(têd in ^oé Rubriek voor Vragen Ixioli irion BURGERLIJKE STAND s De match R. C. H.'t Gooi was een vurig pleidooi om tot afschaffing van de promotie-degradatie-matches over te gaan. Opnieuw het scheidsrechtersvraagstuk. Alec James gaat heen. Lord Tennyson's crickettour naar Britsch- Indië. „Brighter cricket" in Engeland. Veelbelovende spelers. Echec der Amerikaansche boksers. De ongeveer twaalf duizend toeschouwers, die getuige zijn geweest van de onverkwikkelijke tooneelen bij den degra datiewedstrijd R.C.H.'t Gooi zullen het thans wel met ons eens zijn. dat het hoog tijd wordt om de promotie-degradatie-wed- strijden af te schaffen en deze door de, ook in Engeland, Schotland, Frankrijk en België geldende, automatische regeling te vervan gen. Liesel Back lijkt zich zeer wèl te bevinden bij haar stuntvliegmachine, waarmee zij aan het wereldkampioenschap kunstvliegen, dat in het najaar in Canada zal worden gehouden, wil deelnemen. Bij eiken wedstrijd in iederen tak van sport (kunnen ongelukken voorkomen en naar gelang van de belangrijkheid van de ontmoeting zullen de zenuwen een grootere rol spelen, waarbij in spannende oogenblik- ken de volkomen zelfbeheersching wel eens te wenschen overlaat, doch de wijze, waarop enkele spelers (vooral van 't Gooi) in boven- genoemden wedstrijd meenden te moeten op treden, ging alle perken te buiten en had vaak met sport niets meer gemeen. Er ge beurden overtredingen, die in Engelsch be roepsvoetbal met uit het veld zenden en schorsing worden gestraft en die daardoor slechts sporadisch voorkomen. In ieder geval zal daar de scheidsrechter niet gedoogen, dat dezelfde speler zich tweemaal in een match aan dezelfde overtreding schuldig maakt. De Engelsche referee is terdege op de hoog te van de verschillende trucjes, die kunnen worden toegepast; hij kent niet alleen de theorie van het spelreglement, doch is te vens ervaren genoeg om heimelijke en opzet telijke overtredingen, ook al worden ze nog zoo handig gecamoufleerd, te constateeren. Er zijn blijkbaar in ons land slechts heel weinig scheidsrechters, die behalve grondige kennis van de spelregels en het noodige over wicht over de spelers tevens genoegzaam er varen zijn om zelfs grovere vergrijpen te kunnen constateeren; daarentegen zijn ze geneigd, een harden doch eerlijken schou- derduw te bestraffen. Met het geven van vrije schoppen en het „dood" fluiten van een wedstrijd komt men er niet, evenmin als met een slappe waarschuwing. Tijdens den wedstrijd kreeg de Hilversum- sche linksbinnen twee waarschuwingen in- plaats van uit het veld te worden gezonden bij het tweede vergrijp, zooals het regle ment voorschrijft. Zoo ooit, dan was in de zen wedstrijd een collectieve waarschuwing op zijn plaats geweest. Toch zijn er nog steeds deskundigen, die de promotie-degradatiewedstrijden, ondanks de slechte ervaringen daarbij opgedaan, wenschen te handhaven. Die zijn van mee ning, dat wanneer, men dit soort matches afschaft, de laatste vijf of zes competitie wedstrijden der voor de laatste plaats in aanmerking komende clubs door eenzelfde ruw spel zullen worden ontsierd. Wij zijn het daar niet mede eens. Immers ook "thans is geen enkele vereeniging er op gebrand, op de onderste plaats terecht te komen: ze bijten tot de laatste competitie match zoo fel mogelijk van zich af om dit lot te ontgaan. Of daaraan al dan niet auto matische degradatie verbonden is, maakt derhalve weinig of geen verschil. De bekendste voetbalspeler van de laatste tien jaar, Alec James van Arsenal, heeft zijn actieve loopbaan geëindigd. Dit bericht komt niet geheel