gj^eANcN.«7 HET NIEUWE AVONDBLAD «UDAC^M^ Initiatief. Morgen begint de Zomertijd IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Telet 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS. BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN UITGAVE LOURENS COSTER. MIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 15 regels J 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct, Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN - EDITIE HEI NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnes. - Levenslange ongeschiktheid I 3000.- overlijden 1400.—, verlies van hand, voet oi oog ƒ200.—. belde leden duim f 100.—één lid duim 150.—, alle leden wijsvinger ƒ60 één of twee leden wijsvinger f25.— alle leden anderen vinger 15.-één of twee leden anderen vinger f 5.— arm- of beenbreuk ƒ30.—, enkelbreuk ƒ15.—, polsbreuk ƒ15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van f 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Nu er een opleving in de wereld is ingetre den, die zich ook in ons land doet gelden, is persoonlijk initiatief meer dan ooit waard. Op de arbeidsmarkt wordt gekampt om de nieu we baantjes. En sommigen blijken daar on middellijk van te profiteeren, terwijl anderen reeksen vergeefsche sollicitaties indienen, ook als zij dezelfde diploma's kunnen vertoo- nen. Hun falen noemen zij veelal „pech". Der gelijke verschijnselen ziet men bij promoties en salarisverhoogingen, die zich nu ook weer meer beginnen voor te doen, in het particu liere bedrijf. Jan schijnt als het ware „van zelf" in aanmerking te komen, Piet wordt vergeten of, als hij erom gaat vragen, afge scheept, zelfs als hij even prompt de hem op gedragen taak verricht als Jan. Veelal noemt ook hij dit pech. Maar is het pech? De Amerikaan Channing Pollock, in een ar tikel in „The American Mercury" onder den titel „Pech bestaat niet", ontkent het. Hij amendeert zijn absolute slotsom eenigszins door den pech-factor later op een maximum van vijf procent te zetten, maar zijn betoog wordt daardoor nauwelijks verzwakt. En hij geeft er een menigte voorbeelden bij en doet uitspraken in dit genre: „Ik geloof dat er maar twee soorten menschen in de wereld bestaan: zij die met uitpuilende actentasschen thuis komen en zij, die kruiswoordraadsels meebrengen. De kruiswoord-puzzelaars en andere tijdverspillers kunnen nooit begrijpen, waarom de menschen met de actentasschen hen voorbijstreven". „Niemand heeft ooit een directie-post of 'een andere functie van beteekenis gekregen door veertig uur per week te werken". Dit zijn oude waarheden maar ze zijn er niet minder waar om gebleven.-Als werkgever die tevens journalist is kan ik erover schrijven uit ervaring. In ieder bedrijf is de directie voortdurend op den uitkijk naar menschen die persoonlijkheid en initiatief bezitten om hen op de meest verantwoordelijke posten te plaatsen. Er is altijd tekort aan zulke men schen. Men is altijd weer verheugd als men er een vindt. Dan zeggen anderen van hem dat hij „kruiwagens" heeft, maar dat is maar zelden de verklaring en op den duur nooit. Met kruiwagens brengt niemand het duur zaam vertenzij hij ze zelf geconstrueerd heeft. En dat is ook initiatief. Weinigen schijnen te begrijpen dat het, als men hoogerop wil in zijn loopbaan, niet vol doende is precies zijn afgepaste plicht te doen. Er zijn veel menschen die precies hun afge paste plicht doen ei is een klein aantal dat in ondergeschikte functies al blijk geeft van eigen ideeën, van ondernemingsgeest, lust om zich extra te bekwamen en buiten den vast- gestelden arbeidstijd ook niet stil te zitten. Die winnen het en worden de nieuwe leiders. Het is een concurrentiestrijd en een zeer scherpe