voor meerdere dergelijke bridge-drives en leiden tot oprich ting van R.K. Bridge-clubs in die plaatsen daar deze nog niet zijn. Na vervolgens enkele technische kwesties omtrent het verloop der match besproken te hebben, gaf spreker het sein tot beginnen. Direct werd in vlot tempo begonnen, zoodat om 4.40 uur, 20 minuten pauze werd gegeven. Daarna werd het spel hervat en om 6 uur waren alle partijen beëindigd. Hierna sprak de voorzitter nog een kort afscheidswoord en wekte allen op zich aan te sluiten bij de be staande R.K. Bridge-clubs. Hierna volgde de uitdeeling der fraaie prijzen. De uitslagen waren als volgt: le Prijs; de heeren v. d. Tuin en partner, Amsterdam; de heeren Adank en Witteman, Haarlem; Mej. Boerlage, Haarlem en de heer Boon, Beverwijk; de heer en mevrouw A. van Groeningen, Amsterdam; de heeren G. en B. Stevenhage, Haarlem; de heeren C. v. d. Salm en J. Schwart, Den Haag; de heeren A. Nijssen en E. Asselbergs, Amsterdam; de heeren T, Rooijers en A. Kaandorp, Haarlem; de heeren L. Luijten en N. Eijkhoff, Haarlem. 2e Prijs: de heeren G. Gijzeb en Pas, Den Haag; de heeren L. Koekoek en Gadelle, Am sterdam; de heeren Fr. de Kleermaeker en Van Gugten, Den Haag; de heeren N. v. Ruyven en A. Bruyn, Den Haag; de heeren B. v. Batum en A. v. d. Akker, Den Haag; de heer en mevrouw Kubatz, Haarlem; de heeren Zendveld en Nieuwenhuis, Egmond a. d. Hoef; de heeren M. Goudsblom en Jb. Zijpe, N. en Z. Scharwoude en de heer en mevrouw Beyer, Haarlem. HAARL. VOETBALBOND WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZATERDAG 15 MEI 1937. Wedstrijd tusschen 2 Proefelftallen Zaterdag middag-competitie (terrein „Schoten") 316 uur, S. de Boer (grensrechters: N. de Haan en A. Bovengenoemde R.-K. club zal weer spoedig Zomer Jr.). met de lessen beginnen. Het bestuur van de COMPETITIE. Graal uit Beverwijk heeft toezegging gedaan A TelefoniaV.G.S. (terrein V.G.S.) 3 uur, om zooveel mogelijk wedstrijden te organisee- J. Joosten ïêh. *3 Z.S.V.Sizq 2, 4 uur, H. J. Boeree.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6