Uit het Vereenigingsleven in Kennemerland. Wat Scheveningen zich voorneemt. BEVERWIJK De heer J. van Lingen overleden. Algemeen geacht ingezetene heengegaan. Op 86-jarigen leeftijd is Dinsdag te zijnen huize overleden de lieer J. van Lingen, oud- hoofd van een openbare lagere school al hier. Ruim 40 jaren lang is de heer Van Lingen hoofd geweest van de openbare lagere school, thans, nu Beverwijk drie van deze onder wijsinrichtingen telt, school no. 1 Duizenden Beverwijkers bewaren aan den heer J. van Lingen de meest prettige en dankbare her inneringen, want onder zijn beproefde en degelijke leiding hebben eenige Beverwijk- geslachten de eerste wankele schreden gezet op het pad der wetenschap. Beverwijk hem veel dank verschuldigd. J. v. LINGEN. Hij was de vertrouweling van al zijn leer lingen een onderwijsman, die de kinderziel volkomen doorgrondde en die daarmede in overeenstemming wist te handelen. Zijn leer lingen droegen om het zoo eens te zeggen, hem op handen, personeel en ouders koes terden voor dezen onderwijsman-van-den- ouden stempel gevoelens van oprechte w?ar- deering en vriendschap. Op treffende wijze is dat bij verschillende gelegenheden tot uiting gekomen, niet in het minst bij zijn jubilea, maar ook, toen hij in 1923, na een welbestede loopbaan op 72-jarigen leeftijd afscheid van het onderwijs nam, dat hij ge durende 54 jaren met zooveel toewijding heeft gediend. Hij heeft ruim 14 jaren van een welver diende rust mogen genieten. Ook in die pe riode bleef hij nog vol belangstelling voor het onderwijs. Gaarne maakte hij op zijn dagelijksche wandelingen een praatje met zijn oud-leer lingen, voor wie zijn gastvrij huis trouwens altijd open stond. Thans is aan dit verdien stelijke leven een einde gekomen. Vanaf Januari was de heer Van Lingen bedlegerig totdat de dood een einde aan zijn lichame lijk lijden maakte. Over zijn loopbaan kunnen wij nog de volgende bijzonderheden mededeelen: De heer J. van Lingen die op 14 Februari 1851 te Kothen CUtrecht) geboren werd, ge noot zijn opleiding tot het ohderdwijzers- ambt niet op een kweekschool of aan een Rijksnormaalschool, maar bij zijn ouden meester, onder wiens leiding hij studeerde. Op 18-jarigen leeftijd slaagde hij te Utrecht voor de akte en stond hij aan het begin van een loopbaan, die langer dan een halve eeuw zou duren. Hij was achtereenvolgens als onderwijzer werkzaam te Scherpenzeel, aan het Blindeninstituut te Amsterdam en te Utrecht. In 1883 werd hij benoemd tot hoofd van de openbare lagere school te Be verwijk als opvolger van den heer Sluyter, naar wien deze school altijd de „Sluyter- school" werd genoemd. Hij heeft zeer geijverd voor verbetering van deze onderwijsinrichting, die tenslotte in geen enkel opzicht meer aan de nieuwere eischen voldeed. Het was een groote voldoening voor hem, dat de gemeenteraad eindelijk besloot op het C H. Moensplein een nieuwe school te bou wen. Al was het dan ook op het einde van zijn loopbaan, toch heeft hij de resultaten van zijn onvermoeid pogen nog mogen aan schouwen. Van 18981922 was de heer Van Lingen ook hoofd van de avondschool voor jongens en meisjes, vervolgonderwijs, dat later is vervangen door het Nijverheidsonderwijs. Voorts was de heer J. van Lingen gedu rende een lange reeks van jaren leeraar in de aardrijkskunde aan de Rijksnormaal school voor onderwijzers en onderwijzeressen te Velsen. Tot op hoogen leeftijd heeft hij daarvoor, „weer of geen weer" op zijn vrije Woensdag en Zaterdagmiddagen de wandeling naar deze onderwijsinrichting, die