Land waar de toekomst haar tenten heeft opgeslagen." Jhr. van Karnebeek heeft verwachtingen van Zuid-Amerika. Receptie van onze handelsmissie. K. L. M. spoedig driemaal naar Oost-lndië. De waarheid, Collega! ZATERDAG 5 JUNI 1937 V Leider tot Commandeur in de Orde van den Neder- landschen Leeuw benoemd In eenige zalen en in de ihall van het departementsgebouw aan den Bezuidenhoutscheweg heeft de mi nister van Handel Vrijdagmiddag ter eere van het hoofd der Nederland- sche handelsmissie naar Zuid-Ame rika, jhr. Van Karnebeek en van de leden dier missie, voor zoover zij in het vaderland zijn teruggekomen, een receptie gegeven. In zijn toespraak wees de minister op de mooie resultaten, welke de missie heeft be reikt in den korten tijd, welke haar ter be schikking stond. Het tempo van onderhan delen moest zeer snel zijn. Dat de missie niettemin het hoofd heeft weten koel te houden, strekt haar tot eere. Ondanks de emotie, die het auto-ongeluk nog aan de spannende dagen toevoegde, is het markt onderzoek intens gevoerd, zijn te Rio de Ja neiro vele besprekingen gevoerd en is het mogelijk gebleken de hangende handelspo litieke besprekingen door onderteekening van een voorloopig'handelsverdrag en een overeenkomst tot liquidatie der achterstal lige handelsvorderingen tot een goed einde te brengen. Na geforceerde dagreizen in andere deelen van Brazilië wachtte de missie te Buenos Aires het uitgebreidste gedeelte van haar taak. De velerlei handelsrelaties, die Neder land met Argentinië onderhoudt, maakten hier talrijke onderzoekingen noodig. Uit de rapporten is mij gebleken, dat de beschikbare tijd wel zeer kort is geweest en dat de missie met haar tijd heeft moeten woekeren om een behoorlijke documentatie naar huis te kunnen medebrengen. Niette min is bereikt, dat naar gerechtvaardigde verwachting de totstandkoming van uitge breider handelsrelaties, alsmede de deelne ming van Nederland aan openbare werken in Argentinië mogelijk zal zijn. Van het bij zondere verlangen van Argentinië, als ook van Uruguay waar de missie slechts ge durende drie dagen geconcentreerd heeft moeten werken naar immigratie van Ne- derlandsche landbouwers werd voorts met belangstelling kennis genomen. Wat de ge voerde handelspolitieke besprekingen be treft heb ik goede hoop, dat een voor beide partijen gunstige op jssing zal kunnen wor den gevonden. Omtrent de werkzaamheden van de mis sie in Chili beschik ik nog niet over vol doende gegevens. De gevoerde handelspoli tieke besprekingen hebben o.a. geleid tot welwillendheidsverklaringen van de Chileen- sche regeering, waarvan ik vertrouw, dat het effect zich weldra zal openbare in inwilli ging van eenige verlangens op tariefgebied, alsmede in verruiming van den afzet van Nederlandsche producten in Chili. Van be- teekenis acht ik het, dat alle besprekingen in rijkseenheidsverband zijn gevoerd en dat, met name ingevolge het accoord met Chili, ook voor koloniale producten afzetmogelijk heid is geschapen. Na dank gebracht te hebben aan de leden der missie en den directeur der handelsac- coorden, den heer Lamping, richtte minister Gelissen zich in het bijzonder tot Jhr. van Karnebeek.. De minister wees op de groote sympathie, welke het hoofd onzer missie zich in Zuid- Amerika heeft weten te verwerven. Voor de leiding, welke gij aan de missie gegeven hebt zoo zeide minister Gelissen, is de regee ring zeer dankbaar. De dank, welke de regee ring aan de geheele missie brengt, wil zij sa menvatten in een bijzondere dankbetuiging aan u. Het is mij een groot genoegen u mede te deelen, dat het H.M. de Ko ningin behaagd heeft u voor de ten deze aan den lande bewezen diensten te bevorderen tot commandeur in de orde van den Nederlandschen Leeuw. De minister hing hierop Jhr. van Karne beek het commandeurslint om en spelde hem het kruis op de borst. In zijn antwoord zeide jhr. van Karnebeek