THIJS IJS EN HET HANENEI Italië en Duitschland voorloopig uit de non-interventiecom missie. De strijd in Noord-Spanje Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT RADIO PROGRAMMA DINSDAG T JUNI 1937 Waarborgen geëischt. Beschieting van Almeria de eenige represaille. 19 dooden bij het bombardement der havenstad. Het D. N. B. meldt uit Berlijn 31 Mei: De Duitsche vertegenwoordiger in de commissie voor de niet-inmenging heeft opdracht gekre gen den voorzitter in kennis te stellen van de officieel vastgestelde toedracht van het inci dent met de „Deutschland" en hem daarbij mededeeling te doen van het volgende besluit der rijksregeering: „De rijksregeering zal niet aan het stelsel van toezicht en aan de beraad slagingen van de commissie voor de niet-inmenging deelnemen, zoolang haar geen veilige waarborgen tegen een herhaling van dergelijke gebeurte nissen gegeven zijn. De rijksregeering zal, zooals van zelf spreekt, naar eigen goeddunken beslis sen over de maatregelen, die tegen de „roode machthebbers" genomen moe ten worden in antwoord op den zeld zaam boosaardigen overval. Zij heeft bovendien haar oorlogsschepen op dracht gegeven, zoolang deze toestand voortduurt, zich tegen ieder in de na bijheid komend „rood" Spaansch vliegtuig of oorlogsschip met de wa penen te verdedigen." De Italiaansche regeering heeft het volgen de officieele communiqué gepubliceerd: „De herhaalde aanvallen van de vliegtuigen der „rooden" op Italiaansche en Duitsche schepen hebben duidelijk aangetoond, dat een vooropgesteld plan bestaat de scheepsmacht van deze beide mogendheden, welke door de niet-inmengingscommissie belast is met de controle ter zee, aan te vallen. De fascistische regeering heeft be sloten de Italiaansche schepen niet langer te laten deelnemen aani de internationale controle ter zee en heeft besloten haar vertegenwoordi ger uit de niet-inmengingscommissie te Londen terug te trekken, tot het oogenblik, waarop deze commissie maatregelen zal hebben genomen om nieuwe misdadige aanvallen te ver- hinderen. Onze vertegenwoordiger te Londen heeft deze beslissing medegedeeld aan de commissie te Londen. Tezelfdertijd heeft de vertegenwoor diger van Duitschland een gelijke mededee ling overhandigd." Beschieting van Almeria „eenige represaillemaatregel". Uit Washington, 31 Mei: De Duit sche ambassade deelt mede, van haar regeering bericht te hebben ontvangen dat de beschieting van Almeria de eenige represaillemaatregel is, die naar aanleiding van het gebeurde met de „Deutschland" is overwogen. Negentien dooden bij het bom bardement. De civiele gouverneur van Almeria heeft - gistermiddag het Spaansche ministerie van landsverdediging mede gedeeld, dat bij het bombardement van Almeria door de Duitsche oorlogs bodems negentien personen om het leven zijn gekomen, waaronder vijf vrouwen en een kind. Vijf en vijftig- personen werden gekwetst. Negen en dertig huizen zijn geheel vernield, talrijke andere zijn gedeeltelijk in gestort. De stad werd beschoten door geschut van kaliber van 305 mm. De Britsche torpedojager, die belast is met de controle van dit deel van de kust, woonde het bombardement door het Duitsche eskader bij. De militaire commandant van Almeria heeft gister de volgende bijzonderheden over de be schieting van de stad gepubliceerd: „Hedenmorgen om 5 uur 30 werd ik ge waarschuwd, dat een Duitsch pantserschip en vier Duitsche torpedojagers uit de richting van Carthagena naar Almeria kwam. Om 5 uur 45 bevonden deze vaartuigen zich op een afstand van twintig kilometer, en bewogen zij