Chem.Wasscheri jen Ververij S.Krom N.V. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN PREDIKBEURTEN GRAFSTEENEN BEVERWIJK Verkiezingsvergadering Anti-Rev. Partij. Rede van Mr. D. van Baavcn. Vrijdagavond hield de Anti-Revolution- naire Kiesvereeniging een propagandaverga- dering voor de verkiezingen in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw. Na lezing van Psalm, 46 en opening met gebed sprak de heer N. Pas- schier een kort openingswoord, waarin hij de weinige aanwezigen verwelkomde. De heer mr, D. van Baaren, burgemeester van Delft, die als spreker optrad, begon zijn rede met er aan te herinneren, dat de Anti- revolutionnairen gewend zijn aan een klein getal, want toen de partij in 1878 werd opge richt waren er negen menschèn aanwezig. Tot zijn onderwerp komend wees spr. er op, dat na den oorlog een algeheele opleving merkbaar was. Daarna volgde een inzinking en na de oorlogsverdwazing kwam de econo mische verdwazing. De volkeren gingen zich afzonderen en wilden in zelfgenoegzaamheid voortleven. Dl'. Colijn heeft onmiddellijk op deze dwaze politiek gewezen en er tegen ge waarschuwd. Hij heeft toen reeds in Genève .het bekende woord gesproken: „Het is nog vijf minuten voor twaalf en ge kunt nog te rug". Het was echter al te laat en de econo mische ramp kwam over de wereld. Vooral Nederland heeft de slagen moeten opvangen. Colijn is bezig gebleven, ook nog toen de Londensche conferentie mislukte. Toen riep hij de suikerconferentie bijeen, hij richtte zich tot de Oslo-staten en hopelijk zullen daarvan resultaten te verwachten zijn. Het kabinet-Colijn heeft een zware periode achter den rug, aldus spr. Voor Nederland was het des te moeilijker, omdat het zijn bo- demproducten niet kon uitvoeren. Dr. Colijn heeft zijn aanpassingspolitiek doorgezet. Spr. begrijpt het verzet daartegen van de de zijde der S.D.A.P. niet. In eigen huishou ding moet men ook de tering naar de nering zetten en de regeering -zou in haar plicht te kort schieten, wanneer zij dat beginsel niet toepastte. En niet zonder succes. De finan- cieele toestand van ons land is niet hopeloos, al vertoont hij zwakke plekken. Deze aan passing heeft zich ook medegedeeld aan het bedrijfsleven. In Juli 1936 konden de eerste vruchten worden waargenomen. De groote lijn in de politiek van Colijn was gericht op den uitvoer van onze producten. In Neder land daalden de prijzen, in het buitenland steeg de markt en daardoor werd het even wicht hersteld. De devaluatie heeft de laatste hinderpaal voor de concurrentie met het buitenland weggenomen. Het economisch leven moest in stand blijven en dank zij den lageren kost prijs konden de producten weer worden uit gevoerd. Deze politiek, die beoogde ook de werlrioo- zen weer in de bedrijven op te nemen, noem de spr. geslaagd. De werkgelegenheid is thans gelijk aan die van 1929. Dat deson danks het werkloozeneijfer gestegen is, schreef spr. toe aan het feit, dat jaarlijks 40000 nieuwe werkkrachten op de arbeids markt verschijnen en aan de rationalisatie der bedrijven. In het buitenland zou men nu de aanpas singspolitiek willen volgen, maar daarvoor is het te laat. In Frankrijk en Amerika is dit reeds