Twintig maanden in voorarrest. PROGRAMMA De geheimzinnige zaak van den Daitschland gearresteerden Nederlandschen res. luit. vlieger Aalders. Hij zou in de gevangenis zijn mishandeld. Enkele maanden geleden hebben wij al uit voerige bijzonderheden opgenomen omtrent de zaak van den res. luit. vlieger G. Aalders, uit Enschede, die op 9 September 1935 in Duitschland is gearresteerd en wiens zaak tot nu toe nog niet in behandeling is genomen. Wij hebben heden omtrent deze kwestie een uitgebreid stuk van den G. P. D.-dienst ont vangen, waarvan we hieronder een uittreksel geven: Wij hebben Inlichtingen ingewonnen bij Mr. Meerburg, den Nederlandschen verdediger van A., die ons mededeelde, dat de Nederlandsche regeering deze aangelegenheid van meet af met groote belangstellinag heeft gevolgd. De zeer lange duur van het vooronderzoek heeft ook in Den Haag de aandacht getrokken. Thans is vaanwege het Ministerie van Buiten- landsche Zaken bij de betrokken Duitsche instantie aangedrongen om een afschrift van de dagvaarding van Aalders naar Nederland te zenden. Men wil hier te lande weten welke feiten Aalders ten laste worden gelegd. Herhaaldelijk heeft onze Regeering op be spoediging van deze strafzaak aangedrongen. Voorts wenscht onze regeering te weten waar Aalders terecht zal staan: te Essen of te Ber lijn. Eenige dagen geleden is A. naar de Duit sche hoofdstad overgebracht, naar verluidt om in een andere zaak als getuige te worden gehoord. In de vierde plaats stelt onze regeering er prijs op te weten wanneer deze zaak zal wor den behandeld. Er is thans medegedeeld, dat de zaak op 14 Juni voor het Volksgerecht zal komen. Wat wordt Aalders ten laste gelegd? Z(jn we wel ingelicht, dan wordt Aalders het volgende ten laste gelegd: le. Hij zou een bedrag van 2000 Mark heb ben overgebracht aan Duitsche communisten. 2e. Hij zou getracht hebben een aan Duit sche communisten behoorende auto aan het daarop gelegde beslag te onttrekken. 3e. Hij zou spionnage hebben gepleegd ten nadeele van Duitschland en ten voordeele van Nederland. Mr. Meerberg heeft gehoord, dat de dag vaarding 110 bladzijden beslaat, doch wat er in staat weet hij niet. Wat de kwestie van de auto betreft, meent men hier te lande, dat deze hierin bestaat, dat A. een auto van den intendant van de Reichsrundfunk-Gesellschaft te Hannover heeft gekocht, die naar ons land was gevlucht zoodra, in Duitschland het nieuwe regiem aan het bewind kwam Over de spionnage-affaire zijn wel enkele bijzonderheden bekend. Naar Nederlandsche begrippen is van spionnage in het geheel geen sprake, daar het hier slechts enkele gegevens betrof uit Duitsche militaire tijdschriften, welke uit den aard der zaak hier te lande wel bekend waren. Het hoofdpunt van de aanklacht zal dan ook vermoedelijk wel bestaan uit de ten laste legging van het overbrengen van geld aan communisten. Over deze affaire tast men hier te lande volkomen in het duister. Men meent een verklaring voor het geval te weten, doch men moet deze geheel voor reke ning van den man (een rechts radicaal Duit- scher) laten, die ze verstrekt heeft. Deze heeft de aandacht erop gevestigd, dat tegelijk met Aalders is gearresteerd de 30- jarige Hans Boeking uit Krefeld. Er wordt be weerd, dat Aalders aan Böckling het geld zou hebben overgebracht, maar dit is vermoede lijk niet het geval geweest. Deze Böckling, die in Aalders' gezelschap was toen de arrestatie plaats had, moet trouwens in het geheel geen communist zijn. Hij heeft zelfs jarenlang een vooraanstaande plaats in den rechts-radica- len Jungnationalen Bund in West-Duitsch- land ingenomen en is een fel bestrijder van het socialisme en communisme geweest, Hoe kan deze nu van communisme worden be schuldigd? De zegsman van den G. P. D.