Centraal Europa—West Europa KON. NED. VOETBALBOND Kampioenschap van Nederland. De keur-elftallen samengesteld PROMOTIE TWEEDE KLASSE. WIELRIJDEN BILJARTEN ATHLETIEK LAWNTENNIS KAATSEN Competitie om het landskam pioenschap bijna geëindigd. Ajax eindigt weer met een over winning tegen Go Ahead. P. S. V. klopt Be Quick. t Gooi promoveert naar de 1ste klasse. Willem II maakt weer een kans op promotie. DE UITSLAGEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Go aheadAjax 03 Be Quick—P. S. V. 2—3 AFDEELING I. Promotie tweede klasse. (tweede beslissingswedstrijd) 't GooiHilversum Promotie vierde klasse. SoplaB. V. C. 1—4 SwiftGermaan 0- Oosterpark—A. P. G. S. 2 AFDEELING II. Promotie derde klasse: E. D. S.De Hollandiaan 28 Fluks—The Rising Hope 24 AFDEELING IV. Promotie tweede klasse: MirandaMiddelburg 63 Willem II—M. V. V. 4—3 Promotie derde klasse: R. C. S.Terneuzen 3- TivoliE. S. V. 1- Willein I—Kerkrade 2—1 AFDEELING V. Eerste klasse: G. V. A. V.Leeuwarden 5— Om den Ned. Voetbalbeker: Zesde ronde: C. V. V.—B. M. T. 2- Halve eindstrijd: EindhovenDe Kennemers 3— RANGLIJSTJES. Kampioenschap van Nederland gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. Drie Nederlanders in de West Ajax 8 7 0 1 14 20—10 1.75 Feijenoord 7 4 0 3 8 15—9 1.14 Be Quick 7 3 0 4 6 12—15 0.86 P. S. V. 8 3 0 5 6 15—22 0.75 Go ahead 8 2 0 6 4 8—14 0.50 AFDEELING I. PROMOTIE TWEEDE KLASSE *t Gooi (a) 6 3 2 1 8 13—6 1.33 Hilversum (a) 6 2 2 2 6 1112 1.— R. C. H. 4 1 0 3 2 9—15 0.50 (a) Na het spelen van twee beslissingswed strijden. PROMOTIE DERDE KLASSE Eindstand. H. V. C. 4 3 1 0 7 19—8 1.75 Vole wijekers 4 2 1 1 5 14—16 1.25 Bloemendaal 4 0 0 4 0 6—15 AFDEELING H. PROMOTIE TWEEDE KLASSE Eindstand. R. F. C. 4 4 0 0 8 16—3 2.— Z. F. C. S. V. V. 3—7 0.75 3—12 0.25 AFDEELING III. PROMOTIE TWEEDE KLASSE Hengelo (a) 5 3 117 16—14 1.40 Quick (a) 5 Ensch. Boys 4 14—13 1.— 11—14 0.50 (a) Na het spelen van een beslissingswed strijd. AFDEELING IV. PROMOTIE TWEEDE KLASSE: Willem II M. V. V. Miranda Middelburg 3 3 3 2 3 1 3 0 11—4 2.— 9—6 1.33 9—10 0.67 3—1,2 0.— AFDEELING V. PROMOTIE TWEEDE KLASSE Heerenveen 4 2 1 1 5 98 W. V. V. Friesland 8—5 1.— 6—10 0.75 GO AHEAD-AJAX (0-3) Gedurende de eerste 20 minuten zag het er naar uit, dat de thuisclub de leiding zou ne men. Herhaaldelijk vielen de Deventenaren aan; Ajax moest zich hoofdzakelijk tot ver dedigen bepalen. Het doel van Keizer werd nogal eens onder vuur genomen, maar steeds vloog de bal over of naast. Ajax zag blijkbaar het gevaar toen eerst in; van dat oogenblik werd het spel meer verdeeld. Toen Gerritse eenmaal was doorgebroken, kwam Halle hem onvervaard tegemoet en wierp zich voor de voeten van den Amsterdam mer, die moest toezien, hoe de doelman hem den bal voor den neus weghaalde. Hoe goed de Go ahead-verdediging zich ook weerde, zij kon niet verhinderen dat Van Ree- nen een schot loste, waarbij het leder rake lings langs den paal in het net vloog (01). Na de hervatting liep Go ahead hard van stapel; het duurde niet lang of haar midden voor Smit zag kans, den bal langs Keizer te plaatsen. Men juichte reeds voor den gelijk maker, doch op het critieke moment dook Been, die een uitstekende partij vertolkte, op de lijn op en voorkwam onheil. Toen Goldenbeld een ernstige fout maakte vlak voor