BEVERWIJK Uit het Vereenigingsleven in Kennemerland. HEEMSKERK De Aqaariumvereeniging Kennemerland Voor de tallooze bewonderaars van de leven de natuur is er geen mooier bezit denkbaar, dan een of ander bescheiden deel daarvan in hun nabijheid te hebben. De een verzorgt plan. ten en bloemen, cactusverzamelaars rusten niet eerder, of zij moeten de meest zeldzame exemplaren aan hun voorraad kunnen toevoe gen; weer anderen scheppen behagen in zang vogels, die zij in vaak keurige volières onder brengen. In de laatste jaren is ook de zoogenaamde aquariumsport zeer populair geworden. Ook op dit terrein hebben de liefhebbers zich meer en meer ontwikkeld. Men kan soms fantastisch ingerichte aquaria bewonderen, naar het voor beeld van het onvolprezen aquarium van den Amsterdamschen Dierentuin schitterend ver licht en met een rijkdom aan de meest zeld zame visschen. De ware liefhebbers getroosten zich daarvoor zeer belangrijke financieele of fers. Een behoorlijk ingericht aquarium is op zichzelf al een vrij kostbaar bezit, maar ook het aanschaffen van de vischsoorten, die het aquarium tot een „levend schilderij" moeten maken, vraagt in den regel niet onbelangrijke financieele offers. Er wordt in deze vischsoor ten en verder in alle voorwerpen en ingrediën ten, die zooal noodig zijn een levenidge han del gedreven. In tal van plaatsen heeft men in de laatste jaren vereenigingen van aquariumhouders op gericht. Zij zochten en vonden contact met elkaar in den Nederlandschen Bond, die spoe dig werd opgericht. Deze bond bood niet alleen vele voordeelen voor de practische beoefening van de aquariumsport, maar hij trachtte zijn leden in een eigen tijdschrift ook op weten schappelijk terrein van voorlichting te dienen. Ook in Beverwijk en omgeving heeft de lief hebberij in het houden van aquaria in den laat sten tijd veel opgang gemaakt. Eenige jaren geleden werd een vereeniging opgericht, die den naam kreeg van „Aquariumvereeniging „Kennemerland". Deze vereeniging heeft zeer veel ijver aan den dag gelegd. Een actief bestuur deed alle mogelijke moeite, om de jonge vereeniging be kendheid te geven en het aantal leden binnen den kortst mogelijken tijd uit te breiden. Daarin slaagde het bestuur wonderwel. In drukbezochte bijeenkomsten werden regelma tig onderwerpen behandeld, die de ware lief hebbers interesseerden en boeiden. Toen „Ken nemerland" gelegenheid kreeg naar buiten op te treden en het publiek iets van haar werk te laten zien, liet zij deze niet ongebruikt. De aquariumvereeniging luisterde met inzen dingen verscheidene tentoonstellingen op. De wijze, waarop zij haar aquaria, gevuld met visschert' van de meest sierlijke tot de meest ongewone vormen, exposeerde maakte, dat het publiek zich voor haar stands verdrong. Tij dens de in 1936 alhier gehouden tentoonstel ling voor handel en industrie kwam de aquariumvereeniging uitstekend voor den dag. Zij had een schitterende stand ingericht, tot in de puntjes door de bestuursleden verzorgd. De vereeniging plukte van deze werkwijze al spoedig de vruchten. Het aantal leden werd steeds grooter en het bestuur zorgde er wel voor, dat de groote belangstelling niet ver flauwde. De maandelijksche bijeenkomsten worden steeds zoo aantrekkelijk mogelijk ge maakt. Lezingen over inrichting van aquaria, zelfs van tropische bassins, over de