HET NIEUWE AVONDBLAD V olkenbonclsdag. IJMUIDEN 22e JAARGANG No. 166 DONDERDAC 20 MEI 1937 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2ya cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Teleï. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIeN15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIeN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KEN NEMER COURANT. fv. S Levenslange ongeschiktheid I 2UUU.- overlijden /4O0.-. verlies van nand, voet ot oog 200.^. belde leden duim U00.—éen lid duim 150.—, alle leden wijsvinger 160.—, km vprdrinkinesdnnd dnnr nno-pvqi t hh' Q and®ren vinger ƒ15.—, een of twee leden anderen vinger 5.—arm- of beenbreuk ƒ30.—, enkelbreuk ƒ15.—, polsbreuk f 15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400.— de vaaK i l0t-ften maxlmum van ƒ2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. N°S y ermg voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. De achttiende Mei, Volkenbondsdag, ligt weer achter ons en ik schrijf er met opzet pas vandaag over. Want dit stelsel van bepaalde verjaardagen heeft het nadeel, dat de belang' stelling voor de groote zaak bij velen tot dien eenen dag beperkt wordt. Wij leven haas tig en de aandacht vliegt -wel heel snel weer naar andere onderwerpen, andere vieringen en herdenkingen. Niettemin heeft dit onder werp „de Volkenbond" een zeer overwegend belang, want het duidt voor ons allen aan hoever de menschheid is gevorderd met haar practisch pogen om haar eigen plotselingen ondergang te voorkomen. De Volkenbond is geen staat, met al den aanhang van dien. Het baat niets er de prestige-redeneeringen van een staat op toe te passen. Velen doen dat: het bewijst alleen dat zij zelf nog niet zoo ver gekomen zijn in de ontwikkeling hunner gedachten, dat zij nieuwe vormen in hun nieuwe licht kunnen zien. Het schimpen op den Volkenbond, in de termen waarin dat ge bruikelijk is, heeft daarom zoo weinig zin en zoo weinig effect. Practisch is het niet anders dan een uiting van menschenhaat; zooiets als: „zie je nou wel hoe slecht de menschen zijn". Dat is even onjuist en eenzijdig als alle alge meenheden en even slap en futloos als alle pessimisme. De Volkenbond is een poging, een poging om betere verhoudingen tusschen de volken te scheppen. Als zoodanig is hij een groote vooruitgang, want vóór 1918 bestond de poging niet. Incidenteel was er wel eens wat geprobeerd maar de blijvende organisatie ontbrak. In 1918 was men eindelijk zoover dat men haar schiep. Het had tien millioen doo- den en een totale wereld-ontwrichting gekost om deze oude gedachte een blijvend, voort gezet pogen eindelijk in een daad om te zetten. Sindsdien heeft het Pogings-Instituut vele mislukkingen en ook een aantal successen be leefd. Ieder succes was een nieuwe overwin ning van de menschheid op zichzelf, want vóór 1918 was er immers nimmer zulk een in stelling geweest! En de mislukkingen konden haar niet ten onder brengen, ondanks de voortdurende profetieën van vele zwartgallige lieden, die telkens voorzagen dat die Volken bond nu toch wel het loodje zou leggen en er zich soms op schenen te verheugen. Dat laat ste is, zuiver-menschelijk bezien, heelemaal zoo vreemd niet. Het is immers zeer onaange naam voortdurend aan eigen tekortkomingen herinnerd te worden. Maar de Volkenbond bezweek niet. Er is, ondanks alles, in de huidige zwaarbewapen de wereld een andere stemming tegenover den oorlog dan in de eveneens zwaarbewapende wereld van 1914. Toen sliep men en was rijp voor iederen overval. Men liet het denken en manoeuvreeren aan enkelen over. Nu is men wakker, ziet het gevaar en wenscht zich niet te laten overrompelen. Ook is de reputatie van den oorlog diep on dermijnd. In 1914 had. hij bij de meesten, hoe wonderlijk dat nu ook in een land als