Uit het Vereenigingslevenj in Kennemerland. OPENBARE VERGADERING VAN DEN VRIJZ. DEMOCRATISCHEN BOND /CHEEP/ LTJMNEENS BEVERWIJK Het concours van de Politie- schietvereeniging. Een interessant programma. Het schieteoncours, dat de Polltieschietver- eeniging „Westerhout" van 7 tot en met 11 juni in het badhotel te Wijk aan Zee zal hou den mag zich in een steeds toenemende be langstelling verheugen, niet alleen van de zijde der deelnemende vereeniging, maar ook van de ingezetenen. Deze laatste uitte zich in een groot aantal fraaie prijzen, dat het be stuur van de schietvereeniging in ontvangst mocht nemen. Bekers schonken mevr. Van Hattum, de V. V. V. Beverwijk, jhr. G. S. Boreel. de B.E.T.- yeiling, notaris J. H. Bremmers, de Harddra- verijvereeniging, de Politiebond „St. Michaël", de N.V. Chemica (2), de heer D. M. G. Bot- terop; lauwertakken de N.V. Chemica (3) en de heer E. Veen; zilveren medailles: de bur gemeesters van Beverwijk en Velsen, de Alge- meem» Nederiandsehe Politiebond, de Neder- landsche Politie Sport Bond (eereprijs). de heeren Den Hartogh, Suylen en Van Tien hoven; bronzen medailles H.M. de Koningin, H.K.H. Prinses Juliana, de Amstel Brouwerij (2)Voorts werden ontvangen een schilderstuk van de V.V.V. te Wijk aan Zee, een schutter van de Voetbalvereeniging „Beverwijk", een plaquette van den heer F. c. Hendrikse, een schuttertableau van de schietvereeniging Westerhout", een thee- of ontbijtservies van het Districtshoofd der Rijks veld wacht in het tweede district (Arnhem), een schutter van de marechaussee, een sigaretten-cup van den heer G. K. de Bie, een vaas van den heer H. Mensink, plate-zilveren broodschaal, fruit schaal en boterpotje van den heer Kohier, een Oostersch wandbord van de firma Stouten- beek, een schutter van de firma Hofland en Co., een klokje met schutter van de St. Josef Harmonie, een armbandhorloge van den heer J. ter Burg, een electrisehe lamp van den heer H. van Doorn. Deze mooie collectie prijzen is tentoonge steld in de étalage van den heer Herbert Blom, Breestraat. Voor de wedstrijden kwam reeds een groot aantal inschrijvingen binnen. De banen in het badhotel zullen van 7 tot en met 11 Juni van des voormiddags 9 uur geopend zijn. Het concours wordt op Maandag 7 Juni des voormiddags te 10 uur in het Hotel „Sonne- vanck" officieel door den Burgemeester van Beverwijk geopend. Geschoten wordt op de personeele baan met K.S.O.-geweer en buks en vrije baan K.S.O. geweer, buks en pistool. De geluksbaan zal van het concours de at tractie vormen. Iedereen kan zijn geluk be proeven op de beweegbare schijf en men be hoeft daarvoor niet aangesloten te zijn bij een schietvereeniging. Ook voor deze geluks baan, waarvoor de heer Th. M. Blikslager de fraaie electrisch beweegbare schijf vervaar digde, zijn mooie prijzen beschikbaar gesteld! Tenslotte vermeldt het programma nog een /eelbelovenden voetbalwedstrijd tusschen onzen plaatselijken tweede-klasser de Ken- nemers en het vertegenwoordigend elftal van den Nederlandschen Politie Sport Bond. In het politie-elftal zullen o.m. meespelen Jan Halle (Go ahead), Karei Haak (Stormvo gels), Boelie Remeyer (vroeger rechtshalf van Go ahead), Peeters, Houweling, Geurtsen uit Amsterdam en Van Litt (Velox). Scheidsrech ter is de heert N. J. Twisterling uit Haarlem. Deze wedstrijd zal op Zaterdagmiddag 12 Juni te 2 uur in het Gemeentelijk SDortpark worden gespeeld. LEGER