zich voort in de richting van Almeria. Toen zij zich op een afstand van 12 K.M. bevonden, openden zij zonder eenige waarschuwing of kennis geving het vuur op de bevolking der stad. Zij trachtten niet een bepaald doel te treffen, hetgeen daaruit bleek, dat zij een aantal gra naten, ten getale van naar schatting twee honderd, over de geheele oppervlakte van de plaats, afschoten. De kustbutterijen beantwoordden het vuur met. circa zestig kanonschoten, die naar het schijnt een der torpedojagers raakten. Om 6 uur 50 staakte het Duitsche eskader het vuren en verwijderde zich onder beschut ting van een rookgordijn. De waarnemer van de kustbatterijen onderscheidde duidelijk de Duitsche kleuren op de aanvallende schepen. De vaartuigen naderden Almeria langs Cabo Gata tot op de hoogte van Roquetas, waar zij den steven wendden naar Almeria en zich in gevechtslinie plaatsten. Ook het vertrek ge schiedde langs Cabo Gata in Oostelijke rich ting. Verscheidene gebouwen der stad zijn ver woest. Een jachtvliegtuig kon waarnemen, dat het Duitsche eskader zich naar Melilla begaf. De oorlogsschepen vuurden ook op de sloepen, die bezig waren met het opvisschen van mij nen in de zone, waar eenige dagen geleden een Engelsche torpedojager op zulk een mijn geloopen is". „Deutschland" keert met 24 dooden huiswaarts. De „Deutschland" heeft uit Berlijn bevel gekregen terstond terug te keeren. Het schip is gistermiddag in gereedheid gebracht om de thuisreis te aanvaarden. Inmiddels is in het hospitaal nog een der opvarenden van de „Deutschland" aan zijn verwondingen bezweken, waarmede het totaal aantal dooden gestegen is tot 24. De Duitsche ambassadeur te Lon den, Von Ribbentrop. heeft den voor zitter van de niet-inmengingscom missie ad-interim, Wallace, een schrij ven gezonden, waarin hij verklaart dat de „Deutschland" niet op de vliegtuigen heeft geschoten. Spaansch protest bij den Volkenbond. De vertegenwoordiger van Spanje in den Volkenbondsraad, minister Del Vayo, heeft naar Reuter verneemt, den secretaris-gene raal een nota overhandigd, waarin hij hem verzocht de staten, leden van den Bond, zoo spoedig mogelijk op de hoogte te stellen met de gebeurtenissen te Ibiza en Almeria, welke volgens de Spaansche regeering een nieuwe aanslag zijn tegen de onafhankelijkheid en integriteit van Spanje. In haar nota deelt de Spaansche regeering mede. dat bij het bombardement van Alme ria negentien personen werden gedood, waar van vijf vrouwen en eon kind. De Spaansche regeering wacht de ontwik keling van de debatten in de niet-inmen gingscommissie te Londen af. alvorens te be sluiten of zij, overeenkomstig haar recht, verzoeken zal den Volkenbondsraad drin gend bijeen te roepen. Londen keurt het Duitsche optreden af. Het bericht van het bombardement van Almeria heeft in Londen groote sensatie ver wekt, want men verwachtte over het alge meen niet, dat Duitschland zulke .krachtige represaillemaatregelen zou nemen, alvorens een internationale lichaam van gezag als de niet-inmengingscommissie de door het inci dent met de „Deutschland" gestelde kwesties zou hebben onderzocht. De officieele kringen aldus Havas toonen zich uitermate be zorgd, maar onthouden zich nog van com mentaar ten opzichte van de perstelegram men. In politieke kringen hebben de berich ten uit Spanje en Genève sterke verontrus ting en afkeuring gewekt. In deze kringen is men van meening. dat hoe gerechtvaardigd de reactie van Berlijn op het incident met de „Deutschland" ook is, het niet tot de bevoegd heid van de Duitsche regeering behoorde, zulk