bestrijding van ziekten onder de visschen, de samenstel ling van het water, het verzorgen van visch- broed werden gehouden, het waren alle onderwerpen, die niet alleen interessant wa ren, maar die bovendien de kennis van de leden vermeerderden. Dikwijls werde de lezingen ver duidelijkt door lantaarnplaatjes, soms ook door een film. Ook de onderlinge gedachtenwisseling over de opgedane ervaringen droeg niet weinig tot vermeerdering van de kennis der leden bij. In den loop van het vorige jaar heeft de ver. eeniging zich bij den Nederlandschen bond aangesloten en thans neemt zij ook intensief deel aan het landelijke organisatieleven. Uit dit alles blijkt, dat de Aquariumvereeni ging „Kennemerland" dus zeer veel verdienste lijk werk doet voor degenen, die een welver zorgd en welvoorzien aquarium als een sieraad in hun woning beschouwen. DE DAMCLUB SLUIT HET SEIZOEN. De Beverwijksche Damclub zal heden-, Don derdagavond in haar clublokaal, café „De Groentenbeurs" het seizoen 1936-1937 beslui ten met een simultaanséance, te spelen door den meester-dammer B. Dukel uit IJmuiden. Ook niet-leden zullen zich met den meester kunnen meten. Voorts zal in deze bijeenkomst aan den club kampioen, den heer J. A. Oussoren. een ver guld-zilveren medaille worden uitgereikt. Tevens zullen de groepsprijzen worden over handigd. WANDELSPORTVEREENIGING „DE VOORTREKKERS" De wandelsportvereeniging „De Voortrek kers" heeft gisteravond in café „De Tunnel" aan den Wijkerstraatweg een ledenvergade ring gehouden. In deze bijeenkomst werd be noemd tot propagandaleidster Mej. A. Visser wegens bedanken van den heer van Kampen. Besloten werd om per autobus een tochtje naar Bussum te maken in welke plaats aan een wandelmarsch zal worden deelgenomen. De kosten van de reis zullen door de ver- eenigingskas worden gedragen. Nadat van de rondvraag een druk gebruik werd gemaakt werd de vergadering gesloten. Daniëlle Darrieux en Charles Boyer in „Mayerling". (Luxor Theater, Beverwijk). De nieuwe bioscoopprogramma's. Luxor Theater. Het Luxor Theater vertoont van Vrijdag af als hoofdnummer „Mayerling". Charles Boyer en Danielle Darrieux spelen in dit filmwerk, dat door de pers eenparig als de beste Fransche film erkend werd, de hoofdrollen. Jarenlang vervulde Charles Boyer hoofdrollen in Fran sche films. Dikwijls ook in Fransche versies van Duitsche films, o.a. „F. P. I. antwoordt niet", zonder echter naam te maken. Toen verscheen de film „La Bataille" Charles Boyer was met één slag een wereldster. Engagementen naar Amerika volgden. Doch wéér geraakte Boyer op de achtergrond. Tot de film „Mayerling' uitkwam, die een volkomen overwinning voor Boyer beteekende. Amerika verplichtte hem thans voor rollen, die zijn capaciteiten ten volle waardig zijn. Boyer werd tot partner van Mariene Dietrich en Greta Garbo in hun nieuwste films uitver koren. Het tweede hoorfdnummer is „De blanke jager" met Warner Baxter en June Lang in de hoofdrollen. Als ware hij verloren gegaan, zwerft Kapi tein Clark Rutledge in een vreemd en onher bergzaam land, waar het recht van den sterk ste en brute kracth de eenige wetten zijn, die men erkent. Hier heeft deze officier een nieuw bestaan moeten zoeken en het gevonden, door als gids op te treden. Zoo wordt hij dan aan geworven om een expeditie van den munitie- coning Michael Varek te