1 FLINKE WINKELJUFFROUW Crisispachtwet aangenomen. Aanbesteding Rioleringswerken Nederlandsche Haring visscheri j. L. J. Franke Personeel gevraagd GRATIS EERSTE KAMER. Evenals de wet inzake nietigverklaring goudclausules en verbindend- en onverbindendverklaring C. A. O. DEN HAAG Vrijdag. De crisipachtwet ging er debat- en stem mingsloos door, alleen liet de heer de Gij ze- laar (c.h.) aan teekenen, dat hij als tegen stander beschouwd wenschte te worden. Over het wetsontwerp betreffende nietigver klaring van goudclausules in bepaalde over eenkomsten is wel het een en ander in het midden gebracht. De heer Pleskens (RK.) klaagde over de late indiening, waardoor de wet pas 9 maanden na de zweefvlucht van den «ruiden in werking zal treden. Overigens kon deze senator wel met het voorstel meegaan, in tegenstelling met zijn partijgenoot Mr. Mi- chielsvanKessenich (R.K.) en de libe raal Gelderman. Eerstgenoemde opposant bracht vooral art. 1374 van ons B.W. in het veld. Van den principieelen regel van ons con tracten- recht, welke wil dat men trouw moet blijven aan gesloten overeenkomsten, mag men alleen in zeer bijzondere nood-ge vallen afwij ken. Welnu dergelijke omstandigheden doen zich met betrekking tot de contracten, die des tijds wel in goudclausules zijn aangegaan, niet voor. Degenen, die zulk een overeenkomst slo ten deden dat juist, omdat zij zagen aankomen wat op 26 September gebeurd is, De heer Gel derman had het billijker gevonden als een regeling ware getroffen waarbij in geval van eoud-clausules bijstorting zou moeten geschie den naar gelang van stijging van de goederen- prijzen. En zeker ware het beter geweest gelijk standpunt nam ook Mr. Michiels v. Kes- senich in dat de rechter elk geval op zich zelf te beslissen hadde gekregen. Heelemaal mis vond deze afgevaardigde, dat de Minis ter de regeling niet toepasselijk heeft gemaakt ten opzichte van crediteuren in den vreemde, bev. in Zwitserland en Frankrijk, want in ver band met de daar plaatsgehad hebbende munt-depreeiatie, ontbreekt voor dien groep de rechtsgrond die aan het wetsontwerp ten grondslag ligt, ten eenen male. Minister v. S c h a i k, die o.a. uiteenzette dat we met die depreciatie in het buitenland heele maal niet te maken hebben, bestreed de stel ling dat de regel „pacta sunt servanda" (over eenkomsten moeten gestand gedaan worden) tengevolge van dit wetsvoorstel in het gedrang zou komen. Bedoelde voorschriften van ons B.W. hebben z.i. immers uitsluitend betrekking op de zuiver privaat rechtelijke verhouding tusschen partijen. Alleen daarvoor zijn ze neergeschreven. Welnu dit ontwerp geeft par tijen heelemaal niet de gelegenheid om zich van hun verplichtingen te bevrijden, maar het is hier de overheid, die ingrijpt omdat zulks tengevolge van een overheidsdaad (het loslaten van den gulden) billijk is geworden. Na nog te hebben aangeteekend, dat Minister v. Schaik betoogde, dat de late indiening gevolg was van 't feit, dat men na de devaluatie eerst eens moest aanzien hoe daarop de reactie zou zijn bovendien vereischte de zeer ingewikkelde materie geruimen tijd van voorbereiding en dab hij,.verder ook,, nog, tegen het denkbeeld van den" heel' Geldëfman z. Ihcidentëële be slissingen van den rechter aanvoerde, dat men dan veel te veel processen zou hebben gekre gen, zij vermeld, dat de Kamer het ontwerp met 23—6 