Neder land moge klinken, nog een vrij goeden naam. Hij gold nog altijd voor ridderlijk', dapper, heroiek. Ik geloof niet dat er nog een groot percentage Europeanen is ofschoon er velen zijn die voor zichzelf die termen nog op hem toepassen. De moordpartijen-op-den- langen afstand, door onzichtbare belagers uitgevoerd, hetzij met verdragend geschut, hetzij uit vliegtuigen, hebben de ridderlijke helden-reputatie gedood. De gifgassen, de brandbommen, de bacillen-culturen hebben een huivering door de wereld doen gaan. Ze zijn als propagandamiddelen tegen den oor log gebruikt: terecht en met succes. In zulke strijdmiddelen is niets heldhaftigs meer: het zijn uitvindingen van den duivel zelf, evenals vele andere. Ik vestig nog eens in het bijzon der de aandacht op de bacillen-culturen, die men als het non plus ultra zou kunnen be schouwen als men niet wist dat des duivels vindingrijkheid geen grenzen kent. Er is altijd iets nóg gemeeners en geraffineerders te be denken. Den Volkenbond heb ik de uiting genoemd van 's menschen streven om deze demonen te overwinnen. Langs den weg van het nuch tere verstand, door de schepping van rechts regels en waarborgen alleen kan hij niet sla gen. Een nieuwe geest onder de menschen tooet hem steunen en inspiratie geven. Van dien nieuwen geest zien wij, Goddank, de be wijzen verschijnen. Het groote en indrukwek kende streven der Oxfordgroep geeft er een, dat zeer velen in ons land in de laatste weken diep getroffen heeft. Utrecht, het middenpunt van ons land, heeft dat getoond en het toeval, dat wilde dat juist daar ook ditmaal de Vrou wen Vredesgang door de straten zou trekken schijnt symbolisch. De groote geestes-stroo- ttingen zijn immer machtiger dan het zwaard geweest. Daarom geeft 1937 meer hoop dan eenig voorgaand jaar. En men zal niet alleen °P den achttienden Mei voor den vrede onder DE RAMP OP HET VLIEGVELD VAN LAKEHÜRST. Een mistroostig beeld van het wrak van de „Hindenburg", kort nadat het luchtschip van geringe hoogte was neergestort. de menschen moeten werken, maar ook van daag, op den negentiende en op de dagen die volgen. Men zal moeten volhouden en de Po ging in Genève moeten zien als een nieuw in stituut dan gekomen is om te blijven en dat wij menschen tot een blijvend succes moeten maken. Niet terwille van zijn prestige, maar van het onze. Want zijn falen is ons falen en zijn welslagen is ons welslagen. R. P. Vrouwelijke controleur bij de Steun verleening. Mevr. BarbiersSeeiemeijer benoemd. Mevr. BarbiersSeeiemeijer. Naar wij vernemen is mevrouw A. Barbiers Seelemeyer benoemd tot vrouwelijke contro leur bij het orgaan voor Steunverleening. Mevrouw Barbiers Seelemeyer zal in ver band met deze benoeming genoodzaakt zijn, als lid van den gemeenteraad te bedanken, zoodat opnieuw het vrouwelijke element uit den raad verdwijnt. Als haar opvolger komt in aanmerking dr. m.r A. v. d. Flier, die verleden jaar om gezondheidsredenen had bedankt, doch wiens toestand inmiddels weer zooveel is verbeterd dat hij vermoedelijk een eventueele benoe ming zal aanvaarden. AAN DEN WANDEL. Deze week zagen wij op het trottoir van de Leeuweriklaan een kleine vogel wandelen, gevolgd door twee jongen. Het drietal wan delde vlak tegen de houten en steenen om heiningen der huizen en men kon zien, dat ze hun „huis" kwijt waren en zich vreemd gevoelden. Het was een kleine meerkoet met jongen, die vermoedelijk uit de spoorsloot gekomen waren en eens wilden zien, wat er buiten het hek te doen was. Een der bewoners van genoemde laan heeft moeder en kinderen gegrepen en ze weer ach ter het hek gezet, zoodat ze het water weer konden vinden. OHR. DEMOCRATISCHE UNIE. De afdeeling van de Chr. Democratische Unie houdt heden Donderdagavond, een ledenvergadering in het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw. In