gebleken. Engeland schreef een defen- Sieleening uit eri zij is mislukt. In Nederland ziet men eenige opleving en slechts een zeer langzame stijging van den levensstandaard. De S.DA..P. heeft het Plan van den Arbeid gemaakt, maar daarin schuilt de fout, aldus spr., dat er niet voldoende productieve wer ken zijn aan te wijzen. In ons land as op het gebied van openbare werken heel wat ge presteerd. Er is geen land, dat met het onze wedijveren kan op het gebied van den wo ningbouw. In Zweden, zei spr., waarover de soc.-dem. zoo „opscheppen", is 40 pet van de woningen onvoldoende. Het Plan van den Arbeid is ge heel gericht op het binnenland, maar de Ne- derlandsche productie is te groot voor de binnenlandsche consumptie. Behalve een oorlogs- en economische ver dwazing is er gekomen een geestelijke ver dwazing. In dit verband wees spr. op Rus land. Duitschland, Italië, Spanje. Wat is er van den godsdienst terechtgekomen? De vraagstukken van gezag en vrijheid zijn van groote beteekenis, zoo vervolgde de heer Van Baaren. Toen Dr. Colijn optrad was het met het gezag in Nederland slecht gesteld. Ook de soc.-dèm. hebben in spreekkoren het gezag neergehaald. Zij hebben het gezag daarmede, evenals bij andere gelegenheden, ondermijnd. De autoriteit van het gezag werd aangetast. Ook in christelijke kringen liet de eerbied voor het gezag te wensehen over. Toen trad Colijn op en hij heeft wel gezegd zijn best te zullen doen, maar hij heeft geen beloften gedaan. Wel heeft hij in uitzicht gesteld .het gezag te zullen herstellen. Daarin is hij volkomen geslaagd. Er is weer eerbied voor het gezag, er is weer orde en rust. Dr. Colijn kon dat doen, aldus spr., omdat hij als anti-revolutionnair principieel zoo sterk staat in het gezag. De overheid staat niet daar met gezag bekleed bij de gratie van den kiezer, maar ,bij de gratie Gods. Dat geeft verantwoordelijkheidsbesef. De bron van het gezag is God en dat geeft daaraan de auto riteit. De anti-revolutionnair beleid tevens, dat het gezag beperkt is. De eigenlijke taak van de overheid is te zijn een rechtsinstituut. De anti-revolutionnairen ontleenen hun beginselen ook ten aanzien van de vrijheid aan de Schrift. Daarom houde de overheid zich buiten de kerk. In den bijbel staat, dat de ouders gehou den zijn hun kinderen te vermanen en te onderwijzen. Daarmede is veilig gesteld liet gezinsleven, waarvan de overheid dus heeft af te blijven. Daarom komen de anti-revolu tionnairen op voor vrijheid van onderwijs. Wij stellen dus den eiseh aan de overheid, vrij te blijven, de geestelijke vrijheid te be houden. Om God te dienen is de vrijheid .noodig. Zonder vrijheid kunnen wij onze christelijke roeping niet vervullen. Daarom kunnen 'wij, aldus spr., noch van gezag, noch van de vrijheid afstand doen. Beide zijn er bij de gratie Gods. Zoo is het gelukkig ook in de regeering. „Wij, Wilhelmina, Koningin bij de gratie Gods", daarin is heel het anti- revolutionnaire beginsel samengevat, aldus spr. Al het andere is willekeur. Het nationaal socialisme is reeds te veroordeelen. omdat zij aan den Staat alle macht toekent. Dit nu is m strijd met de Schrift. In Duitschland slaat het nationaal-socialisme de