HET NIEUWE AVONDBLAD Verkiezingsattributen. Uitslag der verkiezingen. 22e JAARGANG No. 171 WOENSDAG 26 MEI 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents Incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS. BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGA VEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. r i a Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnes. Levenslange ongeschiktheid J 2000.— overlijden 400.—, verlies van hand, voet ol oog 200.beide leden duim f 100.één lid duim 50.alle leden wijsvinger 60. één of twee leden wijsvinger ƒ25—, alle leden anderen vinger ƒ15.—één of twee leden anderen vinger f5.—, arm- of beenbreuk 30.—, enkelbreuk ƒ15.—, polsbreuk ƒ15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van ƒ2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllus treerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN Op den vooravond. N. S. B., S. D. A. P. en C. D. U. luiden de politieke actie uit. Een drietal politieke organisaties heeft tot besluit van de actie voor de Tweede Kamer verkiezingen bijeenkomsten in zalen of de monstraties op straat georganiseerd en daar mee is thans de rust weergekeerd en kunnen we, als we de zaak van een journalistiek standpunt beschouwen, zeggen dat we den komkommertijd zijn ingegaan. Het waren de N. S. B., de S. D. A. P. en de C. D. U., die zich op den laatsten avond ge roerd hebben, Daarvan heeft de S. D. A. P., die haar actie op straat voerde en niet, als N. S. B. en C. D. U, in warme zalen, wel op het beste paard gewed, want het heerlijke zo merweer was niet bevorderlijk voor het ver- gaderbezoek, des te meer echter voor het houden van een optocht. Vergadering der N. S. B. De Kring Kennemerland der N. S. B. hield gisteravond in Thalia een openbare vergde- ring die wel druk bezocht was, doch de groote zaal van Thalia was ruimschoots voldoende om de belangstellenden te bevatten. Na een kort openingswoord van den voor zitter den heer P. Kok, was eerst het woord aan Ir. A. A. Mussert die er aan herinnerde dat de N. S. B. thans haar zesde jaar ingaat. Wij zijn niet gekomen om onszelfs wil, maar omdat we komen moesten. De politieke par tijen hebben jarenlang tegen elkaar ingestre- den. Wij willen eerst één volk. We hebben thans een schip met zeven roeren en nu wil len de politieke partijen dit schip door Colijn laten besturen. Maar dit gaat niet; dit gaat alleen wanneer we zijn één volk, één gezin. Wanneer we allen samenwerken hebben we weer een toekomst. Toen stap voor stap het ruggemerg van ons volk werd gebroken heb ben we ons ingezet voor de eer van het volk Meerdere honderdduizenden zouden met ons zijn, als ze wisten wat we wilden. Maar eens zullen 'Ze weten dat het nationaal-socialisme is de blijde boodschap van de verheffing van ons volk. Spreker hoonde het, dat een re giem dat zich nationaal noemt, prinses Ju liana met de Gn!derlnd, die indertijd Paul K-ruger nog uit Zuid-Afrika haalde, naar Engeland zond. De Volkenbond is in handen van Litwinov en Blum en wij zitten daaraan vast en als er weer een oorlog komt zitten we er in. Europa wacht niet op Colijn, Europa, wordt communistisch of nationaal-socialistisch, ook Nederland. Er is geen middenweg. De gebalde vuist kan geen kwaad, aldus spreker, zoolang er maar niets in zit. Wij zijn niet voor geweld maar als men ons de eerste klap geeft slaan we terug. Spr. wees op den toestand der arbeiders. Hoeveel arbeiders hebben ooit iets meer van ons mooie land gezien dan hun eigen woonplaats? Wanneer het national-socialisme er is, zal dat anders worden: dan zal de arbeider in staat worden gesteld, zijn land te zien. De menschen die buiten staan zijn zoo kwaad niet, maar ze zijn slecht ingelicht. Wij zijn klein begonnen, met twee man, toen werden het tien, vijftigduizend en verleden jaar hebben 300.000 hun stem op ons ge bracht. Men wil de wethode van Oostenrijk volgen, waar 20 pet. der bevolking