onverwacht, want reeds het vo rig jaar had de beroemde Schot bezwaren, zijn contract met de Londensche club te verlengen. Ditmaal heeft hij daar definitief van afgezien; derhalve verdwijnt een speler van het veld, wiens capaciteiten over de geheele wereld bekend waren. Als jongen was James zóó klein van pos tuur. dat men hem ongeschikt achtte voor de voetbalsport. Toch klom hij in één jaar tijds van de adspiranten- tot de seniorklasse op. Arsenal betaalde in 1929 aan Preston North End 9000 pond sterling voor zijn transfer, doch de Ilighbury-club heeft dit geld ruimschoots aan James terug verdiend. Hij werd acht maal in het Schotsche elftal gekozen en won twee beker- en League- kampioenschaps-medailles met Arsenal. Lord Tennyson, de vroegere aanvoerder van Hamsphire en van het Engelsche cricket elftal, gaat in den volgenden winter met een door hem gekozen team een tour door Britsch-Indië maken, die van October tot Februari zal duren. Er zullen vijf matches tegen All India worden gespeeld en twee in het nieuwe stadion te Bombay. Voorts staan wedstrijden te Calcutta, Madras. Ka rachi, Lahore. Patiala, Jamnagar, Indore en Secunderabad op het programma. Als ma nager en umpires zullen Britsch-Indiërs wor den aangesteld. Lord Tennyson, van wien bekend is, dat hij gaarne het nuttige met het aangename vereenigt. heeft verklaard, dat alle spelers, die aan den tour deelnemen, na de matches te Bombay veertien dagen vacantie (zullen krijgen om op de jacht te gaan of zich op andere wijze te vermaken. Uitnoodigingen zijn gericht tot Hammond. Barnett, Verity, Leyland. Hendren. Voce, Gover, Creese, R. H. Moore en McCorkell, tei-wijl nog vier ama teurs het gezelschap voltallig zullen maken. Het is echter de vraag, of al deze sterren de invitatie zullen accepteeren, want wegens de komende testmatches tegen Australië in den zomer van 1938 zullen enkelen van hen er ongetwijfeld de voorkeur aan geven, ge durende de wintermaanden rust te nemen, aangezien zij in den afgeloopen winter ook reeds een zwaar programma hebben afge werkt. De krachtige actie, die in den laatsten tijd voor het verkrijgen van „brighter cricket" door een gedeelte der Engelsche sportpers is gevoerd, schijnt tot de spelers te zijn door gedrongen en in enkele gevallen tot het ge- wenschte resultaat te hebben geleid. Zoo heeft Dyson van Glamorgan de unieke pres tatie geleverd, om in de openingsmatch van het seizoen, tegen Kent, op den eersten speeldag reeds vóór de lunch een century te scoren. Even zeldzaam waren de verrichtingen van Leslie Ames (Kent) en Barnett (Gloucester). Eerstgenoemde maakte in zeer korten tijd een dubbele honderd tegen Worcester, waar van de laatste honderd runs in 65 minuten, en Barnett behaalde tegen Worcester zijn century in precies één uur tijds. Voorts doet de Arsenal-voetballer Compton, die cricket speelt voor Middlesex, evenals vorig seizoen weer van zich spreken. Met de M.C.C. tegen Yorkshire spelend, scoorde hij in één over 14 runs op Verity en volbracht een fraaie innings van ruim 60 punten. Men ziet in hem een toekomstig speler voor En geland, waarbij ook zijn bowlen niet wordt weggecijferd. Een andere bowler met toe komst is de 24-jarige Closs Jones, die. na eerst als amateur voor Glamorgan te hebben gespeeld, thans tot de beroepsklasse is over gegaan. Deze county beschikt tevens over een veelbelovenden allrounder in den per soon van den 19-jarigen Clift, dien deskun digen thans reeds als een beter batsman be schouwen dan C. F. Walters. En dat wil wat zeggen. Nieuw-Zeeland heeft in den wedstrijd te gen Surrey geen slechten indruk