BEVERWIJK Uit het Vereenigingsleven in Kennemerland. Overzicht groenlenmarkt. De handel blijft gunstig. Ofschoon de weersgesteldheid aan het einde der vorige week er nn juist niet op wees, dat detweede helft der schoone Meimaand is aan gebroken, toch blijkt dit voor den handel voor- deeliger te zijn, dan warm weer. Over het alge meen bleef tot heden de stemming in den handel goed en bleven de prijzen op behoor lijk peil. Voor enkele producten trad deze week echter een inzinking in. Of dit een gevolg is van de feestdagen, welk verschijnsel zich wel meer voordoet, of dat het aan andere omstan digheden is toe te schrijven is moeilijk te zeggen. Spinazie, waarvan de aanvoeren thans 'sterk beginnen te verminderen, bleef bij een vlug gen handel steeds gunstige prijzen handhaven. Vooral de goede kwaliteit had geregeld veel belangstelling en ging voor goede prijzen van de hand. De noteeringen varieerden dan ook naar kwaliteit van 2580 et. per kist. De Slahandel bleef eveneens willig gestemd en dat ook voor dit product de kwaliteit een groote rol speelt, kwam tot uiting in de prijzen. Deze prijzen varieerden naar soort van 1.50- 7.00 per honderd stuks. Bloemkool was weer iets ruimer vertegen woordigd. De beste soorten werden verhan deld voor prijzen van 1016 gulden. Mindere kwaliteiten van 5—8 gulden per 100 stuks. Voor rabarder was de markt in het begin van de week minder gunstig. De prijzen, die reeds vorige week een sterke neiging tot da: len vertoonden, maar toch nog op redelijk peil bleven, vertoonden de laatste dagen een in zinking. De noteeringen bewogen zich naar soort van V/z3 ct. per bos. Asperge, waarvan de aanvoer als gevolg van het koude en natte weer nog maar zeer matig is kon evenmin goede prijzen maken. Bospeen werd in de afgeloopen week weer wat ruimer aangevoerd. De prijzen bewogen zich van 1013 ct. per bos. Witlof begint naarmate de aanvoeren klei ner worden, meer vraag te krijgen en had een vlotten handel. .De noteeringen liepen naar soort uiteen van'820 ct. per K.G. Ook de postelein wordt ruimer aangevoerd. Goede kwaliteit was behoorlijk te verkoopen. Van de soepgroenten was het de prei, die willig' werd afgenomen. Voor andere bos- groenten waren de prijzen zeer matig. Het aanbod van raapstelen en radijs werd eveneens grooter. Ook van dit product daalden de prijzen. Als nieuwe groente verscheen deze week snijbooncn en tomaten, echter nog beperkte boeveelheden. In de fruitafdeeling worden al aardbeien aangevoerd. De kwaliteit wordt steeds beter. De Floralia-vereeniging Vergadering van de N. S. B. „Mussert of Moskou". In Odeon werd gisteravond een vergadering van de Nationaal-Socialistische Beweging ge houden. De kringleider, de heer Kok uit IJmui- den opende deze matig bezochte vergadering met een woord van welkom, in het bijzonder tot den spreker, den heer Boddé, secretaris van den raad van Katholieken, uit Bussum. Hierna was het woord aan den heer Boddé, over het onderwerp „Mussert of Moskou". Zoo als een zakenman aan het eind van het boek jaar zijn balans opmaakt en zijn werksysteem regelt naar zijn verlies- en winstrekening, :*)o zullen wij ook binnenkort de regeeringsperiode 1933—1937 moeten afsluiten en de balans op- hVakeri om te zien, welken weg wij moeten g/an in de jaren 19371941, aldus ving spreker zijn rede aan. Al bij een oppervlakkige beschou wing kunnen wij op de verliesrekening twee belangrijke posten boeken, n.l. 500.000 werkloo- zen en het steeds grooter wordende gevaar van den kant van Moskou. Het is, aldus spreker, de liberale geest die de oorzaak is van de steeds grooter wordende ver wijdering tusschen werkgever en werknemer. Daarnaast staat Moskou, het