over de pont op den Stationsweg gevestigd was, gemaakt. Hij is ook de man geweest, die langer dan een halve eeuw het jaarlijksche schoolfeest ingevoerd wist te krijgen. Dit jaarlij ksche uitstapje met de schooljeugd heeft hem wel- De Geheelonthouders-kinderclub Kindergeluk Het zal dezen zomer vijf en twintig jaar geleden zijn, dat de Geheelonthouderskinder club Kindergeluk" werd opgericht. In de maand Augustus zal dit jubileum officieel worden herdacht. Blijkens haar eerste reglement stelde deze club zich ten doel „voornamelijk door bestrij ding van het gebruik van alcoholhoudende dranken, het dikwerf droeve kinderleven reiner en gelukkiger te maken en om een vriendschapsband te vormen tusschen kinde ren, bestuur en ouders". Dit artikel liet weliswaar een somberen toon hooren, maar wanneer men in het oog houdt, dat dit reglement in 1912 werd vastgesteld, wordt het duidelijk, dat de toenmalige be stuursleden onder den indruk handelden van de toen nog vrij algemeen heerschende drink gewoonte. In Maart 1912 hield de heer F. Mol uit Den Haag in „Maison Stroucken" (het tegenwoor dige Kennemer Theater) een rede voor de plaatselijke afdeeling van den A.N.G.O.B. en daarin sprak hij met zooveel enthousiasme over zijn kinderclub in Den Haag, dat eenige bestuursleden van de Beverwijksche afdeeling het initiatief namen ook in onze gemeente een kinderclub te stichten. Het bestuur kreeg machtiging om daartoe de eerste stappen te ondernemen. Terstond werd het voorbereidende werk aangepakt en met veel succes, want reeds na een maand waren ongeveer 60 kinderen ingeschreven. Op 8 Augustus werd met de kinderen de eerste bijeenkomst in het toen nog bestaande Geheelonthouderscafé in de Breestraat ge houden. De heer M. Zuidweg, onderwijzer aan de openbare lagere school nam de leiding van den zang op zich. Op 21 Augustus werd een vergadering met de ouders gehouden waarin tot bestuursleden werden gekozen de heeren A. Hofland, voor zitter, J. Mol, secretaris en mej. v. d. Zee, penningmeesteresse. Laatstgenoemde en de heer Hofland be lastten zich met de leiding, terwijl de heer Zuidweg als leider van den zang optrad. In December trad de vereeniging voor de eerste maal op en dat werd een mooi succes, want steeds meer kinderen werden ingeschre ven. Het aantal was zelfs zoo groot en de leeftijden liepen zoozeer uiteen, dat een af zonderlijke afdeeling voor de kleinsten moest worden gevormd. De dames SchelvisJansen en Siekerman namen van deze afdeeling de leiding op zich. In dat eerste vereenigingsjaar werd ook het eerste uitstapje met de kinderen gemaakt. Tot nu toe is dit zomeruitstapje een vast punt van het programma gebleven en de kinderen nemen daaraan altijd met groote vreugde deel. Moest in het eerste winterseizoen van de club nog worden volstaan met het instu- deeren van liedjes en voordrachten, in het tweede kon reeds het bekende kinderzang- spel „De wraak der kabouters" van Pater Ser- vatius worden ingestudeerd, waarbij de heer A. Hofland de regie op zich nam. De uitvoering, die op 7 Februari 1914 ge schiedde was zoo'n groot succes, dat zij moest worden herhaald. „Kindergeluk" ging toen een periode van grooten bloei tegemoet. Haar uitvoeringen waarop kinderzangspelen en operettes voor het voetlicht werden gebracht trokken steeds de aandacht door de uitstekende voorberei ding. Zij werden dan ook altijd druk bezocht. Alleen met de muzikale leiding werden nog al eens moeilijkheden ondervonden. Achter eenvolgens hebben zich daarmede belast de heeren J. Walterus Grootendorst, Post, Bak