Uit het Vereenigingsleven in Kennemerland. Het wielercriterium in den Hout BEVERWIJK Centraal Genootschap voor Kinder-Herstellings- en Vacantiekolonies. Tot de vereenigingen, die in Beverwijk en omgeving een zekere populairiteit genieten behoort ongetwijfeld ook de plaatselijke a.f- deeling van het Centraal Genootschap van Kinder-herstellings- en Vacantiekolonies. Reeds gedurende een tijdvak van ruim 27 jaren verricht deze afdeeling haar hoogst verdienstelijk en nuttig werk. Zij werd opge richt in een tijd, dat haar arbeid noodzakelijk was te noemen, welnu in dezen tijd, na de zeer moeilijke crisisjaren is haar werk zeker niet minder noodig. Wie een blik slaat in het archief der ver- eeniging krijgt eenigermate een indruk van den veel omvattenden arbeid, die noodig is, om een veertigtal kinderen uit te zenden naar een koloniehuis. De afdeeling verricht een prachtig sociaal werk, het is alleen maar zoo jammer, dat zij niet in staat wordt gesteld om nog veel meer te doen. Dat wil niet zeggen, dat de afdeeling niet met voldoening op haar werk gedurende een lange reeks van jaren zou mogen terug zien. Integendeel, zij heeft met bescheiden middelen toch heel veel weten te bereiken. Honderden bleekneusjes, die werden uitgezon den naar bosch en zee, keerden blozend van gezondheid bij hun ouders terug. Het bestuur heeft evenwel altijd met groote financieele zorgen te kampen gehad. Er is heel wat noo' dig, om een aantal kinderen uit te kunnen zenden. Zoo vormde de kleeding altijd één van de grootste zorgen. Wanneer kinderen voor uitzending in aanmerking komen, moet in de eerste plaats voor een „uitzet" gezorgd wor den. Dat is dikwijls een bron van veel zorgen, omdat in de meeste gevallen de ouders niet in staat zijn in de kosten bij te dragen. Toch heeft het Genootschap, dank zij de hulp van vele kindervrienden, nog altijd in de behoefte aan kleeding kunnen voorzien. In de eerste jaren van haar bestaan had de afdeeling ook nog een soort van vooroordeel te overwinnen. Men stond wat onwennig' tegenover dit werk en er werden in die jaren zelfs nog wel moe ders gevonden, die haar kind niet voor vier weken of langer wilden missen. Dita zeer on juiste standpunt werd gelukkig niet dikwijls aangetroffen en toen men de zegenrijke resul taten van het werk van het Centraal Genoot schap aanschouwde, werd dit vooroordeel spoedig op de vlucht gejaagd. In de eerste jaren werden de kinderen voor namelijk naar zee gezonden. Zij vertoefden dan gedurende eenigen tijd in de voortreffe lijk ingerichte koloniehuizen te Egmond aan Zee. De kinderen, die uit deze koloniehuizen terugkeerden waren de beste propagandisten voor het Genootschap. Niet voor alle kinderen, die voor uitzending in aanmerking kwamen, was de zeelucht nood zakelijk. Soms was een verblijf aan zee zelfs ongewenscht. De kinderen, die toch verande ring van lucht moesten hebebn, werden dan uitgezonden naar koloniehuizen in de bos- schen en ook daarmede werden uitstekende resultaten behaald. Een bron van voortdurenden zorg vormden ook de financiën. De inkomsten moesten wor den gevonden in de contributies der leden en in giften van menschen, die den arbeid van de vereeniging financieel wilden steunen. Indien dit mogelijk was werd ook van de ouders een bijdrage in de, kosten van de uitzending ge vraagd. Voor het overige was zij aang'ewezen op de