leiden. Dit is door een wonderlijk toeval dezelfde man, die verant woordelijk is voor Rutledge's verbanning naar dit oord en voor den dood van zijn vader. Varek is op deze expeditie vergezeld door zijn jonge vrouw Helen Varek en door zijn dochter uit zijn eerste huwelijk. Het vliegtuig vertrekt, geen terugkeer is meer mogelijk en dan pas ontdekt Varek, dat zijn gids de man is, dien hij zulk een gruwelijk onrecht heeft aangedaan. Natuurlijk zal de kapitein een sluw wraakplan smeden en Varek door vrees vervuld speurt, of hij niet reeds een duivelsche list ontdekt. Het lijkt hem het beste, Rutledge voor te zijn en hem te over vallen, eer het te laat is. Teruggekeerd in het kamp, verneemt de ka pitein van Toni's vlucht en besluit haar te gaan zoeken. Een luipaard overvalt hem en Rut ledge verdedigt zich heldhaftig tegen het woeste roofdier. Tenlaatste weet hij de vrouw, die hij liefheeft te redden. Hij brengt Toni in het kamp terug. Varek verliest door deze gebeurtenissen zijn geestkracht en bekent zijn schuld jegens ka pitein Rutledge, alles aanbiedend om het on recht weer zoo goed mogelijk te herstellen, zoodat de officier eerherstel zal krijgen en naar zijn vaderland kan terugkeeren. Maar kapitein Rutledge geeft er de voorkeur aan, met Toni in het land, dat hij heeft leeren lief hebben, te blijven. „Pygmalion" in het Kennemer- Theater en Theater De Pont. Het Kennemer Theater en bioscoop „De Pont" vertoonen deze week als hoofdnummer „Pygmalion". In deze Nederlandsche film Lili Bouwmeester als Liesje Doeluttel in de Hollandsche film „Pygmalion". (Kennemer Theater en De Pont.) spelen Lily Bouwmeester, Emma Morel en Johan de Meester de hoofdrollen. Onder de facade van den Stadsschouwburg is een zeer gemengd gezelschap samenge drongen, om te schuilen voor het neergut sende hemelwater. Daar is allereerst prof. Higgins, de be roemde spraakleeraar, die den tijd tracht te korten met uit het dialect van de hem om ringende lieden vast te stellen, vanwaar zij komen. Op deze wijze raakt hij in kennis met de zeer aristocratische mevrouw Hill, haar dochter Clara en haar zoon George, alsmede met een groezelig bloemenverkoopstertje, Liesje Doeluttel. welke jongedame hij een flinke reprimande geeft over de slechte uit spraak van haar moedertaal, welke zij zich eigen heeft gemaakt. Dan maakt zich uit de groep een heer los, kolonel Pickering, een juist uit Indië terug gekeerde collega van den professor. Uit de conversatie van de beide heeren verneemt Liesje den naam van den professor en des avonds overdenkt zij zijn woorden. Een oud telefoonboek onthult haar Hig gins' adres, waar zij den volgenden dag door een verwonderd uitzienden taxi-chauffeur wordt afgeleverd, gehuld in haar Zondag- schen omslagdoek en op de verwarde lokken een stroohoed, versierd met enorme struis- veeren. Haar entree in huize Higgins baart opzien. De professor gaat met Pickering een wed denschap aan, dat hij van dit wonderlijke schepsel binnen drie maanden een elegante dame zal maken, die zich in het voornaam ste milieu thuisvoelt. De weddenschap wordt aangenomen en Liesje ondergaat haar eerste bewerking, nl. een groote schoonmaak in den vorm van een bad, bij welke operatie de huishoudster haar badspons stevig hanteert en het slachtoffer gilt en spartelt. Liesje heeft een zeer groote genegenheid voor den