een groote verantwoording als van een getrouw oorlogsfeit, op zich te laden. De in Londen ontvangen berichten zijn medege deeld aan den eersten minister en zijn ambt- genooten. Tot dusverre is nog niet bekend, welke gedragslijn de Britsche regeering zal volgen, maar ongetwijfeld zal zij alle pogin gen aanwenden om te voorkomen, dat Duitschland's optreden het stelsel der non interventie compromitteert en den inter nationalen toestand vertroebelt. In een officieel communiqué wordt mede gedeeld, dat de bijeenkomst van de onder commissie van niet-inmenging werd bijge woond door de vertegenwoordigers van het Vereenigd Koninkrijk. België, Tsjecho-Slo- wakije, Frankrijk, Portugal. Zweden en de Sovjet-Unie. De aanwezige gedelegeerden gaven te ken nen, dat zij voornemens zijn hun regeerin gen op de hoogte te stellen van den toestand zooals deze uit de verklaring van den voor zitter bleek. Zij verzochten den voorzitter, een nieuwe, vergadering te beleggen, zoodra hij zulks wenschelijk zal oordeelen. v „Admiral Scheer" niet ern stig beschadigd. De in het buitenland verspreide geruchten, dat het Duitsche pantserschip „Admiral Scheer" bij de beschieteing van Almeria zwaar beschadigd zou zijn en het pantser schip „Deutschland" de zinkende „Admiral Scheer" te hulp snelt, worden in bevoegde krinven als onwaar gekenmerkt, aldus het D.N.B. J Het bericht, als zouden Duitsche durkboo- ten in de Spaansche wateren torpedo's op schepen hebben afgevuurd, wordt in bevoeg de kringen te Berlijn een verzinsel genoemd. Begrafenis der slachtoffers van de „Deutschland". Maandagmiddag zijn de bii den bomaanval op de „Deutschland" om het leven gekomen matrozen te Gibraltar ter aarc^ besteld. De plechtigheid werd bijgewoond door den Britschen gouverneur van Gibraltar, Sir Charles Harington, en de schouten-bij- nacht Evans en Wells, alsmede door delega ties van alle in de haven liggende Britsche oorlogsschepen, van den Turkschen torpedo jager „Kocatepe" van een Nederlandsche duikboot en een Amerikaanschen torpedoja- Amerika en het Duitsch- Spaansche incident. De Spaansche ambassadeur die zich te San Francisco bevond, is per vliegtuig naar Washington vertrokken om een onderhoud met Huil te hebben. In Spaansche kringen verklaart men, dat hij inlichtingen zal in winnen omtrent de houding der Amerikaan- sche regeering. Deze kringen zijn van mee ning, dat de Vereenigde Staten, hoewel zij geen lid zijn van de commissie voor de niet- inmenging, altijd een politiek van niet-in menging gevolgd hebben. Men wenscht thans te weten, of de beschieting van Almeria daarin wijziging heeft gebracht. Prins Saionji wordt geraadpleegd. Zooals in kabinetscrises gebruikelijk, ver trekt de geheim zegelbewaarder Joeasa vandaag naar Okitsoe, om den ouden prins Saionji te verzoeken een candidaat voor het ministerpresidentschap aan te wijzen. Joeasa wordt vanavond te Tokio terugverwacht, waarna hij zich terstond naar den keizer zal begeven om het advies van Saionji voor te leggen. De Mikado zal vervolgens vermoede lijk terstond den candidaat naar het paleis ontbieden. De bladen wijzen er op, dat het le ger de politieke partijen niet onvoorwaarde lijk verwerpt, in geval zij samenwerken voor het tot stand brengen eener vernieuwingspo litiek in het nieuwe kabinet, dat „super-na tionaal" belooft te worden en de bekwaamste mannen uit verschillende kringen zal be vatten. Het aftreden van den eersten minister Hayasji geschiedde na een onverwachtsche audiëntie bij den keizer en een daarop vol genden buitengewonen kabinetsraad, meldt het