KON. NED. VOETBALBOND VOETBALNIEUWS GOLF In de tweede helft viel aanvankelijk het zelfde spelbeeld van vóór de rust waar te nemen. Een sterk aanvallend Ajax, een geheel in de defensie gedrongen Groningsche ploeg, welke met succes de buitenspelval opzette. Het aantal corners op het Be Quickdoel werd tot 13 opgevoerd, Doch het bleef 20. Na een kwartier trad er bij Ajax een ver slapping in. Toen durfde de Groningsche middenlinie meer naar voren te gaan; de voorhoede kreeg nu meer ballen toegespeeld. Na 22 minuten gaf Jensema een keurigen voorzet. Willy Blijham kopte in en Keizer greep mis (2—1),. Plotseling was er spanning in en rond het veld. Be Quick bleef sterker, doch een kwartier voor het einde verplaatsten Anderiesen c.s. het spel. Ajax weid weer sterker, vele malen moest Wachters ingrijpen en daarbij had hij niet over pecht te klagen. Na een hevige doelworsteling, waarbij Wachters en Pienter op de doellijn lagen, schoot Van Reenen hoog in, doch de heer Twitserling gaf buitenspel voor Gerritsen; een zeer twijfelachtige beslissing. Ook voor het Ajaxdoel was nog een hevige worsteling ontstaan, maar ook hier kon men niet tot scoren komen. Zoo kwam het einde met een 2—1-zege dei- Amsterdammers PROMOTIE RES. 2e KLASSE. De Kennemers 2—A. F. C. 2 (3-1) De Beverwijksche reserves namen keurig revanche op A. F. C. 2 door op den Eersten Pinksterdag een 31 zege te behalen. Reeds direct ontwikkelt zich een spannende strijd met A. F. C. iets in de meerderheid. De Kennemers-verdediging is echter goed op dreef. De aanvallen van de roodzwarten zijn uiterst gevaarlijk en als Ten Wolde een voor zet geeft, opent Gordijn de score (1—0). De A. F. C.-ers werken hard voor den gelijk maker. Na de rust spelen de Kennemers beter. Ter wijl er voor de A. F. C.-voorhoede bijna geen doorkomen aan is, profiteert Rekveld van een kans (.20). Het gelukt Uiterwijk den achterstand te ver kleinen (:21). Twaalf minuten voor tijd passeert Gordijn met een kopbal den A. F. C.-doelman (31). OM DEN K. N. V. B.-BEKER. De Kennemers—Roermond (2—0) Ook de vijfde ronde tegen den Zuidelijken Eerste-klasser Roermond hebben de Kenne mers na een Spannenden strijd overleefd. Direct na den aftrap ontwikkelt zich een spannende partij voetbal met de Kennemers het meest in den aanval. De voorhoede had het echter tegen de verdediging der gasten zwaar te verantwoorden. Van eenige kansen werd geen gebruik gemaakt. De Roermond-ploeg speelde eveneens met een prettig enthousias me, maar ook zij slaagde er niet in het Van Urk al te lastig te maken. De rust komt met 0—0. Na de rust dezelfde spannende strijd. De eerste-klassers werden al spoedig na de her vatting in de verdediging gedrongen. Talrijke aanvallen van de gastheeren strandden op den muur voor het Roermondsche doel. Twin tig minuten voor tijd strafte Groot een slech3 ten uittrap van den doelman af door hard in te schieten (10). Roermond ging toen weer wat meer aanval len. Vijf minuten voor het einde weet Groot na fraai spel van Boom den stand met een fraai doelpunt op 2—0 te brengen. De Kennemers plaatsten zich in de kwart finale. PROMOTIE VIERDE KLASSE. De Germaan—Halfweg (2—0) Halfweg onderneemt direct eenige gevaar lijke aanvallen, maar de achterhoede van De Germaan weet erger te voorkomen. Na 8 mi nuten heeft De Germaan succes; de rechts