niet in uitvoerige beschouwingen te kunnen treden en vervolgde daarop ongeveer aldus: Ik wil alleen een enkelen indruk geven, en die is deze, dat het naar het gevoel en der geheele missie goed is geweest, dat tot haar uitzending werd overgegaan. Op gindsche landen, waar de toekomst haar tenten heeft opge slagen, en die wat de buitenlandsche verhoudingen en de binnenlandsche rust betreft, de toets der vergelijking met menig ander werelddeel zou kun nen doorstaan, is de aandacht van de gansche wereld gevestigd en om hunne markten wordt gevochten. Het" staat voor ons vast, dat ons land goed zal doen, vóór het te laat is, het voorbeeld van andere landen te volgen en een toene mend aandeel te nemen in de vooruitzichten, en mogelijkheden, die in menig opzicht in die landen nog aan den vreemdeling en het vreemde kapitaal worden geboden. Ik zie daarbij niet voorbij, dat wat afzetmogelijk heden betreft met de voortschrijdende indus trialisatie en de daarmede gepaard gaande be scherming, valt rekening te houden. De missie is echter van meening, dat wanneer de be staande mogelijkheden op intensieve wijze worden bewerkt en de handelsrelaties op zoo- danigen voet worden ingericht, dat zij zich met die van andere landen kunnen meten, er plaats is voor het aandeel dat aan Nederland m de handelsbeweging met Zuid-Amerika toe komt. in het voor de regeering bestemde eind rapport dat u eerlang zal bereiken, zal een en ander nader worden toegelicht, ook wat be treft het risico, waaraan het handelscrediet blootstaat, waaromtrent in menig opzicht min der juiste voorstellingen in omloop zijn. Wat het handelspolitieke deel van onze missie betreft, waren wij niet in een sterke positie, omdat ons geleide lijk alle objecten waren ontvallen, waarmede wij in onze omstandigheden bij onze onderhandelingen met voor deel hadden kunnen werken. Niette min hebben wij, ondanks de uiterst krap toegemeten tijd, resultaten be reikt, die, geloof ik, niet onbevredi gend zijn, ook wat Chili betreft. Proeftocht van de „Weltevreden" De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Zuidwestelijken tot Zuidoostelijken wind, meest licht be wolkt, droog weer, warmer. BAROMETERSTAND Hoogste 767.0 m.M. te Boedapest. Laagste 748.2 m.M. te Reykjavik. Jhr. Van Karnebeek die leider was onzer handelsmissie naar Zuid-Amerika. Met genoegen mocht ik vernemen, dat de beteekenis dezer resultaten, welke in het kader der geheele verhouding moeten worden ge zien, aan uwe excellentie niet zijn ontgaan. Het zou voor de betrekkingen van Nederland met de drie betrokken landen te betreuren zijn, indien zij niet werden aanvaard Dit laatste geldt ook de immigratie-overeenkomst, die in Zuid-Amerika, waar men op Nederlanders ge steld is, in hooge mate de aandacht heeft ge trokken en een nieuwe phase beteekent in de Argentijnsche immigratiepolitiek. Van belang zijn ook de besprekingen geweest, die betrek king hadden op samenwerking in de toekomst op het gebied van openbare werken, overheids- orders en bestellingen, welke eveneens voor uitzichten bieden, wanneer de voorwaarden aanwezig zijn. Overigens heeft de missie op het gebied van handelsrelaties en der handels vertegenwoordiging op industrieel- en op land bouwkundig gebied een nuttig onderzoek inge steld en vele gegevens verzameld, die ter be schikking van het bedrijfsleven en betrokken instanties zullen worden gesteld. Voorts was van belang het propagandistische karkter der missie, waaraan de noodige aandacht is be steed. Latente sympathieën werden wakker geroepen, de stem van Nederland heeft ge klonken en het Britsche schip, dat de missie na volbrachten arbeid naar huis terug voerde, heeft haar met de Nederlandsche vlag in top over de oceanen gevoerd, een hoffelijkheid, die dezerzijds gewaardeerd is geworden. Het zou zeer te betreuren zijn, indien de goodwill, die werd in het leven geroepen en