D.N.B, uit Tokio. In politieke kringen wijst men erop, dat het aftreden van Hayasji onvermijdelijk was geworden, toen de moge lijkheid voor een nieuwe ontbinding van den Rijksdag en een kieshervorming bij besluit van den keizer mislukte op den tegenstand der keizerlijke adviseurs en een deel van het kabinet. Ook de nagestreefde aaneensluiting der rechtsche groepen tot een nieuwe re- geeringspartij mislukte, zodat Hayasji volledig geïsoleerd was. Als zijn opvolger worden o.a. jenoemd de vroegere minister van binnen- landsche zaken, Mizuto, de voorzitter van den Raad van State, Hirnuma, de gouverneur van Formosa, admiraal Kobajasji en admiraal Osumi. Men neemt aan, dat de nieuwe minis terpresident zal trachten een ontspanning met de partijen te bewerkstelligen. Eng< Chamberlain voorzitter der Conservatieve Partij. Neville Chamberlain is tot voorzitter dei- conservatieve partij gekozen. ■In cüë Opstandelingen geven verzet op. Uit BANNU, 31 Mei: De stam der Tori Khel, die het leeuwenaandeel in den strijd voor den fakir van Ipi heeft gehad, beeft doen weten, dat hij met de regeering vredesonder handelingen wil openen, aangezien hij ge noeg heeft van den strijd.. De blokkade van het gebied van dezen stam is opgeheven, op dat de groote stamraad op 5 Juni bijeen kan komen Elf „Trotskisten" terecht gesteld. Te Chabarowsk in Siberië zijn gisteren elf Trotzkisten geëxecuteerd. Het in de laatste 14 dagen terechtgestelde aantal „Trotzkisten" is hiermede tot 66 gestegen. TWAALF DEELNEMERS AAN DE GORDON-BENNETTVLUCHT. Havas meldt uit Parijs, 31 Mei: De Belgi sche Aeroclub heeft medegedeeld, dat twaalf luchtballons zijn ingeschreven voor den Gordon-Bennett-wedstrijd van dit jaar. Hiervan zijn twee Franschen, drie Duit- schers, drie Belgen, drie Polen en 1 Zwit- ster. Regeeringsleger gereorganiseerd. Havas meldt uit Valencia 1 Juni: De pre sident der republiek heeft een decreet getee- kend, waarbij het noordelijke leger hervormd wordt. Het zal voortaan bestaan uit twee groote eenheden, die rechtstreeks aan den minister van nationale verdediging onderge schikt zijn. Deze eenheden zijn het Baskische legercorps onder bevel van generaal Gamir Uriburri en het leger van Asturië en Santan der onder generaal Llano de Laencomienda. Beide aanvoerders zullen het bevel te land, ter zee en in de lucht hebben. In het legerbericht van het groote hoofd kwartier der opstandelingen wordt medege deeld, dat de berichten, volgens welke de linkschen aan het front van Soria zouden zijn opgerukt, volkomen onjuist zijn, omdat er geen enkel gevecht gevoerd is. Onder begun stiging van een dichten mist hebben de link- sche troepen een aanval ondernomen tegen de rechtsche stellingen bij San Pedro in Bis kaje. De aanval werd afgeslagen en de vijf linksche bataljons die door de troepen van Franco achtervolgd werden, verloren meer dan 150 dooden. In Guadarrama heeft de vijand bij den strijd in den sector La Granja meer dan driehonderd dooden achtergelaten. Op Majorca duren de luchtaanvallen op de burgerbevolking voort: zij zullen op de juiste wijze beantwoord worden. Een door een Tsje- cho-Slowaak bestuurd vliegtuig is op het eiland neergeschoten. Uit Barcelona wordt gemeld, dat bij het laatste bombardement op Bar celona door de Nationalisten 79 men- schen om het leven zijn gekomen en 144 gewond. De buitenlancisclie inmenging in den Spaansehen burgeroorlog. Resoluties aan den Volkenbondsraad. De president van den Volkenbondsraad, Quevedo, ontving gisteren de volgende reso lutie: De Internationale Vrouwenliga voor Vrede en