DES HEILS. Op Woensdag 26 Mei zullen de officieren van het Leger des Heils, die belast zijn met de leiding van de korpsen Beverwijk en IJmui- den in een openbare samenkomst afscheid nemen te Beverwijk. In deze bijeenkomst zullen de eerste heils soldaten van Beverwijk worden ingezegend. De toegang tot deze bijeenkomst is vrij. Op Vrijdag 28 Mei zullen de nieuwe officie ren, die voor Beverwijk zijn aangewezen, hun intrede doen. BIJEENKOMST VAN DE SjD.A.P. De plaatselijke afdeeling van de S.D.A.P. zal Woensdagavond 26 Mei in de foyer een bijeenkomst houden. In deze samenkomst, die toegankelijk is voor partijgenooten en belang stellenden, zal afscheid worden genomen van den voorzitter den heer J. W. Gabel, die naar Amsterdam vertrekt. De avond zal worden opgeluisterd met de clamatie van mevr. Bekker. De bezoekers zullen op de hoogte worden gehouden van de verkiezingsuitslagen. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMER- LANDEN VRIJE VEILING. Prijsnoteering: Spinazie per kist f 0.361.00. Sla (100 stuks) f 1.60— 3.10. Postelein per kist f 0.500.55. Wortelen per bos f 0.110.15. Rabarber per bos f 0.02—0.04y2. Raapstelen per bos f 0.01O.Ol1/^. Radijs per bos f 0.020.02 1/2. Peterselie per bos f 0.020.03. Selderie per bos f 0.020.03. Prei per bos f 0.060.10. Bloemkool le per stuk f 0.120.16. Bloemkool 2e per stuk f 0.060.08. Witlof per K.G. f 0.08—0.12. Snijboonen per K.G. f 0.50. Asperges le wit per bos f 0.260.40. Asperges 2e wit per bos f 0.14—0.16. Asperges le bl. per bos f 0.140.25. Asperges 2e bl. per bos f 0.120.15. Aardbeien per doosje f 0.30—0.45. De Koninklijke Nederiandsehe Maatschappij voor Tuinbouu en Plantkunde. De tuinbouw in Beverwijk en omgeving is al zeer oud en heeft zich van een primitieve teelt van warmoezerijen ontwikkeld tot een cultuur, die voor de streek Kennemerland ten slotte een levensbehoefte is geworden. Daarom mocht het verwondering baren, dat in het jaar 1926 in Beverwijk, belangrijk centrum als 't was van den tuinbouw in Kennemerland, nog geen afdeeling bestond van de reeds in 1872 opgerichte Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Deze instelling toch trachtte den tuinbouw in betere banen te lei den en het peil van het vak te verhoogen door het bevorderen van tuinbouwonderwijs en het vermeerderen en verbreiden van vakkennis, het organiseeren en steunen van keuringen en tentoonstellingen, het aanmoedigen van goe de cultures en van de liefhebberij voor plan ten en bloemen enz. Nu zou men zeggen, dat zoo'n afdeeling zoo ergens in ons land, dan toch zeker een prach tig werkterrein gevonden zou hebben in het centrum van het aloude Kennemerland. Voor zoover wij konden nagaan heeft men wel eens een poging gedaan om tot oprichting van een afdeeling te geraken, maar verder dan een poging kwam het niet. Slechts een viertal kweekers uit Beverwijk en omgeving waren als verspreide leden aangesloten bij de afdeeling Haarlem van de Maatschappij. In 1926 werden de pogingen hervat en toen met beter resultaat. De heeren B. J. Heyne- kamp, G. van der Wel, H. de Vries, A. de Jager en F. Goozeling wisten het zoover te brengen, dat op Woensdag 22 December 1926 in het vei linggebouw „Centrum" aan de Koningstraat een vergadering kon worden gehouden, waar in getracht zou worden een afdeeling op te richten. De toenmalige burgemeester van Be verwijk, Jhr. J. C .W. Strick van Linschoten, gaf door zijn aanwezigheid