en H. van Dijk. Een kring van donateurs steunde de club met zijn bijdragen en vooral in de eerste levensjaren van „Kindergeluk" werd nog al eens met succes een beroep ge daan op eenige Beverwijksche kindervrien den. Het pad van Kindergeluk is echter niet even min als dat van andere vereenigingen, steeds over „rozen" gegaan. Na een langdurige periode van bloei volgde een inzinking, die zelfs fatale afmetingen ging aannemen. In het seizoen 1924—1925 waren nog slechts een 25-tal kinderen ingeschreven. Allerlei kleinigheden vormden te zamen een beletsel iswaar veel zorgen, maar aan den anderen kant toch ook groote voldoening gegeven. Voor zijn leerlingen*had hij nu eenmaal alles over. ook al moest hij zich daarvoor persoon lijke opofferingen getroosten. Voor zijn school stond hij op de bres en wanneer hij daarvoor iets dacht te kunnen bereiken in het belang van zijn leerlingen, dan wist hij van geen wijken. Het gebeurde wel, dat het tot zijn eigen nadeel was, maar dat deerde hem niet, hij hield vol tot zijn doel bereikt was. Ook in het openbare leven is hij nog wel op den voorgrond getreden, vooral in den eersten tijd. De heer Van Lingen ijverde voor de toen alhier bestaande vereeniging „Volks belang", waaruit later het Departement van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen is ontstaan. Hij behoorde ook tot de initiatief nemers voor de oprichting van de Bever wijksche Harmoniekapel en van de Gymnas tiekvereniging „Turnlust". Met den heer Van Lingen is een algemeen geacht ingezetene heengegaan, een man, wiens nagedachtenis door duizenden Bever wijkers in hooge eere zal worden gehouden. Zijn stoffelijk overschot zal Vrijdagmiddag op „Duinrust" aan den schoot der aarde worden toevertrouwd. voor verderen groei. Toch wist het toenmalige bestuur het clubje bijeen te brengen, In 1925 kwam er nieuw bloed in het be stuur, de heer G. Berghus werd voorzitter, de heer G. Faber. secretaris en de heer Trie- ling penningmeester. De heer Hofland, die vanaf de oprichting als voorzitter en regisseur veel werk voor de vereeniging deed, werd benoemd tot eere voorzitter. Nog altijd neemt „Kindergeluk' een groote plaats in zijn hart in en zooveel mogelijk steunt hij de club. waarvoor hij zich altijd met vreugde zooveel opofferingen ge troostte. De heer G. Berghuis nam nu de leiding over en bijgestaan door zijn mede-bestuursleden en de dames-leidsters bracht hij de club tot nieuwen bloei. Talrijke goede opvoeringen heeft „Kinder geluk" onder zijn beproefde leiding gegeven. Het aantal kinderen, dat aan de hoede van de club werd toevertrouwd, steeg weer en is thans zelfs grooter dan ooit te voren, name lijk 89. Er is dan ook alle reden, om het zilveren jubileum op feestelijke wijze te herdenken. De voorbereidingen daarvoor zijn reeds in vollen gang, niet alleen voor de receptie, maar ook voor de jubileumuitvoering, die „Kinderge luk" in het begin van het nieuwe speel seizoen zal geven. R.-K. MIDDENSTANDSVEREENIGING „DE HANZE". De plaatselijke afdeeling van de R.K. Mid- denstandsvereeniging „De Hanze" heeft gis teravond in het K. S. A.