deze vergadering zal de laat ste propaganda met het oog op de Kamer verkiezing worden gesproken. PLAAT OP DE HAND. Bij de Mij. Hera had gisteren de jeugdige arbeider Zwart het ongeluk een ijzeren plaat op een zijner handen te krijgen, waardoor hij zoodanig aan die hand verwond werd, dat hij naar Jiet Antonius Ziekenhuis moest wor den vervoerd. NEDERL. VEREEN. TOT BESCHERMING VAN DIEREN. In de achterzaal van het Herv. Vereni gingsgebouw heeft gisteravond een vergade ring plaats gehad van de Ned. Vereen, tot Bescherming van dieren. De vergadering werd geopend door den heer IJ. Reitsma, die zijn voldoening uitsprak over de goede opkomst. Na voorlezing der notulen werden de in gekomen stukken behandeld. Hieronder was een verzoek om een bijdrage voor het supple tiefonds voor de africhting van honden als blindengeleiders. Na eenige discussie, werd besloten, dat de afdeeling hieraan niet zal meedoen, maar door de leden individueel. Door den voorzitter werd mejuffrouw Her bert gecomplimenteerd, namens de afdeeling, met haar 70en verjaardag. Besproken werd het bouwen van een die- renasyl. Aan het bestuur werd opgedragen middelen en wegen te beramen om tot ver- werkelijkinghiervan te komen. Het jaarver slag, uitgebracht door de secretaresse, mej. Kerbert deed 'n goed geluid hooren. Een woord van dank werd, in dit verslag, uitgebracht aan het adres van de politie voor de mede werking. Eveneens werd een woord van lof gezegd aan het dierenpension van den heer Visser. Voorts bleek uit het verslag dat de vereeniging niet stil zat op het gebied van het voeren van propaganda. Van de dierenkliniek werd druk gebruik gemaakt. Het financieel verslag, uitgebracht door den penningmeester, den heer Wringer, maakte melding van een klein batig saldo. Bij de bestuursverkiezing wegens bedanken van den heer Bienefeld en aftreding van Dr. de Weerdt, werd mej. Smit te Beverwijk, ter- wel Dr. de Weerdt bij acclamatie werd her kozen. Bij de bespreking van den beschrij vingsbrief voor de algemeene vergadering, te houden in Deventer, werd besloten geen af gevaardigden te zenden. Na rondvraag werd hierna de vergadering gesloten. VERGADERING CHR. NAT. WERKMANSBOND. De Chr. Nat. Werkmansbond afd. Velsen houdt a.s. Vrijdagavond een bijeenkomst in de achterzaal van het Ned. Hervormd Ver- eenigingsgebouw, Kalverstraat. Na het af handelen der agenda zal ds. A. A. Wildschut spreken over ,De beteekenis van het H. Avondmaal". DE PROEF NAAR NOORWEGEN VERKOCHT. Naar wij vernemen is de stoomtrawler Proef naar Noorwegen verkocht. De trawler is in het dok geplaatst om voor de reis te worden klaargemaakt. SPOEDIG NAAR ZEE. De Knikker IJM. 4 is in het dok geplaatst en zal binnenkort naar zee vertrekken. FEESTAVOND ARBEIDERS- ESPERANTISTEN. De afdeeling IJmuiden van de Federatie van Arbeiders-Esperantisten houdt a.s. Za terdag een feestelijke bijeenkomst in het ge bouw „De Daad" aan den Zeeweg. De heer Suurmans zal een lezing houden over het onderwerp „Idealisme". Voorts zal het woord gevoerd worden door den cursuslei der den heer v. d. Starre en zal een tooneel- stuk worden opgevoerd. MEN ZIJ GEWAARSCHUWD. De Commissaris van Politie waarschuwt tegen personen, die onder bepaalde voor wendsels woningen van bewoners dezer ge meente trachten binnen te komen blijkbaar met de bedoeling daar goederen e.a. te ont vreemden en tegen personen, die een vrijwel waardelooze prestatie aanbieden met de be doeling op deze wijze geld te verkrijgen. Zoo komt het voor, dat iemand voorgeeft te zijn gezonden door een firma op den stof zuiger gratis na te zien. Eenmaal binnens huis gekomen, tracht hij de bewoners bui ten de kamer te krijgen blijkbaar teneinde zijn slag te slaan. Men zij op zijn hoede voor dergelijke lieden en aarzele niet de politie op de hoogte