de meer derheid onderdrukt. Wanneer men dit wil, wanneer men ons in het parlement wil ver wijderen zullen we naast dit parlement een parlement stichten dat zich tot het laatst toe zal verzetten. Hoe lang het duren wil weten we niet en het kan ons ook niet schelen of we morgen met vier man of met vierentwintig uit de stembus lomen. Want we weten, dat het nationaal-socialisme niet tegen te hou den is. Na den heer Mussert, die nog moest spre ken in Haarlem en Amsterdam, werd nog het woord gevoerd door den heer Woudenberg. Optochten der S. D. A. P. Ca. 3000 bezoekers aan 't eindpunt Zooals wij reeds hebben gemeld, had de S. D. A. P. een drietal optochten georgani seerd die hun startplaats hadden gekozen in IJmuiden, Velsen-Noord en Santpoort. Het waren alle lange stoeten, waarin verschillen de vaandels en doeken werden meegevoerd. En elke stoet had zijn eigen muziekcorps, n.l. Voorwaarts, Kunst na Arbeid en een corps uit Haarlem. Het heerlijke zomerweer, een handicap voor de belegde vergadering, was een gunstige factor voor deze openlucht-propaganda en toen ten slotte de optochten zich vereenigd hadden op het terrein aan de Wilgenstraat, waar de stoeten ontbonden werden, waren daar naar schatting 3000 menschen bijeen. Want behalve de deelnemers aan de optochten waren uit de omgeving nog tal van belang stellenden toegestroomd De bijeenkomst werd met een tableau opge luisterd en ten slotte door den heer L. van Hameien ontbonden. Vergadering der C.D.U. De C.D.U. hield een openbare vergadering in Het Wapen van Velsen, die slechts matig be zocht was. De vergadering werd geopend door den heer T. Snoek die in zijn openingswoord wees op de komende verkiezing waarbij het volk zich heeft uit te spreken welke regeering het in de komende jaren wenscht. Hierna was het woord aan den heer J. L. Overbeek uit Utrecht, die zeide, dat deze verkiezing wel een keerpunt in de geschiedenis kan brengen, omdat een deel van het volk het niet eens ls met de ge voerde politiek der huidige regeering. Spreker erkende dat het een moeilijke tijd voor de regeering is geweest, niettemin sprak hij zijn teleurstelling uit over het beleid der regeering waarin hij niets positiefs heeft gevonden wat hij echter wel had kunnen verwachten van een regeering, die zich Chr. democratisch noemt. Spreker meent, dat de Christelijke partijen te kort zijn geschoten. Wordt de ge lijkheid, door God bedoeld in deze samen leving naar voren gebracht? De arbeider wordt naar beneden gebracht waaraan de Anti-revolutionnairen meedoen. Hierbij oefende spreker critiek uit op de anti-revolutionairen. Een aanklacht tegen God noemde spreker de maatschappelijke verhoudingen waarin zoovelen gebrek hebben aan het hoogst noodige. Als tweede spreker trad op de heer G. Voet, over „Naar het schrikbewind". Deze spreker richtte zich in het bijzonder tegen de N.S.B., een beweging die hij noemde in strijd met de liefdeleer Jezus. Wat van deze beweging te verwachten is, leeren de fascisti sche staten Duitschland en Italië. Vervolgens bracht de heer Voet de houding en de metho de van de N-S.B.'ers in ons land onder de aandacht. De waarschuwing tegen de N.S.B. geldt eveneens tegen het Communisme. De dictatuur noch van communistische, noch van fascistische zijde is ge wenscht ofschoon spr. het met het beleid van Colijn ook niet eens is. Hierna kreeg ds. M. v. d. Voet uit Haar lem gelegenheid tot het spreken van een slotwoord. Deze zeide, dat, staande voor de poort van het leven of van den dood voor ons niet alles moet zijn „de partij" maar de om keering van het innerlijke des harten. Indien dit het geval is dan zal er bewogenheid zijn met onze tijdgenooten. Spreker betreurde het dat er zooveel zijn, zich noemende Christenen, die weinig bewogenheid kennen met andere maatschappelijk minder bedeelden. Duidelijk bracht spr. hierbij naar voren den plicht dien men heeft in dit sociale leven. Spreker ver heugde zich er over, dat