het werk der missie zonder verder gevolg bleven. Betere verzorging van het duin noodzakelijk". Vandaag is in het Casino te Noordwijk aan Zee de twaalfde Monumentendag gehouden. Nadat de voorzitter van de commissie voor den Monumentendag prof. dr. A. W. Bijvanck, een openingsrede had uitgesproken, was het woord aan dr. Jac. P. Thijsse, die een voor dracht hield over: „Het duinlandschap met zijn flora en fauna". Rede dr. Thijsse. Dr. Thijsse schetste in het kort het ontstaan van het duin en zijn verdere lotgevallen. De duinen munten uit door een groote ver scheidenheid van grondgesteldheid en ligging. Er zijn vruchtbare en onvruchtbare, kalkrijke en kalkarme gronden, natte bodem, hooge droge bodem, hellingen op allerlei windrich ting en in allerlei hellingsgraad. Geen wonder dus, dat de duinen een vege tatie vertoonen die door haar aanpassingen haar soortenrijkdom, en door de aanwezigheid van zeldzame planten elk ander landschap in Nederland overtreft en door onze bijzondere ligging ook voor heel Europa een bijzondere plaats bekleedt. Het spreekt vanzelf, dat een zoo rijke vege tatie ook een overvloedige fauna met zich brengt. Van de 172 soorten van Nederlandsche broedvogels worden er niet minder dan 130 in onze duinen aangetroffen, meest in grooten overvloed. Dit overvloedig vogelleven duidt meteen op een rijkelijk voorkomen van insec ten en andere lagere dieren. De duinen zijn dus een waar lustoord en hun moderne bestemming zou moeten zijn die van een groot nationaal park aan de monden van Schelde, Maas en Rijn. Helaas hebben zij van de vroegste tijden af, zoolang de duinstreek door menschen is bewoond, te lijden gehad van allerlei wanbeheer. Vernietigend voor de toch zoo onontbeerlijke vegetatie was de beweiding met vee, en de aan wezigheid van het konijn. De onbegrijpelijke kortzichtigheid om ter wille van de jacht dit dier te behouden, te behoeden, zelfs aan te kweeken, kan niet genoeg worden gelaakt. Een overbevolking van konijnen beteekent den ondergang van nagenoeg de geheele flora. Daarmee gaat natuurlijk de fauna even zeer achteruit. Iedere plantensoort heeft zijn be geleiders uit het dierenrijk, voornamelijk in secten en deze vormen weer voedselvoorraad voor de vogels. Wij zien dan ook in het konij neduin allerlei vogelsoorten gaandeweg ver dwijnen. Voorts hebben de duinen geleden door ont watering. Door allerlei oorzaken is de grond waterspiegel in de duinen tusschen den Haag en Schoorl gedaald met bedragen van 2 tot meter. De planten van de natte valleien kun nen de gewone seizoendalingen en zelfs de be kende elfjarige schommelingen van neerslag maxima en minima gerust doorstaan. Doch een blijvend lager peil doet de flora van de natte pannen geheel verdwijnen, zooals dat van den Haag tot Velsen dan ook nu het geval is. Met elkander beslaan die laagten een groot deel van het duin, meer dan de helft. Wij kunnen dus zeggen, dat de water onttrekking het grootste deel van het gebied beroofd heeft van een schoone en belangrijke flora. Wat daarvoor in de plaats komt of kan komen staat daarbij verre ten achter. Ook voor eenigszins hooger gelegen gronden heeft een snelle daling van het grondwater een on gunstige uitwerking. Behalve door wateronttrekking hebben som mige waterleidingbedrijven het landschap ook geschaad door het systeem van open kanalen en puttenreeksen. Alles roept om een betere verzorging van het duin. Behalve door bestrijding van het konijn en door de zorg voor het waterkapitaal vindt men die ook in doelmatige duinbepanting. De Burgeroorlog in Spanje. Waarschuwing aan Nederlanders. De regeeringspersdienst meldt: Sedert het uitbreken van de vijandelijkhe den in Spanje is het meermalen voorgeko men, dat Nederlanders aldaar in moeilijkhe den zijn geraakt tengevolge van het feit, dat zij op de een of andere wijze betrokken waren bij den toevoer of het vervoer van wapentuig