buiten scoort uit een through-pass van den rechtsbinnen. Halfweg is geruimen tijd in den aanval, doch met schieten vlot het niet erg. Vijf mi nuten voor de rust neemt Halfweg een cor ner; het schot van Tienstra wordt door den keeper echter op goede wijze gehouden. Na de thee krijgt Halfweg weer een corner te nemen; nu heeft Tienstra eindelijk suc ces, hij scoort onhoudbaar. De scheidsrechter annuleert het doelpunt echter. Twintig minu ten na de rust weet De Germaan nogmaals te scoren, door een doelpunt van den rechts buiten (2.—0). De stand ondergaat geen wij ziging meer. De degradatie van Halfweg naai de vierde klasse is nu bijna een feit geworden. BUITEN DE COMPETITIE H. V. C.-Stormvogels Stormvogels speelde met het volgende elftal tegen het pas naar de tweede klas gepromo veerde H.V.C/ De Vries, Jongsma, Groen, Bravenboer, Wilderom, Tol, Kuyper, Schoorl, Prins, Woudenberg, Van Riemsdijk. Het ongelijke terrein was door den regen moeilijk te bespelen; dit was oorzaak, dat de Stormvogels in de eerste helft minder goed op dreef waren en zich met één doelpunt van Prins tevreden moesten stellen. Ook de H.V.C.'ers zagen kans een doelpunt te maken. In de tweede helft speelde Stormvogels heel wat beter. Goed gesteund door de middenlinie zette de voorhoede herhaaldelijk goede aan vallen op. Prins wist nog tweemaal te scoren en Schoorl eenmaal twee doelpunten van deze speler werden geannuleerd zoodat Stormvogels met 4.1 in het bezit van den uitgeloofden beker kwam. Bondselftal—West Ham United (1-4) Op het Eindhoventerrein besloot Westam United Maandagmiddag haar tournee door Nederland met een wedstrijd tegen een Bonds elftal. Het werd een 4—1 zege voor de Engelschen; een overwinning, die alleszins verdiend mocht worden genoemd. In het bondselftal was wei nig verband. Pellikaan was eigenlijk de eenige die een gelijkwaardige tegenstander mocht worden genoemd. Zijn duels met den Engel schen linkervleugel waren bijzonder interes sant. Van Beek, de B. V. V.-linksbuiten, was ook niet slecht, evenmin als Van Spaenjlonck, die voor de rust rechtsbinnen speelde, doch in de tweede helft den spil Wallaart verving, maar op die plaats slechts matig voldeed. De Nederlandsche achterhoede was vrij zwak. Zoo nam Punt wel goed af, maar hij en zijn partner stelden zich slecht op. Reeds na vijf minuten kreeg de Engelsche linksbinnen Green gelegenheid, een dergelijke fout van Punt af te straffen door vrij voor doel staand hard in te schieten (01). De Engelschen kregen vele kansen, Na een half uur schoot Green uit een voorzet van Morton hard in en gaf daarbij Verwijmeren geen schijn van kans (0—2). - R. C. H. verliest haar laatsten degradatiewedstrijd, zoodat 't Gooi en Hilversum een beslis singswedstrijd om een plaats in de eerste klas moeten spelen. Friesland degradeert naar de tweede klasse. Ajax wint voor het landskam pioenschap wederom met kleine cijfers van Be Quick. - Feijen- oord klopt Go Ahead met 2-0. - De strijd gaat weer verder tus- schen de beide Westelijke clubs. DE UITSLAGEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Ajax—Be Quick 2—1 Feijenoord—Go-ahead 2—0 Af deeling I. Promotie tweede klasse: HilversumR. c. H. Promotie vierde klasse. B.V.C.A. P. W. C. GermaanHalfweg Promotie reserve tweede klasse: Zeeburgia 2—'t Gooi 2 De Kennemers 2—A. F. C. 2 9—3 2—0 2—1 4—2 4—1 3—0 2—1 1—1 0—2 3—1 Af deeling II. Promotie derde klasse: The Rising Hope—Fluks De HollandiaanE.D.S. Af deeling HL Promotie derde klasse: U. D.