aannam: behalve de 2 reeds genoem de „tegen-sprekers" stemden eveneens tegen de liberaal Mr. v. Rappard, de heer v. Asch v. Wijk (a.r.) en 2 christelijk-historischen, te weten de heer de Gijselaar en .voorzitter de Vos v. Steenwij k. Nadat een reeks contingenteeringen haar beslag had gekregen (die van de veekoeken deed Mr. v. Rappard (lib.) de aandacht ves tigen op den slechten toestand van de melk veehouderij) kwam het wetsontwerp betref fende verbindend en onverbindend verklaring- van bepalingen van collectieve arbeidsover eenkomsten aan de orde. De heer Danz (s.d.) vond het mooie er af, nu de onverbin dendverklaring een deel van het ontwerp uit maakt. Ook was hij niet tevreden, dat be palingen omtrent bedrijfsrechtspraak buiten bindend verklaring blijven. Ook de heer An- driessen (R.K.) had bezwaren tegen de onverbindendverklaring, maar hij was toch bereid het ontwerp ook zóó te aanvaarden. Daarentegen schaarde de liberaal Gelder man zich bij de s. d. oppositie nu het mo gelijk zal wezen eveneens voorschriften op het gebied van de loonen bindend te ver klaren. Minister SLitnge;nberg had niet veel moeite om het wetsvoorstel te verdedigen. Nieuwe argumenten waren er niet meer aan gevoerd. Hij schetste eerst de groeiende be- teekenis van de collectieve arbeidsovereen komsten in het bedrijfsleven, erkende dat de praktijk hem tot het inzicht had gebracht, dat het goed was om den loonfaetor niet bui ten de wet te sluiten en wees er verder op hoe logisch het was evenals verbindend- ook onverbindendverklaring in 't ontwerp te re gelen. Op zichzelf voelt hij zeker voor be drijfsrechtspraak, maar de Grondwet ver biedt iemand „van den rechter af te trek ken" en dat zou ingeval van bindendverkla- hng geschieden ten opzichte van hen, die vrijwillig niet naar bedrijfsrechtspraak zou den willen gaan. Tenslotte deelde de Minister Duitsch vliegtuig maakt bij nood landing ongelukken. Wielrijder op slag gedood Auto ernstig beschadigd. Vrijdagmiddag te omstreeks kwart over twaalf heeft een Duitsch vliegtuig waarin een persoon zat, een noodlanding gemaakt te Zijldijk, gem. 't Zandt (Gr.) Het toestel, dat aanvankelijk boven Uithuizen cirkelde om oaarna in Noordoostelijke richting naar de Noordzee te koersen, keerde plotseling terug onr te dalen. Bij de landing raakte het vlieg tuig eerst een auto, welke op den weg reed, om vervolgens den 70-jarigen heer Schoonveld, wonende te Niekerkje, die op den weg fietste, te raken. De heer Schoonveld kreeg zoo'n klap van den vleugel van het toestel dat hij °P slag werd gedood. Daarna kantelde het toestel van den weg over een sloot, om ver volgens met den kop in het lager naast de sloot gelegen klaverland van den landbouwer Kapenga terecht te komen. De inzittende bleef ongedeerd. De auto is ernstig beschadigd, «och de inzittenden werden niet gewond. De burgemeester van 't Zandt en de marechaus see waren spoedig aanwezig. Het lijk van den neer Schoonveld is in beslag genomen. mee, dat een voorstel tot uitbreiding der ar- zee fslnSP8C Wat thans noodi§ zal zijn, in Nadat Mevr. Pothuis-Smit (s. d.) het ontwerp in zake betere verdeeling van den beschikbaren arbeid verwerpelijk had ge noemd, want een onrecht voor de vrouwen en Mr. Kropman (r.k.) betoogd had. dat z.i. een regeling gewenscht was van breede- ren omvang, aangezien het geen crisis- doch een productiekostenkwestie