bovendien. Concurrentie wordt niet alleen door de bedrijven onderling, maar ook in de bedrijven door de geëmployeerden on derling geleverd. En het betreft niet alleen gepresteerde werkuren, niet alleen de hoe veelheid arbeid, maar ook en vooral het ge halte, de getoonde belangstelling voor het bedrijf. En dan nog vele persoonlijke eigen schappen: opgewektheid, geschiktheid om «met menschen om te gaan", geschiktheid tot samenwerken en bovenal: initiatief. Er zijn menschen met natuurlijke gaven die daar door van den aanvang af een betere kans hebben dan anderen. Maar er zijn ook men schen die den wil hebben hun mindere be gaafdheden te ontwikkelen, die waarnemen en vergelijken en overdenken wat anderen gedaan hebben, die zij succes zien behalen. Die menschen zijn niet klein-afgunstig en leuteren niet over pech maar zeggen bij zich zelf: „Van dien kerel valt wat te leeren; hij heeft den weg gevonden, laat ik het hem na doen". Feitelijk beginnen de verschillen bij de sol licitaties al. De meeste jonge menschen die gaan solüciteeren denken zich heelemaal niet In in den toestand van den man die hun brieven leest en hen „op zicht laat komen". En daar hoorden ze nu juist mee te begin- nen. Zij behoorden te bedenken dat de Werkgever een stroom van sollicitaties krijgt toet praetisch-gelijkluidende opgaven van op- leiding, diploma's, soms erg algemeen-gestel de aanbevelingen. Als zij dit bedachten zouden zij vanzelf begrijpen dat hun brieven zich op eenigerlei wijze boven die algemeenheid tooesten verheffen: niet alleen door keurige totvoering en onberispelijke taal en stijl ofschoon zeer weinig sollicitanten deze bezit ten en ze dus al heel wat betee&enen maar °°k door oorspronkelijkheid in de gebruikte termen. In dit laatste opzicht is het, als men jong Is- dikwijls moeilijk te beseffen hoever men kan gaan. Welnu: vraag een ervaren ouderen toan om advies. Maar maak eerst een ontwerp. De werkgever die over de vacuture moet beslis sen zoekt de bijzondere brieven uit den stapel en laat alleen de schrijvers daarvan „op zicht komen". Want dan reeds zegt hij; „Daar zit blijkbaar initiatief in". Stel nu dat er drie van de zestig sollicitanten opgeroepen worden. Wie slaagt dan? Als regel de man die tevoren overdacht heeft wat de werkgever gaarne ten ant woord zal krijgen, die bovendien zijn hou ding overdacht heeft en beslist maar rustig optreedt: dat wil dus zeggen niet schutterig en evenmin opschepperig. Hij zal wel laten merken dat hij zijn woorden en houding overdacht heeft, want werkgevers zijn ge routineerd in het ontvangen van groene sollicitanten en kennen hun Pappenheimers. Maar dat is juist een voordeel, want weer zal de werkgever denken: die knaap heeft initiatief. Hij heeft zich de moeite getroost na te denken. En hij stelt den knaap aan en zegt alvast tegen den afdeelingschef „Ik zie in dien jongen wat, houdt hem in de gaten." Later zal de concurrentie zeggen dat hij een vriendje van den afdeelingschef is en daarom pro motie maakt. Onwaar! Hij heeft zichzelf bij den start al een voorsprong verschaft. Sommigen zijn in dezen tijd vervuld van de gedachte „dat allen gelijk zijn". Dat is een heel humane theorie maar zij klopt niet op de harde werkelijkheid des levens. De baantjes zijn ook niet gelijk en als men een der beste wil hebben moet men meer nadenken en meer initiatief toonen dan een heele groep anderen. Doet men dat dan heeft men nooit „pech". Daarom ben ik het met Channing Pollock eens. Ik heb een vader gekend die tot zijn zoon zei, bij den aanvang van zijn loopbaan: „Denk voor jezelf na en doe altijd iets meer dan de anderen. Dan kom je er." De zoon volgde dit advies op en de gevol gen bewezen zijn volstrekte juistheid. Het zal