de CiD.U. den roep tot dezen plicht doet hooren. Spreker wees er op, dat men in deze ernstige bewogen tijden met geen halve of lapmiddelen moet komen, maar met wat God ons op de handen heeft gelegd. Met een „ieder kenne hierin zijn plicht" eindigde ds. v. d. Voet zijn kort slot woord, waarna de vergadering gesloten werd. VEREENIGING TOT BEVORDERING VAN DE BELANGEN DER RIJPERE JEUGD. Wij vestigen gaarne de aandacht op de in dit blad voorkomende advertentie van boven genoemde Vereeniging. Deze Vereeniging, die ten doel heeft, de rij pere jeugd nuttig en aangenaam bezig te hou den, heeft gemeend het werkseizoen te moe ten besluiten met het houden van een tentoon stelling van werkstukken op haar verschillen de cursussen gemaakt. Deze cursussen omvat ten: figuurzagen, scheepjesmaken, teekenen. timmeren enz. Uit hetgeen daar op die tentoonstelling ge boden wordt, zal blijken met welken ernst er door de jeugd is gewerkt, en wat de Vereeni ging met hare bescheiden middelen heeft kunnen bereiken. De Vereeniging zou echter gaarne haar nut tig werk willen uitbreiden, doch moet daarvoor over meer middelen kunnen beschikken. Zij noodigt daarom U allen tot een bezoek aan de tentoonstelling uit, waaraan boven dien nog eenige attracties verbonden zijn, en houdt zich zeer aanbevolen voor toetreding als lid of begunstiger. De toegang tot deze ten toonstelling is vrij. Het Secretariaat is gevestigd: Leeuweriklaan 37, IJmuiden-Oost, hetwelk U gaarne verdere inlichtingen betreffende deze Vereeniging zal verschaffen. BLIJVEN LIGGEN De stoomtrawlers Alkmaar en Rotterdam blijven liggen om in survey te gaan. Ned. Ver. van Huisvrouwen. Voordrachtmiddag mevr. Bonset. Een middag van fraai declameeren heeft de afdeeling Velsen van de Ned Vereeniging van Huisvrouwen, Dinsdag haar leden aange boden. Terecht hadden vele dames het warme zomerzonnetje getrotseerd, zoodat het Ver- eenigingsgebouw aan den Groeneweg, goed bezet was toen mevr. A. GroosmullerVoet, de presidente, de beijenkomst opende en' de spreekster inleidde. Deze, mevr. Riek Bonset-Horst uit Zand voort, declameerde het bekende gedicht van Henriëtte RolandHolst: Lied der moeder die knaap „Vrede" zoekt en de Vrouwen-Vredes gang van Jo KalmijnSpierenburg. In het daarop sluitende diep-doorvoelde Russische gebed van Joh. Tumisz wist de declamatrice de juiste toon te treffen, daarbij geholpen door de fraai-reiende zinnen van den dichter. Zeer simpel en zonder eenige pretentie zegde mevr. Bonset een fragment uit Herman Heijermans' Droomkoninkje. Adama van Scheltema ontbrak natuurlijk niet op het programma; vooral „Kinderge dachten" kon zeer bevredigen, eveneens een leekedichtje" van onzen grijzen bard Koos Speenhof. In bonte rij volgden .Bloemen" van Diet Kramer en fragmenten uit Gorter's Mei en Bartje, het bekende werk van Anne de Vries; (Jammer, dat de declamatrice het Drentsche dialect niet beheerschte, waardoor veel van den indruk verloren ging. Na de pauze was een flinke plaats ingeruimd aan het vertellen van De Springertjes, De Halsboord en De Varkenshoeder, een drietal overbekende sprookjes van den grooten An- derssen. Met grooten aandacht hebben de dames haar declamatie gevolgd en haar te recht met een hartelijk applau~ aan het einde van den middag dank gebracht. Mevr. Groosmuller heeft dit laatste nog oen met woorden or^erstreept. fik ben op het, al zeg ik het zelf, origineele denkbeeld gekomende voornaamste verkiezingsattributen aan het woord te laten). Ik liep om te beginnen, Bij 't stemminghokje aan. Het noodde mij naar binnen En liet zich aldus gaan: Ik kom alleen in actie, Als 't weer verkiezing wordt En zorg dan voor d' attractie Van een soort hokkiesport; De ouden en de jongen Komen bij mij te gast. Van hokjesgeest doordrongen Zooals 't een hokje past. Ik moet de vakjes kleuren, Was, wat het potlood zei, Geen stemming kan gebeuren Zonder die hulp van mij, 'k Raak op één dag versleten, In