-dienst ver klaart dit aldus: Men heeft in Duitschland eerst de lïnksstaande jeugd-organisaties be streden, daarna de R.K. organisaties en thans de rechts staande jeugdorganisaties, welke weliswaar z.g. zijn ontbonden, maar in wer kelijkheid nog voortbestaan. Ieder, die het niet volkomen eens is met het Hitler-regiem wordt als communist beschouwd, en zoo kan Aalders beschuldigd worden van met commu nisten om te gaan. De persoonlijke relatie van een buitenlan der met vooraanstaande leden van den Jung nationalen Bund, moet nu, volgens de zegsman van den G. P. D.-dienst, de lang gezochte aan leiding voor de „Reichsjugendführung" om te gen den zeer gevreesden Bond op te treden. Bovendien spelen persoonlijke tegenstellingen tusschen de leiders van dezen Bond en de Hit- Ier jugend nog een rol. Nu legt men Aalders spionnage ten voor deele van Nederland en ten nadeele van Duitschland ten laste. Maar tegelijkertijd be schuldigt men de leden van den Jungnatio nalen Bund van landverraad, daar zij de ge gevens aan Aalders zouden hebben verstrekt. Dat zou de zaak zijn, waarom alles draait aldus de zegsman van den G. P. D.-dienst. Wij wijzen erop: Wij kunnen deze aangelegen heid niet beoordeelen, maar de zaak is inte ressant genoeg om te vermelden. Het verleden is van dien aard, dat het zeer vreemd zou zijn indien menschen, die zoovele jaren tegen het communisme hebben gevochten, thans daar mede arm in arm zouden gaan. De vraag kan worden gesteld: Wordt Aal ders inderdaad gebruikt als een werktuig om Duitschers te treffen en wordt daarom deze zaak in zoo'n geheimzinnig waas gehouden? Om een antwoord op deze vraag te krijgen is het zeker gewenscht, dat wanneer het proces wordt behandeld, van Duitsche zijde zooveel mogelijk openbaarheid wordt betracht! (Naar wij van officieele zijde vernemen is echter door de Duitsche autoriteiten mede gedeeld, dat het niet mogelijk zal zijn, dat een vertegenwoordiger van het Nederlandsch Ge zantschap te Berlijn of van het Consulaat te Essen de behandeling van het proces Aalders zal kunnen bijwonen). Bij een der bezoeken, welke de moeder van A. aan hem in de gevangenis te Dehrendorf heeft gebracht, heeft A. verklaard ernstig mis handeld te zijn. Aan later naar ons land ge zonden kleedingstukken zijn volgens een des kundige ook duidelijk de teekenen van miS' handeling te zien. De hierboven genoemde Hans Böckling moet reeds tweemaal in de gevangenis getracht heb ben zelfmoord te plegen, terwijl ook moet vast staan, dat andere gearresteerde leiders van den Jungnationalen Bund zwaar zijn mishandeld. Een aardig tafereeltje in Iiillipulstad. De kok deelt koffie uit. Een Lilliputstad in Haarlem. HAARLEM Zaterdag. Met stadhuis en postkantoor. Op het Prinsenbolwerk is een complete Lil- liputstad verrezen met stadhuis, postkantoor, een plein, kortom een gewone stad alleen be woond door kleine menschen. Het is eigenaar dig welke verkeerde voorstellingen men zich over het algemeen van het leven dezer kleine, hoewel volkomen normale, menschen maakt. En daarom is het wel eens goed een bezoek aan Lilliputstad te brengen en te constateeren dat Lilliputters gewone menschen zijn met een normaal ontwikkeld verstand een on derhoud dat wij met den burgemeester van deze merkwaardige gemeenschap hadden, versterkte ons in deze overtuiging die alleen wat lichamelijke ontwikkeling betreft van de overige menschen afwijken. En als gij dan een