TiJcstM THIJS IJS EN HET HANENEI Nieuwe regeering in Spanje onder Negrin. Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT een waldaad voor Uw huid RADIO PROGRAMMA DINSDAG 18 MEI 1937 Largo Caballero slaagde niet. Geen anarchisten in het nieuwe kabinet. Uit Valencia, 17 Mei: De socia list Negrin heeft een nieuw kabinet samengesteld. De ministerlijst ziet er als volgt uit: Minister-president en minister van Financiën en Economie: Negrin. Buitenlandsche Zaken: José Giral. Nationale verdediging: Prieto, Justitie: Manuel de Irujo. Binneniandsche zaken: Julian Zugaza- goitia. Onderwijs en Gezondheid: ^er- nandez. Landbouw: Vicente Iribe. Openbare Werken en Verkeerswe zen: Bernardo Giner de los Rios. Sociale Bijstand: Jaime Ayguade. Negrin, Prieto en Zugazagoitia zijn socia listen, Hernandez, Iribe, communisten, Giral linuks republikein, Giner de los Rios is lid van de Republikeinsche Unie, De Irujo is Baskisch nationalist en Ayguade is links Cata laan. In dit kabinet hebben dus geen anar chisten zitting. Largo Caballero, die zijn opdracht tot vor ming van een kabinet heeft teruggegeven, omdat hij niet icon slagen, had Zondagochtend een onderhoud gehad met president Azana, waarin hij verslag uitbracht van zijn pogingen een nieuwe regeering te vormen. De Commu nistische partij had een nota gepubliceerd, waarmede Caballero als regeeringschef, niet accoord kon gaan, evenmin achtte hij deze nota overeenkomstig de grondwet. Hij deelde aan de partijen mede op welken grondslag hij een nieuwe regeering wilde vormen. Stemden zij hiermede in, dan kon hij vóór des middag vier uur den president der republiek een nieu we ministerlijst voorleggen. Het ontwerp van Largo Caballero luidde als volgt Een enkel minister van landsverdediging met vier onderstaatssecretarissen voor oorlog, marine, luchtvaart en munitie èn toewapening. In de nieuwe regeering zou de U.G.T. drie por tefeuilles krijgen. De C.N.T. zou de ministeries van justitie en hygiëne krijgen toegewezen en de links-Cata lanen en de Baskische Nationalisten zouden elk een minister zonder portefeuille kunnen aanwijzen. Ook de generale staf zou gereorganiseerd worden. De communisten verlangden, dat alle poli tieke, economische en militaire problemen zullen worden voorgelegd aan den minister raad, dat de opperste oorlogsraad normaal zal functionneeren, dat de generale staf onmid dellijk zou worden gereorganiseerd en een chef van den generalen staf worden be noemd, die verantwoording zou moeten afleg gen aan den minister van landsverdediging en oppersten oorlogsraad, doch cnet handhaving van zijn volledige autoriteit in de leiding van de militaire operaties in het geheele land. Later kwam uit Valencia het bericht, dat de politiëkè- en 'vakvereenigingsorganisaties af wijzend op het voorstel van Caballero hadden geantwoord. Caballero deelde daarop den president dei- republiek mede niet in de vorming van een nieuw kabinet te kunnen slagen, waarna de opdracht tot kabinetsformatie aan Negrin werd gegeven. Valencia gebombardeerd. Zaterdagavond heeft een naar het schijnt van Palma de Majorca afkomstig vliegtuig der rechtschen verscheidene bommen gewor pen op Valencia. De straten waren op dat oogenblik zeer druk bevolkt. Er zijn verscheiden dooden en ge wonden. Een huis stortte in. Toen het lucht doelgeschut in actie kwam verdween het vlieg tuig der opstandelingen. In het legerbericht van het groote hoofd kwartier der opstandelingen van Maandag avond wordt medegedeeld, „dat de zegevieren de opmarsch in Biskaje voortduurt. De troepen van Mola hebben Echano, Epalza, Enacha, Ar- rinda, Zudagoitia en de kluis van San Miquel bezet. De vijand verloor vele dooden, terwijl vijftig linkschen gevangen zijn genomen. Tachtig man liepen naar de rechtsche troepen over. Na een schermutseling in den sector Ontploffing met ernstige gevolgen. Scheepsramp in de haven van Hongkong. Reuter meldt uit Hongkong, dat in de haven van deze stad aan boord van een stoombarkas van de maatschappij „Osaka Sjozen