in deze bijeen komst blijk, dat hij overtuigd was van het nut eener afdeeling van de Kon. Ned. Maat schappij voor zijn gemeente. Na een rede van den heer Mensing, lid van het hoofdbestuur, wer dde afdeeling Beverwijk en omstreken met 40 leden opgericht. Het eerste bestuur was als volgt samenge steld: B. Heynekamp, voorzitter; G. v. d. Wel, secretaris; F. Goozeling, penningmeester, A. de Jager, onder-voorzitter en H. de Vries, com missaris. De jonge afdeeling pakte de zaken op ener gieke wijze aan. In de maandelijksche ledenvergaderingen werden lezingen over onderwerpen, het vak betreffende, gehouden en steeds werden bloe men, planten of tuinbouwproducten ter keu ring ingezonden. Door de toelichtingen om trent de kweekwijze door de inzenders ver meerderden de leden hun vakkennis en heel dikwijls waren daarvan vruchtbare gedachten- wisselingen het gevolg. De afdeeling heeft zich toen ook verdienste lijk gemaakt door de Breestraat-gazons van een beplanting te voorzien. Dit werd later, met meer succes, nog eens herhaald. Onder deze rubriek deelden wij gisteren me de, dat de Floralia-vereeniging is ontstaan, dank zij het beschikbaar stellen van bloem bollen door de afdeeling van Tuinbouw en Plantkunde aan de schooljeugd. Wij kunnen daaraan nu toevoegen, dat de heer A. v. d. Wel daartoe in de afdeelingsvergadering van 25 September 1927 het initiatief nam. Met veel succes heeft de afdeeling ook eenige malen een bloemententoonstelling ge organiseerd. Ook exposeerde zij op andere exposities of steunde deze door het beschik baar stellen van prijzen. Wanneer andere ver- eenigingen, zooals bijvoorbeeld de V. V. V., op dit gebied iets ondernamen in den vorm van een bloemencorso of een tentoonstelling, dan konden zij steeds op deelneming of krachtigen steun van de afdeeling rekenen. Zoo heeft de afdeeling van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde zich steeds beijverd niet alleen de vakbelan gen van haar leden te dienen, maar ook de liefde vóór bloemen en planten bij het publiek aan te wakkeren. Haar jongste, krachtige po ging op dit gebied is de keuring van tuinen van particulieren, die dit jaar voor de tweede maal wordt gehouden. Zij dient daarmede een belang, dat zich ruimer uitstrekt dan men zou vermoeden. Goed aangelegde en wel onderhou den voortuinen voor de woningen bijvoorbeeld zijn zelfs van algemeen plaatselijk belang te achten. Daarom verdient deze tuinkeuring meer belangstelling, dan men er tot nu toe voor aan den dag legt. Als „verzachtende omstan digheid''' kan daartegenover worden aange voerd, dat het voor Beverwijk een tot het vorige jaar geheel onbekende zaak gold en het is nu eenmaal moeilijk de menschen voor zoo'n aangelegenheid in beweging te krijgen. Maar misschien komt het nog. De afdeeling heeft zich in ieder geval niet laten ontmoedigen en heeft haar poging her haald. Het zou een mooie belooning voor de afdee ling zijn, wanneer het aantal deelnemers in dit jaar een kleine stijging zou vertoonen. DE STEMPELUREN VOOR DE KOMENDE WEEK. Voor de week van 24 tot en met 29 Mei zijn de stempeltijden voor de georganiseerde werkloozen als volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurdersbond van 9.30— 10.00 en van 2.302.45 uur. Christelijke Besturenbond 10.001.15 en 2.002.15 uur. Plaatselijk Arbeiders Secretariaat 10.00 10.30 en 3.00—3.15 uur. R.K. Volksbond 11.00—11.30 en 3.00—3.15 uur. Wijk aan Zee 