professor opgevat. Dan breekt haar temperament zich weer baan; zij slingert Higgins eerst de heftigste verwijten en vervolgens zijn pantoffels naar het hoofd. De professor is onthutst, doch als hij den volgenden dag ontdekt dat het meis je spoorloos verdwenen is wordt hij zich be wust van de groote behoefte, welke hij aan haar aanwezigheid heeft. Hij laat haar- da delijk opsporen en is zeer verwonderd, wan neer hij ontdekt, dat zij naar zijn vriende lijke, alles begrijpende moeder gevlucht is en pertinent weigert, met hem naar zijn huis terug te keeren. Higgins' moeder verbiedt haar zoon, het huwelijk van Liesje's vader te gaan bijwo nen, daar hij zich in een kerk niet behoorlijk weet te gedragen. Doch voor den professor, die weet, dat hij in het bedehuis zeker zijn Liesje zal aantref fen. is het een hard gelag zich in deze een gehoorzaam kind te toonen. Zachtjes komt hij dus door een achterdeur de kerk binnen en een van de eersten, die hij daar ont waart, is.... juffrouw Doeluttel. Stilletjes treedt hij op haar toe en juist op het oogen- blik, dat het bruidspaar de ringen wisselt, grijpt hij het handje van zijn bescherme linge, die niet de minste poging doet, om zich te bevrijden VOETBALVEREEN. „DE KENNEMERS" Het bestuur van de voetbalvereeniging „De Kennemers" deelt ons mede, dat van Dins dag 25 Mei af in het Gem. Sportpark de zo- mertraining zal worden gehouden. Getraind wordt op de volgende uren: 6.30—7.15 ju niores, 7.158.15 lagere elftallen, 8.15 eerste en tweede elftal. Deze regeling draagt slechts een voorloopig karakter. OPENBARE VERKOOPING. Ten overstaan van notaris Mr. A. Moens werd Woensdagmiddag in het veilinggebouw „Cen trum" in het openbaar verkocht: 1. een woonhuis aan de Duinwijklaan no. 9, groot 1 A. 98 c.A. Hoogste bieder M. M. A. Davidson, alhier f 3550. Bij afslag niet gemijnd. 2. Het weiland, genaamd „Thomasveen", ge legen in den Zuiderpolder onder Assendelft, groot 72 A. 80 c.A. Hoogste bieder E. Rus, alhier f 500. Op f 100 afgemijnd door den heer J. Schipper, alhier. Opbrengst f 600. 3. Woonhuis met erf en grond aan den Kees Delfsweg no. 16, groot 1 A. 30 c.A. Uit de hand verkocht. 4. Een hypothecaire schuldvordering, groot oorspronkelijk f 4400, per resto f 4250 ten laste van M. J. Moolenaars, alhier. Opgeboden door D. Kooger q.q. tot f 3750. Bij afslag niet ge mijnd. KENNEMERS—II. R. C. Voor den bekerwedstrijd KennemersH.R.C. worden Zondagmorgen van 11.30 tot 12 uur aan de loketten van het Gem. Sportpark werkloozenkaarten verstrekt tegen den prijs van 15 ct. op vertoon van stempelkaart. Het bestuur van de Kennemers verzoekt onze aandacht er op te willen vestigen, dat na 12 uur deze kaarten niet meer beschikbaar zijn. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMER- LANDEN VRIJE VEILING. Prijsnoteering: Waschpeen per kist f 0.250.70. Spinazie per kist f 0.250.70. Sla per 100 stuks f 1.60— 4.90. Postelein per kist f 0.450.65. Wortelen per bos f 0.100.12. Rabarber per bos f 0.020.03. Raapstelen per bos f 0.010.02 Radijs per bos f 0.010.02. Selderie per bos f 0.030.04. Prei per bos f 0.040.08. Bloemkool le per stuk f 0.080.10. Bloemkool 2e per stuk f0.040.06.. Tomaten per K.G. f 0.42. Uien per K.G. f 0.01— 0.01 y2. Witlof per K.G. f 0.08—0.20. Asperges, le wit per bos f 0.230.28. Asperges 2e wit per bos f 0.120.14. Asperges le bl. per