Het concours van de Politie-Schietvereeniging Uit het Vereenigingsleven in Kennemerland. BEVERWIJK. Maandag officiëele opening. BEVERWIJK Vereeniging tot bevordering der belangen van t. b. c.-patiënten. De verpleging van t. b. c.-patienten wordt in ons land verzorgd door particuliere instel lingen, waarvoor het Rijk en de gemeenten jaarlijks subsidie verleenen. Deze verpleging, die als regel van langen duur is, eischt groote geldbedragen en nu het regeeringssubsidie zoo aanzienlijk verminderd worden van de vereeni gingen, die zich op het terrein der t. b. c.-be- strij ding bewegen, groote offers gevraagd. De Nederlandsche Vereeniging tot bevorde ring der belangen van t. b. c. patiënten ver richt reeds langer dan 15 jaren haar zegen rijken arbeid. Zij maakte voor vele lijders door haar financieelen steun uitzending naar sana toria mogelijk. Ook de nazorg is een zeer belangrijk onder deel van haar taak, evenals de arbeidsthera- pie, twee zaken, die in de t. b. c.-bestrijding van onschatbare waarde zijn, omdat de pa tiënten, die zoo gelukkig zijn van de sloopen- de ziekte te genezen, hun plaats in de maat schappij weer moeten innemen. Hun lichaam moet dus langzamerhand weer aan den arbeid gewennen. Ook in Beverwijk waren lijders, die dank zij de hulp van de vereeniging naar sanatoria konden worden uitgezonden en wanneer zij weer in den familiekring waren teruggekeerd uitte zich hun dankbaarheid door hulp te ver leenen bij de geldinzamelingen, die ook in Be verwijk voor het menschlievende doel werden gehouden. Dit werk geschiedde, evenals de inzameling van oud koper enz., steeds met veel animo en ook met veel succes en dat gaf den heer Lessing, voorzitter van het hoofdbe stuur aanleiding tot het voorstel om ook in Beverwijk een afdeeling te stichten. Het waren mevr. E. Uittenbroek en de hee- ren O. van Alphen en M. Middelkoop die daarvoor de noodzakelijke voorbereidingen troffen. Op 30 Januari 1934 werd in de lunch room „Suisse" een openbare vergadering ge houden, waarin de heer Lessing het doel der vereeniging uiteenzette. Met 10 leden werd daarna de afdeeling opgericht. Het bestuur van de afdeeling werd als volgt samengesteld: A. L. van Groningen, voorzitter; M. Middel koop, secretaris; mevr. Uittenbroek, penning- meesteresse; O. van Alphen, tweede penning meester en A. M. Derogee, tweede secretaris. Het eerste werk van de jonge afdeeling was te trachten het aantal leden grooter te ma ken. Zij organiseerde daartoe een propaganda filmavond, welke op 12 April 1934 in het Luxor Theater werd gehouden. Vertoond werd de film „Achter de wolken schijnt toch de zon", waarbij de heer Lessing een propagandistisch woord sprak. Dr. J. C. Boon hield in deze bij eenkomst een inleiding over het belangrijke onderwerp „T. b. c. en nazorg". Het resultaat van dezen avond was, dat het aantal leden van 10 tot 35 steeg en dat 3 donateurs konden worden ingeschreven. In de ledenvergadering van 14 November 1934 kon de voorzitter de verheugende mede- deeling doen, dat dank zij de bemiddeling van de afdeeling een patient woonachtig in Wijk aan Zee en Duin in een sanatorium kon worden opgenomen. In hetzelfde jaar werd in de beide gemeen ten, die een goed jaar later tot een groote ge meente vereenigd zouden worden, een collecte gehoudeii, die een bevredigend resultaat op leverde. De jaarlijksche collectes vormden, naast een bron van zorgen, wat de organisatie betreft, ook steeds een bron van inkomsten en geld speelt nu eenmaal ook in de t. b. c.