groote gevaar van sikkel en hamer. Met holle leuzen weet het de duizenden, die in de misère zitten te vangen en vele arbeiders en werkloozen vergeten, dat het Moskou niet te doen is om de invoering en handhaving van democratische rechten, maar dat zij het hoogste wat een mensch be zit, het Godsvertrouwen, poogt te vernietigen. Nog veel te weinig wordt, aldus spreker, in ons land het gevaar van deze zijde beseft. Maar weinigen weten, hoe in ons land een ver kapte Moskou-groep zich ontwikkelt, gereed om bij het eerste gunstige moment, haar slag te slaan. Naast deze hooge verliesrekening, vervolgde spreker, staat nog een kleine winstnota. Er is nog een groep, die serieus werkt om het „schip van staat" in goede koers te leiden en om het Moskou-gevaar te bestrijden. Wanneer men voelt, zei de heer Boddé, dat het tijd wordt, dat wij paal en perk stellen aan alles wat ons volk moet ondergaan, dat wij opkomen voor onze sociale rechten, dan moet men bij de aanstaande verkiezingen zijn stem geven aan de Nationaal Socialistische bewe ging. De N. S. B. beoogt eenheid voor allen. Laten wij bedenken, aldus spreker, dat, willen wij niet ten onder'gaan, de verdeeldheid en daarmee de haat uit ons midden verbannen moet worden. De N. S. B. wil naastenliefde, ook voor de massa, die om vrijheid meent te moeten schreeuwen, maar die nog nooit vrij heid ondervonden heeft. De N. S. B. zoekt niet het eigen belang, maar zij is bereid te offeren voor volk en vaderland. Daarom, zoo eindigde spreker, zal ieder, die nog eenige nationaal gevoel heeft, bij de aanstaande verkiezingen op lijst 15 stemmen tot heil van ons Neder- landsche volk. Na een korte pauze werden de schriftelijk ingekomen vragen beantwoord. Met het zingen van het Wilhelmus werd de vergadering gesloten. Behalve de jeugdorganisaties is er nog een vereeniging in Beverwijk, die zich zij het dan ook in een bepaalde richting, belast met de op voeding van de jeugd. Dat is namelijk de Flo- raliavereeniging, die zich ten doel stelt de liefde van de schooljeugd aan te kweeken voor het bloemen- en plantenrijk. Om dit doel te bereiken worden jaarlijks aan de schoolgaan de kinderen jonge potplanten uitgereikt, die zij in de zomermaanden kunnen opkweeken en zélf mogen verzorgen. In de maand September wordt van deze planten een tentoonstelling ge houden en een deskundige jury beoordeelt de resultaten van de kweekkunst. Het is de afdee- ling Beverwijk en Omstreken van de Konink lijke Nederlandsche Maatschappij van Tuin bouw- en Plantkunde geweest, die voor de op richting van de Floraliavereeniging het initia tief heeft genomen. Deze afdeeling verstrekte in 1928 aan de schoolkinderen bloembollen en toen deze in bloei waren gekomen werd daar van in het voorjaar van 1929 een tentoonstel ling georganiseerd. Die tentoonstelling trok zeer de belangstelling en mocht dan ook een groot succes worden genoemd. Vele ingezetenen stelden mooie pry zen be schikbaar, die aan de jeug'd werden uitgereikt. Deze actie van Tuinbouw en Plantkunde was zoo goed geslaagd, dat de afdeeling op 11 April 1929' een vergadering belegde, om tot oprich ting van een Floraliavereeniging te komen. Inderdaad slaagde ook deze poging en zoo werd op dien datum de Floraliavereeniging met 19 personen en 2 vereenigingen als leden opge- richt. In het bestuur kregen zitting de heeren Th, Runia, voorzitter, P. J. Timmer, secretaris penningmeester, mevr. Felders en mevr. De Veth. In de samenstelling van dit bestuur is in al die jaren geen enkele wijziging gekomen. De vereeniging telde al spoedig 65 leden, welk aantal helaas tot 45 is gedaald. Behalve leden telt de vereeniging ook deel nemers. Dat zijn de schoolkinderen