het doel en Van Reenen resoluut in schoot, zoodat de stand 0—2 was geworden, zag het er naar uit, dat alle tegenstand werd opgegeven. Fraai spel van den Amsterdamschen rechts binnen Bijl leidde tot een voorzet naar den vrijgeloopen Van Reenen, die voor de derde maal aan Halle geen kans gaf om het leder te stoppen (0—3). Go ahead vond dit blijkbaar te erg; onder aanvoering van Jan Halle werd aan den aan val nieuw leven ingeblazen en al ontbrak hiel de finishing touch om succes te boeken, van een overwicht der gasten was in ieder geval nu geen sprake meer. Geen der partijen slaagde er meer in, te doelpunten; zoo zegevierde Ajax met 3—0. BE QUICK--P. S. V. (2-3) Na het beginsignaal begon de strijd veel belovend, speciaal van Groningsche zijde werd er fel gestreden; een paar hoekschoppen de monstreerden duidelijk eenig overwicht. Verder dan tot een schot tegen den paal van Hazeweijer Jr. werd het echter niet gebracht. De afwerking der aanvallen van P.S.V. liet eveneens te wenschen over en hoewel Van Kooijk c.s. vele kansen kregen, werd steeds over en naast Wachters' doel geschoten. Een door Peters met de hand gescoord doel punt werd afgekeurd. Be Quick's doelman wist enkele schoten op fraaie wijze te stoppen, doch het bleef een be legering van het doel der thuisclub, daar P.S.V. alles op winst ging zetten, doch de schotvaar digheid bleef gering. Een voorzet van Walter Blijham, die door i 1 Lanegger even werd vrij gelaten, kwam bij den fJ^ttfOpGGSChC PLOB2 linksbuiten Jensema, die via Van Run, onhoud- baar voor Winkel, inschoot (1—0). Het werd een wel zeer geflatteerde ruststand voor Be Quick en ook in de tweede helft bleek duidelijk P.S.V.'s meerderheid. Weliswaar openden de Groningers den strijd wederom met het forceeren van een paar hoek schoppen, maar weldra nam P.S.V. weer ge heel het initiatief. Na ruim een half uur loste De Visser een vleugelschot, dat via Ten Wolde doel trof. Hunting was er nog juist bij, om het leer het laatste zetje te geven. Toen kort daarop Van Kooijk aan de gasten een voorsprong gaf, was de tegenstand van Be Quick gebroken. In de laatste drie minuten werd nog tweemaal gescoord. Eerst vergrootte P.S.V. door Peters haar voorsprong tot 13, waarna Wilkens een kopbal van Pienter accep teerde en den eindstand op 2—3 bracht. HILVERSUM-'T GOOI (O-l) De tweede beslissingswedstrijd heeft dan eindelijk de beslissing gebracht, wie van de beide plaatselijke tweede-klassers het vol gende seizoen in de eerste klas zal uitkomen. 't Gooi is de gelukkige geworden, dank zij een doelpunt, in de veertiende minuut door Winthorst gescoord uit een voorzet van J. Cohen. Hilversum had daarvóór, maar vooral na het doelpunt, het beste van het spel; de goede achterhoede en middenlinie belieersch- te het veld volkomen. De voorhoede kreeg volop gelegenheid tot aanvallen, maar ihet aanvalsquintet wist van de vele geboden kansen niet te profiteeren. In de tweede helft was Hilversum ook weer beter in het veld, doch ook nu ontbrak pro ductiviteit. Eenige malen wijzigde men de opstelling, tot dat tenslotte Huizinga In de voorhoede kwam. Daarmede was evenwel de stuwkracht van de ploeg weg, zoodat toen 't Gooi meer bewegingsvrijheid kreeg en het Hilversum-doel af en toe gevaarlijk beko gelde. Onder de grootste spanning verstreek