-Labor S. M. L. Spatram—T. E. C. Af deeling IV. Promotie tweede klasse: Willem HMiranda M. V. V.Middelburg Promotie derde klasse: AxelTerneuzen T. O. P.—E. S. V. TivoliGudok HeerlenKerkrade Afdeeling V. Promotie tweede klasse: Friesland—Heerenveen OM DEN NED. VOETBALBEKER. De KennemersRoermond 20 RANGLIJSTJES. Kampioenschap van Nederland gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. Ajax 6 5 0 1 10 15—10 1.67 Feijenoord 6 4 0 2 8 157 1.33 Be Quick 6 3 0 3 6 10—12 1 Go ahead 6 2 0 4 4 7—9 0.67 P. S. V. 6 1 0 5 2 10—19 0.33 AFDEELING I. PROMOTIE TWEEDE KLASSE 't Gooi 4 2 115 12—6 1.25 Hilversum 4 2 115 11—11 1.25 R. C. H. 4 1 0 3 2 9—15 0.50 PROMOTIE DERDE KLASSE Eindstand. H. V. C. 4 3 1 0 7 19—8 1.75 Vole wijekers 4 2 115 14—16 1.25 Bloemendaal 4 0 0 4 0 6—15 0.— AFDEELING II. PROMOTIE TWEEDE KLASSE Eindstand. R. F. C. 4 4 0 0 8 16—3 2.— Z. F. C. 4 1 1 2 3 3—7 0.75 S. V. V. 4 0 1 3 1 3—12 0.25 AFDEELING III. PROMOTIE TWEEDE KLASSE Hengelo (a) 5 3 117 16—14 1.40 Quick (a) 5 2 1 2 5 14—13 1.— Ensch. Boys 4 1 0 3 2 11—14 0.50 (a) Na het spelen van een beslissingswed strijd. AFDEELING IV. PROMOTIE TWEEDE KLASSE: M. V. V. 1 1 0 0 2 3—0 2— Willem n 1 1 0 0 2 4—1 2.— Miranda 1 0 0 1 0 14 0 Middelburg 1 0 0 1 0 0—3 0— AFDEELING V. PROMOTIE TWEEDE KLASSE w. V. V. 3 2 0 1 4 8—3 1.33 Heerenveen 3 1113 7—8 1.— Friesland 4 1 1 2 3 6—10 0.75 Kampioenschap van Nederland. FEIJENOORD-GO AHEAD (2-0) Ook de derde thuiswedstrijd van Feijenoord iii de kampioenscompetitie in het nieuwe sta dion heeft zich in een bijzonder groote be langstelling mogen verheugen, want toen scheidsrechter Boekman precies twee uur Feijenoord en Go ahead liet aantreden, waren er ruim 40.000 toeschouwers aanwezig. Het zag er aanvankelijk naar uit, dat het publiek van een interessanten wedstrijd met weer voortreffelijk spel van de thuisclub ge tuige zou zijn en toen reeds na acht minuten Vente aan de Rotterdammers de leiding gaf, was de algemeene gedachte dat het opnieuw op 'n groote overwinning voor Feijenoord zou uitdraaien. Maar zij, die aldus dachten, kwa men spoedig tot de conclusie zich te hebben vergist, want na de eerste tien minuten, die werkelijk perfect voetbal hadden te zien ge geven, werd het peil al spoedig minder om na een half uur zelfs bedenkelijk te zakken. Feijenoord was weliswaar over het algemeen een tikje sterker, maar haar voorhoede, hoe goed ook gesteund door de middenlinie (waar in Van Heel uitblonk, kon niet voldoende op gang komen. Daar kwam bij, dat Jan Halle bij de be zoekers van stonde af aan het er als spil op gezet scheen te hebben, Vrauwdeunt en Vente zoo scherp mogelijk te bewaken. Na tuurlijk kwamen zij toch vaak langs hem heen, maar dan vonden zij Goldenbeld en Eysink op hun weg, die er voor zorgden, dat doelman Halle het niet al te moeilijk had. Kwam deze in actie dan maakte de nationale doelman niet steeds een voor honderd procent betrouwbaren indruk. Hij liet enkele ballen vallen; aan een dergelijke fout had Vente het dan ook te danken, dat hij reeds zoo kort na het begin aan Feijenoord de leiding kon geven. De thuisclub mocht van geluk spreken, dat zij bij de rust dien voorsprong nog