is, die volwassen mannen werkloos doet zijn, doordat goed- koopere vrouwelijke en jeugdige arbeids krachten hen verdringen, bestreed Minister SIngenberg zeer kort het betoog van Mevr Pothuis-Smit. Toen kon de stemming plaats hebben. Maar slechts 18 afgevaardig den (16 voor 2 tegen) bleken nog aanwezig te zijn. Nu zal men in 'n volgende vergadering nog eens moeten overstemmen. E. v. R. Het jaar 1936 was beter dan zijn voorgangers. „Aanpakken, aanpassen, aanpappen, alle drie". Vrijdagmiddag werd te 's-Gravenhage on der groote belangstelling de 22ste jaarver gadering gehouden der reedersvereeniging voor de Nederlandsche haringvisscherij. De vergadering werd bijgewoond door ver schillende regeeringsautoriteiten, direct bij de visscherij betrokken, alsmede verschillen de Kamerleden. Verder waren o.m. vertegen woordigers van Kamers van Koophandel, van de vakverbonden, en van andere bij de vis scherij geïnteresseerde organisaties aanwe zig, terwijl de Nederlandsche visscherij in haar verschillende geledingen nagenoeg in haar geheel vertegenwoordigd 'was. De voorzitter mr. J. H. Kiewiet de Jonge, die de jaarrede uitsprak ving deze aan met eenige woorden te wijden aan de nagedach tenis van de 19 slachtoffers der Sch 68 en Sch. 179, in het zicht van de vaderlandsche kust waren omgekomen in den nacht van 26 Oct jl. Het jaar 1936, zoo constateerde spr. ver der, heeft in vergelijking met zijn voorgan gers betere resultaten te zien gegeven. De aanvoer was in rond getal 300.060 kantjes grooter dan in 1935 en desniettegenstaande is de gemiddelde prijs per kantje nagenoeg- dezelfde geweest als in 1936. Als hoofdoor zaken voor dezen meer bevredigenden gang van zaken werd gewezen op de algemeene opleving, op de waardedaling van den gul den, waardoor de exportpositie is versterkt en „last but not least" op de groote verkoo- pen naar Rusland, transacties tot stand ge komen door de samenwerking van het be drijf in zijn geheel. Nadat met nadruk had vooropgesteld, dat het zwaartepunt der ha ringindustrie is gelegen in den uitvoer, de verhouding tusschen uitvoer en binnen- landsch verbruik is ongeveer 3:1 wijdde hij een uitvoerige beschouwing aan de totale exportpositie. Het grootste verlies werd ge leden op de eertijds zoo belangrijke markt in Duitschland. Als oorzaken zijn te noemen de Duitsche betalingsmoeilijkheden, waardoor de haring-export op een gering contingent is aangewezen. Daarnaast en dat is het erg ste, de uitbreiding der Duitsche haring-vloot in 1936 voorzag Duitschland reeds voor 2/3 in de eigen behoefte alsmede het feit, dat Engeland, onze grootste concurrent, niet is gebonden aan een b'etalingscontingent. Deze concurrent gaat in deze jaren de plaats der Hollanders in Duitschland innemen. Zoo treden hier verschuivingen op, die vermoede lijk nimmer meer zullen zijn te elimineeren. De export naar andere landen bood een be vredigender beeld, doch de andere vaste klanten in het buitenland uit het verleden, zullen nimmer in staat blijken te zijn het Duitsche verlies te vervangen. Om zoover te komen, zou Rusland duurzaam moeten wor den ingeschakeld. Vandaar, dat met groote voldoening gewag is gemaakt van den be langrijken export in 1936 naar Rusland, die ongeveer 92.000 Sehotsche tonnen haring heeft omvat, zijnde ongeveer 1/4 van den totalen zout-haring export in het afgeloopen jar -. Indien