gemaakt, want het Londensche team werd voor slechts 149 aan den kant gezet. Speciaal de linksche slow-spinbowler Gallichan trok de aandacht, daar hij achtereenvolgens de wickets van er varen batsmen als Sandham, Gregory, Squi res en Barling wist te veroveren. In totaal bowlde hij 4 voor 44 in 19 overs. Uit het groote aantal gevechten, geduren de de laatste maanden door Amerikaansche boksers van 'klasse in Londen geleverd, is thans wel gebleken, dat de capaciteiten van deze Yankees niet zoo formidabel zijn. als men uit de beschouwingen in de New-York- sche sportbladen had meenen te moeten op maken. Na Tommy Loughran, Bob Olin, Max Baer, allen ex-wereldkampioenen, werd thans de huidige wereldtitelhouder Petey Sarron dooi den Engelschman Dave Crowley in negen ronden kansloos verslagen. Slechts Buddy Baer, een jongere, doch zwaardere broeder van Max, wist Jim Wilde tot overgave te dwingen, doch laatstgenoemde kan nauwe lijks als een bokser van het eerste plan wor den beschouwd, omdat hij te weinig erva ring in belangrijke matches bezit. Intusschen gaat Max Baer het nog eens probeeren na zijn aanvankelijke verklaring, om na de nederlaag tegen Tommy Farr den ring vaarwel te zeggen. Op 27 Mei bokst hij in het Harringay-Stadion tegen Ben Foord; als Max Baer die partij niet kan winnen, kan ook hij zijn matten wel oprol len. Farr's volgende tegenstander is hoogst waarschijnlijk de Duitscher Neusel, die drie beslissende overwinningen op Jack Petersen heeft behaald. Lettende op het gebrek aan stootkracht van Farr en de uitzonderlijke aanvalscapaciteïten van Neusel, lijken Tom my's kansen om een verdere schrede op den weg naar den wereldtitel te zetten, wel heel erg klein ARBEIDSBEMIDDELAARSTER. Tot arbeidsbemiddelaarster voor vrouwe lijke werkkrachten in de provincie Noord- Holland is benoemd mej. G. H. Ledeboer te Haarlem. Nader vernemen wij, dat deze benoeming heeft plaats gehad door den Rijksdienst der Arbeidsbemiddeling en Werkloosheidsverze kering. Het betreft hier voorloopig alleen het verleenen van bemiddeling bij het plaatsen in betrekkingen van dienstboden, die op de dienstbodencursussen voor werklooze meisjes zijn opgeleid. Dollarleening Bataafsche Petroleum Maatschappij. Nieuwe procedure tot betaling op goudbasis. 's GRAVENHAGE, 19 Mei. Het Comité Dollarleeningen dat, zooals bekend is, een organisatie heeft gevormd tor bescherming van de rechten van obligatiehouders, heeft besloten de nieuwe procedure tot betaling op goudbasis te voeren tegen een van de garan ten van de Dollarleening Bataafsche Petro leum Maatschappij, n.l. de Shell en heeft deze voor de rechtbank te Amsterdam gedag vaard. De garanties van Shell en Koninklijke, de eenige aandeelhouders van de Bataafsche, bieden voor de obligatiehouders een belang rijke x-eserve-bron van waarborgen, welke bron het comité gemeend heeft in het be lang van obiigatiehouders te moeten aan boren. Gouden jubileum Vroom Dreesmann. Een snelle groei. Vrijdag a.s. herdenkt de firma Vroom en Dreesmann het feit; dat vijftig jaar geleden haar eerste zaak in de Wees- perstraat te Amsterdam werd geopend. Slechts één menschenleeftijd ligt er tus- schen de manufacturenwinkel „De Zon" in de Weespertstraat en het grootwinkelbedrijf van thans. In die vijftig jaren is de naam „Vroom en Dreesmann" door het dagelij ksch spraak gebruik tot V. en D. afgekort, tot een soort begrip geworden. De middenstandswinkel is in korten tijd tot het grootbedrijf uitgegroeid. De omstandig heden voor dezen groei zijn gunstig geweest. Amsterdam beleefde in de tweede helft dei- vorige eeuw een tijdperk van