kerken in boeien, de jeugd wordt, zelfs op de Zondagen, voor den Staat, opgeëischt. Den christen is zijn vrijheid om God te dienen ontnomen. Daarom is het nationaal-socialisme niet te aanvaarden. Nederland heeft ervaringen op dit gebied. Het liberalisme heeft Nederland modem ge maakt,. met onherstelbare schade aan de kerk in Nederland. Voor Groen van Prin- sterer zijn de Staatsdeuren nooit openge gaan, ondanks het feit. dat hij op 21-jarigen leeftijd promoveerde in faculteit der lette- (Adv. Ingez. Med.) ren en den volgenden dag in de rechtsweten schappen. Op grond van een en ander is spr. zeer huiverig voor „één-richtingsverkeer" van bovenaf op geestelijk gebied. De sociaal-democratie spreekt over volks vrijheden, maar zij kon zich nergens hand haven. Zij beteekent niets in het gezagsle- ven, Spr. wees daarbij op Rusland, Frank rijk, Duitschland, Oostenrijk, in welke lan den de S.D.A.P. onder den voet geloopen wordt. Zoodra de S.D.A.P. zijn materialisme en zijn klassenstrijd aflegt, dan is het een bodemlooze vat. Er zit geen pit in, zei spr. Sociaal-democratie heeft slechts het doel „tusschenstation" te zijn. Het wordt commu nisme of fascisme. Voor het socialisme, aldus spr., is het maar te hopen, dat Colijn veel stemmen krijgt. On der zijn schutse voelen zij zich veilig. „Als Colijn met zijn machtigen geest en zijn intellect eens liberaal was geweest, al dus besloot mr. Van Baaren zijn betoog, dan zouden onze vrijheden niet gehandhaafd zijn. Maar hij heeft, als anti-revolutionnair het gezag en onze vrijheid gehandhaafd en daar mede alleen heeft hij reeds een enorme taak verricht. Spr. gaf het een sociaal-democraat en ook Van Houten van de C.D.U. te doen om in een verkiezingsvergadering te komen zonder een „zak vol beloften". De anti-revolutionnairen hebben slechts hun beginselen en zij komen zonder beloften. Uit de practijk van het le ven kunnen zij thans de practische bruik baarheid van deze beginselen aantoonen. Laten wij het voetspoor volgen van Colijn, zoo eindigde spr. en het Nederlandsche volle terug roepen tot de christelijke beginselen, omdat daarvan alleen heil te verwachten is. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door eenige vergaderingbezoe kers gebruik gemaakt. Zij werden uitvoerig door den spreker beantwoord. De vergadering werd daarna met sloten. HET TENNISPROGRAMMA VOOR ZONDAG. Beverwijk 1 zou een uitwedstrijd tegen Heemstede 1 moeten spelen, maar de inter- districtswedstrijden, die dienzelfden Zondag in Alkmaar gespeeld zullen worden, zijn daarvoor een beletsel. Eenige spelers van het eerste team zullen in deze wedstrijden meespelen, zoodat de competitieleider uit stel voor den wedstrijd tegen Heemstede verleende. Beverwijk 2 gaat een bijzonder zwaren wedstrijd tegemoet tegen Deuce 1. Nu zal er revanche genomen moeten worden voor de 71 nederlaag, die tegen deze ploeg in Am sterdam werd geleden. Of dit lukken zal? Dat blijft natuurlijk de vraag. Wel zal men in ieder geval betere resultaten kunnen ver wachten. Het tweede zal toch stellig trach ten het terrein voor deel zooveel mogelijk te gebruiken en daar er bovendien verschillen de partijen net op het nippertje in de vorige ontmoeting