Rusland dit jaar weer in het groot aan de markt zou zijn. achtte spreker de vooruitzichten voor de zoute haring niet ongunstig. Met betrekking tot het binnen land, de consumptie van maatjes, kon met voldoening een stijgende lijn worden gecon stateerd. Het slot der rede was gewijd aan de gesties der Nederlandsche visscherij centrale, waarvan mr. Kiewiet de Jonge sedert Nov. jl. tevens voorzitter is. Het beleid van dit orgaan toonde voor de haringvisscherij in 1936 een wezenlijk ander beeld dan in 1935. In dat jaar kon men spre ken van de „gebonden economie" (men den- ke b.v. aan het starre stelsel der contingen- teering in 1935 van kracht), terwijl 1936 het jaar was der „relatieve" vrijheid in de uit oefening van het bedrijf. In 1936 werd met een geringe nettenbeperking doorgevischt tot 31 December jl. Bovendien is in 1936 van overheidszijde de belangstelling geconcen treerd op den uitvoer. Het beleid der cen trale in 1936 mocht naar sprekers oordeel terecht bevredigend worden genoemd. De heer C. J. Zaalberg, directeur der Benas, oud-dir. generaal van den Arbeid heeft een voordracht gehouden over: Aan pakken, aanpassen, aanpappen, alle drie. De heer Zaalberg zeide, dat hij allerminst blind is voor de misstanden, die de wereld huishouding vóór den oorlog had. Doch hij is evenmin blind voor de heilzame gevolgen voor allen van een groote mate van vrijheid van den ondernemer. Tot staving van zijn recht om de z.g. kapitalistische productie wijze, ondanks haar gebreken, dankbaar te zijn voor de welvaartsverhooging. die zij ge bracht heeft in een halve eeuw van indus trialisatie en concentratie van groote bedrij ven, noemde spr. verschillende cijfers. Hij herinnerde er aan. dat de reëele koopkracht van de arbeiders in vele bedrijven in de laat ste 60 jaar is verdrievoudigd. Hij noemde voorts de sociale wetgeving en illustreerde met cijfermateriaal haar zegenrijke gevol gen. Tot die verbetering aldus ging spr. voort heeft allerlei overheids- en particuliere zorg belangrijk bijgedragen, doch dat die wettelijke en andere sociale maatregelen mo gelijk zijn, danken we aan de grootere pro ductiviteit van het bedrijfsleven, waarin de natuurlijke „ordening" de overhand had. Dit ingewikkeld organisme is in zijn bewonde- renswaardigen groei door menschenhand ge stoord. Dezelfde menschenhand houdt nu het natuurlijke herstel tegen. De heer Zaalberg zette uiteen, dat het nieuwe systeem van zelfvoorziening een dwaasheid is. Het eerste wat noodig is om zich staande te houden is aanpassen bij de beperkte mogelijkheden om een bedrijf ren dabel te maken. Daarnaast moeten we aan pakken, vooral nu er allerwegen opleving in het bedrijfsleven is. ook in de haringreede- rij. Tenslotte moeten we aanpappen. Er zijn veel meer redenen dan weleer om rekening te houden met wat anderen doen en wenschen. Er zijn nu tal van moeilijkhe den te overwinnen of voordeelen te verwer ven. waartoe de éénling niet in staat is. doch waarvoor samenwerking van bedrijfsgenoo- ten onmisbaar is. Aanpappen met elkander is noodig om van de beperkte afzetmogelijk heden nog zoo goed mogelijk gebruik te ma ken. Aanpappen met afnemers is eveneens noodig, want bij de marktverhoudingen van thans is het vinden van nieuwe klanten een moeilijke kunst en vaste relaties vaak een levenskwestie. Tenslotte ook aanpappen met overheidsorganen, die hun