grooten gesta- digen vooruitgang. Het is dan ook niet vreemd, dat juist toen, in de jaren omstreeks 1880, zoowel A. C. R. Dreesmann als W. H. Vroom, in Amsterdam hun zaken begonnen zijn en tot bloei hebben gebracht. Door toevallige omstan digheden kwamen zij met elkaar in contact en zij besloten, ieder reeds een eigen zaak heb bende, voor gezamenlijke rekening in een ander stadsgedeelte, n.l. in de Weesperstraat de eerste zaak te openen, onder den naam van Vroom en Di^eesmann. Oorspronkelijk werd de nieuw winkel „Magazijn de Zon" genoemd, maar die naam is geheel verdrongen door den firmanaam „Vroom en Dreesmann" waarmee de onderneming haar groote bekendheid heeft verkregen. Het magazijn in de Weesperstraa.t had van den aanvang af zoo'n succes, dat men al spoe dig overging tot het oprichten van filialen. Naast het hoofdmagazijn te Amsterdam telt V. en D. in de hoofdstad nog zes verkoop filialen. Maar bovendien is Vroom en Drees mann al sinds tientallen jaren bezig, zich over heel Nederland uit te breiden. In 1892 werd de eerste zaak in Rotterdam geopend, in 1893 volgde Den Haag. En sindsdien hebben van Heerlen tot Den Helder en van Leeuwarden tot Middelburg vrijwel alle plaatsen van eenig belang een zaak van Vroom eir Dreesmann gekregen. Het is eigenlijk overbodig te vermelden, aan welke commercieele principes de firma haar succes te danken heeft gehad. Het aantal ver handelde artikelen heeft de firma enorm uit gebreid, zoodat het manufacturenmagazijn is uitgegroeid tot een warenhuis, waar naast stof fen en kleedingbenoodigdheden ook zaken voor woninginrichting, meubelen, tapijten e. d. voorhanden zijn. Anderzijds heeft de zaak zich met nieuwe winkels over Amsterdam en over geheel Nederland uitgebreid. Vroom en Dreesmann hebben daarbij de waarde der reclame begrepen. Op dit gebied zijn zij mede baanbrekers geweest. In dit mo derne winkelbedrijf is een groote plaats inge ruimd aan reclame en etalage voor het aan trekken van het koopend publiek. Met boeien de, dikwijls ingenieuze, middelen en regelma tig adverteeren vestigt „V. en D." al sinds jaren de aandacht van het publiek op zijn zaak en koopwaar. Zoo is de eenvoudige zaak van 1887 binnen een halve eeuw uitgegroeid tot een concern van bijkans vijftig zaken, verdeeld over een dertigtal steden, met een personeel van onge veer tienduizend menschen. Op Vrijdag 21 Mei, zal de directie van de jubileerende firma haar vele handelsvrienden, tennissen en belangstellenden ontvangen, tijdens de receptie die gehouden wordt van 35 uur in het Amstelhotel te Amsterdam. Van 23 uur gaat daar een besloten receptie aan vooraf, waar de leiders der filialen hun gelukwenschen zullen komen aanbieden. Bij die gelegenheid zal aan elk van de beide di recteuren een geschilderd portret worden aan geboden. Aan de herdenking van haar gouden jubi leum wenschte de firma Vroom en Dreesmann in Amsterdam een historisch overzicht te ver binden, waarin in woord en beeld de detail handel door de eeuwen heen belicht zou wor den. Zij vond pi-of. dr. H. Brugmans en prof. Huib Luns bereid, de uitvoering van dit idee op zich te nemen. Zoo ontstond een unieke gevel-decoratie, welke is aangebracht aan de magazijnen in de Kalverstraat. In twintig tafereelen wordt hiel de handel in beeld gebracht, zooals deze door alle eeuwen heen ontstaan en gegroeid is. Elk tafereel is vijf meter hoog en 2yz meter breed, en is vervaardigd naar een origineele olieverf compositie van prof. Huib Luns. Tevens is een boekje samengesteld, waarin de composities van prof. Luns zijn gereproduceerd. De Olympische Spaeu 1940 liggen nog