de tijd en toen het eindsignaal klonk was 't Gooi eerste-klasser. De burgemeester, de heer H. J. H. M. Lam- booy, die slechts een gedeelte van den strijd kon bijwonen, had vooraf een woordje ge sproken. Hij hoopte liet volgend jaar weer promotiewedstrijden te mogen zien. Na afloop sprak wethouder Lopes Dias een woord van hulde, waarna het Gooi-elftal, omstuwd door zijn aanhang, met muziek van het Sportpark trok naar het clublokaal op de Groest, waar feest gevierd werd. H. S. V. „De Kampioen". Woensdagavond beginnen de wedstrijden op do Heemsteedsche Wielerbaan weder Be gonnen wordt met een belangrijk competitie waarvoor fraaie prijzen zijn uitgeloofd. De beste renners der club schreven reeds in, zooals de Best, Schaper, Brey, Scheidier, Groot, v. d. Nes, Esveld, Burger, v. d. Heyde, de Lange, Terburg, Gebr. Drost, Hiensen, Huig, v. d. Mark, de Winter, v. Halst, Hessels, Op- broek. Schenk, Krom en anderen. De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereeniging heeft Zondag een recordrit gehouden over 60 K.M. 1. J. Munk 1 uur 46 min. 30 sec.; 2. G. Peters 1 uur 47 min. 37 sec.; 3. de Vries 1 uur 53 min. C-kl'asse 37V2 K.M.: 1. J. Vonk 1 uur 13 min. 10 sec.; 2. H. Veerman 1 uur 13 min. 10 sec.; 3. Weyers 1 uur 22 min. 50 sec.; 4. de Groot 1 uur 22 min. 50 sec. Juniores 25 K.M.: 1. K. Neeft 50 min. 24 sec.; 2. Teun; 3. Gerritsen; 4. K. Meyer. Donderdagavond 3 Juni baanwedstrijd te Halfweg. Clubkampioenschap op den weg 1937. Zondag werd op een traject in den Midden Beemster het clubkampioenschap op den weg' 1937 van de Federatie van Wielerclubs in Noord-Holland verreden over een afstand van 84 K.M. Er verschenen 11 clubs aan den start. De uitslag was als volgt: Kampioen 1937: H.S.C. De Bataaf, in 2 uur 14 min. 20 sec., met de renners Bouquet, Wil- derom, Schild, Vis, Boterman en Weber; 2. D.T.S. Zaandam, tijd 2 uur 14 min. 45 sec.; 3. A.S.C. Olympia, Amsterdam, tijd 2 uur 15 min. 18 sec.; 4. A.S.C. De Germaan, Amster dam, tijd 2 uur 15 min 31 sec.;5. A.R.C. Excel sior, Amsterdam, tijd 2 uur 15 min. 38 sec. 5. Excelsior 2 uur 15 min. 38 sec.; 6. De Kam pioen 2 uur 15 min. 58 sec.; 7. Le Champion 2 uur 19 min. 42 sec.; 8. Gazelle 2 uur 21 min. 37 min.; 9. A. S. V. 2 uur 23 min. 39 sec.; 10. Ger- mania 2 uur 28 min. 11. Ulysses niet aange komen. Mollerus-beker. De wedstrijden over driebanden op de groote tafel om bovengenoemden wisselprijs bij de ,B. C. der Sociëteit-Vereeniging" is weer be gonnen. De openings-wedstrijd had Zaterdag plaats tusschen de „B. C. der Sociëteit Vereeniging", met de leden C. Visser en W. v. d. Voort (inv. voor D. A. de Foeljaeger, wegens ziekte verhinderd) en „Insulinde", Amsterdam, met H. Sweering en Peeters (inv. voor J. J. P. Sweering) De partijen luiden aldus H. Sweering C. Visser Peeters W. v. d. Voort H. Sweering W. v. d. Voort Peeters C. Visser De Amsterdammers wonnen dezen wedstrijd dus met om 1. Naar wij vernemen is het Centraal Euro- peesch elftal, dat op Zondag 20 Juni a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen West-Europa uitkomt, in het kader van den Olympischen Dag, als volgt samengesteld: Doel: Planicka (Tsjecho Slowakije). Achter: Sesta en Schmaus (beiden Oosten rijk) Midden: Serantoni (Italic), Andreolo (Ita lië) en Lazar (Hongarije). Vóór: Sas (Hongarije), dr. Sarosy (Honga rije), Piola (Italië), Meazza (Italië) en Puc (Tsjecho Slowakije). Dit Centraal Europeesch elftal is buitenge woon sterk te noemen. Planicka is ongetwij feld de beste doelverdediger van Europa; te Amsterdam heeft men hem in een landen- wedstrijd tegen Tsjecho Slowakije kunnen be wonderen. De thans 33 jaar oude Tsjechische keeper heeft reeds 67 maal de kleuren van zijn land verdedigd. Oorspronkelijk speelde hij in een kleine vereeniging S.K. Bubenee, doch ging daarna naar Slavia Praag over, waarin hij nu reeds veertien jaar het doel verdedigt. Hij wordt als de beste Europeesche doelver- dediger beschouwd: men herinnert zich nog wel, hoe hij in 1934 bij de wereldkampioen schappen te Rome op plienomenale wijze zijn doel in den eindstrijd tegen Italië heeft ver dedigd. Sesta, de kleine Oostenrijksche back, heeft eveneens een zeer groot aantal internationale wedstrijden gespeeld. Eenige jaren geleden schitterde hij te Amsterdam in den wedstrijd tegen Nederland, toen het „wunderteam" van wijlen Hugo Meisl nog bestond. Hij is nog steeds één van de beste Europeesche achter spelers. Dr. Sarosy is de beste Hongaarsche voet baller, die dit Donauland ooit heeft opgeleverd. Hij speelt gewoonlijk spil of middenvoor, doch thans is hij op de rechtsbinnenplaats ge zet, daar men den sterken Italiaanschen mid- voor Piola niet wenschte te passeeren. Piola is reeds 26 maal in het Italiaansche elftal uitgekomen; hij begon in Pro Vercelli te spelen en vervolgde zijn voetballoopbaan in Lazio, de bekende club uit Rome. Hij is de beste schutter van Italië. Meazza, thans als linksbinnen opgesteld, heeft het als internationaal nog verder ge bracht. Hij kwam niet minder dan 35 maal voor zijn land uit. Hij is een van de jongste spelers, precies 20 jaar oud. Voordat Piola werd ontdekt, speelde hij midvoor in het Ita liaansche elftal. Puc, de Tsjechische linksbuiten, is een speler van Slavia Praag. Hij werd in den wed strijd, Zondag tegen Phoubus te Straatsburg gespeeld, gewond en liep in de tweede helft langs het lijntje maar een beetje mee. De West Europeesche ploeg is als volgt samengesteld: Doel: Jakob (Jahn Regensburg). Achter: Janes (Fortuna Dusseldorf) en Cal- denhove (D. W. S.). Midden: Kitzinger (F. C. '05 Schweinfurt), Goldbrunner (F. C. Bayern München) en Del- four (Racing Club de Paris). Vóór: Lehner (S. S. V. Schwaben Augsburg), Braine (Beerschot A* C.), Bakhuys (H. B. S.), Smit (Haarlem) en Van den Eynde (Beer schot A. C.) Twee reserves zullen eerst later worden aangewezen. Naar wij vernemen traint Bakhuys momen teel weer, zij het slechts licht. Over ongeveer een week zal hij, indien alles goed gaat, weer de zware training kunnen hervatten. Hij is onder behandeling van een geneesheer te Venlo en deze heeft de verzekering gegeven, dat, indien Bakhuys zich precies aan zijn voor schriften houdt, deze speler op 20 Juni volko men fit in het veld zal komen. Hans Jakob is momenteel wel de beste doel- verdediger van West Europa. Hij heeft reeds 28 landenwedstrijden voor Duitschland ge speeld. In Nederland heeft zijn doel verdedigen altijd een buitengewoon goeden indruk ge maakt. Jakob is 29 jaar oud. Paul Janes, de rechtsback, heeft 27 maal het nationale tricot voor Duitschland gedragen. Hij is lid van de West Duitsche club Fortuna; behalve op de backplaats heeft hij meermalen als half speler uitgeblonken. Janes is 21 jaar. Bertus Caldenhove, onze jeugdige interna tional, is dit seizoen buitengewoon op dreef. De D. W. S.