vanaf den leeftijd van 8 jaar. Leerlingen van alle open bare- en bijzondere lagere scholen en van de 4 scholen voor uJ.o. te Beverwijk mogen deel nemen aan den wedstrijd in het kweeken van de mooiste planten. Elk kind ontving tegen be taling van een zeer gering bedrag 2 potplanten, die zij mogen opkweeken en verzorgen. Jaar lijks wordt in het veilinggebouw „Centrum" een tentoonstelling gehouden, waarbij een jury van drie deskundigen de ingezonden pot planten beoordeelt en voor de mooiste planten prijzen toekent. In de laatste twee jaren mo gen de kinderen ook eigen gemaakte bloem stuk j es inzenden, waarvoor eveneens prijzen worden toegekend. Deze afdeeling vormt op de jaarlijksche expositie een bijzondere attractie. Men staat dikwijls verbaasd over de vinding rijkheid van de jeugd, die met heel bescheiden middelen, soms alleen van wilde bloemen, zulke aardige resultaten weet te bereiken. De tentoonstelling is voor de jeugd het hoogtepunt. Op het uur van de opening ver dringen zich honderden kinderen voor het ge bouw, vol ongeduld het moment verbeidend, waarop zij kennis kunnen nemen van het oor deel der jury. Maar ook de avond van de prijs uitreiking is een belangrijk moment. Niet al leen, dat de gelukkige winnaars op dien avond hun fraaie prijzen in ontvangst kunnen ne men, maar ook worden dan mooie films of lan taarnplaatjes vertoond. Ook het publiek toont voor de tentoonstelling aandacht te hebben, al zou men eigenlijk in verband met het goede doel, dat de vereeniging nastreeft en de groote paedagogische beteekenis daarvan, toch grootere belangstelling mogen verwachten. Het'aantal uitgereikte planten is aan schom melingen onderhevig. Het bewoog zich van 700 tot 10Ó0. In afwijking van de tot nu toe ge volgde gewoonte van een keuze te doen uit een groot aantal soorten van planten, zal men zich dit jaar bepalen tot Afrikanen en Struik-bego nia's. De vereeniging meent, dat de wedstrijd voor alle deelnemers nu meer gelijke kansen zal bieden. De belangstelling voor het werk der vereeni ging blijft nog altijd levendig. Het bestuur ondervindt veel medewerking van de veilingdirectie en van de zijde der kweekers, die meestal de tentoonstelling nog opluisteren met hun inzendingen. Een jaarlijks terugkeerend probleem is voor het bestuur altijd het aankoopen van de prij zen. Nu het aantal leden tot 45 gedaald is, wordt dit vraagstuk er natuurlijk niet gemak kelijker op. De contributie bedraagt minimaal slechts een gulden per jaar, zoodat het bedrag, dat aan prijzen kan worden besteed, waarlijk niet te hoog is te noemen. Toch sympathisee- ren vele ingezetenen met het doel, dat de ver eeniging nastreeft. Nu de planten weldra weer uitgereikt worden en de jeugd zich weer gaat beijveren om zoo goed mogelijk op de volgende tentoonstelling te kunnen uitkomen met de resultaten van haar kweekkunst, is de hoop bij het bestuur levendig, dat zich in den loop van de a.s. zomermaanden nog een aantal leden zal aanmelden bij den heer P. J. Timmer, wiens adres is Akerendamlaan 16. Het aankweeken van de liefde voor de leven de natuur bij de jeugd is nog altijd een nuttig en mooi, misschien zelfs een noodzakelijk werk. R.