altijd weer juist blijken. R. P. IJMUIDEN LEERLINGEN-AVOND VAN MEVR. RAMBONNET. De leerlingen van mevr. Rambonnet geven a.s. Zaterdagavond een leerlingenavond in het Herv. Vereenigingsgebouw, Kalverstraat. De kleinen voeren op „Poppenbruiloft" van Cle mentine Ward, de grooten „Het hoedje dat haar past" van Jansen. Mevrouw Brands zal declameeren OHR. GEMENGD KOOR „EXCELSIOR". In de laatst gehouden ledenvergadering van het Chr. Gemengd Koor „Excelsior" werd de directeur de heer Jan Beider gehuldigd in verband met het op het in Capelle a.d. IJsel op Hemelvaartsdag gehouden concours be haalde succes. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat tot voorzitter in plaats van den heer Oudak ker gekozen werd de heer G. Lustig en tot al gemeen adjunct de heer Jac. v. Leeuwen. ONTSLAG BIJ DE „BALLAST". Bij de Amsterdamsche Ballast Mij., is een aantal grondwerkers ontslagen, wegens ver mindering van werkzaamheden. AANVOER VAN ZOMERVISCH. Door importeurs werd als consignatievisch aangevoerd een partij geep en elft. De geep bracht op 15 cents per stuk, de elft 70 ets. per K.G. Verder werd in consignatie ontvangen schelvisch en gul, verpakt in kisten. Mc.*-. -■ miscer- damsche Vacantie-Kolonie ta Zandvoort, vierde haar 25-jarig jubileum. Kinderen uit de kolonie boden haar geschenken aan. De Hollandsche visschers zijn verheugd. Althans volgens The Fishing News. De Hollandsche visschers zijn verheugd, omdat er weer ansjovis in de Waddenzee is gevangen. Aldus schrijft The Fishing News. Het is te hopen, dat het Engelsche vakblad gelijk heeft en ook dat onze Waddenzeevis- schers zich niet blij hebben gemaakt met een doode musch. Want al zijn er eenige van deze vischjes gevangen, dan z-ijn we nog ver van een goede teelt af, want men heeft weinig verwachting meer van de anspovis-visscherij. Deze ansjovis, vertelt onze Engelsche col lega, leverde gewoonlijk kostbare visscherij op. maar sedert eenige jaren hadden ze de oude vischgronden geheel verlaten en de visscherman moest zich tevreden stellen met de voorjaarsharing. De terugkomst van de ansjovis heeft groote vreugde verwerkt, te meer omdat ze mooi van stuk en van goede kwaliteit zijn Er wordt een gunstig ansjovis-seizoen ver wacht, vervolgt het Engelsche blad hetgeen den visscherman een bescheiden inkomen geeft, maar beter dan hij sedert 1932 heeft gehad. De voorjaarsharing kan niet gezouten worden en daardoor zijn de prijsschommelin- gen zoo groot, dat zelfs een in het leven ge- roepne regeling van den aanvoer niet in staat is geweest, den ouden bloei dezer visscherij te herstellen. Vertrouwen in IJmuiden. Verleden jaar was de Hollandsche Noord- zeevisscherij onbevredigend, gaat de schrijver voort. De uitvoer bedroeg f 2.060.000; aan zienlijk minder dan in 1935 en een heel eind beneden de f 6.669.210 van 1930, het laatste jaar dat de uitvoer nonnaal was. Groot-Brit- tannië nam meer af en ook Frankrijk was een betere klant, ofschoon de moeilijkheden, die de handel ondervond het onmogelijk maakten het volle contingent te verzenden. Maar deze kleine verbeteringen worden volkomen teniet gedaan door den geweldigen achteruitgang- van den uitvoer naar Duitschland. Daar Duitschland bezig is, zijn vloot te vergrooten, zal de uitvoer naar genoemd land nog wel meer achteruit gaan. Maar desondanks zijn er gunstiger vooruit zichten. De handel met Rusland heeft zich wel ontwikkeld en tegen het einde van 1938 waren ook andere markten beter. Visschers en exporteurs vertrouwen, dat het nieuwe seizoen wer beter zal ziju. Het ergste van de depressie is voorbij. Laat ons hopen, dat het zoo zijn mag. UITSLAG AANBESTEDING. Door den architect den heer A. ten Broeke alhier is aanbesteed het bouwen van een