dienst van 't vaderland Gebonden aan een keten, Ga ik van hand tot hand Ik laat me lijdzaam leiden, Ga willig „aan den haal", Hoe ook partijen strijden, Het potlood blijft neutraal De stembus kwam als derde Te spreken van haar rol, Men gooit, bracht zij te berde, Mij heel den dag maar vol. Ik moet maar alles slikken, Geen mensch stelt zich de vraag. Of 't mij bij oogenblikken Te zwaar ligt op mijn maag. Als het is afgeloopen. Na vele uren dus, Maakt men mij eindlijk open, Dan klop ik als een bus. De laatste die 'k ontmoette, Van 't stemmingvol kwartet, En die 't eerbiedig groette, Was 't waardig stembiljet: Ik ben vrij van beklemming, Door zorgen ongebukt, Volkomen in de stemming, Al ben ik ook „bedrukt". Het standpunt dat ik huldig, Is objectief en oud; Papier is zeer geduldig, De uitslag laat me koud. Wat ook die anderen zeggen, Een ieder weet het wel. En 't valt niet te weerleggen.: I k ben alleen in tel. De maatregelen tegen de puf- visscherij. Nederlandsche Visscherij Centrale verspreidde de volgende circulaire. De afdeeling Visscherij en van het Britsche Ministerie van Landbouw en Visscherij heeft navolgende nota, hieronder in vertaling weergegeven gepubliceerd, welke ook voor de Nederlandsche visscherij van belang is. HET SPAREN VAN ONDERMAATSCHE PLATVISCH. (In Engeland bedraagt de maat op schol 23 c.M.) Iedere visscher, die de trawlvisscherij op de Noordzee uitoefent, weet, dat er hoe langer hoe minder goede marktwaardige schol wordt gevangen. Tezelfder tijd echter worden er millioenen scholletjes gevangen, die beneden de maat zijn en op het oogenblik nog wor den verspild. Zij zouden echter tot waarde volle visch kunnen opgroeien. Velen meenen, dat deze jonge visch niet zal blijven leven, wanneer ze overboord wordt gezet. Dit is echter onjuist. Op de tochten van het onderzoekingsvaartuig „George Bligh" ls bewezen, dat juist vele van deze ondermaatsche vischjes blijven leven, wan neer ze weer in zee worden gegooid. De onderzoekingen, waaruit dit bleek, wer den in Mei 1935 en in Mei en in Augustus 1936 gedaan met de „George Bligh" langs de Hollandsche kust waar veel jonge schol voorkomt. Met den gewonen Ottertrawl werden tel kens trekken van drie uur gemaakt, met de normale snelheid voor het vangen van plat- visch. Zoodra het net geleegd was in de last, werd alle marktwaardige visch er met de hand of de schop uitgehaald. Hierna werden 50 tot 100 ondermaatsche scholletjes in een tank geschept, waarin zeewater, dat steeds werd ververscht en daarin gedurende twee of drie dagen bewaard. Een volgend vijftig tal werd gemerkt met genummerde plaatjes en in zee vrij gezet. Een aantal scholletjes liet men eerst nog één uur aan dek liggen, waarna zij eveneens in een tank werden ge daan, precies zooals de eerste partij. Op elke reis werden zes trekken op deze manier be handeld. De ondermaatsche schol, welke in de tanks werd gedaan, werd niet gesorteerd; zoowel beschadigde als onbeschadigde vis- schen werden in de tank gebracht. De uitkomsten van de proef bewezen, dat een groote hoeveelheid schol in leven kan blijven, indien ze vlug in de tanks wordt ge daan en de visch blijft natuurlijk in zee nog gemakkelijker in leven dan in een tank. In Mei 1935 was het gedurende de geheele reis zeer ruw weer, zoodat het maar nauwelijks 1 mogelijk was om te visschen, waardoor de schol in de tanks voortdurend heen en weer werd gegooid. En toch. de helft van de schol die dadelijk in de tanks was gedaan, bleef in leven en 1/3 van die. welke gedurende een uur aan dek waren blijven liggen. Op deze reis werden ook proeven genomen met schar ren; van de 100, die dadelijk in de tank wer den gedaan, bleven er 46 leven. Er werden op deze reis geen visschen ge merkt. In Mei 1936 was de zee rustig, het weer was koel en men verkreeg betere uitkomsten. Nu bleef 71 pet van de direct in de tanks ge dane visch in leven en 36 pet. van die, welke een uur aan dek hadden gelegen. Het