-K. FABRIEKSARBEIDERSBOND. In het R.K. Vereenïgingsgebouw hield de R.K. Fabrieksarbeidersbond een ledenverga dering onder leiding van den heer H. Blee- ker. De voorzitter opende met een woord van welkom en betreurde ten zeerste de geringe opkomst. Hierna werd verslag uitgebracht^ van de vergadering welke door de gezamenlijke orga nisaties te Wormerveer is gehouden. Door deze vergadering is in het vooruitzicht ge steld. dat in sommige fabrieken een kleine loonsverhooging verwacht kan worden. Vervolgens werd nog het pensioen-fonds besproken. Opvoering van „De Roode Parade". Verkiezingspropaganda in revuevorm. Voor een flink bezet Kennemer Theater is gisteravond de revue „De Roode Parade", sa mengesteld door den heer G. Lampink, opge voerd. Deze revue-voorstelling vormde een onderdeel van de verkiezingsactie van de S. D. A. P., zooals de voorzitter van de plaatse lijke afdeeling, de heer J. W Gabel, mede deelde. Aan de revue verleenden medewerking de Arbeiders Tooneelvereeniging „De Strijd", de Arbeiders Zangvereeniging „De Daad", de plaatselijke afdeelingen van den N. A. S. B. en van de Arbeiders Jeugdcentrale. De regie was in handen van den heer G. Terstall Jr. De propagandistische scènes waaruit de re vue was samengesteld, oogstten veel bijval en dikwijls werden de liederen door de aanwezi gen meegezongen. De dames en heeren, die een rol vervulden in het kijk- en hoorspel, kweten zich verdienstelijk van hun taak, te meer, omdat vanwege de propagandistische strekking en ook omdat het hier een eerste openbaar optreden gold van „De Strijd", een andere maatstaf bij de beoordeeling der pres taties moest worden aangelegd. Wat tempo en uitbeelding betreft won het tweede deel het van het eerste. Een groot aandeel in de revue had de zang vereeniging „De Daad", die de koorliederen met begeleiding van een orkest onder leiding van den heer L. v. d. Hoef op verdienstelijke wijze ten gehoore bracht. Ook de turnafdeeling van den N.A.S.B. en de A. J. C. hadden haar belangrijk aandeel in het welslagen der revue, die besloten werd met de Planfinale en met de door allen mee gezongen Internationale. Het orkestje heeft zich op kranige wijze van haar taak gekweten en had zeer zeker een groot aandeel in het succes. In het eerste deel der revue heeft de heer Bouma, gewestelijk secretaris uit Bussum een korte politieke rede gehouden, waarin hij het door de regeering gevoerde beleid aan critiek onderwierp. Spr. hekelde de aanpassingspoli tiek van de regeering-Colijn, die de oorzaak is van de nog steeds heerschende groote werk loosheid en van de sterk verminderde koop kracht der arbeidersklasse. Het gaat op het oogenblik echter niet meer om een cent meer of om een korteren arbeidstijd, aldus spr., maar ook om groote geestelijke belangen en in ieder geval tegen het kapitalistische stel sel en tegen de geweld-politiek van de dic tatuur. Er zijn altijd nog 40.000 menschen, die achter Mussert aanloopen, zoo betoogde spr. en dit gevaar mag niet worden onderschat. In IJmuiden hebben zij het klaar gespeeld om een film te maken, maar, zei spr., ze zijn er hi gevlogen. Natuurlijk stond de fotograaf van de Arbeiderspers, die dit bedrog op de gevoelige plaat vereeuwigde, niet toevallig in IJmuiden. Ook in de N. S. B. schuilen ver raders. In de scène met het „zweepje van Mussert" in Amsterdam zag spr. niets anders, dan het volgen van het systeem „Rijksdagbrand" in Duitschland en van soprtgelijke gebeurtenis sen in Italië. Spr. vroeg zich af hoe, het mo gelijk was, dat nog zooveel menschen achter zoo'n zaakje aan loopen. Daarna kwam spr. op tegen de bewering, dat de S. D. A. P. zich zou richten tegen den godsdienst. Hij noemde dit een groote leugen, die door de verkiezjngsactie van de andere partijen loopt. Tenslotte richtte spr. een krachtige aansporing tot zijn toehoorders, om op 26 Mei op te komen voor een grootere koopkracht van de arbeidersklasse, voor een hooger welvaartspeil en voor het Plan van den Arbeid. JAARVERGADERING VAN HET ROODE KRUIS. Zuinig beheer noodzakelijk. Gisteravond hield de plaatselijke afdeeling van het Nederlandsche Roode Kruis in het Kennemer Hotel haar jaarvergadering. Na een openingswoord