te stel len in gevallen, welke zich daarvoor leenen. Openbare vergadering der S. D. A. P. Ir. J. W. Albarda voor een stampvolle zaal. De S. D. A. P. hield gisteravond een open bare vergadering in Thalia met als spreker Ir. J. W. Alberda. De zaal was tot de laatste plaats bezet. Medewerking verleenden de IJmuider Volksstem en Voorwaarts. Na een woord van welkom .van den voorzit ter den heer J. W. van Nifterick, die uiting gaf aan zijn vreugde over de stampvolle zaal, liet eerst Voorwaarts zich hooren, die de In ternationale speelde, die door de aanwezigen staande werd meegezongen. De IJmuider Volksstem zong daarop „De Rooden Roepen" en „Eens". Ir. J. W. Albarda verkreeg daarna het woord. Wij staan op de scheiding van twee parlementaire tijdperken, aldus begon spr. en nu past het, een blik terug te werpen op het tijdperk, dat achter ons ligt, een tijdperk dat moeilijk was voor het Nederlandsche volk, voor de geheele wereld. Een tijdperk van cri sis, een tijdperk van nood, van werkloosheid, een tijdperk waarin velen jaren aaneen zon der werk waren. Ook andere groepen hebben hun slagen van de crisis gehad. Zulk 'n tijd perk is een tijdperk van worsteling, maar ook van beproeving voor de arbeidersbeweging, die zich moest bepalen tot het tegenhouden van den drang om haar nog dieper omlaag te drukken. En dan bestaat het gevaar, dat velen, die hun vertrouwen hadden gesteld in de arbeidersbeweging, worden teleurgesteld. Er was nog meer dat bij de arbeiders een groote verslagenheid teweeg bracht, als de omwenteling in 1933 in Duitsc-hland. Maar de arbeidersbeweging heeft deze beproeving doorstaan, zij heeft getoond, dat zij tegen deze beproevingen bestand was. Zelfs is de arbeidersbeweging sterker geworden, inner lijk en naar buiten. Nieuwe krachten zijn naar de arbeidersbeweging toegestroomd en zij is den strijd ingegaan sterker dan ooit. Spreker wees op het belang voor de ar beidersbeweging van den uitslag der verkie zing, want de S. D. A. P. is de eenige partij, die lijnrecht tegen het bewind der laatste vier jaren is ingegaan. In dezen verkiezingsstrijd staat niet op den voorgrond de grondwetsher ziening, maar de vraag hoe men denkt over de politiek van het kabinet Colijn. De S. D. A. P. keurt dit beleid af, omdat de aanpassingspolitiek volkomen mislukt is. Wij zijn door die politiek voortdurend in den put gezonken. Spreker wil dat aantoonen, maar wil eerst erkennen, dat het een zeer moeilijke tijd is geweest voor de regeering. In de tweede plaats hebben de he eren die deel uitmaken van 't kabinet-Colijn het zich niet gemakke lijk gemaakt. En ten derde moet worden er kend, dat het kabinet-Colijn niet de schuld draagt van de crisis. Men heeft wel eens ge zegd, dat de S. D. A. P. de regeering voor deze crisis aansprakelijk heeft gesteld, maar, zeide spr.. dit is onjuist. Men kan den kapitein niet verantwoordelijk stellen voor den storm, maar wel voor de koers, waarop hij heeft gevaren. Als het schip op de klippen raakt, is de kapitein daarvoor aansprakelijk. Zoo is ook minister Colijn aansprakelijk voor de koers, die de regeering heeft gevolgd. We moesten naar een lager levenspeil, omdat men meende, dat dan de crisis zou wijken en de welvaart zou herleven. Daarom werden de loonen van de menschen in dienst van rijk en gemeente verlaagd, daarom werden ook in de particuliere bedrijven de loonen verlaagd en werden de steunuitkeeringen tweemaal verlaagd. In de regeering-Colijn zitten vele Christelijke ministers, maar deze regeering voert een liberale politiek. Spreker zette het liberale beginsel uiteen en wees op de nood lottige werking van de aanpassingspolitiek, die het volk dieper in de crisis bracht door dat de koopkracht van de geheele arbeiders bevolking verminderde. De vermindering van de crisis is geen resultaat