voorstelling in het Lilliput circus hebt meegemaakt en de vaak verbluffende presta ties van deze kleine menschen hebt aan schouwd, dan zult ge ongetwijfeld vol bewon dering zijn voor de geestkracht van deze menschen, die ondanks hun lichamelijke han dicap, toch in staat zijn geweest om ten koste van enorme moeilijkheden prestaties te leveren waar ook groote menschen zich niet voor zouden behoeven te schamen. Doch ook de stad zelf is een bezoek overwaard en wij kunnen onze lezers dan ook met een gerust hart aanbevelen een dezer dagen hun schreden eens naar het Prinsenbolwerk te richten MINISTER DE GRAEFF NAAR GENèVE. s-GRAVENHAGE, 21 Mei. Op de buiten gewone Volkenbondsvergadering, welke op 26 Mei a.s. zal bijeenkomen, zal Nederland ver tegenwoordigd zijn door jhr. mr. A. C. D. de Graeff, minister van buitenlandsche zaken, dr. A. Loudon, buitengewoon gezant en gevol machtigd minister te Bern, permanent verte genwoordiger van Nederland bij den Volken bond en prof. mr. dr. J. P. A. Francois, admi nistrateur chef van de afdeeling Volkenbonds zaken van het departement van buitenland sche zaken, buitengewoon hoogleeraar aan de Handelshoogeschool te Rotterdam. TWEE DOODEN BIJ DEN BRAND OP LUZON. LONDEN, 21 Mei (DN3.) Volgens de thans ontvangen berichten zijn bij den grooten brand, welke gisteren de stad Paracale op het eiland Luzon (Philippijnen) heeft geteisterd, slechts twee personen om het leven gekomen. KONINGIN ELISABETH DOCTOR HONORIS CAUSA. LONDEN, 21 Mei (A.NP.) De vice-kanse- !ier van de universiteit van Londen, H. L. Eason. heeft gisteren, volgens de „Daily Tele graph" medegedeeld, dat de koningin er in heeft toegestemd het doctoraat honoris causa der universiteit van Londen te aanvaarden. De eere-promotie zal in het najaar geschie den. Een halve ton uit een inboedel gestolen Amsterdamsche politie verricht twee arrestaties. AMSTERDAM, 21 Mei. Eenige maanden geleden overleed hier ter stede een man, die naar de meening van enkele erfgenamen aanmerkelijk meer geld en effecten moest hebben nagelaten dan in den boedel aanwezig was. Een deel van de erfgenamen liet het niet bij het uiten van hun vermoe dens, doch zij gingen naar de politie om aangifte te doen. Een zoon en een schoonzoon, executeurs-testamentair, zouden zich naar hun meening weder- rechterlijk hebben bevoordeeld en 50.000 aan effecten en geld uit den boedel hebben genomen. Het onderzoek van de rechtbank had tot gevolg, dat beide mannen, woonachtig in Zuid, werden gearresteerd en In het huis van be waring ingesloten. Beide verdachten ontken nen hardnekkig, doch er zijn verschillende be zwarende omstandigheden aan het licht ge komen. Uit 't onderzoek van de recherche bij verschillende bankinstellingen hier ter stede Is gebleken, dat de erflater inderdaad over ruim 50.000 meer beschikte, dan door den notaris in den boedel is aangetroffen. De beide verdachten zouden coupons hebben ver zilverd, afkomstig van verdwenen effecten. Bij de door den rechter-commissaris mr. Hütschler gehouden huiszoekingen, die dezer dagen heb ben plaats gehad, zijn eenige effecten gevon den. De verdachten beweren echter, dat zij die waardepapieren indertijd van den erflater hebben gekocht. Voorts staat vast, dat een der verdachten een veel hoogere bankrekening heeft loopen dan in zijn omstandigheden mogelijk is. Hij beweert dat dit spaargeld is. Ook heeft de recherche een onderzoek inge steld naar de doodsoorzaak van den erflater. In verband hiermede zijn behalve de dokter vele getuigen gehoord. Door de andere erfgenamen is een civiele actie ingesteld tot terugvordering