baten van verlotingen, die gedurende een reeks van jaren werden gehouden. Het aantal leden van de afdeeling is helaas altijd te klein geweest. Het aantal kinderen, dat jaarlijks wordt uitgezonden, zou voor een plaats als Beverwijk toch ten minste zeventig of tachtig moeten bedragen, vooral ook, omdat de bevolking in de laatste jaren zoo belang rijk is toegenomen. Vooral in deze slechte tijden, nu ook de ge volgen van een minder krachtige voeding zich bij zoo vele kinderen openbaren, zou een ver eeniging als deze toch eigenlijk aller belang stelling moeten hebben. De contributie bedraagt slechts een gulden per jaar, zooals men ons mededeelde en dat zal toch voor velen nog geen beletsel behoeven te zijn, om een vereeniging met zoo'n sympa thiek doel te steunen. De vereeniging heeft ook reeds gedurende langen tijd de dagelijksche uitzending van kinderen naar Wijk aan Zee ter hand geno men. Deze uitzendingen zijn evenwel uitslui tend bedoeld voor het zwakke kind. Ook dit werk heeft zeer gunstige resultaten opgele verd. Onder de hoede van een aantal geleid sters vertoeven de kinderen in den zomer da gelijks aan het Wijk aan Zeesehe strand en brengen daar prettige dagen door, dagen waarop zij een schat aan gezondheid opdoen. De groote beteekenis van het werk der ver eeniging voor de gezondheid der kinderen blijkt ook wel uit het feit, dat de plaatselijke geneesheeren dikwijls een bestuursfunctie in het Genootschap hebben vervuld. Wij denken daarbij b.v. aan Dr. D. A. Boon, die zich wel in heel bijzondere mate voor dezen arbeid in teresseerde. En wat de toegewijde secretaresse, mej. Hel- mers voor de afdeeling beteekent, weten eigen lijk zij alleen, die eenig inzicht hebben in den aard en de omvang van het werk. Zij heeft deze taak altijd met groote liefde voor het zwakke kind vervuld. Daarin werd zij geluk kig bijgestaan door eenige dames en heeren, die evenals zij, overtuigd waren van de nood zakelijkheid, niet alleen plaatselijk, maar ook landelijk van de uitzending van het zwakke kind naar streken, waar zijn gezondheid kon versterken of soms zelfs weergevonden kon worden. TENNISCLUB „BEVERWIJK". De gedetailleerde uitslagen van de voor de competitie gespeelde wedstrijden waren als volgt: Beverwijk 1 verl. van Sharp l met 3—5. Koopmans verl. v. Roelvink 36; 26; Dee genaar sl. v. d. Vliet 2—6; 6—4; 64; mej. Spruyt sl. mevr. Henke 6—1; 6—2; mej. Hen neman verl. v. mevr. Herrndorf 06, 06: mej. Spruyt en v. d.'ploeg verl. v. mevr. Hen ke en v. d. Vliet 3—6; 9—7; 3—6; mej. Hen- neman en Deegenaar verl. v. mevr. Herrndorf en Roelvink 36; 79; dames Henneman en Spruyt verl. van dames Herrndorf en Henke 2—6; 46; Deegenaar en Koopmans sl. Roel vink en v. d. Vliet 4—6; 6—4, ft—1. Beverwijk 2 verl. van V. V. G. A. 1. De Waard verl. v. Peters 6—1; 4—6; 5—7; Spren gers verl. v. Okker 2—6; 4^-6; mej. Pranger verl. v. mevr. Fijn v. Draadt 1—6; 16; mej v. d. Kolk verl. v. mej. Zeggen 68; 4—6; mej. v. d. Kolk en Langendijk sl. mevr. Fijn v. Draadt en Okker 9—7; 4—6; 6—2; mej. Pranger en Sprengers sl. mej. Zeggen en Peters 63; 46; 62; dames v. d. Kolk en Pranger sl. dames Fijn v. Draadt en Zeggen 63; 7—5; Sprengers en Langendijk sl. Pe ters en Okker 62; 75. Beverwijk 3—Bonzo 1 4—4: P. Stoutenbeek slaat J. Henneman 68; 75, 62; C. Zwa ger slaat Luinenburg 64; 6—1; mevr. Mel- cherssl. mevr. Betsema 