verloren werden, is de kans op een gelijk spel lang niet denkbeeldig. Het derde team gaat in Haarlem bij T.C.H. 3 op bezoek en hier mag weer op een over winning gerekend worden, tenzij hun jonge tegenstanders bijzonder op dreef zoud.en zijn. Maar normaal moet Beverwijk 3 een over winning weten te behalen op dergelijke, nog onervaren tegenstanders. In de heerenpar tijen vooral kan men wel rekenen op zware, interessante partijen. Beverwijk 4 speelt thuis en ontvangt het Haarlemsche Westrust 4. Waar Westrust ge lijk speelde tegen Joy 3, terwijl het vierde van deze ploeg won, mag men rekening hou den met een overwinning. Dat zou nog van groot belang kunnen zijn in verband met de kampioensmogelijkheden. Die zijn weliswaar heel klein, maar het is toch meer gebeurd. Indien vooral de dames goed op dreef zijn, is de kans op een overwinning beslist groot. Dit team heeft in de eerste competitiehelft zeer goed werk geleverd en eigenlijk de ver wachtingen overtroffen. Schip Aurora (Ned.) Amstelkerk (Ned.) Alkmaar (Ned.) x) Aenos (Gr.) Aegeon (Gr.) Bennekom (Ned.) x) Barneveld (Ned.) Breda (Ned.) x) Boskoop (Ned.) Bosehfontein (Ned.) x) Baden (Du.) x) Baarn (Ned.) x) Bintang (Ned.) x) Colombia (Ned.) x) Calypso (Ned.) Clytoneus (Br.) Caribia (Du.) Cordillera (Du.) x) Crijnssen (Ned.) Cap. Augustin (Fr.) Deucalion (Ned.) Emily Eemland (Ned.) Freiburg (Du.) Flora Georgios (Gr.) Heidelberg (Du.) x) Halle (Du.) Hermes (Ned.) Heemskerk (Ned.) x) Hercules (Ned.) Hébé (Ned.) Ionia (Du.) Joh. de Witt (Ned.) x) Jaarstroom (Ned.) Kangars (Let) Luneburg Liberian (Eng) Meriones (Eng.) x) Merope (Ned.) Meerkerk (Ned.) x) Moena (Ned.) x) M.v. St.Aldegonde (Nd.) Marisa (Ned.) Mira (It.) Newton Pine (Br.) Nordmark ('Du.) Orestes (Ned.) Phrontis (Ned.) x) Peisander (Eng.) x) Phrygia (Du.) Poelau Tello (Ned.) Polydorus (Ned.) x) Pan Gothia (Zw.) x) Pluto (Ned.) Poelau Bras (Ned.) x) Perseus (Ned.) Rozenburg (Ned.) Salland (Ned.) Singkep (Ned.) x) Springfontein (Ned.) x Spar (Ned.) Simaloer (Ned.) x) Serooskerk (Ned.) x) Sangro (Ital.) Salabangka (Ned.) Telamon (Ned.) Tajandoen (Npd.) x) Triton (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Tiberius (Ned.) Theseus (Ned.) Ulysses (Ned.) Vulcanus (Ned.) Waterland (Ned.) x) Zaanland (Ned.) x) Verm, aankomst Midd. Zee W. Afrika (via R'dam) Chili. Santa Fé Rotterdam Hamburg (via Antw.) Chili (via L'pool) Chili (via L'pool) Chili Z. Afrika Ned. Indië Chili Hamburg West Indië (via Havre) Venetië Ned. Indië (via L'pool) Pt. Barrios Hamburg (v. Urn.) Hamburg- Casablanca Venetië Gefle B.-Aires Ned. Indië West Indië Archangel Ned. Indië Ned. Indië Alexandria Hamburg Midd. Zee Danzig West Indië Batavia West Afrika Archangel Ned.-Indië. West Afrika Batavia Danzig Japan Batavia Batavia Curasao La Goulette (v. IJm.) Rangoon Londen Constantza Batavia Batavia Pto Barrios Batavia. Ned. Indië Aruba Stettiri Batavia Hamburg Les Falaisses (v. IJm.) Buenos Aires Batavia Z. Afrika Buenos Aires Batavia Japan Curasao Ned. Indië Alexandrië (via R'dam, Ned. Indië Zw. Zee Batavia Alexandrië Oporto Chili (via L'pool) Zw. Zee Hamburg- Buenos Aires 8 Juni heden 23 Mei 22 Mei 4'Juni 12 Juni 23 Mei 23 Mei 5 Juni 13 Juni 3 Juli 22 Mei 23 Mei 25 Mei 10 Juni 25 Mei heden 31 Mei 26 Mei 22 Mei 23 Mei 20 Juni 27 Juni 23 Mei 2 Juni 15 Juni heden 22 Mei 3 Juni 29 Mei 9 Juni 21 Juni 22 Mei 25 Mei 14 Juni 25 Juni 8 Juni 3 Juni 25 Mei 3 Juni 30 Mei 28 Mei Laatste bericht 15 Mei van Napels. 