-speler debuteerde als international in den wedstrijd Nederland-België, op 31 Maart 1935 te Amsterdam gespeeld en met 42 door het oranje-elftal gewonnen. Hij stond toen echter rechtsback; na drie wedstrij den verhuisde hij naar links. Sindsdien ont brak hij niet meer in het Nederlandsch elftal, waarvoor hij thans in totaal 13 wedstrijden heeft gespeeld. Rechtshalf Albin Kitzinger droeg 13 maal het nationale shirt voor Duitschland. Hij 25 jaar oud en is technisch en tactisch een der beste middenspelers, die Duitschland ooit gehad heeft. Ludwig Goldbrunner is een stopper-spil bij uitnemendheid. Hij heeft 24 maal in het Duit sche elftal gespeeld en is aanvoerder van zijn club. Hij Toopt reeds tegen de 30 jaar. Nog versch ligt in het geheugen de wijze, waarop hij in de ontmoeting tegen Nederland te Dus seldorf onzen nationalen midvoor Bakhuys schaduwde. Als linkshalf is Edmond Delfour opgesteld. Hij is een der beste spelers, die Frankrijk ooit heeft gehad. Geen wonder dus, dat hij reeds 34 maal in het nationale elftal is uitgekomen. Hij is een zeer knap speler, technisch uitste kend onderlegd. De laatste jaren trad hij als aanvoerder van het Fransche elftal op. Als rechtsbuiten is gekozen Ernst Lehner. Hij is een van de jongere Duitsche internatio nals, zeer snel; hij beschikt over een hard schot. Niet minder dan 31 maal kwam deze 24- jarige speler reeds voor het Duitsche elftal uit. Het was natuurlijk dat voor de rechtsbin nenplaats Raymond Braine in aanmerking kwam. Gewoonlijk speelt hij linksbinnen in het Belgische elftal. In zijn club, de Beerschot Athletic Club, is hij als midvoor opgesteld, Braine is 30 jaar oud en kwam 39 maal in het vertegenwoordigende elftal van België uit. Hij werd in België tot beroepsspeler gekwali ficeerd; in Augustus 1930 ging hij voor Sparta Praag spelen. Het conflict België—Tsjecho Slowakije inzake de kwestie Braine ligt nog versch in het geheugen. Bakhuys wordt beschouwd als de beste mid denvoor van Europa. Zeer interessant zal de vergelijking tusschen hem en den Italiaan schen midvoor Piola kunnen zijn. Onze land genoot speelde 22 maal voor het Nederlandsch elftal; hij debuteerde op 2 December 1928 te Milaan in den wedstrijd Italië—Nederland, die door Italië met 32 werd gewonnen. Men zal benieuwd zijn wat hij met spelers als Braine en Smit naast zich zal presteeren. Linksbinnen J. C. Smit is sedert jaren lid van „Haarlem". Door een knieblessure was hij gedwongen geruimen tijd rust te houden In den wedstrijd tegen België, begin Mei te Rot terdam gespeeld, bewees hij (tenminste in de eerste helft) nog altijd een speler van extra klasse te zijn. Smit, die de rol van „zwerver" vervult en die ook over een goed schot be schikt, kwam reeds zeventien maal voor het Nederlandsch elftal uit. Als linksbuiten is Stanley vap den Eynde gekozen, de 27-jarige speler van de Beerschot Athletic Club. Hij kwam 23 maal in het Bel gische elftal uit. In Dublin werd hij in Februari 1934 in den wedstrijd tegen Ierland ernstig gewond. In November van het vorige jaar kon hij weer voor Beerschot uitkomen.; Hij is nog steeds