en/of vrijwilligers naar een der strijdende partijen in Spanje. Met name hebben de Ne derlandsche opvarenden van schepen onder vreemde (o.a. Panameesche) vlag, die tij dens het vervoer van wapentuig naar Spanje door de oorlogsschepen van een der strijdende partijen in Spanje werden aangehouden en opgebracht, dit moeten ondervinden. Naar aanleiding hiervan wordt er thans de aar dacht op gevestigd dat Nederlanders, die zich op de een of andere wijze bezig houden met, of betrokken zijn bij den toevoer of het vervoer van wapentuig en/of vrijwilligers naar Spanje, ook voor zoover het hierbij per sonen betreft, die niet reeds uit dien hoofde onder de Nederlandsche strafwet mochten vallen, voortaan niet behoeven te rekenen op de bescherming der Nederlandsche regeering, indien zij tengevolge van dergelijke handelin gen in Spanje in moeilijkheden zijn ge raakt of dreigen te geraken. Nieuw schip van de Rotterdamsche Lloyd. Vrijdagochtend 10 minuten over tien wer den de trossen van de „Weltevreden" gevierd en begon van de Lloydkade te Rotterdam af de officieele proeftocht van het motorvracht- passagiersschip „Weltevreden", gebouwd door de machinefabriek en scheepswerf van P. Smit Jr. N.v. voor rekening van de N.V. Rotterdam sche Lloyd. Het schip heeft bijna over de geheele leng te tusschen de voor- en achterpiekschotten een dubbelen bodem, welke gedeeltelijk voor brandstofolie en gedeeltelijk voor waterballast is ingericht, ter plaatse van de motorkamer is een gedeelte van den dubbelen bodem inge richt voor koelwater en smeerolie. De onder- ruimen nos. 3 en 4 en het ondertusschendek no. 3 zijn speciaal ingericht als tanken voor het vervoer van eetbare olie, met de noodige onderverdeeling. In de voorpiek zijn ver schillende tanken ingebouwd voor het ver voer van latex ook de dieptank onder ruim 1 kan hiervoor worden gebruikt. Een gedeelte van het boventusschendek no. 4 is in gericht als koel- en vrieskamers voor het ver voer van gekoelde lading en proviand. De „Weltevereden" is gebouwd voor het vervoer van algemeene lading en eetbare olie, maar biedt tevens accomodatie voor 12 passa giers, waarvoor midscheeps een aantal twee persoons- en eenpersoons-hutten opgebouwd zijn. Verder bevindt zich midscheeps behalve de eetsalon, welke aan 20 personen plaats biedt ook de rooksalon, terwijl voor de passagiers gerekend is met een ruime wandelgelegenheid op het onder- en bovenpromenadedek. De voortstuwingsintallatie bestaat uit 2 en- kelwerkende tweetakt Krupp-Diselmotoren elk met acht cylinders, met een diameter van 650 m.M. en een slag van 1250 m.M. elk ontwikkkelen-d 4000 A.P.K., bij 120 omwente lingen. De koeling der zuigers en cylinders de zer machines geschiedt door zoet water. Uit het bovenstaande blijkt, wat dit nieuwe schip een zusterschin van de „Brastagi" is, waahnee de Rotterdamsche Lloyd onlangs een geslaagden proeftocht maakte. Het ver schil tusschen beide schepen is, dat de moto ren van de „Brastagi" door de Schelde te Vlissingen gebouwd werden en die van de „Weltevreden" door Krupp. Op 16 Juni zal de „Weltevreden" van Hamburg via Bremen naar Rotterdam va ren om op 25 Juni de reis naar Nederlandsch- Indië aan te vangen. De „Brastagi" is Vrijdag avond naar Indië uitgevaren. Om kwart voor een had in „de kuil" op het achterschip de overdracht van het schip plaats. Werkloozen tijdelijk zonder uitkeering? De heer Drees heeft aan den minister van Sociale Zaken de volgende vragen gesteld: Is dezer dagen aan een aantal gemeenten door rijksinspecteurs voor de werkverschaf fing, namens den minister van Sociale Zaken schriftelijk bericht, dat van een bepaalden datum in Juni af tot nader aankondiging aan die gemeenten geen subsidie zal worden uit gekeerd uit het werkloosheidssubsidiefonds? Mocht de eerste vraag bevestigend worden beantwoord, wil de minister dan mededeelen: a. aan welke gemeenten een