-gebouw een leden vergadering gehouden. Na een openingswoord van den voorzitter, den heer N. J. Out, waarin hij mededeelde, dat dank zij de gevoerde actie een aantal nieuwe leden, kon worden ingeschreven, wer den de voorstellen voor de Centrale raadsver gadering behandeld. De heer J. Baltus werd tot afgevaardigde naar deze bijeenkomst be noemd. De geestelijke adviseur, kapelaan Dr. Holt- huyzen heeft daarna gesproken over het on derwerp: „Moderne problemen". Spr. begon zijn betoog met er op te wijzen, dat de Katholieken in de Maatschappij een kleine en geisoleerde groep vormen. Zij heeft de oplossing van moderne problemen in han den krachtens het Katholieke beginsel, waar in de richtlijnen gelegen zijn om te ordenen. Het gezag van de Kerk behoedt het verstand voor afdwalingen. De mogelijkheid om de problemen b.v. op te lossen door een broederschap met protes tanten, verwierp spr. In het practische pro gramma benaderen deze beide groepen el kaar, maar er is een scheidsmuur op gees telijk terrein. Deze scheiding wordt niet ge vormd door den uitleg van een of anderen bijbeltekst, maar veeleer door de vrees, dat bij Katholieken de eer van God niet veilig zou zijn. Toch zijn er wel lichtpunten voor een compromis. Wat de Katholieken op so ciaal, economisch en godsdienstig-zedelijk terrein doen is voor iedereen aanvaardbaar, omdat alles berust op de natuurwet en der halve is te bewijzen. Vernieuwing van de wereld is alleen moge lijk, wanneer de vernieuwing bij de men- schen zelf begint. De menschen moeten alles doen, om zichzelf beter te maken door be oefening van de deugden, vooral van liefde en rechtvaardigheid. Vooral is het noodig deze deugden aan te kweeken bij de jeugd, die immers de draagster is van het toekom stige geslacht. In dit verband drong spr. er tenslotte krachtig op aan deel te nemen aan den so cialen cursus, die door de Hanze zal worden georganiseerd. LANDDAG VOOR KINDERCLUBS. Op Zondag 27 Juni zal alhier een landdag worden gehouden van de kinderclubs uit Krommenie, Assendelft, St. Pancras, Den Haag, Koog aan de Zaan en Beverwijk. De Geheelonthouderskinderclub „Kindergeluk" zal als gastvrouwe optreden en de organisatie ter hand nemen. Het bestuur heeft evenals vorig jaar weer de beschikking gekregen over het gemeente lijk speelterrein aan de Baanstraat. Hier zul len de kinderen op prettige wijze worden be ziggehouden met zang en spel. Ook voor de onontbeerlijke tractatie zal worden zorgge dragen. Indien B. en W. daarvoor toestemming ver- leenen zal des middags te 5 uur door de kin deren een optocht worden gehouden, waarin zeer vele vlaggen zullen worden meegevoerd. Eenige praalwagens zullen den stoet opluis teren. BLOEMBOLLENVEILING OP MARQUETTE. Op het tentoonstellingsterrein wordt Dinsdag 1 Juni om 10 uur een aanvang gemaakt met het veilen van de bloembollen. Vele perken zijn aan het tentoonstellingscomité geschonken en dit hoopt, dat meerdere inzenders dat voor beeld zullen volgen. SANTPOORT ZANG. Onze Santpoortsche kinderkoor-dirigente, Lies Hertier, die met haar kinderkoor „Duin- lust" zulke goede resultaten bereikt heeft, heeft thans ook een meisjeskoor onder haar leiding gekregen. Tal van meisjes die zich „te groot" ging gevoelen voor bovengenoemd kinderkoor, hebben zich tot een meisjeskoor vereenigd en daarbij hebben zich nog andere zangliefhebsters aangesloten, zoodat onze plaats wederom een vereeniging, welke de vocale kunst beoefent, rijker is geworden. CONCERT WILHELMINA" Dinsdagavond gaf het Fanfarecorps „Wil- helmina" in verband met zijn successen op het concours te Baarn een concert in de mu- zieknis. 