bos f 0.140.18. Het beleid van den burgemeester. Een motie van afkeuring ingediend. Bezwaren tegen groot aantal dans- vergunningen. In de voltallige vergadering van den gemeenteraad, die Woensdagmid dag werd gehouden is felle critiek gevoerd op het beleid van den voor zitter. In de eerste plaats was de meerder heid van den raad ernstig ontstemd over het groote aantal dansvergun- ningen, dat de burgemeester als hoofd der politie verleent en voorts over de te weinige aandacht, die het hoofd der gemeente zou hebben voor de belangen van de tumbouwende bevolking. Deze ontstemming werd belichaamd in een zeer scherp ge stelde motie, die aan het slot der ver gadering werd ingediend. Het dansen. Nadat de notulen der vorige vergadering waren vastgesteld vroeg de heer D e W i t verlof voor de bespreking van een zaak, die niet op de agenda stond. Spr. verklaarde zich geërgerd te hebben aan het groot aantal dansvergunningen, dat tegenwoordig wordt verleend, al behoort hij geenszins tot de „zwartkijkers". Een gepast vermaak zal hij steeds kunnen waardeeren. Namens 7090 pet. van de Christelijke bevolking, aldus spr,. kan ik verklaren, dat de menschen zich ge griefd hebben gevoeld, toen zelfs op 'n hoo- gen feestdag als den eersten Pinksterdag ge legenheid tot dansen werd geboden. Spr. kon zich niet begrijpen, dat de bur gemeester daarvoor toestemming had ver leend. De voorzitter antwoordde, dat deze aangelegenheid uitsluitend behoort tot de competentie van den burgemeester als hoofd der politie. De heer Zuurbier vroeg over dezelfde zaak het woord, dat hem evenwel niet werd verleend. Wethouder Henneman: „U moet het woord verleenen ingevolge artikel 48 van de gemeentewet. U moet de vergadering leiden, maar geen partij kiezen." De voorzitter zei, dat hij het woord niet zou verleenen over een zaak, die afweek van de agenda. Spr. stelde aan de orde het voorstel tot vaststelling van de pensioen grondslagen. Dit voorstel werd aangenomen. Vastgesteld werden een capitulantenver- ordening, uitsluitend betreffende de functie van tweeden gemeentewerkman en een ver ordening op de heffing van schoolgeld voor het gewoon lager onderwijs. Eenige door Ged. Staten gewenschte wijzi gingen van de gemeentebegrooting 1936 en 1937 werden goedgekeurd. Tegen het voornemen van Ged. Staten om het presentiegeld te verlagen van f 3 tot f 2.50 kwam de geheele raad in verzet. De leden vonden dit een „kinderachtig" voorstel. Op voorstel van den heer Klaasse werd dan ook besloten dit voorstel van Ged. Staten niet te aanvaarden. Nadat eenige ingekomen stukken van Ged. Staten, houdend goedkeuring van genomen raadsbesluiten, voor kennisgeving waren aan genomen, stelde de voorzitter de rondvraag aan de orde. De heer Klaasse vroeg, waarom een in gekomen stuk van de commissie voor de wa- terloozing niet ter tafel werd gebracht. De voorzitter zei, dat dit stuk aan B. en W. was gericht en daar ook eerst moest worden behandeld. De heer Vendel vroe<? verbetering van den Houtweg in dien zin dat de weg door de batterij zou kunnen worden gelegd. De voorzitter deed de toezegging daar aan nog eens zijn aandacht te zullen schen ken. De heer Muyen vestigde er de aandacht op, dat een betere waterloozing in de tuinde rijen tot de eerste zorgen moet behooren. De commissie heeft thans een goed plan in- DONDERDAG 20 MET 1937 