1—6; 7—5; 61; mej, Zurlohe sl. mej. Timmers 15, 26; 26; 64; mevr. Melchers en Zwager verl. v. mej. Timmers en Bettink 64; 5—7; 4—6; mej. A. Teer en Stoutenbeek verl. mej. Luining en Luinenburg 16; 46; dames Teer en Zur lohe verl. v. dames Betsema en Luining 16, 46; Zwager en Stoutenbeek verl, v. Bettink en Henneman 36; 79. Beverwijk 4 verl. van Be Quick 2 17: Postema verl. v. Haasbroek 1—6 2—6; Rede- ker verl. van Zweedijk 8—10; 3—6; mevr. Zwager verl. v. mevr. Zweedijk 26, 36; mevr. Deegenaar verl. van mevr. Hagedoorn 911; 57; 62;Mej. Stoutenbeek en Ding ier sl. mej. Oudeman en Haasbroek 64; 6—2; Mevr. Zwager en Postema verl, van mevr. Ha gedoorn en Zweedijk 6—1; 6—0; Dingier en Redeker verl. v. Haasbroek en Zweedijk 6—3; 36; 4—6; dames Deegenaar en Stoutenbeek verl. v. dames Oudeman en Zweedijk. DE NATIONALE RECLASSEERINGSDAG. Men verzocht ons opneming van het vol gende Zooals reeds egmeld werd, zal de inzame ling van gelden ten behoeve van het zoo belangrijke, maar helaas hulpbehoevende Reclasseeringswerk hier ter plaatse, evenals overal elders in het land, gehouden worden op Zaterdag 5 Juni a.s. Aan de voorbereiding van een en ander wrodt hard gewerkt. Een dringend beroep wordt gedaan op de burgerij, om dezen zoo noodzakelijken arbeid mild te gedenken. Teneinde deze collecte aan te bevelen is er naast het Landelijk Comité van Aanbeveling een Plaatselijk Comité van Aanbeveling gevormd.. Hierin hebben zitting genomen: Voor Beverwijk de heeren Mr. H. J. J. Sehol- tens, Burgemeester, Herbert Blom, Ds. J. D. van Calcar, W. van Dok, J. H. Cohen, Ds. J. Ph. Houmersten, Ds. H. Holtrop, Ds. F. Kra mer, Ds. C. M. Krijger, Deken P. J. Simons, Mevr. A. A. Moensv. d. Veen, Mevr. G. van KatwijkRavestijn, Ds. J. A. L. Hovy, Pastoor P. J. M. J. v. d. Pavoordt, C. Aalders, L. Th. Snelders, Mevr. W. J. Huender—Bosch. Voor Heemskerk: Burgemeester W. M. J. A. Vreugde, Pastoor L. C. v. d. Nouweland en Ds. Joh. IJzerman. DIEFSTAL VAN HANDSCHOENEN. Bij de politie werd aangifte gedaan, dat uit een auto, staande voor magazijn „De Duif", handschoenen waren ontcreemd. Deze diefstal bleek gepleegd te zijn door een jongen. Hij had de handschoenen intus- schen ter hand gesteld aan een vijfjarigen knaap. De handschoenen werden in beslag genomen en tegen den dader werd proces verbaal opgemaakt. STUDICLUB „ANIMO". De Studieclub „Animo" zal op Donderdag 24 Juni een excursie maken naar de N.V. v.h. Zaalbergh's Dekenfabrieken te Leiden. DE RIJKSPOSTSPAARBANK IN MEI. Aan het postkantoor Beverwijk en het daar onder behoorende ambtsgebied werd geduren de de maand Mei ingelegd f 74.359.25 en terug betaald f 71480.88. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 20033. HEEMSKERK BURGERWACHT. De plaatselijke burgerwacht zal Maandag 7 Juni dn het schietlokaal aan de Marquette- laan beginnen met schietoefeningen voor de te houden wedstrijden. 45-JARIGE ECHTVEREENIGING. Het echtpaar W. Schipper en M. Schipper- Ineke heeft heden onder groote belangstel ling zijn 45-jarige echtvereeniging gevierd. VERGADERING R.-K. VOLKSBOND. Dinsdagavond hield de afdeeling Heems kerk van den R.-K.