21 Mei te Rotterdam. 18 Mei van Concepeion, 4 Mei vertrokken. 21 Mei vertrokken. 22 Mei vertrokken. 21 Mei te Antwerpen. 21 Mei v. d. Azoren. 17 Mei van Callao. 21 Mei te Genua. 5 Mei van Bintang. 17 Mei van Callao. in lading. 21 Mei van Plymouth, pass. 21 Mei Lydd. 8 Mei van Singapore. 22 Mei van Pt. Limon. 22 Mei' vertrokken. 22 Mei vertrokken. 17 Mei vertrokken. 20 Mei van Catania. pass. 12 Mei Elseneur. 17 Mei vertrokken. 8 Mei te Soerabaya. I Mei v. Pto Barrios. 13 Mei vertrokken. 19 Mei van Gibraltar. 21 Mei van Pt. Said. 19 Mei van Gibraltar. 21 Mei vertrokken. 20 Mei te Piraeus, in lading. 18 Mei van Trinidad? 19 Mei van Genua. 21 Mei van Hamburg. 13 Mei vertrokken. 16 Mei van Padang. 13 Mei te Sapele. 22 Mei vertrokken. 20 Mei van Kopenhagen. 19 Mei van Marseille. 18 Mei van Pt. Said. 19 Mei vertrokken, in lading. 19 Mei Gibraltar gepass. 17 Mei van Gibraltar. 21 Mei vertrokken. 21 Mei van Piraeus. 5 Mei van Belawan. 19 Mei te Marseille. 22 Mei van La Guayra. in lading. 19 Mei van Belawan. 4 Mei vertrokken. 22 Mei vertrokken. 19 Mei van Belawan. in lading. 17 Mei van Gibraltar. vertrekt 27 Mei. 9 Mei van Padang. 16 Mei te Rotterdam. 13 Mei van Pernambuco. in lading. 18 Mei van Manilla. 4 Mei vertrokken. 21 Mei van Batavia. 21 Mei van Ouessant. 20 April te Batavia. 18 Mei van Malta. 20 Mei van Pt. Said. 20 Mei van Gocek. 20 Mei vertrokken. 8 Mei van Curasao. 20 Mei van Stamboul. vertrekt 29 Mei. II Mei van Bahia. x) Schepen voorzien van een x zijn grooter dan 6000 bruto register ton VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Buitenhaven Buitenhaven Binnenhaven Engelsch Nederl. Engelsch Nederl. s.s. s.b. Towneley Holland Helka Noordzee New Castle Terschelling Constantza Maassluis kolen ledig bijlegger ledig Ue werEIoosKeid neemt aï. 200 werkloozen minder dan in 1936. Hoewel het aantal bij den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en ar beidsbemiddeling ingeschreven werkzoekenden in de afgeloopen week een kleine stijging vertoonde, blijft het torfh nog ongeveer 200 minder, dan in de overeenkomende week van het vorige jaar. Ingeschreven waren in totaal 952 werkzoe kenden tegen 930 aan het einde der vorige week. Daarvan waren er 864 (vorige week 846) in Beverwijk en 88 (vorige week 84) in Heemskerk woonachtig. In de overeenkomende week van het jaar 1936 waren 1127 werkzoekenden ingeschre ven. ZATERDAG 22 MEI '1937 LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: Mej. J. M. M. E. van Leeuwen, huishoud ster, Rijksstraatweg 223, van Amsterdam. Corn. Adrichem, melkventer, M. v. Heems- kerekstraat 34a, van Uitgeest. Mej. L. de Koter, zonder ber., Kleine Hout weg 26, van Beverwijk. F. Vos, smidsknecht, Hoogdorperweg 27, van Uithuizen. Vertrokken: M. A. van Egmond en gezin, monteur, van M. van Heemskerckstraat 16 naar Amster dam. Jos. M. Arntz, bloemistknecht, van Kleine Houtweg 18, naar Eist (G.). IJMUIDEN Het bezoek