taak ten bate van de bedrijven niet met vrucht kunnen verrichten, wanneer er geen onderling ver trouwen en samenwerking bestaat. Aan het slot van zijn rede betoogde spr.. dat hij zeker gelooft, dat er weer een tijd van groote vrijheid zal komen. Vrijheid, waar in de ondernemingsgeest weer tot volle ont plooiing kan komen en dit onbestreden als een algemeen belang zal worden erkend. Na de jaarrede van mr. J. H. Kiewiet de Jonge, voorzitter van de reedersvereeniging voor de Ned. Haringvisscherij, heeft de se cretaris-generaal van de departementen van Handel. Nijverheid en Scheepvaart en Landbouw en Visscherij. dr. A. A..van Rhijn, het woord gevoerd. Hij wees er op, dat. de omstandigheden zich in 1936 weer veel gun stiger hebben laten aanzien. De productie beperking, een verre van aangename, maar destijds noodzakelijke maatregel, werd ver vangen door een systeem ter verruiming van afzetgebieden, over welk feit spr. zich zeer verheugde. In de huishoudelijke vergadering werd een voorstel van het hoofdbestuur tot het ver- leenen van subsidie aan de beide reddings maatschappijen en aari 't Nederlandsche visscherij-proefstation aangenomen. IJMUIDEN METAALBEWERKERS VRAGEN MOOGER LOON. Naar wij vernemen hebben de betrokken organisaties het collectieve contract met de "N.V. Plaatwellerij „Velsen" alhier, opgezegd. Nieuwe voorstellen zijn ingediend waarin een verhooging van het uurloon v^h 6 tot 10 pet. wordt gevraagd. EEN NIEUW CONTRACT IN DE METAAL INDUSTRIE? De samenwerkende organisaties van me taalbewerkers hebben aan de directie der herstelinrichtingen aan de Zuidzijde voorstel len gedaan inzake het sluiten van de nieuwe collectieve overeenkomsten. In deze voorstellen zijn eenige nieuwe be palingen opgenomen, terwijl van de zijde der werknemers op een spoedige totstandkoming- van een nieuw contract wordt aangedrongen. VOORDEN- -POLITIERECHTER Rond den automaat. Misschien zijn er in Beverwijk meer auto maten, maar zooveel is zeker, dat er een is, dien men den automaat noemt en die Bever wijk een zekere vermaardheid geeft, want rond dien automaat hebben zich al verschillende gebeurtenissen voorgedaan welke een naspel vonden voor den politierechter. Het schijnt daar een soort publieke vermakelijkheid te zijn of een plaats waar men elkaar rendez' vous geeft. Nu had zich weer iets rond dien automaat afgespeeld en wat we daar alzoo hoorden, doet ons veronderstellen, dat in deze zorgelijke tij den er toch nog heel wat menschen zijn - doodgewone menschen die het leven van den vroolijken kant beschouwen en geld hebben om aan die vroolijkheid te offeren. Daar waren eerst twee jongens uit Sint Pancras, landarbei ders, die per motorfiets naar IJmuiden trok ken, er een gewezen dorpsgenoot opzochten om met hun drieën te gaan dansen Toen om elf uur de café's gesloten werden, reden ze naar Beverwijk waar zij zich tot sluiting in een café vermaakten, om daarna den automaat met een bezoek te-vereeren. Daar waren verder een paar lieden, die met hun vrouwen in een café biertjes en kinawijn gingen gebruiken, om vervolgens een taxi te charteren, waarmee ze naar Uitgeest togen om te zien of daar dansgelegenheid was. Dat was er niet en zij keerden terug om eveneens den automaat op te zoeken, waar zij ijverig gingen speuren naar gebraden worstjes. Als we nu hooren van de kinawijntjes en dan verne men, dat later bij