Kaisja", die passagiers vervoerde, een ernstige ontploffing heeft plaats gehad, waarbij volgens de officieele cijfers 33 menschen om het leven gekomen zijn en 8 personen werden gewond, terwijl tien personen nog worden vermist. Oe oorzaak der ontploffing is niet bekend. De lijken werden langs den boulevard en op de daken van gebouwen geslingerd. Een viel op eenige meters afstand van het Reuterbureau, een ander kwam terecht op de veranda van de club van Hongkong. Ook in de haven zijn lijken gevonden. De slachtoffers waren voor een deel eerste klas passagiers voor Sjanghai of Japan, maar het meerendeel bestond uit Japansche derde klas-passagiers. Op het oogenblik van de ontploffing lag de barkas gemeerd. Gaat de wedvlucht New-York— Parijs niet door? Amerikaansche regeering verstrekt geen vergunningen. Reuter verneemt uit Lakehurst, dat de toe gevoegd secretaris van het departement van bandel Johnson medegedeeld heeft, dat zijn departement geen vergunning zal verstrekken voor de voorgenomen wedvlucht New-York Parijs. Johnson voegde er aan toe, dat de Ameri kaansche regeering Transatlantische vluch ten zeer gewaagd acht. „Wij trachten" zeide hij „een Transatlantischen dienst in te stel len en willen dezen niet in gevaar bren gen. Wij hebben belangstelling voor de han delsluchtvaart, doch dit heeft niets uit gaande met sensatievluchten. Bonar hebben wij 45 dooden gevonden. Van de fronten bij Madrid, Avila en Soria valt niets te melden." Volgens berichten van Madrileensche zijae blijft het kalm aan het front van Madrid, alleen in de Sierra heerscht eenige bedrijvig heid. Bij Alto del Rio hebben de opstandelin gen een aanval op de stellingen der regeerings- troe.pen gedaan, doch de troepen van Miaja deden een tegenaanval en verbeterden hun positie. Een aanval der opstandelingen in het uiterste Noorden van de Sierra, bij Buitrago, werd gemakkelijk afgeslagen. Italië Tienduizend piloten staan de regeering ter beschikking. De minister van luchtvaart, generaal Valle, heeft in den senaat verklaard, dat het vlieg tuigmateriaal geheel vernieuwd is en dat de vliegtuigen van vroeger jaren nog slechts als lestoestellen dienst doen. De generaal herinnerde er aan, dat den senaat verleden jaar de verzekering werd ge geven, dat Italië weldra de beschikken zou hebben over tienduizend vliegtuigbestuur ders, Dit aantal nu, aldus de minister, is thans overschreden. Het moet evenwel slechts als uitgangspunt worden beschouwd. Bij dezelfde gelegenheid werd gezegd, dat het aantal linievliegtuigen zou worden ver dubbeld. Ook deze belofte is verwezenlijkt. Nieuwe oorlogsbodems op stapel. Admiraal Cavagnari, de onderstaatssecreta ris van marine, heeft in den senaat aange kondigd, dat behalve de reeds op stapel ge plaatste oorlogsbodems en de herstel-werk zaamheden aan verschillende andere een heden van de vloot, twaalf torpedojagers van 1600 ton, zestien torpedobooten van 600 ton, 20 onderzeebooten van meer dan 600 ton en een groot aantal kleine schepen op stapel zijn gezet. Later zullen nog meer schepen worden gebouwd, doch de admiraal-kon daaromtrent voor het oogenblik nog geen nadere mede- deeling doen. Koning Christiaan's regeerings jubileum. Uit Kopenhagen, 15 Mei. De eerste groote verrassing voor de Kopenhagenaars en voor de vele bezoekers van de Deensche hoofdstad was, dat de koning ook heden, op den dag van zijn 25-jarig regeeringsjubileum, den gebruike- lijken ochtendrit te paard door de straten der stad maakte, zonder eenige begeleiding. Aan alle kanten werd de vorst hartelijk toe gejuicht en de toejuichingen groeiden aan tot een ovatie toe hij van zijn rit terugkeerde op het plein voor de Amaliaburcht. De muziek van de lijfwacht weerklonk. Allen ontblootten het hoofd. Satuutschoten werden gelost en alle kerkklokken beierden; Daarmede was het Deensche koningsfeest begonnen. De koning verscheen daarop mét de koningin en met de koningen van Noorwegén en Zweden op het balcon, om een zanghulde in ontvangst te nemen. Aan een kerkdienst, die ter