bezat, want terwijl haar zelf niet veel gelegenheid meer geboden werd om meer doelpunten te maken, kreeg de voorhoede van Go ahead, daar de achterspelers van de thuisclub lang niet altijd even zeker van hun zaak waren, zeker wel drie gemakkelijke kansen om Van Male te passee- ren.. Maar hoe goed de voorhoede van Go ahead ook soms combineerde, als het op af werking der aanvallen aankwam, was het met het schieten doorgaans treurig gesteld. Na de hervatting pakte Feijenoord de za ken zóó energiek aap, dat het er op leek, of zij toch nog haar slag zou slaan. Maar ook dat gebeurde niet, want de verdediging van Go ahead, kranig ter zijde gestaan door Jan Halle en Roelofs, gaf nagenoeg geen kans. En kwam er een bal bij den doelmond, dan stond Halle steeds op de juiste plaats. Go ahead moest het in deze periode voor namelijk van snelle uitvallen hebben, welke doorgaans knap geleid werden door De Vries. Wat deze echter ook deed, het binnentrio van de bezoekers bleef onmachtig om de aan vallen in een doelpunt om te zetten, hoewel er zich heusch wel eenige kansen hebben voorgedaan. Immers de backs van Feijenoord waren allesbehalve trapvast; zij kozen boven dien vaak onvoldoende positie, zoodat Paauwe, Kuppen en Van Heel herhaaldelijk moesten bijspringen om onheilen te voorkomen. Het was duidelijk, dat toén Feijenoord op vrij fortuinlijke wijze door Kuppen den voor sprong vergrootte, de strijd in haar voordeel beslist was. Gezegd dient te worden, dat Go ahead ook geen moment den moed heeft opgegeven, maar haar spel miste te zeer de eigenschap pen, welke tot succes kunnen leiden. Feijenoord behaalde dus een 20 overwin ning. Over het geheel genomen was het spel van Feijenoord stellig niet veel beter dan dat van de bezoekers, maar de thuisclub had meer geluk. AJAX-BE QUICK (2-1) Voor een groot aantal toeschouwers (er wa ren 20.000 belangstellenden in het Ajax-sta- dion) heeft Ajax met 21 van Be Quick ge wonnen, een kleine maar volkomen verdiende zege der Amsterdammers, die daarmede hun fraaie positie in de kampioenscompetitie handhaafden en die tegelijkertijd Be Quick uitschakelden in den strijd om den hoogsten titel. De eerste aanvallen van Be Quick waren gevaarlijk. Op een gegeven moment werd drie of viermaal achter elkaar ingeschoten, zon der resultaat echter. Aan den anderen kant werkte Wachters den bal verkeerd weg, voor de voeten van Loois, doch het gevaar werd bezworen. Na acht minuten wist Bijl aan Ajax de leiding te ge ven, nadat de Groningsche doelman door slecht uittrappen hem daartoe in de gelegen heid had gesteld. (10). Ajax kwam er steeds beter in; het samen spel vlotte goed; Pienter c.s. kregen heel moeilijk werk te doen. De Groningsche back heeft weer een voortreffelijke partij ge speeld; vooral zijn koppen was goed. Na een half uur had Ajax reeds zijn zesden hoekschop genomen, en had Wachters vele schoten uit zijn doel gehouden. Tien minuten voor de rust ontstond op fraaie wijze het tweede doelpunt. Stam had den bal bemachtigd; hij zwenkte naar bin nen gaf den bal keurig af, Van Reenen liep met opzet er over heen, waardoor Bijl gele genheid kreeg, hoog en onhoudbaar in te schieten (20). In den resteerenden tijd bleef Ajax veel sterker; eenmaal kreeg Stam gelegenheid den voorsprong te vergrooten, doch alleen voor doel staande, faalde hij met