't Was een uitgezochte avond en velen waren dan ook naar ons onvolprezen Rijkens- park getrokken, om daar te luisteren naar ons plaatselijk muziekkorps, dat onder leiding van zijn jeugdigen dirigent, den heer J. Groot een tijdperk van grooten bloei beleeft. Dat op het programma van Dinsdagavond ook de concoursnummers van Baarn prijkten ligt voor de hand. En het dient erkend, dat de composities van Deneufbourg en Sm Vles- sing keurig werdaen uitgevoerd. De begrijpen dn ook volkomen, dat de jury te Baarn ons korps een eersten prijs waardig keurde. En dat zij den muzikaal dirigeerenden dirigent van „Wilhelmina" den directeursprijs toeken de, is o.i. ook een beslissing, die alleszins ge rechtvaardigd is. Behalve haar concoursnummers voerde „Wilhelmina" nog een keur van andere nummers uit, waarvan de uitvoering bewees, dt er door het korps ernstig gestudeerd wordt Zij, die een steentje hebben bijgedragen om het „Wilhelmina" mogelijk te maken een ste, pauken aan te koopen, behoeven daarvan geen spijt te hebben. Het korps heeft zich hun steun ten volle waard getoond. Evenals bij het vorige concert van „Wil helmina" werd er ook nu wederom door de aanwezigen met aandacht geluisterd, zoodat de gemeente-politie een niet te zware taak had. Toch blijft echter o.i. haar aanwezigheid gewenscht, want zulks, omdat dit ongetwij feld preventief werkt. WIJK AAN ZEE HEEMSKERK ONDERLING VEEFONDS. In café Aardenburg hield het „Onderling Veefonds" een ledenvergadering onder voor zitterschap van den heer C. Baltus. De voorzitter opende de vergadering en heet te allen hartelijk welkom. Vervolgens zette spr. uiteen, waarom deze vergadering werd gehou den. Dat was, om alle leden op de hoogte te stellen, hoe het fonds na de splitsing er voor staat. Hoewel er vele leden zijn uitgetreden, is de toestand nog lang niet somber. Er zijn nog 68 leden met een verzekerd aantal koeien van 143. Hiervan zijn er 56 zomer-boeren. Het waar borgkapitaal bedraagt f 28.000. Het fonds heeft in den afgeloopen winter heel gelukkig gewerkt. Er zijn maar twee koeien gestorven, en de omslag van de schade bedroeg maar f 0,56 per f 100, PERSONALIA. In de plaats van den onderwijzer N. Ter voort, die naar Beverwijk is vertrokken, is aan de R.K. Jongensschool de heer Kerklaan uit Naaldwijk benoemd. UITSTAPJES. De adspirantleden van de Christelijke meisjesvereeniging zullen Woensdag 2 Juni onder leiding van de dames Ch. Kaales en B Ottevangers een uitsapje maken naar Soest- dijk. De meisjes van het naaikransje van de zus ters van Maris Stella maken heden (Woens dag) een uitstapje naar Groenendaal. CHRISTELIJKE VROUWENVEREENIGING „BID EN WERK". In de Dinsdagavond gehouden vergade ring van de Christelijke Vrouwen vereeni ging „Bid en Werk" is tot presidente geko zen mej. C. J. Pieters, alhier. CASTRICUM FELLE BRAND OP DE HOOGEVOORT. Dinsdagavond te ongeveer half zeven brak plotseling brand uit in de achter de woningen Hoogevoort 30 en 32 gebouwde houten bij keukens. Deze huizen worden bewoond door de families Koper en Rozing. Bij laatstge noemde familie vloog een petroleum-gastoe- stel in brand. In een oogwenk hadden de vlammen zich door het vertrekje verspreid en tasten weldra ook de bijkeuken van het naast gelegen perceel aan. De bewoners zaten hier iuist aan tafel en moesten overhaast de vlucht nemen. In afwachting van de komst van de brand weer maakte wethouder De Vries zich ver dienstelijk door met behulp van een tuinslang al vast met het blussehingswerk een aanvang te maken. Zijn taak kon spoedig door de brandweer worden overgenomen. Onder leiding van den commandant den heer Tromp, geassisteerd door de brandmees ters Lute en De Groot werd de strijd tegen de vuurzee aangebonden. In een half uur tijd was het pleit ten gun ste van de brandweer beslecht. Zij kon niet voorkomen, dat de houten gebouwtjes tot den grond toe afbrandden. Wethouder Hemmer en de gemeente-archi