den automaat een volle flesch kinawijn is gevonden en nog een stuk geslagen, dan lijkt het er veel op. dat die fles- schen de reis van Uitgeest hebben meege maakt. Zoodoende waren dus de twee groepen bij den automaat gekomen, maar daar eindigde de vroolijkheid, want een van het viertal sloeg een der Pancrassianen met de flesch, waarvan de scherven gevonden zijn, een wonde aan, en een versuffing in het hoofd, terwijl de scher ven in hun baldadig spel hem aan de hand wondden en zijn kleeren scheurden. Bloed en kinawijn kleurden hem rood van 't hoofd tot de voeten. Dat is de lezing van den bewoner van Sint Pancras, maar de Beverwijker, die, zooals hij zei, dien avond acht glazen bier had gedron ken. zei, dat het niet waar was en zoowel de volle als de leege flesch waren hem ten eenen- male vreemd. Er was verder niemand, die kon verklaren, hoe daar op straat een onaange broken flesch kinawijn was gekomen, zoodat we hier voor een mysterie staan als zoo dik wijls. Gevochten was er wel, maar de lezingen om trent de aanleiding daartoe en het verloop van den strijd loopen alweer sterk uiteen. Die van Sint Pancras zei, dat. terwijl hij met den rug naar den automaat gekeerd, naar de lucht stond te kijken, terwijl zijn maats in den auto maat grabbelden, hij opeens een slag tegen het achterhoofd kreeg, hij keek om wie zoo vrien delijk was en kreeg toen een opstopper van voren, maar toen gaf jjjj er een terug. Daarop kwam de genadeslag; de kinawijnflesch, tot De Bilt voorspelt: Meest matigen Westelijken tot Zuidelij ken wind, gedeeltelijk bewolkt, aanvan kelijk weinig of geen regen, koeler. Ver dere vooruitzichten: toenemende kans op regen. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 68 F. Laagste hedennacht 49 F. Hoogste heden 56 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 763 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zondag v.m. 1.55 uur; n.m. 2.17 uur. Maandag v.m. 2.32 uur; n.m. 2.53 uur. Dinsdag v.m. 3.06 uur: n.m. 3.28 uur. (Geen zomertijd). kwam naar den chauffeur toe om de lessen van nabij te ontvangen, ja, toen tij tweemaal uitgescholden was, vroeg hij den chauffeur het voor den derden keer nog eens te doen. Nu, die deed dat graag, gaf er meteen een op stopper bij en toen ging de wielrijder naar de politie. De driftige chauffeur kreeg f 6 boete en hij berustte er maar in. dusverre buiten spel gebleven, werd op zijn hoofd stugeslagen. ,Zoo was 't niet", zei de ander. „Ik zat voor den automaat gebukt om naar gebraden worst jes te zoeken, toen iemand met zijn knie tegen mijn neus duwde; ik heb hem toen een duw teruggegeven, maar een flesch heb ik niet ge had. Hij is zeker buiten op een hekje gevallen,"" Neen, zei de agent, die er na de vechtpartij op afgestormd was: geen sprake van. De won den zijn van glasscherven. De zaak was dus niet duidelijk en aangezien de vriend van den getroffene, die licht kon verschaffen, al zijn licht in den automaat had opgesloten en er nu bijstond of hij voor 't eerst van zijn leven over het geval hoorde spreken, terwijl de mogelijkheid van meineed, welke de rechter opperde, hem niet kon wakker maken, schorste de politierechter de zaak om den rechter-commissaris een nader onderzoek op te dragen. De automaat zal dus later weer de aandacht vragen. Nog meer klappen. Het vechten was niet van de lucht: in en kele deelen van het