10.30—11.00 en 2.15—2.30 uur. op MAANDAG 24 MEI in Kennemer Theater, Zeestraat, Beverwijk. Spreker: Mr. L. G. VAN DAM, lid van den Gemeenteraad van Haarlem. Aanvang 8 uur. (Adv, ingez. Med.) ZATERDAG 22 MEI 1937 CASTRICUM Het vertrek van Ds. A. M. Benders. J. Romeijn—Velstraz. van A. A. Haver—Dui ker; z. van M. SchikWetzel; z. van H. L. Scheffers—Amme; z. van E. L. Niesten— Tromp; z. van W. Joostenvan de Weerd. Overleden: M. Kelder, oud 78 jaar, geh. met E. van Beek (wedr.), H. Groeneveld, oud 86 j., geh. met M. Valens (wedr.), A. Y. Louwe, oud 63 j., geh. met G. van Amersfoort (wed.), J. M. Wagenaar oud 88 j., geh. met J. J. Mol (wed.) KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer ontving ten 'ge schenke van den heer Th. van Dam een exem plaar van „Neerlands Vreugde Courant' ver schenen ter gelegenheid van den verjaardag van Prins Willem V op 8 Maart 1792. AANVOER GASAARDE. Het Nederiandsehe stoomschip Drente is hier gisteren van Londen aangekomen met een la ding gasaarde voor de N.V. Chemica. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: C. R. Groenland, zonder ber., v. Velsen, Arendsweg 128. F. J. van der Winden, analyst, van Velsen, Romerkerkweg 12. B. Ch. Jongejan, etaleur, van Alkmaar, Baan straat 78. B. van der Mije, en gezin, arbeider, van Zandvoort, Zeestraat 419. Ch. van Riessen, dienstbode, van Velsen, Hobbesteeg 26. M. Sinnige, dienstbode, van Velsen, Banken laan 6. J. M. van Straten, Palestina-pionier, v. Rot terdam, Kanaalweg 75. Lieverst geb. van Breda en gezin, zonder ber., van Rotterdam, Meerensteijnstraat 7. C. W. Out, zonder beroep, van Velsen, Alkm. weg 289. D. Schuit, vertegenw. Verz. Mij., v. Velsen, Kooistraat 2. E. M. de Jager, dienstbode, van Velsen, Jood- sche Kinderkolonie. E. M. Zonneveld, dienstbode, van Haarlem, Heliomare, Wijk aan Zee en Duin. A. G. Timmers, dienstbode, van Uden, Helio mare te Wijk aan Zee en Duin. M. Th. Rump, zonder beroep, van Velsen, Koningstraat 110. Vertrokken: H. van Riessen en gezin, veehouder, naar Heemskerk, Hoogdorperweg 7. C. M. Adrichem, zonder beroep, naar Uit geest, Wilhelminastraat 18. W. Roos, metaalbewerker, naar Velsen, J. P. Coenstraat. J. A. van Rijswijk, sigarenmaker, naar Cu- lemborg, Zuiderwal 7. Ondertrouwd: S. Waagmeester en C. Q. M. Haarmans, C. W. Hilbers en J. S. Geerling, P. H. Hommes en M. J. Priester, C. Winkel en H. E. Waterdrinker. Getrouwd: J. Koster en L. Eiland, A. E. Lamm en M. J. van Noort, A. van Huijssteden en M. Loos. Th. van Bugnum en E. M. v. d. Heuvel, J. Ph. Bakker en P. C. Hoogland, J. Blokker en E. Steenbeek. Geboorten d. van M. Bruins—Joosten; d. van Gewijzigde Dienstplichtwet 1 Juli in werking. Voor Zeemacht eerste oefening met zes maanden verlengd. Bij Koninklijk Besluit is bepaald, dat de wijziging van de Dienstplicht wet met ingang van 1 Juni a.s. in werking treedt. Krachtens deze wijziging wordt de duur der eerste oefening van dienstplichtigen bij deze macht met zes maanden verlengd (voor kustwachters twee maanden). Verder worden drie herhalingsoefeningen van 13 dagen ingevoerd. OPLETTEN MET „BELEGGINGSCLUBS". De commissaris van politie te Apeldoorn geeft belanghebbenden ernstig in overweging, alvorens een overeenkomst aan te gaan met het administratiekantoor „Boha" en het admi nistratiekantoor voor aflosbare waarden") ook wel genaamd „Nationaal kantoor voor staats- premieaandeelen") beide te Apeldoorn (de „Boha" in