van den voorzitter, den heer A H. Ingenhousz bracht de secretaris, de heer G. W. P. Stoutenbeek het jaarverslag uit. Hier uit bleek, dat de afdeeling 85 en het zieken- huisverplegingsfonds 1235 leden telt. In 1936 werden 620 patiënten opgenomen met 13663 verpleegdagen, tegen 529 patiënten met 12790 verpleegdagen in het daaraan voorafgaande jaar. De financieele toestand werd ongunstiger, doordat het aantal particulier verpleegden daalde en de prijzen van instrumenten en an dere benoodigdheden door de devaluatie ste den. De politklmieken werden echter druk- cer bezocht, dan in de voorafgaande jaren. Het aantal verpleegdagen van verpleegden in het rusthuis bedroeg 1630, in 1935 1078. De transportcolonne heeft 19 maal dienst gedaan op verschillende feesten. De colonne zal voor den luchtbeschermingsdienst samen werken met de gemeente. In verband hiermede werden eenige gasmaskers aangeschaft. Uit het financieel verslag van h'et ziekenhuis bleek, dat de inkomsten f 62.966,81 bedroegen. Aan verpleeggelden werd f 44.673 ontvangen. Aan salarissen enz. werd f 26.500 uitbetaald. De afschrijving bedroeg f 6300. De afdeeling boekte een voordeelig saldo van 50,65. De kascommissie, die hierna verslag uit bracht, deelde mede, dat de boeken en beschei den in uitstekende orde waren bevonden. Bij de bestuursverkiezing werden mej. van Hattum en de heer Ir. A. H. Ingenhousz her kozen. De voorzitter deelde na de rondvraag mede, dat de bezetting van het ziekenhuis de eerste vier maanden van 1937 niet zoo goed is als in de eerste vier maanden-van 1936. Het aantal verpleegdagen was in 1936 reeds in de bedoelde 1 maanden tot 5030 gestegene, terwijl er dit jaar pas 4023 verpleegdagen zijn. Hierdoor zal een zoo zuinig mogelijk beheer noodzakelijk zijn. De heer Ingenhousz sloot hierna de verga dering. OPENBARE VERKO OPINGEN. Donderdagmiddag werd in hotel „Ter Burg" ten overstaan van notaris Dolleman in het openbaar verkocht: 1. Een werkplaats met gang en grond aan den Arendsweg no. 37, groot 4 A. 50 c.A. Hoogste bieder: D. Teer, alhier f 1700. Bij afslag op f 350 afgemijnd door J. Tim mer, alhier. 2. Woonhuis met erf aan den Arendsweg 35a, groot 1 A. 62 c.A. Hoogste bieder D. Teer, alhier, f 2000. Bij afslag niet gemijnd. Combinatie van de perceelen 1 en 2, staande op f 4050 bij afslag op f 1 gemijnd door D. Teer, alhier. Opbrengst f 4051. De perceelen waren eigendom van den heer J. Philipoom. Notaris Bremmers bracht daarna in vei ling: 1. Woonhuis met garage en erf Groenelaan 62, groot 3 A. Eigendom van de familie Distel. Inmiddels uit de hand verkocht. 2. Woonhuizen aan den Groote Houtweg nos. 215, 217 en 219. Eigenaresse de N.V. Bouw- Exploitatie Maatschappij „De Voortgang". Opgeboden door Jac. Langendijk, alhier f 2900 per stuk. Combinatie, staande op f 8700 bij afslag niet gemijnd. 3. Woonhuis met schuur en erf aan den Heemskerkerweg 12, groot 2 A. 34 c.A., eigen dom van mevr. Wed. A. Liefting. Opgeboden tot f 1650. Bij afslag niet gemijnd. 4. Woon- en winkelhuis, Koningstraat 184, eigendom van den heer J. Philipoom. Hoogste bieder D. Teer, alhier f 3300. CASTRICUM NAAR HET CONCOURS. Het Mannenkoor Zang en Vriendschap en het Dameskoor, beide onder leiding van den heer Jan Beider te IJmuiden zullen deelnemen aan het binnenkort te houden concours te Nieuwe Niedorp van den Noord-Hollandschen Bond van Zangvereenigingen. HONKBAL. HET PROGRAMMA. Het programma van deze week vermeld voor de Haarlemsche negentallen de volgende wed strijden: Zaterdag: Tweede klasse: Zeeburgia—Haarlem II. Derde klasse: E.D.O. IV—H.H.C. Hl. Zondag: Eerste klasse: H.H.C. I—E.D.O. I. Haarlem IV.V.G.A. I. Tweede klasse: D.E.V. I—H.H.C. n. E.D.O. II—D.E.C. 1 Derde klasse: SwastikaHaarlem III. Schoten nR.C.H. HL En zijn Zondag dus twee wedstrijden in Haarlem, waarin alle drie Haarlemsche eerste klasse negentallen uitkomen, 's Morgens half tien begint op het gem. sportterrein aan de Van Nesstraat de ontmoeting Haarlem I V.V.G.A. I en des middags kwart over twee op hetzelfde terrein H.H.C. IED.O. I. D.E.V.H.H.C. II wordt Zondagmiddag op het terrein van E. H. S. aan den Vergierde- weg gespeeld en E.D.O. nD.E.C. des morgens op het E.D.O.