van de 50.000. Voor hen treedt mr. E. B. Asscher op. De beide gearresteerden zullen worden ver dedigd door mr. H. van Zutphen en mr. James S. R. Perin. De verzoeken tot invrijheidstelling van beide mannen zijn afgewezen. De Instruc tie in deze zaak is nog niet gesloten Een groot aantal getuigen ls reeds door den rech ter-commissaris gehoord. Prins Bernliard. Installatie als Koninklijk Commissaris bij de Jaarbeurs. Naar het U. D. verneemt zal Prins Bernhard in een tegen Dinsdag 25 Mei des na middags 3 uur uitgeschreven vergadering van den Raad van Beheer der Koninklijke Neder landsche Jaarbeurs geïnstalleerd worden als Koninklijk Commissaris bij het Nederlandsche Jaarbeursinstituut. Onmiddellijk na de instal latie zal de Prins zijn werkzaamheden bij de Jaarbeurs beginnen. DE VLEERMUIS IN DIENST VAN DE MUGGENBESTRIJDING. In de Joega Slavische stad Osieck, die, zoodra het warme weer zijn intrede heeft gedaan, al tijd zeer van de muggenplaag te lijden heeft, zullen speciale houten torens worden gebouwd cm de vermenigvuldiging van vleermuizen te bevorderen. Men is namelijk tot de slotsom gekomen, dat de muskieten het best bestreden kunnen worden met behulp van vleermuizen, en men haalt daarom duizenden van deze dieren naar de stad en het omliggende gebied, waar ze in de houten torens zullen worden on dergebracht. Bovendien zullen de moerassen om de stad eens per week met olie besproeid worden, ter wijl de rivier de Drava gereinigd zal worden. ONS KNIPPATROON. No. 760: maat 42. Sportieve rok. Een rok, zelf te vervaardigen is altijd een dankbaar werk. Vooral van dit gemakke lijk zittende model, dat voor vele doelein den geschikt is, zal men plezier hebben. Ten einde het werken met dit patroon nog te vereenvoudigen, is een korte handleiding bij gevoegd. Benoodigd materiaal: tweemaal de hoogte van 120 cM. breede diagonaal ge streepte stof. Een drietal plooien zorgt voor de bewegingsvrijheid. Het patroon is te ver krijgen in maat 42: taillewijdte74 cM. en heupwojdte: 104 cM. Door het al of niet aanknippen van naden, kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. Knippatronen zijn altijd zonder naden; wanneer de maten van het patroon dus overeenstemmen met de eigen maten, moeten in ieder geval de naden aan geknipt worden. Het is van Maandag af gedurende een week te verkrijgen: Kennemerlaan 42, IJmuiden; Breestraat 29, Beverwijk. LANGS DE STRAAT. „De Laadmeester" De avond is zacht, als een waardig be sluit van een mooien voorjaarsdag. In de lucht hangt een belofte van den naderenden zomer. Het is een avond om te genieten van een lange wandeling, om de heerlijke voor jaarsgeuren diep in te ademen; zoo'n avond, waarop vele stadsche jongelingen met het meisje van hun keuze dwalen, langs stille paden, langs weilanden met stil-herkauwend vee. De stilte wordt slechts verbroken, door de klank van een verre claxon, of de roep van een vogel, die een plaats zoekt voor den nacht. Het is een vredige avond, die weldadig werkt op het menschelijk humeur en zéker geen avond voor ruzie! En toch, als ik uit een zij wegje den grooten weg nader, wordt mijn oor getroffen door stemmen, die onge twijfeld behooren aan menschen, die ruzie hebben! En dat op zóó'n avond! Daar moet wel heel wat aan de hand zijn, dat drie, vier mannen zich er zoo over op winden kunnen! Nieuwsgierig verhaast ik mijn schreden en als ik den weg kan over zien, ontwaar ik een grooten verhuiswagen, die ondanks de duisternis duidelijk zichtbaar scheef hangt. Een groepje mannen staat er bij en zij zyn het, die de ruziestemimng over dezen vredigen avond