hout loods voor rekening van den Zaanlandschen Houthandel. Ingeschreven werd als volgt: Gabr. Dienaar, IJmuiden, a. 1599; G. Heilig, IJmuiden, a. 1583, b. 300; R. Westerhuis, IJmuiden, a. 1487, b. 265; P. Wijker, IJmuiden a. 1437; A. Meinema, IJmuiden, a. 1430; K. de Jong, IJmuiden, a. ƒ1427, b. f 175; A. de Waal, IJmuiden, a. 1375, b. f 276; W. Verschoor, IJmuiden, a. 1330; b. 312; J. Holtes, Sant poort, a. 1330, b. 130; W. Weernekers, a. 1297, b. f 275; A. C. Godschalk, IJmuiden, a. 1284;. b. 305; C. de Feber, IJmuiden, a. ƒ1232, b. 269; W. A. Sanders, a. 1164; b. 312; De Boer en Zwart, IJmuiden, a. 1095, b. 260; J. Meesters, IJmuiden a. 1029, b. 175 (gegund). GYMNASTIEK- EN ATHLETIEK- VEREENIGING „OLYMPIA". 13e Luilak marsch. De traditioneele Luilak marsch die Zaterdag letterlijk „in 't water viel", werd nu Dinsdag gehouden. Om 8 uur verzamelden zich pl.m. 150 Olympianen op het Kennemerplein van waar men vertrok met bestemming Bakkum.Via de sluizen ging het naar Wijk aan Zee, waai de eerste rust werd gehouden en enkele blaar tjes behandeld. Langs het strand ging het toen naar Bakkum. Onderweg werd nog een keertje gerust en in dien tijd werd een gewel dig „Olympia-vuur" gestookt. In Bakkum werd gerust in paviljoen „Armeria" waar alle Olym pianen onthaald werden. Op het strand wer den spelletjes gedaan waarvan de prijzen nog uitgereikt zullen worden. Met bussen keerden de deelnemers huiswaarts, op welken tocht braaf gezongen werd. Om pl.m. half zeven was men weer op het Kennemerplein, waar de ouders hun kroost in ontvangst namen. De tocht was weer schitterend geslaagd. GRATIA-PLATO. Gratia bestaat spoedig 12jaar. In de week van 23—29 Mei is het turnlokaal, wegens eindexamen R. H. B. S. gesloten. Op Dinsdag 25 en Woensdag 26 Mei worden er dus geen turnoefeningen gehouden. De onderlinge wedstrijden zijn vastgesteld als volgt: Woensdag 2 Juni meisjes klassen, Dinsdag 8 Juni jongens en Woensdag 9 Juni damesafdeeling. Op 7 Juni a.s. zal het 12jaar zijn geleden, dat de damesafdeeling Gratia werd opgericht. Hoewel er geen feesten aan dit jubileum ver bonden zullen zijn. overweegt het bestuur toch plannen, dit jubileum niet geheel ongemerkt voorbij te laten gaan. Het is n.l. in onderhandeling met het be stuur van V. S. V. om in Juli een openluchtuit voering te geven op haar terrein, welke dan vooraf zal worden gegaan door een optocht, door IJmuiden-Oost. Het bestuur heeft zich al verzekerd van de medewerking van enkele or ganisaties, terwijl voor den optocht ook speciale plannen zijn ontworpen. Het ingebruik nemen van het gymnastiek lokaal der R. H. B. S. blijkt een enorme ver betering te zijn. Hospitaal-kerkschip „De Hoop". Maandag weer naar de visscherij. Te Amsterdam ie onder voorzitterschap van mr. G. Vissering de algemeene ledenvergade ring gehouden van de Nederlandsche vereeni- ging ten behoeve van zeelieden van elke na tionaliteit. Hospitaal Kerkschip te Amsterdam. De voorzitter herdacht het heengaan van mevr. Beelsvan Eeghen, die vele jaren als vice-voorzitster en secretaresse van het Am sterdamsche dames-hoofdcomité haar krach ten aan de vereeniging heeft gewijd. Daarna bracht de eerste secretaris het jaar verslag uit, dat melding maakt van hei be zoek, dat H.M. de Koningin en Prinses Juliana, die den wijdingsdienst bijwoonden, aan De Hoop brachten in het afgeloopen jaar. Drie kruistochten zijn weer op de Noordzee gemaakt. Als predikanten gingen mee ds. A. Luteyn, ds. J. W. Maas en ds. J. G. U. v. Hoog straten. In het hospitaal van De Hoop werden tijdens het afgeloopen seizoen acht patiënten opge nomen met in totaal zeventig verpleegdagen. Op den eersten kruistocht werden behandeld 89 patiënten, behoorende tot 45 schepen. Ge