ver van ons af. maar in Tokio is men i ej.i uk met de voorbereidingen bezig. In dit baseball Stadion zal de openingsplechtigheid der Spelen plaats hebben. Hitler in Vie keel geopereerd. Behandeling door specialisten. LONDEN, 19 Mei (A.N.P.) Een bijzondere medewerker van de „Daily Herald" meldt, dat een toevallige opmei-king van een vooraan- staand Italiaansch specialist gisteren voor de eerste maal heeft onthuld, dat Hitier den laatsten tijd enkele malen in de keel is ge opereerd. Van tijd tot tijd, aldus het blad, wex-d mede gedeeld, dat Hitier na een door hem uitge sproken redevoering i*ust moest houden. Duitsche officieele kringen hebben evenwel steeds ontkend, dat Hitier opnieuw onder behandeling zou zijn sinds hij twee jaren ge leden was geopereerd. Gisteren waren berichten in omloop, dat professor Toi-rigiani uit Florence was aange zocht om Hitier opnieuw te behandelen. Professor Torrigiani heeft gisteren wel is waar tegenover de .Daily Herald" ontkend, dat hem dat verzoek zou hebben bereikt, doch hij gaf toe, dat hij onlangs te Berlijn een ontmoeting heeft gehad met dr. Von Eicken, den keelspecialist, die Hitier behan delt. Het gesprek had volgens den Italiaanschen professor niet het karakter van een consult. Hij noemde het evenwel juist, dat de spe cialisten gesproken hebben over de laatste keeloperatie, welke Hitier heeft ondergaan. ONGELUK BIJ SCHIETOEFENINGEN. HEERLEN, 19 Mei. Tijdens schietoefenin gen van de rijksveldwacht op de banen van de burgerwacht te Schaesberg, is Dinsdag een ongeluk gebeurd, dat nog goed is afgeloopen. De revolver van een der veldwachters weiger de af te gaan, doordat de kogel in den loop bleef steken. Toen men pogingen "1 het werk stelde om de fout te herstellen, ging plotse ling het het schot af, met het gevolg dat de rijksveldwachter Waardenburg uit Eygels- hoven, die in de nabijheid stond, boven in het dijbeen werd getroffen. zDe kogel ging recht door het been heen. Na dat geneeskundige hulp was ingeroepen, ls W. naar zijn woning vervoerd. Zijn toestand is redelijk wél. DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnès van dit blad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan het bureau van ons blad, met duidelijke vermelding van naam en woonplaats. De namen der vragers blijven redactie- geheim.. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De antwoorden worden GEHEEL KOSTE LOOS thuis bezorgd. Alleen die vragen, welker beantwoording voor vele anderen behalve den vrager, van nut kan zijn, worden tevens in ons blad ge plaatst. RECEPTEN. VRAAG: Hoe verwijder ik een inktvlek uit een gele crêpe zomerjurk, zonder de kleur aan te tasten ANTWOORD: Leg een doek onder de vlek, dan met warm water betten, totdat de vlek vloeit, klop met lederen lap de plek zoo droog mogelijk en laat op de vlek citroensap druppelen. Rustig een poosje laten liggen. Herhaal zoo noodig het druppelen met citroensap. Spons met lauw water af, klop zoo droog mogelijk en bedek de plek met een laagje magnesia, dat na een uurtje weer ver wijderd wordt. PLANTEN. VRAAG: Mijn appelboom die tegen een steenen muur groeit, zit vol roode mieren, die de bloesem vernielen. Wat is hier tegen te doen? ANTWOORD: Wij vermoeden dat uw appel boom luizen heeft, want de uitwerpselen hiervan zijn lokaas voor mieren. U zult goed doen den gang van de mieren na te gaan, vanwaar ze ko men en dan het nest op te zoeken en met petro leum te overgieten. Den appelboom bespuiten met Phytophiline of aftreksel van tabak. Het eerste kunt u bij een handelaar in tuinbouwarti- kelen verkrijgen. VRAAG: Ik heb mijn clivia gestekt, die stek ken hebben evenals de moederplant gebloeid. De stengel is er nog in en bovenaan bezig te verdro gen. Moet die er uit gesneden worden of gaat er te veel vocht mede verloren? ANTWOORD: Na den bloei de zaden er af ne men is het meest wenschelijk. Het put de planten noodeloos uit. Indien de bloemstengels reeds be- binnen te verdrogen kunt u ze er beter uit snij den. RECHTSZAKEN VRAAG: Sedert 1 Febr. j.l. is er een dienst meisje bij mij voor nacht en dag in betrekking. 