warme weer op de reis in Augustus daarentegen be kwam de schol blijkbaar slecht aangezien slechts 29 pet. van de visch, die direct in de tanks was gedaan, leven bleef en 11 pet. van die, welke één uur aan dek had gelegen. Bij twee trekken was de visch ernstig gekneusd, de eerste maal door een partij kolen en hout, die in het net waren meegesleept. Van de beste trek was 42 pet. van de eerste groep en 28 pet. van de tweede groep twee dagen later nog in leven. Op deze reizen werd schol van 8 tot 9'/2 duim gemerkt met de gewone zwarte schol plaatjes. maar van de schol beneden 8 duim werden de meeste gemerkt met een klein ge nummerd zwart plaatje aan de bovenzijde en een rood plaatje aan de onderzijde. In een register werd aangeteekend of zij gekneusd waren of niet. Drie stuks, die bij het merken gekneusd waren, werden maan den later weer teruggevangen. Aan het einde van 1936 was 12 pet. van de visch, die di rect na de vangst was gemerkt en 17 pet. van die. welke een uur aan dek hadden gelegen, afkomstig van de proeven in Mei 1936, weer terugontvangen. Deze feiten bewijzen duidelijk, dat de vis schers zichzelf een grooten dienst bewijzen, indien zij gevangen ondermaatsche plat- visch, zoo spoedig als maar eenigszins mo gelijk, weer in zee vrij laten. Hoe minder er op de visch getrapt wordt bij het sorteeren des te grooter is natuurlijk het aantal, dat in leven ikan blijven en kan groeien. In de lente wordt de meeste ondermaatsche schol gevangen en juist in dezen tijd van het jaar kan het grootste gedeelte van de jonge visch in leven blijven, indien ze dadelijk overboord wordt gezet. Zelfs, indien slechts de helft op deze manier gespaard zou worden, zal dit de voorraad marktwaardige schol aanzienlijk doen toenemen. MOOIE REIS VAN DE GORREDIJK. Deze stoomlogger heeft van zijn tweede reis in deze teelt in Vlaardingen 90 kantjes haring gelost en daarvoor ruim 2200 besomd, een prijs die doet vermoeden, dat de aangevoerde haring van goede kwaliteit was. WEER IN DE VAART. De Eveline IJM. 115 is weer in de vaart ge bracht. LEGER DES HEILS. Wegens vertrek van kapiteine Doek, die een aanstelling heeft ontvangen voor den zendings- arbeid in N.O. Indië. zijn als bevelvoerende officieren voor het korps IJmuiden aangesteld de kapiteins Souvereyn. Donderdagavond zullen dezen in een bijzon dere bijeenkomst hun welkom geven. VELSEN TIJDELIJKE AFSLUITING VAN EEN WEG Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat de Velser- duinweg van het Velserduinplein tot den Wil- lemsbeekweg te IJmuiden, van Maandag 31 Mei a.s. af tot nader order voor het doorgaand verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afge sloten. DRANKWET. Bij Burgemeester en Wethouders van Vel sen is ingekomen een verzoekschrift van Mej C Schoone van beroep pensionhoudster, wo nende te IJmuiden om een verlof A. voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in de benedenvoorlocaliteit van het perceel Visse ringstraat no. 4 te IJmuiden. Vóór 8 Juni 1937 kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders voornoemd inbrengen. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: M. van RoonVerkooijen d., Cor- verslaan 83, Velsen-N., J. M. van Schagen Tromp z., Hyacinthenstraat 12, Santpoort. A. C. VonkBrons z.. Berkenstraat 40, IJmui den. M A. G. WigchertHandgraaf d.. Ha gelingerweg 40, Santpoort; M, M. van Leeu wen—v. Groningen d., D. Hartoghstraat 27 IJmuiden. A. C. BakkerSteeneveld d.. Wij kerstraatweg 53, IJmuiden; A. H. van Schie- Zuidema d.. Noorderdorpstraat 10, Santpoort. Overleden: J. Pieters, 76 jaren, weduw naar van A. Zomer, de Lethstraat 8, Velsen-N. Z. Brondijk, 55 jaren, echtgenoote van K. H. Bilder, Zoutmanstraat 2, IJmuiden; A. G. van de Scheur 7 j., d. van D. J. van de Scheur, Engelmundusweg 2, IJmuiden. M. Vrolijk 22 j ongehuwd, Breesaapstraat 42, IJmuiden. A. van der Pijl, 4 maanden d. van C. v. d. Pijl. Mahustraat 17, IJmuiden. E. de