*Volksbond een ledenver gadering onder voorzitterschap van den heer A. Zuurbier. Deze opende den avond met een woord van welkom in het bijzonder tot het hoofdbestuurslid, den heer Aengenent uit Haarlem, wien hierna het woord werd verleend. De heer Aengenent releveerde in het kort, hetgeen door de stand- en vakorganisaties is bereikt. In verband hiermede bracht spr. het bondsblad „Herstel" ter sprake, dat een aanzienliike verbefprine heeft ondergaan en Een afbeelding van den brief, welke bijna een tocht rond de aarde heeft gemaakt en waarvan we elders in dit nummer onder IJmuiden enkele bijzonderheden hebben gepubliceerd. per 1 Juli verplichtend zal worden gesteld voor de leden. Dit vond in de vergadering ernstig verzet. Het bestuur stelde voor om van de vrij willige bijdrage van 2 cent per week voor de plaatselijke kas van Herwonnen Levens kracht den abonnementsprijs van Herstel" die iy2 cent per week bedraagt te betalen. De vergadering verzette zich hier tegen. Ook een tweede voorstel van het bestuur, om de contributie voor den Volksbond met één cent per week te verhoogen en dit be drag zoo te verdeelen dat de helft voor het bondsblad en de rest voor Herwonnen Le venskracht wordt bestemd viel evenmin in goede aarde. GROOTE VEILING OP „MARQUETTE". Dinsdag werd op het tentoonstellingster rein een bloembollen- en boedelveiling in de hal van kasteel „Marquette" gehouden door de Naamlooze Vennootschap Hol land's Bloembollenhuis te Lisse, ten over staan van notaris Bremmers te Beverwijk. Er bestond veel belangstelling. Bij de veiling der bloembollen was voor de Triumph- en Mendeltulpen veel animo, voor de gewone soorten tulpen, hyacinten, nar cissen en bijgoed was minder belangstelling. Bij de materialenveiling werd het restau rant op f 650 opgehouden. PROMOTIE-WEDSTRIJD. Voor Zondag a.s. is voor A.D.O. 2 een pro motoe-wedstrijd vastgesteld tegen den kam pioen van de reserve 2e klas B., De Valken 2 uit Venhuizen. SANTPOORT DAT LIEP BEST AF, Gistermiddag had het zoontje van den heer U., dat op weg van de R.K. School te Driehuis naar huis het gevaarlijke punt bij de halte Driehuis-Westerveld moest passeeren, er geen erg in, dat uit de richting van den spoorweg overgang een auto kwam aanrijden. Hij liep er nu tegen op en werd door de auto, die ge lukkig niet al te hard reed, „geschept". De be stuurder van de auto bracht het ventje naar Dr. Mac Daniël, die gelukkig kon constateeren, dat de jongen er merkwaardig goed was afge komen. Hij had slechts een paar kleine wondjes en een paar dito bloeduitstortinkjes opgeloo- pen. LASTIGE VENTER. Gisteren maakt de eigenaar van eenige hui zen in de Anemonenstraat een venter met closet-papier er op attent, dat hij liever niet had dat deze zijn fiets tegen zijn pas geschil derde huizen zette. Toen de venter zulks toch deed, wilde genoemde eigenaar het rijwiel een andere plaats geven, waarop de venter, een eugdige kerel, den ouden baas „aanpakte". Ge- ukkig gemoeide een omwonende zich met het geval, waardoor aan den ongelijken strijd een einde kwam. DAMMEN. De match Springer—Raichenbach. Vierde partij remise. Dinsdagavond is van bovengenoemde match de vierde partij te Amsterdam gespeeld. Deze partij werd na 60 zetten remise gegeven. De stand luidt nu: Springer 5, Raichenbach 3 p. Hedenavond wordt te Rotterdam de vijfde partij gespeeld. LAWNTENNIS. VEREENIGDE STATEN—AUSTRALIë (5—0). Uit New-York: De laatste enkelspelen van den tennis-wedstrijd tusschen de Vereenigde Staten en Australië hadden het volgende re sultaat: Budge (V. S.) sloeg Bromwich (Australië) 6—2, 6—3, 5—7, 6—1. Grant (V.S.) sloeg Crawford (Australië) 6—0, 6—2, 7—5. De eindstand is 5—0 voor de Vereenigde Staten. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (thuisr.) 1 te Vlissingen. Nijkerk (uitr.) 1 van Newcastle N.Z.W. Aludra (thuisr.) via Belfast 31 (1.53 n.m.) 210 mijl ZZW. v. Land's End. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisr.) 1 van Colombo. Meerkerk, 1 v. Amst. n. Hamburg. Zuiderkerk (thuisr.) 29 van Yokohama. Gaasterkerk (uitr.) p. 1 Gibraltar. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein, 1 van Beira te Rott. Randfontein (thuisr.) 31 te Pt. Natal, ver trekt 3. Heemskerk (uitr.) pass. 1 Gibraltar. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisr.) vertr. 2 van Lagos. Reggestroom (thuisr.) 2 van Port Bouet. Amstelkerk, 1 v. Amst. na W.-Afrika. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Rotterdam, Rott. n. N.-York 31 op 1000 mijl v, Ambrose lichtschip. Damstërdijk, Vancouver n. Rott. 31 te Lon den, Lochgoil. Vancouver n. Rott. 31 te Balbao. Binnendijk, 1 v. Rott. na New-Orleans. Veendam, Rott. n. N.-York 31 (9.1 v.m.) 190 mijl ZW. v. Valencia. Boschdijk, 30 v. Rott. te N.-Orleans. HALCYONLIJN. Stad Schiedam, 1 v. Lulea te Vlaardingen. Flensburg, 31 v. Vlaardingen te Narvik, n. Rott.-Vlaard. KON. HOLL. LLOYD. Zaanland, 1 van Amsterdam naar Hamburg. Montferland, 31 v. Amst. te B.-Ayres; KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Ariadne, 1 van Danzig n. Kopenhagen. Bacchus, 30 v. Maracaibo n. Media Luno. Bodegraven, Amst. n. Chili 31 te Curacao. Boskoop, Chili n. Amst. via Liverpool 29 v. Curasao. Deucalion, Venetië n. Amst. p. 31 Ouessant. Euterpe, 1 v. Bordeaux te Amst. Fauna, 31 v. Stamboul n. Salonika. Juno, 31 van Algiers n. Patras. Merope, Hamburg n. Kopenhagen p. 1 Hol- tenau. Theseus, 31 v. Faro n. Olhao. Ajax, 1 v. Londen te Huelva. z Telamon, l v. Rott. n. Tunis. Agamemnon, Amst. n, San Juan (P.R.) 31 (1035 vm) 55 mijl v. Niton. Odysseus, 1 v. Stettin te Amst. Rhea, 31 v. Palermo n. Catania. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Slamat (uitr.) p. 31 Perim. Soekaboemi (uitr.) p. 31 Perim. Indrapoera, 1 v. Batavia te Rott. Kedoe, 1 v. Batavia te Rott. Modjokerto (thuisr.) 1 v. Singapore. Dempo (uitr.) 1 te Singapore. IJselhaven, 1 v. Batavia n. Rott. Baloeran (uitr.) 1 van Gibraltar. Kota Gede, 1 v. Rott. n. Bintang. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba (thuisr.) 31 van Santos, STOOMVAART MIJ OCEAAN. Euybates, Batavia n. Amst. 31 te Belawan. Perseus, Japan n. Rott. 1 v. Singapore. Menelaus, Japan n. Rott. p. 1 Dungeness. Eurymedon, Amst. n. Liverpool en Java 30 te Swansea. Myrmidon, Liverpool n. Batavia 30 te Aden. Benreoeh, Dairen n. Rott. 29 van Singapore. Benrinnes, Japan n. Rott. 31 te Suez. Eurybates, Batavia n. Amst. l v. Belawan. STOOMVAART MIJ NEDERLAND Johan van Oldenbarnevelt (uitr.) 1 van Port Said. Moena, 1 van Batavia te Amst. Poelau Laut (uitr.) 1 te Antwerpen. Poelau Roebiah (uitr.) 30 van Aden Salabangka thuisr.) 29 te Sabang. Poelau Tello (thuisr.) 