gelegenheid van het jubileum gehouden werd, werd deelgeno men door de koningen van Zweden en Noor wegen, de groothertog en groothertogin van Mecklenburg, de prinsen George en Christo- phorus van Griekenland en alle overige vor stelijke gasten, alsmede de leden der regeering en vertegenwoordigers van de weermacht. Voor het altaar werd het koningspaar ontvangen door den Poolschen primaat, mgr. Fuglsang— Damgaard, bisschop van Kopenhagen. Op den terugtocht naar de Amaliaburcht werden de, koning en de koningin weer van alle kanten stormachtig toegejuicht. Voor de microfoon hebben in den namiddag de minister-president Stauning en de IJsland- sche minister van staat Jonasson hulde ge bracht aan den persoon en het regeeringsbeleid van den vorst. Ook det koning zelf sprak een korte rede voor de radio uit. Hij sprak als volgt: „Landgenooten, ik verzoek u den diep gevoelden dank van de koningin en mij te aanvaarden voor de vele be wijzen van aanhankelijkheid, begrip en liefde, die gij ons hebt betoond, en die verre datgene overschrijden, wat wij hebben verdiend. Wij zullen echter met Gods hulp trachten ons uw ver trouwen waardig te toonen. Dit ver trouwen heeft ons in moeilijke om standigheden geschraagd en wij dan- RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-NOORD, TELEF. 16726 Pijnloos trekken inbegrepen. Tegen onze bekende LAGE TARIEVEN. (Met garantie). BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 14 uur, Zaterd. 912 uur Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) ken u allen nogmaals zeer. Wij geden ken hierbij vooral de vereeniging van Zuid-Jutland met het moederland. De koningin en ik bidden God, alle gezinnen in Denemarken en IJsland te zegenen, alsmede alle landgenooten in het buitenland." Met een banket in Christiansborg zijn de feestelijkheden Maandag besloten. Minister Stauning sprak bij deze gelegenheid een redevoering uit, waarin hij den koning na mens het volk dank zeide voor al het goede en groote, dat onder zijn leiding in 25 jaar tot stand was gebracht. Ook koning Gustaaf van Zweden richtte het woord tot koning Christiaan. Hij herin nerde aan de bijeenkomst der noordsche ko ningen in Malmö in 1914, benevens aan de ge dachte, dat het noorden aaneengesloten moet zijn. Koning Christiaan sprak tenslotte zijn dank uit jegens de koningen van Zweden en Noor wegen voor hun aanwezigheid en uitte den wensch door practische samenwerking een saamhorigheid in het noorden tot stand te kunnen brengen, die in de toekomst bindend zou moeten blijven. Overeenkomst met de Ameri kaansche filmindustrie. In tien jaar geen staking. Havas bericht uit Hollywood, dat de alge- meene vergadering der organisatie van film acteurs den tekst heeft goedgekeurd van de overeenkomst, die voor tien jaar met de pro ducenten moet worden gesloten. De acteurs zeggen in deze overeenkomst toe, gedurende den tijd van geldigheid niet in staking te zullen gaan. Dertien groote ondernemingen hebben deze overeenkomst reeds geteekend en volgens de acteurs zouden alle andere haar vóór Zater dag goedkeuren. De organisatie der artisten wijst in een verklaring de verwijten der tech nici, als zou zij de zaak der werknemers verra den hebben, van de hand. ENGELSCH VLIEGTUIG IN OOSTENRIJK VERONGELUKT. Te Ebelsberg bij Linz is Zaterdagmorgen een Engelsch vliegtuig neergestort en ver nield. De beide inzittenden waren op slag dood. Het ongeluk zou veroorzaakt zijn'door dat de bestuurder over het huis zijner ouders wilde vliegen en daarbij de macht over het toestel verloor. NOG EEN OPVARENDE VAN DE „HINDENBURG" OVERLEDEN. De 78-jarige Duitscher Otto Ernst, die bij de ramp van de „Hindenburg" gewond werd, is in het ziekenhuis te Lakehurst overleden. Er zijn thans in het geheel 36 personen bij de ramp om het leven gekomen. MIJNBRAND MET NOODLOTTIGE GEVOLGEN. Uit Londen: In de mijn van Littleton bij Cannock is brand ontstaan, tengevolge waar van vier mijnwerkers om het leven zijn ge komen en zes anlderen ernstig gewond wer den. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Zonder door mensch of dier verstoord te worden bereikt Thijs de opening van de grot. Hij loopt dapper naar binnen en bemerkt, dat er weinig te zien valt. Hij wandelt tusschen de druipsteenen pilaren rond, zonder eenige ontdekking te doen. „Wel, het- ziet er hier erg ongevaarlijk uit," denkt Thijs, „laat ik de spelonk maar eens verder in gaan." En de daad bij het woord voegend vervolgt hij zijn tocht door de duistere grot. Philip Snowden overleden De bekende Britsche staatsman Viscount Philip Snowden is Zatei'- dagmorgen op 72-jarigen leeftijd in zijn woning te Tilford in Suirey over leden. Snowden werd in 1864 te Cowling hi Yorkshire geboren. I-Iij was eens klerk op een rijksdouane- en accijnskantoor. In 1894 trad hij toe tot de Independent Labour Party, waarvan hij in 1903 en in 1917 het voorzitter schap bekleedde. In 1927 trad hij uit de partij, omdat hij een afzonderlijke arbeiderspartij naast de Labour Party ongewenscht en onnoodig vond. Snowden deed in 1906 zijn intrede in het Lagerhuis, waar hij zich al spoedig als finan cieel expert deed gelden. Toen de wereldoor log uitbrak bevond hij zich in Australië. Bij zijn terugkeer sloot hij zich aan bij Ramsay MacDonald, die zich als pacifist te gen den oorlog had uitgesproken. Zijn paci fisme was ook de oorzaak van zijn nederlaag bij de verkiezing in 1918. Philip Snowden. In 1922 won hij opnieuw een Lagerhuiszetel, die hij in 1923 en in 1924 met steeds grootere meerderheid behield. Toen McDonald in 1924 zijn eerste kabinet vormde, kreeg Snow den de portefeuille van financiën. In zijn eerste begrooting slaagde Snowden erin den belastingdruk voor de armen te verminderen door verlaging van de rechten op levensmid delen en door in zijn wet op het ouderdoms pensioen een regeling op te nemen tot het verwijderen van de drukkende bepalingen van de afwijzingen wegens verspilling. Ter zelf der tijd verdedigde hij met kracht zijn vrij handelsb eginselen Later diende hij plannen in voor werkver schaffing, teneinde de werkloosheid te be strijden. Bij de Londensche conferentie van Juli tot Augustus 1924 belastte hij zich met de be sprekingen met de bankiers, die uitliepen op het uitschrijven met succes van de Duitsche leening. Dit eerste kabinet MacDonald trad reeds in hetzelfde jaar af. In 1929 kwam de tweede regeering MacDo nald aan het bewind. Ook in dat kabinet werd Snowden belast met de portefeuille van fi nanciën. In September 1932 trad hij echter, tegelijk met de Samuel-groep, uit de regeering, om dat hij zich niet kon vereenigen met de pro tectionistische politiek. 1 - Tijdens.'dit laatste ministerschap.,heeft'.hij deelgenomen aan de Haagsche conferenties van 1929 en 1930. Hoewel Snowden sinds eenigen tijd ziek was verklaarde hij onlangs nog, dat hij zich buitengewoon goed gevoelde. Vrijdag j.l. maakte hij nog een wandeling en scheen hij van goede gezondheid te zijn. Zijn echtgenoote, die het galabal In Buckingham Palace had bijgewoond, kwam te laat om hem nog in leven te zien. Lloyd George heeft toen hij het overlijden van Snowden vernam, gezegd, dat deze een de twee of drie meest bekwame geesten is ge weest van de parlementsgroep der Labour- Party. Ramsay MacDonald verklaarde, dat een groot man van onzen tijd is heengegaan. Neville Chamberlain zeide: „Snowden was een groot man, een tegenstander van groot formaat, maar een niet genoeg te waardeeren vriend. Poging tot opstand in Albanië. Regeering schijnt den toestand meester te zijn. Het Albaneesche persagentschap meldt, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag ee ngroep revolutionnairen onder leiding van oud-minister Ethme Toto, een officier der gendarmerie en oud-kapitein een opstand hebben ontketend. Zij bezetten de stad Ar- gyrocastro en sneden de telefoonleidingen met Pepelen, Kurvelshi en Libohova door. Een officier der gendarmerie werd door de opstandelingen gedood. De regeering nam onmiddellijk de noodige maatregelen om de revolte te onderdrukken. Zij rukten