dergelijk be richt is gezonden? b. of de minister het in overeenstemming acht met de billijkheid en met de strekking- van het werkloosheidssubsidiefonds, dat ge meenten, die zich aan de rijksregelen hebben onderworpen en waar nog werkloozen in steun zijn, geen subsidie meer zullen ontvan gen, hoewel zij evenzeer als andere gemeen ten ten behoeve van het fonds een belangrijk deel van hun belastingcapaciteit moeten mis sen? c. Of het de bedoeling van den minister is, dat in de gemeenten, aan welke tijdelijk geen bijdrage wordt verleend, voorloopig aan werkloozen in het geheel geen steun meer zal worden toegekend of enkel onderstand ingevolge de Armenwet? IJMUIDEN MARKTPRIJZEN VAN ZATERDAG 5 JUNI. Tarbot per K.G. f 64f 60. Tongen per K.G. f 0.73f 0.55. Middelschol per 50 K.G. f 26. Zetschol per 50 K.G. f 13. Kleine schol per 50 K.G. f 15.50f 7. Schar per 50 K.G. f 5—f 3.40. Kleine poon per 50 K.G. f 10.50. Wijting per 50 K.G. f 6. BESOMMINGEN. Loggers RO 1 f 720, KW 14 f 479, KW 112 f 540. DE VELSER ZWEMINRICHTING. Temperatuur lucht 60 graden F., water 63 graden F. Deze week werden 1854 baden genomen. VEWACHTE VISCHAANVOER. Thuis stoomende voor de Maandagmarkt Claesje RO 46. Vangst: 45 manden sphelvisch, 125 m. braadschelvisch, 60 m. radio, 35 m. gul, 5 m. hake, 15 m. platvisch, 30 m. poon, 60 m. koolvisch, totaal 375 manden. Benevens 175 stuks ijskabeljauw en 50 stuks stijve ka beljauw. Utrecht, IJm. 73: Vangst 10 manden schel- visch, 25 m. braadschelvisch, 55 m. gul en leng, 15 m. radio, 15 manden witjes, 30 manden koolvisch, 15 manden roodbaars, 40 manden rog, 75 manden hake, 20 manden varia, totaal 300 manden, benevens 100 stuks vleet en 15 stuks stijve kabeljauw. Poolzee, IJm. 77. Vangst: 90 manden schel- visch, 110 manden braadschelvisch, 60 man den gul en kabeljauw, 35 manden platvisch, 65 manden radio, 20 manden wijting en schar, 10 manden makreel, totaal 340 manden, be nevens 65 stuks stijve kabeljauw. CASTRICUM SIMULTAAN-SEANCE VAN DE „PION". In hotel Bakker heeft de heer Ligthart voor de schaakclub „De Pion" een simultaan-sean- ce gespeeld. Burg. Sloet heeft voor deze wedstrijden de openingszet gedaan. De voorzitter van de schaakclub heeft voor den aanvang medege deeld, dat de schaakclub een cursus voor be ginnelingen en gevorderden zal organiseeren. Hij spoorde vooral de jongeren aan het schaakspel te gaan beoefenen. Nadat hij ten slotte den burgemeester had dank gezegd voor zijn belangstelling in de verrichtingen van de schaakclub, nam de seance een vaanvang. Het resultaat was, dat de simultaan-speler 12 partijen won, 7 verloor en 6 remise speelde. BEVERWIJK HUISHOUDELIJK PERSONEEL NAAR ENGELAND. Naar wij vernemen, heeft de regeering thans vergunning verleend voor het aan vaarden van arbeid in Engeland aan de twee Beverwijksche meisjes, die door de Ibemidde ling van de Gem. Arbeidsbeurs naar Enge land zullen worden uitgezonden voor het vervullen van huishoudelijke betrekkingen, Zij zullen op Juli hun werk moeten aanvaar den. Uitgebreide dienst zou inNovembera.s. ingaan. De directeur-generaal der P. T. T. is met de K. L. M. over eengekomen, om, zoodra zij over voldoende materiaal en personeel beschikking heeft, den dienst op Nederlandsch- Indië, die nu twee maal per week plaats heeft, drie maal per week te doen geschieden. Aan een Vrijdagavond, onder presidium van den minister van Binnenlandsche Zaken, Mr. 3. A. de Wilde, gehouden maaltijd, ter inwijding van de nieuwe re geling, waarbij de regelmatige postweg tusschen Nederland en Insulinde van zee naar de lucht is verlegd, heeft de minis ter van Waterstaat, jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Deude, mede gedeeld, dat hij zich met dat plan heeft vereenigd. Naar wij van de zijde der K. L. M. vernamen, hoopt zij dezen dienst te doen beginnen op 1 November a.s. De kapitein van de „Andra" nog niet vrij. Naar wij