van de aanpassings politiek, maar is gekomen ondanks de aan passingspolitiek. Spreker zette de oorzaken, die leiden tot een vermindering van de crisis uiteen. Een der oorzaken is een opleving in landen, die een andere politiek hebben ge volgd dan de regeering van Colijn, voorts de devaluatie. Colijn zou zeker nooit den gulden hebben laten zakken, maar hij werd er toe gedrongen. Dit begrijpt iedereen in Neder land, behalve Mussert. Een derde oorzaak is een verschrikkelijke oorzaak; dit is de groote bewapeningswedstrijd, die begonnen werd door Hitier. Door het uitdagende voorbeeld van Duitschland begonnen ook Frankrijk en Engeland zich zwaarder dan ooit te bewape nen. Daarvan draagt de heer Colijn de schuld niet. Aan de hand van het program van 1933 van Colijn wilde spreker aantoonen, dat de regeering heeft gefaald. Er is geen opheffing uit de crisis gekomen. Met eenige cijfers toon de spreker aan, dat de aanpassingspolitiek tot resultaat heeft gehad een steeds stijgend werkloozencij f erDe doeleinden van de aan passingspolitiek zijn niet bereikt. Voor deze politiek van Colijn zijn ook de politieke par tijen, die deze regeering steunen, aansprake lijk. In 1935 had men een kabinet van herstel kunnen vormen, maar de vrijzinnig democra ten en de Roomsch Katholieken waren niet bereid met de S. D. A. P. te regeeren en daar aan is het te danken dat minister Colijn te rugkwam. Het tweede punt var minister Colijn was het herstel van de ontredderde financiën. Is dit herstel gekomen? Geenszins, we ziin hoe langer hoe dieper in de financieele moeilijk heden gekomen, aldus spreker. De staats schuld is met 600 millioen toegenomen. „Krachtige bestrijding van de werkloos heid" was het derde punt. Dat zou gedaan worden door de uitvoering van werken op groote schaal. Het Werkfonds kreeg een cre- diet van totaal 100 millioen. maar uit het laatste verslag blijkt, dat tot 15 Maart j.l. ge heel verwerkt is slechts 10 millioen en nog in uitvoering 12 millioen. Nu weet iedereen wel, dat er met 22 millioen werkgelegenheid geen vermindering van de crisis komt. Daartegen over stond, dat er een geweldige inkrimping is geweest van werkgelegenheid. Omdat er 50 000 werkloozen in de werkverschaffing te werk zijn gesteld noemt men Nederland „het werkende land". Maar men moet Nederland met schaamte „het land van de werkloozen" noemen, omdat er nog 350.000 arbeiders rond- loopen die geen werk hebben. Spreker be streed de cijfers, genoemd in „Het Werkende land". De aanbestedingen daalden met 100 millioen in eenige jaren. Van het wegen werkplan, waarvoor in vijf jaar 90 millioen zou worden verwerkt, is slechts 47 millioen verwerkt. Men heeft de gelegenheid laten voorbijgaan om de werven werk te geven. Daardoor heeft Nederland thans de slechtste vloot van de wereld. Het vierde punt van minister-Colijn was dat betreffende het gezag. Was het kabinet- Colijn krachtig tegen de onderwerpenüe in vloeden van het gezag? vroeg spreker. Zijn die ondermijnende invloeden verdwenen? Uit het crisismoeras stegen krachtige dam pen op. Er is maar een middel om die dam pen te bedwingen: het moeras droogleggen. En zoo is er ook maar een middel om de dampen uit het crisismoeras te bedwingen, n.l. het crisismoeras dempen. Heeft men dat in Nederland eerder beleefd, dat politieke vergaderingen, film- of tooneelvertooningen werden verhinderd, of dat woningen werden besmeurd? De S. D. A. P. bepaalt zich niet tot afbre kende critiek, zij zegt ook, hoe het wel moet Deze maatregelen zijn wetenschappelijk sa mengevat in „Het Plan van den Ar'---ld", waarvan spreker de hoofdgedachte uiteen zette. Het kan niet worden geduld, dat in ons land aan den eenen kant een kapitaal is, da werkloos ligt en aan den anderen kant dui zenden weTkloozen, die niet aan slag kunnen. Met deze