-terrein in het N. Sportpark. Op verzoek deelen wij mede dat de toe gangsprijs door E.D.O. voor alle honkbalwed strijden thans ook tot 10 cent verlaagd is. FRANKRIJK—NEDERLAND? De Ned. Honkbalbond ontving van de Fédé- ration Francaise de Base Ball een uitnoodiging om op Zondag 20 Juni met een negental deel te nemen aan een groote sportdemonstratie in het Pershing Stadion te Parijs. Hoewel de Fransche bond aangeboden heeft een deel der kosten te dragen zal om financieele redenen toch wel niet aan het verzoek kunnen worden voldaan. BILJARTEN. OM DEN „MOLLERUS-BEKER". Het bestuur der Biljartvereniging der Sociëteit Vereeniging heeft bseloten de ver leden jaar voor het eerst gehouden drieban den-wedstrijd om den zilveren „Mollerus- beker" weder te organiseeren; het noodigde daartoe uit: „Rotterdam", dat den beker ver dedigt; „Insulinde"; „K.R.A.S." en „H.E.T. E.IJ". elk met twee spelers. Voor de B.C. der Sociëteit Vereeniging komen haar leden C. Visser en D. A. de Foei jaeger uit. Het tournooi begint Zaterdagmiddag 29 Mei met den wedstrijd B.C. der Sociëteit Vereeni ging—Insulinde. CRICKET IN ENGELAND. Sussex 3659 behaalde te Hove een 4e over winning, thans met innings, op Northampton shire 69 en 163. Oxford University 251 en 1624 tegen Nieuw Zeeland 335. Kimpton scoorde 72 (11x4) uit 88 in 56 minuten. Sur rey 186 tegen Essex 65—3. Yorkshire 429 (Smailes 109) tegen Warwickshire 2822 (Croom 109). Hampshire 280 en 1627 tegen Lancashire 224. Gloucestershire 246 tegen Middlesex 176. Glamorgan 469 (Dyson en E. Davies scoorden "251 voor het 1ste wicket) tegen Leicestershire 216 en 522. Cambridge University 359 tegen Notts 37—0. VRIJDAG 21" MEI 1937 CRICKET. HET PROGRAMMA VOOR ZATERDAG. In verband met den regen kon er j.l. Zater dag niet gespeeld worden, zoodat morgen de eerste wedstrijden van den Haarl. Cricketbond plaats hebben. De competitieleider heeft een volledig programma vastgesteld, waardoor alle elftallen in het veld komen. De belangrijkste wedstrijd is wel R.C.H.— Haarlem 3. R.C.H., dat dit seizoen slechts één elftal in het veld brengt, beschikt over een sterk team. Als de ongeoefendheid niet een al te groote rol speelt, kan er een spannende wedstrijd verwacht worden. Bloemendaal achten wij sterk genoeg van Haarlem 4 te winnen. Deze wedstrijd wordt op het Kennemer Lyceumveld gespeeld. Aan den Schoterweg ontvangt Haarlem 5, Rood en Wit 3. Laatstgenoemde zal wel als overwinnaar uit het strijdperk treden. Rood en Wit 4 en C.V.H. 4 zijn twee gelijk waardige elftallen. Een draw zal hier wel het resultaat zijn. Tenslotte spelen in Heemstede C.V.H. 3 en Rood en Wit 5 tegen elkaar. Rood en Wit 5, dat hoofdzakelijk uit spelers bestaat, die nog niet in competitieverband hebben gespeeld, geven wij weinig kans. DAMMEN. PERSOONLIJKE KAMPIOENSCHAPPEN VAN HAARLEM EN OMSTREKEN. In de wedstrijden om de persoonlijke kam pioenschappen van Haarlem en omstreken zijn thans verschillende beslissingen gevallen. In de hoofdklasse werd de titel behaald door H. W. Zitman (Damclub „Haarlem") en in de eerste klasse door W. van Pelt (Damclub „Oosterkwartier"). HAARLEMSCHE VOETBALBOND WEDSTRIJDPROGRAMMA. VOOR ZATERDAG 22 MEI. Wedstrijd tusschen twee proef elf tallen der Zaterdagmiddag-competitie, 3.30 uur. Scheids rechter is S. de Boer (grensrechters: N. de Haan en M. Kruijff). Deze wedstrijd wordt gespeeld op het ter rein van „Schoten" aan den Vergierdeweg, Haarlem-N. CLUBDAG I.V.O.