brengen! Ras-echte Amsterdammers zijn het, die elkaar met lange uithalen en diep-veront- waardigd de waarheid vertellen! Wat er al zoo besproken wordt, kan ik nog niet ontdek ken, daarvoor is het gesprek te „levendig"! Toch is het geen ernstige ruzie, die deze mannen bezig houdt. Hoogstens zijn ze door een of andere oorzaak geprikkeld en één is er zelfs bij, die niet aan het eigenlijke ge sprek deelneemt, maar slechts losse opmer kingen plaatst, kennelijk met de bedoeling de zaak een beetje „op te warmen"! Ik ben intussehen zoo dicht genaderd, dat ik eenige brokstukken van het gesprokene kan opvangen „Ajjet niet kan, mot je 't niet op je nemen, dan kanne zukke dinge niet gebeure!" „Man. dat kan toch iederéén gebeure!" „Ja Dirruk. je mot redeluk blijven, 't had jou net zoo goed kenne gebeure as mijn of een ander!" Maar „Dirruk" is koppig! „Ik heb toch drek gesegd dat er niks van trecht kwam! Nou zie je 't zélf!". Hij sproeit met een kwaad gezicht een straal tabakssap over het gras en vervolgt: .Nou, blijve we nog lang zoo staan, dan benne we om drie uur nog niet in Mokum. Af laaie maar de rommel!" Touwen worden losgetrokken, zijldoek komt omlaag. En dan beginnen ze den wa gen af te laden. Tafels, stoelen, een divan, een buffet, alles wordt aan den kant gezet. „Pas op Gerrit, breekbaar!" Een groote teil met glaswerk. Ook aan den kant! De heele wagen moet blijkbaar leeg! Dan verschijnt een agent op het tooneel. Hij zet kalm zijn fiets tegen een boom en komt op het groepje af. Hij tikt Dirk op den schouder en zegt: „Wat zijn jullie nou van plan met die spulle?" En dan ziet Dirk zijn kans, om den schuldige aan de kaak te stellen! „Ja zie je meester", zegt hij zoetsappig, „dat komt we hebben een lekke band!" „Oh, zegt de agent, „en nou is hij zeker te zwaar voor de crick?!" „Nee meester, dat criekie is best. daar leit 't niet an. Maar al hadde we nou een domme kracht, dan konne we 't nog niet rooie! 't Leit an de laadmeester zie je! Die lange daar, da's de „laadmeester!" De heele at mosfeer is vol minachting bij het uitspre ken van dat woord! Sarcastisch vervolgt hij: „En de laadmeester, da's de man die zorgt voor de juiste lading van den wagen! En nou hep hij as een staaltje van vakbe kwaamheid, onze reserveband vóór in den wagen laten staan!" Hij spuwt voldaan in zijn handen en zegt: „Nou, laadmeester, kom af met die kast!" P. H. K. ZATERDAG 22 MEI 1937 8.30 De Twinkling Three. 8.40 Vervolg van 7.50. 9.00 De Twinkling Three. 9.10 Gramofoonmu- ziek. 9.30 KRO-Kamerorkest en solist. 10.10 Lezing „Het Huwelijk (VI)". 10.30 Berichten ANP. 10.40—11.00 Epiloog. HILVERSUM II 301 M. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO, 5.00 VARA, 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Postduiven- nieuws. 9.05 Tuinbouwpraatje. 9.30 Gramo foonmuziek. 9.45 Causerie „Van Staat en Maat schappij". 10.00 Zondagsschool. 10.30 Protes- tantsche Kerkdienst. 12.00 Orgelspel. 12,10 Filmpraatje. 12.35 Solistenconcert. 1.15 Kovacs Lajos' orkest. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Gramo foonmuziek. 2.45 Radiotooneel. 4.15 Het AVRO- Dansorkest. 4.45 Sportreportage. Hierna Sport nieuws ANP. 5.00 Gramofoonmuziek. 6.00 Sportpraatje. 6.15 Sportnieuws ANP. 6.20 Ge varieerd programma. 7.00 Les Ménétriers. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Het Om roeporkest en soliste. I. d. pauze; Declamatie, 9.20 Radiojournaal. 9.35 Toespraak. 9.45 Het Omroeporkest, Kovacs Lajos' orkest, orgelspel en gramofoonmuziek. 11.00 Berichten ANP. Hierna AVRO-Dansorkest. 11.4012.00 Gramo foonmuziek. DROITWICH 1500 M. 12.50 Het New Victoria Cinema-orkest. 