van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Per auto langs het Kanaal naar Velsen. In verband met de komst van den kruiser „Java" met Prinses Juliana en Prins Bernhard aan boord vernemen wij dat de kruiser tus- schen zes en acht uur hedenavond alhier wordt verwacht. De „Java" zal aan de toeristen steiger worden vastgelegd, waar het prinselijk paar van boord zal gaan om per auto naar Soestdijk terug te keeren. De auto neemt de volgende route: Sluisplein, Steigerweg, Rij wielpad langs het Noordzeekanaal, Velserbrug- weg, Stationsweg naar de pont en de Rijksweg. Van het Sluisplein tot den kop van de vis- schersha-ven wordt geen publiek langs den wa terkant toegelaten, ook niet langs den Stei gerweg. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt. Witte Zee, IJM 67, vangst: 10 m. schelvisch, 50 m. braadschelvisch, 60 m. radio, 20 m. tar bot, 15 m. gr. schol, 5 m. kl. schol, 10 m. wijting, 2 m. makreel, 20 m. wolf en poon, 10 m. kool- viseh en gullen. Totaal 202 manden benevens 100 st. ijskabeljauw en 780 st. stijve kabel jauw. Carolie IJM 26. Vangst: 140 m. groote hake, 35 m. kl. hake, 15 m. braadschelvisch, 5 m. platvisch, 45 m. gul en leng, 115 m. koolvisch, 20 m. paling, 20 m. radio, 20 m. varia. Totaal 415 manden benevens 135 st. stijve kabeljauw. Claesje RO 46. Vangst: 110 m. knappe hake, 10 m. pufhake, 15 m. braadschelvisch, 60 m. gul, leng en lom, 60 m. koolvisch, 45 m. varia. Totaal 300 manden, benevens 235 st. stijve kabeljauw. BESOMMINGEN. Loggers: KW 42 f810; KW 159 f1410. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0,78—f 0,55 Griet per 50 K.G. f 25—f 13 Tongen per K.G. f 0,70—f 0,61 Zetschol per 50 K.G. f 15—f 14 Kleine schol per 50 K.G. f 15—f 3,60 Schar per 50 K.G. f 7,50—f 2,50 Kleine poon per 50 K.G. f 9—f 2,40 Kl. schelvisch per 50 K.G. f 13f 5 Kabeljauw per 125 K.G. f 52,50f 23 Groote gullen per 50 K.G. f8,50 Kleine gullen per 50 K.G. f8,50—f6 Wijting per 50 K.G. f 7—f 5 Heilbot per K.G. f 1,15—f 1,05 Dr. H. FABER NAAR SCHIEDAM. Naar wij vernemen heeft dr. H. Faber, voor ganger der Ver. van Vrijz. Herv. alhier, het beroep van den Ned. Prot. Bond te Schiedam aangenomen. Groote diepgang. Het Nederlandsche motorschip „Tawali'" passeerde het Noordzeekanaal, komende van Batavia via Londen, met een diepgang van 8 Meter. Kolenaanvoer. Het Britsche stoomschip „Towneley" is van Newcastle met een lading steenkolen aange komen aan de Hoogovens. Noodlottige aanvaring. De Deensche schoener Leda uit Rönne door aanvaring met een Deensche veerboot gezonken, waarbij de geheele bemanning is omgekomen. Drukke scheepsbouw. Er zijn thans in heel de wereld (Rusland uitgezonderd) zooveel schepen in aanbouw, dat de tonnenmaat er van 2.452.000 bedraagt. Men mag zich wel afvragen of zulk over dreven ijver bij ieder tijdperk van heropbloei der zaken, niet zou moeten ingeperkt worden, vooral nu, daar het er altijd op neerkomt, in crisistijd, dat de algemeenheid de verliezen moet dragen van de steeds in goede tijden al te optimistisch gestemde reederijen. Alleen in Duitschland zijn er 266 zeesche pen besteld, waarvan een groot deel in aan bouw. (1.060.000 ton). Tot hiertoe had men zulk totaal-in-tonnen- maat