de beste linksbuiten van België Volgens den heer K. J. J. Lotsy, voorzitter van de keuze-commissie voor het West Euro peesche elftal,, is dit elftal het sterkste, dat kon worden samengesteld. Zonder aanzien des persoons zijn de commissieleden het met alge- meene stemmen over deze samenstelling eens geworden. Een spannende en vooral fraaie strijd is te irwachten, er" - - voetbalwereld. pnt. brt. h.s. gem. 40 77 6 0.519 27 77 3 0.350 40 103 5 0.388 32 103 4 0.310 40 76 4 0.526 28 76 3 0.368 30 80 3 0.375 40 80 4 0.500 Nieuw wereldrecord polsstokhoog springer Uit Los Angeles: William Sefton verbeterde tijdens de wedstrijden te Los Ange-les het wereldrecord polsstokhoogspringen door over een hoogte van 4.54 meter heen te komen. Het oude wereldrecord stond op naam van Sefton en Meadow, die beiden op 9 Mei j.l. te Palo Alto in Californië 4.48 meter sprongen. Earl Meadow wilde echter niet achterblij ven; hij slaagde e rin, toen de lat eveneens op 4.54 meter lag, er over te komen, zoodat bei den weer wereldrecordhouders zijn. Nieuwelingendag te Amsterdam. De H. A. V.'er Lamoree springt 6.66 M. (Van onzen medewerker). Door de nieuwe klasseindeeling der K. N. A. U. was het op de wedstrijden voor C-klassers te Amsterdam mogelijk, dat toch verschillende ,-athleten mee konden dingen, zoodat af en toen eenige goede prestaties genoteerd konden worden. Zoo ontpopte de polstok hoogspringer Lamoree (H. A. V.) zich als een goed versprin ger, door zich met een sprong van 6.66 M. nummer één te plaatsen. Figee (H. A. V.) herstelde zich volkomen van zijn op Zaterdagavond ontactisch geloopen 800 M.; hij won de 400 M. in 53 sec. Ook de hoogspringer Klinkenberg (H. A. V.) wist het via serie en demi-finale tot een vierde plaats in de finale te brengen. Schulz (H. A. V.) werd vierde op de 1500 M. De ploeg Schimmelpenninck, Kluft, Stouten, W. Kaan had op de 4x100 M. estafette, bij be ter wisselen als tweede binnen kunnen komen. Nu werd de derde plaats bezet. W. Kaan kon zich met een sprong van 1.60 M. niet bij de eersten plaatsen. Aan Kluft (H. A. V.) gelukte het het kogelstooten met 10.40 M. voor zijn rekening te nemen. Op discus werpen werd hij tweede met 31.51 M. Ook de Haarlemsche dames athletiek ver eeniging „Gita" was met eenige jongere leden aanwezig. Hiervan wist mej. R. Jansen de finale 80 M. te bereiken, waarin zij, hoewel niet bij de eerste drie behoorende, verdienste lijk liep. SELECTIEWEDSTRIJDEN NED. ATHLETEN. Petit verbetert het record 3000 M. (Van onzen medewerker). Zaterdagmiddag werden voor de daartoe uitgenoodigde athleten selectiewedstrijden gehouden ter vaststelling van de landenploeg en de deelnemers aan den Olympischen dag Over het geheel genomen waren de presta ties niet zoo goed, hoewel dit voor een deel geweten mag worden aan het feit, dat het voor de meeste athleten pas de eerste of tweede wedstrijd was. Niettemin waren er toch eenige mooie resul taten te boeken in de eerste plaats wist Petit t ïecord 3000 M. van J. Zeegers te verbete- te brengen op 8 min. 54.8 sec. Hij heeft dit geheel op eigen kracht moeten doen, daar hij door niemand opgejaagd werd en aus alleen tegen het horloge moest loopen De Groninger Kamps, van wien veel ver- wacht werd, stelde teleur; hij moest op- geven. Iets dergelijks deed zich voor op de 