1.50 Het Orpheus-Trio. 2.20 Declamatie. 2.50 Het Hanwell Silver orkest en solist. 3.40 Gramo foonmuziek. 4.20 Religieuze causerie. 4.40 Or gelspel, en zang. 5.20 Religieuze causerie. 5.40 Het Serge Krish Septet. 6.20 Causerie over Mark Twain. 6.35 Het Menges-strijkkwartet. 7.35 Reportage. 7.508.10 Literair-muzikaal programma. 8.20 Kerkdienst. 9.05 Liefdadig- heidsoproep. 9.10 Berichten. 9.25 BBC-Theater- orkest, -Revuekoor en solisten. 10.20 Het Wal- ford Hyden Zigeuner-orkest. 10.50 Epiloog. RADIO-PARIS 1648 M. 7.10, 8.20 en 11.20 Gi'amofoonmuziek. 11.50 Orgelconcert. 12.40 Gramofoonmuziek. 12.50 Pascal-orkest en soliste. 5.20 Lamoureux- orkest. 8.35 Zang. 8.50 Radiotooneel. 10.50 Gra mofoonmuziek. 11.05 Berichten. Hierna tot 1.20 J. Bouillon's dansorkest. KEULEN 456 M. 6.20 Havenconcert. 8.35 Westduitsch Kamer orkest. 10.55 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. 1.25 Hans Bund's orkest. 2.20 Omroepkwintet. 4.20 Omroep-Amusements-orkest, Saarbrücker Orkestvereeniging en solisten. 8.20 Omroep orkest. - koor en solisten. 10.5012.20 A. Lut- ter's dansorkest. BRUSSEL 322 M. 9.25 Gramofoonmuziek. 11.20 Max Alexys' orkest. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salon orkest. 1.30 Kleinorkest. 2.35 Gramofoonmuziek 3.20 Kamermuziek. 4.20 en 5.05 Gramofoon muziek. 5.20 L. Hirsch' dansorkest. 6.20 Salon orkest. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroep orkest. 8.40 Gramofoonmuziek. 8.50 Radiotoo neel. 9.50 Gramofoonmuziek. 10.00 Omroep orkest. 10.30 Omroepdansorkest. 11.20—12.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.20 Max Alexys' orkest. 11.05 Gramofoonmuziek. 12.20 Klein orkest en Gramofoonmuziek. 1.30 Salonorkest. I.50—2.35 Gramofoonmuziek. 2.50 Ed. Loiseau's orkest en Gramofoonmuziek. 4.20 Gevarieerd programma. 5.20 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Kamermuziek. 9.15 Gramofoonmuziek. 9 25 Zie Droitwich. 10.30 Gramofoonmuziek. 11.35— 12.20 Het Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.20 Gevarieerd programma. 10.20 Berichten. 10.501.15 Ad. Lutter's dansorkest. Van 11.05— II.20 Weerbericht. ABESSYNIë NIET TE GENèVE VERTEGEN WOORDIGD? LONDEN, 20 Mei (Havas/A.N.P.) Volgens den diplomatieken redacteur van de „News Chronicle" zullen de Abessyniërs de volgende week niet te Genève vertegenwoordigd zijn. Er is naar hij zegt nog geen vaststaand besluit genomen, doch men vreest, dat iedere andere politiek een crisis teweeg zal brengen, die ten gevolge zou hebben, dat de negus een zijner middelen om tegen de bezetting van zijn grondgebied door Italië te protesteeren, ver liest. ZONDAG 23 MEI. HILVERSUM I 1875 M. 8.30 KRO, 9.30 NCRV, 12.15 KRO, 5.05 NCRV. 7.45—11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek (Gr.pl.) 10,20 Evang. Luthersche Kerkdienst. Hierna: Gewijde muziek (Gr.pl.) 12.15 KRO- orkest. 1.00 Boekbespreking. 1.20 R.K. A capella koor uit Wijk aan Zee en Gramofoonmuziek. 2.00 Godsdienstonderricht voor ouderen. 2.25 Reportage Voetbalwedstrijd. 4.15 Declamatie. 4.30 Causerie „Maria. Toevlucht in nood". 4.55 Sportnieuws. 5.05 Gewijde muziek (Gr.pl.) 5.20 Nederd. Hervormde Kerkdienst. Hierna: Ge wijde muziek (Gr.pl.) 7.45 Sportnieuws. 7.50 De KRO-Melodisten mmv. solist. 8.10 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.25 Gramofoonmuziek. Dr. S. H. Brongcrsma, te Bloemendaal, heeft Donderdag zijn praktijk neergelegd, 's Avonds werd hij door zijn patiënten gehuldigd. Ds. J. van Dijk spreekt den scheidenden arts (op den achtergrond zittend met zijn echtgenoote) op de afscheidsreceptie toe. MAANDAG 24 MEI 1937. HILVERSUM I, 1875 M. NCRV.