gediend en spr. drong op spoedige uitvoering aan. Het overtollige water berokkent den tuinders en de geheele bevolkng van Heems kerk duizenden guldens schade. De voorzitter zegde spoedige behande ling van deze zaak toe. De heer Klaasse: Er wordt meer aan feest en dansen gedacht, dan aan de belangen van de tuinders. Spr. begrijpt niet waarom deze zaak nu niet in behandeling kan komen. Ook de voorjaarsschouw, die zoo noodzakelijk is, komt weer veel te laat. De voorzitter herinnerde er aan, dat nog overleg wordt gepleegd met den minis- ster over het uitvoeren van de werkzaamheden aan de beken in werkverschaffing. Persoon lijk is hij het niet eens met de door de com missie gemaakte opmerkingen over den schouw. Juni en September hebben altijd als de meest geschikte maanden voor het schouwen gegolden. De heer Klaasse: Hoe wil een burgemees ter, die niet deskundig is, nu weten wat nood zakelijk is voor de tuinderij? Juni en Septem ber zijn juist de drukste maanden. De heer De Wit betreurde het, dat de Raad geen gelegenheid had gekregen om over het dansvraagstuk van gedachten te wis selen. De heer Zuurbier zag ook gaarne min der dansvergunningen verleend. Spr. vond het diep treurig, dat op hooge feestdagen ter- wille van enkelingen gelegenheid tot dansen moest worden gegeven. De voorzitter antwoordde nogmaals, dat het verleenen van dansvergunningen uit sluitend tot de bevoegdheid van het hoofd der politie behoort. Wethouder VanDuivenvoordezouhet beter vinden, wanneer de voorzitter den raad meer gelegenheid gaf om over zaken in het belang der gemeente te spreken. Als de raad moet handelen naar de ideeën van zoo'n bur gemeester, die niets weet van den tuinbouw, komt er niets van terecht. Zijn persoonlijke meening moet hij achter stellen bij die van de deskundige commissie. Wanneer de bur gemeester werkelijk meeleeft met de bevol king, dan had hij voor het belangrijke punt van den waterafvoer de wethouders wel bijeen kunnen roepen. „Als de burgemeester het toch beter wil weten, dan de deskundige comissie- leden", zoo besloot de wethouder, „dan is dat niet in het belang der gemeente". Wethouder Henneman betreurde het, dat de voorzitter zich partij stelt. Hij heeft slechts voorzitter te zijn om de vergaderingen van den raad te leiden. Spr. stelde den raad voor de volgende motie aan te nemen; De raad der gemeente Heemskerk, in ver gadering bijeen op Woensdag 19 Mei 1937; gezien de handelwijze van den burgemees ter als hoofd der politie ten aanzien van het te pas en te onpas verleenen van dansver gunningen in deze plattelandsgemeente, zelfs op hooge feestdagen als eersten Pinksterdag, tot ergernis van bijna de geheele bevolking en tot schade van de jeugd; overwegende, dat van den burgervader ver wacht mag worden, dat hij eenigszins reke ning houdt met hetgeen in de burgerij leeft, en niet datgene doet of nalaat, wat de bevol king grieft; dat voorts door het bieden van veelvul dige gelegenheid tot dansen, de ouders voort durend in ongenoegen komen met hun kin deren, wat nog ee erger is, doordat zeer vele ouders gedurende de wintermaanden gesteund moeten worden door het Burgerlijk Armbe stuur; dat reeds eerder door hem over bovenstaand euvel is geklaagd zonder eenig resultaat, slechts met de opmerking, dat de raad hier mede niets te maken heeft, terwijl vervolgens ook in het