arrondissement heerscht blijkbaar een strijdlustige geest en er is niet veel toe noodig om de handen los te maken. Bleef het bij de handen, dan was het, schoon niet goed te praten, niet zoo heel erg, maar in Haarlemmermeer was er een, die een mestvork gebruikte en zoo'n veelpuntig zwaar instru ment kan raar aankomen. En waarom was het? Om niets. Een man passeerde per fiets, den mestvork met zich voerende, een boerderij, toen een jongmensch op de fiets van het erf kwam en tegen hem aameed. Schade of letsel werd niet veroor zaakt. Zulke dingen komen in de stad dage lijks voor. Om nu maar dadelijk den jongen met de mestvork te slaan, was toch wel wat al te veel aan zijn drift toegeven. „Je had hem wel dood kunnen steken", zei de politierech ter, ,,'t is geen manier". De dader wist er niet veel op te zeggen, be weerde eerst nog, dat de punten beschermd waren door een houtje, maar moest even later toegeven, dat het houtje er af gevallen was. De officier eischte, ter bedwinging der drift buien, f 20 boete; de man vond het heel veel, want zijn verdiensten waren niet groot. De politierechter wilde daar wel eenigszins reke ning mee houden, maar de boete moest toch gevoelig zijn; f 15 moet hij betalen; de riek, die er toch eigenlijk niets aan doen kan, wordt vernietigd. Een ander driftkop was een chauffeur te Zaandam, die bij zijn auto stond, toen een jongeman op een fiets passeerde en hem met den arm een stoot gaf. De chauffeur, die ook niet veel kan verdragen, achtervolgde den wegrij denden fietser met een stroom van dankbetuigingen en opvoedkundige lessen, maar dan op zijn manier. „Je moet beter uit kijken, stomme boerekaffer" en dergelijke. De ander nam de handschoen op, keerde en HEEMSKERK BURGERLIJKE STAND. Geboren: Geertruda Theodora, d. v. W. J. de Ru ij ter en M. C. Oudejans. Overleden: mej. J. M. Kleijn, 24 j„ ongeh. (overleden te Helledoorn). Ondertrouwd: Nic. W. Verhaar, te Alkemade en A. M. Admiraal, alhier; F. Vos, alhier, on langs te Uithuizen en J. Koers, alhier, onlangs te Zutphen; Alb. J. Stam, te Beverwijk en A. de Ruijter, alhier; Petr. M. Zonneveld en Marg. de Wit .beiden alhier; Gysb. J. de Wit en Wilh. Th. Sap, beiden alhier: p. H. Hommes, alhier en M. J. Priester, te Beverwijk. BOUWVERGUNNING. Aan A. Harte, alhier is vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis met berg plaats aan de Marquettelaan. VERBOUWING DRUKKERIJ „DE SPAARNE- STAD" TE HAARLEM. De Aannemers Maatschappij, directie Hen- neman en Mok was laagste inschrijgster voor de verbouwing van de drukkerij „De Spaame- stad" te Haarlem, voor 130.798. Het werk is tevens gegund. HAARLEMSCHE VOETBALBOND Het Federatie-tournooi te Zandvoort. Het H. V. B.-elftal volledig. In het federatie-tournooi. dat Zondag as. op dé terreinen van „Zandvoort" zal worden gespeeld, komt het H.V.B.-elftal in de volgende samenstelling uit: M. Polderman, Spaarndam; N. J. de Wilde, Kemphaan; D. Schroeder, Zand voort; H. Robken, Kemphaan; T. Blokker, DeCeO; F. Stiphout, Haarlem; P. van Wilpen, VI. Vogels; P. van Zanen, D.S.K.; B. Hirs. VI. Vogels; J. van Gelder, Kemphaan; G. van Gelder, Kemphaan. De wedstrijden worden geleid door de K.N. V.B.