naam te Arnhem), welke zich o.m. bezig houden met het vormen van z.g. „beleg gingsclubs", speciaal him aandacht te wijden aan de voorwaarden, waaronder die overeen komst gesloten zal worden en bij een bona-fide bankinstelling te informeer en. welke tegen waarde voor de door hen gestorte of te storten gelden wordt verkregen. Wanneer door deze en ook andere onderne mingen betrekkingen in het vooruitzicht wor den gesteld door het verkrijgen waarvan een waarborgsom dient te worden gestort of een andere, in geld waardeerbare verplichting aan gegaan moet worden, binde men zich niet, al vorens bij hem. commissaris van politie inlich tingen te hebben ingewonnen Men wil Jamboree-bezoekers iets aanbieden. Comité daartoe gevormd Een excursie, een herïnneringsalbum of een vuurwerk. Ons land heeft in het buitenland den roep van gastvrij te zijn. De Nederiandsehe pad vinders zullen, wanneer ter gelegenheid van de Jamboree tallooze jonge menschen uit allerlei landen en werelddeelen in een prach tige en typisch Hollandsche omgeving zullen bijeenkomen, dezen naam van gastvrijheid zeker hoog houden. De vereeniging „Bloemendaal's Bloei" heeft echter gemeend, dat het niet voldoende is, dat de vele buitenlandsche deelnemers aan de Jamboree alleen zouden merken, dat zij goed door hun mede-padvinders worden ontvangen, doch zij moeten ook deen indruk hebben, dat het geheele Nederiandsehe volk zijn naam van gastvrijheid eer aan doet. Daarom heeft deze vereeniging zich reeds in 1935 met de padvin dersorganisaties in verbinding gesteld. Thans is in overleg met staatsraad J. J. Rambonnet en C. R. T. baron Krayenhoff een comité ge vormd, dat zich ten doel stelt den buitenland- schen padvinders te toonen, dat het houden der Wereld-Jamboree in Nederland door ons volk gewaardeerd wordt. Dit comité werkt ten nauwste samen met de pers- en propaganda- commissie voor de Jamboree. Bij de uitwerking van het denkbeeld hebben zich vooral twee vragen voorgedaan. De eerste betrof de wijze, waarop het Nederiandsehe volk van zijn sympathie voor zijn gasten zou moe ten doen blijken. Daarmee hing samen de vraag, hoe de „nervus rerum", het geld, bijeen te brengen. Het comité doet dan ook een be roep op ons geheele volk, om door algemeene bijdragen het mogelijk te maken, dat de har telijke ontvangst in Nederland voor de tien duizenden gasten onvergetelijk zal blijven. Er wordt op het oogenblik, ter gelegenheid van de Jamboree, in het buitenland voor ons land een propaganda gevoerd als wellicht nooit tevoren. Zoo wordt er b.v. in Oslo door dr. Egidius een cursus in de Nederiandsehe taal voor de Noorsche deelnemers gehouden. De deelneming aan de Jamboree overtreft de verwachtingen. Het is niet alleen een eisch van gastvrijheid, doch ook een nationaal belang, dat degenen, die in Augustus ons land bezoe ken, voor goed gewonnen worden. Het comité ziet daarom gaarne zoo spoedig mogelijk, uiter lijk tot 1 Augustus, stortingen tegemoet op postrekening no. 8250 van het „Comité van in gezetenen Jamboree 1937 in Kennemerland" of op de rekening van dit comité bij de Twentsche Bank N.V. kantoor Bloemendaa-l. Het adres van den penningmeester is: Bloemendaalscheweg 255, Overveen. Van de gaven van het Nederiandsehe volk zal het afhangen, wat het comité aan de bui tenlanders zal aanbieden. Zoo mogelijk zal aan de gasten een der excursies, welke na afloop van de jamboree in het land worden gehouden, in