op naar de steden Argyrocastro en Pepelen en bezet ten die zonder tegenstand te ontmoeten. Later werd ook Delvina, het middelpunt van het verzet, door de regeeringstroepen genomen. De in kleine groepen uiteenge jaagde opstandelingen trachten, achtervolgd door de soldaten, de grens te toereiken. Het Albaneesche persbureau deelde giste ren mede, dat de revolutionnaire beweging geheel en volledig gebroken was. „De regee ringstroepen", aldus deze mededeeling, „blij ven de rebellen achtervolgen. Uit documen ten, gevonden op gevangen genomen of ge sneuvelde opstandelingen, blijkt duidelijk, dat communistische drijverijen de oorzaak der beweging zijn". Onder de slachtoffers bij de insurgenten bevindt zich de broer van oud-minister Toto. Uit Belgrado meldt Havas: Men beschikt nog over weinig inlichtingen betreffende den oorsprong der opstandige beweging in Zuid- Albanië. Men brengt intusschen verband tus schen deze beweging en die, welke in Augus tus 1935 in Fiari ontstond en met niets ont ziende gestrengheid onderdrukt werd. Een speciale rechtbank sprak toen 30 doodvon nissen uit. De bewogenheid, die de strenge onderdrukking in het land veroorzaakte, leid de er toe, dat het ministerie Pandeli Evang- heli, waarin Moessa Joeka de portefeuille van binneniandsche zaken hield, vervangen werd door het kabineta Mendi Frasheri van gematigd liberaal karakter. Ethem Toto, de leider van den nieuwen opstand, was minis ter van onderwijs. Een jaar later moest dit kabinet, dat wegens zijn liberalen aard door de nationalisten werd aangevallen, het veld ruimen en Kotsjo Kotta, die thans nog aan het bewind is, vormde een regeering waarin Moessa Joeka weer minister van binnen iandsche zaken werd. Hoewel koning Zogoe ter wille van de pacificatie een nieuwjaars amnestie voor de veroordeelden van Fiari liet afkondigen, sloeg Kotta onder den krachtigen invloed van Moessa Joeka den weg van strenge maatregelen in; hij kondigde den oorlog tegen het communisme af, dat, naar een minister verklaarde, in Albanië niet be staat. Er ontstónd voral onder de peugd in Zuid-Albanië een groote ontevredenheid, die de oorzaak der tegenworodige opstandige be weging schijnt te zijn. De reis van Mr. Slingenberg naar Duitschland. Bezoek aan daar werkzame Nederlandsche landarbeiders. Omtrent de reis, die de minister van Sociale Zaken, mr. M. Slingenberg naar Duitschland gemaakt heeft (de minister is Zaterdagavond teruggekeerd), waarbij hij vergezeld was van eenige hoofdambtenaren vernemen wij het volgende: Gedurende zijn reis en de verschillende be zoeken in Duitschland had de minister gele genheid een bezoek te brengen aan een aantal Nederlandsche arbeiders, die in Mecklenburg als landarbeider werkzaam zijn. Deze arbei ders, afkomstig uit Zeeuwsch Vlaanderen, onder wie twee gehuwden, die hun vrouwen hadden meegenomen, hebben uitvoerige mede- deelingen aan den minister gedaan omtrent hun ervaring ter plaatse opgedaan. De voeding, alsmede de woning, waarin deze arbeiders ge huisvest zijn, werden door allen zonder voor behoud in orde bevonden. De loonen waren zoodanig, dat dr. Kapma,, de Nederlandsche Rijksconsulent voor de ar beidsbemiddeling in Duitschland, een niet on belangrijk bedrag aan overgespaarde gelden van hen in ontvangst kon nemen. Deze gelden worden via de clearing naar Nederland over gemaakt en te hunner vrije beschikking ge steld. De betrokken arbeiders hadden gelegen heid, enkele wenschen, die zij hadden, naar voren te brengen. Deze wenschen werden door den minister besproken met den bedrijfsleider van den werkgever, die op grond van de om standigheid, dat hij over de arbeidsprestatie van de arbeiders volkomen tevreden was, ter stond bereid was, de wenschen in te willigen. Het bleek den minister, dat er in de land bouwbedrijven in Duitschland nog groote be hoefte bestaat, in het bijzonder aan goede mel kers en paardeknechten. WOENSDAG 19 MEI 1937. HILVERSUM I, 1875 M. NCRV-Uitzending. 6.30—7.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart.. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek (gr. platen). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Het Stichtsch Salon or kest. (Om 12.00 Berichten). 1.00 Kinderkoor „De Kleine Harp" m.m.v. soliste. 2.00 Verga dering van den Bond van Meisjesvereenigin- gen op Geref. Grondslag, reportage. 3.45 Gra mofoonmuziek. 4.00 Vervolg van 2.00. 4.15 Re portage uit de Rotterdamsche Diergaarde. 5.00 Kinderuur. 6.00 Felicitaties. 6.10 „Het Pro testantisme in Spanje", causerie. 6.25 Gramo foonmuziek, 6.30 Causerie Vpver .het. Binnen- aanvaringsreglemeht en stoommachines. 7.00 Berichten, 7.15 „Gevolgen der zonde en lijden voor het vee", causerie. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten A.N.P. Herh. S.O.S.-Berichten. 8.15 Herdenking 70-jarig bestaan der Christ. Philantropische Inrichtingen te Doetinchem. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Orgelconcert. 11,1512.00 Gramofoon muziek. Hierna Schriftlezing. HILVERSUM II, 301 M. VARA-uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30- 8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.05 „Zomeroogst", causerie. 8.10 Gramofoonmuziek. 9.30 Keu kenpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Geva rieerd programma (gr. platen) en causerie over de Nederlandsche Armbeidersbeweging (gr. pl.), 11.30 „Voor de werkloozen", causerie. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 „Melody Circle" I.00 Gramofoonmuziek. 1.151.45 Orgelspel. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 De Flierefluiters m.m.v. solist. 7.00 Zang. 7.30 „Consequenties van ons geloof in het dagelijksch leven", causerie. 8.05 Herh. SOS- berichten. 807 Berichten ANP. Vara-varia. 8.20 Orgelspel. 8.45 „Leven en sterven van Hellevoetsluis", reportage. 10.00 Berichten ANP. 10.05 VARA- Groot-orkest m.m.v. solist. II.0012.00 „Fantasia". DROITWICH, 1500 M. 10.05 Orgelspel. 10.35 „Fight with a shark", causerie. 11.05 Het BBC Northern orkest m.m.v. soliste. 12.05 Het Coventry Hippodrome or kest. 12,50 Gramofoonmuziek. 1.35 Jan Be- renska en zijn orkest. 2.05 Het Bonnybridge and District orkest. 2.50 Pia'novoordracht. 3.20 J'eugd-kerkdiènst. 4.20 Gramofoonmu ziek. 4.35 Falkman's Apachen-orkest m.m.v. soliste, 5.20 Berichten. 5.40 Fransche decla matie. 6:00 Met BBC-Schotsch orkest. 6.50 Muzikale causerie. 7.10 BBC-Dansorkest. 7,35 Interview. 7,55 Vervolg BBC-Dansorkest. 8.05 Reportage van den Marinevloot. 8.15 Vervolg BBC-Dansorkest. 8.20 Berichten. 8.40 „Should blood sports be prohibited", discussie. 9.20 BBC-Theater-orkest m.m.v. solist. 10.20 Man- tavani's dansorkest. 10.5011.20 Jazzmuziek (gr. pl.) RADIO PARIS 1648 M. 6.10 en 7.20 Gramofoonmuziek. 11,20 Co lonne-orkest en zang. 2.20 Gramofoonmuziek. 7.35 Chansons. 7.50 Omroeporkest. Noyon- koor en solisten. 9.50 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Westduitsch kamerorkest. 7.50 Orkest concert. 8.50 Gramofoonmuziek. 11,20 Orkest concert. 12,35 Omroepldeinorkest en militair orkst. 1,35 Gevarieerd concert. 3.50 Bielefelder Concertorkest. 5.40 Solistenconcert. 6.20 Bonn- sche Madrigaalvereeniging. 7.30 L. Eysoldt's dansorkest. 8.35 Omroepklein orkest. 9.50 Ge varieerd concert. 10.2511.20 O. Schumer's orkest. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Omroeporkest. 12,30 Salonorkest. 12.501.20 Gramofoonmu ziek. 5.20 Salon-orkest en soliste. 6.20 Omroep dansorkest. 7.20 Omroeporkest. 8.20 Gramo foonmuziek. 8.30 Symphonieorkest. 9.30—10.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Salonorkest. 12,30 Omroeporkest. 12.50—1.20 Gramofoon muziek. 4.25 Clemor and his Lucky Stars. 5.35 Kamermuziek. 7.20 Gramofoonmuziek. 7.40 Omroep-Symphonieorkest. 8.20 Radiotooneel. 9.10 Gramofoonmuziek. 9.3010.20 Omroep- dansorkest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Ad. Lutter's orkest. 8.20 Marschencon- cert. 9.20 Berichten. 9.50 Kwartetconcert. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Ad. Lutter's dans orkest.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3