-scheidsrechters N. J. Twisterling en G. Schluter en beginnen te half twaalf. De goed- koope toegangskaarten zijn voor den geheelen dag geldig. HANDBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. (Heeren) Promotie-Degradatie Hoofdklasse. TONIDO—CONCORDIA. Zondagmiddag half vier begint deze voor Concordia belangrijke wedstrijd te Amsterdam. Wil Concordia nog een kans maken voor de Hoofdklasse, dan moet in ieder geval van To- nido gewonnen worden, hetgeen indien Con cordia volledig uitkomt zeer zeker mogelijk is. Dames. RAPIDITAS—CONCORDIA. Concordia benut den vrijen Zondag met het spelen van een vriendschappelijken wedstrijd tegen Rapiditas aan den Vergierdeweg (H. N.) De Rapiditas-reserves spelen Zondagmorgen ook een vriendschappelijken wedstrijd. Aan vang 10 uur Zenuwarts Wegens ziekte wordt praktijk tot nadere aankondiging waar genomen door Dr. C. KLEIN, WESTERHOUTPARK 9. Polikli niek zal alleen worden gehou den op Dinsdag van 11'12 uur in de Maria Stichting. Voor huishouding JONG MEISJE gevr., niet ouder dan 17 j-, voor licht kantoor werk. Br. G 205S bur. van dit blad WERKSTER gevr. v. Zat. v. S.30- 12.30 in Aerdenhout, 1 gulden p. keer, v. g. g. v. Br. G 2098 bur. van dit blad MEISJE gevraagd voor dag en nacht. Kerkweg 143, Santpoort NET DAGMEISJE gevraagd, van 8.30 t.m. 5 uur, leeft. ong. 19 jr. Mahlerlaan 5, Heemstede Gevraagd een FLINK MEISJE, voor dag en nacht, zelfst. kunn. koken en werken, v. g. g. v. Me vrouw J. G. van Ingen, 5 Rhijn- vis Feithlaan, Bussum Gevr. in kl. gezin van 2 pers. een NET DAGMEISJE niet ben. 17 j. van 8.307 uur, Schouwtjeslaan 34 Haarlem NETTE JONGE WERKSTER ge vraagd, v. 5 ocht. p. w. van 8.301 uur, 1 p. o. Aanm. Verl. Koepellaan 9, Bloemendaal Voor direct gevr. NET BURGER MEISJE als hulp i. d. huishoud, en bij het verzorgen van babies voor de morgenuren en één mid dag per week, liefst met eenige jaren huishoudschool: meisje v. dag en nacht aanwezig. Zich aan te melden Rollandslaan 35 PROPAGANDA - THEEMIDDAG van de VROUWEN ELECTRICITEITS VEREENIGING in het „KENNEMER HOTEL" te Beverwijk OP DONDERDAG 27 MEI A.S. Aanvang 2.15 uur OPENING - SMALFILM - VOORDRACHT - THEE. Toekenning van belooningen. Demonstratie (poffertjes bakken). Ruime introductie Brengt belangstellenden mede. Iedere huisvrouw is welkom. Inlichtingen NACHTEGAALLAAN 2, IJMUIDEN-O. DE COÖPERATIE „DE EENDRACHT" U.A. te VELSEN-NOORD, vraagt voor haar afdeeling Manufacturen een liefst bekend met het vak. Sollicitaties te richten alleen schriftelijk aan het Bestuur. Coöperatie „DE EENDRACHT", Burgem. Weertstraat 34, Velsen-Noord. DAGMEISJE gevr.. pl.m. 18 j-, v. g. g. v.. van 84 uur, kl. gezin. Zond. vrij. 5 p. w. Prof. v. Vlo- tenweg 7 eind Kleverl. Bloemend. GEMEENTE VELSEN. Op DINSDAG 8 JUNI 1937, des voormiddags om 11 uur, zullen Burgemeester en Wethouders der Gemeente Velsen onder voorbehoud van hoogere goedkeu ring ten kantore van Openbare Werken dier Ge meente overgaan tot het publiek aanbesteden van HET OVEREENKOMSTIG RIJKS VOORWAARDEN IN WERKVERSCHAFFING LEGGEN VAN RIOLEN MET EEN PROFIEL VAN 25 c.M. TOT EN MET 70/105 c.M. IN SANTPOORT TOT EEN GEZAMEN LIJKE LENGTE VAN ONGEVEER 3000 METER Bestek met vijf teekeningen is verkrijgbaar bij den Adviseur, de N.V. Industriëele Maatschappij „MABEG", Westerstraat No. 68, te Utrecht, tegen betaling van een bedrag van 10.afgehaald of tegen inzending of overschrijving van een bedrag van ƒ10.25 op de giro rekening van den Adviseur No. 17.745. Bestekken worden niet teruggenomen.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3