nog niet bereikt. (Schuttevaer) HEEMSKERK DE KRUISVAART. Zondag gaan de kruisvaartafdeeïingen in een tweetal autobussen naar Heemstede, om het Meifeest der kruisvaarders bij te wonen. Het feest wordt gehouden op de Heemsteedsche Wielerbaan. AANRIJDING. Op het Kerkplein had een botsing plaats tusschen een motorrijder en een wielrijdster. Deze laatste kwam uit de M. v. Heemskerck straat en wilde de Deutsstraat inrijden, toen een motorrijder, die uit den Kerkweg kwam de juffrouw in de flank aanreed. De juffrouw kwam te vallen en liep inwendige kneuzingen op. Haar rijwiel bleef onbeschadigd. Ook de motorrijder had zich nagenoeg niet bezeerd. De motorrijder had de wielrijdster voorrang moe ten verleenen. R.K. COLLECTANTEN. De R.K. Collectanten kwamen ter vergade ring bijeen onder leiding van den heer J, Bekker. De jaarverslagen van secretaris én penning meester werden goedgekeurd. De kas sloot met een batig saldo. Daar er zeer weinig leden ter vergadering waren werd de bestuursverkiezing uitgesteld. Deze zal thans plaats hebben in de ledenvergadering in September BURGERWACHT. De burgerwacht houdt Maandag 24 Mei een ledenvergadering in het café van den heer L. Henneman. SCHOUW. Op Donderdag, 3 Juni a.s. zal de jaarlijksche schouw over de wegen enz. enz. plaats hebben. De event/ueele herschouw is 14 dagen later. SANTPOORT. NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. R. H. Ol- deman. NED. HERV. EVANGELISATIE. V.m. 10: H. Heeresma, Amsterdam. GECREF. KERK (H.V.) Gebouw Bethel, Wüs- telaan. V.m. 10: A. C. Reuyl. IJMUIDEN. LEGER DIEIS HETLS. V.m. 10: Heiligingsdienst Nam. 8: Openb. Verlossingssamenk. Deze samenk, staan onder leiding van kap. Doek. HERV. EVANG., Oranjestr. 8. V.m. 10 en nam, 5: Leesdienst. GEREF. KERK, Wilhelminakade. V.m 10: Ds. R. J. v. d. Meulen. Nam. 5: Ds. S. E. Wesbonk. HULPKERK Marnixsch. V.m. 10: Ds. S. E. Wesbonk; nam. 5: Ds. R. J. v. d. Meulen. CHR. GEREF. KMRK. V.m. 10: Ds. A. Zwiep; nam. 5: Dezelfde. DOOPEGEZ. en AFD. NED. PROT. BOND, Helmstraat 9. V.m. 10.30: Ds. Milatz. OUD-KATHOLIEKE KERK. V.m. 10 en nam. 5: PastooT L. Rinkel. I3MUIDEN-OOST. VER. VAN VRIJZ. HERV., Vereenigingsgeb., Groeneweg. V.m. 10.30: Ds. H. Faber. GER. KERK, Velserduinweg. V.m. 10: Ds. v. Teylingen. Nam. 5: Dezelfde. BAPTISTENGEM., Evang. gebouw, J. P. Coen- straat. Vrijd. nam. 8: Ds. A. P. Barendregt pred. te Haarlem. HERST. APOST. ZENDINGSGEM. Wülebrord- straat 10. V.m. 10.15: Godsdienstoef. Nam. geen dienst. BEVERWIJK. VER. v. VRIJZ. HERV.. Parklaan. Geen dienst DOOPEGEZ. GEM., Meerstraat. V.m. 10: Ds. J. D. van Calcar. Medewerking van het Zangkoor. EVANG. LUTH. GEM., Koningstr. V.m 10.30: Ds. Ph. L. G. Steenbeek, Zaandam. GER. KERK, C. H. Moensplein. V.m. 10: Ds. H. Holtrop. Nam. 5: Dezelfde. EVANG. „MARANATHA", Dr. Schuitstr. 31. V.m. 10: F. de Weys, van Velsen. Dinsd. nam. 7.30: Naaikrans onder leiding van mevr. Kok. Donderd. nam. 8 Bijbelonder zoek door F. de Weijs, van Velsen. LEGER DES HEILS, Zeestraat 26. V.m. 10: Heiligingsdienst. Leidster Kapiteine Wie- ringa. 