naam van het Nederiandsehe volk worden aangeboden. Ook is het denkbeeld geopperd een herinneringsalbum als blijvend aandenken te schenken. Tevens is de gedachte opgekomen aan een groot vuurwerk op zee nabij het groote padvinderskamp. Nadere bijzonderheden, zooals de samenstel ling van het comité en van het eere-comité, zullen binnenkort worden bekend gemaakt. Geen cassatie in Nijenrodezaak. Naar wij vernemen heeft de heer Onnes van Nijenrode besloten geen cassatie aan te teeke nen tegen het arrest van het gerechtshof te Amsterdam van 13 Mei 1.1., waarbij hij tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest werd veroordeeld. Naar bekend is heeft het hof de ondergane voorloopige hechtenis zoodanig in mindering gebracht, dat de invrijheidstelling, welke op het vrijsprekend vonnis der rechtbank van drie jaren geleden gevolgd is, gehandhaafd blijft. TIJDELIJK ADJUDANT VAN PRINS BERNHARD. Bij K.B. is benoemd: bij den grooten staf, tot tijdelijk adjudant van Prins Bernhard der Nederlanden, de reserve-eerste-luitenant Jhr. ir. W. G. Röell, van het le Regiment Huzaren. Bepaald is dat deze benoeming zal gelden tot 1 September 1937. TOEVALLIJDER OVERBOORD GEVALLEN EN VERDRONKEN. Toen de ongeveer zestigjarige bloemist P. V. uit Delft Vrijdagochtend met het pontje de Provinciale Vaart tusschen Delft en Rijswijk overstak, kreeg hij een toeval, waardoor hij overboord sloeg. Hoewel de pontvoerder en een schipper, die in de nabijheid van de pont voer direct pogingen in het werk stelden V. te red den, duurde het ongeveer twaalf minuten eer hij op den wal was gebracht. Een onmiddellijk ontboden geneesheer kon slechts den dood con- stateeren. Het stoffelijk overschot is naar het gasthuis te Delft overgebracht. Een verlies voor Duin en Bosch. Dr. A. M. Benders. Na een ruim veertig-jarige ambtsvervulling zal Dr. A. M. Benders, eerste geneesheerdirec teur van het provinciaal ziekenhuis „Duin en Bosch" te Bakkum op 1 Juni a.s. uit zijn functie treden, na deze gedurende bijna 16 jaren te hebben vervuld. Voor deze ambts periode was Dr. Benders een kwart eeuw als afdeelings-geneesheer verbonden aan het pro vinciaal ziekenhuis te Santpoort. De provincie Noord-Holland verliest in hem een vooraanstaand hoofd van een tak van dienst, de verpleegden en het personeel van het ziekenhuis zullen in hem een zeer gewaardeer- den geneesheer-directeur missen. Een groote mate van plichtsbetrachting, strikte eerlijk heid en correctheid sierden dezen verdienste lijken ambtenaar. Tijdens zijn directie werd ook in „Duin en Bosch" de geneeskundige behandeling veel verbeterd; onder zijn toegewijde leiding ge noten de verpleegden een uitstekende ver zorging. De hooge opvatting van zijn plicht had tot gevolge dat de verantwoordelijkheid voor deze aan zijn hoede toevertrouwde menschen hem nimmer losliet. Voor alles en allen in het zie kenhuis had hij steeds zorg en belangstelling. Zijn optreden jegens het personeel was ge streng, maar strikt rechtvaardig en vaderlijk. Hij was altijd bereid zijn medewerking te ver- leenen, wanneer het gold de bevordering van de saamhoorigheid en de kameraadschap on der het personeel. Ook de vereenigingen, die dit bevorderden, konden zonder onderscheid op zijn medewerking rekenen. Verzoeken om ont spanning en faciliteiten werden altijd inge willigd, wanneer zij niet in strijd waren met de belangen van het ziekenhuis. Als medicus is Dr. Benders