schieten. In totaal nam Ajax voor rust 10 hoek schoppen, Be Quick 2. Het B-eiitai van den h. V. B., dat met 2—1 van E. D. O. won, V. 1. n. r.: Eerste rij Dragt/Weber, Schuit, Maenhout, Ellen. Tweede rij v. Roon, Keur, Eijkhof. Derde rij v. d. Loo, Druijve, Stals. Vier minuten later gaf Van Spaendonck op de rechtsbinnenplaats een fraai staaltje voet bal te zien. Hij passeerde handig langs den Engelschen linksback en met zijn linkervoet schoot hij hard en onhoudbaar in den boven hoek (1—2). In het begin van de tweede helft ging het initiatief van Hollandsche zijde uit. De Engel sche achterhoede bewaakte ons binnentrio echter zóó goed, dat men geen kans kreeg tot schieten. Na 26 minuten gaf Punt door slecht wegwerken den linksbuiten Foxall een sco- ringkans; de laatste schoot den bal in het doel. Even viel er een opleving bij het Bonds elftal waar te nemen, doch rechtsbuiten Cre- vels en Van Beek schoten om beurten tegen een Engelschen back op. Acht minuten voor het einde bi-acht Foxall den stand op 4—1, waarmede het einde kwam. Kampioensfeest van D. C. O. In het gebouw St. Bavo hield D. C. O. Zater dag een feestavond ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap met de daaraan ver bonden promotie naar de eerste klasse van den H. V. B. De heer H. Umans opende het feest met een welkomstwoord; hij roemde de spelers van het eerste elftal voor hun succes in het afge- loopen seizoen. De heer Eikhof sprak namens de H. F. C. „Droste", vergezeld van bloemen en de heer Perfors namens „Heemstede". Beide sprekers boden gelukwenschen aan. Het programma vermeldde zang, muziek en dans. De gebr. De Vos hadden veel succes. Zij wisten de juiste stemming in de zaal te brengen met hun liedjes; ook Fred, Roozen- daal als accordeonsolist had veel succes. In de pauze werden de spelers van het eerste elftal gehuldigd; zij werden toegesproken door voorzitter Umans, die hun een zilveren speld overhandigde. Hierna sprak de aanvoerder van D. C. O., de heer v. d. Mei; hij bood het bestuur een zilve ren speld aan. Ook in de tweede helft van het programma bleef de goede stemming er in. Ook het bal was gezellig. D. C. O. kan met genoegen terug zien op een geslaagd kampioensfeest. Duitschland—Denemarken (8-0) Uit BreslauRuim'- 40.000 toeschouwers woonden Zondag den achtsten landen wedstrijd tusschen Duitschland en Denemarken bij, welke ontmoeting met niet minder dan 8—0 door de Duitschers werd gewonnen. Het is een van de grootste overwinningen van het Duitsche elftal geworden, welke ooit behaald is. In de eerste helft scoorde Lehner het eerste doelpunt, gevolgd door drie van Siffling. Met de rust leidde Duitschland reeds met 4—0. In de tweede helft voegden Siffling er twee, Urban één en Szepan één doelpunt aan het totaal toe. Voetbal vereeniging S. A. C. (Spoor-Ato-Combinatie) Bovengenoemde vereeniging heeft voor 23 Mei a.s. seriewedstrijden uitgeschreven, waaraan de volgende vereenigingen zullen deelnemen: ,N.A.T.O.S." Hilversum, „De Diesel" Amster dam, „De Spoorvogels" Alkmaar, „Ptt-elftal en S.A.C. I en II Haarlem. De wedstrijden worden gespeeld op het E.D.O.