college van Burgemeester en Wet houders hiertegen is geageerd; dat hij zich niettemin verplicht acht als vertegenwoordiger der bevolking voor haar zedelijke en stoffelijke belangen op te komen, welke niet gediend worden door het overdre ven gelegenheid bieden tot dansvermaak; spreekt zijn afkeuring uit over een derge lijke handelwijze van den burgemeester en besluit deze motie van afkeuring ter kennis te brengen aan den Commissaris der Koningin en den Minister van Binnenlandsche Zaken. Nadat de wethouder deze motie had voor gelezen, sloot de voorzitter onmiddellijk de vergadering. SCHAKEN. ZWEDEN—NEDERLAND. Het bestuur van den Kon. Ned. Schaakbond heeft het Nederlandsche team voor den lan- denwedstrijd te Stockholm (Augustus 1937) als volgt samengesteld: dr. M. Euwe, S. Lan dau, L. Prins, T. D. van Scheltinga en A. D. de Groot. Bij deze samenstelling is rekening gehou den met de prestaties der Nederlandsche spe lers in den zoo juist geëindigden wedstrijd Nederland—Engeland en tevens met de re sultaten van enkele voorwedstrijden. HONKBAL. HAARLEM—R. C. H. IN HILVERSUM. Op verzoek van de heeren Dekker te Hilver sum en Wulfhorst te Bussum, beiden oud- Haarlemmers en met medewerking van den Ned. Honkbalbond speelden Haarlem en R. C. H. op tweeden Pinksterdag een demonstratie wedstrijd in Hilversum, voorafgaande aan de voetbal-ontmoeting HilversumR. C. H. Het talrijke publiek zag goede slagen, goede vangen, ge- en mislukte pogingen om een honk te ste len, maar ook innings, die door zuiver spel puntloos eindigden. Het zou ons dan ook al zeer verwonderen als de bovengenoemde heeren er niet in slaagden, honkbal ook in Het Gooi in gevoerd te krijgen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Rotterdam, 19 van Rotterdam n. Spithead. Spaarndam, N.-Orleans naar Rotterdam 18 te Londen. Statendam, Rotterdam naar N.-York 18 v. Southampton. Boschdijk, Rotterdam naar N.-Orleans 18 te Tampico. Damsterdijk, Vancouver naar Rotterdam via Liverpool 17 (11.52 n.m.) 740 mijl W.Z.W. van Valentia HALCYON LIJN. Stad Arnhem, 18 v. Rotterdam te Dunston. Flensburg, 18 van Narvik n. Vlaardingen. Stad Maassluis, 18 van Rotterdam te Nar vik, voor Rotterdam. Stad Schiedam, 20 van Velsen naar Vlaard. Vredenburg, Vlaardingen naar Wabana 17 (4.39 mm.) 25 mijl Z. van Land's End. Rozenburg, Les Falaises n. Velsen pass. 18 Gibraltar HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (uitr.) 20 van Shanghai. Gaasterkerk, Antwerpen naar Hamburg 19 yan Vlissingen. Meerkerk, (thuisr.) 18 te Marseille. Serooskerk (thuisr.) 17 te Manilla. HOLLANDAFRIKA - LIJN Springfontein 19 van Rotterdam n. Ham burg. Jagersfontein (uitr.) 19 te Kaapstad. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk 18 v. Port Bouet n. Takoradi. Jaarstroom, 18 van Rotterdam n. Hamburg Amstelkerk (thuisr.) 19 te Havre, vertr. 20. KONINKLIJKE NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon, 19 van Manzanillo te Amster dam. Bacchus. 15 van Amsterdam te La Guayra. Barneveld, Chili naar Amsterdam via Ant werpen 18 van Liverpool. Calypso. Venetië n. Amst. pas. 18 Finisterre Costa Rica, 17 v. Barbados te Curacao. Hebe, 18 v. Kopenhagen naar Gdynia. Irene, 18 v. Belize n. Pto. Barrios. Oranje Nassau 19 v. Paramaribo te Am sterdam. Triton, 18 van Malta naar Lissabon. Vulcanus, 18 van Izmir te Stamboul. Baarn, Amsterdam n. Chili 17 v. Callao. Boskoop, Chili n. Amsterdam 17 v. Callao. Telamon, Beyrouth, n. Amsterdam 17 van Gibraltar. Ganymedes. 