menigmaal op den voorgrond getreden. Onder meer had de erfelijkheidsleer zijn groote belangstelling. Vele malen verschenen over dit onderwerp be langwekkende artikelen van zijn hand in ge neeskundige tijdschriften. Gedurende vele ja ren was Dr. Benders secretaris van de Neder iandsehe Vereeniging voor Psychiatrie en Neurologie. Een candidatuur als voorzitter dezer vereeniging, die hem meermalen werd aangeboden, heeft hij nimmer willen aanvaar den. In het begin van dit jaar trof hem en zijn gezin een zware slag door het overlijden van zijn echtgenoote, die hem in zijn werk steeds een groote steun is geweest. Ook voor haar om geving beteekende haar verscheiden een groot verlies. Noode zullen allen hem en de zijnen zien vertrekken Dr. Benders hoopt van zijn rust in zijn oude academiestad, Utrecht, te genieten. Velen zullen hem bij zijn vertrek toewen- schen, dat hij van deze rust nog tal van jaren zal mogen genieten. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Theodorus, zoon van Johannes Groentjes en Adriana Maria de Winter; Maria Elisabeth, dochter van Jacobus Johannes Bur gering en Elisabeth Maria Swart; Cornelis Maria, zoon van Cornelis Beentjes en Cornelia Gooijer; Matthias Cornelis Gerardus, zoon van Gerardus Bernardus de Nijs en Maria Anna de Wit. Ondertrouwd: Johannes Mui. oud 25 jaar, chauffeur te Heiloo en Agnes Johanna Stuif bergen, oud 25 jaar, zonder beroep, alhier; Jan Verkerk, oud 27 jaar, advocaat te Bergen en Eva Jacoba Benders, oud 27 jaar, zonder be roep, alhier; Johannes Antonius Renckens, oud 26 jaar. melkslijter te Haarlem en Petro- nella Cornelia Hes. oud 20 jaar, zonder be roep,'alhier. Getrouwd: M. Brakenhoff en D. C. A. Oomes; S. Dol en M. C. Peperkamp; H. Beentjes en C. Boots; Th. J. M. de Winter en C. H. Beentjes. Overleden: Hendrikje Twisk, oud 73 jaar, al hier; Cornelis Bons, oud 68 jaar. te Alkmaar. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: F. Holwerda en J. C. Chatillon en zn. beiden van Amsterdam; N. J. Bloedjes van Bloemendaal. Vertrokken; J. Th. Haakman en gez. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Volcndam, Rott. n. N.-York 20 (7 nun.) 100 mijl v. Ambrose-liehtschip. Damsterdijk, Vancouver n. Rott. 20 te Li verpool. Rotterdam, 20 v. Rott. te Spithead. Bilderdijk, 20 v. Rott. n. Philadelphia. Spaarndam, N.-Orleans n. Rott. 21 v. Lon den via Antwerpen. Lochkatrine, Rotterdam n. Vancouver 18 te Los Angeles. HALCYON LIJN. Stad Haarlem, Bona n Rott. p. 20 Ouessant. 22 v.m. te Rott. verw. Stad Arnhem. 20 te Dunston voor Oxelo- sund. Stad Vlaardingen 23 (9 v.m. v. Narvik te Vlaardingen verw. Stad Zwolle, Rott. n. Malta p. 19 (n.m.) Ouwers-vuurschip. Vredenburg, Vlaardingen n. Wabana 19 (6.23 a.m.) 250 mijl W.Z.W van Valenica. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein, Antwerpen n. Hamburg p. 81 Vlissingen. Springfontein, 220 v. Rott. te Hamburg. Heemskerk, 21 v. Hamburg n. Amst. •Jagersfontein (uitr.) 21 v. Kaapstad. Boschfontein (thuisr.) 21 te Genua verw. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Gaasterkerk, 21 v. Antwerpen te Hamburg vertr. 22 (n.m.) n. Rott. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Nijkerk (.uitr.) 21 te Adelaide. HOLLAND—WEST -AFRIKA LIJN. Amstelkerk, 21 v. W.-Afrika te Rott. Maaskerk (uitr.) 20 v. Accra. Jaarstroom, 20 v. Rott. te Hamburg. Reggestroom (uitr.) 21 v. Accra. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland, 20 v. Amsterdam n. B.