12 en 5.30: Kindersamenkomsten. Nam. 8: Openbare samenk. o.l.v. Zuster A. v. Ree, van IJmuiden. Maandag nam. 2.15: Gezinsbondsamenk. Woensdag nam. 8: Af- scheidssamenk. van Kapiteins Wieringa en Doek en inzegening van de eerste Heilsol daten in Beverwijk. Vrijdag nam. 8: Wel kom van de nieuwe Officieren. HEEMSKERK. NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. IJzerman. CASTRICUM. NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. v. Poelgeest GER. KERK, Beverwijkerstraatweg 32. V.m. 10 en nam. 6: Ds. J. Krüger. Maand. nam. 8: Meisjesvereeniging, 16 j. en ouder. Dins dag nam. 7.30: Knapenver Woensd. nam. 5: Meisjesvereen. beneden 16 jaar. Donder dag nam. 7: Catechisatie beneden 16 jaar; Nam. 8: Catechisatie 16 jaar en ouder. C. A. SWAALF TEL. 23165 SANTPOORT Hagelingerweg 173 A (Adv. Ingez. Mei.) BURGERLIJKE STAND VELSEN. Ondertrouwd: M. Lettenmeijer en J. Dem- mers, Doodweg 20, Velsen N., A. van Polanen en T. de Ronde, Breesaapstraat 5, IJmuiden; J. J. Rutte en M. C. Sintenie, Haarlem; P. Ree kers en J. M. Stigter, Frogerstraat 12. IJmui den, Neptunusstraat 9 rd., IJmuiden; L. van Dam en T. Brantsma, Eindhoven; A. J. Mooij en A. Miehels, Melklaan 5, Velsen N., Wester wijkstraat la, Velsen N.; K. Schaap en_ M. Broeren, Tasmanplein 17, IJmuiden, Plancius- straat 52, IJmuidèn; J. Dijkstra en H. J. J. Luijken, Kanaalkade 8, Velsen N.; M. Foppen en J. de Kan, Harderwijk; C. van Dijk en E. C. van Roden, Linschotenstraat 7, IJmuiden, Leeuweriklaan 39, IJmuiden; D. de Vries en G. L. van Rijswijk, Kruisstraat 16, Velsen N., Wijkerstraatweg 3, Velsen N. Getrouwd: J. Bos en G. Goedhart, le Maire- straat 15, IJmuiden; B. Iskes en J. J. Otto, de Weerdstraat 5, IJmuiden; C. Korthouwer en O. K. K. de Haan, Narcissenstraat 32, Sant poort; D. J. M. Hierkens en C. M. Duineveld, Beverwijk; A. Rietdijk en Ch. M. de Jong, Ter schelling; J. Blenk en E. A. Haver, Alb. Cuijp- straat 6, IJmuiden; A. Rasmussens en A. Zwaan, Bloemstraat 20. IJmuiden. Bevallen: W. KeijmariHuijbers, d., Pla- tanenstraat 45, IJmuiden; W. C. BalmJonge nelis, z., Heerenduinweg 54, IJmuiden; M. Th. van Ettenvan den Wijngaart, d., Schaep- manlaan 1, IJmuiden; F. Brouwervan Wit- zenburg, z., Kompasstraat 31, IJmuiden; G. Admiraal—Kieft, z., Eschdoornstraat 8, IJmui den; G. KingZegel, d., Visseringstraat 25, IJmuiden; M. A. KruismanKraaijkamp, z-» Hagelingerweg 10 Santpoort; M HonigWil- derom, d., K. Zegelstraat 3, IJmuiden; M. C. AartsKuijpers, z„ Mahustraat 45, IJmuiden. Overleden: Ch. C. P. Bisschop, 58 j., echt- genoote v. G. P. Luttikhuizen, Doodweg 39 Velsen; C. Versteeg, 60 j., echtgenoote v. P. van Deijek, Stationsweg 22, IJmuiden; C. G. Veld man, 37 j., echtgenoote v. T. Schol, Cypressen- str. 25, IJmuiden. HAARLEM, 21 Mei. Bevallen 18 Mei: A. G. J. LemstraHoogka mer, z.; 19 Mei: J. v. d. WeijdenKoster, z.; 20 Mei: M. HuijboomNegrijn, d.; W. C. Weber Kettmann, z.; P. S. M. CampfensSmit, z.; C. M. SchooneveldtHoed, z.; C. M. C. RoijaardsBar .esse Bentinck v. Sehoonheten, d.,; 21 Mei N. M. v. Roodev. d. Wolf, z.; A. J» BomMooijekind, d. Overleden 19 Mei: M. M. Aldorf, 46 j., Groot Heiligland; 20 Mei: M. de Graaf fBoonacker, 80 j., Denys van Hullelaan; R. L. Nelis, 76 j., Rijksstraatweg; L. v. d- Wetering, 86 j., Jans straat.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 2