1. Heeft zij recht op vacantie en hoe lang? 2. Moet ik haar voor dien tijd kostgeld geven en hoeveel? 3. Hoeveel kostgeld moet er gewoonlijk betaald worden ANTWOORD: 1. Neen, tenzij overeengekomen. 2. Als vacantie overeengekomen is, wel: 1. per dag. 3. 1.per dag. VRAAG: 1. Wat moet aan een dagdienstbode voor heele dagen (8.3020 uur met volledigen kost) worden betaald, wanneer zij door ziekte verhinderd is te werken? (Loon, kost- en ziekte- geld). 2. Hoe lang moet dat betaald worden? 3. Wanneer aan bedoelde dienstbode de dienst is opgezegd en zij wordt tussclien opzegging en ontslag ziek, tot hoelang moet haar dan uitbetaald worden? 4. Hoe lang is de opzegtermijn voor zulk een dienstbode? ANTWOORD: 1. Alleen het loon. 2. Gedurende 14 dagen. 3. Tot het eind der dienstbetrekking, met de onder 2 genoemde termijn als maximum. 4. Gelijk aan den tijd, die gewoonlijk ver strijkt tusschen twee opeenvolgende loonbeta- lïngen. VRAAG: Waar krijg ik een bewijs van onver mogen (voor echtscheiding) ANTWOORD: Gij moet u daartoe eerst vervoe gen bij het Bevolkingsregister, Zijlstraat (naast Twentsche Bank) Haarlem. BELASTING ZAKEN VRAAG: Ik wil van een door mij gehuurd huis twee kamers met keuken gemeubeld verhuren. Krijg ik dan minder personeele belasting te be talen? Scheelt het nog of het gestoffeerd of ge meubeld wordt verhuurd? ANTWOORD: Ja, de belasting wordt dan la ger. Gestoffeerd of ongemeubileerd is hetzelfde. Neen lezer, dit is niet de naam van een of anderen Griekschen dictator, van een pas- ontdekt eiland in de Stille Zuidzee of van een nieuwe scheikundige verbindinghet is een lang en leelijk woord voor een van de aar digste in Mei bloeiende bolgewasjes die er be staan. Als u den moed hebt, om dit lange woord eens te gaan ontleden het bota nische Latijn is nogal doorz ,ig dan komt u tot „Ixia-achtige lelie". Hei. aardige is, dafc de Ixia een Iriae is, de lelie natuurlijk een Liliaeae en de Ixiolirion eenAmaiYllidae. Er is hier dus sprake van drie totaal verschil lende dingen. Maar dit terzijde. Hoofdzaak is, dat de Ixio lirion een allerliefst bolgewasje is, met twee groote voordeelen: het bloeit na den grooten overvloed, komt dus ten volle tot zijn recht en het is blauw. En blauw is nu eenmaal een kleur, die in de tuinen te weinig voorkomt. Hoe verder in het jaar, hoe minder blauwe bloemen. Let u maar eens op: Scilla sibirica, Muscari, Chionadoxa, blauwe Primula, Cro cus Sieberi, Scilla bifolia, Mertensia, Scilla campanulata en Endymion nutans. Allemaal bloemen van Februari tot in Mei. Maar daar na? Dan wordt het moeilijker. Ixiolirion is nog zoo eentje. Feitelijk is dat blauw niet heele- maal zuiver blauw, niet zoo blauw als van sneeuwroem bijv., maar een fijne, zachte tint. Als u iets weet van de kleine en fijne bolge was j es, dan zult u van Ixiolirion ook wel den ken dat het uit de Kaap komt, zooals de meeste van onze fijne bloeiertjes. Ditmaal is het echter niet zoo: het plantje hoort thuis in Centraal- en West-Azië. We planten de bolle tjes in September of October in goeden tuin grond op een zonnig plekje en dekken ze 's winters