1 van Colombo. Zeldzame sportgebeurtenis in onze stad Deelneming van profs, onafhankelijken en amateurs HAARLEM Dinsdag. Op uitnoodiging van de Stichting „Haar lem's Bloei" kwamen hedenmorgen in het ge bouw van de Kamer van Koophandel verte genwoordigers van de pers bijeen om ingelicht te worden over het wielercriterium „De Ronde van Haarlem", die op Zaterdagmiddag 19 Juni in den Haarlemmerhout zal worden gehouden. Dit belooft een schitterend sportevenement te worden. Jhr. Dr. J. C. Mollerus herinnerde er aan hoe het plan tot het houden van het wieler criterium ontstaan is. De Haarlemsehe Sport- vereeniging „De Kampioen" heeft ziel# gerui- men tijd geleden tot „Haarlem's Bloei" ge wend om de mogelijkheid te overwegen, of ook hier niet een criterium georganiseerd kon worden, zooals dit elders nu al zoo vaak ge beurd is. Tusschen deze twee vereenigingen is eenige malen overleg gepleegd, met het gevolg dat een plan ontstond, dat in Haarlem's Bloei besproken werd. Aanvankelijk werd gedacht aan een grooten opzet, om ook vermaarde in ternationale renners uit te noodigen in te schrijven, maar in overleg met „De Kam pioen" werd tenslotte besloten, een wat een voudiger plan te organiseeren, waarbij het financieele risico niet zoo groot zou zijn. Men had m dezen immers een goed voorbeeld aan het laatste criterium te Scheveningen, waar bij een groot financieel verlies geleden werd. Vele menschen konden daar voor niets kijken, wat natuurlijk niet aan de kas ten goede kwam, evenmin trouwens als de hooge gages, die aan de renners uitbetaald moesten worden. Er was voor de Haarlemsehe onderneming dus wel een aanleiding om de noodige voorzichtigheid in acht te nemen en niét te hoog te springen. Er werd een traject ontworpen, dat liep door een gedeelte van den Hout en door een gedeelte van het Zuiderhoutpark. Dit laatste kon ech ter niet gehandhaafd worden, omdat dan de trambaan zou moeten worden overgestoken wat te hinderlijk zou zijn. Over de route werd natuurlijk overleg gepleegd met de politie, die haar medewerking toezegde. Datzelfde ge schiedde ook door het gemeentebestuur en Ged. Staten. De start is in dg Spanjaardslaan bij den in gang van de Spanjaardslaan. Dan wordt ge reden in de richting van den Wagenweg; aan het eind van de Spanjaardslaan gaat men langs de Paulinalaan, tot twee lanen vóór de Philip Lootsbank. Dan komt men in de Wil- helminalaan, weer een stukje terug van de Paulinalaan, Helenalaan weer naar de Span jaardslaan. Deze route heeft bijna den vorm van een krakeling. Zij blijft geheel beperkt tot den Hout; de renners komen dus niet in de stad. De route is pl.m. 2V2 K.M. lang. Die moet dooi de profs en onafhankelijken veertig maal ge reden worden. Die rijden dus 100 K.M. de amateurs rijden 40 K.M. Langs de Spanjaardslaan tusschen de boo- men aan den noordkant, komen staantribunes, waarvoor waarschijnlijk de vlonders van de H. F. C. gebruikt mogen worden. De deelnemers aan het criterium rijden in de Spanjaardslaan over het rijwielpad. Door de politie, padvinders en leden van „De Kampioen" zal voor een behoorlijke afzetting worden zorg gedragen. De renners worden in twee groepen ver deeld. De eerste groep, voor de amateurs, start te drie uur; daaraan kunnen alle amateurs leden van vereenigingen uit Haarlem en om streken deelnemen. Oe tweede groep is voor de profs en de on afhankelijken. Die starten te half vijf. Wie er o.a. zullen komen. De persconferentie van hedenmorgen werd ook bijgewoond door de heeren J. ten Hove en den bekenden oud-renner Jan Tulleken, resp. voorzitter en commissaris van de H. S. V. „De Kampioen". Zij deelden mede, dat na de ge publiceerde oproeping van deelnemers