vernemen is de kapitein van de „Andra" de heer Van Dragten, niet tegelijk met de bemanning van dit schip in vrijheid gesteld. Over enkele dagen wordt hij in een der Fransch-Spaansche grensplaatsen ver wacht, aangezien eerst nog eenige formali teiten moeten worden vervuld, voordat de Franco-regeering den kapitein laat gaan. Naar een speciale correspondent van Reuter uit Tours seint, heeft niemand er gelukkiger uitge zien dan de hertog van Windsor na zijn huwelijk. (Courantenbericht). Mijnheer de speciale correspondent van Reuter, Ik ken u niet en u kent mij niet, Het is uw taak om, wanneer u speciaal naar Tours ge zonden wordt om speciale berichten over den aardbol te kabelen, deze speciale berichten speciaal te vinden en in te kleeden, opdat de zelve onzen op specialiteiten gestelde dames die speciale sensatie geven, die zij in zulke speciale gebeurtenissen als het huwelijk van den Hertog van Windsor verwachten. En mijn taak is het, de dingen van alle-dag, waartoe ik gij houde het mij ten goede ook uw eendags-specialités reken, te toetsen aan de wijsheid, de bezonnenheid, de waarheidsdrift, die de specialiteit der bezonkenen is. En nu beweert u zonder blikken en nu kabelt u zonder blozen, dat niemand er ooit geluk kiger heeft uitgezien dan de Hertog van Windsorhooggeachte heer: hoe wéét u dat? Is dat niet wat boud, niét eenigermate pour la galerie des spécialités gesproken? Zeker, ik neem aan dat de Hertog er zéér gelukkig uitzag. Ik zou dit gelooven ook zon der uw speciale reis naar Tours. Wanneer ik de Hertogin bezie op het plaatje in de krant, kan ik mij dit zéér wel voorstellen. Mijne echtgenoote zeide: „wat snoezig!" en die zegt zoo iets niet gauw van andere vrouwen als zij het zegt wil dat wat zéggen. Maar dat niemand er ooit gelukkiger heeft uitgezien met uw permissie, mijnheer de speciale correspondent van Reuter dit moet ik tegenspreken. Ik heb in mijn werkkamer een foto han gen, genomen nadat de ondergeteekende met zijn kameraadske-voor-het-leven in den echt verbonden was. Stralend, mijnheer de speciale; juichend, mijnheer de cor respondent; in-gelukkig mijnheer van Reuter. Hebt u dat portret wel eens gezien? Welnu, wat beweert ge dan van „niemand ooit gelukkiger"? Ik heb een oom, een in-netten, alleraar- digsten, absoluut-keurigen man en die heeft eens de 100.000 getrokken. Deze heer had, om 't zoo maar schaamteloos te zeggen, geen sou van huis-uit, en mijn tante voor zich zelf een meisje Albedil óók heel behoorlijk op het saaie af, had van huis uit geen halve sou. U begrijpt dus, dat oom en tante geluk kig waren, toen ze dat groote lot trokken. Nu konden ze, wanneer ze dat wilden, iede- ren dag chocolade-hagelslag eten en lever kaas en 's zomers een optrekje in De Steeg hurenHebt u, geachte heer, hü gzicht toen gezien? Weet u zeker dat zij er niet nét zoo gelukkig uitzagen als de Hertog van Windsor? Hebt u het gezicht van mr. P. J. Oud in den nacht van 26 Mei 1937 gezien? Of het gelaat van mijn buurknaap toen ik hem op een ijsje tracteerde? Of van dat nichtje Betsy van Wij, toen die slungelachtige jongen van Oegstgeest haar om heur hand vroeg? Ik bedoel: hebt u zich niet wat te véél laten gaan op de onstuimigheid van uw ontroering en beroepsplicht? Hebt u niet al te zeer in het speciale gegeneraliseerd? Overdrijving is de moeder van de leugen en het oorkussen van de gemeenplaats en liever één Canard in de lucht dan de lucht van één Canard, geachte collega. Dat wilde ik alleen maar opmerken. U voelt wel: dat is mijn plicht als moderator veri- tatis, als geweten zoogezegd van dat deel der menschheid* dat dit dagblad leest Al zijn we allemaal blij met 's Hertogen geluk. Het vertrek van de D. C. 3 hedenmorgen van Schiphol. Nagewuifd door belangstellenden verlaat het toestel het vliegveld. Met vriendelijken groet, E. ELMS.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3