met riet af. Met kamercultuur kun nen we het ook probeeren, maar gemakkelijk gaat dat niet en het veiligste is in zoo'n geval om de potten in den kouden bak ingegraven te laten en pas dan binnen te halen, als de knoppen op uitkomen staan. Buiten bloeit de Ixiolirion deze maand met bloemstengels van ruim 30 cM. hoog. Er zijn twee soorten, waarvan de bloeitijd onderling een week of twee verschilt. De vroegsteis Ixiolirion Ledebouri, waarvan de bloempjes trechtervoi-mig zijn. Deze zult u in Mei kun nen bewondei'en. De latere, die in Juni bloeit, is Ixiolirion Pallasi of tataricum, lange pijp- vorige bloemen, die aan de randen sterk om krullen. Bij beide soorten hangen de bloemen neer aan dunne, taaie stengels. Het loof is maar heel dun en ijl en komt heel spaarzaam op, en dit is ook een reden waarom de Ixioli rion zoo'n zeldzaam mooie snijbloem is. L. S. METAALBEWERKER BENOEMD TOT ONDERBURGEMEESTER VAN WEENEN. WEENEN, 19 Mei (Havas-A.N.P.) Bur gemeester Schmitz heeft in de plaats van den derden onderbui'gemeester Carl Winter, wiens ambtsperiode is afgeloopen, den metaal bewerker Hans Waldsam benoemd.Waldsam is voorzitter van den Bond van Metaalbewerkers en maakt deel uit van de leiding van het Vak verbond NEDERLANDSCH INGENIEUR AAN PEST OVERLEDEN. BANDOENG, 19 Mei (Aneta-A.N.P.) Tengevolge van pest is overleden ir. O. S. Vrijburg, beheerder van de hoeve „De Friesche Terp". De ovei'ledene was reserve-off icier-waarne mer bij de luchtvaart afdeeling en was vroeger in de suikercultuur werkzaam. Het is onbekend, waar hij deze ziekte heeft opgeloopen. De ovei'ledene is een zoon van dr. B. Vrijburg, oud-gouvernements veearts, be kend om zijn propaganda voor de Nieuw- Guinea-kolonisatie. HAARLEM, 19 Mei. Ondertrouwd 19 Mei: P. J. Roest en P. van Duren; H. Th. van Heems en A. P. Spoor; K. F. Poirot en M. C. Feninga; J. Luijten en R. G. Koster; C. J. van .ie Vlugt en S. Berkhout; K. H. Severijnse en M. J. de Graaff: J. Krouwel en D. Kollaard; J. G. Nelis en P. C. M. van der Wiel; C. Balk en A. J. Langerak; W. van Leeuwen en M. P. Enthoven; J. W. Tromp en T. Vloon; H. W. van der Giessen en G. Ro- senhart; W. Buts en H. J. Kersten; J. A. Bul- ters en M. C. van der Putte; M. K. de Graaf en B. J. Huijing; G. Bi'evoord en C. D. Rooker; J. C. Duineveld en J. van Steijnen; C. J. de Regt en M. H. J. Pluis. Getrouwd 19 Mei: C. J. Rienstra en A. B. Lijnzaat; B. A. G. Dorlandt en H. M. Brits; J. Th. Koers en C. J. Smit; P. M. Pels en H. J. van Hazebroek; W. Uitermark en A. J. F. Hon- nebier; W. H. Beaufort en R. H. Bakker; J. G. Sloof en J. G. van Bruggen; C. F. Imming en J. Kaai't; Chr. J. Korsman en M. Geelen; A. A. Olsthoorn en G. H. Bisschop; A. V. Vos- veld en L. W. Gijp; D. van Zomeren en E. van Duin; H. Leeflang en S. J. Cassee; J. Pol derman en Chr. Harskamp; J. van Heerden en. W. D. Spaargaren; J. C. de Nieuwe en E. Koole; J. F. Albers en M. Geissler; H. J. Lop- persum en A. Ros; J. Poelman en M. de Vries; H. W. van Dijk en L. van der Linden; R. de Jong en G. C. Alink; J. G. G. Arink en C. A. Schackman; J. Marchand en J. P. J. Redeker; A. J. Vei'beek en G. Tiggelman; B. Wildeman en J. van der Wiel; G. J. Krijgsman en J. Tiesma; G. F. Bordes en C. S. M. de Langen; Bevallen 15 Mei: B. PlooijerZandstra, d.; 16 Mei: A. VerzandvoortHeijtvelt, d.; 17 Mei: D. M. v. EijkGoes, z.; 18 Mei: A. J. v. d. BergBakker, z.; J. M. WittebroodTesselaar, d.; 19 Mei: C. PoelmanHoreman. z. Ovei-leden 18 Mei: K Auer, 74 j., Stolberg straat; 19 Mei: J. H., 3 mnd., z. v. G. Fidom, Hazepaterslaan.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 8