tect waren op het terrein van den brand aan wezig. evenals de heer Hemmer Jr., voorzitter van de E. H. B. O., wiens hulp gelukkig niet noodig was. De brand had nog al eenige schade aange richt. Met het oog op het verhuren van zijn woning aan badgasten had de heer Koper zijn kleeding en zijn gereedschappen tijde lijk in de bijkeuken geborgen. Dit alles werd een prooi der vlammen, evenals een hoeveel heid aardappelen, hengels en vischartikelen. VERKIEZINGSVERGADERING ANTI-REV. PARTIJ. Voor de Anti-Revolutionnaire Kiesvereeni- ging heeft de heer Den Ouden in de Geref. Kerk een politieke rede gehouden, waarin hij in de eerste plaats uiteenzette, waaraan het was te wijten, dat de pogingen van dr. Colijn om een parlementair kabinet te vormen liet slaagden. Vervolgens besprak hij uitvoerig de politiek en het crisisbeleid van de regeering. Weliswaar is daarop veel critiek uitgeoefend, maar spp. achtte de gevoerde aanpassingspolitiek ge slaagd. omdat Nederland nu kan profiteeren van het begin van opleving, dat hier en daar valt waar te nemen. Uitvoerig behandelde spr. de steunmaat regelen, die de regeering uitvaardigde voor den landbouw en veeteelt. Ook hiervan be speurt men thans de resultaten. De regeering heeft voorts gedaan wat zij kon voor de werkloozen en zij heeft met krachtige hand het gezag gehandhaafd. Ten slotte wekte spr. zijn gehoor op met ver trouwen op de candidatenlijst van de Anti-Re volutionnaire Partij te stemmen. De bijeenkomst werd daarna met gebed ge sloten. Een oud-generaal en prijzenpo litiek. Gekookte zee en mar meren trappen. Attracties bü de vleet. Er ls in Den Haag een oud-generaal, en die oud-generaal heeft een abonnement op de Scheveningsche Kurzaal. Er zijn. geluk kig en begrijpelijk, héél wat meer abonnés op dezen stroom van dagelijksche en soms wel twee-maal-daagsche attracties van den eersten rang. Maar deze oud-generaal na melijk is toch wel een bijzonderheid: hij be zocht namelijk alle voorstellingen. Dat wil zeggen: Bustabo zoo goed als den buikspre ker voor de kinderen en Toscanini met even veel pleizier als Cor Ruys en een White-hot- jazz-orgie en de beste muziekmakers van de heele wereld. De oud-generaal slaat geen avond en geen middag over. En heeft voor de aardigheid nu eens uitgerekend dat hij met zijn Kurzaal-abonnement van f 25 voor het hééle seizoen: elf-en-een-halve-cent per voorstelling heeft betaald. Dit is historisch. De generaal bestaat. En het abonnement van f 25 bestaat. En ziehier het bewijs, dat de Maatschappij Zeebad Scheveningen geleid wordt door voortreffelijke zakenlieden, die van moderne wanten weten. Want de mo derne tijd en de moderne mensch houden rekening met moderne prijzen. En Scheve ningen doet dat óók. Nog een voorbeeld: ondanks de devaluatie blijft de Exploitatie Maatschappij Scheve ningen haar oude prijzen handhaven. Dat beteekent: dat deze in vele gevallen lager zijn dan gelijksoortige buitenlandsche. Dat beteekent: dat er méér vreemdelingen zullen komen. Meer gezelligheid, méér vertier, meer mondaniteit-of-hoe-u-dat-noemen wilt. En de Exploitatie Maatschappij Scheveningen zit niet stil. Zij verzint nieuwigheden en brengt veranderingen aan om Scheveningen „bij" te houden. Scheveningen heeft dit jaar méér reclame gemaakt in het buitenland. Het klinkt gek: maar speciale aandacht is voor die propa ganda gewijd aanZwitserland. Deze pro paganda houdt verband met de aandacht die de Zwitsersche medische faculteiten wijden aan de medicinale zeebaden. Wist u dat Scheveningen de éénige Noordzee-badplaats