zich ongeveer 150 renners hebben aangemeld. Een WOENSDAG 2 JUNI 1937 zeer behoorlijk aantal dus. Juist heden sluit de inschrijving. „De Kampioen" zal nu een selectie houden, want men wil aan de deelne mers zooveel mogelijk een behoorlijke kans geven. Daarom kunnen aan elke groep slechts vijftig renners deelnemen. Er zullen vele bekende wegrenners komen; bij de profs o.a. de Tour-de-France-rijders G. van der Ruit, P. van Nek en Braspenninx Jr. Verder de gebroeders Valentijn en Brenger en uit Am sterdam Saarloos, Hellemans, Roele, Heere en Gageldonk. Uit Haarlem de onafhankelijken Van Dijk en Peetoom en uit Leiden de gebroe ders Riethoven. Bij de amateurs is o.a. Schulte uit Amster dam, die op het oogenblik als de beste ama teur in Nederland beschouwd wordt. Hij wordt dan ook naar het wielercriterium te Parijs af gevaardigd. Verder de volgende amateurs: Demmenie uit Rotterdam, Jansen en Annese uit Amsterdam; Joosen uit Breda; Toon Pij nenburg uit Tilburg (een neef van Jan Pij- nenbux-g), die met Jan Groot uit Alkmaar een koppel wil vormen. Van de Haarlemsehe amateurs werden o.a. genoemd: C. de Best, R. Groot, T. Ooms en Esveld. Voor de deelnemende profs worden de vol gende geldprijzen beschikbaar gesteld: f 100, f 60, f 40, f 40, f 30, f 20, twee van f 10 en drie van f 5. Voor de amateurs zijn bekers, medail les en andere voorwerpen als prijzen beschik baar. Aan duizenden toeschouwers kan een be hoorlijke plaats gegarandeerd worden. De toe gangsprijzen bedragen resp. 75, 50 en 25 cent. Er zullen ook zitplaatsen in den tuin van Café- Restaurant „Dreefzicht" worden aangebracht. De toeschouwers zullen door luidsprekers installaties van den stand der wedstrijden op de hoogte worden gehouden en natuurlijk zal een en ander door muziek worden opge luisterd. De heer C. S. Th. van Gink, die in zijn kwa liteit van directeur der Stichting „Haarlem's Bloei" de persconferentie eveneens bijwoonde, toonde zich over dit sport-evenement bijzon der enthousiast. Hij wil gaarne in Haarlem een sportcentrum zien komen, dat aanzien in ons land zal krijgen. Daarom heeft „I/aar- lem's Bloei" zich bereid verklaard, de H. S. V. De Kampioen te helpen. Hij was van meening, dat dit wielercriterium een heel groote kans van slagen heeft, welke meening door beken de wielerexperts als de heer Van Duinen ge deeld wordt. De heer Van Gink deelde mede, dat in den a.s. whiter nog meer sportgebeurte nissen in Haarlem plaats zullen hebben. Daar over zullen later mededeelingen gepubliceerd worden. Voor het wielercriterium „De Ronde van Haarlem" is een fraai en duidelijk affiche ont worpen en ook zal voor het verschijnen van een uitvoerig programma zorg worden ge dragen. Tenslotte werd medegedeeld, dat de beken de Haarlemsehe renner Jac. van Egmond tot zijn spijt wegens verbintenissen elders niet in den Hout kan meerijden. CRICKET IN ENGELAND. De uitslagen van de Dinsdag geëindigde wedstrijden zijn: Sussex (1) 324 en 289—7 (Cox 125) wint van Surrey (14) 308 en 205. Kent (11) 420 en 47—1 wint van Leicester (12) 229 en 236. Yorkshire 261 en 94—4 wint van Derby 248 en 106. Warwick (15) 290 en 183—5 wint van Glamorgan (6) 198 en 274. Oxford 420 en 20 wint van de Free Foresters 252 en 169. Cambridge 395 en 18—0 wint van The Army 255 en 146. D. C. Rought—Rought nam 419. In een draw eindigde Notts (7) 396 en 2044 (Keeton 104x tegen Gloucester (5> 350 en 1072. Lancashire 314 en 1962 won van de Nieuw Zeelanders 282 en 2276 (gesl.) Phillipson 550. De stand is thans: 1 Sussex. 