opbouwende critiek gaat de S.D.A..P den verkiezingsstrijd in en daarvoor roept zij de arbeiders op. Spreker ontkende, dat de S. D. A. P. alléén het „hebben", het materieele van den arbei der voor oogen heeft. Neen, riep sprc':er uit, ook het „zijn", wel zoo belangrijk als het „hebben", hebben wij voor oogen. Wij willen geen slaven zijn, maar een vrij volk. Wij staan voor een verwezenlijking van het democrati sche socialisme, riep spreker uit en de de mocratie laten we ons niet ontnemen. Wie de democratie wil vernietigen is een barbaar, die de beschaving van 20 eeuwen wil vernietigen. Fel bestreed spreker de communistische en fascistische dictatuur en ontkende, dat er geen andere keuze is. Moscou of Mussert zijn geen namen, om in een adem te worden ge noemd. Moscou is een groote macht in de wereld en wat is Mussert? Een klein manne tje en anders niet. Mussert wil de eenige zijn, die wat te zeggen heeft, maar wat zijn zijn politieke bekwaamheden? Spreker heeft in Musserts geschriften nooit politieke be kwaamheden kunnen vinden, wel zijn onbe kwaamheden. En, zeide spr., Mussert is een ontaard ingenieur, want hij wil niet bouwen maar sloopen. Wil men ons hier laten doen wat in Duitschland gebeurt? Fel hekelde spreker de Jodenvervolging in Duitschland en wees er in 'n schoone peroratie op welke een groote verandering er dank zij de democratie in het arbeidersleven is gekomen. Met een warme aanbeveling voor lijst 2 besloot spr. zijn indrukwekkende rede. Nadat de voorzitter den spreker had be dankt zong de IJmuider Volksstem nog eenige strijdliederen. Scheepsbouw. Dezer dagen werd van de werf der firma J. Smit Czn. te Alblasserdam het nieuwgebouwde vrachtmotorschip „Bothnia" te water gelaten. Het schip, hetwelk 420 bruto register ton meet, heeft een laadvermogen van 630 ton en is bestemd voor de groote kustvaart. Het wordt voorzien van een Deutz-Dieselmotor van 400 P.K. Het oude baken bij Stavoren gesloopt. De hausse in oud-ijzer, die den laatsten tijd overal woedt, brengt ook de opkoopers naar Friesland. Zij hebben te Stavoren een slacht offer gevonden. Een paar jaar terug werd het baken, dat door de afsluiting der Zuiderzee als overbodig was beschouwd, van dat gedeelte ontroofd, wat de verschillende windrichtingen aangaf. Naar men mededeelde, werd toen het ongeveer twin tig ton wegende onderste gedeelte, voor op ruiming aangeboden, doch niemand accep teede dit. Thans, nu eensklaps de prijzen van het oud-ijzer tot 'n ongekende hoogte oploopen werd dit gedeelte bij inschrijving aangeboden en verkocht. NEDERLANDSCHE ORGANISTEN - VEREENIGING. Te Amersfoort is gisteren de 48e jaarlijksche algemeene vergadering der Nederlandsche Organisten-vereeniging gehouden, onder lei ding van den heer Willem Petri uit Utrecht. Tot voorzitter is herbenoemd de heer Petri, terwijl als nieuwe bestuux-sleden werden geko zen de heeren G. Stam te Leeuwarden, B. den Houter en Joh. de Zwaan te 's Graveiihage. De verkiezing van de twee laatstgenoemden had tot doel het bestuur uit te breiden van 7 tot 9 leden, noodig geoordeeld vanwege een alge- heele reorganisatie, waartoe besloten werd. BOUW VAN BOERDERIJEN IN DEI WEERINGERMEER. WTERINGERMEER, 19 Mei. De directie van den Wieringermeerpolder heeft vanmor gen aanbesteed den bouw van 46 boerderijen in den Wieringermeer in vijf groepen. Laag ste inschrijvers waren, groep 1, 7 boerderijen H. J. Evers, Deventer, voor f 95.000. Groep 2, 8 boerderen H. J. Evers, Deventer, voor f 117.800. Groep 3, 11 boerderijen K. Ooms, Bleskensgraaf voor f 171.600. Groep 4, 9 boer derijen G. van Noordenne, Hoornaar, voor f 135.000. Groep 5, 11 boerderijen J. Geuse broek, Medemblik, voor f 174.600. Totaal 46 boerderijen voor f 694.000. De gunning is aangehouden.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1