-Ayres. Waterland, 20 v. Amst te Hamburg. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Barneveld, Chili n. Amst. 21 te Antwerpen. Breda, Chili n. Liverpool en Amst. 20(3 v.m.) 300 mijl N. v. Azoren. Deucalion, 20 v. Catania n. Messina. Fauna, Vlaardingen n. Malta p. 21 Gibral- Medea, 21 v. New-York n. Port au Prince. Odysseuc. Amst. n. Kopenhagen p. 21 Holte- nau. Titus, 20 v. Volo n. Salonika. Vulcanus, 20 v. Stamboul n. Salonika. Alkmaar, 19 v. Talcahuano n. San Antonio. Tiberius, 20 van Gócek n. Susa, Hercules, 20 v. Algiers te Piraeus. Orestes, 21 v. Piraeus n. Malta. Perseus, 20 v. Amst. te Hamburg. Merope, 20 v. Kopenhagen n. Amst. Calypso, Venetië n. Amst. p. 21 (1.20 n.m.) Lydd. Telamon, Haifa n. Rott. 21 (12 midd.) 120 mijl Z.W. van Ouessant. Juno, 21 v. Amst. n. Rott. Venus, 21 v. Amst. n. Rott. Helder, Amst. n. Chili 21 van Curacao. Bacchus, 21 van La Guayra te Curacao. Rhea, 21 van Tanger n. Gibraltar. Stella, 21 van Amst. te Rott. Colombia, Barbados n. Amst. 21 (n.m.) te Havre. NED.-INDISCHE TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha, 10 v. B. Papan n. Calcutta, Aroebaai v.o. Agnita, 13 v. Suez na Abadan. Mirza, 11 te Rott. n. dokken, ca. 20 gereed n. St. Kitts v.o. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Gede, 21 v. Rott. te Hamburg. Dempo (uitr.) p. 21 Perim. Slamat (uitr.) 21 van Syracuse. Indrapoera, (thuisr.) 21 v. Port Said. Kedoe (uitr.) p. 20 Kaap del Armi. Kota Radja (uitr.) 21 te Belawan. Sitoebondo (uitr.) p. 21 Gibraltar. Soekaboemi (uitr.) p. 20 Gibraltar. Buitenzorg, 21 v. Rott. te Bintang. Garoet, 21 v. Rott. te Batavia. Kota Agoeng, 21 Singapore te Soerabaja. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone, 20 v. Rott. te Hamburg. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt (uitr.) 21 van Southampton. Bintang, 20 v. Amst. te Hamburg. Tawali, 21 v. Batavia te Amst. Enggano (uitr.) 20 te Genua. Salabangka, 21 v. Batavia n. Amst. Chr. Huygens (uitr.) 20 te Colombo. Poelau Roebiah (uitr.) 21 te Genua. Johan de Witt (thuisr.) 21 van Algiers. STOOMVAART MIJ OCEAAN Meriones, 20 Mei te Batavia, v. Amst. Eurylochus, Rott. n. Japan 20 te Nagoya. Phrontis, Batavia n. Amst. 221 v. Port Said. Euryades, Rott. n. Japan p. 21 Gibraltar. Peisander, Batavia n. Amst. 20 v. Marseille. Medon, Rott. n. Japan 20 v. Singapore. Patroclus, 21 v. Yokohama te Rott. Alcinous, Batavia n. Hamburg 20 v. Londen. Glenaffaric, Dairen n. Rott. 20 v. Cbefoo. Glenbeg, Dairen n. Rott. 21 v. Pt. Said. AANGEKOMEN. 20 Mei: Ethiopian s.s. West Afrika Oka s.s. Leningrad Vesta s.s. Hamburg Olga m.s. Londen 21 Mei: Vliestroom s.s. Huil Themis s.s. Bremen Enid Mary s.s. Goole Hontestroom s.s. Londen Holland s.b. Noordzee Helka s.s. Constantza Towneley s.s. New Castle Tawali m.s. Batavia Drente m.s. Londen VERTROKKEN. 20 Mei: Bro s.s. Gdynia Aekera s.s. Rotterdam Regeja m.s. Oslo Ousel s.s. Liverpool 21 Mei: Hasting s.s. Gothenburg Helene m.s. Ahus Amstelland s.s. Buenos Aires Darleny s.s. Cardiff Ek s.s. Oslo Marne m.s. Parijs De zee geeft prooi terug. Op het eiland Sylt is het lijk van een zee man aangespeeld, dat herkend is als te zijn van een opvarende van den in den afgeloopen winter met man en muis verongelukten Deen- schen kotter Vulgaris. De lijken van twee andere opvarenden waren reeds eerder aange spoeld.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5