2. Yorkshire, 3 Essen, 4. Gloucester, 5. Derb-ij 6. Glamorgan, 7 Notts. No. 1, 2 en 7 zijn nog ongeslagen. SCHERMEN. WAPENFEEST KON. OFFICIERS SCHERMBOND. Aan den sabelwedstrijd op bovengenoemd wapenfeest, dat Dinsdag in Den Haag plaats had, werd door negen korpsen deelgenomen. De uitslag werd: 1. Breda met 25 gew. part.; 2. Den Haag 1 met 22; 3. Amersfoort met 21; 4. Arnhem met 20; 5. Utrecht met 13; 6. Amers foort 2; 7. Haarlem met 11; 8. Soesterberg met 10 en 9 Den Haag 2 met 9. VOETBAL. PLANICKA KAN VOORLOOPIG NIET SPELEN. Uit Straatsburg:' Planicka, de doelverdedi- ger van Slavia Praag, die gekozen is in het Centraal Europeesche elftal, dat Zondag 20 Juni in het Olympisch Stadion tegen West- Europa zal uitkomen en die Zondag j.l. in den wedstrijd tegen Phoebus geblesseerd raakte, zal voorloopig niet kunnen spelen, aldus een mededeeling van den geneesheer, die hem in het ziekenhuis te Straatsburg be handelt. Planicka is geruimen tijd buiten be wustzijn geweest, doch zijn toestand is thans veel verbeterd. Het is thans wel zeer de vraag of hij Zon dag 20 Juni te Amsterdam fit zal zijn. De mogelijkheid is zeer groot, dat hij vervangen zal moeten worden door den Italiaansehen keeper Olivieri, die vrijwel van dezelfde kracht mag worden genoemd. WATERPOLO. Hedenavond speelt H. P. c. haar eersten wedstrijd voor de zomercompetitie tegen de landskampioenen, de H. Z. en P. C. in den Haag. Aanvoer makreel. Gisteren arriveerde in de Visschershaven al hier het Zweedsche motorschip „Rex" van Smögen met een lading versche makreel voor een plaatselijken importeur. AANGEKOMEN. 31 Mei: Ousel s.s. Liverpool Noord-Stad m.s. Fowey Sangro s.s. Curacao 1 Juni: Purfina m.s. Duinkerken Rex m.s. Smögen Odysseus s.s. Stettin Truida m.s. Slite Adrian m.s. Leningrad Marne m.s. Parijs Euterpe s.s. Bordeaux Moena s.s. Batavia VERTROKKEN. 31 Mei: Holland m.s. Londen Ransdorp m.s. Antwerpen Manligheten kr. Newcastle Mira s.s. Rotterdam Poelau Laut m.s. Antwerpen Greta Force s.s. Rotterdam Juni: Meerkerk s-s. Hamburg Hoogland s.s. Newcastle Bananenverscheping. Maandag arriveerde in de Rotterdamsche haven het Zweedsche stoomschip „Porjus". Dit schip heeft voor de eerste maal na de proefvaart bananen geladen voor Scandinavië, daar genoemd schip speciaal gebouwd werd voor het verschepen van bananen van Rot terdam naar havens der noordelijke landen. Aanvoer Russisch zout. Met het gisteren van Leningrad naar Am sterdam gepasseerde Duitsche motorschip „Adrian" werd een lading Russisch zout aan gevoerd. Daar het hier nu niet bepaald een alle- daagsche lading betreft, de meeste schepen komen van Leningrad toch met houtladingen, verdient het wel even een bijzondere ver melding. Duitsche visscherij. Dinsdag is van de werf der firma H. C Stühlcken te Hamburg de Duitsche stoom trawler H. A. W. Müller met goed gevolg te water gelaten. NEDERLANDSCHE BANK N.V. In de algemeene vergadering van aandeel houders van de Nederlandsche Bank N.V zijn gekozen tot lid van de commissie van advies de heer J. W. Dekket en herkozen tot cam- missarissen de heeren mr. J. Luden, dr. E. Heldring, mr. W. Suermondt Lzn. en Paui May.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5