1500 M. waar de favoriet Kalkman na 800 M. opgaf' De Ruyter had nu geen tegenstand meer, doch zag kans, den goeden tijd van 4 min. 7.1 sec. te maken. De jonge Haarlemmer Heimans bezette hier verdienstelijk de vijfde plaats. Op de 800 M. liep Figee (K.A.V.) een zeer goede 700 M. waarmee hij echter te veel van zijn krachten gevergd had en verder gèen rol meer speelde. Voor een groot deel dankt de winnaar Bouman hieraan zijn tijd onder de twee minuten, n.l, 1 min. 59.1 sec. z V. Mans (H.A.V.) liep tactischer en bezette de vierde plaats. Op de 400 M. wist Herfst 0H.A.V.) zich niet in de finale te plaatsen? die op keurige wijze door den Hagenaar K. Baumgarten in 50 sec. gewonnen werd. De 110 M. horden, waar aan W. Kaan ver hinderd was deel te nemen, werd nu ge wonnen door den tienkamper Brasser in 15.7 sec., waarmede hij o.a. Mesman Schulz achter zich liet. Bij de 100 M., waaraan Osendarp niet deel nam, moest Van Beveren zich ten volle ge ven, om zich Boersma van het lijf te houden. Ze maakten beiden 11 sec. De series hadden getoond, dat er momenteel goed sprinters materiaal aanwezig is. Wat de werpnummers betreft, bleek bij speerwerpen dat de kampioen van der Pol geheel uit vorm was. De A. A. C.'er Lukeveld werd nu met een worp van 59.23 Meter winnaar. De Bruyn (V. en L.) wierp de discus 43.41 M. Houtzager (V. en L.) stootte de kogel 13.155 M. Zijn clubgenoot De Bruyn nam aan dit nummer geen deel. Op hoogspringen bezette v. d. Klinkenberg (H.A.V.) met 1.70 M. de vierde plaats. Op de 100 M. voor dames, waar mej. Koe aan de overige deelneemsters 5 M. voorgift gaf, bezette het Gita-lid, mej. Bolwidt de derde plaats. Ongetwijfeld heeft de Technische Com missie een beter overzicht gekregen, maar de bezetting van de tweede plaats op eenige nummers zal nog wel moeilijkheden opleve ren, als men bijv. bedenkt, dat de tweede man op discuswerpen ruim 10 M. minder wierp dan De Bruyn en er bij het versprin gen, dat Geul (V. en L.) met 6.86 M. won, voor de overige deelnemers slechts sprongen van 0.40 M. werden genoteerd. De Competitie. Hoe verder de competitie vordert, hoe beter Haarlem gaat spelen. Thans werd tegen D. d, V. 2 de kleinst mogelijke nederlaag geleden. De winstpunten zijn meer in hoofdzaak van de heeren gekomen, waarvan Onstein zoo ge lukkig was zijn beide partijen (mixed en dub bel) te winnen. De andere twee punten kwa men van de heeren enkelspelen. Van de vijf dubbelpartijen kon geen enkele in twee sets beslist worden; wel een bewijs dat daar de krachten weinig of niet uiteen liepen. De gedetailleerde uitslagen luiden: EERSTE KLASSE. Haarlem—D. D. V. 2 (4-6) Heerenenkelspel Kauffmann slaat Wiegers 63, 63. Jhr. B. W. F. van Riemsdijk slaat Wiener 6—3, 6—2. v. d. Stadt verliest van Lissauer 06, 3—6. Damesenkelspel Jkvr. L. van Riemsdijk verliest van mevr v. Gulick 4—6, 5—7. Mej. A. v. Beeck Vollenhove verliest van me] Kiek 1—6, 4—6. Gemengddubbelspel Mej. Adams en Onstein slaan mevr. v. Gu lick en Wiener 75, 79, 63. Mevr. Kern en Kern verliezen van mej. Kiek en Lissauer 57, 62, 16. Heerendubbelspel Oudes en v. d. Stadt verliezen van Wiener en Lissauer 26, 97, 36. Kern en Onstein slaan Wiegers en Strauss 6—1, 2—6, 6—1. Damesdubbelspel Mevr. Kern en Jkvr. L. van Riemsdijk ver liezen van mevr. v. Gulick en mej. Kiek 5—7 6—4, 4—6. Festina-T. C. H. (10-0) Heeren-enkelspel: Leembruggen slaat Knoop 62, 61, Ho ving slaat Erdman 3r—6, 62, 62; Ir. Nauta slaat van Driessum 61, 62. Dames-enkelspel Mej. G. Terwindt slaat Miss Webster 6—0, 60, mevr. Reydon slaat mej. Renses 6l, 6—2. Gemengd dubbelspel: Mej. G. Terwindt en Hoving slaan Miss Webster en Knoop 75. 