-terrein en zullen om 10 uur beginnen. Zij duren tot ongeveer 5 uur n.m. De hieraan verbonden prijzen zijn welwillend beschikbaar gesteld door de Vereeniging van Personeel der Ned. Spoor- en Tramwegen tot Steun bij leven en overlijden (S.B.O.) en dooi den heer Uittehboogaard, Schoterweg. Seriewedstrijden T. H. B. Uitslagen van de Pinksterdagen. Afd. 1 groep 3: Rivalen 1Schoten 1 13 E. H. S. 1—D. I. O. 1 3—1 E. H. S. 1Schoten 1 1—3 Schoten plaatst zich in de finale groep. Afd. 2, le ronde: Zeemeeuwen 2Schoten 2 2—2 Afd. 3, le ronde: N. Vennip 1—T. H. B. 3 3—1 D. I. O. 2—E. H. S. 2 2—2 T. H. B. 2—V. O. G. 1 1—3 Hillinen2Spaarnest. 41 D. I. O. door strafschoppen winnaar. D. I. O. 2—E. H. S. 2 2—2*) Afd.4, 2e ronde: S. V. 34 2Hillinen 4 7—1 D. O. A. 1—D. I. O. 5 0—6 D. W. O.' 2—V. O. G. 2 0—1 Vrienschappclijk. ij T. H. B. comb.—D. I. O. 4 5—7 T H. B. 1Spaarnevogels 1 63 Tsjecho-Slowakije—Schotland G-3) Uit Praag: Op het Sparta-terrein te Praag is een landenwedstrijd gespeeld tusschen Tsjecha Slowakije en Schotland. De 40.000 toeschou wers hebben een uitstekenden wedstrijd kun nen zien, waarin de Schotten op duidelijke wijze hun meerderheid toonden. Voor de rust maakten Simpson en Mac Phail de Schotsche doelpunten; Puc scoorde het tegenpunt. Na de rust gracht Gillick den stand op 3—1, waar mede het einde kwam. Zwitserland-Ierlancl (0-1) Uit Bern: 40.000 toeschouwers waren Maan dag bij den landenwedstrijdtusschen Zwit serland en Ierland aanwezig, welke ontmoe ting door de Ieren met 10 werd gewonnen. Zweden—Engeland (0-4) Uit Stockholm: In het nieuwe Rasunda- stadion, dat Maandag door koning Gustaaf van Zweden werd ingewijd, won het Engel sche voetbalteam met 40 van Zweden, wel ke stand reeds met rust bereikt was.. 40.000 toeschouwers woonden, deze ontmoeting bij. Om den Beelsbeker. Zondag zijn op de banen van de Kennemer Golfclub wedstrijden gehouden, om den wis selbeker, uitgeloofd door den heer Beels van Heemstede. Gespeeld werd een 18 holes han dicap medalplay. Winnaar werd de heer M. de Kadt (20) met een score van 67, tweede werd Graaf C. I. Schimmelpenninck (14) met een score van 69 en verder maakte goe de scores M. Rothbart (18) 70 en B. Wood (16) met 70. Kennemer Golfclub. Maandag werden foursomes-gespeeld over 36 holes. Eersten werden jkvr. E. Quarles van Ufford en Jhr. P. Quarles van Ufford (han dicap 15) met een totaal-score van 144; in de eerste ronde 71 en in de tweede ronde 73. Tweeden werden J. Nienhuys en C. N. Nien- huys (11) met een totaal-score van :145; eer ste ronde 68 en tweede ronde 77. Derden werden A. A. Jennings en B. Wood (14) met een totaal-score van 157; eerste ronde 72 en tweede ronde 85. Op „Watervliet" werd op de Pinksterdagen een groot korfbaltournooi gehouden, georganiseerd door de Korfbalclub „Watervliet", onderafdeeling van Hoogoven Staten. 30 clubs namen aan dit tournooi deel. Achter het sportterrein was een groot kampement ingericht, waarin de korfballers verblijf hielden en hun „eigen potje" kookten. Een spelkiek en.piepers jassen" achter het front. De Beverwijksche tweede-klasser „De Kennemers" toonde zich weer een goede „beker-vechter". Zondag behaalden de roodzwarte Beverwijkeds een fraaie 20-overwinning op den Zuidelijken eerste-klasser Roermond, dat daardoor tevens den vorig jaar veroverden beker moest afstaan. Het elftal van de Kenne mers knielend: Bosch, Steeman, v. d. Wal; staande: Van Urk (met bal), Hore man, Schipper, Dinkla, Groot, Boom, Heideman, Veenstra.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5