—D.W.O. Zondag organiseert bovengenoemde ver eeniging op het I.V.O.-terrein aan den Mui- derslotweg in Haarlem-Noord, haar clubdag voor leden en adspiranten. Er zal om fraaie prijzen worden gestreden, waaraan tevens het clubkampioenschap verbonden is. Ook zullen er sixes plaats hebben. Aanvang half 11. GYMNASTIEK. B.G.V. TURNLUST—OLYMPIA. Gelet op het feit, dat Olympia (IJmuiden)' het laatste jaar sterk is vooruitgegaan, was een spannende strijd te wachten tegen de Beverwijksche G.V. Turnlust. En inderdaad was tot het laatste oogenblik onzeker, welke vereeniging als overwinnares uit den strijd zou komen. Het verschil bleef ten slotte, be perkt tot slechts enkele percenten. De wedstrijd was gericht op oefeningen naar keuze aan de vier hoofdtoestellen. Van elke zijde werd deelgenomen door 8 dames en 8 heeren. Op elk onderdeel golden de 6 beste prestaties van elke ploeg. Turnlust won zoowel bij de dames als bij! de heeren met 4,5 punt voorsprong. Bij de dames was de uitslag: Turnlust 178.5 p., Olym pia 174 p., en bij de heeren: Turnlust 177.5 p., Olympia 173 p. Het totaal was dus voor Turn lust 356 p. en voor Olympia 347 p. Het gehalte van dc- door de Beverwijkers uit gevoerde oefeningen bleek iets zwaarder, ter wijl bij de IJmuidenaren de afwerking beter verzorgd was. Dat Turnlust ten slotte won, heeft deze vereeniging aan haar beter rekturnen te dan ken, vooral bij de heeren. Persoonlijk was de volgorde: Dames: 1 A. v. d. Voort (T.), 2. T. van Leeuwen (O.), 3. M. Los (T.). Heeren 1. J. Dibbets (T.), 2. L. Visscher (T.) en S. Klees (T.), 3 A. van Nie- kerken (O.). Als jury-leden traden op de heeren P. J. Wa- gemans en J. Verkes uit Haarlem en G. de Rie en F. G. Nol uit Alkmaar. Na afloop van den wedstrijd werden door den heer Marx enkele belangwekkende film pjes vertoond van toestel-oefeningen, uitge voerd door de beste Duitsche turners, als Kleine, Winter, Steffens en Sandrock. Uitspraken van de Rechtbank. Oneerlijke tramconducteur. De oneerlijke tramconducteur, die geknoeid had met zijn afrekeningsstaten en daarna brand had gesticht om dit te verbergen, werd heden morgen tot een gevangenisstraf van negen maanden veroordeeld. Al te trouwlustig. De 50-jarige boekhandelaar die opzettelijk een dubbel huwelijk had aangegaan, had we gens bigamie een jaar gevangenisstraf tegen zich hooren eischen. Verd. werd door de recht bank conform den eisch veroordeeld. /UIEEP/ 'TJiMEENjj HOLLAND—AMERIKA LIJN. Breedijk, N.-Orleans n. Rotterdam, 18 van Houston. Statendam, Rotterdam naar N.-York p. 19 Lizard. Beemsterdijk Philadelphia n. Rott. 19 te New-York. Maasdam. 19 v. Rott. te New-York. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein (uitreis) vertr. 21 van Kaap stad. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen 18 van Narvik n. Rott.- Vlaardingen, Stad Schiedam 20 v. Vlaardingen naar Lulea. Maasburg 20 v. Vlaardingen n. Narvik. Stad Arnhem 20 van Rotterdam te Dunston HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (uitreis) 19 v. Djibouti. Streefkerk (thuisreis) 20 van Antwerpen via Bremen en Hamburg. HOLLAND OOST-Azië LIJN .Serooskerk, (thuisreis) 18 v. Manilla. Meerkerk (thuisreis) 19 van Marseille. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles 20 van Rotterdam te Amsterdam. Astrea 19 van San Juan P. R. te Curagao. Atlas 16 van New-York te Curagao. Deucalion 19 van Bari te Catania. Calypso, Venetië n. Amsterdam p. 20 Ouessant. Hebe 19 v. Kopenhagen te Danzig. Telamon 17 van Gibraltar n. Rotterdam. Theseus 20 van Oporto n. Vigo. Vesta, 20 van Hamburg te Amsterdam. Simon Bolivar, Amsterdam naar Barbados 19 van Madeira. Trajanus 20 van Catania naar Venetië. Midas 15 van Curagao n. Maracaibo. Titus 19 van Piraeus n. Volo. Ulysses, Chili n. Amsterdam via Liverpool 20 (6 v.m.) 560 mijl N. v. Tercelra. Alkmaar 18 v. Conception n. Talcahuano. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland 19 v. Amst. n. Hamburg (verb.) ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono (thuisreis) p. 20 Pt. de Galle. Kota Radja (uitreis) 19 te Sabang. Palembang (thuisreis) p. 20 Sagres. Soekaboemi (uitreis) p. 20 Sagres. Kota Gede 20 v. Rotterdam n. Hamburg. Sitoebondo (uitreis) pass. 30 Sagres. Indrapoera (thuisreis) 20 te Suez. ROTTERDAM ZUID-AMERIKA LIJN Alchiba 13 v. Rotterdag te B.-Ayres. Alwaki (thuisreis) 19 v. Victoria (Braz.) STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Ajax Japan n. Rotterdam 19 van Honkong. Melampus Amsterdam n. Java 20 van Suez. City of Canton, Manilla n. Rotterdam, vertrok 22 van Havre via Londen. Myrmidon Liverpool n. Java p. 19 Gibral tar. Glenapp Dairen n. Rott. 18 te Singapore. City of Lille Japan n. Rotterdam 19 v. Da- hikan. Glenaffaric, Dairen n. Rotterdam 19 te Chefoo. Peisander, Batavia n. Amsterdam 19 te Marseille. Memnon, Japan n. Rotterdam 19 van Mar- STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Bras (thuisreis) 19 van Belawan. Tarakan (thuisreis) 20 van Port Said. Poelau Roebiah (uitreis) p. 18 Gibraltar. Johan de Witt (thuisreis) 19 van Genua. Johan van Oldenbarnevelt (uitreis)) 20 te Southampton. IJzerverscheping. Het Zweedsche stoomschip Vega, dat te Vel- sen een partij cellulose loste en daarna naar Amsterdam verder ging om de stukgoederen te ontschepen, is thans bij de Hoogovens aange komen om ijzer bij te laden voor Zweden. AANGEKOMEN. Ida Blumenthal s.s. Leningrad Achilles s.s. Midd. Zee IJstroom m.s. Leith 20 Mei: Prowess m.s. Londen Spes Salutis m.s. Londen Albert s.s. Danzig Frey s.s. Sundsvall Gateshead s.s. Newcastle Pretoria m.s. Hamburg Bereby s.s. West Afrika VERTROKKEN. Starling s.s. Londen Ostara s.s. Helsingfors Amstelstroom m.s. Huil Bowling s.s. Leith Annchen Peters s.s. Rotterdam J. v. Oldenbarnevelt m.s. Batavia Tela s.s. Antwerpen Bintang s.s. Hamburg Trito s.s. Rotterdam Ajax s.s. Londen Rhein s.s. Hamburg Joma m.s. King's Lynn Odysseus s.s. Kopenhagen Stad Schiedam s.s. Vlaardingen Perseus s.s. Hamburg Waterland s.s. Hamburg 20 Mei: Bro s.s. Gdynia Nottingham m.s. Seaham Regeja m.s. Oslo De Deensche handelsvloot. Op 1 Mei telde de Deensche koopvaardijvloot 2072 schepen met een bruto-inhoud van 1,19 mill. ton. Hiervan waren 541 stoomschepen met 591.768 ton; 1507 motorschepen met 605.020 ton en 24 zeilschepen met 2130 ton. Scheepsbouw. Voor den dienst tusschen Terschelling en Harlingen heeft de N.V. Terschellinger Stoom boot Maatschappij aan de werf van J. Smit Zoon te Foxhol (Gr.) den bouw opgedragen van een motorschip van circa 200 ton. Dit schip zal worden uitgerust met een Deutz-Diesel- motor van 360 P.K. De vaarsnelheid zal 12 mijl per uur bedragen. Groote diepgang. Het met passagiers en stukgoederen naar Batavia bestemde Nederlandsche motorschip Johan van Oldebarneveldt passeerde het Noordzeekanaal uitgaand met een diepgang van 8,5 Meter. Invoer cellulose. Het van Sundsvall aangekomen Zweedsche stoomschip Frey bracht een gedeeltelijke la ding cellulose voor de papierfabriek te Velsen aan en ging daarna naar Amsterdam verder om de stukgoederen te lossen.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6