- bestrijding een groote rol. De wetenschap, dat in de sanatoria genoeg plaatsen te bezetten waren, maar dat helaas geen geld beschikbaar was voor de verpleegkosten en dat nog zoovele lijders lagen te verlangen naar opneming, als zijnde de eenige kans om aan den worgenden greep van de zoo gevreesde ziekte te ontko men, was een prikkel, om voor het welslagen van de collectes in bijzondere mate te ijveren. Ook de inzameling van oude belastingmerken van fietsen levert jaarlijks niet onbelangrijke baten op. Zoo werd in 1935 een collecte gehouden, die f 171 opleverde, in 1936 zelfs f 270. In dit jaar werd voor de eerste maal gecollecteerd in Castricum, waarbij een bedrag van f 69,83 werd ingezameld. De oogst aan oude metalen was in 1935 ruim 507 K.G., waaronder niet minder dan 15.000 be lastingplaatjes. Het vorige jaar kon 526 K.G., waarvan 26 K.G. aan plaatjes, naar Amster dam worden verzonden. Zoo liet het ijverige bestuur geen middel onbeproefd, om bij voortduring de aandacht op het werk der t. b. c.-bestrijding te vestigen en daarvoor de zoo hoog noodige offers te vra gen. De groote stuwkracht voor het organi- seeren van al deze dingen ging uit van den heer O. van Alphen, een man, die steeds met voorbeeldigen ijver werkzaam was en die zich nooit door een teleurstelling, hoe groot deze ook mocht zijn, uit het veld liet slaan. Hij was de moedige volhouder en zijn bezielend voor beeld wekte anderen op tot mee-aanpakken. Zijn vertrek in het najaar van 1936 was dan ook een gevoelig verlies voor de afdeeling. In een afscheidswoord heeft de voorzitter hem „de ziel van de afdeeling" genoemd. Het bestuur heeft zich gelukkig niet laten ontmoedigen en is op den eenmaal ingeslagen weg rustig voort gegaan. Op 1 Januari j.l. telde de afdeeling 39 leden en 33 donateurs. Dat beteekende in vergelijking met het vorige jaar weliswaar een verlies van, 4 leden, maar daar stond tegenover een aan winst van 22 donateurs. En nu zal de afdeeling zich binnenkort weer gaan bezighouden met de inzameling van de oude belastingplaatjes. De datum van 1 Augus tus nadert en de fietsers weten nu langza merhand wel, dat de afgedankte plaatjes voor de t. b. c.-bestrijding zeer nuttig zijn. KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer ontving ten geschenke van den heer Th. van Dam een exemplaar van het „Tafereel der Mededeel zaamheid toegewijd aen de Liefdadige Bur- gerije bij den ingang des Jaers 1762". GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Aan het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent onderstaande gevonden en verloren voorwerpen Gevonden: kilometerteller, alpinomuts, 2 kinderbadpakken, reservewiel van een auto, badcostuum. Verloren: 3 belastingmerken, ceintuur, oud heerenrijwiel, postwissel van 15 gulden, 3 sleu tels, schoen, 3 badcostuums, tooneelkijker, borstrok, beige handschoen, damesmantel. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: W. G. de Rooij en E. S. Braun; J. M. de Munck en J. H. van Loon; C. Nijman en G. G. van Otterloo; C. H. Nijman en B. de Haan; J. van Zantvliet en J. Rothe; A. van Kruistum en M. de Boer; J. J. Kooij en A. Gerritse. Getrouwd: P. H. Hommes en M. J. Priester; C. Winkel en H. E. Waterdrinker. Bevallen: J. M. FiseierVersluis, d.; G. ten HaveJager, z.; L. A. J. van Eijk—Les- mann, z.; W. KleefMolenkamp, z.; A. S. Winter—'Walsmit, z.; A. M. Geldermans—Nies ten, z.; A. M. Schuurmanvan Tunen, d.; C. Zwaande Greef, d.; A. H. Denekampten Bruggencate, z.; M. W. P. van WijkSchelvis, z.; A. S. LijnslagerBlom, d.; A. H. Aarden burgJacobs, z.; K. van 't HoffJoosten, z.; E. Kuijl—Borst, z. Overleden: W. G. Braams, oud 13 j., te Vel- sen-N.; Wed. J. Werps, geh. met G. Oorthuijs, daarna met B. F. J. Bracht, alhier; H. Geij- tenbeek, oud 81 j., geh. met T. de Vries (wedr). alhier; J. Bienefelt, oud 49 j., geh. met M. de Nooy, alhier; A. D. Schipper, oud 24 j., ongh.; A. M. Slaa, oud 27 j., ongh. te Am sterdam; D. Semeins, oud 78 j., geh. met N. Smit, gesch. echtgen. van D. Schuijt, alhier. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: W. C. Hoogewerf, dienstbode, van Bloemen daal, Gr. Houtweg 106. A. M. Veldt, zonder ber., van Amsterdam, Breestraat 110. Wed. S. de Vries, zonder ber.. van Apeldoorn, Creutzberglaan 6. C. W. A. Scholts, winkeljuffrouw, van Am sterdam, Peperstraat 17. W. Visser, slager, van Amsterdam, Kloos terstraat 2. F. J. A. Duijkers, handelsreiziger, van Den Haag, Romerkerkweg 55. A. K. Woltjer, geleidster, van Zuidbroek, Emmahuis, Wijk aan Zee. G. Snuif, tandh. student, van Utrecht, Beecksanghlaan 11. H. G. Groen, tuinder, van Nrd. Amerika, Hoflanderweg 83. J. Scharroo, stoker, van Velsen. Groenelaan 39. A. M. Lucas, zonder beroep, van 's-Graven- hage, Baanstraat 72a. G. van der Wegen, kok, van Leiden, Aca cialaan 52. J. F. M. Wolking, R.K. liefdezuster, van Sneek, „Heliomare" Wijk aan Zee. W. van Ham, acquisiteur, van Apeldoorn, Kloosterstraat 1. J. van der Wissel en gezin, stoker, van Heemskerk, Regulierstraat 66. M. C. Kos, dienstbode, van Velsen, Munni- kenweg 42. J. P. H. Kroon en gezin, zonder beroep, van Amsterdam, Vondellaan 8. A M. Kaagman, dienstbode, van Haarlem, Zeestraat 29. J. M. Rutte,- dienstbode, van Velsen, Gr. Houtstraat 239. C. M. Duineveld, zonder beroep, v. Velsen, Boeweg 4. C. C. van der Woning, huishoudster, van Heemstede, Zeestraat 128. R. Rieck, zonder beroep, van Vallendar (Duitschland), Kanaalweg 75. Vertrokken: E. J. van der Reep, dienstbode, naar Lisse, Wilhelminastraat 45. K. C. Galesloot, zonder ber., naar Bloemen- daal, Verl. Koepellaan 7. A. C. Pekel, dienstbode, naar Heemskerk, M. v. Heemskerckstraat 82. L. Bouwknegt, dienstbode, naar Bennebroek, Meerweg 70. H. W. Rumping, zonder ber., naar Velsen, „Meerzicht". S. van Gelderen, koopman, n. Amsterdam, Stadhouderskade 109 I. J. Vergunst, zonder ber., n. Amsterdam, N.Z. Voorburgwal 254. G. Schouten, dienstbode, naar Bloemendaal, Hartenlustlaan 28. P. H. Satony, timmerman, n. Amsterdam, Pretoriusstraat 60 I. H. A. Franz, zonder ber., n. Amsterdam, Nieuwpoortstraat 106 I. H. Bennink, dienstbode, naar Haarlem, Badhuisstraat 31. J. C. Michel, dienstbode, naar Velsen, Drle- huizerkerkweg 27. C. Sas, dienstbode, naar Heemstede, Kerk- laan 52. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Spinazie per kist 6082 ct. Slaper kist 4080 ct. Postelein per kist 2333 ct. Uien per bos 1 y22 ct. Wortelen per bos 610 ct. Rabarber per bos 38 ct. Raapstelen per bos 11/2—2 ct. Radijs per bos 34 ct. Peterselie per bos 57y2 ct. Selderie per bos 49 ct. Bloemkool le soort per stuk 1218 ct. Bloemkool 2e soort per st. 58 ct. Tomaten per kilo 2634 ct. Peulen per kilo 2832 ct. Doppers per kilo 40 ct. Snijboonen per kilo 3254 ct. Asperges le wit, per bos 2646 ct. Idem 2c wit, per bos 14.18 ct. Idem le blauw per bos 18—29 ct. Idem 2e blauw per bos 1214 ct. Komkommers per stuk 69 ct. Aardbeien per slof f 1.25f 1.50. Idem per doosje 1424 ct. De Politie-Schietvereeniging „Westerhout' te Beverwijk houdt van 7 tot en met 11 Juni een schietconcours in het Badhotel te Wijk aan Zee. Een kijkje op de schietbaan, gelegen in het lommerrijke landgoed „Westerhout". Maandag 7 Juni, des morgens te 10 uur, zal 'burgemeester mr. H. J. J. Scholtens in ho tel „Sonnevanck" te Wijk aan Zee het schiet concours, georganiseerd door de Politieschiet- vereeniging „Westerhout" officieel ope nen. Daarna zal de burgemeester, die voorzitter van het eere-comité is op de wed strijdballen in het Badhotel het eerste schot lossen. Het bestuur van de politieschietvereeniging heeft geen middel onbeproefd gelaten, om het welslagen van dit concours zoo goed mo gelijk te verzekeren. De voorbereidingen hebben maandenlangen arbeid gevraagd van de bestuursleden en heel wat vrije uren moesten worden opgeofferd om de organisa tie tot in de puntjes te verzorgen. In twee zalen en in den tuin van het bad hotel zijn de schietbanen ingericht. De groote zaal, waaraan heel wat moest worden opgeknapt, omdat het badhotel reeds eenige jaren .gesloten is gebleven, is ingericht tot een schietbaan, die zeker een goeden indruk op de schutters zal maken. Geschoten wordt op twee schijven, zoodat de wedstrijden een vlot verloop kunnen hebben. In de kleine zaal is de geluksbaan onder gebracht. Voor deze afdeeling heeft de heer Th. M. Blikslager op vernuftige wijze een electrisch beweegbare schijf geconstrueerd. Deze baan belooft de attractie van het con cours te worden. Ook niet-leden, om in de ter men van de politie te blijven „burgers", zullen op deze baan hun geluk kunnen beproeven. Tenslotte werden in den tuin van het bad hotel de banen ingericht voor de wedstrij den op K.S.O.-geweer, De inventaris voor deze baan werd welwillend in bruikleen af gestaan door de zustervereeniging te Velsen. De schietbanen zijn van 7 tot en met 11 Juni dagelijks van des voormiddags 10 tot des na middags 9 uur geopend. Tot de deelnemers behooren de schietver- eenigingen van Heerhugowaard, „Ons Ge noegen" te Wijk aan Zee, Vereeniging tot ver hooging van Landsweerbaafheid voor Vader land en Koning te Heemstede, Rijksveldwacht 2de district, Bijzondere Vrijwillige. Landstorm van Wijk aan Zee, A. P. G. S., Amsterdam, „Westerhout" te Beverwijk, D. O. V. te Heer hugowaard en de Rijksveldwacht 1ste district. Voor alle afdeelingen zijn fraaie prijzen beschikbaar gesteld, geschonken door in dustrieën, vereenigingen en particulieren. H. M. de Koningin schonk een bronzen me daille. De voetbalwedstrijd. Tot besluit van het concours wordt op Za terdag 12 Juni van 35 uur in het Ge meentelijk Sportpark een voetbalwedstrijd gespeeld tussehen het eerste elftal van de Kennemers en het vertegenwoordigend elftal van den Nederlandschen Politie-Sportbond. De Kennemers verschijnen met het gewone competitie-elftal. De politiebond heeft een zeer sterk elftal samengesteld namelijk: Doel: Peeters (A.P.G.S., Amsterdam). Achter: K. Haak (Stormvogels) en L. v. d. Meij (Bloemendaal). Midden: J. Huurman (Den Haag), Jan Halle (Go ahead, Deventer), B. Remeijer (Rotterdam) Vóór: G. Vergunst (Amsterdam), J. Trie nen (Hilversum), R. de Vries "(Rotterdam), J. de Kreek (Deventer), J. v. d; Kamp (A.G.O. V.V., Apeldoorn.). Scheidsrechter is de heer N, J. Twisterling uit Haarlem. Het elftal, dat den wedstrijd wint, komt in het bezit van de fraaie bronzen medaille van Prinses Juliana. De verliezer ontvangt een zilveren plaquette, aangeboden door den heer F. C. A. Hendrikse, lid van de politieschietvereeniging „Wester hout". ZATERDAG 5 JUNT 1937 ZONDAGSDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. O. J. R. Lap- pöhn, Dr. Schuitstraat 8, telef. 3652. In de week van 6 Juni13 Juni is de Duin wij k-apotheek, Populierlaan 44, tel. 3388, be last met den Zondags- en Nachtdienst. CASTRICUM WIELERWEDSTRIJDEN TE ALKMAAR. Op de Alkmaarsche Wielerbaan werden voor een talrijk publiek wedstrijden gehouden, waaraan 30 renners hebben deelgenomen, die een uitermate spannende strijd hebben ge leverd. Het publiek was over de prestaties blijkbaar zoo voldaan, dat spontaan een col lecte werd gehouden, toen na een valpartij nogal eenige schade aan de fietsen was ver oorzaakt. Een sprint voor amateurs en onafhankelij ken had het volgende resultaat'. 1. Derksen, 2. Pronk, 3. Maneveld. Tijd 10.8 sec. Daarna volgde een wedstrijd over 30 ronden voor nieuwelingen met 4 klassementen. De renner Eenhoorn, wiens werk zeer de aandacht trok, zag kans tussehen de twee eerste klassementen, het heele veld te lappen. Tot 3 ronden voor het einde wist hij den voorsprong van een ronde te handhaven. Toen werd een valpartij hem noodlottig en kon Eenhoorn den afstand niet uitrijden. Ook het koppel GroenewoutKramer, dat zeker was van de tweede plaats, werd door deze valpartij uitgeschakeld. De koppelwedstrijd voor amateurs en onaf- hankelijken over 240 ronden werd in 4 klasse menten gereden met dubbele telling van het laatste klassement. De volgende 7 koppels verschenen aan den start: SchipperRemkens, CoridonJ. Groot,. DerksenJ. Pronk, Duineveld—Neyzing; Boer- koelSchellingwout; ManeveldBouman en P. PronkLodewijk. De uitslagen van de klassementen waren: Eerste klassement: 1. Boerkoel—Schelling wout 4 pnt.; 2. DerksenJ. Pronk 3 pnt.; 3. P. Pronk—Lodewijk 2 p.; 4. Duineveld—Neij- zing 1 p. Tweede klassement: 1. CoridonJ. Groot 4 p.; 2. P. Pronk—Lodewijk 3 pnt.; 3. Schipper Remkens, 2 pnt.; 4. Boerkoel—Schellingwout 1 pnt. Derde klassement: 1. Derksen—J. Pronk 4 pnt.; 2. CoridonJ. Groot 3 pnt.; 3. Duineveld —Neyzing 2 pnt.; 4. P. Tromp—Lodewijk 1 pnt. Vierde klassement: (dubbele telling) 1. DerksenJ. Pronk, 8 pnt.; 2. CoridonJ. Groot 6 pnt.; 3. Boerkoel—Schellingwout 4 pnt.; 4. P. PronkLodewijk 2 p. Winnaar: 1. DerksenJ. Pronk, 15 pnt.; 2. CoridonJ. Groot 13 pnt.; 3. BoerkoelSchel lingwout, 9 pnt.; 4. P. Pronk—Lodewijk 8 pnt. De wedstrijden, die met muziek werden op geluisterd, hadden een zeer vlot verloop. DE COMPETITIE VAN DE PION. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van de Schaakclub „De Pion", die in den af- geloopen winter werden gehouden, zijn als volgt: Groep I: 1. J. P. Ligthart 5 punten; 2. G. W. Koch 3 pnt.; 3. W. Uhl, V/2 pnt, 4. J. A. van Ravenzwaay y2 pnt. Groep II: 1. C. J. Heeck Jr., 4 pnt, 2. P. Bosch 4 pnt, 3. De Smalen 2% pnt., 4. Keetbaas 2 pnt., 5. Ranshuyzen, V/2 pnt., 6. C. J. Heeck Sr., 1 pnt. Groep III: 1. L. van Leeuwen 3 pnt., 2. P. v. Leeuwen 3 pnt., 3. W. Ravenzwaay 2 pnt., 4. W. van Leeuwen, 1 pnt., 5. Zaal 0 pnt. Groep IV1. Van Hoeve 6 pnt., 2. J. Teerink 41/2 pnt., 3. Nonnekes 3y2 pnt., 4. Henie 3 pnt., 5. Nijsen IV2 pnt., 6. Loeb V/2 pnt., 7. Bakker 1 pnt. Moord op Schuschnigg voor bereid? Proces tegen nationaal-sociaüsten In Oostenrijk. LONDEN, 4 Juni (A.N.P.) De Daily Herald meldt, dat nadere bijzonderheden bekend zijn geworden over terroristische plannen der na- tionaal-socialisten tegenover bondskanselier dr. Schuschnigg. De leider der gearresteerde nationaal-socia- listen is een zekere Wolczek, een technicus, die eenige jaren in Chili heeft gewoond. Nog deze maand zullen zij terecht staan onder be schuldiging van de voorbereiding van plannen tot ontvoering van bondkanselier Schuschnigg. Voorts zullen zij zich moeten verantwoorden over de voorbereiding van plannen Schusch nigg dood te schieten, wanneer de bondskan selier een bezoek aan het graf van zijn vrouw zou brengen en over plannen de bondskalise- larij uit een vliegtuig te bombardeeren. De zaak zou aan het licht zijn gekomen door loslippigheid van bezoekers van een bierlokaal. H. J. WOUDENBERG LID DER TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE, 4 Juni. De voorzitter van het Centraal Stembureau heeft tot lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal wegens het niet aannemen van zijn benoeming door ir. A. A. Mussert te Utrecht benoemd verklaard den heer H. J. Woudenberg te IJmuiden (gem. Velsen). /tiKIP/ f T'JMNCINS HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein, 2 v. Beira naar Rott. Randfontein (thuisr.) 3 van Pt. Natal. Heemskerk (uitr.) 3 te Marseille. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Boschdijk, N.-Orleans n. Rott. 2 te Houston. Rotterdam, 3 v. Rott. te New-York. Breedijk, N.-Orleans n. Rott. via Londen, 3 ;(2.35 v.m.) 1267 mijl W.Z.W. v. Scilly. Volendam 4 v. New-York te Rott. Lochgoil, Vancouver n. Rott. 1 van Cristobal. HOLLAND-AUSTRALIë LIJN. Almkerk, 4 van Brisbane te Rott. HALCYONLIJN. Stad Maassluis, 2 v. Narvik n. Rott. Stad Schiedam, Vlaard. n. Lulea pass. 4 Holtenau. Stad Haarlem, 3 v. Rott. te Oran, voor Rio Janeira. Vredenburg, Wabana n. Rott.-Vlaard., 2 (637 n.m.) 450 mijl W. van Valencia. Stad Zwolle, 2 v. Malta te Tunis, voor Rott. Rozenburg, Vlaardingen n. Lissabon p. 2 Ouessant. Stad Dordrecht 4 v. Rott. n. Lissabon. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles, 4 v. Amst. te Rott. Bennekom, Amst. n. Chili 3 (12 midd.) 100 mijl Z. van Azoren. Bodegraven, Amst. n. Chili 3 v. Curacao. Crijnssen, Amst. n. Barbados 3 v. Madeira. Hercules, 3 van Constantza n. Stamboul. Hermes, 4 v. Amst. te Rott.. Oranje Nassau, Amst. n. Paramaribo 3 v. Madeira. Pluto, Amst. n. Kopenhagen p. 4 Holtenau. Stuyvesant, Paramaribo naar Amst, 3 van Madeira. Trajanus, 3 van Fiume naar Bari. Triton, 3 van Amst. te Hamburg. Vulcanus, Stamboul n. Amst. p. 3 Gibraltar. Luna, 4. van New-York n. Port-au-Prince. Telamon, Rott. n. Tunis 3 (1.38 n.m.) 180 mijl Z. v. Land's End. Venezuela, Barbados n. Amst. 3 (3.12 v.m.) 1100 mijl Z. van Land's End. Merope, 3 v. Kopenhagen te Danzig. Titus, 4 v, Piraeus te Catania. Juno, 4 v. Algiers te Patras. Mars, 4 v. Tanger n. Gibraltar, Perseus, 4 v. Amst. n. Rott. Orpheus, 4 v. Amst. n. Gothenburg. NED.IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha, 30 te Soesoe. Agnita, 27 v. Abadan n. Suez v.o., waarsch. Engeland. Mirza, 7 te Aruba verw. n. Rott., Rouaan. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland (thuisr.) 2 te Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Agoeng (thuisr.) 4 v. Singapore. Kota Gede (uitr.) pass. 4 Finisterre. Buitenzorg (thuisr.) 4 v. Sabang. Baloeran (uitr.) 4 van Marseille. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Lille, Japan n. Rott. 4 v. Port Swet- tenham. Antenor, Japan n. Rott. 4 te Marseille. Phrontis, 4 v. Batavia te Amst. Medon, Rott. n. Japan 4 van Shanghai. Perseus, Japan n. Rott, 4 v. Penang. City of Derby, Saigon n. Rott. 4 te Havre. Bendoran, Japan n. Rott. via Londen 2 v. Gibraltar. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix van St. Aldegonde (thuisr.) 4 van Suez. Salabangka (thuisr.) 4 .v. Sabang. Poelau Bras (thuisr.) 3 van Port Said. J. P, Coen (uitr.) 4 van Southampton. Polydorus, Batavia n. Amst. 2 v. Pt. Sudan. Singkep (thuisr.) 4 te Algiers. Weer in de vaart. Het Grieksche stoomschip „Petrakis Nomi- kos", heeft Woensdag j.l. geheel gerepareerd de haven van Rotterdam verlaten en wederom zee gekozen. Men herinnert zich ongetwijfeld de ver schrikkelijke ontploffingsramp op 31 October 1936, aan boord van dit schip, waarbij 13 men- schen in de vlammen omkwamen. De herstelwerkzaamheden, waarmede een bedrag van drie ton gemoeid was, werden uit gevoerd door de werf van P. Smit Jr. te Rot terdam. Panameesche koopvaardijvloot. Het is algemeen bekend, dat vele schepen de Panameesche vlag voeren ofschoon de eigena ren buiten Panama wonen. De laatste stati stiek vermeldt, dat van de in Panama inge schreven 473.113 bruto register tonnage slechts 293.015 ton toebehooren aan reeders, die in het land zelf gevestigd zijn. Van Noorsche ree ders varen 86.193 bruto ton en van Ameri- kaansche reeders 53.703 bruto ton onder Pana meesche vlag terwijl 40.202 tón verdeeld zijn over verschillende andere naties. Verbouwd onder nieuwe vlag. Het Britsche tank-motorschip „Invergor- don" arriveerde 1 Maart j.l. te Amsterdam ten einde aldaar geheel te worden verbouwd tot vrachtschip. De werkzaamheden hebben dus ongeveer drie maanden in beslag genomen. Het schip vertrok gisteren, daar het verkocht is aan een Grieksche reederij, onder de nieuwe vlag met den naam „Mount Heimos" in ballast van hier naar Fowey. Aanvoer papierhout. Het Russische stoomschip „Molotov" arri veerde gisteren van Leningrad aan de papier fabriek te Velsen met een lading papierhout. AANGEKOMEN. 3 Juni: Themis s.s. Bremen Vliestroom s.s. Londen Ulysses s.s. Chili Wilbo m.s. Londen Vechtstroom s.s. Huil Luigi Razza s.s. Casablanca. 4 Juni: Enid Mary s.s. Goole Molotov s.s. Leningrad Sambre m.s. Rotterdam Royston s.s. Newcastle Stelling s.s. Gdynia Thorshammer s.s. Southampton Purfina m.s. Duinkerken Skauts s.s. Onega Midsland s.s. Grangemouth VERTROKKEN. 3 Juni: Dr. Colijn m.s. Aberdeen Calypso s.s. West-Hartlepool Achilles s.s. Rotterdam Waterland s.s. Buenos Aires Noord-Stad m.s. Dublin Ousel s.s. Liverpool 4 Juni Fredanja m.s. Ipswich Hermes s.s. Rotterdam Mount Heimos s.s. Fowey Sambre m.s. Parijs Turksib s.s. Leningrad Georgios s.s. Keret (Rusl.)

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5