Vrijheid, die meer dan 52 nationale af- deelingen en overeenkomstige groepen telt, geeft uitdrukking aan zijn ontsteltenis over de onmenschelijke afslachting van een bur gerbevolking, die zonder verdediging is, en de verwoestingen op Spaansch gebied door buitenlandsche troepen, door de buitenland- sclie regeering in dienst van de opstandelin gen gesteld. Zij beschouwt dit optreden als een schen ding van alle menschelijke en cultureele wetten. Bij herhaling heeft zij de flagrante schen ding van artikel 10 van het Volkenbondspact geconstateerd en zij vraagt thans opnieuw in den Raad onmiddellijk die maatregelen te nemen, die tengevolge zullen hebben, dat de Italiaansche, Duitsche en Marokkaansche troepen, die met de rebellen strijden, den Spaansehen grond zullen ontruimen. Een soortgelijk schrijven ontving de voor zitter van den Volkenbondsraad van het Wereldcomité van Vrouwen, sprekende uit naam van tien millioen vrouwen uit alle werelddeelen, uit alle maatschappelijke krin gen, van verschillende politieke, religieuze en filosofische opvattingen. Het Comité verzoekt den Raad, overeen komstig artikel 11 van het Volkenbondspact die maatregelen te nemen, die tot gevolg zullen hebben, dat le. De vreemde troepen, de Marokkanen inbegrepen, het Spaansche grondgebied on middellijk zullen verlaten; de wapenzendin gen aan de opstandelingen worden 6topgezet en de eerbied voor de internationale wet wordt hersteld. 2e. Het voortduren van bombardementen op de burgerbevolking en de vernieling van steden, uitgevoerd zonder eenige militaire noodzaak, wordt verhinderd. 3e, Ten behoeve van de Spaansche vluch telingen een steunaetie door de regeeringen der democratische landen wordt ingezet, daar de particuliere hulp voor een dergelijke uitgebreide actie onvoldoende is. UIT DE PERS. De opdracht aan Dr. Colijn. De opdracht tot Kabinetsformatie, welke H.M. de Koningin Maandag aan dr. H. Colijn heeft gegeven, heeft in enkele bladen aanlei ding tot beschouwingen gegeven. „De Maasbode" (R.K.) schrijft: „De niet nader omschreven opdracht, welke de Koningin aan den heer Colijn verstrekt heeft is ongetwijfeld merkwaar dig. Immers de precedenten, welke de heer Colijn heeft aangehaald, werden gesteld onder wel eenigszins andere omstandig heden. Toen mgr. Nolens formeeren moest bezat de rechterzijde geen meerderheid in de Tweede Kamer: toen mr. Kooien werd geroepen was deze meerderheid uit- eengesprongen; en toen dr. Colijn in 1935 formeerde, werd aan een andere mogelijk heid dan de formatie van een rechtsch kabinet eenvoudig door niemand gedacht. De formatie van „een" kabinet, opgedra gen aan den leider der A-R.-partij, betee- kende eenvoudig de vorming van een rechtsch parlementair kabinet. In elk geval, de heer Colijn heeft nu zijn opdracht aanvaard en wij moeten het re sultaat van zijn pogen afwachten. De mo gelijkheid bestaat, dat de formateur in derdaad streeft naar de formeering van een rechtsch parlementair kabinet." „Laten we intusschen hopen, dat de for mateur zich redelijkerwijze van voldoen den steun verzekert, vooral van de katho lieke fractie, die aan zich zelf, aan haar kiezers en aan het land verplicht is tot den eisch, dat aan haar sterke positie recht worde gedaan, ook al zou hij heen stappen-over het bezwaar, dat niet uit haar phalanx van 31 de formateur naar voren is geroepen. De wijze, waarop zich de formateur zekerheid verschaft van voldoenden steun, komt er minder op aan. mits zij slechts een werkelijk behoorlijke zekerheid geeft. Want vooral de katholieke fractie zal wel bijzonder prijs blijken te stellen op klare en heldere verhoudingen." „Het V o lk" (s.d.) is van oordeel, dat door haar vaagheid deze opdracht wel zeer ver af wijkt van de regels, die in Nederland in de constitutioneele practijk zijn gegroeid. Het blad erkent, dat de heer Colijn bij de stembus een opmerkelijk persoonlijk succes heeft bereikt, maar thans zijn hem bevoegdheden gegeven, welke gelijk kunnen staan met de persoonlijke macht de richting van het regeeringsbeleid voor de volgende jaren te bepalen. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Thijs zag bijtijds dat de vlucht geen vlot verloop had, omdat zij werden achterhaald door den boozen Tingeling. Sim stelde hem echter wat gerust en zei„Kom, wij zijn nog niet verloren, we klim men gewoon op draak Hanedis, dan kan Tingeling ons niet meer krijgen.'' „Dat is een goed plan," vond Thijs. Vervolgens plaatste hij het haantje op den neus van den draak en ging zelf boven op den kop zitten. Simmie en de jonkvrouw vonden nog een plaatsje achter op. Tingeling die dit alles gezien had, dacht: „Nu, die haal ik toch nooit meer in." Hanedis stapte ondertusschen stevig voort en zonder verder onheil kwamen allen op hei -^adgebied van graaf Grutten- papper. „In de opdracht toch mist men elke aan duiding omtrent het karakter van het te vormen ministerie. In het bijzonder treft het, dat den formateur niet nadrukkelijk is opgedragen, een normaal parlementair kabinet te vormen; over de samenstel ling van zulk een parlementair kabinet had dan nader kunnen worden gesproken; het had een „rechtsche" samenstelling kunnen hebben; de formateur had zoo de opdracht hieromtrent gezwegen had ook een anderen parlementairen grondslag kunnen beproeven. Doch in ieder geval ware dan vooropgesteld, dat een normale werking van de parlementaire democratie het optreden van parlementaire kabinetten vraagt. Dit is een opdracht van zeer wijde strek king. De heer Colijn kan nog een parle mentaire oplossing beproeven; doch hij kan het ook rustig nalaten. Hij heeft, met andere woorden, de volle vrijheid om alle wegen te verkennen, die hem de leiding van 's lands zaken verzekeren. Voor de katholieke Staatspartij, die dan toch maar verreweg de sterkste fractie in de Tweede Kamer bracht, moet deze op dracht in hooge mate teleurstellend zijn; temeer, waar de heer Colijn zooveel vrij heid van handelen "heeft verkregen, dat de Staatspartij moet vreezen. in een dwang positie te geraken, als zij niet heel precies weet, wat zij wil en niet wil. Teleurstellend moet dit bericht ook zijn voor hen, die ter versterking van het gezag van de democratie, èn om der wille van de zaak zelf, de voorkeur geven aan een bewind van sociaal en economisch herstel. Wat de heer Colijn van plan is, valt niet nauwkeurig te voorspellen; heeft hij zelf zich vóór de verkiezingen uitgesproken voor een „breede" samenwerking, zijn eigen partij gaf blijk van gematigde voorkeur voor een coalitiebewind. Doch het zal juist voor den heer Colijn moeilijk zijn. zoo niet onmogelijk, zijn, een ministerieele ploeg te vormen, die voor ons zwaar getroffen volk uitkomst kan brengen uit den socialen nood en de economische ontwrichting." RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-NOORD, TEI.EF. 16120 Pijnloos trekken inbegrepen. Tegen onze bekende LAGE TARIEVEN. (Met garantie). BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur, Zaterd. 912 uur Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 7—9 u. (Adv. Incjez MedJ WOENSDAG 2 JUNI 1937. HILVERSUM I. 1875 M. NCRV-Uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (Gr. pl.)8.30 Gramofoonplaten. 