19 v. Stamboul te Bourgas. Hermes. Beyrouth n. Rotterdam, pass. 19 Gibraltar. Merope, 19 van Danzig te Kopenhagen. Pluto, 19 van Kopenhagen te Stettin. Trajanus, 19 van Palermo n. Catania, Ajax, 19 v. Amsterdam naar Londen. Odysseus, 19 van Amsterdam naar Kopen hagen. Perseus, 19 van Amsterdam naar Hamburg. KONINKLIJKE HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland, 19 v. Amsterdam naar Buenos- Ay res. Eemland, 17 van B.-Ayres naar Amsterdam Salland, 18 van Amsterdam te B.-Ayres. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (uitr.) pass. 18 Suez. Baloeran, 19 v. Rotterdam te Spithead. Sitoebondo, (uitr.) pass. 1,9 Finisterre. Kota Agoeng 16 v. Singapore naar Tandj. Pinang. Buitenzorg, (uitr.) 18 van Sabang. Garoet (uitr.) 18 van Belawan. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone, 19 v. Rotterdam n. Hamburg. Alpherat (thuisr.) pass. 18 Teneriffe. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Tawali (thuisr.) 19 te Londen. Marnix van St. Aldegonde 19 van Batavia n. Amsterdam. Moena (thuisr.) 19 van Port Said. Johan de Witt (thuisr.) 19 te Genua. Poelau Bras (thuisr.) 17 van Singapore Johan van Oldenbamcvelt 19 Mei vai Amsterdam naar Batavia. Bintang, 19 van Amsterdam n. Hamburg. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Polydorus, Batavia naar Amsterdam 19 v. Belawan. Melampus, Amsterdam naar Java, 19 te Port Said. Bengloe, Japan naar Rotterdam 17 van Cebu. Memnon, Japan naar Rotterdam, 19 te Marseille. City of Derby, Saigon naar Rotterdam 19 van Aden. Ajax, Japan naar Rotterdam, 18 te Hong kong. Perseus. Japan n. Rotterdam 18 v. Kobe. Glenaffaric 18 v. Dairen n. Rotterdam. City of Lille, Japan naar Rotterdam 17 te Dahikan. Laertes, Amsterdam naar Java 15 van Singapore. Polyphemus, 19 v. Batavia, te Amsterdam. Proeftocht. Het vrachtmotorschip „Oudewater", hetwelk voor de Stoomvaart Maatschappij „Neder landsche Lloyd" te Rott< rdam op de scheeps werven der firma C. van der Giessen en Zonen te Krimpen a. d. IJsel gebouwd werd, heeft naar gemeld wordt zijn proeftocht gehouden en is thans door de reederij overgenomen. Het schip kan een snelheid van 12 mijl per uur be reiken, meet 600 ton en is een zusterschip van de „Zwartewater", hetwelk reeds in de vaart op Engeland werd gebracht. IJzerverscheping. Het Nederlandsche stoomschip „Orpheus" is van Amsterdam bij de Hoogovens aangekomen om een partij ijzer te laden, waarmede het in middels naar een Middellandsche Zeehaven is vertrokken. Opbrengst Loodsgelden. Over de maand April van dit jaar bedroeg de opbrengst der loodsgelden f67.150 tegen f 43.321 in dezelfde maand van het vorige jaar. In de eerste 4 maanden van 1937 bedroeg die opbrengst f 280.114 tegen f 177.990 in het zelfde tijdvak van verleden jaar. Het geraamde bedrag over de afgeloopen maand was f 41.666. AANGEKOMEN. 19 Mei: Agamemnon s.s. Manzanillo. Oranje Nassau s.s. West Indië Nottingham m.s. Goole. Akera s.s. Curacao Polyphemus m.s. Batavia. VERTROKKEN. 18 Mei: Kaganovich s.s. Archangel Britanica. s.s. Londen Wilno s.s. Emden Jeannette s.s. La Lèque 19 Mei: Hoogland s.s. Grangemouth Molotov s.s. Leningrad Rhein s.s. Hamburg

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6