durende den tweeden kruistocht bedroegen deze getallen 213 en 102. voor den derden tocht 168 en 79. In totaal werden behandeld 470 pa tiënten, behoorende tot 226 schepen. Boven dien werden nog zeven radio-adviezen gegeven aan schepen van Nederlandsche nationaliteit. Ook de predikanten hebben veel nuttig werk verricht. Van groot nut was wederom de radio- zend- en ontvang-installatie, die in bruikleen is afgestaan door de Nederlandsche telegraaf mij. Radio Holland, waardoor meermalen in volle zee des Zondags en geregeld iederen Woensdag een preek kon worden uitgezonden. Ook voor het medische werk was de radio- installatie van bijzonder nut bij het bepalen van de koersen om hulpvragende schepen te vinden. Geregeld werd lectuur, schrijfpapier en post zegels aan de visschers uitgedeeld. De marco nist kon meermalen hulp verleenen bij het re- pareeren van defecte radiotoestellin op 'de vis- schersschepen. Het verlagen van de regeeringssubsidie heeft de exploitatierekening zeer ongunstig beïnvloed zoodat deze ondanks de ontvangen giften sluit met een nadeelig saldo van f 6148. Zaterdag vertrekt het hospitaal-kerkschip uit Amsterdam naar IJmuiden, Maandag zullen de Noordzeekruistoehten aanvangen. De eerste reis staat onder medische leiding van dr. E. J. Jonkers uit Goudswaard. Als predikant gaat mee ds. A. Luteyn uit Nijkerk. OPENBARE VERGADERING C.D.U. De afdeeling der C.D.U. belegt Dinsdagavond een openbare vergadering in Het Wapen van Velsen. Als sprekers zullen optreden de heeren T. Snoek, voorzitter, met het onderwerp: „Ontwapening nu!" en G. Voet, bestuurslid met het onderwerp: „Naar het schrikbewind?" Dr. M. van der Voet, Ned. Herv. predikant te Haarlem-Noord spreekt een slotwoord. VELSEN COLLECTE VOOR „HET WITTE KRUIS" De Woensdag in onze gemeente gehouden collecte heeft opgebracht f 475.37%, waar van in IJmuiden f 158, in IJmuiden-Oost f 69.09. in Driehuis en Velsen f 55.50, in Vel- sen-Noord f 57,92, in Santpoort f 107,86%. JONG HOLLAND SNAKT NAAR WERK. De in onze gemeente gehouden collecte ten bate van „Jong Holland snakt naar werk" heeft opgebracht f 287.16. DRANKWET. Bij Burgemeester en Wethouders van Velsen is ingekomen een verzoekschrift van J. H. Hoek van beroep machinist, wonende te Vel sen om een Verlof B, voor den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank in de beneden- voorloc aliteit van het perceal Wij kerstraat- weg no. 117 te Velsen. Vóór 25 Mei 1937 kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders voornoemd inbrengen. SANTPOORT Nieuwe doorboring van den Neethof. Willem de Zwijgcrlaan wordt doorgetrokken. Wederom wordt een nieuw boschterrein voor bebouwing gereed gemaakt, n.l. het deel van den Neethof, gelegen ten Westen van de spoorbaan. Het belangrijkste werk is thans de doortrekking van de Willem de Zwijgerlaan naar den Duinweg, die niet alleen een fraaie woongelegenheid belooft te zullen worden, doch tevens een belangrijke verkeersweg voor het verkeer van Noord naar Zuid en omge keerd. Het woonhuis nabij het station Sant poort, dat in het- tracée van den weg stond, is inmiddels reeds gesloopt en het geheele be loop van den nieuwen weg is reeds in de eikenboschjes uitgehakt, terwijl men thans bezig is met het rioleeringswerk. Ongetwijfeld zal ook dit deel van Santpoort spoedig met fraaie landhuizen bebouwd zijn, evenals het aan de andere zijde van de spoor lijn gelegen gedeelte van den Neethof. Een en ander ten koste van het natuurschoon. Hedennacht 0111 twee uur gaat de zomertijd in. Men denke er dus hedenavond aan vóór het naar lied gaan de klok een uur vooruit te zetten. Het ongeluk met de motorsloep van „De Ruyter". Vanglijn bij het strijken vermoedelijk onvoldoende