9.30 Geluk- wenschen. 9.45 Gramoföonmuziek. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Alt-mezzo en piano. 12.00 Be richten. 12,15 Gramofoonmuziek. 12.30 Kwin tetconcert. 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Voor jeugdige postzegelverzamelaars. 3.00 Het Haag sche Trio. 4.00 Orgelspel. 4.45 Felicitaties. 5.00 Kinderuur. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.30 Cau serie over het aanvaringsreglement en stoom machines. 7.00 Berichtem 7.15 Landbouw- praatje. 7.35 Causerie „Waarom zoeken wij eigenlijk?" 7.50 Gramofoonmuziek. 8.00 Be richten ANP. Herh. SOS-berichten. 8.15 Arn- hemsche Orkestvereeniging. 9.00 Causerie over sociale zorg. 9.30 Vervolg concert. (Om 9.55 Berichten A.N.P.) 10.30 Gramofoonplaten. 10.40 Sportpraatje. 11.0012.00 Gramofoonpla ten. Hierna schriftlezing. HILVERSUM II, 301 M. VARA-uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30- 8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.06 „Zomeroogst", causerie, 8.10 Gramofoonmuziek. 9.30 „Onze keuken", causerie. 10.00 Morgenwijding. 10.20 „Melody Circle" boekbespreking en gramo- canserie. 8.10 Gramofoonmuziek. 9.30 „Onze „Melody Circle", boekbespreking en gramo foonmuziek. 12.00 „De Flierefluiters", en so list. 12,45 Gramofoonmuziek. 1.00—1.45 „Fan tasia", 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoon muziek. 6.00 Orgelspel. 6.30 Gramofoonmu ziek. 7.00 Zang. 7.30 „Onze geestelijke ver scheidenheid", causerie. 8.05 Herh. SOS-be richten. 8.07 Berichten ANP, Vara-Varia. 8.15 Prijsvraag „Gramofoonplaat of werkelijk heid?" 9.00 „Fantasia". 9.30 Zang. 10.00 Be richten ANP. 10.05 VARA-Groot-orkest, en solist. 11.00 Gramofoonmuziek. 11,15 Orgelspel. 11.4512.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11,35—11,50 Gramofoonmu ziek. 12.05 BBC-Welsch orkest en solist. 1.05 Coventry Hippodrome Orkest. 1,50—2.20 Gra mofoonmuziek. 3.05 Sportreportage. 3.30 Piano voordracht. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.20 Ves per 5.10 BBC-welsch Septet. 5.35 BBC-Dans- orkest. 6.20 Berichten. 6.40 Fransche causerie. 7.00 Sportreportage (Gr. pl.) 7.10 BBC-Harmo- nie-orkest. 7.40 Muzikale causerie. 8.10 Louis Levy's Film-orkest. 8.35 BBC-Symphonie-or- kest. 9.30 Berichten. 9.50 Vervolg concert. 1.40 Cambaret. 11.20 Bram Martin's Band. 11.50- 12,20 Jazzmuziek (Gr. pl.) RADIO PARIS 1648 M. 7.10 en 8.20 Gramofoonmuziek. 12,20 Vis- ciano-orkest en zang. 2.20 Gramofoonmuziek. 3.20 Zang. 3.35 Gramofoonplaten. 4.50 Piano voordracht. 5.50 Zang. 6.05 Cellovoordracht. 8.35 Zang. 8.50 Omroeporkest. Noyon-koor en solisten. 10.50 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Westduitsch Kamerorkest. 8.50 SA-or- kest. 9.50 Gramofoonmuziek. 12,20 Militair or kest. 1.35 Omroepklein orkest. 2.35 Omroep- schrammelensemble. 4.50 Omroepklein orkest en solisten. 6.40 Keulsche Orkestvereeniging. 8.30 Volksmuziek. 11.20—12,20 Hans Bund's or kest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12,50 Kleinorkest. 1.30 Omroepdansorkest. 1.50—2.20 Gramo foonmuziek. 6.20 Kamermuziek. 6.45 Gramo- foon platen. 7.00 Vervolgkamermuziek. 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Het Pertis Zigeuner orkest en komische voordracht. 9.20 Omroep orkest. 10.30—11.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.20 Zang. 8.50 Omroep-Amusementsorkest. 9.35 Schupo-orkest. 10.20 Berichten. 10.50 Pianovoordracht. 11.05 Weerbericht. 11,20— 12.20 Hans Bund's orkest.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3