62; mevr. Reydon en Ir. Nauta slaan mej. Renses en Blom 6—1, 6—3. Heeren-dubbelspel Leembruggen en Ir Nauta slaan Knoop en Blom 64, 60. Hoving en N.N. slaan Erd man en van Driessum 64, 60. Dames-dubbelspel Mevr. Reydon en mej. Terwindt slaan Miss Webster en mej. Renses 6<1, 6.0. Competitiestanden. Ie klasse af deeling 3: Festina 4 3 10 7 D. D. V. 2 4 3 1 0 7 Haarlem 4 10 3 2 T. C. H. 4 0 0 4 0 31r— 9 28—12 16—25 6—34 Verdere uitslagen. Hoofdklasse. Thor IRhijnauwen I 6-4 A T. V. I—Spiegel I 6-4 Eerste klasse. Anglo Dutch I—Kat I 9-1 Rood Wit ISchiedam I 3-7 Park Marlot I—(Hilversum I 6-4 Groen Wit I—Ace I 8-2 Haarlem ID. D. V. II 4-6 Festina I—T. C.'H. I ,10-0 Venlo IWoburnpark I 7-3 Philharmonie IEindhoven I 3-7 Overgangsklasse Game IPark Marlot II 5-3 Leiden ISiod I 3-5 Shot I—Mattenklopper I 3-5 Spiegel IIAlta I 3-5 Zwolle INijmegen I 1—7 Arnh. Bond IEnschede I 5-3 ReadyBreda I 7-1 aBst. Baz. IVolley I 3-5 Tweede klasse A N.-W.: T. C. H. 2Heemstede 5-3 Sharp I—Beverwijk I 5-3 D.D.V. Ill—Haarlem H 6-2 T.C.G. I—Enkhuizen I 2—6 Tweede klasse B N.-W.: Heemstede 2Festina 2 2-6 Game and SetRood Zwart 6-2 2e klasse B N.W. Nieuwe MeerT.C.G. II 4—4 Westrust IShell I 3-5 Score IIHeemstede III 7—1 Derde klasse A N.-W.: T. C. H. 3—Deuce 2 2-6 Derde klasse B N.-W.ï WimbledonTiol 3-5 Heemstede 5Kat 3 1-7 Heemstede 6Algemeene 3 4-4 Bonzo 2—Gold Star 1935 2-6 Duinlust 2Ready 1928 2 6-2 3e klasse A N.W.: Groen Wit IIIHeemstede IV 7-1 T.C.G. HI—L.T.V. Zaandam 7—1 Deuce IWestrust H 6-2 Beverwijk HIBonzo I 4-4 OM DEN DAVIS CUP. Ver. Staten—Australië (3-0) Uit Forest Hills: De uitslagen van de beide eerste enkelspelen der ontmoeting Vereenigde StatenAustralië luidden: Donald Budge (V.S.) sloeg Jack Crawford (Australië) 61, 63, 62. Bryan Grant (V.S.) sloeg John Rromwich (Australië) 62, 75, 61. Stand na den eersten dag 2—0 voor de Vereenigde Staten. Uit Forest Hills: Het dubbelspel werd even eens door de Amerikanen gewonnen, zoodat de Vereenigde Staten reeds de finale der Amerikaansche zone hebben gewonnen. Zij zullen nu naar Engeland gaan om daar de in- terzone-finale te spelen. De uitslag was: Budge en Mako (V.S.) sloegen Crawford en Mac Grath 75, 61, 86. Frisia. Zondag heeft bij warm weer de vooroefe ning plaats gehad op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Kleverlaan voor de Comp A op 27 Juni. De eerste partij werd gewonnen door L. de Graaf, R. Hibma, J. van Dijk met den stand 5—366. De tweede partij door P. Goinga. S. Broersma, N. Bosma met den stand 5464. Daar de beslissing moeilijk was, werd tusschen J. van Dijk S. Broersma, en N. Bosma, geloot, wie de voorin plaats zou bezetten. De loting viel ten gunste van N. Bos ma uit. Het partuur voor Comp. A. is nu als volgt samengesteld. N. Bosma, voorin R. Hibma, 2de opslag achterin, L. de Graaf 1ste opslag. Er zal weer in de maanden Juni en Juli worden gekaatst op Donderdagavond van 7 tot 9 uur.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6