-Uitzending. 8.— Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr.pl.)8.30 Gramofoonmuziek; 9.30 Geluk- wenschen; 9.45 Gramof.muziek10.30 Mor gendienst; 11.00 Christelijke lectuur; 11.30 Gramofoonmuziek; 12.00 Berichten; 1245 Gramofoonmuziek; 12.30 Orgelconcert; 2.00 Sopraan en piano; 3.00 Causerie over kamer planten; 3.40 Gramofoonmuziek; 3.45 Bijbel lezing; 4.45 Gramofoonmuziek; 5.115 Alt, pia no en cello; 6.30 Vragenuur; 7,00 Berichten? 7.15 Vragenuur (vervolg); 7.45 Reportage; 8.00 Berichten A.N.P. Herhaling SOS-berich- ten; 8.15 Gramofoonmuziek; 8.45 Moedig voorwaarts, causerie; 9.15 Concert m.m.v. da mes- en kinderkoor, solisten en orkest- 10.15 Berichten A.N.P.10.20 Gramofoonmuziek. HiernaSchriftlezing. HILVERSUM II, 301 M. Algemeen programma, verzorgd door de VARA, 10.00 v.m. tot 10.20 VPRO. 8.00 Gramofoonmzuiek; 10.00 Morgenwij ding; 10.20 Declamatie; 10.40 Gramofoonmu ziek; 11.10 Vervolg declamatie; 11.30 Gramo foonmuziek; 12.00 „Les Ménétriers"; 12.45 Or gelspel; 1.15 Vervolg „Les Ménétriers"; 2.00 Gramofoonmuziek; 3.00 Declamatie; 3.20 Viool, piano en gramofoonmuziek; 4,00 Gra mofoonmuziek; 5.00 Voor de kinderen; 5.30 Gramofoonmuziek; 6.00 „De Krekeltjes" en gramofoonmuziek; 6.30 Muzikale lezing m.m. van het VARA-Grootorkest; 7.10 Javaansch programma; 8.00 Herhaling SOS-berichten; 8.07 Berichten A.N.P.; 8.15 Zang en orgel; 9.00..Fantasia" en gramofoonmuziek; 10.00 Berichten A.N.P.; 10.05 „De Flierefluiters" en solist; 11.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgelspel 11.35 en 12.05 Gramofoon muziek; 12.15 Kerkdienst; 1.20 Gramofoon muziek; 1.35 Orgelconcert; 3.20 Pianovoor dracht; 4.20 Jazzmuziek (gr.pl.); 4.50 Cello en piano; 5.20 The Art of Caravanning, cau serie; 5.35 Andrew James en zijn orkest en zangsoliste; 6.20 Berichten; 6.40 Landbouw- causerie; 7.00 Orgel en de BBC-zangers; 730 Geraldo's orkest en solisten; 8.15 Komische voordracht; 8.30 Health from within and without, causerie; 8.50 Relais uit Britsch-In- dië en Ceylon; 9.20 Berichten; 9.40 Buiten- landsch overzicht; 9.55 Gevarieerd program ma; 10.25 Het Grinke Trio en soliste; 11.35 Jack Jackson's Band; 11.50 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS 1648 M. 7.10 en 8.20 Gramofoonmuziek.12.20 Con servatorium-orkest en soliste; 4.50 Andolfi- orkest; 5.20 Piano-voordracht; 5.35 Zang; 5.50 Vervolg orkestconcert; 7.20 Gramofoon muziek; 8.05 Zang; 8.35 Zang; 8,50 Orkest- concert en solisten; i0.50 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 F. Hauck's orkest; 8.50 Gramofoonmu ziek; 12.20 Orkestconcert: 1.35 Nedersaksisch Symphonie-orkest; 2.35 Gevarieerd concert; 4.20 Omroeporkest; 5.40 Piano-duetten: 6.20 Omroepdansorkest;8.30 Westduitsch overzicht 9.20 Omroepkleinorkest; 10.50 Omroeporkest. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek; 12.50 Kleinorkest, 1.30 Salonorkest; 1.50 Gramofoonmuziek; 5.20 Omroeporkest; 6.50 en 8.20 Gramofoonmuziek 9.20 Kleinorkest: 10.30 Gramofoonmuziek. RBUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek; 12.50 Salonor kest: 1.30 Kleinorkest: 1.505.20 Gramofoon muziek; 6.35 Salonorkest; 8.20 Omroepor kest; 8.50 Radio-tooneel; 10.00 Gramofoon muziek; 10.30 Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Strijkkwartet en blaaskwintet; 9.20 Concert uit Keulen m.m.v. solisten en het Omroeporkest; 10.20 Berichten; 10.50 Piano voordracht; 11.05 Scheepsweerbericht; 11-20 Operetteconcert m.m.v. Hanns Kallies' or kest en solisten.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6