is die warme èn koude zeebaden ter be schikking kon stellen? „Scheveningen- Kurort". Maar menschen die 't weten kun nen, verzekeren: een kuur te Scheveningen is aanbevelenswaardig na ernstige ziekten en operaties en óók voor directe behande ling van scrophuleuse, voor kindertherapie en dergelijke. Bij meneer dokter Roes. den badarts, kunt u op bestelling een portie warme Noordzee krijgen. Wij Hagenaars die de kuip verachtend er reeds van den be ginne af bij zijn om het gemengde bad te exploreeren waar je zulke éénige badpakjes ziet en waar heeren met embonpoints, snorre, ega's en volwassen kroost, ter afwisseling hunner heerige beheersohing kinderspelle tjes doen met snoezige kinderen, wij Hage naars weten dan dat ook het buitenbad warm kon zijn en dat de branding het vuur na aan onze scheenen kon leggen. Wat niet wegneemt dat een kuipbad warme oceaan verkwikkend kan zijn en vrijwel uniek is aan deze kust. En verder heeft het Palais de Danse waar je kómen kunt want de gezanten van Uru guay en IJsland komen er óók en referenda- res en alle nette menschen waarvan den Haag er zoo ontstellend vele bezit een nieuwe entrée gekregen. Aan het Gevers Deynoot- plein met zoowaar marmeren trappen. En het Grand-Hotel heeft innerlijk groote ver anderingen ondergaan En de heer Smaalders uit Amsterdam heeft er met den heer Willy uit Amsterdam een nieuw rijst-cocktail en dans- biefstuk-huis geopend.En Davids komt.En Otto Walburg en Siegfried Arno zijn er al en zoo begint alles goed en plezierig te worden in het licht van de zon en van de vreugde, van de ziltheid en de muziek. Op 11 Juni begint de muziek. lederen dag muziek. lederen dag goede muziek onder Schnu- richt en Neumark. Maar: Mengelberg, An- seret, Flipse, Kindier en Dobrowen komen gasteeren. En de grootste nationale en in ternationale solisten werken méé. Er komt óók dans. Met de Sakharoffs, met Lifar en Slavenska met Escudero en Uday Shan Kar Er komt óók jazz: Hylton en Nat Gonella. Er komt chanson: Lucienne Boyer. Er staan nog méér attracties op het pro gramma ik behoef alléén maar de namen: Franz Lehar en Tino Rossi te noemen om U te doen zien dat Scheveningen werkelijk alles in het werk stelt, om héél Europa tot zijn glorie te doen bijdragen maar ik moge het nu toch bij deze opsomming wel laten. Ik ben uw Haagsche briefschrijver en zoo nu en dan zeg ik wel eens wat spottends over het grootste dorp van Europa, met z'n soms wel héél dorpsche neigingen en z'n héél dorp- sche menschen. Mr. E. ELI AS. I/f JEEP/ I LTJMNEEM HOLLAND—AMERIKA LIJN. Drechtdijk, Vancouver n. Rott. 24 v. South ampton. Delftdijk, Vancouver n. Rott. 22 te v. Los Angeles. Rotterdam, 25 v. Rott. n. New-York. Veendam, 25 v. New-York te Rott. Binnendijk, N.-York n. Rott. 23 (12 midd.) 929 mijl W. van Bishops. Leerdam 25 v. Rott. n. N.-Orleans. Lochkatrine. Rott. n. Vancouver 23 te San Francisco. Lochmonar, Rott. n. Vancouver 23 te San Francisco. Lochgoil. Vancouver n. Rott. 20 v. L. Angeles. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein (uitr.) 25 te Port Natal. Bloemfontein. 25 v. Hamburg n. IJmuiden. Heemskerk (uitr.) 25 te Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jteggestroom (uitr.) 25 van Lagos. HALCYON LIJN. Stad Zaandam, Vaertan n. Vlaard. pass. 24 Holtenau, 26 (n.m.) verwacht. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Triton, Bourgas n. Amst. 25 te Lissabon. Trajanus, 25 van Monfalcone te Triest. Orpheus, 24 v. Amst. te Gothenburg. Fauna, 25 v. Malta n. Piraeus. Bennekom, Chili n. Amst. 25 (2 n.m.) v. Ant werpen. Aurora, Napels n. Amst. 24 v. Gibraltar. Breda, Chili n. Amst. 24 te Liverpool. Ceres, 23 v. Amst. te Curacao. Hercules, 24 v. Piraeus naar Volo. Hermes, 25 v. Rott. te Amst. Orion, 24 v. Alexandrië n. Jaffa. Poseidon, 24 v. Genua te Savona. Theseus, 25 van Oporto te Amst. Tiberius. 24 van Gocek te Susa. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (thuisr.) p. 22 Madeira. NED. IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha. Balik Papan n. Aroebaai, 24 van Calcutta. Mirza n. St. Kitts 24 (9.7 v.m.) 250 mijl Z. Valencia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Palembang, 25 v. Batavia n. Rott. Indrapoera (thuisr.) 25 te Marseille. Kota Radja, 25 v. Rott. te Batavia. Indrapoera (thuisr.) 25 v. Marseille. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat, 25 v. B.-Ayres te Rott. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Bengkalis (uitr.) 25 te Padang. Moena (thuisr.) 24 van Marseille. Johan de Witt, (thuisr.) 25 v. Southampton. Bintang (uitr.) p. 24 Dungeness. Johan van Oldenbarnevelt (uitr.) p. 24 Gi braltar. Bintang (uitr.) (9.28 v.m. 50 mijl W.Z.W. v. Niton. Chr. Huygens (uitr.) 24 te Belawan. STOOMVAART MIJ OCEAAN. City of Derby, Saigon n. Rott. 24 v. Pt. Said. Bengloe, Japan n. Rott. 22 te Saigon. Glenapp, Dairen n. Rott. 23 van Penang. Glenaffaric, Dairen n. Rott. 22 v. Shanghai. Perseus, Japan n. Rott. 24 te Manilla. Benreoch, Dairen n. Rott. 19 v. Miike. Ajax, Japan n. Rott. 25 te Singapore. Hector, Japan n. Rott. 25 van Kobe. Clytoneus, Batavia n. Amst. 24 te Suez. Bendoran. Japan n. Rott 25 te Spez. Polydorus, Batavia n. Amst. 24 v. Colombo. Antenor, Japan n. Rott. 25 v. Aden. Menelaus, Japan n. Rott. 23 v. Port Said. De eerste makreelkotter. De Noorsche motorkotter Melkevik is hier van Haugesund aangekomen met een lading versche makreel voor een plaatselijken impor teur. Dit is het eerste schip met een dergelijke lading in dit seizoen. AANGEKOMEN. 24 Mei: Hafnia s.s. Gdynia Secunda m.s. Swansea Akershus s.s. Oslo Heidelberg s.s. Ned. Indië Fermain s.s. Swansea Pluto s.s. Stettin Patria s.s. Gothenburg 25 Mei: Hermes s-s. Midd. Zee Newton Pine s.s. Bassein Melkevik m.s. Haugesund Marg. Finaly m.s. Le Havrp Theseus s.s. Oporto. Capt. Augustin s.s. Casablanca VERTROKKEN. 24 Mei: Heemskerk s.s. Beira Deva s.s. Barcelona Obor m.s. Falmouth Albert s.s. Dordrecht Fingal I s.s. Skelleftea 25 Mei: Joh. C. Russ s.s. Rotterdam Pan Gothia m.s. Rotterdam Tijdelijk buiten dienst. De loodsafhaalboot Junior is wegens den jaarlijkschen schoonmaakbeurt tijdelijk bui ten dienst gesteld. De sleepboot Woutrina is gedurende dien tijd als loodsafhaalboot in be drijf gesteld. LJzerverscheping. Het Zweedsche stoomschip Frey is van Am sterdam bij de Hoogovens aangekomen om ijzer bij te laden voor Zweden. Reis voortgezet. Het met machineschade als bijlegger bin nengekomen Noorsche stoomschip Fingal I heeft na herstel van de schade de reis naar Skelleftea voortgezet. STICHTING JEUGDGEBOUW. Het plan van Ned. Hervormde zijde om te komen tot stichting van een jeugdgebouw te Nieuwvennep, waarvoor ruim f 2000 bij elkaar werd gebracht, begint thans reeds een zooda- nigen vasten vorm aan te nemen, dat het wel te verwachten is, dat de totstandkoming daar van spoedig haar beslag zal kunnen krijgen. Dit zou. in het belang van het in dit dorp en omgeving steeds in bloei toenemend vereeni gingsleven, een ware uitkomst zijn. want er bestaat aldaar dringend behoefte aan zoo'n gebouw.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5