vastgehouden. Omtrent het droevig ongeluk dat" gisteren met een sloep van de „De Ruyter" heeft plaats gehad, seint Aneta nog het volgende: Gistermiddag is de motorsloep van de „De Ruyter" tijdens schietoefeningen bij het strijken omgeslagen. Twee der inzittenden, de luitenant ter zee 3de klasse M. J. A. C. Swellengrebel en de matroos der 1ste klasse Van der Mees, zijn gered. De oorzaak van dit ongeluk is vermoedelijk het niet goed vasthouden van de vanglijn bij het strijken van de sloep, terwijl het schip met eenige vaart nog vooruit ging. Hierdoor ge raakte de sloep bij het te water komen in dwarse richting en sloeg om. Ondanks dat on middellijk reddingsboeien werden uitgeworpen in de nabijheid van de zinkende sloep, eenige redders in zee sprongen en de reddingsboot werd gestreken, konden de overige vier opva renden niet meer worden gered. De motorsloep is gezonken in vijftig me ter water. Het onderzoek wordt voortgezet. Gisteravond is bij het invallen van de duis ternis het zoeken beëindigd. Hedenmorgen zal verder met vliegtuigen naar de vermisten worden gezocht. De „De Ruyter" zal morgen Soerabaja bin- nenloopen. Omtrent de slachtoffers kan nog het vol gende worden medegedeeld: Luitenant ter zee Claus is 19 Mei 1909 te Batavia geboren en is dus op zijn verjaar dag omgekomen. Op 20 Augustus 1930 weró hij luitenant ter zee derde klasse en een jaar later luitenant ter zeer 2de klass. Hij was met de „De Ruyter" voor de tweede maal in Indië. Wijlen de heer Claus was onge huwd. De kwartiermeester Supit werd 1 Februari 1908 op Tomohon geboren, was gehuwd. Zijn echtgenoote verwacht binnenkort haar eerste kind. De overleden matroos Cappetijn was onge huwd. De overleden matroos Van Gelder werd 5 Januari 1917 te Zwollerkerspel geboren en was ongehuwd. Beide laatstgenoemden waren voor de eerste maal in Indië. EXAMENS VERPLEGING VAN ZENUW EN GEESTESZIEKEN. Deze examens zijn voortgezet met de candi- daten uit het Provinciaal Ziekenhuis bij Sant poort. Aanvullingsexamen, 26 candidaten: J. G. Bronkhorst, J. G. P. Elzinga, J. M. Eversen; H. S. Fikkers, H. Flameling, A. Hessel, P. Hoexum, J. Hoogeveen, C. N. Hoorns, M. E. Kees, J. Kermer, M. H. Kist de Ruyter, J. Koeyers, H. Lubbe, F. Lucas, G. van der Mark, C. d'Oliveyra, B. Piek, P. M. Riede, C. F. M. Schoenmakers, G. Stam, C. Schouten, G. Wie- ringa, A. Wijngaard en E. Otto. Allen geslaagd. 2e examen: 28 candidaten; afgewezen 7. Geslaagd: A. E. Adams, G. Aldershof, E. A. M. v. d. Does, J. J. G. v. Elsacker, M. E. G. Feyge, J. A. Geitenbeek, C. G. Hertel, A. M. Kees, M. A. Kersenboom, A. Kleinman, H. Kroon, Z. Kuiper, W. van Oosten, D. J. J. Paap, W. Piek, E. S. J. de Ridder, T. S. Rienks, A. Roos, G. Schuytemaker, J. J. Visser. A. van der Zijden. DE RONDE VAN FRANKRIJK. De Nederlandsche -ploeg compleet. Uit Parijs: De Nederlandsche ploeg, welke zal deelnemen aan de 31e ronde van Frankrijk, uitgeschreven van 30 Juni tot 25 Juli a.s., is thans compleet en bestaat uit Albert van Schendel, Anton van Schendel, Th. Middel kamp, J. Braspenning, Van der Ruit en P. van Nek. SUCCES VAN DE „ZEEAREND". De Zeearend, die deelnam aan den wedstrijd BurnhamCrouchHelgoland kwam als ze vende schip op een vloot van 27 schepen bin nen en nam met tijdsvergoeding de vijfe plaats in. De start had plaats Vrijdagmiddag te 2 uur, terwijl Helgoland Maandagmiddag half vier bereikt werd. Intusschen hebben twee leden van de bemanning de heeren H. C. Looman en O. Müller uit Bloemendaal beslag weten te leg gen op den eersten prijs in de internationale Star-klasse, welke wedstrijd op den kronings dag plaats vond te Burnham. Hierdoor werden zij winnaar van de Coronation Cup.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1