Groot 11 maanden, d. van H. de Groot. Willemsbeek- weg 48, IJmuiden. B. Chr. Kelder, 79 j., we duwnaar van G. Bosch, Drieh. kerkweg 93 Velsen. Ondertrouwden: K. Veenis en A. J. Halff Hoofdstraat 161, Santpoort. Hoofdstraat 149, Santpoort. H. H. Raspoort en Th. Leijen: v. Speykstraat 44, IJmuiden, Willemsbeekweg 129, IJmuiden. P. Th. F. van Dijke en G. G van Wanroij: Hagelingerweg 150, Santpoort. Tulpenstraat Santpoort. C. Groot en D. H. i Sikkens, Meervlietstraat 47, Velsen, Sm. v. Gelderstraat 18, Velsen-N., B. P. M. Brink en R. J. Nieuwenhuis: Haarlem; J. W. Huhl en J. R. Mantel: Oosterduinweg 88. IJmuiden: Ca- sembrootstraat 11, IJmuiden; W. Alberda en W. de Jonge, Beverwijk. W. Koning en N. Bouwer; Engelmundusweg 95, IJmuiden; Zee- Evenals andere jaren zullen wij ook hedenavond voor ons bureau Kennemerlaan 42 den uitslag der Tweede-Kamerver kiezingen bekend maken. Als altijd beginnen wij met de uitslagen van de verschillende districten der gemeente Velsen. Door bijzondere maatregelen hopen wij in staat te zijn: reeds om zes uur het eerste bulletin te kunnen ophangen, terwijl de totale uitslag van de ge meente tegen 8 uur, eventueel eerder, verwacht kan worden. Daarna zullen successievelijk de uitslagen van het land be kend worden, die eveneens gepubliceerd zullen worden. Wij hebben toestemming van den Burgemeester gekregen tot het door middel van micro foon en luidspreker „uitzen den" van verkiezingsberich- ten. In de tusschenpoozen zal gramofoonmuziek uitge zonden worden. Er is dus voor een onbeperkt aantal belang stellenden gelegenheid, de uitslagen te beluisteren. weg 39 rood, IJmuiden; H. P. Gouda en P. de Graaf f, Pr. Krugerstraat IJmuiden; De Roe merstraat 6, IJmuiden; Meerweidenlaan 32, Velsen (N.)J. Barteling en M. Tusch: Schulpweg 134, Velsen; D. van Beelen en A. Gravemaker: Havenkade 25, IJmuiden, Kom passtraat 42, IJmuiden. MACHINISTEN-EXAMEN Geslaagd voor het theoretisch gedeelte van diploma B. de heer J. Blok te IJmuiden Prins Bernliard als Koninklijk Commissaris der Jaarbeurs geïnstalleerd. In de Dinsdagmiddag gehouden vergadering van den Raad van Beheer der Koninklijke Ne- derlahdsch Jaarbeurs is Prins Bernhard ge ïnstalleerd als Koninklijk commissaris. De voorzitter van de Nederlandsche Jaar beurs, dr. F. H. Fentener van Vlissingen hield een korte begroetingsrede, waarin hij den Prins dankte voor de aanvaarding van de hem toegedachte taak. Na de installatie overhandigde de voorzitter aan den Prins het insigne van het lidmaat schap van den Raad van Beheer. Onmiddellijk daarop werd een begin gemaakt met beraadsla gingen van internen aard. Hoekstra haalt het zilveren C-brevet zweefvliegen. Het is den bekenden zweefvlieger J. Hoek stra. Dinsdagmiddag gelukt het zilveren C- brevet voor zweefvliegen te halen. De afstands- vlucht en de duurvlucht had hij reeds ge maakt en Dinsdagmiddag heeft hen een hoog te van 1500 meter bereikt. Hoekstra is de eerste Nederlander, die een zilveren C-brevet heeft behaald. OUD-BURGEMEESTER VAN MEPPEL OVERLEDEN. Dinsdagmorgen is in den ouderdom van 67 jaar te Meppel overleden de heer J. Knoppers, oud-burgemeester van Meppel en lid van Ge deputeerde Staten van Drente. Vorming van een Juliana-Jeugd- Naar wij vernemen heeft het Indische comité voor de aanbieding van een huwe lijksgeschenk aan H. K. H. Prinses Juliana een belangrijk bedrag ter beschikking van H. K. H. gesteld, teneinde daaraan een bestem ming te geven voor een algemeen doel, waar voor in Indië belangstelliang bestaat. De Prinses heeft aan den wensch van het in Indië gevormde comité voldaan, door boven bedoelde gelden beschikbaar te stellen voor het in het leven roepen van een stichting, welke ten doel heeft het bevorderen van de lichamelijke en zedelijke ontwikkeling en ont spanning voor de Indische jeugd. Aan de stichting zal de naam van Juliana-Jeugdstich- ting worden gegeven.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1